خانه انجمن آینده یا گذشته؟
٤٣٤
٤٥
mehri_mo

آینده یا گذشته؟

آینده یا گذشته؟

اگه یه ماشین زمان پیدا می کردی و فقط یه حق انتخاب می داشتی دوست داشتی بری آینده یا گذشته؟ چرا؟

٩٥/٠٣/٢٢
نظرات کاربران
کد امنیتی
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٥/٠٣/٢٢
٠
٠
گذشته/اشتباهات خودم و دیگرانو تغییر بدم
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٥/٠٣/٢٢
٠
٠
مگه میشه اشتباهات دیگرانو تغییر داد؟ و اینکه تو که اینقدر گذشته سختی کشیدی چطوری حاضری دوباره تحمل کنی سختیارو؟
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٥/٠٣/٢٢
٠
٠
گذشته اشتباه کسانی که خبر دارم از اشتباهاتشون رو میتونم جلوشو بگیرم///خب گذشته سخت من از همین اشتباهات خودم و نزدیکانم بوده باید اونطوری نمیبود که بوده.
م-نص
م-نص
٩٥/٠٣/٢٢
٠
٠
گذشته ها گذشته..همه مشکلاتو سختی دارن..یکی بیشتر یکی کمتر...اون کمتره ضعیف تره...اون بیشتره قوی تره...همیشه ادمایی که مشکلاتشون بیشتر بوده قوی تر بودن..اگر به جای تسلیم شدن تلاش کنن به جاهایی می رسن که همه حسرت داشتنشو دارن
حسین مداحی
حسین مداحی
٩٥/٠٣/٢٣
٠
٠
اشکمهر این که گفتی سختی گذشته هات ناشی از اشتباهات خودت بوده رو قبول دارم. هر کسی همینجوریه. منم همینجوری ام.
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/٠٣/٢٢
١
٠
گذشته. تا زودتر از این ها برای علایقم برنامه ریزی می کردم
م-نص
م-نص
٩٥/٠٣/٢٢
١
٠
الان هم دیر نیست
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/٠٣/٢٣
١
٠
اره خب. اما اگر زودتر به فکر بودم.، جایگاهی که قراره دو سال دیگه مال من باشه الان مال من بود :)
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٥/٠٣/٢٢
٠
٠
گذشته. برم رشته کامپیوتر...
م-نص
م-نص
٩٥/٠٣/٢٢
٠
٠
استانه..استانه..شما کل رشته های دنیارو هم بری فرقی نداره خخخ(در شیپور جنگ دمیدم خخخ)
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٥/٠٣/٢٢
٠
٠
: |
s_mohsen
s_mohsen
٩٥/٠٣/٢٢
٠
٠
از اینده ترس دارم!به نظرم صفا و صمیمیتای الان و گذشته رو نداره...
م-نص
م-نص
٩٥/٠٣/٢٢
١
٠
ادما هستن که صفا و صمیمتو می سازن
غزاله رضایی
غزاله رضایی
٩٥/٠٣/٢٢
٠
٠
این که خیلی بده .. الان هم یه روزی اینده بوده .. میبینین ک هنوزم یه سری از ادما صفا و صمیمیت دارن ..
ali_sh
ali_sh
٩٥/٠٣/٢٣
٠
٠
الان هم ی روزی اینده بوده :|
غزاله رضایی
غزاله رضایی
٩٥/٠٣/٢٣
٠
٠
بوده دیگه خب خخخخخ باید به عمق جمله توجه کنین :دی
م-نص
م-نص
٩٥/٠٣/٢٢
١
٠
الانو دریابیم...چرا همش به فکر رویاییم؟؟
Cold
Cold
٩٥/٠٣/٢٢
٠
٠
گذشته رو دیدم چه خبره!...میرفتم به هزار سال بعد :)
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٥/٠٣/٢٢
٠
٠
داش کولد دیگه هندیش نکن خخخخخ
م-نص
م-نص
٩٥/٠٣/٢٢
٠
٠
کلد داداش تو نیست استانه خخخ برارته خخخ
Cold
Cold
٩٥/٠٣/٢٣
٠
٠
هندی چیه داداش؟...ماشین زمانه دیگه :/
Atefe_K
Atefe_K
٩٥/٠٣/٢٢
٠
٠
میترسم برم گذشته یچیزی رو تغییر بدم بعد بیام آینده ببینم بخاطر همون یکچیز.کلی اتفاقه بد افتاده. ازین بدترش نمیکنم چون هنوز راه داره بدتر بشه.پس میرم آینده مثلن دو سه هزار سال دیه ببینم اصن دمیا هس. سالمه خخخ
م-نص
م-نص
٩٥/٠٣/٢٢
٠
٠
چقدر فلسفی..البته مطمئنم اقای استانه سنگینی بحث و درک نمی کنن خخخ (تیر هوایی جنگ)
Far!de
Far!de
٩٥/٠٣/٢٢
٠
٠
میرفتم گذشته ... جلوی اون اتفاقه رو میگرفتم ... شاید اگه اون نبود؛ الان همونی بودم که میخواستم باشم ... :)
رادمهر
رادمهر
٩٥/٠٣/٢٢
٠
٠
انتخابی نمی کردم.به نظرم هر اتفاقی که تو زندگیم افتاده اتفاقی نبوده و باید اتفاق می افتاده.نه اینکه بگم سرنوشتم بوده که اصلا اینطور نبوده اما از گذشتم راضیم از اینده هم راضی خواهم بود و برای اینکه ازش راضی باشم باید تو زمان حال تلاشمو بکنم.اینکه بدمش بره جلو چیزی رو درست نمیکنه
حسین مداحی
حسین مداحی
٩٥/٠٣/٢٣
٠
٠
احسنت مرتضی، احسنت.
غزاله رضایی
غزاله رضایی
٩٥/٠٣/٢٢
٠
٠
بستگی داره ینی برم گذشته و بمونم یا باز برگردم به حال؟ .. برم اینده میتونم برگردم به الانم؟؟
marjan_mi
marjan_mi
٩٥/٠٣/٢٢
٠
٠
تنها حق انتخابی که ازین وسیله رو داشتم نگه میداشتم برای یک لحظه خاص. یک لحظه ی خیلی سخت. اون موقع تصمیم میگرفتم بزنم جلو که تموم شه یا برم عقب که برگردم به قبل ازون اتفاق سخت :)
مرتضی
مرتضی
٩٥/٠٣/٢٣
٠
٠
:-)
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٥/٠٣/٢٣
٠
٠
از اینده میترسم خدایی نکرده یکی نباشه! پس همون گذشته و جبران یه سری کارا و حرفا و...
حسین مداحی
حسین مداحی
٩٥/٠٣/٢٣
٠
٠
من میرم به گذشته، چیزی رو تغییر نمیدم. یعنی اتفاقات رو تغییر نمیدم. نمیخوام اتفاق تازه ای رقم بزنم یا جلوی اتفاقی رو بگیرم. فقط میرم به گذشته تا بیشتر استفاده کنم. دور هم بودن رو. عشق رو. بیشتر استفاده کنم.
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٥/٠٣/٢٣
٠
٠
من میرفتم به خیلی گذشته ها دوره ی هخامنشیان یا ساسانیان:) سیر تو تاریخ رو دوست دارم اینکه آدم ها توی اون دوره چطور زندگی میکردن. چیزی برای جبران تو گذشته ندارم اینده رو هم بالاخره دیر یا زود خواهم دید ولی گذشته های خیلی دور که تجربه نشده هیجان انگیز تره
الهام خانم
الهام خانم
٩٥/٠٣/٢٣
٠
٠
آینده حداقل بعد کنکور خخخ
Far!de
Far!de
٩٥/٠٣/٢٤
٠
٠
خخخخ
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٥/٠٣/٢٤
٠
٠
گذشته .....
f_maveddat
f_maveddat
٩٥/٠٣/٢٤
٠
٠
سلآم؛ آینده... مثلا 10 سال بعد.... این رنج سنی هیچی نداره... آدم همش باید درگیر این باشه که آخرش چی میشه... یا من الان باید چکار کنم... یا چی بهتره....فک کنم آدما 30 رو که رد میکنن شخصیتشون با ثبات تر میشه ....منم فک کنم 35 سالگیمو از 25سالگیم بیشتر دوست داشته باشم :)
n_rohani
n_rohani
٩٥/٠٣/٢٤
٠
٠
میرفتم به وقتی که 10سال از مرگم میگذره اگه هنوز یاد و خاطره ی خوبی از من مونده بود که هیچ اما اگر نمونده بود میرفتم به گذشته و یه چیزایی رو عوض میکردم تو زندگیم
Mostafa
Mostafa
٩٥/٠٣/٢٧
٠
٠
قرار شد فقط یک مرتبه بتونی بری گذشته یا آینده...
fatemeh _t
fatemeh _t
٩٥/٠٣/٢٤
٠
٠
دوست داشتم پیش او میرفتم... آینده و گذشته فرقی نداره...
Far!de
Far!de
٩٥/٠٣/٢٥
٠
٠
:)
Mostafa
Mostafa
٩٥/٠٣/٢٧
٠
٠
علامت تعجب
f_jafarpour
f_jafarpour
٩٥/٠٣/٢٨
٠
٠
:)
Mostafa
Mostafa
٩٥/٠٣/٢٧
٠
٠
به دوران تنظیم عهدنامه های ننگین گلستان و ترکمنچای میرفتم و جلوی انعقادشون رو میگرفتم... (البته به شرط اینکه صاحب منصب بودم)... البته از دوران شعر و شاعری و سعدی شیرین سخن و خاجه حافظ شیرازی هم خیلی خوشم میاد.و. ... دوس دارم..
f_jafarpour
f_jafarpour
٩٥/٠٣/٢٨
٠
٠
سوال سختیه..ولی من گذشته رو انتخاب میکنم...دوست داشتم انقدر حسرت نداشته باشم تو زندگیم...دوستای خوبمو از دست ندم...
m_rs
m_rs
٩٥/٠٣/٢٩
٠
٠
آدما هیچ.وقت از گذشته شون راضی نیستن و به فکر آینده شون هم نیستن وگرنه کسی از گذشته اش ناراضی نبود چون اون تو گذشته به فکر حال آینده نبودیم همش فکر میکنیم باید تو گذشته ی چیزی رو درست میکردیم...!! من قطعا میرفتم گذشته ...!!! شاید سال اول کة باید انتخاب رشته میکردم و در کمال بی فکری رویایی فکر کردم و اومدم تجربی یا شایدم سعى میکردم.جلو يک سری از اتفاقات رو بگیرم..!!