خانه انجمن چجوری می خرید؟
٤٧٨
٩١
parisa_parsa

چجوری می خرید؟

چجوری می خرید؟

آیا شما با خرید اینترنتی کالا موافقید یا هر چیزی رو حتما باید حضوری خرید کنید؟ لطفا دلیلش رو هم بگید

مثلا اینترنتی نمی خرید چون اعتماد ندارید؛ یا حضوری خرید می کنید چون یه تفریحِ براتون!

٩٥/٠٥/٠٦
نظرات کاربران
کد امنیتی
s_mohsen
s_mohsen
٩٥/٠٥/٠٦
٩
٢
اخهههه خرییید تفریحههه؟؟؟نه میخوام بدونم خریید تفریحه؟؟
مرتضی
مرتضی
٩٥/٠٥/٠٦
٩
٣
برا یه سری تفریحه، مثلا هر وقت میاییم مشهد خونه یکی از اقوام زنگ میزنیم که کجایین میگن فلان فروشگاه خخخ
Far!de
Far!de
٩٥/٠٥/٠٦
٧
٣
آره خریدکردن تفریحه دیگه!
غزاله رضایی
غزاله رضایی
٩٥/٠٥/٠٦
٩
٣
ارررههه^__^ اگر نبود که انقد مرکز خرید نداشتیم:دی
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٥/٠٥/٠٦
٤
٨
واسه دخترا یه تفریح سالم و از دید آقایون متاهل یه تفریح خیلی ناسالم : )))
مرتضی
مرتضی
٩٥/٠٥/٠٦
١٣
١
خخخخخخ
s_mohsen
s_mohsen
٩٥/٠٥/٠٦
١٣
١
سادیسمی عزیز:)
G_Emami
G_Emami
٩٥/٠٥/١٧
٠
٠
بله که تفریحه! من از 7 روز هفته 10 روزشو به پای مامانم میفتم که خوااااهشا یه روز بیکار باش بریم بازار دور دور کنیم! اونوقت شما میگین خرید تفریحهههههههههههه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مرتضی
مرتضی
٩٥/٠٥/٠٦
٩
٣
من تا حالا به غیر از خرید شارژ تلفن همراه و اینترنت و صدقه، خرید اینترنتی دیگه ای نکردم.جرات نکردم چیز دیگه ای بخرم.
غزاله رضایی
غزاله رضایی
٩٥/٠٥/٠٦
١٠
٥
صدقه اش ریا شد .. نچ نچ نچ:))
مرتضی
مرتضی
٩٥/٠٥/٠٦
٦
٦
صدقه ریا به حساب نمیاد.
غزاله رضایی
غزاله رضایی
٩٥/٠٥/٠٦
٧
٢
ااره راس نیگین .. ازبس ب ریا حساسم خخخ
Far!de
Far!de
٩٥/٠٥/٠٦
٩
٠
من باس خودم حضوری برم خریدکنم!اینترنتی مگه شارژخریده باشم دیگ هیچی!
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٥/٠٥/٠٦
٢
١٠
بابا شارژ که جزو خرید به حساب نمیاد که : )))
غزاله رضایی
غزاله رضایی
٩٥/٠٥/٠٦
٨
٢
من اینترنتی حتی شارژم نخریدم .. فقط بلیط سینما .. چون حضوری سخته و شلوغ
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٥/٠٥/٠٦
٩
٣٠
شما هعی دویست تومن دویست تومن اضافه میدین به سوپرا :/
ali_sh
ali_sh
٩٥/٠٥/٠٦
١٤
٨
نه دیگه شارژ رو براشون میفرستن
غزاله رضایی
غزاله رضایی
٩٥/٠٥/٠٦
٩
٠
شارژو از سوپر نمیگیرم که.. بابام زحمت میکشن برام میفرستن با این نرم افزارا و اینا .. اونا ک اینترنتی حساب نمیشن
ali_sh
ali_sh
٩٥/٠٥/٠٧
٠
٠
خو منم ک گفتم براتون میفرستن :))
غزاله رضایی
غزاله رضایی
٩٥/٠٥/٠٧
٠
٠
منم ک نگفتم شما چیز دیگه ای نیگین.. من جواب اقای استانه رو دادم:)
Atefe_K
Atefe_K
٩٥/٠٥/٠٦
٧
٠
تا حالا خرید اینترنتی نکردم..اما خب برای یک سری وسایل ک سلیقه واینا قرار نیس در نظر گرفته باشه یا از نزدیک ببینیم میشه اینترنتی خرید کرد...برای یک سری وسایل حتما باید حضوری باشه از نظره من:دی
غزاله رضایی
غزاله رضایی
٩٥/٠٥/٠٦
٥
٠
مثلا چه وسیله ای به سلیقه ی یک دختر نیاز نداره؟؟ :))
Atefe_K
Atefe_K
٩٥/٠٥/٠٦
٠
٠
اصولن اولین مغازه خرید میکنم!اکثرا ب سلیقه ی بقیه:///زیاد رو نظرم تاکید ندارم..پس این سوالو از من نپرس خخ
نیما خان حقیقی
نیما خان حقیقی
٩٥/٠٥/٠٦
٨
٠
من در مورد اجناس برقی و اکترونیکی اول تو اینترنت میگردم بعد تو بازار قیمت میگیرم. بعد هر کدوم به صرفه بود از اون میخرم.ولی مرجع خرید اینترنتی باید حتما معتبر باشه.البته اگه پول داشته باشم وگرنه که هیچی
غزاله رضایی
غزاله رضایی
٩٥/٠٥/٠٦
٧
٠
خب این جریان پولو اول میگفتین انقد زحمت تایپ ب خودتون نمیدادین دیگه^_^
fatemeh _t
fatemeh _t
٩٥/٠٥/٠٦
٥
٠
خرید حضوری رو بیشتر دوست دارم، اینکه خودم برم ببینم، تو خرید اینترنتی مثلا اگه لباس باشه، اینکه تو تن به آدم بیاد یا جنسش مشخص نیست، ولی مثلا برای گوشی و لپتاپ میرم تو سایت فلان [تبلیغ حساب نشه ] بعد به دوست برادرم میگم فلان گوشی، بدون اینکه خودم برم مغازه و اینا.ایشون هم راهنمایی های لازم رو میکنند.
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٥/٠٥/٠٦
٠
٦
یا خدا! حس می کنم که هر چند وقت یه بار گوشی تونو عوض می کنین! درسته حسم؟؟
fatemeh _t
fatemeh _t
٩٥/٠٥/٠٦
١
٠
😮😨 نه اصلا. من تا وقتی که گوشیم کار کنه عوضش نمیکنم مگر اینکه خراب بشه. گوشی قبليم هم از سه طبقه افتاد پایین و پودر شد وگرنه ازش استفاده میکردم بازم -_- ولی خب در کل تو خانواده واسه گوشی به یکی از دوستان برادرم میگیم واسه کامپیوتر و لپتاپ و هارد و این چيزا به یکی دیگه از دوست هاش میگیم. ����
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٥/٠٥/٠٦
٣
٥
من از خرید خیلی بدم میاد و اکثر خریدامو که بتونم اینترنتی انجام میدم. ولی بعضی ها رو نمیشه مثل پوشیدنی!
غزاله رضایی
غزاله رضایی
٩٥/٠٥/٠٦
٢
٠
خوردنی چی؟
مرتضی
مرتضی
٩٥/٠٥/٠٦
٢
٠
خخخ
میرزا
میرزا
٩٥/٠٥/٠٦
٤
٢
والا منم تا الان خرید اینترنتی نکردم، شاید اعتماد ندارم، نمی دونم... راستش رو بخواید اصلا خرید نمی کنم، یه جورایی تقسیم کاره دیگه بین من و همسر...
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٥/٠٥/٠٦
٧
٤
آمیرزا کلا خرید نمی کنین؟؟ یعنی خریدهای شخصی تونم خودتون نمی کنید؟؟؟
میرزا
میرزا
٩٥/٠٥/٠٦
٣
٠
دقیقا آقا مجتبی... یعنی حتی کفشا با یه دونه نخ اندازه گیری می کنن و میرن بازار، دیگه خودتون برید تا آخر داستان.
ali_sh
ali_sh
٩٥/٠٥/٠٦
٣
٠
چ همسر خوبی دارید پس خوشبحالتون آ میرزا خخخخخ
میرزا
میرزا
٩٥/٠٥/٠٦
٣
٠
روزیِ شما علی جان :)
غزاله رضایی
غزاله رضایی
٩٥/٠٥/٠٦
٣
٠
ما باید از همسر شما درس بگیریم اقا میرزا^_^ خخخخ
مرتضی
مرتضی
٩٥/٠٥/٠٦
٦
٧
خرید اینترنتی دو تا عیب داره اول اینکه ۹ درصد مالیات می بندن به جنساشون و پول پست هم هست ولی خرید از بازار ارزونتر در میاد چون لااقل می تونی تخفیف بگیری. دوم اینکه خرید اینترنتی مثل خرید لپ لپ می مونه چون نمی دونی اون چیزی که خریدی رو میارن در خونه
marjan_mi
marjan_mi
٩٥/٠٥/٠٦
٧
١
خرید از بازار ارزون تره؟ هزینه رفت و آمد و انرژی و زمانتون رو حساب نمیکنین؟ تخفیفم که خنده داره، مگر طرف دوست باشه وگرنه تخفیف که میدن تازه ی عالمه روش کشیدن هنوز، و اینکه گاهی توی سایتا روی کالاها تخفیف میزارن یا تخفیف های مناسبتی پس اینترنتی هم بی تخفیف نیست حتی خودم خرید های کلی و زیاد بوده که کلی تخفیف خورده، در کل که بحث تخفیفش دلیل جالبی نیست.
غزاله رضایی
غزاله رضایی
٩٥/٠٥/٠٦
٤
٠
از هرجا ک نمیشه خرید کرد.. باید معتبر باشه خب
marjan_mi
marjan_mi
٩٥/٠٥/٠٦
١
٠
قطعا باید معتبر باشه که جریان لپ لپ نشه، کمم پیش میاد بیشتر بحث سر کیفیته
aaasaeid
aaasaeid
٩٥/٠٥/٠٦
٥
١
من حتی ادکلنی رو هم که تا حالا بو نکردمش اینترنتی و بر مبنای نظرات کاربران میخرم.کی حال داره بره مغازه
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٥/٠٥/٠٦
٢
٠
خخخخخخخخخخخ
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٥/٠٥/٠٦
٤
٤
دمت گرم تو مردی
غزاله رضایی
غزاله رضایی
٩٥/٠٥/٠٦
٣
٠
خخخخ شما هم یه نوع اعحوبه این
Golbarg_K
Golbarg_K
٩٥/٠٥/٠٧
١
٠
من که ادکلنو خودم بو میکنم میخرم آخرش نمیزنم!!! شما واقعا از مادیات دل کندین!آفرین:)))
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٥/٠٥/٠٦
٣
٣
رنگی خرید حضوری دوس*_* یه عادت بدی هم که دارم اینه حتما باید همه جا رو ببینم بعد بخرم -_- مثلا اگه کفش باشه باید همه ی خیابونایی که فک میکنم کفش داره روبرم بعد یکیو انتخاب کنم:)
fatemeh _t
fatemeh _t
٩٥/٠٥/٠٦
٢
٠
من معمولا از اولین مغازه میخرم :دی مگه اینکه دیگه اون خرید خیلی واسم مهم باشه
غزاله رضایی
غزاله رضایی
٩٥/٠٥/٠٦
٢
٠
از پا میوفتی از اخر تو ... اصا خرید اینترنتی برا توه ابجی:دی
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٥/٠٥/٠٦
٣
٠
بلیط استخر و سینما و و...خرید شارژ از این دست خرید ها زیاد انجام میدم ولی حضوری رو بیشتر ترجیح میدم چون اگه جنس بد باشه یا هرچی میرم پیش فروشنده موضوع رو مطرح میکنم ولی اینترنتی کجا برم؟؟!
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٥/٠٥/٠٦
٤
٥
چه باکلاس که استخرهاتون بلیطشونو اینترنتی میدن @@
ali_sh
ali_sh
٩٥/٠٥/٠٦
٧
٣
اگه از یه فروشگاه معتبر خرید کنید اولا ک اون فروشگاه نمیاد برا یه جنس کل اعتبارشو خراب کنه و بعدشم تمامی لوازمشون ۷ روز مهلت تست دارن. و غیر اون هم یکمی گرونتر میدن برای گارانتی های معتبری که روی اجناسشون اعمال میکنن :)))
غزاله رضایی
غزاله رضایی
٩٥/٠٥/٠٦
٢
٠
برو تو اینترنت دیگه .. مگ از اینترنت نگرفتی؟ .. بعدشم وقتی بلیط استخر نیگیری اگ گوشه نداش چی مااار نیکنی؟؟؟؟
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٥/٠٥/٠٧
١
٠
:دی اقای استانه !خخخ
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٥/٠٥/٠٧
١
٠
چون زیاد اهلش نیستم تحقیقم نکردم شما نام ببرید فروشگاه های معتبر رو اقای ش!
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٥/٠٥/٠٧
٠
٠
غزال بلیط اینترنتی معمولا یه کد داره که مونش فقط مهمه :)
ali_sh
ali_sh
٩٥/٠٥/٠٦
٧
١
برا منکه اصلا نمیتونم تخفیف بگیرم و چونه بزنم پس زیاد فرقی نداره اینترنتی یا حضوری دل و حوصله بازار رو هم ندارم. خرید اینترنتی خیلی زیاد انجام دادم (از فروشگاه های اینترنتی معتبر). به نظر من باید این دید منفی ک بین اکثر ما نسبت به خرید های اینترنتی هس از بین بره :))
غزاله رضایی
غزاله رضایی
٩٥/٠٥/٠٦
١
١
از شما بیشتر ازین هم توقع نمیره تنبلین دیگه:)))
ali_sh
ali_sh
٩٥/٠٥/٠٧
٠
٠
:)
maede_sadati
maede_sadati
٩٥/٠٥/٠٦
٤
١
من کلااا از خرید بدم میاد:| در نتیجه نظری ندارم:)
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٥/٠٥/٠٦
٠
٢
از خرید اینترنتی هم بدتون میاد؟؟
maede_sadati
maede_sadati
٩٥/٠٥/٠٦
٢
٠
والا امتحان نکردم ولی ی برادر دارم از طوطی های فعلیمون تا لباساش رو دیگ اینترنتی خریداری میکنه در کل خوبة ولی بارم من کلا از هر دو.مدلش خوشم نمیاد:|
غزاله رضایی
غزاله رضایی
٩٥/٠٥/٠٦
٢
٠
تو یه اعجوبه ای خخخخ
maede_sadati
maede_sadati
٩٥/٠٥/٠٦
٢
٠
بنده يک عدد آدم کاملااااا معمولی مي باشم....فقط کمی حرص درآرم...همین.:)
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٥/٠٥/٠٦
٥
٠
خرید اینترنتی معمولا انجام میدم و بیشتر کتاب میخرم! چون اغلب کتابهای تازه چاپ شده طول میکشه که برسه دست ما. یه بارم ساعت مچی خریدم اینترنتی که بدجوری کلاه سرم رفت! الانم از اون ساعته فقط بندش مونده و خود ساعته رو همون روزهای اول خرید تعویضش کردم!
مرتضی
مرتضی
٩٥/٠٥/٠٦
٢
٠
برای خرید کتاب آدرس سایت دارین بدین؟
غزاله رضایی
غزاله رضایی
٩٥/٠٥/٠٦
٢
٠
خخخخ اون ساعته خیلی بد بود:دی ولی جلو بقیه سر کلاه رفتناتو میگیره
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٥/٠٥/٠٧
٠
٠
قبلا از تاچارا میخریدم الان از جیحون و دیجی کالا که هردوشون معتبرن. جدای از اینها اغلب انتشارات ها خودشون بخش فروش اینترنتی دارن که اگه ناشر کتاب رو بدونید خیلی راحت میرید به سایت انتشارات و خرید تون رو انجام میدین.
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٥/٠٥/٠٦
٤
٠
ولی برای ما خانم ها خرید یه نوع تفریح و یه نوع تخلیه ی روانیه و خانم های انگشت شماری رو میتونید پیدا کنید که بگن از خرید خوششون نمیاد. به همین دلیل ترجیح میدم اجناس دیگه از قبیل لباس و کیف و کفش رو حضوری بخرم چون لذتش بیشتره. بعدشم کرایه ی پست خیلی زیاده واقعا !
Mahziar
Mahziar
٩٥/٠٥/٠٦
٣
٠
از دیجی کالا زیاد چیزی خریدم ،گوشی،مودم،مانیتور و.... بلیط سینما رو هم اینترنتی میخرم چون پنج شنبه جمعه اصلا حضوری بلیت مورد نظرت گیر نمیاد ! لباس و اینا رو هم باید حتما خضوری بخرم! ولی حاج خانوم یه عادت بدی داره اینیستا هرچی تبیلغ کنه مجازی سفارش میده !از گل سر بگیر تا عینک و لباس!
غزاله رضایی
غزاله رضایی
٩٥/٠٥/٠٦
٣
٠
چه حاج خانوم پسندیده ای به به
n_gharib
n_gharib
٩٥/٠٥/٠٦
٤
٠
من به خرید اینترنتی علاقه دارم ولی پدر و مادرم مخالفن اونم به خاطر امنیت و این چیزا ولی خرید حضوری بهتره هم یه تفریحه هم خریدار کالا رو از نزدیک میبینه و راحت تر تصمیم میگیره
marjan_mi
marjan_mi
٩٥/٠٥/٠٦
٤
١
خرید کردن گاهی برای رفع نیازهاس گاهی برای تفریح، خرید اینترنتی انجام دادم گاهی جنسی که دستم رسیده با چیزی که توی سایت بوده خیلی فرق میکرده و خیلی مواردم بوده که از خریدم راضی بودم، در کل فکر میکنم این نوع خرید یک فرهنگه که در آینده توی ایران هم جا میفته و مردم اکثر نیازهاشون رو از این طریق برآورده میکنن. دلیل اصلی خرید نکردن مردم ازین طریق بی اعتمادی از کیفیت کالایی که بدستشون خواهد رسید و بعضی هم میگن که باید کالا رو از نزدیک ببینن ولی خب خیلی از موارد نیاز به دیدن نداره و خرید از سایت های معتبر خیلی به صرفه جویی توی زمان و انرژی ادم کمک میکنه مخصوصا ادمایی که سرشون شلوغه. مواردی مثل پوشیدنی رو واقعا در حال حاضر سخته بخوای اعتماد کنی :) ، در کل کار پسندیده ای :)
غزاله رضایی
غزاله رضایی
٩٥/٠٥/٠٦
٢
٠
همینکه لباس بپوشی بری بیرون برا خرید خودش یه ذوقی داره ته دلت=)) خخخخ دلت میاد این ذوقو از خودت بگیری؟
marjan_mi
marjan_mi
٩٥/٠٥/٠٦
٠
٠
تفریح که زیاده، خرید حضوری هم هست قطعا همیشه :)
میرزا
میرزا
٩٥/٠٥/٠٦
٤
٠
هرگاه زنى خسته و نالان از کار منزل را ديديد، فقط يک جمله بگوييد و در قدرت خداوند تأمل کنيد: "نمياى بريم بازار" خداوند استخوانهاي پوسيده را زنده مى کند.
مرتضی
مرتضی
٩٥/٠٥/٠٦
٠
٠
:-)
غزاله رضایی
غزاله رضایی
٩٥/٠٥/٠٦
٢
١
ولی من میگم خیلی اصرار نکنین چون وقتی خسته و عصبانی باشن هرچی دم دستشون باشه میخرن .. بعد خرج میذارن رو دستتون ها .. از نا گفتن دیگه:دی
میرزا
میرزا
٩٥/٠٥/٠٦
٣
١
خسته و نالان با خسته و عصبانی فرق می کنه شاعره بانو! :)
غزاله رضایی
غزاله رضایی
٩٥/٠٥/٠٦
٣
١
بله:دی ولی من وقتی خسته ام عصبانی ام خخخخ فک میکردم همه اینجوری باشن
علیرضا
علیرضا
٩٥/٠٥/٠٦
٤
٢
معمولا به صورت حضوری میخرم مخصوصا اگر اون چیزی که میخوام بخرم حساس باشه و یا بخواد که تست اولیه بشه به دو دلیل اصلی یک اینکه اصلا به پست اعتماد ندارم! (یک بار بسته پستیم رو رفته بودن یک کوچه بالا تر تحویل داده بودن!! اصلا یک وضعیه!) - مورد دوم هم اینکه بر فرض که خود اونجا پست مخصوص داشت و ضمانت میکرد و اینا اما اگر جنسی که برای من میفرستن همونی نباشه که من میخواستم یا تو عکسش بوده دیگه حوصله دنگ و فنگ های برگشت زدن کالا و ... رو ندارم. اما خب یک سری چیزها رو هم ممکنه اینترنتی خرید کنم مثلا کالاهایی که توی بازار راحت پیدا نمیشه یا کلا نیست.
NINA
NINA
٩٥/٠٥/٠٧
٧
٠
واى مگه ميشه خريد تفريح نباشه؟؟؟؟! من اصلا خريد اينترنتي رو دوست ندارم( اين شارژو وسينما و اينا هم كه كلا بحثش جداس) من عاششششقه خريد كردنم و يكى از بزرگترين تفريحاتم محسوب ميشه:)) اونم خريد از مراكز خريد و ... كه برم كلي بچرخم و هرچى كه خوشم اومد رو بگيرم...:))
f_maveddat
f_maveddat
٩٥/٠٥/٠٧
٨
٢
سلآم؛ هردو...گاهی این گاهی اون...بستگی به جنسی که میخوام... حسی که اون لحظه دارم... وپول داشتن... داره :)
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٥/٠٥/٠٧
١
٢
منظورتون از حس؛ خستگی و تنبلی و ایناس؟؟؟؟
Golbarg_K
Golbarg_K
٩٥/٠٥/٠٧
٠
٠
پول نداشتن و داشتن که همیشه یه مدل نتیجه داره! نباشه نه میتونی حضوری بخری نه اینترنتی!!!
f_maveddat
f_maveddat
٩٥/٠٥/٠٨
٠
٠
بله دقیقا ('^_^)
f_maveddat
f_maveddat
٩٥/٠٥/٠٨
٠
٠
نه بالام جان (^_^) در خرید حضوری من حتما یک همراه دارم که اون همراه حتما با خودش جیب هم داره دیگه... یا زبون برای گرفتن تخفیف... یا آشنا برای بعدن حساب کردن...بله اینجوریاست :)))))) البته من بیشتر اینجوری بودم که نقش جیبو برا همراهام بازی کردم...ولی چه میشه کرد از هر دست بدی از همون دست هم میگیری دیگه :)
Golbarg_K
Golbarg_K
٩٥/٠٥/٠٧
٠
٠
همه کیف خرید کردن به اینه که بری تو مغازه ها بگردی:)
G_Emami
G_Emami
٩٥/٠٥/١٧
٠
٠
من تا حالا اینترنتی خرید نکردم و دوستم ندارم..! به قول گلبرگ کیف خرید کردن همون گشتن تو مغازه هاست...