خانه انجمن هوش هیجانی تون چه قدره ؟!
٦١٧
٥١
حسین ابن غلامسخی مداحی

هوش هیجانی تون چه قدره ؟!

هوش هیجانی تون چه قدره ؟!

اوقاتی که به شدت تحت فشار قرار می گیرید،چه رفتاری از خودتون بروز می دین، بیشتر به تکاپو میفتین یا راکد می شین؟

نظم ذهنی تون در این مواقع حفظ میشه یا از بین می ره ؟ نتیجه ی بروز رفتارهاتون در این مواقع چیست؟ نتیجه ی مطلوب یا نامطلوب ؟

٩٤/١٢/٢٦
نظرات کاربران
کد امنیتی
محمد-۱۵۱:)
محمد-۱۵۱:)
٩٤/١٢/٢٦
٠
٠
یا خدا!جلسه مشاوره گذاشتی داداش!؟ من ک ریلکسم اساسأ :) در ضمن اول :)
حسین مداحی
حسین مداحی
٩٤/١٢/٢٦
١
٠
برادر گرامی من میخوایم دور همدیگه از تجربیات هم استفاده کنیم. فکر نکنم نفر دومی وجود داشته باشه!خخخ.
غزاله خانوم
غزاله خانوم
٩٤/١٢/٢٦
٠
٠
میدون دادم یه دفه به جوونامون اول نشدم:دی
غزاله خانوم
غزاله خانوم
٩٤/١٢/٢٦
٠
٠
چه سوالای سخخختی حسین اقا یه مثال بزنین تا جوابمو بگم یه شرایطی رو مثال بزنین
حسین مداحی
حسین مداحی
٩٤/١٢/٢٦
٠
٠
مثلا دم عید کلی کار میریزه سرتون در حالی که روحیه ی خوبی هم ندارید! از طرفی زمان محدوده و....
Cold
Cold
٩٤/١٢/٢٦
٠
٠
خیلی بدم تو این موارد...بعضی وقتا کامل کنترل خودم رو از دست میدم...شده حتی چیز میزی بشکنم وقت هیجانی شدن...همین چند ماه پیش پشت فرمون تحت تاثیر یه آهنگ راک از خود بی خود شدم زدم در یه ماشن رو در آوردم!
سمیرام
سمیرام
٩٤/١٢/٢٦
٠
٠
:|
غزاله خانوم
غزاله خانوم
٩٤/١٢/٢٦
٠
٠
بلا به دور ...o_o
حسین مداحی
حسین مداحی
٩٤/١٢/٢٦
٠
٠
یا ابوالفضل! یادم باشه با تو سوار خودرو نشم! پس منظورت اینه که اکثر مواقع تحت فشار که قرار میگیری رفتاری رو از خودت بروز میدی که نتیجه ی جالبی نداره! خب برای این نوع رفتارت چاره ای هم داری؟ بهش فکر کردی که چیکار کنی که اینجوری نشه؟
یاسون هستم :)
یاسون هستم :)
٩٤/١٢/٢٦
٠
٠
:)) خخخخ خیلی باحال بود ... منم بعضی وقتا ، لحظاتی که تکنوازی گیتار توی موزیک ها ، خیلی سنگین میشه ، ضربانم میره بالا و کلا داغ میشم و هی میخوام بلند شم یه کار تخلیه ای انجام بدم :// خخخ
Cold
Cold
٩٤/١٢/٢٦
٠
٠
حسین تحت فشار نه!...این چیزایی که ازش حرف میزنم احساسات لحظه ایه و فشاری در کار نیست...فشار رو میتونم تحمل کنم...راستش دنبال اینم نیستم که جلوشو بگیرم ، یه راهیه که خودمو تخلیه میکنم!
Cold
Cold
٩٤/١٢/٢٦
٠
٠
یاسین دقیقا :))) تکنوازی اسلش شروع شد ، اونم بیرحمانه شروع به نواختن کرد...تو اتاق که این لحظه ها خودمو به زمین و آسمون میزنم ، تو ماشینم چشمامو بستم و سرمو تکون دادم که دیدم چراغ قرمزو رد کردم و زدم به یه یارویی...کلا صدای گیتار الکتریک یه تاثیر عجیبی روی مغزم داره که واقعا نمیتونم ثابت بمونم...واسه همین نمیرم گیتار الکتریک یاد بگیرم چون میترسم بزنم خودمو ناکار کنم :)))
حسین مداحی
حسین مداحی
٩٤/١٢/٢٦
٠
٠
کولد جان شرمنده واقعا! ادمین محترمه خودجوش کلمه ی فشار رو کرده تاثیر! منظور اصلی من فشار بوده. خودم هم همین الان دیدم.
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/١٢/٢٦
٠
٠
ی ساعت نوشتم..اخرش رفت عقب:|||خلاصه نوشتنام...خوبه!
حسین مداحی
حسین مداحی
٩٤/١٢/٢٦
٠
٠
ای وای! خب دوباره زحمت بکشین بنویسین از هم چیزی یاد بگیریم.
ali_sh
ali_sh
٩٤/١٢/٢٦
١
٠
هر کدوم ازین سوالات ک خودش ی انجمنه خخخ
حسین مداحی
حسین مداحی
٩٤/١٢/٢٦
٠
٠
دو دقیقه وقت بزار و قشنگ توضیح بده. نمیمیری که!
غزاله خانوم
غزاله خانوم
٩٤/١٢/٢٦
٠
٠
من کللا ادم هیجانی ای هستم یه دفه تست این هوش هیجانی رو دادم یادم نمیاد نتیجشو:| هیجانی ک میشم به تکاپو میوفتم...نظم ذهنی اصا وجود نداره:|...نتیجه؟ نمدونم گاهی مطلوب گاهی نامطلوب:) چه جواب پرو پیمونی بود:)
حسین مداحی
حسین مداحی
٩٤/١٢/٢٦
٠
٠
خیلی هم خوب. فقط اگه نتیجه رو دقیق تر میگفتید بهتر بود.
s_mostafa_b
s_mostafa_b
٩٤/١٢/٢٦
١
٠
ای کیوم خیلی خوب نیست متاسفانه! تنها امیدم اینه که برخلاف آی کیو میشه تغییرش داد :)
حسین مداحی
حسین مداحی
٩٤/١٢/٢٦
٠
٠
خوبه. برامو راجع به سوالا توضیح بده ببینیم از شما چی میشه یاد گرفت؟
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٤/١٢/٢٦
١
٠
می تونی یه کم بیشتر توضیح بدی؟؟!!
حسین مداحی
حسین مداحی
٩٤/١٢/٢٦
٠
٠
بله. ببین مثلا من رفیقم مرده، کل کارای کفن و دفنش گردن منه، صاحب کارم ازم کار میخواد، بدهکار هم هستم، زمان هم کم دارم، هیچکس هم نیست که ازش کمک بگیرم. توی این شرایط خیلی بحرانی، چطوری میشم؟ وا میدم یا نه ادامه میدم؟ موضوع اینه. کسایی که هوش هیجانی بالایی دارن توی این شرایط بهترین تصمیم ها رو میگیرن.
حسین مداحی
حسین مداحی
٩٤/١٢/٢٦
٠
٠
من خودم به سوال ها جواب میدم: من تا همین چند وقت پیش توی شرایط بحرانی، بیشتر به جنب و جوش می افتادم و تصمیم های خوبی هم گرفتم. تصمیم هام هم نتیجه ش رو الان دارم میبینم. اما بعد از یک مدت که الان باشه متاسفانه توی شرایط بحرانی وا میدم. دیگه نمیتونم کاری انجام بدم. همین الان هم کلی خسته ام. همین چند ماه پیش نظم ذهنی فوق العاده خوبی داشتم. یعنی همه چی توی ذهنم سر جاش بود! یک برنامه ریزی فوق العاده داشتم. اما الان متاسفانه کاملا گیج و گنگم و میدونم نتیجه ی این رکود نتیجه ی جالبی نخواهد بود.
حسین مداحی
حسین مداحی
٩٤/١٢/٢٦
١
٠
دوستان عزیز تر از جان! او کلمه ی تحت تاثیر نیست! تحت فشاره! متاسفانه ادمین گرامی سر خود کلمه ی تغییر ددن. تحت فشار قرار میگیرد درسته. مو معذرت مخام.
zakhar
zakhar
٩٤/١٢/٢٦
٠
١
من اصولن وقتی تحت فشار روحی ام عملکرد بهتری دارم و تصمیمات بهتری میگیرم! ولی خدا اون روز رو نیاره که تو حالت عصبانیت باشم.....................................................
حسین مداحی
حسین مداحی
٩٤/١٢/٢٦
٠
١
پس هوش هیجانی بالایی داری. بهت تبریک میگم. اصولا آدمای موفق تحت فشار بهترین تصمیم ممکن رو میگیرن.
nooshin_tamimi
nooshin_tamimi
٩٤/١٢/٢٦
٠
٠
منم فکر میکنم هوش هیجانیم بدک نیس... معمولا به تکاپو می افتم اما میتونم احساساتم رو مدیریت کنم
حسین مداحی
حسین مداحی
٩٤/١٢/٢٦
٠
٠
بح بح! خیلی هم عالی. راهکاری برای بقیه ندارید که بتونن مثل شما احساساتشون رو کنترل کنن؟
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٤/١٢/٢٦
٠
٠
برای دوستان سوال انجمنو چند گزینه ای میکردین/جواب دادنش اسونتر میشد!
حسین مداحی
حسین مداحی
٩٤/١٢/٢٦
٠
٠
البته الان هم کمی از چند گزینه ای نداره ها! دقت کنید همه ش شده دو گزینه ای! تکاپو یا رکود؟ به هم ریختن نظم ذهنی یا به هم نریختن؟ نتیجه ی مطلوب یا نامطلوب؟ فقط یک کم هم توضیحات اگه باشه بهتره که همه مون با بررسی بقیه بتونیم چیز یاد بگیریم.
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٤/١٢/٢٦
٠
٠
به هم ریختن نظم ذهنی
حسین مداحی
حسین مداحی
٩٤/١٢/٢٧
٠
٠
به نظر من که همیشه یک راه وجود داره. به عنوان یک دوست پیشنهاد میکنم راهی پیدا کنید که نظم ذهنی تون به هم نریزه یا حداقل کمتر به هم بریزه و بتونید تصمیم های بهتری بگیرید
علیرضا
علیرضا
٩٤/١٢/٢٦
٠
٠
به نظرم بستگی به اون فشار و سطح فشار داره. بعضی فشارهای زندگی جورین که کاری از دستت بر نمیاد و بعضی های دیگه جورین که میشه جلوش مقاومت کرد
حسین مداحی
حسین مداحی
٩٤/١٢/٢٦
٠
٠
احسنت. باید اعتراف کنم به این دقت نکرده بودم. ولی الان که فکر میکنم میبینم درست میگی.
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٤/١٢/٢٦
٠
٠
بعضیها چه فشار کم باشه چه زیاد/روی غکس العملشون تاثییر مثبت یا منفی نمیزاره/من در هر شرایطی وا میدم
nooshin_tamimi
nooshin_tamimi
٩٤/١٢/٢٦
٠
٠
چرا.کلاس برگزار میکنیم با ارایه مدرک بین المللی .با آخرین متد روز.کلاسهای چگونه هوش هیجانی خود را بالا ببریم در 10جلسه. شهریه پیش از شروع دوره البته خخخخخخ
حسین مداحی
حسین مداحی
٩٤/١٢/٢٦
٠
٠
خخخ.موعد ثبت نام که رسید ندا بدید حتما!
لیلی رضایی
لیلی رضایی
٩٤/١٢/٢٧
٠
٠
اگه اتفاق بدی باعث هیجان و اظطراب بشود بستگی به جمعیت اطرافم دارد ،اگه خانوادم باشند. ..با صحبت کردن ارام میشم..ولی اگر اشنایی نباشه سعی میکنم خودم را حفظ کنم ولی ترس و نگرانی از قیافم مشخص میشود
حسین مداحی
حسین مداحی
٩٤/١٢/٢٧
٠
٠
پس به خانواده تون خیلی وابسته اید؟!خیلی متشکر. ان شاءالله که توی تمام مراحل زندگیتون موفق باشید.
لیلی رضایی
لیلی رضایی
٩٤/١٢/٢٧
٠
٠
نه...ولی هرکس با خانوادش صمیمی تره..شما اینطوری نیستین؟
حسین مداحی
حسین مداحی
٩٤/١٢/٢٧
٠
٠
صد در صد!
لیلی رضایی
لیلی رضایی
٩٤/١٢/٢٧
٠
٠
برخلاف پستها،انجمن خوبی ثبت کردید:
حسین مداحی
حسین مداحی
٩٤/١٢/٢٧
٠
٠
کدوم پست ها؟ پست های خودم؟ خیلی متشکر نظر لطفتونه
ali_sh
ali_sh
٩٤/١٢/٢٧
٠
٠
حسین جان میدونی ک من خستمممممم :دی
حسین مداحی
حسین مداحی
٩٤/١٢/٢٧
٠
٠
خسته نباشی پهلوان.
Elham_n
Elham_n
٩٤/١٢/٢٧
٠
٠
بستگی به موقعیتش داره گاهی وا میدم (به قول شما ) گاهی هم بیشتر جنب وجوش میکنم و حرص میخورم بیشتر اما بشتر مواقع دومی ینی کلافه وار هی راه میرم وحرص میخورم تا حالا خیلی بهش فکر کردم و فک میکنم علت اصلیش اینه که تواناییهام را نمیبینم یا فک میکنم نمیتونم از پس اون شرایط بر بیام برای همین از خودم ضعف نشون میدم اما وقتی یه مدت ازش میگذره متوجه میشم اشتباه میکردم :)
حسین مداحی
حسین مداحی
٩٤/١٢/٢٧
٠
٠
شما البته توی مواقع دیگه هم عدم اعتماد به نفستون رو نشون دادید. توصیه ی من به شما اینه که موفق هاتون تا الان و عوامل موفقتتون رو بنویسید و بهشون فکر کنید. اینجوری میتونید روی اعتماد به نفستون کار کنید.
M_dana
M_dana
٩٥/٠٥/٠١
٠
٠
تعریف دقیق هوش هیجانی این که نسبت به عواطف و احساسات خودت شناخت داشته باشی و علاوه بر این احساسات دیگران رو هم به خوبی بشناسی و طبق این تعامل ایجاد کنی. هوش هیجانی متوسط رو به بالایی دارم اما چون گاهی تزتزل شخصیتی ایجاد میشه هم در خودم و سایرین میشه گفت خیلی جاها با وجود آگاه بودن بهش از عمل کردن عاجز می‌شم.