خانه انجمن زن دومت رو انتخاب کن !
١١٢٧
١٨٤
بهمن بهمنی

زن دومت رو انتخاب کن !

زن دومت رو انتخاب کن !

فکر کنید شما یک بار ازدواج کردین و بنا به دلیلی مجبور هستین یک زن دوم اختیار کنید !

اقایان پاسخ دهند:

اگر مجبور به ازدواج مجدد بشید سعی می کنید یکی مثل زن اولتون انتخاب کنید؟یا دنبال یک نفر با خصوصیات بهتر هستین؟

خانم ها پاسخ بدهید:

آیا برای اثبات عشق به همسرتون اگر روزی صاحب فرزند نشدید و هیچ درمان پزشکی هم نبود حاضرید موقتا برای همسرتون یک خانم خوب انتخاب کنید؟

پ.ن :

تقاضا می کنم از گفتن جملاتی مانند شما هنوز یکیش رو نگرفتی و فلان پرهیز کنید

اگر مجرد هستین فرض کنید ازدواج کردین و به دلایلی از جمله فرزند این چالش براتون پیش میاد .

٩٥/٠٢/١٢
نظرات کاربران
کد امنیتی
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٥/٠٢/١٣
١
١
بله/با خصوصیات بهتر
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٥/٠٢/١٣
٠
٠
یعنی اون دسته از خصوصیات اخلاقی که زن اولتون نداشت تو زن دوم دنبالش می گردین ؟
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٥/٠٢/١٣
٠
٠
بله دقیقا
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٥/٠٢/١٣
٠
٠
در توضیح انجمن گفتین اگه مجبور باشم/متم با قرار دادنم در شرایط اجباری گفتم بله/در غیر این صورت اینکارو نمی مردم//دوستان اینجا هم نکته اجبار رو نگرفتن انگار
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٥/٠٢/١٣
٠
٠
:) ! همه ی کاربرای سایت رو به چالش یک زن دوم خوب انتخاب کن دعوت می کنم
محمد-۱۵۱
محمد-۱۵۱
٩٥/٠٢/١٣
٠
١
خخ من ک نیتم رو سه یا چهار تاس :)) البته با رضایت همسران ها :)فقط هم برای رضای خدا و خلقش :)
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٥/٠٢/١٣
٠
٠
خخخخ :)
محمد-۱۵۱
محمد-۱۵۱
٩٥/٠٢/١٣
٠
١
البته راستشو بخواید،اون دوتای بعدی رو میگیرم ک به اولی کمک کنن خسته نشه یه وقت :)فقط بخاطر خودش :))
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٥/٠٢/١٣
٠
٠
آره :) علاقتون به همسر اول خیلی مشخصه
محمد-۱۵۱
محمد-۱۵۱
٩٥/٠٢/١٣
٠
٠
اصن موج میزنه :)
نیما خان حقیقی
نیما خان حقیقی
٩٥/٠٢/١٣
٤
١
مردی که زن دوم بگیره مرد نیست.
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٥/٠٢/١٣
٣
٤
با این حرفت پیامبران و امامان و کلی انسان دیگه رو زیر سوال بردی ! رو چه حساب ؟ !
z_amini
z_amini
٩٥/٠٢/١٣
١
١
عجب!
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٥/٠٢/١٣
٤
١
لطفا اول برین خصوصیات اخلاقی تون رو شبیه یک پیامبر بکنید بعد از تعدد زوج های انبیا پیروی بفرمایید!!
حسین مداحی
حسین مداحی
٩٥/٠٢/١٣
٠
٢
خانم نسرین شما بدون شناخت از بهمن برای چی میگید که خصوصیات اخلاقی ش شبیه پیامبر ها نیست؟ اجازه ی قضاوت به خودتان ندن خواهشا.
نیما خان حقیقی
نیما خان حقیقی
٩٥/٠٢/١٣
٦
١
ازدواج پیامبر و امامان به دلیل جایگاه ایشون و مسائل سیاسی بوده. یه تحقیق ساده بفرمایید و نسب همسران ایشون رو دربیارید متوجه میشید که ازدواج این بزرگوران فرای ازدواج انسانهای معمولی بوده است و مسائلی چون غذا و رفع نیازهای عاطفی و جسمی نمیتونه جایگاهی داشته باشه.در مورد ازدواج لطف کنید ابتدا به آیه 3 سوره نسا و سپس به آیه 129 همین سوره مراجعه کنید تا متوجه شوید حتی خدا در قرآن جواب تعدد زوجین رو چگونه داده؟؟؟صد البته اگه واقع بین باشیم طبق این دو آیه تعدد زوجین پسندیده نیست
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٥/٠٢/١٣
١
١
اقا نیما صیقه که در اسلام بهش تاکید شده از طرف پیامبر و مجازه و سنت پیامبره/4 تا زن بگیرم الان دفترای ثبت ازدواج منتظرن پشت دراشون برای ماها
نیما خان حقیقی
نیما خان حقیقی
٩٥/٠٢/١٣
٣
٠
اشکمهر عزیز. من مطلبی رو که تو قرآن بود رو گفتم. .اگه یه تحقیق کنید میبینید یه سری از ازدواجهای پیامبر تحمیلی بوده یه سری برای تقویت سپاه اسلام بوده که با ازدواج قبیله ها با هم متحد میشدن.سنت پیامبر واسه شما فقط تو ازدواج خلاصه شده؟؟؟؟یعنی پیامبر هیچ سنت دیگه ای نداشته؟؟ چرا به سنت های پسندیده دیگه ایشون عمل نمیکنین؟؟بله قرآن اجازه داده 4 تا زن بگیرین ولی پشت بندشم کفته که شما مرد این کارها نیستین همون یکی واستون کافیه که صراحتا تو آیه3 سوره نسا این مطلب گفته شده.بدون نیاز به هیچ گونه تفسیر.
علیرضا
علیرضا
٩٥/٠٢/١٣
١
٠
«اگر می ترسید عدالت را ( درباره همسران متعدد ) رعایت نکنید ، تنها یک همسر بگیرید» این یک بخش از این آیه بود که شما بهش استناد میکنید. اینجا من نهی کامل نمیبینم البته. صرفا گفته شده که اگر میتونید اعتدال رو رعایت کنید این کار رو انجام بدید. شاید یکی بتونه!
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٥/٠٢/١٣
٠
٤
اقا نیما من به دلایل که پیامبر چند همسری داشتن رو تقریبا میدونم و اینجا فعلا داریم سر این مسئله بحث میکنیم باقی صفات و سنتها بحث جای خود داره و با تشکر از اقای علیرضا و اینکه گفته شده اگه بتونین رعایت عدالت رو بین زوجین بکنین مانعی نداره و نگفته اصلا نکنید اینکارو/پس اینبار برای چندمین بار در بحث صیقه در این سایت میگم که شاید یکی بتونه و من فرض رو بر این میگیرم که میتونم در این صورت جرمی مرتکب نشدم و تقصیری بر گردن من نیست/شما مخالفان صیقه همیشه اینطوری میگید که اول این سنت به دلایلی بوده دوم سنتهای پسندیده دیگری هست و در اخر هم اینطوری میگین که فقط پیامبر بلد بوده اعتدال و عدالت رو اجرا کنه بین زوجین و ماها نمیتونیم/بدوست گرامی اگه این چنین بود که این حرکت در اصلام کفر میشد نه یک عمل دینی/من اینجا قویا میگم کسانی که می خوان ازدواج مجدد بکنن میتونن عدالت رو هم برقرار کنن و بقیه لزوماتشو.
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٥/٠٢/١٣
٠
٤
منظور از عدالت درباره همسران چیست ؟ اکنون پیش از آن که فلسفه حکم تعدد زوجات را در اسلام بدانیم لازم است این موضوع بررسى شود که منظور از عدالت که جزء شرایط تعدد همسر ذکر شده است چیست ؟ آیا این عدالت مربوط به امور زندگى از قبیل هم خوابگى و وسایل زندگى و رفاه و آسایش است یا منظور عدالت در حریم قلب و عواطف انسانى نیز هست ؟ شک نیست که عدالت در محبتهاى قلبى خارج از قدرت انسان است چه کسى مى تواند محبت خود را که عواملش در بیرون وجود اوست از هر نظر تحت کنترل درآورد؟ به همین دلیل رعایت این نوع عدالت را خداوند واجب نشمرده و در آیه 129 همین سوره نساء مى فرماید: ((و لن تستطیعوا ان تعدلوا بین النساء و لو حرصتم ؛ شما هر قدر کوشش کنید نمى توانید در میان همسران خود (از نظر تمایلات قلبى ) عدالت و مساوات برقرار سازید)). بنابراین محبت هاى درونى مادامى که موجب ترجیح بعضى از همسران بر بعضى دیگر از جنبه هاى عملى نشود ممنوع نیست ، آنچه مرد موظف به آن است رعایت عدالت در جنبه هاى عملى و خارجى است ./منبع:راسخون
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٥/٠٢/١٣
٠
٣
همونطور که میبینید اگر در آیه 3 سوره نساه گفته شده رعایت اعتدال و عدالت واجب بین زوجین و اگر نمیتوانید تک همسری اختیار کنید /در ایه 129 همان سوره گفته شده منظور از عدالت عدالت اجتماعی و اقتصادی است نه از نظر عاطفی و ذهنی که کاری غیر ممکن است/در نتیجه این عدالت گفته شده در ایه 129 ایه 3 را تکمیل میکند و قابل اجراست
نیما خان حقیقی
نیما خان حقیقی
٩٥/٠٢/١٣
٤
٠
چرا آیه قرآن رو نصفه نوشتی؟؟؟ترجمه کامل آیه اینه ""شما هرگز نتوانید میان زنان به عدالت رفتار کنید هر چند راغب و حریص (بر عدل و درستی) باشید، پس به تمام میل خود یکی را بهره‌مند و آن دیگر را محروم نکنید تا او را معلّق و بلا تکلیف گذارید. و اگر سازش کنید و پرهیزکار باشید همانا خدا بخشنده و مهربان است. (۱۲۹)"".ببین دوست عزیز اگه به شان نزول این آیه نگاه کنی میبینی که این آیه برای محدود کردن اعراب جاهلی بوده که هزار نوع ازدواج داشتن.به یه نفر که 500 بار ازدواج کرده بود یا دختراشون رو با هم تعویض میکردن نمیتونست یه دفعه بگه یه دونه زن بگیر.گفت 4 تا به این شرط و خدا میدونه مرد توانایی انجام دادن این شرط ها رو نداره.پس شما اجازه این کار رو دارین ولی چون توانایی انجام شروط لازم رو ندارین عملا توانایی انجام همچین عملی نیست.به هر حال اگر شما اصرار بر چند همسری دارین انشالله موفق باشید
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٥/٠٢/١٣
٠
٣
من منبع رو ذکر کردم و از اونجا کپی کردم خودم چیزی رو کم یا زیاد نکردم/من هر چی تحقیق کردم در سایتهای دینی در این باره همینو دیدم که همجا نوشته باید عدالت رعایت شود چه عدالتی عدالت اقتصادی و اجتماعی نه عدالت از رویعلاقه و این چیزا/عدالت اقتصادی و اجتماعی هم چیزی هست که قابل اجراست همونطور که در این سایتها توضیح داده/پس این نوع ازدواج بلا مانع است.در ضمن اگر برای اعراب بوده چرا الان مجاز هست این کار؟
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٥/٠٢/١٣
٠
٠
من ترجمه رو نگفتم تفسیرشو گفتم که همه جا نوشته شده./در ضمن من اصلا دینم اسلام نیست و این چیزا رو قبول ندارم فقط میخوام بگم کسانی کهمسلمونن این رو هم باید قبول کنن در دینشون نه رد.و دست چین نکنن دین رو به نفع یا ضررشون .
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٥/٠٢/١٤
٠
٢
می گم مهندس بفرمایید حکم مردی که شش ماه می خواد بره سفر چی هست؟ طبق فرمایشات شما حتما مرد نیست ؟ یا حکم مردی که همسرش تمکینش نمیکنه ؟ حکم مردی که همسرش بیماری خاص داره , طبق تفسیر و فرمایشات فوق ایناهم مرد نیستن !
نیما خان حقیقی
نیما خان حقیقی
٩٥/٠٢/١٤
٩
٠
مهندس گرامی 3تا سوال ازت میپرسم .هر جوابی که به اینا بدی .متوجه جواب سوالای خودت میشی.1.حکم زنی که شش ماه می خواد بره سفر چی هست؟ 2.حکم زنی که همسرش تمکینش نمیکنه ؟ 3.حکم زنی که همسرش بیماری خاص داره؟...اگر جواب شما به این سولات من این باشه که شما اجازه میدین تا زن در کنار شوهرش با شخص دیگری هم رابطه داشته باشه اونوقت من قبول میکنم که مرد هم حق داره در کنار زنش 3 تا زن دیگه هم بگیره.اما در جواب 3 تا سوال شما عرض کنم دوست عزیز.مردی که 6ماه نمیتونه به یه زن وفادار باشه مرد نیست.مردی به استقامت و محکم بودنه.نه اینکه بخواد 24 ساعته یکی بغلش باشه.در موزد سوال دوم مرد و زن باید به مشاور خانواده مراجعه کنند .سعی در حل مشکلات زناشویی داشته باشن و در نهایت اگه نشد راه آخر جداشدنه نه اینکه مرد زن بگیره پس اون زن بیچاره چی میشه؟.در مورد سوال سوم من همچین مردی رو که به خاطر بیماری همسرش پی کس دیگه ای باشه نه تنها مرد بلکه انسان نمیدونم.البته اینا نظرات شخصی منه و طرز تفکر بقیه هم قابل احترامه
نیما خان حقیقی
نیما خان حقیقی
٩٥/٠٢/١٤
٦
٠
مهندس جان میدونی دیدگاه من به این قضیه اینه که انسان فرق نمیکنه مرد یا زن.باید مرام ومعرفت و منش داشته باشه.آدم یا ازدواج نکنه یا اگه کرد پای خوبی و بدی شریکش وایسته.پای تصمیمی که گرفته وایسته.بیشتر قضیه بعد اخلاقی داره.تو قانون ما مرد اجازه ازدواج مجدد داره.اما واقعا جامعه بانوان این مسئله رو امروز نمیپذیره.نهایت اینه که اگه مردی زن گرفت .زن هم واسه خودش یه شریک دیگه پبدا میکنه.دورانی که زنها مینشستن گوشه آشپزخونه تا صبح گریه میکردن تموم شده.به هر حال من این قضیه رو فقط رو پای منش و مرام و تربیت طرف میذارم و قاطعانه نظرم اینه که هر مردی که به تعدد زوجین فکر میکنه نگاه ابزاری به زن داره
احترام بگذار
احترام بگذار
٩٥/٠٢/١٤
٣
٠
بهمن به دوست مجازی که افتخار داده انجمنت شرکت کرده احترام بزار؛مردی که زن دوم بگیره مرد نیست زن بازه،چون مرد ادمیه که در خوشی ها و سختی ها همراه و همگام همسرش باشه
Cold
Cold
٩٥/٠٢/١٤
٥
٠
نمیا دمت گرم :) همه حرفات حق بود...حلالت
حسین مداحی
حسین مداحی
٩٥/٠٢/١٣
١
١
من باید ببینم زن دوم تعداد غذاهایی که بلده بیشتر از زن اوله یا کمتر؟ اگه بیشتر باشه میگیرم. ولی اگر کمتر باشه نه.
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٥/٠٢/١٣
٠
٠
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
غزاله خانوم
غزاله خانوم
٩٥/٠٢/١٣
٠
٠
حسین اقا:| من کم کم دلیل شکستتونو دارم میفهمم خخخ
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٥/٠٢/١٤
٠
٠
خخخخ عجب مرسی حسین :)
z_amini
z_amini
٩٥/٠٢/١٣
٠
٠
عه؟اشاره میکنن کد امنیتی رو اشتباه وارد کردم. :( اگه همسرم قبلا عشقش رو به من ثابت کرده باشه،هرچند که دوست نمیدارم،حاضرم براش همسری انتخاب کنم. اون کلمه ی موقتا رو نفهمیدم،یعنی چی؟ مگه زنی حاضر میشه موقتا همسر مرد زن داری بشه،صرفا برای اینکه خانواده ای رو صاحب فرزند کنه؟
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٥/٠٢/١٤
٠
٠
ممنونم :) کدوم موقت؟
z_amini
z_amini
٩٥/٠٢/١٤
٠
٠
توی خطی که گفتین خانمها پاسخ بدن.بعد ذکر کردن ناتوانی پزشکان ،گفتین حاضرید موقتا برای همسرتان ،زن دوم انتخاب کنید؟ اگه من بد فهمیدم لطفا بگید
Cold
Cold
٩٥/٠٢/١٣
٤
١
بهمن میدونم منظورت از انجمن چیه و از چی حرف میزنی...ولی من واقعا تحت "هیـــــچ" شرایطی تو مخم نمیگنجه که زن دوم بگیرم !
z_amini
z_amini
٩٥/٠٢/١٣
١
٠
بگین خانم تون قدرتونو بدونه :)
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٥/٠٢/١٤
٠
٠
:) در حد یک ایده چی؟
Cold
Cold
٩٥/٠٢/١٤
٣
٠
در حد یک ایده ترجیح میدم بریم یه بچه از پروزشگاه بگیریم...اگه اوضاع حاد تر این باشه مجبور میشیم از هم طلاق بگیریم و دوباره ازدواج کنم...اما دو تا شریک همزمان! به دو نفر محبت کردن همزمان! اصلا فکرشم نمیتونم بکنم!!
مهدی خسروی
مهدی خسروی
٩٥/٠٢/١٣
١
٠
مسلما دومی از اولی بهتر نیست
z_amini
z_amini
٩٥/٠٢/١٣
٠
٠
همیشە هم اینطور نیست :)
مهدی خسروی
مهدی خسروی
٩٥/٠٢/١٣
٠
٠
شما اگه دور و برتون رو نگاه کنید میبینید آدمهایی رو که چهار تا زن گرفتن ولی باز اون اولی رو بیشتر دوست دارن، این طبیعیه. پس زن اول مادر فولاد زره و زن دوم سیندرلا هم باشه توی محبوبیت باز زن اول حرف اول رو میزنه.
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٥/٠٢/١٤
٠
٠
:) سپاس
نیما خان حقیقی
نیما خان حقیقی
٩٥/٠٢/١٣
١٣
٢
همه از همون اولیشم هم فراری ان حالا برن دومی رو هم بگیرن؟؟!!!!بعدشم مگه زن دستگاه تولید مثل هست که حالا یکی نتونست یکی دیگه بگیریم.پس احساسات اونا حساب نمیشه؟ اگه مشکل نازایی از مرد بود به زن ها اجازه میدادین برن با یکی دیگه ازدواج کنن؟
غزاله خانوم
غزاله خانوم
٩٥/٠٢/١٣
١
٠
افرین
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٥/٠٢/١٣
٠
٠
مگه داریم ؟؟!
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٥/٠٢/١٤
٠
١
مهندس یه دور دیگه موضوع انجمن رو بخون :)
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٥/٠٢/١٣
٠
٠
اولش میخواستم توی طنز گویی اقایون مشارکت کنم چون فکر میکردم این انجمن صرفا جنبه ی فان داره ولی از اون جایی که زیر گروه مسائل اجتماعی دسته بندی شده بعید میدونم هدف جناب بهمنی طنازی بوده باشه!
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٥/٠٢/١٤
٠
٠
خخخخ یهو بحث جدی شد , من زیر گروه انتخاب نکردم ولی خواستم یه موضوع ترکیبی باشه دور همی بخندیم و به یه نتیجه ای برسیم ولی بعضا دوستان بحث رو عوض کردن اگر نه همه ی ما انسان هستیم و حس مشترک نسبت به هم داریم و همه هم می دونیم خیانت فکری و یا حالا هرچیز دیگه خوب نیست .
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٥/٠٢/١٣
١
٠
اصولا گرفتن زن دوم برای همسر توجیهی غیر از .... نداره من نمیدونم با چه منطقی میشه اون رو یکی از راه های اثبات عشق به همسر قلمداد کرد!!! اصولا همسری که زنش رو به خاطر بچه بخواد همون بهتر که ازش جدا شم اونم بره یه مادر واسه بچه های آینده اش پیدا کنه!!!
حسین مداحی
حسین مداحی
٩٥/٠٢/١٣
٠
١
دست شما درد نکنه که خیلی ها ره .... توصیف کردن.
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٥/٠٢/١٣
٠
١
عافرین یاشاسین نسرین :)
Far!de
Far!de
٩٥/٠٢/١٤
٠
١
والا نسرین !
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٥/٠٢/١٤
٠
١
جناب مداحی من هیچ قضاوتی درباره ی کسی نکردم توصیف غیر اخلاقی هم به کار نبردم نظرم کاملا شخصیه زنی که این کار رو بکنه به نظرم همونی هست که گفتم و حذف شد!
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/٠٢/١٣
٢
٠
اگر نقص از من باشه همسر دوم انتخاب نمیکنم، فقط خیلی اروم و بی سر و صدا از زندگیش خودم رو بیرون میکشم ...
z_amini
z_amini
٩٥/٠٢/١٣
١
٠
خوبه ولی علاقه تون چی میشه؟مسلما انقدر دوسش دارین که براش همچین کاری کنید
غزاله خانوم
غزاله خانوم
٩٥/٠٢/١٣
١
٠
من چون دوسش خواهم داشت نمیرم زن بگیرم براش.. حتی فک کردن بهشم ادمو اذیت میکنه چ برسه ک بخوای واقعا ...
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٥/٠٢/١٤
١
٠
هیچ زنی حتی عاشق پیشه حاضر نمیشه عشقش رو با کسی شریک بشه اصولا عشق با خودش خودخواهی میاره غیرت عاشق اجازه ی همچین کاری رو نمیده!
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/٠٢/١٩
١
٠
علاقه ؟ زمانی که طرف مقابل علاقش به من کمرنگ شده و بیشتر از من میخواد بچه داشته باشه چرا بخوام برای خودم نگهش دارم ؟ من علاقه ی یک طرفه رو به هیچ وجه نمی تونم تحمل کنم حتی اگر اون آدمی که داره داغون میشه من باشم، عزت نفسم برام اهمیت بیشتری داره و هیچ وقت کسی رو اجبار به بودن نمی کنم چون علاقه چیزی نیست که با اجبار به وجود بیاد و یا درست بشه . عشق واقعی این تعصباتی که میگید رو به همراه نداره . عشق واقعی طوری هست که می خواد طرف مقابل خوشبخت و خوش باشه نه صرفا من راضی باشم ، اگر همسرت با تو احساس خوشبختی نکنه و کمبود داشته باشه اون زندگی و کنار هم بودن معنیش کجاست ؟ غیر از عذاب کشیدن دو نفر کنار همدیگه، از وجود همدیگه!! به نظرم این فاجعس.
فائزه
فائزه
٩٥/٠٢/١٣
١
٠
میریم از پرورشگاه بچه میاریم!:)
z_amini
z_amini
٩٥/٠٢/١٣
٠
٠
این بحث یعنی اینکه همسرتون بچه ای از خون خودش میخواد.بحث بچه پرورشگاهی جداس
غزاله خانوم
غزاله خانوم
٩٥/٠٢/١٣
٠
٠
بستگی به طرز فکر همسر داره ک بخواد بگه بچه از خون خودم باشه.. وگرنه بچه اوردن از پرورشگاه خیلی خوبه ثوابم داره :)
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٥/٠٢/١٤
٠
٠
بله , , فکر کنید همسرتون یه فرزند از خون خودش می خواد ؟ چه تصمیمی خواهید گرفت؟
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٥/٠٢/١٣
٥
٠
یه روز پدرم با یکی از مردان اهل تسنن سمت سیستان صحبت میکنه و ازش میپرسه شماها که ما شیعه هارو بخاطر تک همسری مسخره میکنین، بگو ببینم الان که تو زن های زیادی داری چه خوشی هایی داری که ما نداریم. ... خود بنده خدا میگه هر لذت و آرامشی که بود مال همون زمان اولی بود ، بعد از اون دیگه آرامشی نداری، با هم کنار نمیان ، یکسره حسادت ، بچه ها با هم دعوایی مادرا با هم دعوایی ... اصن یه وضعی!
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٥/٠٢/١٤
١
٠
عجب تجربه خوبی بود :) مرسی مهندس ولی جواب سوال انجمن رو ندادی مثل پیمانکار های خبره خواستی بحث رو عوض کنی :)
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٥/٠٢/١٤
٠
٠
:))
غزاله خانوم
غزاله خانوم
٩٥/٠٢/١٣
١
٠
پرورشگاه گزینه بهتریه .. اگر همسرم دوسم داشته باشه و با روحیاتم اشنا باشه خودش باید بفهمه هیچ اجباری نداره ک بره زن دوم بگیره.. اگر هم خواس، منو اول طلاق بده بعد بره زن بگیره که من اصلا طاقت شریک شدن همسرم رو با یک زن دیگه ندارم .. در غیر این صورت از پرورشگاه بچه میاریم و بزرگش میکنیم:)
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٥/٠٢/١٤
٠
٠
:) پیشنهاد خوبی هست
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٥/٠٢/١٣
١٠
٦
خیلی احمقانه و بی شرفانه است که بخوای بخاطر بچه زن دوم بگیری. البته با چاشنی خریت که به خاطر بچه که قراره گند بزنه به زندگیت زودتر گند بزنی به زندگیت! اگه کسی می خواد واسه بچه دار شدن کلا ازدواج کنه؛ بره پژوهاه نویان و با لقاح خارجی بچه دار باشه و با بچه ش زندگی کنه. بیخود دختر مردم رو بدبخت نکنه
علیرضا
علیرضا
٩٥/٠٢/١٣
٠
٢
خیلی نظر تندی بود!!!
جواد
جواد
٩٥/٠٢/١٣
٣
٣
الان به همه کسانی که بخاطر بچه زن دوم میگیرند بی احترامی کردی در صورتی که نمیتونی این افراد رو درک کنی!نمیتونی این رو درک کنی که آرزوی داشتن بچه هم خون یعنی چی!نمیتونی درک کنی موقعیت اون فرد رو!به خاطر همین هم حق نداری اینطور در مورد این افراد حرف بزنی
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٥/٠٢/١٤
٠
١
من از طرف گروه حمایت از حقوق بانوان یک لیوان اب خنک بهت پیشنهاد میکنم مجتبی :) بابا انجمنه رفیق میدون کشتی که نیست می خوای مارو بزنی
s_mohsen
s_mohsen
٩٥/٠٢/١٤
٠
٠
مجتبی جان توصیه میکنم یه نفس عمیق بکشی و بعدش یه اصلاحیه بدی!
z_amini
z_amini
٩٥/٠٢/١٤
٠
٠
جناب استانه! اگه از دید اینکه یه مرد زن دوم بگیره نگاه کنیم،تا حدودی باهاتون موافقم.ولی نظر تند ،برداشت عکس داره :)))))
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٥/٠٢/١٤
٤
٠
جناب جوادآقا گفتم که. بچه هم گوشت و خون میخوای؛ برو پژوهشگاه نویان و بده با لقاح خارجی یکی برات بسازن هم تمام ویژگی هاتو DNA تو داره. زن دستگاه جوجه کشی نیست که بری بخریش.
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٥/٠٢/١٤
٣
١
من کلا با آدمایی که زن دوم میگیرن اینقدر خشن هستم! توی این کامنت هم اونا رو فرض کردم که دارم باهاشون حرف می زنم خخخخخ
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٥/٠٢/١٤
٣
١
الان جای فرانک جان من اشک تو چشام حلقه زده:) آفرین به شما با این همه مردانگی:))
zakhar
zakhar
٩٥/٠٢/١٣
١
٠
از اونجایی که آینده رو نمیشه پیش بینی کرد و آدم ها هم به شدت عوض میشن، ترجیح میدم نظری ندم!
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٥/٠٢/١٣
٠
٠
چه آواتار خوبی :))!
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٥/٠٢/١٤
٠
٠
خخخخ :) سیاست سکوت رو در پیش گرفتین
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٥/٠٢/١٣
١
١
سلام رفقا و کاربرا , این انجمن یه چالش هست , مثل چالشی که ملت اب می ریختن رو سرشون بعضا هم خاک ریختن , قرار هست اخر انجمن از این طوفان فکری نتیجه گیری بشه , پس خواهش می کنم که اون دسته از عزیزان و کاربرانی که نمیان نظر بدن که خدایی نکرده پسفردا همسر ایندشون نظرشون رو بخونه و خدایی نکرده ناراحت بشه ! مرد باس اونقدر شجاعت داشته باشه که از ترس خلاف چیزی رو تایید نکنه! رفقا و کاربرا اگر هم مخالف هستین شرکت کنید تا بتو نیم هدف این انجمن وو محقق کنیم .
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٥/٠٢/١٤
٠
٠
راضیم از انجمنایی که میذارین :)))
saiideh70
saiideh70
٩٥/٠٢/١٣
١
٠
من از زندگیش میرم تا بتونه از دوباره ازدواج کنه ... هر چقدر هم دوس داشته باشم ولی یه رابطه سه نفره نمیشه
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٥/٠٢/١٤
٠
١
یه رابطه موقت سه نفره چطور ؟ حتی اگر شوهرتون قدر شما رو بعدش بیشتر بدونه؟
علیرضا
علیرضا
٩٥/٠٢/١٣
٠
٠
سوال سختی! اما جوابش روشن یک جورایی اگر همسر اولمون خوب بوده باشه که دیگه چرا بخواد جدا بشیم یا اینکه دوباره ازدواج کنیم. اما اگر خوب نبوده باشه که مجبور به خدایی ناکرده طلاق بشیم. خب باید دنبال یک گزینه بهتر بود. اون سوال بچه و این ها هم که از ما پرسیده نشده بود اصلا هیچی دیگه :)
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٥/٠٢/١٤
٠
٠
خخخ شایدی ملکه شاه ریچارد بخونه :) حواس جمع نوشتی رفیق
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٥/٠٢/١٣
٠
٠
خخخ اره به صورت کلیشه ای پیشنهادشو بش میدم ولی توانایی تحمل این موضوع رو ندارم!
s_mohsen
s_mohsen
٩٥/٠٢/١٤
٠
٠
کلیشه؟؟کووو؟؟
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٥/٠٢/١٤
٠
٠
عجب شجاعانه :)) سپاس
Atefe_K
Atefe_K
٩٥/٠٢/١٣
٠
٠
:/:|:\
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٥/٠٢/١٤
٠
٠
:)
ali_sh
ali_sh
٩٥/٠٢/١٤
٠
٠
من همینجا اعلام میکنم که غللللللللط بکنم بخوام همون اولی رو بگیرم تمام .
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٥/٠٢/١٤
٠
٠
یه روزی باید ازدواج کنی دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره :))
ali_sh
ali_sh
٩٥/٠٢/١٤
٠
٠
سوخت و سوز داره عجییییییب. حالا تو ازدواج کن میفهمی خخخ
s_mohsen
s_mohsen
٩٥/٠٢/١٤
٢
٠
خیلی فکر کردم ولی به نظرم اینجور نتیجه گیری یا رای صادر کردن تا زمانی که در شرایطش قرار نگیری نمیتونه درست باشه...اما برای من به نظرم هیچ وقت نمیتونم خودمو متقاعد کنم که به این سمت برم!تا حدودی ناجوانمردانس به نظرم!البته بازم میگم گاهی اوقات واقعا باید در شرایط قرار بگیری:)
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٥/٠٢/١٤
٠
١
ممنون که فکر کردی و منطقی جواب دادی و مثل بعضا دوستان جوگیرانه یه چیزی ننوشتی , سپاس از شما با نظر منطقی تون :)
یاسون هستم :)
یاسون هستم :)
٩٥/٠٢/١٤
٠
٠
خب اگه با همسر اولم مشکل داشته باشم، طبیعتا در صورت حاد بودن قضیه باهاش متارکه میکنم و سعی مسکنم یه همسری پیدا کنم که دوباره باهاش ب مشکل بر نخورم و خب دراین صورت، حتما سعی میکنم که خصوصیات همسر دومم،بهترو از اولی باشه. هرگز نمیخوام دوتا زن رو.همزمان داشته باشم :/ ... اما اگه قضیه سر بارداری و بچه باشه، خب میرم از پرورشگاه یه بچه میگیرم فوقش :/ دلیلی نداره که بخوام بچه ام الزاما از خون خودم و حاصل ازدواج خودم باشه... راحت تر هم هست دی:
درستش همینه
درستش همینه
٩٥/٠٢/١٤
٢
١
اگه بخواد زن دوم بگیره انقده میزنمش که دگه تیپ و قیافه ای نمونه واسش؛ بعد دگه مختاره بره صدتا زن بگیره
ali_sh
ali_sh
٩٥/٠٢/١٤
٠
٠
اگه اون شمارو اینقده زد ک خودتون با دست خودتون براش زن بگیرید چی؟ خخخ
درستشم همینه
درستشم همینه
٩٥/٠٢/١٤
٠
١
با همون دست انقده میزنمش که ساکت شود:-) شما هم دخالت نکن تو
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٥/٠٢/١٤
٠
١
خخخخخخ
ali_sh
ali_sh
٩٥/٠٢/١٤
١
١
نه دیگه من باید از هم نوع های خودم دفاع کنم. میخوام بدونم کدوم زن تابحال تونسته ی مرد رو بزنه
Far!de
Far!de
٩٥/٠٢/١٥
٢
٠
ما تومحله مون یه خونواده ای هستن که زنها شوهراشونو میزنن :| وقتی دعواشون میشه خواهر برادر عمه خاله همه وهمه با ملاقه و قابلمه میان میریزن سر مرد بدبخ :| بقول داداشم همه دختراشون میمونن خونه؛ایناپسراشون موندن ! هیشکی زن نمیده بهشون! کسیم جرئئئئئتتتتت نداره بره این دختر آخریه روبگیره خخخخ
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٥/٠٢/١٤
٢
٠
اگه به خاطر بچه بخواد همچین کاری بکنه ازش جدا میشم تا بره قانوناو دائم همسر دوم اختیارکنه 6تا هم جوجه پس بندازه. البته قبلش باید حق و حقوقات منو کامل بده. قطعا کسی نقص رو برای خودش نخریده.به هر حال هر شکستی تاوانی داره و تاوان این شکست رو قطعا من به تنهایی پس نمیدم. در ضمن مطمئن باشین مردیکه زن دوم به بهانه بچه میگیره موضوعش فقط بچه نیست. زیر سرشم یکم بلند شده :| وگرنه بچه رو از پرورشگاه هم میشه آورد
z_amini
z_amini
٩٥/٠٢/١٤
٣
٠
یه لحظه کات بدین....من نفهمیدم چی شد؟ همسر من خودش بخواد زن بگیره برا بچه،کلا نباشه بهتره :))))))))))) ولی اگه همسرم رو دوست داشته باشم ،اون قبلا عشقشو به من ثابت کرده باشه.منو توی رسیدن به اهداف و ارزوهام همراهی کرده باشه.خودش تمایلی به ازدواج مجدد نداشته باشه. و من مانعی باشم برای اینکه اون فرزندی از خون خودش داشته باشه. یقینا حاضرم بهش اجازه بدم همسر دومی داشته باشه :) هر کی هم دلش میخواد ژست عاقل هارو بگیره و منو احمق بخونه.منم به حماقت اون میخندم تا یر به یر شیم ! :)))))))))
ali_sh
ali_sh
٩٥/٠٢/١٤
١
١
اقا اسلام تا 4 تا زن عقد دایم رو حلال کرده. دگه واز ای جبهه گیریا چیه؟ خخخ
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٥/٠٢/١٤
١
١
از این بعد وقتی به دینتون نگاه میکنین حال آدمو بد میکنین. گرچه حق هم دارین. اسلام دین تاخت و تاز مرداست
Far!de
Far!de
٩٥/٠٢/١٤
١
١
واااقعا همینطوره رویا خانوم... متاسفانه...
ali_sh
ali_sh
٩٥/٠٢/١٤
٠
٢
اگه قرار بود تاخت و تاز زن هارو فراهم کنه ک واویلا بود. بعدشم هیچکس مجبور نیس دین اسلام رو ب خودش بقبولونه
Far!de
Far!de
٩٥/٠٢/١٥
١
٠
نه تاخت وتاز مردهارو فراهم کنه نه زنها رو !!
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٥/٠٢/١٤
١
١
آقایون بیاین قضیه رو از یه بعد دیگه نگاه کنین. اگه خودتون نقص یا بیماری داشته باشید و به هر علتی برای همسرتون کامل و کافی و راضی کننده نباشید حاضرید ازش جدا بشید تا همسر دوباره ازدواج کنه؟
Far!de
Far!de
٩٥/٠٢/١٤
٠
١
آره رویا.. میذارن میرن ! مگه برامردا مشکلی پیش میاد؟؟ این نشد یکی دیگه ! والا بخدا ...
Cold
Cold
٩٥/٠٢/١٤
٠
٠
اگه راضی نباشه و واقعا بخداد جدا بشه واسه چی اجازه ندیم؟...مگه میشه به زور بگی باید با من زندگی کنی؟
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٥/٠٢/١٤
٠
٠
:) هر انسانی حق طبیعی داره ، باید برای ارزش قائل بشیم
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٥/٠٢/١٤
٠
٠
اره/عشق یک طرفه نمیشه
maeadeh_sh72
maeadeh_sh72
٩٥/٠٢/١٤
٠
٠
خب اولا ک از پرورشگاه بچه بیاریم اگ همسرم دلش نخاست و خیلی دلش میخاس بچه داشت باش خب دیگ طلاق برا این روزاست بهتر از هوو داشتن 😀😀
الهام خانم
الهام خانم
٩٥/٠٢/١٤
٢
٣
مردم تو پول ازدواج اول موندن اونوقت آقایون جیم هنوز زن نگرفته دارند واسه زن دوم برنامه ریزی میکنند اولندش حالا ببینید کی به شماها زن میده که بخواد زن دوم بده دومندش ببینید اصلا پول همون زن اولم دارید حالا چه برسه زن دوم .
مهدی خسروی
مهدی خسروی
٩٥/٠٢/١٤
١
١
خخخ
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٥/٠٢/١٤
١
٠
پ.ن ، انجمن رو بخونید
ali_sh
ali_sh
٩٥/٠٢/١٤
٠
١
اینقد دختر دم بخت و تو خونه مونده زیاده شده ک دیگه همه خودشونو قالب میکنن. شما خانوم الهام فقط از 7ودتون خبر دارین انگار. و قطعا هم یه مرد زن نمیگیره دختر میگیره :-)
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٥/٠٢/١٤
١
١
بدون پولاش میرن ذنبال زن کم توقع و معمولی یا سطح پایین/برای هر قشری مناسب خودش وجود داره
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٥/٠٢/١٤
٣
١
علی آقا واقعا به نظرتون این حرف توی جمعی که تعداد زیادی از خانم ها هم حضور دارن قشنگه؟؟! اخلاقیه؟؟! بعضی چیزها شوخی اش هم قشنگ نیست. در ضمن دخترهای جامعه قراره با پسرهای جامعه ازدواج کنن پس وقتی پسرهای جامعه اقدام نکنن خیلی طبیعیه که تعداد دختران مجرد زیاد بشن این به این معناست که دقیقا همین تعداد پسر مجرد هم در جامعه وجود داره. قبح بعضی مسائل رو خواهشا نشکنیم.
ali_sh
ali_sh
٩٥/٠٢/١٤
٠
٠
تویی هایی ک توسط خانوم ها داره ب اقایون میشه رو نمیبینید؟ خب وقتی ازین قبیل کامنت ها توسط خانوم ها فرستاده میشه پس لطفا انتظار نداشته باشین ک ماهم واکنشی نشون ندیم. اینکه پسرا تمایل ب ازدواج دارن یا نه اینکه جامعه شرایطی برای پیش پا گذاشتن پسرا فراهم کرده یا نه کاری ندارم. فقط نیایین بگین که ما دختر نمیدیم و کسی به شماها زن نمیده و ازین قبیل کامنت ها
ali_sh
ali_sh
٩٥/٠٢/١٤
٠
٠
توهین ها*
الهام خانم
الهام خانم
٩٥/٠٢/١٥
٠
٠
اصلا نیاز به بحث نمیبینم چون از بحث با آقایون خوشم نمیاد کاملا از نوع نظر معلومه هدفم از دادن این نظر سخت بودن ازدواج بود وشرایط سخت حتی برای ازدواج اول چه برسه به دوم به هرحال اصلا مهم نیست :||
Far!de
Far!de
٩٥/٠٢/١٤
٠
٠
سوالتون جالبه... برای اثبات عشق به همسر... اگه مشکل ازمن باشه و بفهمم که بچه دوسداره و ..( فقط برا اثباتش!) آره.. یه زن خوب میگیرم براش! اما قبلش جدامیشیم ازهم !!
Far!de
Far!de
٩٥/٠٢/١٤
١
١
چه جالب... همه آقایون گفتن که نمیتونن همچین چیزیو قبول کنن !! چقد تو جیم همه خوبن خخخخخ
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٥/٠٢/١٤
٠
٠
خخخ یاد جمله دکتر شریعنی افتادم :))
s_mohsen
s_mohsen
٩٥/٠٢/١٤
١
٠
به نظرم با همین درصد جیم تو جامعم هست!تعداد اونایی که زن دوم میگیرن واقعا درصد خیلی پایینی داره...
Far!de
Far!de
٩٥/٠٢/١٥
٠
٠
درسته آقامحسن.. کم هستن ؛ ولی هستن :)
Far!de
Far!de
٩٥/٠٢/١٥
٠
٠
درسته آقامحسن.. کم هستن ؛ ولی هستن :)
فرانک باباپور
فرانک باباپور
٩٥/٠٢/١٤
١
٠
متاسفانه همسر بنده بچه دوست ندارن که بخوان بخاطر بچه زن دوم بگیرن، اما فرضا اگه من مشکل دیگه داشتم که قابل تحمل نبود براش و نتونستم حلش کنم یا نتونستیم تحملش کنیم، پس مجبوریم جدا بشیم و اون میتونه زن دوم بگیره، که البته بعدش گمنام خواهم شد....
fatemeh _t
fatemeh _t
٩٥/٠٢/١٤
٠
٠
من خودم ندیدم تو قرآن ولی شنیدم تو قرآن اون آیه ای که نوشته اگه اعتدال رو رعایت میکنید زن دوم بگیرین. تو آیه بعدیش هم نوشته پیامبر فقط تو میتونی اعتدال رعایت کنی! ....... این یعنی بقیه مرد ها نمیتونستند اعتدال را رعایت کنند
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٥/٠٢/١٤
٠
٠
اشتباه شنیدید/در ضمن خود پیامبز هم گاهی نمیتونستن اعتدال برقرار کنن/سوره تحریم رو مطالعه کنین/متوجه میشین
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٥/٠٢/١٤
٠
٠
در اوایل این سوره از اختلاف و دعوای دو تن از همسران پیامبر بر سر اینکه پیامبر اعتدال را برقرار نکردن سخن گفته میشه
fatemeh _t
fatemeh _t
٩٥/٠٢/١٤
٠
٠
نه من اجازه نمیدم در حضور من زن دوم بگیره حالا به خاطر هر مشکلی. شرط اینکه زن دوم بگیرند اینه که منو طلاق بدند. همین
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٥/٠٢/١٤
٣
٢
از منطق سانسورچی انجمن خیلی خوشم میاد! تمام نظرات آقایون درباره ی تعدد زوجات چه به طنز چه به جد تایید شدن اما نظرات من که درباره ی تقبیح این امر یا تایید بعضی نظرات بوده از دم سانسور شدن! من واقعا دارم با این طرز تفکر نگران اینده ی جامعه میشم این اقایونی که بدون مطالعه و بدون پشتوانه ی قوی اعتقادی و فکری از تعدد زوجات حرف میزنن قراره در اینده ازدواج کنن و این تفکر واقعا جای نگرانی داره. چطور میتونین به زن به چشم یک کالا نگاه کنید و به خودتون اجازه بدین در آن واحد مالاک چند زن باشید؟؟؟ مگر زن و ارزش اون به فرزند آوریه فقط؟؟ یا اگه زن مریض شد باید ترکش کرد یا هوو آورد سرش؟؟ آیا این حق رو به زنان جامعه هم میدین که در شرایط مساوی طلاق بگیرن؟؟ اگر مردی مریضی لاعلاج بگیره زن میتونه طلاق بگیره و بره زن کس دیگه ای بشه بدون اینکه انگ بی عاطفه بودن یا خیانت بهش نخوره؟؟؟
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٥/٠٢/١٤
٠
٠
خانم نسرین تمامی نظرات شما تایید شده و هیچ کدوم سانسور نشدن. لطفا قضاوت نادرست نکنید
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٥/٠٢/١٤
١
٠
قضاوت نادرست نمیکنم جناب استانه چندین نظرم توی همین انجمن و انجمن قبلی تایید نشدن. علاقه ای هم به جنجال بی خود ندارم!
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٥/٠٢/١٤
٠
٠
خانوم نسرین اسلام و قران حق چند همسری رو فقط به مردا داده به دلایل خاصی که حتما میدونید و این حق رو به زنها نداده که امیدوارم دلایلش رو بدونین.پس شما اگه از این حق مردا ناراحتین و دیگر کاربرای خانوم سایت باید مشکلشون رو با دینشون حل کنن و تحقیق کنن که راضی بشن از این حق یا ناراضی و ناراختیش رو سر ما مردا خالی نکنن مشکل از ما نیست
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٥/٠٢/١٤
١
٠
دین رو ناقص تفسیر نکنین و از کل دین فقط حق چند همسری رو فقط برداشت نکنین لطفا اسلام بیشتر از هر دینی به شان انسانی ارزش و احترام گذاشته. از عدالت و خوش خلقی صحبت کرده. کدوم یک از گفته های قرآن رو توی زندگی تون اجرا کردین که رسیدین به تعدد زوج؟!! آیات قرآن رو به میل خودتون تفسیر نکنین خواهشا. جناب حقیقی جواب این سوال تون رو به صورت منطقی و با سند کافی دادن نیازی به تکرار مکررات نیست. اصولا اگه زندگی نرمالی داشته باشیم و به چشم یک انسان هم شان و هم ردیف به همسرمون نگاه کنیم هیچ گاه مسئله ای پیش نمیاد که مجبور به تجدید فراش بشیم!
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٥/٠٢/١٤
٠
٠
من به احترام اینکه خدایی ناکرده حقی ازتون پایمال نشده باشه نظرات 24 ساعت گذشته پنل رو چک کردم. هیچ نظر بی تاییدی از طرف شما نبود. یحتمل در هنگام ارسال نظر نت دچار مشکل میشده و نظرتون ارسال نمیشده. خیالتون راحت هیچ سانسوری در مورد کامنت های شما انجام نشده
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٥/٠٢/١٤
٠
٠
به خاطر پیگیری تون ممنون و عذرخواهم بابت لحن تندم. اما فکر میکنم توی بازه ی زمانی 24 ساعت گذشته نبوده قبل تر بود.
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٥/٠٢/١٤
٠
٠
نه بابا خواهش می کنم؛ حق دارید و وظیفه ما هم پاسخ گویی صحیح به کاربران هست
ali_sh
ali_sh
٩٥/٠٢/١٤
٠
٠
خانوم نسرین خوبه خودتون ب عینه شاهد هستید ک اکثر اقایون گفتن ک اون ها هم تحمل همچین وضعیتی رو ندارن و اون عده اندک هم با شوخی جهت کمی طنز شدن انجمن کامنت هایی دادن ک خودمم جزوشونم. شما ی جوری حرف میزنید ک انگاری ما مردها موجوداتی کاملا به احساس به عاطفه بی وجدان و الی غیره هستیم. لطفا زود قضادت نکنید و اگر کامنتی میدید بعد این باشه ک اکثر کامنت های بقیه رو هم خونده باشید :-)
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٥/٠٢/١٤
٠
٠
محمد حسن ... !
حسین مداحی
حسین مداحی
٩٥/٠٢/١٤
١
٢
من قرار بود سکوت کنم اما خب ترجیه میدم این یک بار یه کلمه حرف بزنم. شما میگید نظراتتون سانسور میشه. مجتبی جان میگه نمیشه. خب مجتبی جان حتما راست میگه اما من میگم که نظرات شما باید هم سانسور بشه. چون قوانین و چارچوب های سایت رو به کلی میبره زیر سوال. هرجا یه سری قوانین داره و جیم هم از این قاعده مستثنا نیست. خب حالا شما توی یک نظرتون میگید که : «اصولا گرفتن زن دوم برای همسر توجیهی غیر از .... نداره من نمیدونم با چه منطقی میشه اون رو یکی از راه های اثبات عشق به همسر قلمداد کرد!!! اصولا همسری که زنش رو به خاطر بچه بخواد همون بهتر که ازش جدا شم اونم بره یه مادر واسه بچه های آینده اش پیدا کنه!!!» که جای نقطه چین خیلی خوب میدونید که چی قرار میگیره. خب حالا به من بگید ببینم. آیا وقتی زن حضرت ابراهیم دید که بچه دار نمیشه نرفت برای حضرت ابراهیم همسر انتخاب کنه؟ مگه خود ایشون به حضرت ابراهیم همسر پیشنهاد نکردن؟ یک زن پاکدامن که همسر پیغمبر خدا بوده. شما با این حرفتون خیلی صریح به زن پیغمبر خدا که ما باید بهشون احترام بزاریم توهین کردین. در ضمن. توی تاریخ اسلام خیلی موارد وجود داره که همسران علمای ما و خیلی از اشخاص برجسته ی ما برای این علما و اشخاص همسر انتخاب کردن. شما به اینها هم توهین کردین. توهین به همه ی ادیان الهی و بستگان پیغمبر خدا و علما و اشخاص برجسته ی هر دین و مذهب الهی تخطی از قوانین سایت هست که شما خیلی راحت انجام دادید. من گمان نمیکنم با این تفاسیر نظراتتون قابل انتشار بوده باشه. ولی خب متاسفانه ادمین گرامی دقت لازم رو به خرج ندادن و تایید کردن. البته با این نقطه چین گذاشتنشون جلوی این توهین واضح رو گرفتن که بازم جای شکر داره.
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٥/٠٢/١٤
١
١
خانوم نسرین اولا من چیزی رو از خودم تفسیر نکردم . مطالعه داشتم/حرف من اینه قران و اسلام حق چند همسری رو به مردا داده به دلایل خودش و به زنها این حق رو نداده اونم به دلایل خودش/و اگه شما اینو قبول ندارین و خانومهای مسلمونی که اینو قبول ندارن /پس با دینشون یک کمی مشکل شخصی دارن در این منظور /پس خودشون باید تکلیف خودشون رو روشن کنن که ایا میخوان همه اسلام رو قبول کنن یا وقتی در این جور جاها که به ضررشون هست قبول نداشته باشن!!!اگه دم از مسلمونی میزنین پس همشو قبول کنین/من در همه ادیان مطالعه داشتم و برای این دارم در این انجمن نظرم رو فقط در این مورد میگم و کاری به کارهای دیگه اسلام ندارم که خوبن یا بد چون سوالش اینجا پیش نیومده/اگه اقا نیما هم جواب منو دادن من هم جواب ایشون رو دادم و به نظر من حرفای ایشون منطقی و درست نبودن .البته خود ایشون هم جای گفتن که خدا این حق رو به مردا داده ولی استفاده نشه بهتره پس ایشونم حرف منو قبول داره//من اینو میگم که این حق برای مردا قرار داده شده چه بخوایم چه نخوایم و منم بر تایید خوبی این کار نیستم و هرگز هم در زندگی خودم اینکارو نمیکنم/میخوام به شماها اینو تذکر بدم که این حق مرداست از طرف اسلام و نمیشه ردش کرد و اگه باهاش مشکل شخصی دارین دارین قسمتی از دینتون رو از دینتون حذف میکننی و این اشتباست امیدوارم منظورمو گرفته باشین.من این حرکت رو تاید نمیکنم فقط میگم وجود داره اگه مسلمونین/همین و باید قبولش کنن اونهای که به اسلام اعتقاد دارن چه زن چه مرد
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٥/٠٢/١٥
٠
٠
ممنون حسین جان حق کل انجمن رو تو نظرت ادا کردی و خدابیامرزه پدرت رو ، من در ادامه کامنت بالا با مهندس نیما از ایشون می خوام در پاسخ به نظر هاشون کامنت حسین رو بخونن :)
علیرضا
علیرضا
٩٥/٠٢/١٥
٠
٠
خانم Nasrin-A اون سانسورها توسط من اعمال شده نسبت به کامنت های شما. به نظر من شما خیلی بی پروا صحبت میکنید که این خوب نیست. میشه به جای استفاده از کلماتی که بار منفی زیادی دارند بهتر و کم خطر تر صحبت کرد. دعوا که نداریم. انجمن و کلا بحث باید طوری باشه که اگر حتی 10 نفر مخالف حرف 100 نفر بودند، جوری نشه اون 10 نفر بهشون بربخوره. به نظر من باید اصولی قانع بشند نه با بد و بیراه گفتن و هی مسخره کردن و کارای دیگه. و البته خیلی از حرف ها میتونه باعث کدورت و به حاشیه رفتن بحث بشه. به عنوان مثال اینکه چه کسی به چه علت ازدواج نکرده تا الان یا برعکس، چیزی نیست که شما بخواید دخالت کنید درش.
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٥/٠٢/١٥
٠
٠
آقای علیرضا لطفا قبل از اینکه من رو متهم به توهین بکنید کامنت آقای آستانه رو هم مطالعه بکنید انصافا کامنت من از این هم تند تر و نا محترمانه تر بود؟!!
علیرضا
علیرضا
٩٥/٠٢/١٥
٠
٠
خب لازمه این نکته رو بگم که من در قبال کامنت کاربرهایی که تاییدشون میکنم مسئولم. یعنی آقای آستانه و دیگر جیمی هایی که توی بخش نظرات بی تایید هستند از بازه مسئولیت من خارج. و اینکه من کار خودم رو باید انجام بدم. و در مورد اینکه چرا ایشون اینطوری گفتند من نمیتونم جوابی بهتون بدم :)
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٥/٠٢/١٤
٠
٠
در صورت کش دار شدن بحث آقای علی ش و خانم نسرین؛ نظرات این دو بزرگوار در این انجمن تایید نخواهد شد
ali_sh
ali_sh
٩٥/٠٢/١٤
٠
٠
خب دیگه چرا پس اصلا انجمن رو میزارید؟
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٥/٠٢/١٤
٠
٠
برای اینکه در یک فضای آرام و مفید بحث کنید؛ نه اینکه کار به دعوا و ناراحتی بکشه و به تخته سیاه تسری پیدا کنه
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٥/٠٢/١٤
٠
٠
نه اینکه هم دیگه رو متهم کنید به توهین و ...
z_amini
z_amini
٩٥/٠٢/١٤
٠
٠
منم همین حرف علی اقا... مگە قرار نیست بحث بشه؟
الهام خانم
الهام خانم
٩٥/٠٢/١٥
٠
٠
آقای خطیب با حرف شما موافقم متهم به توهین خیلی بده
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٥/٠٢/١٥
١
١
خب انجمن ادامه داره :) ! نظر حسین رو بخونین و نظرتون رو دربارش بدین : حسین مداحی 0 سن جیمی : 0 سال : حسین مداحی من قرار بود سکوت کنم اما خب ترجیه میدم این یک بار یه کلمه حرف بزنم. شما میگید نظراتتون سانسور میشه. مجتبی جان میگه نمیشه. خب مجتبی جان حتما راست میگه اما من میگم که نظرات شما باید هم سانسور بشه. چون قوانین و چارچوب های سایت رو به کلی میبره زیر سوال. هرجا یه سری قوانین داره و جیم هم از این قاعده مستثنا نیست. خب حالا شما توی یک نظرتون میگید که : «اصولا گرفتن زن دوم برای همسر توجیهی غیر از .... نداره من نمیدونم با چه منطقی میشه اون رو یکی از راه های اثبات عشق به همسر قلمداد کرد!!! اصولا همسری که زنش رو به خاطر بچه بخواد همون بهتر که ازش جدا شم اونم بره یه مادر واسه بچه های آینده اش پیدا کنه!!!» که جای نقطه چین خیلی خوب میدونید که چی قرار میگیره. خب حالا به من بگید ببینم. آیا وقتی زن حضرت ابراهیم دید که بچه دار نمیشه نرفت برای حضرت ابراهیم همسر انتخاب کنه؟ مگه خود ایشون به حضرت ابراهیم همسر پیشنهاد نکردن؟ یک زن پاکدامن که همسر پیغمبر خدا بوده. شما با این حرفتون خیلی صریح به زن پیغمبر خدا که ما باید بهشون احترام بزاریم توهین کردین. در ضمن. توی تاریخ اسلام خیلی موارد وجود داره که همسران علمای ما و خیلی از اشخاص برجسته ی ما برای این علما و اشخاص همسر انتخاب کردن. شما به اینها هم توهین کردین. توهین به همه ی ادیان الهی و بستگان پیغمبر خدا و علما و اشخاص برجسته ی هر دین و مذهب الهی تخطی از قوانین سایت هست که شما خیلی راحت انجام دادید. من گمان نمیکنم با این تفاسیر نظراتتون قابل انتشار بوده باشه. ولی خب متاسفانه ادمین گرامی دقت لازم رو به خرج ندادن و تایید کردن. البته با این نقطه چین گذاشتنشون جلوی این توهین واضح رو گرفتن که بازم جای شکر داره.
سعید نایب
سعید نایب
٩٥/٠٢/١٥
٠
٠
این موضوعات چقدر واسه دوستان جذاب بوده.!
الهام خانم
الهام خانم
٩٥/٠٢/١٥
٠
٠
من به سوالدون فکر کردم فکر میکنم اگه بعد 100 سال قرار شد خدایی نکرده ازدواج کنم واین مشکل پیش بیاد برم یه زن خوب براش پیدا کنم و برای همیشه بی سر وصدا از زندگیش برم طوری که دیگه هیچ وقت خودشا وزنشا نبینم به خانوادمم نگم چرا جدا شدم و دورادور براش آرزوی خوشبختی کنم
e_najm
e_najm
٩٥/٠٢/١٥
٠
٠
من ازهمن اول گفتم اسلام ک تا 4تا رو حلال اعلام کرده بقیه رو هم ب کمک اساتید زیر خاکی رد میکنیم دیگ!!!
Par!sam
Par!sam
٩٥/٠٢/١٦
٨
٠
,دارین میگین حضرت ابراهبم!!! فلان عالم!!!! اینا داشتنِ بچه براشون حکم ادامه ی راهشون رو‌داشته! ادامه ی رسالتشون!! بدون بچه چ بسا زحملتشون ب باد میرفتع! جانشین میخاستن! یکی ک ادامه بده مسیرشونو!! نه شمایی که ادامه نسلتون هیچ فرقی ب حال جهان و جهانیان ندارع!!! چرا واقعا مقایسه میکنین خودتونو!!!
Par!sam
Par!sam
٩٥/٠٢/١٦
٠
٠
در پاسخ ب کامنت اقای بهمنی بود
Par!sam
Par!sam
٩٥/٠٢/١٦
٣
٠
همچین پیغمبر پیغمبر راه میندازین تو این بحثا، انگارر تمااااام سنت پیامبرو‌توی زندگیتون پیاده کردین و همین تعدد زوجات فقط مونده برا تکمیل دینتون و رفتنتون ب بهشت و‌لقاء الله!!!
حسین مداحی
حسین مداحی
٩٥/٠٢/١٦
١
٦
خب من تعجب میکنم که این نظر باز هم تایید شد. ما در این جهان اندازه ی پشیزی ارزش نداریم و هیچ تاثیری نداریم. اصلا وجود ما و فرزندانمون هیچ فرقی به حال دنیا نداره! تنها شما هستین که وجودتون باعث وجود دنیاست و نبودنتون باعث نبود دنیا! شما آدم های خوب و موثر رو خدا برای ادامه ی حیات بشر نگه داره. ما آدم های غیر موثر رو هم خدا برای ادامه ی نسل بشر از بین ببره. من تا حالا نمیدونستم که چقدر برای جهان بی تاثیر و مضر هستم! با این گفته ی شما کاملا متوجه شدم. سلامت باشین ان شاءالله.
Par!sam
Par!sam
٩٥/٠٢/١٦
٣
٠
یعنی شما خودتون رو در حد حضرت ابراهیم تاثیر گذار میدونین؟:)) عجب!!!
Par!sam
Par!sam
٩٥/٠٢/١٦
٢
٠
شما سعی کنید خودتون برای جهان مفید باشین و تاثیر خوب بذارین ، اینکه بخاد بچتون دنیا رو نجات بده پیشکش!!!!
حسین مداحی
حسین مداحی
٩٥/٠٢/١٦
١
٤
خدا شفا بده ان شاءالله همه مون رو. موفق باشید.
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٥/٠٢/١٧
١
٠
آهای مردی که دوتا زن میگیری! ///////// خب اگه از ازدواج اولت راضی هستی چرا خرابش میکنی؟ اگه راضی نیستی چرا دوباره تکرارش میکنی!!!!!!!!!
baran
baran
٩٥/٠٢/٢١
٠
٠
عمرا که برم واسش دنبال زن بگردم....چه غلطا
میم بانو
میم بانو
٩٥/٠٣/١٣
٠
٠
من به هیچ وجه حاضر نمیشم به خاطر این موضوع برای همسرم دنبال زن بگردم.کلا اگه تو همچین شرایطی قرار بگیرم ازش جدا میشم.حتی با وجود علاقه و عشق. و اینکه من واقعا درک نمیکنم چطور یه انسانِ بالغ و عاقل و فهمیده باید علاقه داشته باشه به تعدد زوجات؟هوم؟یعنی بعضی از آقایون درکشون از قو هم کمتره که بعد از مرگ جفتش تا آخر عمر دیگه طرف هیچ قوی ماده ی دیگه ای نمیره؟یه همچین درک بالایی از عشق دارن!که خداروشکر اینطور که معلومه بعضی از مردا هنوز به همین درک هم نرسیدن..خیلی دوست دارم بدونم آقایونی که مدام از ازدواج های مجدد طرفداری میکنن دقیقا چه برداشتی از زن و نقش اون توی زندگی دارن...
میم بانو
میم بانو
٩٥/٠٣/١٣
٠
٠
میشه درخواست کنم نظر قبلی من تأیید نشه؟میترسم دوستان شروع کنن روی نظر من بحث کنن منم که اصلا حوصله بحث ندارم..
میم بانو
میم بانو
٩٥/٠٣/١٣
٠
٠
مثل اینکه تأیید شد دیگه :|