خانه انجمن چرا دانشجو شویم؟
٣٥١
٥٠
mehri_mo

چرا دانشجو شویم؟

چرا دانشجو شویم؟

هدفتون از دانشجو شدن و دانشگاه رفتن چیه؟ بستن دهن فامیل که نگن فلانی خنگ هست؟ فرار از سربازی(پسرها) و فرار از ازدواج و کار خونه(دخترها)؟ یافتن کیس مناسب برای زندگی؟ علم آموزی؟ شغل؟ و ...

اونایی که دانشجو شدن یا قراره دانشجو بشن جواب بدن

٩٥/٠٤/١٥
نظرات کاربران
کد امنیتی
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٥/٠٤/١٥
٠
٠
واقعیتش دیدی که خانواده از بچگی به من داده بودن ادامه تحصیل و گرفتن مدرک دکترا بود و یافتن شغل خوب! و این برای من یه جور وظیفه شده بود که آره باید درس بخونم! اما دانشجوییم که از 2سال گذشت؛ هدفم شده برای فرار از سربازی فقط!
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٥/٠٤/١٥
٠
٠
من یه سوال برام پیش میاد وقتی دانشجوهای مثل شما میگن ما برای فرار از سربازی دانشجو هستیم.اونم اینکه/مگه با دانشجوی و ادامه اون میشه کلا سربازی رو پیچوند یا باید بالاخره بعد یه مقدار درس رفتش/اگه رفتنی هستن که چرا ادامه میدن/میخوام بدونم کلا دور میشه زد با این کار سربازی رو و اگه نمیشه...پس چرا دانشجو موند خب برن سربازی اونکه قراره اخرش سربازی باشه.
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٥/٠٤/١٥
٠
٠
من سربازیمو به این وسیله سه سال به تاخیر انداختم! بعد از اون هم کلا سربازی نمی رم! الان از طریق معافیت تحصیلی دارم از خیلی از مزایا استفاده می کنم
n_gharib
n_gharib
٩٥/٠٤/١٥
٠
٤
بورسیه شدن و رفتن از ایران
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٥/٠٤/١٥
٠
٤
درود بر شما. ان شاالله که موفق بشید
n_gharib
n_gharib
٩٥/٠٤/١٥
٠
٠
مرسی
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٥/٠٤/١٥
١
١
به نظر من خیلی ها نمیدونن برای چی درس میخونن/خود من در دوران راهنمای میخواستم ترک تحصیل کنم و شغل پدری رو ادامه بدم اما با اصرار پدر مادر تا دیپلم خوندم ولی باور کنین 4 سال دیپلم هم فقط وقتم هدر شد./میخوام بگم لطفا دانشجوی عزیز هدفت رو از ادامه تحصیل مشخص کن و فقط بر این مبنا که باید ادم درس بخونه و این چیزا و دلایلی که در انجمن گفته شدنه نباشه تا بیخودی وقتت رو هدر ندی پای دفتر و کتاب .آخرشم هیچی به هیچی و مدرکت بشه مثل من پد موس کامپیوترت!
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٥/٠٤/١٥
٠
١
مدرک! مفید واقع شدن! جو خانوادگی!!
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٥/٠٤/١٥
٠
٢
خانم دختر خاص برای دریافت جایزتون یه پل ارتباطی با اینجانب برقرار کنید!
Golbarg_K
Golbarg_K
٩٥/٠٤/١٧
٠
٠
خاص عزیزم هر چی آقای آستانه بهت جایزه دادن نصف-نصف!!
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٥/٠٤/١٥
٢
١
اولش که شروع کردم واقعا به خاطر عشقی که به درس داشتم شروع کردم. اصلا قابل تصور نبود برام که تو دیپلم متوقف بشم. به نظرم ادامه ی تحصیل فقط جنبه ی علمی و ارتقای سطح سواد رو نداره. من با دانشگاه رفتن دیدم به زندگی وسیع تر شد کلا جهان بینی آدم تغییر کرد و روابطم بهتر شکل گرفت با آدم های اطرافم. اجتماعی تر شدم. ادامه دادن برای ارشد هم برای علاقه بود و در کنارش پیدا کردن یک شغل خوب. هیچ وقت به فکر پز دادن یا فرار از کار خونه به در سخوندن نگاه نکردم. چون بعد ازدواج هم میشه راحت درس رو ادامه داد.
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٥/٠٤/١٥
٠
٢
آیا با سر کار رفتن نمیشد این رابطه اجتماعی رو خوب کرد؟؟
s_mohsen
s_mohsen
٩٥/٠٤/١٥
١
٢
نه مجتبی!من واقعا این حرفشونو قبول دارم،واقعا منم تو دوره دانشجویی زاویه دیدم به خیلی چیزا عوض شد که تو محیط کاری به نظرم حتی شاید غیر ممکن بود.
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٥/٠٤/١٥
١
١
من الان فوق لیسانس هستم و دارم با حذاقل حقوق تو یه مدرسه ابتدایی تدریس میکنم. تصور میکنید با مدرک دیپلم چه شغلی میتونستم پیدا کنم که شان اجتماعی داشته باشه محیطش از نظر امنیت تایید شده باشه و ... باید واقع بین بود خانم ها تو ایران فرصت های شغلی اندکی دارن مخصوصا اگر در قید و بند حجاب و عفت و غیره باشن.
Cold
Cold
٩٥/٠٤/١٥
١
١
به تعویق انداختن سربازی ، مدرک ، یهو دیدی تا تهش رفتیم استاد دانشگاهم شدیم!
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٥/٠٤/١٦
٠
٠
خخخخخخخ ان شاالله
نیما خان حقیقی
نیما خان حقیقی
٩٥/٠٤/١٥
٢
٠
درآمد مالی.موقعیت اجتماعی.زندگی بهتر.به خاطر این که اول رشته ام رو انتخاب کردم بعد درس خوندم تا به اون رشته برسم
s_mohsen
s_mohsen
٩٥/٠٤/١٥
٠
٠
من سربازی نداشتم که بخواد به خاطر اون باشه و کلا درس خوندن رو به کارای دیگه ترجیه میدادم(اون موقع!) هدفمم داشتن یه شغل خوب بود بود.
Golbarg_K
Golbarg_K
٩٥/٠٤/١٥
٠
٠
خدمتتون عرض کنم که: بورسیه،تحصیل درست و حسابی،برگشت به ایران، حیف و میل شدن، دوباره برگشتن به همون کشور!!!
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٥/٠٤/١٦
٠
٠
تهش خیلی خوب بود خخخخخخخ
Golbarg_K
Golbarg_K
٩٥/٠٤/١٧
٠
٠
همینه دیگه... :))
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٥/٠٤/١٥
٠
٠
عید همتون مبارک رفقای جیمی:)
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٥/٠٤/١٦
٠
٠
Golbarg_K
٩٥/٠٤/١٧
٠
٠
سپـــــــــاس و همچنین!(هر چند یکم دیر گفتم!)
Atefe_K
Atefe_K
٩٥/٠٤/١٥
٠
٠
با این وضع الانم از اجبار..ولی اگر ی چیزی ک واقعا ازش لذت کامل رو میبردم میرفتم از روی علاقم=)))) البته الانم ریاضی رو خیلی دوست دارم ولی بنظرم مسخرست اینهمه درس سخت بخونم اخرم برا هیچی یا یک حقوق کم...بازم همه چی ب پشتکاره خودم بستگی داره :/
Atefe_K
Atefe_K
٩٥/٠٤/١٥
٠
٠
و خب صددرصد ک یکی از دلایلش هم درامد مالی!در کنار جو خانوادگی و علاقه میباشد خخ
Atefe_K
Atefe_K
٩٥/٠٤/١٥
٠
٠
و خب صددرصد ک یکی از دلایلش هم درامد مالی!در کنار جو خانوادگی و علاقه میباشد خخ
m_rs
m_rs
٩٥/٠٤/١٥
٠
٢
من هنوز ب دانشگاه ورود نیافتم اما مي خوام تمام تلاشم و.بکنم کة قبول شم به چند دلیل:1-بتونم در آینده ی شغل داشته باشم که دستم جلو.جنس مذکری دراز نباشة2- آدم وقتی چیزی یاد نگیره راکد میمونه هدف دومم علم آموزی3- قطعا دوست ندارم تا سی سالگی متاهل شم...:)))
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٥/٠٤/١٦
٠
٠
بعد سی سال یه کم دیرنیست؟؟؟؟
maede_sadati
maede_sadati
٩٥/٠٤/١٦
٠
٠
خوبة از نظر من...:)
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٥/٠٤/١٦
٢
٥
خب الان فهمیدم اینکه میگن بعضی دخترا برای پیدا کردن کیس مناسب میرن دانشگاه شایعه ای بیش نبوده و خداروشکر اصلا هیچکس به ازدواج فکر نمیکنه :))
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٥/٠٤/١٦
١
٠
شما قرار شد امیدوار نگهم داریدا نیست پسرای 18-22 ساله خیلی شرایط ازدواج دارن آخه
لیلی
لیلی
٩٥/٠٤/١٦
٠
٠
واویلا نسرین:)
fatemeh _t
fatemeh _t
٩٥/٠٤/١٦
١
٠
به خاطر اینکه اونجایی که ميخوام کار کنم باید لیسانس داشته باشم. کار خونه هم از اول انجام نمیدادم که حالا بخوام به خاطر فرار کردن ازش برم دانشگاه. و اینکه میگین یافتن کیس مناسب!!!!!!! خخخخخخخخ خب خدایی پسر 18 ساله ميتونه کیس مناسبی باشه که اينو میگین؟ 😂خخخ
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٥/٠٤/١٦
٠
٠
کیس مناسب دو حالت داره! اولا کارشناسی تا 22 سالگیه و شاید تو 21 و 22 پیدا شه! و دوما اینکه خواستگاراتون مثلا از قشر دکتر مهندس باشن
fatemeh _t
fatemeh _t
٩٥/٠٤/١٦
١
٠
خب باز هم. مثلا من 21 سالم باشه اون آقا پسر هم 21 سالش باشه! به نظر من، نسبت به سن یکسان دختر بیشتر درک میکنه. البته نمبخوام به پسری توهین کنم چون استثناء وجود داره ولی این رو همه روانشناس ها هم میگن واسه همین ازدواج همسان رد میشه معمولا... حداقل دو تا پنج سال اختلاف سنی لازمه که اون آقا پسر به هر چیزی که ميخواسته برسه و شرایط ازدواج رو پیدا کرده باشه.
u_razavi
u_razavi
٩٥/٠٤/١٦
١
٠
كلا كه درس خوندن واسه اجبار بوده چون دنبال علاقه ام نرفتم اما خب راحت تر از درس هم چيزي نيس خداروشكر درس يك نقطه عطف تو زندگي من شد پس خوندم و ميخونم چون ميتونم با استفاده ابزاري!! از درس به خيلي از چيزايي كه واسم ايده ال بوده برسم.
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٥/٠٤/١٦
٠
٠
خداروشکر که به درد بخور بوده براتون
نیما خان حقیقی
نیما خان حقیقی
٩٥/٠٤/١٦
٠
٠
احسنت
رادمهر
رادمهر
٩٥/٠٤/١٧
٠
٠
بیکار بودم خب
Golbarg_K
Golbarg_K
٩٥/٠٤/١٨
٠
٠
صادقانه ترین جواب ممکن:)))
f_maveddat
f_maveddat
٩٥/٠٤/١٨
٠
٠
سلآم؛ من هدف اولین لیسانسه ی فامیل شدن بود که به حمدالله شدم... بعد از اونم لیسانسمو بوسیدم گذاشتمش کنار :) به همین برکت :)))))
Golbarg_K
Golbarg_K
٩٥/٠٤/١٨
٠
٠
از طرف منم لیسانستو ببوس!!!
f_maveddat
f_maveddat
٩٥/٠٤/٢٠
٠
٠
خواستم اطاعت امر کنم و هم تجدید دیداری با لیسانسم داشته باشم...عجیبه هرچی میگردم پیداش نمیکنم :/
Golbarg_K
Golbarg_K
٩٥/٠٤/٢٠
٠
٠
خسته نباشی واقعا:/
f_maveddat
f_maveddat
٩٥/٠٤/٢٢
٠
٠
چکارکنم خب...دوسش ندارم :/
sunrise_gh
sunrise_gh
٩٥/٠٤/٢٤
٠
٠
دانشجوعم نشیم ینی؟؟ :))))) امسال که دانشجو شدم واقعا خیلی چیزا برام فرق کرده دید بازتری به مسایل پیدا کردم...و در کل بستگی داره که چه دانشگاه و تو چه جوی هم باشی...منم با اینکه چیزی قبول شدم که فکرشم نمیکردم ولی الان واقعا خوشحالم که تو این جوم و ایشالا تو مقاطع بعدی جاهای بهتر رو تجربه کنم... کلا اینکه نگرشت رو تغییر میده ؛)
M_dana
M_dana
٩٥/٠٥/٠١
٠
٠
دل خوش بودن خانواده :)) بعد انصراف دادم و یه رشته‌ی مورد علاقه رو پی گرفتم