خانه انجمن پدر یا مادر باشید
٢٤٨
٢٢
عماد ولی زاده

پدر یا مادر باشید

پدر یا مادر باشید

با قبولی خواهرم در رشته کشاورزی در دانشگاه آزاد واحد نه چندان مطرح در یکی از شهرستان ها در مقطع دکتری به لطف درآمد همسرش؛ سرکوفت های پدر و مادرم به بنده که حتی علاقه ای به رفتن به دانشگاه ندارم خیلی خیلی بیشتر شده و مطمئنم تا دکتر نشم؛ نگاهشون به من تغییر نخواهد کرد. نمی دونم چرا پدر مادرا یه سری مسائل رو الکی به ما سخت می گیرن. من اگه پدر بشم به فرزندانم اجازه می دم برای ادامه تحصیل خودشون تصمیم بگیرن.

حالا شما اگه پدر یا مادر بشید؛ کدوم کار والدینتون رو برای فرزندانتون تکرار نمی کنید؟

٩٥/٠٣/٠٦
نظرات کاربران
کد امنیتی
سخی
سخی
٩٥/٠٣/٠٦
٠
٠
من یه مطلب کامل در این رابطه نوشتم! «ما از آن خانواده هایش نخواهیم بود» ولی خب علی ای حال میتونم بگم که خیلی چیزا باید تغییر کنه. ولی خب میتونم از همین مقایسه کردن ها اسم ببرم. من هیچوقت بچه هام رو با بقیه مقایسه نمیکنم. بهشون پر و بال میدم تا بتونن خودشون، خودشون رو نشون بدن.
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٥/٠٣/٠٦
٠
٠
مطمعنن با زور و قهر چیزی درست نمیشه و پیشرفتی هم حاصل نمیشه برای پسر یا دخترم از خوبی ها و بدی های درس خوندن رو میگم انتخاب رو میزارم به خودش ☺
زهرا خدائی
زهرا خدائی
٩٥/٠٣/٠٦
٠
٠
در توانم باشه سعی میکنم امکاناتی که نیاز داره رو براش فراهم کنم و تشویقش کنم برای رشته یا کاری که علاقه داره
مرتضی
مرتضی
٩٥/٠٣/٠٦
٠
١
یعنی من از والدینم بدگویی کنم اونم تو جمع
الهام خانم
الهام خانم
٩٥/٠٣/٠٦
١
٠
خخخ من میزنم تو سرش میگم باید دکتر بشی راه نداره در این مسئله هم شوخی ندارم
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٥/٠٣/٠٦
١
٠
حالا شمام به تلافی کارهای والدین محترم ارزش قبولی خواهرتون رو پایین نیارین دیگه:) قطعا این رو که توی همه ی دعواها طرف بقیه رو گرفتن و ماها رو به بدترین شکل ممکن دعوا کردن همیشه! کلا در سیاست مادر پدرهای اون دوره حق با بقیه بود مگر اینکه خلافش ثابت بشه که هیچ وقتم ثابت نمیشد! قطعا بیشتر به بچه هام ارزش میدم از نظر معنوی و عاطفی
ali_sh
ali_sh
٩٥/٠٣/٠٦
١
٠
چرا بچه داشته باشی ک واز خودتو قاطی ای ادا اوسولا کنی :|
Far!de
Far!de
٩٥/٠٣/٠٦
١
٠
تو بچگی همه چی روبهشون خوووب میفهمونم تاخودشون تصمیم بگیرن برا خودشون ! توهرر زمینه ای :)
غزاله خانوم
غزاله خانوم
٩٥/٠٣/٠٧
٠
١
بچه اس نمیفهمه:دی
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٥/٠٣/٠٦
٣
٠
وقت براشون میزارم....فقط موقع ناهار به دیدنشون نمیام......مهربونیم رو زیاد میکنم...بیشتر فکرم رو میزارم روی رفع نیاز روحی بچه هام نه مالی.
نیما خان حقیقی
نیما خان حقیقی
٩٥/٠٣/٠٦
١
٠
از نظر من اگه میخوای بچه درست تربیت شه باید روزی سه بار هرهشت ساعت کتکش بزنی تا وقتی بزرگ شد آدم موفقی بشه
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٥/٠٣/٠٦
١
٠
الهی شکر من نه با مادرخانومی و نه با اقای پدر هیچ مشکلی ندارم! یعنی هیچ مشکلی ها!الحمد الله ازادی و نظارت محبت و تشر همه چی به موقع بوده و برعکس این که همه معتقدن تک فرزندا لوس هستن یا ناز نازی من هیچ وقت اینجوری نبودم فک میکنم اگه خواهر یا برادر هم داشتم قضیه زیاد فرق نمیکرد
Atefe_K
Atefe_K
٩٥/٠٣/٠٦
١
٠
دوستش خواهم بود..دوستی ک ب فکرشه...ن مادرش=)همین دوست بودن خودش ی دنیا کاره!
Cold
Cold
٩٥/٠٣/٠٦
١
٠
آی حال میکنه بچه من :)) آی حال میکنه :))
سخی
سخی
٩٥/٠٣/٠٦
٠
٠
خخخخخخخ
غزاله خانوم
غزاله خانوم
٩٥/٠٣/٠٧
١
٠
نمیشه مارو به فرزندی قبول کنین بی زحمت؟ :دییی
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٥/٠٣/٠٧
١
١
کودکان ، زندگی نکرده ی پدر مادرهایشان را زندگی میکنند
الهام خانم
الهام خانم
٩٥/٠٣/٠٧
٠
٠
کاملا درست میفرمایید من خودم دوست دارم آرزوهایی که مامان وبابام بهش نرسیدند من برسم این اشتباه ؟؟
j_hoseinpoor
j_hoseinpoor
٩٥/٠٣/٠٧
١
٠
بگذار زندگی راهش را برود مطئن باش همون که تو می خوای میشه .ولی فقط با بچت رفیق باش به معنای واقعی.ازش هیچی نخواه فقط رهنمایی کن انتخاب با خودش.هر چی خودت دوست داری بهش تحمیل نکن .ازش مشورت بگیر .بیشتر بگم تملق میشه .خودم پدر سه تا پسرم .
الهام خانم
الهام خانم
٩٥/٠٣/٠٧
١
٠
خدا واسدون نگهشون داره وشاهد موفقیتشون باشید
zahra_rezaee
zahra_rezaee
٩٥/٠٣/٠٧
١
٠
باهاش مثله یک انسان رفتار می کنم که ازخودش شخصیت وغرور و ارزو داره