خانه انجمن تقلید را به خاطر «نـ»ـسپار!
٣٦٥
٣٤
زهرا- خسروی

تقلید را به خاطر «نـ»ـسپار!

تقلید را به خاطر «نـ»ـسپار!

تیتر و اگه بخوام حمع و جور و دلچسب ترش کنم باید بگم «چو تقلید مباشد ، تن صدا و سیما مباد!!» 

حتما در جریان تقلید های برنامه هایی مثل شب کوک و دورهمی هستید؟ به نظر من ما توی ایران ایده پرداز کم نداریم!پس چرا در تهیه برنامه های جذاب کمبود داریم؟مشکل از کجاست یا شایدم از کیه؟

چرا برخلاف سال های پیش کسی حرفی از جذابیت برنامه ی عید نمی زنه؟چرا صداوسیما رو یک رسانه ورشکسته می دونیم؟

و در آخر این که به نظرتون پیشرفت رادیو بهتر بوده یا تلویزیون ؟!

٩٥/٠١/١٨
نظرات کاربران
کد امنیتی
fatemeh _t
fatemeh _t
٩٥/٠١/١٨
٢
٢
چه اشکالی داره! استفاده از ایده های دیگران که بد نیست. تو زندگی خودمون هم هست هاااا نه فقط صدا و سیما... مثلا یکی که قابلمه سرامیکی میخره و تعریف میکنه ازش، بعد یکی دیگه میگه چه خوب پس منم برم بخرم! اینم مثل اون! شما این رو در نظر بگیرین که اگه همین ها نبود الان دیگه هیچ برنامه خوبی نبود
زهرا- خسروی
زهرا- خسروی
٩٥/٠١/١٨
٠
٠
حرفت منطقیه اما در صورتیه که به عنوان استراتژی یا راهبرد ازش ایده برداری بشه نه اینکه تک تک جزئیات عینا شبیه سازی شده باشن! بیا یه جور دیگه بسط بدم جمله هامو برای مثال برنامه « امشب»آقای ضیا که دکور برنامه عینا مشابه سازی یکی از شبکه های ماهواره ای بود و بازتابشم در فضای مجازی دیدیم! یعنی ما ایرانی ها برای دکور سازی هیچ ( تاکید میکنم هیچ) ایده ای نداریم؟
زهرا- خسروی
زهرا- خسروی
٩٥/٠١/١٨
٠
٠
و اینکه میخوام بدونم چرا اگر این تقلید ها نبود هیچ برنامه ی خوبی نبود؟ یعنی ما به اون حد از تنبلی رسیدیم که کاری از خودمون بر نمیاد؟ هیچ ذوقی نداریم برای فکر کردن و رسیدن به یک نتیجه ی خوب؟!
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٥/٠١/١٩
٠
٠
فاطمه بانو اشکال داره متاسفانه... اگه در حد یه برداشت آزاد باشه اونم با ذکر منبع مشکلی نیست اما اینکه همه چیز کپی بشه خیلی بده... اگه برنامه ی مورد نظر خیلی خوب باشه میتونن مثل همه جای دنیا حرفه ای عمل کنن مدیران سیما و بخرن برنامه ی مذکور رو از شبکه ی سازنده، به عنوان مثال ؛ درسته برنامه ی شام ایرانی از شبکه نمایش خانگی عرضه شد اما یه کپی ناشيانه از بفرمایید شام بود که انصافا بفرمایید شام بسیار هم جالب بود، قسمت عجیب ماجرا اينه که میان تو رسانه ی ملی یه برنامه میسازن که آره بفرمایید شام چنین و چنان مشکلاتی دارد،همین هنرمندا تو تلویزیون میگن بچه ی من پیش غذا نمیدونست چیه،دسر نمیخواست از من اما الان تیرامیسو میخواد بعد از نهار، آی ملت بفرمایید شام نبينيد... بعد خودشون میرن شام ایرانی شرکت میکنن و دقیقا همون اعمال رو انجام ميدن! انتظار هم دارن ملت پول بدن استارتر درست کردن یوسف تیموری یا امثالهم رو ببينن! جالب نیست کلا اعمالشون! کلی کامنت گذاشتم اما واقعا فقط نود، فوتبال، اخبار و شاید هم بعضی از سریال های تاریخی رو ببینیم از تلویزیون ایران و بس... ولی آدم دلش میسوزه به حال این ابر قدرت و میخواد به گوششون برسه، شاید شما فکر میکنید مردم نمیفهمن اما اصلا اینطوری نیست....
fatemeh _t
fatemeh _t
٩٥/٠١/١٩
٠
٠
هووووم... با حرف های آقا صالح قانع شدم :دی ولی خب بعضی از سریال هاش خوبه دیگه مثل در چشم باد و مدار صفر درجه، سه در چهار و تعداد کمی از این جور سریال ها...
Cold
Cold
٩٥/٠١/١٨
٥
٠
مملکتی که همه چیش زیر تیغ سانسور باشه از این بهتر نمیشه...باور کنین یادم نمیاد آخرین بار (به غیر از فوتبال و نود یا بعضی وقتا اخبار) کی پای تلوزیون نشستم...درسته ایده پرداز کم نداریم ، ولی طرف بشینه یه مدت زیاد رو یه ایده فکر کنه ، نوآوری کنه ، بدوئه دنبالش ، آخرشم بهش بگن فلان جای برنامت ناهنجاری اخلاقی (!) داره و بهش مجوز ندن یا سانسور کنن یه جاهاییشو...هنری هم که توش سانسور باشه همتون میدونین مفت نمی ارزه...تازه این درصورتیه که طرف جرات داشته باشه به چیزی فکر کنه اصلا با وضعیت صدا و سیما و این همه محدودیت!...خوب مجبورن بشینن برنامه های خارجی رو نگاه کنن و بی خطر ترینا و ساده تریناش رو بیارن توی رسانه خودمون...یه برنامه هایی مثل کلاه قرمزی هم که مردم دوسشون دارن ، بخاطر نبودن پول و مشکلات ساخته نمیشن...چون حیفه که پول روی این برنامه ها خرج بشه ، باید حتما روی بزنامه های ..... خرج بشه!
زهرا- خسروی
زهرا- خسروی
٩٥/٠١/١٨
٠
٠
این شد یه تحلیل خوب ! همیشه این فکر تو سرم هست که به قول شما ایده ها از فیلتر صداوسیما نمیتونن رد بشن یا بودجه و امکانات مثل همیشه ندارن!! به خاطر همینه روز به روز کارها خصوصی میاد بیرون! ا ایده پرداز ها با خصوصی کردن کارهاشون ایده ها رو میفروشن ؛خوب شغلی دارن وباید کسب درآمد کنن!!سرمایه گذاری روی این موضوع خیلی ضعیف ، خیلی!
الهام حبشی
الهام حبشی
٩٥/٠١/١٨
١
١
چون ادم های خلاقی که ایده های خوبی برای برنامه ها دارن " هر برنامه ای " حق ورود و اجازه ی اجرا دادن طرح های خودشون رو ندارن چون پارتی ندارن و هر ارگانی یک باند از پسر عمه و پسرخاله و دیگر اقوام تشکیل داده همه دور هم طرح میدن برنامه میدن پول رو هم بین خودشون تقسیم میکنن ، اصلا هم مهم نیست که برنامه با کیفیتی نشه ، مهم اینه که پول بین من و دختر خالم بچرخه ، واضحه ؟
زهرا- خسروی
زهرا- خسروی
٩٥/٠١/١٨
٠
٠
کاملا واضح!! :دی در این مورد اطلاعی ندارم تو صداوسیما شایدم حرفت درست باشه!اگه اینطوری باشه که.. واویلا-__-
علیرضا
علیرضا
٩٥/٠١/١٨
١
٠
خب والا اینکه چرا صدا و سیمای ما ضعیف عمل میکنه یه بخش زیادیش به نظرم مربوط میشه به نحوه مدیریتش. اینکه از چه چیزها و شخص هایی حمایت بکنند و از کیا نکنند و اینجور برنامه ها که بر همگان واضح و مبرهن است که بند "پ" در اینجور موارد حیاتی هستش! || اما در مورد تقلید باید عرض کنم که یک بخشی از کارای صدا و سیما تقلید هست درست اما یک بخش دیگه هم ایده گرفتن که من یکی باهاش مشکلی ندارم. به نظرم خوبه حتی اگر ایده هم گرفته بشه! از هیچی بهتر. کار خلاقانه هم هست ولی خب کم است که این رو دیگه نمیدونم صدا سیمای بدبخت توش دخیل هست یا نیست
زهرا- خسروی
زهرا- خسروی
٩٥/٠١/١٨
٠
٠
پس ممکنه زیر سر مدیرای نالایق هم باشه!! هوممم بدم نمیگید! ولی صداسیما کجاش بدبخت؟ -__- بند پ چیه؟:)
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٥/٠١/١٨
١
٠
با سلام و عرض ادب خدمت خانوم خسروی ... باید بگم که این قضیه سر دراز دارد و دیگر هیچ ، بیایم الکی خون خودمونو کثیف نکنیم ... یه چهار کیلو سبزی بزارین وسط دور همی پاک کنیم ، خیلی هم بیشتر خوش میگذره ... والا :))
زهرا- خسروی
زهرا- خسروی
٩٥/٠١/١٩
٠
٠
چی بگم! دل ما زنده است به امیدی واهی-__- شاید فرجی شد، شاید..!!
zakhar
zakhar
٩٥/٠١/١٨
١
٠
بابا دیگه خیلی سخت میگیرین! کی میگه صدا و سیما نوآوری نداره؟؟؟ من خودم یه فیلم دوبله تو تلویزیون دیدم انقد سانسور کرده بودن و جملات رو تغییر داده بودن کاملا با فیلمی که با زبان اصلی دیدم فرق میکرد! اصن یارو شخصیت بده رو کرده بودن شخصیت خنثی تو داستان! خب این خودش نوآوری نیس؟؟؟ =|
زهرا- خسروی
زهرا- خسروی
٩٥/٠١/١٩
٠
٠
سانسور که رشته ایه، سری هم دراز داره گویا! میشه مصداق همون ضرب المثل معروف که میگه جانا سخن از زبان ما میگویی!! والا دیگه شورشو در آوردن سنگین ترن اگه دوبله نکن!!!
م-نص
م-نص
٩٥/٠١/١٩
١
٠
متاسفانه کارگردانا و نویسنده ها دارن خیانت می کنن به مردم..طلاق مد نبود با لطف دوستان مد شد و طلاق چیز عادی شده..اعتیاد کم بود به لطف دوستان عادی شده...بدحجابی کم بود به لطف دوستان زیاد شده..یک چیز جالب بگم...توی همین جلسات پاتوق یک فیلم 30-40 سال پیش و دیدیم..خیلی جالب بود..مشکلات الان ما دقیق مشکلات 30-40 سال پیش اونا بوده...الان اونا از نظر فرهنگی کجان؟؟اعتیاد و مشروب خوری و... عادی شده توشون...ما کجا داریم میریم؟؟؟دقیقا به همون سمت برهنگی و اعتیاد شده کلاس و روشن فکری..بهتره یک فکری به حال فرهنگمون بکنیم عوض ساختن سربالای ابکی و مسخره
زهرا- خسروی
زهرا- خسروی
٩٥/٠١/١٩
٠
٠
چه عرض کنم! این افراد( بازیگرا) دوز دیدشودنشون تو اجتماع بیشتر و باید رعایت کنن ولی به قول شما..! فرهنگ سازی کار یه روز دو روز نیست جناب م- نص زمان میخواد و بستر و محیط لازم که گویا بهتر که نمیشه هیچ بدترم داره میشه-__-
م-نص
م-نص
٩٥/٠١/١٩
١
١
اقا مشکل بعدی فرهنگ خود مردمه..شب های برره رو یادتونه..واقعا چقدر پاش خندیدیم..توصیه میکنم برین سی دی شو بخرین بازم بخندین..چی شد؟؟کارای مهران مدیری مگه خاص نبود؟چکار شد؟اینقدر غر زدیم که امثال اسمشو نمیبرم اومدن جای این اقا رو گرفتن..
زهرا- خسروی
زهرا- خسروی
٩٥/٠١/١٩
٠
١
مدیری! من به شخصه کارای ایشونو ندیدم یعنی زیاد ندیدم! شبای برره که کوچیک بودم و چیزی یادم نیست! در حاشیه ها هم فقط دو سه قسمت مجموعه اول!! ولی فکر میکنم بین مردم هنوزم محبوبیت دارن
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٥/٠١/١٩
١
١
دوستان گفتن دیگه... مدتهاست امیدی به صدا و سیما نیست خانوم خسروی... منتها بعضی کارا مثل هفت سنگ یه کپی پیست واضح و توهین آمیز هست، بعضی کارا هم اقتباس یا برداشت آزاد... ولی کلا دوست دارن مضحکه ی ملت بشن... مثلا با اینکه میدونن مردم عاشق موسیقی هستن میزارن وقتی يه برنامه از کانال خارجی در اوج محبوبیت هست یه برنامه فیک در سطح خیلی پایین پخش میکنن که فقط بیت المال هدر بره و بس...
زهرا- خسروی
زهرا- خسروی
٩٥/٠١/١٩
٠
٠
بهتر توضیح بود ، راستش منم با این حرف که بیت المالرو هدر میدن موافقم، کاش کاری بشه!
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٥/٠١/١٩
١
٠
از پای بست ویران نباشه مشکل داره هوارتا! مشکل اصلی دولتی بودنه... بزارن بخش خصوصی با رعایت قوانین جمهوری اسلامی که بسیار هم محترمه وارد عرصه بشه خب.... به عنوان مثال ؛وقتی دعواي فدراسیون فوتبال و صدا و سیما برای حق پخش تلویزیونی مسابقات بالا گرفت، شبکه الجزیره اسپورت آمد درخواست خرید حق پخش لیگ برتر فوتبال رو داد با یه پیشنهاد مالی خیلی خوب... من هم موافق حضور الجزیره نبوده و نیستم اما اگه شبکه های خصوصی داشتیم اونا میخریدن و خیلی هم خوب پول در میاوردن، و رقابت از همينجا شکل ميگرفت.... شاید حس بشه این کامنت ربطی به اصل سوال نداشت اما فقط به یکی از مشکلات پایه ای اشاره شد، وقتی دولتی هستیم،دولت بودجه کم میده، فارغ از اینکه چه دولتی سر کار هست میگم،خب دولت حق داره،چون نداره که بده،چون همه جای دنیا این شبکه ها هستن که پولهاي بزرگ در ميارن،اما اینجا به خاطر مشکلات ریشه ای پول خوب در نمیارن، اگر هم در بيارن حیف و میل میشه. واسه همین پول ندارن، واسه همین کار بی کیفیت و فیک درست میکنن،واسه همین ملت تره هم خورد نمیکنن،واسه همین بازیگرا از بی پولی میرن از کشور،واسه همین چند وقت ديگه همين عده ی محدود هم میشن مشتری یه کانال کثیفی مثل جم یا فارسی وان،واسه همین ذهن جمعیت نوجوان کشور داره کلا با یه مزخرفاتي پر میشه،و هزاران واسه همينه ديگه.... شک ندارم صدا و سیما با این سیستم به سمت پرتگاه داره پیش میره و مدتی بعد مردم فقط نود و خندوانه خواهند ديد و بقيه وقتشون میشه حریم سلطان یا کوزی گونی یا کارادایی!!!
زهرا- خسروی
زهرا- خسروی
٩٥/٠١/١٩
٠
٠
اصل حرفاتون به نظرم میشه اینکه دولتای خصوصی بیان جلو و ایجاد برند کنند و رقابت! من کاملا موافقم اگر به امید خوددولت بمونیم بعید میدونم بخاری ازش بلند شه!!
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٥/٠١/١٩
١
٠
البته به قول مستر کاپی! هنرش نیز بگو! هر مقدار سیما ضعیفه انصافا صدا خوب عمل میکنه... سالهاست یه راديو جوانی هستم و رادیو ورزش رو هم زیاد گوش میدم، رادیو کارش خیلی خوبه... تنوع و نوآوری زیاد دارن، خطوط قرمز سیما رو هم کمتر دارن.... رادیو خوب کار میکنه و نیروهای اصیل و قدرتمندی داره... مثلا همین پیمان طالبی از محبوبترين های رادیو جوان بود... فقط امیدوارم چند وقت ديگه رو نشه رادیو هم مثل تلویزیون فقط کپی میکرده! خخخخ
زهرا- خسروی
زهرا- خسروی
٩٥/٠١/١٩
٠
٠
اینو هم شما جواب داددین و ممنون:) واقعا صدا موندنی تر و لذت بخش تر! رادیو جوان که معرکه است، به نظر منم پیشرفت رادیو و کم کم پایه های تیاتر بهتر دارن میشن انشاءالله که روز به روز قوی تر برن جلو و آبروی تلویزیونو بخرن لااقل!!
elnazi
elnazi
٩٥/٠١/١٩
٠
٠
نمیشه رادیو رو با تلویزیون مقایسه کرد.. چون محدودیتایی که تلویزیون داره رو رادیو نداره !! پس چن پله میتونه بالاترباشه!!
زهرا- خسروی
زهرا- خسروی
٩٥/٠١/١٩
٠
٠
مقایسه که چه عرض کنم ولی خوب تا شرکتای خصوصی وارد نشن تلویزیون همینیه که هست//:
لیلی رضایی
لیلی رضایی
٩٥/٠١/١٩
١
٠
وقتی برنامه دورهمی را دیدم گفتم:این همان مهران مدیری طنازی است که سریال شبهای برره و مرد هزار چهره را ساخت؟چرا کسی که به ساخت سریالهای طنز مشهور بود تن به ساخت چنین برنامه ای داد؟!برنامه ای که با محوریت پخش صدای خنده تماشاچی ها روی حرکات عادی و ابلهانه یه خانواده بود، سال جدید برای کسانی که خود را صاحب سبک در تلویزیون میدانند موجی از فاز ساخت و تولید به هر بهانه ای را دارد بدون توجه به سلیقه مخاطب ،بدون توجه به فهم مخاطب و بدون توجه به مخاطب چن تا شوخی دم دستی را اویزه گریم و چهره بازیگر میکنن، و به طنز بودن چهره مخاطب پشت تلویزیون میخندن
زهرا- خسروی
زهرا- خسروی
٩٥/٠١/١٩
٠
٠
حرف به حقی بود! امسال واقعا تلویزیون خیلی ها رو که شاید سر سوزنی امید داشتن بهش رو نا امید کرد لیلی جان!
elnazi
elnazi
٩٥/٠١/١٩
٠
٠
مجبورن تقلیدکنن زهراجان مجبووور !!
زهرا- خسروی
زهرا- خسروی
٩٥/٠١/١٩
٠
٠
درد داره این جمله، دررررد!