خانه انجمن دوستی و ازدواج
٥٣٤
٦٣
اشکمهر آتشروان

دوستی و ازدواج

دوستی و ازدواج

با کدوم یک موافقید؟

دوستی به جای ازدواج؛ یا دوستی برای ازدواج؛ یا بدون دوستی و ارتباط قبل ازدواج؟ چرا؟

٩٥/٠٤/١٤
نظرات کاربران
کد امنیتی
Cold
Cold
٩٥/٠٤/١٤
٩
٢
با کسی ازدواج میکنم که واقعا دوسش داشته باشم...برای اینم طبیعتا باید طرف رو کامل بشناسم قبل از ازدواج
بیخیال
بیخیال
٩٥/٠٤/١٥
٢
٥
ایا اون حق نداره شمارو بشناسه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ شما مردا خودتون قبل ازدواج همه کار میکنید البته بعضی از اقایون ........ و همیشه هم دنبال دختر افتاب مهتاب ندیده میگردید
Cold
Cold
٩٥/٠٤/١٥
٣
٢
تو این مدتی که من اون بنده خدا رو میشناسم اونم میتونه من رو بشناسه!...راستش شما یه جوری جواب دادین که احساس میکنم برداشت بدی از کامنت من کردین ، منظور من چیز بدی نبود!!
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٥/٠٤/١٤
١٥
١٠
اگه من خواهر داشتم و یکی با خواهرم به قصد ازدواج دوست می شد ! خوب ، هیچ وقت اون روز رو براش تصور نمی کنم چون شاید دیگه روز بعدی براش نباشه ولی جداً رفقا اگه یکی با خواهرهای خودتون دوست بشه بعد خوشحال می شین ؟چه واکنشی نشون می دین ؟ اشکمهر خودت چطور ؟
غزاله رضایی
غزاله رضایی
٩٥/٠٤/١٤
٣
١
احسنت!
الهام خانم
الهام خانم
٩٥/٠٤/١٤
٣
١
آفـــــــــــــــرین
marjan_mi
marjan_mi
٩٥/٠٤/١٤
٨
٢
بیچاره خواهرتون که باید عشقش رو به خاطر افکار شما همیشه به گور ببره...
n_dahji
n_dahji
٩٥/٠٤/١٥
٣
٢
دمتون گرم بی نهایت/افرین ادم فهیم و فهمیده شمایید/لایک
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٥/٠٤/١٥
٩
٠
من خواهر ندارم خانم مرجان ،اگه هم داشتم عشق خواهرم می تونه مثل آدم بیاد خاستگاری اگه صلاح بود ازدواج میکنه :)
marjan_mi
marjan_mi
٩٥/٠٤/١٥
١
٠
حرفم تند بود چون حس کردم این تندی لازمه! منظور کلی حرفم این بود که این روابط باعث نشه که یک خانواده اونو تبدیل کنه به تیتر خبری توی صفحه حوادث! مثل مطلبی که چندوقت پیش توی جیم فک کنم منتشر شد :)
بیخیال
بیخیال
٩٥/٠٤/١٥
٤
١
خوبه دیگه غیرت بازی اقایون فقط واسه خواهر خودشونه وقتی حرفا و رفتار شما در خیابون و اماکن عمومی برای دختر مردم ایجاد مزاحمت میکنه جان من حرف از مرام و غیرت و مردونگی نزنین که گوشمون پره وقتی تونستین تو خیابون برای دختری مزاحمت ایجاد نکنین یا با نگاهاتون ازارش ندید بگین ما غیرت داریم شما نیازی نیست برای دخترا و خواهراتون غیرت بازی در بیارین شما رفتار خودتونو اصلاح کنید دنیا گلستون میشه چون خیلی از دخترا هستن که میدونن چی بده چی خوب
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٥/٠٤/١٥
٣
١
شما آقا یا خانم بیخیال مگه منو تو خیابون دیدین که این مدلی قضاوت می کنید ؟ بعد من که نگفتم غیرتی هستم ! فقط گفتم تو این دنیا اگه با دختر کسی دوست بشی ، با دخترت دوست میشن ! اگه با خواهر کسی دوست بشی ، با خواهرت دوست میشن !پس باید قبل اینکه با کسی دوست بشی به این فکر کنی اگر روزی خواهرت رو با کسی دیدی ناراحت نشی ! همین اگنه نه من رو تو قبر شما می زارن که نگران شما باشم نه شما رو تو قبر من که نگران من باشید :)
ali_sh
ali_sh
٩٥/٠٤/١٥
٤
١
بهمن بر خلاف بقیه من اصلا باهات موافق نیستم :) چرا فک میکنی همه چیز برا پسرا خوبه و برا دخترا اوخه؟ هرکسی به نسبت خووس عقل و شعور داره. مگه چه اشکالی داره قبل ازدواج یک دختر یه رابطه کنترل شده و متعارف داشته باشه؟ اونم بدون قصد و نیت سو. هرکسی عاشق ی نفر دیگه بشه باید بره بمیره؟ نباید دیگه فرداشو ببینه؟ اینطور دیدی نباید داشته باشیم در مورد کسی. حالا چ خواهر من باشه چه خواهر خودت چه خواهر بقیه. توکه برادر من از عربا داری بدتر میکنی خب خخخ
ali_sh
ali_sh
٩٥/٠٤/١٥
٢
٢
من یه کامنت دیگه نوشتم در قالب کامنت بالاییم خیلی کامل ترو بهتر منظورمو رسوندم توش ولی وارد اکانتم نشده بودمو پرید. دیگم حوصله تایپشو نداشتم. خودتون دیگه از کامنت بالا هر قضاوتی میخوایین بکنین به عهده خودتون :))
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٥/٠٤/١٥
٠
٢
خخخخخ علی یه سوال پرسیدم گفت راضی هستی یا نه؟:)
ali_sh
ali_sh
٩٥/٠٤/١٥
٠
٢
بهمن اعصابم خورد شد ازت خخخخ
بیخیال
بیخیال
٩٥/٠٤/١٥
١
٢
اقای بهمنی من منظور شمارو بد فهمیدم و حالا که اصل موضوع رو فهمیدن باهاتون موافقم من فقط میخواستم طرف صحبتم با بعضی از اقا پسر ها باشه
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٥/٠٤/١٦
١
٠
:) من قصد امر به معروف نداشتم از کامنت بالا ، چون شرایطتش رو ندارم فقط خانم بیخیال خواستم بگم تو این دنیا هر کاری که بکنی چه خوب یا بد ، برا آدم هم اتفاق میوفته :) حالا اگه با کسی خواستیم دوست بشیم باید قبلش به این فکر کنیم که یه روزی هم با خواهر یا دختر خودمون یکی دیگه دوست میشه ، پس اون روز اگه رسید نباید ناراحت بشیم :) ممنونم از شما و همه ی کاربرها
نیما خان حقیقی
نیما خان حقیقی
٩٥/٠٤/١٤
٦
٢
اول"دوستی به جای ازدواج" بعد اگه دیدی طرفت آدم خوب وانسان باحالیه"دوستی برای ازدواج". در مورد سوم هم اگه باباش پولدار باشه از نظر من ایرادی نداره
غزاله رضایی
غزاله رضایی
٩٥/٠٤/١٤
٢
١
الان منتظرین کسی بیاد بگه دوستی به جای ازدواج؟:/ دوس ندارم دوس باشم قطعا، ولی باید طرفم اشنا باشه به غریبه سخت میشه اعتماد کرد..اشنایی که حتما با دوستی ایجاد نمیشه! ممکنه تو محل کارت یا دانشگاه یا فامیل یا دوست خوانوادگی یا .. باشه
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٥/٠٤/١٤
١
٢
سوال ایشونو من اینطوری تغییر دادم و دلیل این هجم از عصبانیت رو نمی فهمم؟؟ به نظرتون تو جامعه الان که اینقدر ازدواج سفید زیاد شده؛ اینقدر ازدواج ها به تاخیر افتاده؛ ملت، دوستی به جای ازدواج رو انتخاب نکردن؟
غزاله رضایی
غزاله رضایی
٩٥/٠٤/١٤
١
٦
نه من نمیگم بقیه چه انتخابی کردن مستر استانه ، میگم اینجا کسی نمیاد بگه من دوستی رو به ازدواح ترجیح میدم، چرا متاسفانه جامعه اسلامی ما داره به بد جایی کشیده میشه و هیچ کس به حرف بقیه گوش نمیده درنتیجه نهی از منکر به صفر رسیده و بی فایده اس. فقط خود ادم باید خودشو حفظ کنه و تو بدترین شرایط زندگی تصمیم درست بگیره مثلا یه دختر خانم حتی اگر کسی رو دوس داشته باشه نباید به دوست شدن باهاش تن بده ..
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٥/٠٤/١٤
٧
٠
شاید دلیل این گوش ندادن ها؛ این باشه که نهی از منکرمون شده زبانی! هعی پسر! با دخترا دوست نشو و برعکس. کسی نیومده جایگزین راه حل بده کسی نیومده کامل و درست در موردش حرف بزنه! ... من منتظرم توی این انجمن همه بیان بگن راه حل برای آشنایی بهتر با همسر قبل عقد چیه که بعد یکی دوسال دوتایی راضی به طلاق نباشن؛ منتظرم بیان بگن دوستی به جای ازدواج انتخاب نکنید به جاش با این شرایط و موقعیت ها ازدواج کنید؛ دوستی برای ازدواج نکنید از طریق خانواده ها هم رو بشناسید و ...
الهام خانم
الهام خانم
٩٥/٠٤/١٤
١
٣
کاملا موافقم اما یه مورد دیگه ای هست تو تمام فیلمهای به اصلاح همراه با سنت اسلامی دیده میشه راحت پسر ودختر دوست میشن متاسفانه تو یکی از این فیلما نیومد در راه رضای خدا نشون بده بابا میشه با رفت وآمدهای خانوادگی هم شناخت پیدا کرد در عوض هم اسلامی هم نظارت خانواده ها هست هم شناخت بیشتری دو طرف از هم پیدا میکنند این پسر یا دختر تو یه خانواده بزرگ شدن قطعا شناخت محیطی که توش بزرگ شده شخص و اخلاقیات خانوادش هم مهمه
دایناسور آبی
دایناسور آبی
٩٥/٠٤/١٤
٢
٠
من موافقم با حرف اقای استانه در واقع اول امر به معروفه و بعد نهی از منکر چیزی که حداقل من کم دیدم اتفاق بیوفته و البته این تنها دلیل گوش ندادن ها هم نیست قطعا چیزای دیگه هم هست.
الهام خانم
الهام خانم
٩٥/٠٤/١٤
١
٢
من اصن موندن کلا با دوستی مخالف شدیدا حتی اگه از بحث شرعی هم نگاه کنیم وفک کنم اگه مسلمونم نبودم آیا همین جوابا میدادم بله همین جوابا میدادم چون مگه میشه راحت میگید دوستی خب این وسط ممکن یه نفر آسیب روحی ببینه نمیگم فقط دختر چون میدونم پسر هم ممکن آسیب ببینه از نظر روحی و وابسته بشه ومتاسفانه این آسیب در آقایون بیشتر برای مورد دوم قطعا ازدواج بدون شناخت ممکن نیست همونطور که شناخت بدون ارتباط ممکن نیست اما کی گفته با دوستی ؟ به نظر من قبل ازدواج خانواده ها رفت وآمد کنند ودختر وپسر همدیگرا بشناسند اینطوری هم در محیط خانواده است هم شناخت کافی
f_jafarpour
f_jafarpour
٩٥/٠٤/١٦
١
٠
موافقم
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/٠٤/١٤
٣
٠
دوستی نه ، اما دوست دارم قبل از اینکه بحث ازدواج در بین باشه روی طرف یک حداقل شناختی داشته باشم، وقتی میگن یک نفر که اصلا نمیشناسم و تا به حال ندیدمش و اسمش رو نشنیدم میخواد خاستگاری کنه بهم میریزم، ینی یک حال نا ایمن بودنی بهم دست میده و آرامشم رو از دست میدم، میدونم بقیه مثل من روی این موضوع حساسیت ندارن ولی به نظرم این ایده آل ترین نوع هست، نه بحث دوستی و رابطه ی زیاد در بینه و نه ازدواج سنتی مطلق خشک، تعادل رو از هر چیز بیشتر می پسندم.
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٥/٠٤/١٥
٣
٠
به نظرم احساست کاملا طبیعیه. این نا امنی رو اغلب دخترها در چنین موقعیتی احساس میکنن:)
fatemeh _t
fatemeh _t
٩٥/٠٤/١٥
٣
٠
موافقم
f_jafarpour
f_jafarpour
٩٥/٠٤/١٦
٢
٠
منم موافقم با شما
رفیعه
رفیعه
٩٥/٠٤/١٤
٤
١٥
کلن انتظار میرف شما سوال کننده باشین=))
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٥/٠٤/١٤
٢
٢
باور کنید خواستم بهتون مثبت بدم موس تکون خورد منفی شد :|
Atefe_K
Atefe_K
٩٥/٠٤/١٥
١
٢
مثبته منم خخخخخخ
بیخیال
بیخیال
٩٥/٠٤/١٤
٢
١٢
چه معنی داره این حرفا تو فرهنگ ما یعنی چی دختر و پسر برای ازدواج یا قبل ازدواج با هم دوست بشن ؟ چیزی که فرهنگ ما ایرانیا میگه همین جملست
نیما خان حقیقی
نیما خان حقیقی
٩٥/٠٤/١٤
٠
٠
الان این نظر رو به کنایه گفتی یا واقعا حرف خودته؟
بیخیال
بیخیال
٩٥/٠٤/١٥
٠
٠
کنایه بود
بیخیال
بیخیال
٩٥/٠٤/١٥
٠
١
هرکی منفی داده خب دلیلشم بگه مگه دروغ میگم
نیما خان حقیقی
نیما خان حقیقی
٩٥/٠٤/١٥
٠
٢
اگه به کنایه گفتی من بهت مثبت میدم
ali_sh
ali_sh
٩٥/٠٤/١٥
٠
٧
وقتی ناشناس میای فک میکنی کامنتت محترم شمرده میشه؟؟
بیخیال
بیخیال
٩٥/٠٤/١٥
٠
٨
الان ده نفر به نظر من منفی دادن حرفی رو زدم که همه بزرگترا وافراد جامعه بهش اعتقاد دارن اگه واقعا ده نفر اینطور فکر نمیکنن پس........
s_mohsen
s_mohsen
٩٥/٠٤/١٤
٣
٠
اگه یه رابطه تحت نظارت بزرگترا باشه چه اشکالی داره؟حالا اسمشو دوستی نزاریم...ولی تو جامعه امروزی دیگه نباید انتظار ازدواج های سنتی رو داشته باشیم!
حسین مداحی
حسین مداحی
٩٥/٠٤/١٤
٢
٠
دوستی که کلا چیز مزخرفیه. کاملا ردش میکنم. اما خب یقینا قبل ازدواج باید آشنایی صورت بگیره. و من فکر کنم دوران نامزدی برای ایجاد آشنایی دوران خوبی باشه. به قدر کافی آشنا میشن توی این دوران. نیازی به دوستی هم نیست.
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٥/٠٤/١٥
٤
٠
اما این دوران نامزدی هم شکل های مختلفی داره. بعضی ها به دوران عقد میگن نامزدی بعضی ها به دورانی که هیچ محرمیتی در بین نیست. در حالت اول اگه آشنایی رو به دوران عقد موکول کنیم که کلا کار اشتباهی کردیم اینکه بدون شناخت کافی با یکی عقد کنی که بعدا بشناسی اش منطقی نیست. در شکل دوم هم باز اگه رابطه ادامه پیدا کنه همون شکل دوستی رو به خودش میگیره چون محرمیتی وجود نداره. پس چه بهتره که این آشنایی اسم نامزدی به خودش نگیره و تحت نظر خانواده ها به اسم مراحل خواستگاری ادامه پیدا کنه.
Atefe_K
Atefe_K
٩٥/٠٤/١٤
١
٠
بدون دوستی و ارتباط قبل ازدواج...بنظرم غیر این درست نیس :-)مگر بعد خواستگاری و برای آشنایی بیشتر و زیرنظر خانواده!
mohamad_s
mohamad_s
٩٥/٠٤/١٤
٤
٠
من تا حدودی نظر ها رو خوندم ...نکته ای که اقای بهمنی گفت قابل تامل ئه ..اما باید یادمون باشه ما توی عصری هستیم که ارتباطات شدیدا قوی هست ...بقول اقا محسن اگه بزرگتر ها نظارت داشته باشن خوب ئه ....بهتر از اینه که بچه ها خودشون تصمیم گیرنده باشن ..چون خواهی نخواهی این دایره رو نمیشه بسته نگه داشت ...
بیخیال
بیخیال
٩٥/٠٤/١٥
١
٠
خدا از دهنتون بشنوه
marjan_mi
marjan_mi
٩٥/٠٤/١٥
٧
٠
من نمیگم خوبه یا بده، هر چیزی در شرایط خودش میتونه خوب باشه یا بد، برای یکی خوب باشه و ی زندگی عالی برای یکی بشه بدبختی و تباهی... فقط اگر کسی این راهو انتخاب کرد برای ازدواج، اولا که تهمت نزنیم و قضاوت نکنیم چون فهمیدن بعضی حقایق خیلی سخته حتی اگر چیزی رو به چشم دیدین به خودتون اجازه ندین که تفسیرش کنین دوما اگر کسی توی این راه عاشق شد و خواست ازدواج کنه اصلا مانع نشیم و راهنمایی کنیم اون ادمو، کمکش کنیم..چون اون ادم دیگ هیچوقت مثل قبل عاشق نخواهد شد!!! و سوم اینکه بیایم وقتی کامنت میزاریم حداقل با خودمون روراست باشیم :) پایان
ali_sh
ali_sh
٩٥/٠٤/١٥
١
٠
یک کامنت تقریبا کامل تو این انجمن :))
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٥/٠٤/١٥
٦
٣
من ترجیح میدم اولین کسی که قراره به عنوان جنس مذکر بش ابراز احساسات کنم ، همسرم باشه ، دلیلشم بیشتر از اینکه به عرف و شرع ربط داشته باشه ، شخصی هستش پس شعار نبود :) اما مطمعنن "حاجی حاجی مکه نمیرم"!!! یعنی فقط به جلسات خاستگاری بسنده نمیکنیم ، خانوادگی میریم بیرون، چند جلسه رفت و امد داریم ، یه مسافرت کوچک میریم، پیش مشاور و.... . همه این مسائل هم قبل از عقد و برای شناخت بیشتره...
Golbarg_K
Golbarg_K
٩٥/٠٤/١٥
٠
١
احسنت خاص! :)
f_jafarpour
f_jafarpour
٩٥/٠٤/١٦
١
٦
:)
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٥/٠٤/١٥
٤
١
قطعا آشنایی و شناخت کامل طرف مقابل قبل از ازدواج لازم و ضروریه؛ ولی دوستی های بی هدف و طولانی مدت به بهانه های مختلف رو به هیچ عنوان قبول ندارم و ردش میکنم. اگر کسی واقعا عاشق کسی بشه و علاقمند بشه میتونه تو هر موقعیتی که هست پیشنهاد بده و زیر نظر خانواده ها دو طرف آشنا بشن باهم. اینکه دو نفر احساس کنن که دارن از طرف خانواده هاشون حمایت میشن و تو این رابطه تنها رها نشدن باعث میشه رابطه به هرز نره و دو طرف زمان شون رو صرفا برای شناخت بذارن نه عشقولانه بازی های بی هدف و بی منطق. متاسفانه الان جرات و جسارت برای پیش قدم شدن در بعضی آقایون از بین رفته البته سهل الوصول شدن بعضی از دخترها هم مزید بر علت است متاسفانه. چون میبینن بدون ازدواج کردن با طرف و بدون هیچ مسولیتی هم به خیلی از هدف ها میشه رسید!
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٥/٠٤/١٥
١
٣
دوستی خوبه ازدواج هم بده ... خدا به هر کسی به اندازه لیاقتش میده ...
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٥/٠٤/١٥
١
١
تا جایی که یادم میاد نوشتم ازدواج هم خوبه ... مثل اینکه یه اشتباه تایپی پیش اومده .... :)
ali_sh
ali_sh
٩٥/٠٤/١٥
١
١
من شخصا معتقدم قبل از ازدواج یه رابطه که منجر به شناخت بشه باید بین طرفین حتما باشه :))
Golbarg_K
Golbarg_K
٩٥/٠٤/١٥
١
٠
فکر میکنم شما اول باید نظر گندمو بپرسین
Golbarg_K
Golbarg_K
٩٥/٠٤/١٥
٠
٠
بستگی به ظرفیت طرفین داره! همین...
بیخیال
بیخیال
٩٥/٠٤/١٥
٠
١
اقای بهمنی من کلا گفتم و منظورم شما نبود کلا خواستم این نظرمو بگم
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٥/٠٤/١٦
٠
٠
:) سپاس از شما ، من بالا پاسخ دادم
u_razavi
u_razavi
٩٥/٠٤/١٦
٠
٠
با اين شرايط مگه قراره ازدواج كنيم كه دوستي قبل يا بعدش داشته باشه؟!
f_babaei
f_babaei
٩٥/٠٤/١٧
٠
٠
خخخ
f_yazdi
f_yazdi
٩٥/٠٤/٢٣
٠
٠
اصولا به دوستی های قبل از ازدواج عقیده ندارم ولی به شناخت قبل از ازدواج و آشنایی دو طرف با آگاهی هر دو خانواده چرا