خانه انجمن قرین کردن مضامین مذهبی با موزیک
٤٨٢
٣١
asghar

قرین کردن مضامین مذهبی با موزیک

قرین کردن مضامین مذهبی با موزیک

قدیم ها اکثر موسیقی ها در مورد مسائل عشق عاشقی بود ولی امروزه مضامین زیادی متن موسیقی ها را در بر گرفته. چیزی که زیاد شده خواندن آهنگ در مورد موضوع های مذهبیه. مثلا در مورد محرم یا در مورد معصومین( ع ) که معمولا همان مداحی ولی با پس زمینه موزیکه و گاها خیلی هم قشنگ و زیباست. نظر شما در مورد این کار چیه؟ به نظر شما این پایین آوردن ارزش مسائل مذهبی نیست؟ 

٩١/١٢/٠٦
نظرات کاربران
کد امنیتی
m-nas
m-nas
٩١/١٢/٠٦
٠
٠
اول
Eli-soltani
Eli-soltani
٩١/١٢/٠٦
١
٠
وای چه نیت خالص و پاکی ...!!!
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١٢/٠٦
١
٠
چقدر دعاهات زود مستجاب شد!
shiezadeh
shiezadeh
٩١/١٢/٠٦
١
٠
خخخ :)) دعا کن نفر اول کنکور شَم!!
m-nas
m-nas
٩١/١٢/٠٦
٠
٠
بعضی از اهنگ ها یه جورایی باعث سبک شدن مسائل مذهبی میشه..ولی مثلا دو تا از اهنگ های البوم شش گوشه پویا بیاتی بسیار زیبا بود و حس معنوی جالبی به ادم دست می داد ........ ولی در کل ما نمی تونیم زیاد نظر بدیم و نظر دادن در این باره بر عهده مراجع تقلید وعلماست
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١٢/٠٦
١
٠
موافقم باهاتون.
Mostafa
Mostafa
٩١/١٢/٠٧
٠
٠
چرا نتونی نظر بدین.. نظر دادن آزاده ... آزادی بیان یکیش همینه دیگه...
علیرضا
علیرضا
٩١/١٢/٠٦
٢
٠
چرا اگر خیلی سطحی و بی روح باشه اصلا موافق نیستم که خونده بشه، ولی اگر روی شعر کار بشه و چرند سر هم نکنن و زیبا کار بشه موافقم چه اشکالی داره.
taba_sa
taba_sa
٩١/١٢/٠٦
١
٠
دقیقا.....
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩١/١٢/٠٦
١
٠
ایضا لایک
بامعرفت
بامعرفت
٩١/١٢/٠٧
٠
٠
منم موافقم...
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١٢/٠٦
١
٠
به نظر من ارزش رو پایین نمیاره.مردم حالا بیشتر موسیقی گوش میدن.خب از این طریق میشه احساسات مردمو نسبت به مسائل مذهبی بیشتر کرد.
shiezadeh
shiezadeh
٩١/١٢/٠٦
١
٠
لایک!
Vania
Vania
٩١/١٢/٠٦
٣
٠
این کار به خودی خود فکر نمیکنم مشکلی داشته باشد اما،شان هرچیزی باید حفظ شود. مثلا یک خانم وقتی میخواد بره حرم یه شرطی داره اونم این که چادر بپوشه که به خاطز شرافت و قداست محله.در مورد مداحی ها هم همینطوره نباید آهنگ و موزیکی کار بشه که شان کار رو پایین بیاره.
بامعرفت
بامعرفت
٩١/١٢/٠٧
٠
٠
سلام باعرض ادب یه سوال : مگه خارج از حرم ، حریم اهل بیت نیس؟
shiezadeh
shiezadeh
٩١/١٢/٠٦
١
٠
راستش اینجوری خدایی نکرده توهینی نمیشه ولی بعضی از این مداحی ها شورشو درآوردن ... یه مشت آدم بی سواد آبروی هرچی مداحیه بردن
من
من
٩١/١٢/٠٧
٠
٠
گل گفتی!
taba_sa
taba_sa
٩١/١٢/٠٦
١
٠
والا بعضیاشون واقعا خیلی تأثیر گذارن ولی خب بعضیاشونو سبک شمردن برخی از مسایل مذهبی است.....
مجید
مجید
٩١/١٢/٠٦
٠
٠
عجب.....
علیرضا
علیرضا
٩١/١٢/٠٦
٠
٠
عجب!!
PAEEZ
PAEEZ
٩١/١٢/٠٦
١
٠
اگه شان کار پایین نیاد چه اشکالی داره؟جوونا بیشتر جذب میشن به شرطی که حریم وحدودها رعایت شن...
parisa
parisa
٩١/١٢/٠٦
١
٠
نمیدونم..........نظر خاصی ندارم.اگه به قصد توهین نباشه کاره جالبیه..........
a-pooryousof1373
a-pooryousof1373
٩١/١٢/٠٦
١
٠
اگه خیلی جلف نباشه بد نیست
اسمانه
اسمانه
٩١/١٢/٠٦
١
٠
اگر مثل اقای کویتی پور باشه خوبه ولی بعضی وقت ها اهنگها جوریه که خیال نمی کنی اهنگ عزاداریه..در غیر ایام عزاداری هم باید شان ائمه اطهار حفظ بشه..
بامعرفت
بامعرفت
٩١/١٢/٠٧
٠
٠
درسته
ahkiani
ahkiani
٩١/١٢/٠٧
٠
٠
امثال سراج رو وقتی گوش میدی شاید تاثیر گذاریش حتی بیشتر از گوش کردن یه نوحه باشه! ولی این اهنگهای پاپ رو که روش نوحه میذارند رو اصلا نمیشه هضم کرد!
بامعرفت
بامعرفت
٩١/١٢/٠٧
٠
٠
من خیلی موسیقی گوش نمی دم . اگر هم گوش کنم حد و حدودی داره که بماند . بعضی از کارهای حامد زمانی برای اهل بیت ، خیلی زیباست. توصیه میکنم گوش کنین . حضرت ماه در مورد امام هادی و چند تا دیگر ... یه موقعی یکی از همین ها رو برای یه جمعی گزاشتم . همشون متاثر شدند . و اصلا احساس نشد شان مذهب پایین اومده . راستی هیچ می دونستین حزب الله لبنان در لبنان ، کنسرت خانوادگی برگزار می کنه .و همه افرادی که میرن محجبه هستند و مومن . !!!!!!!!! تو گوگل سرچ کنین مطلبش رو می بینین
raaahil.m
raaahil.m
٩١/١٢/٠٧
٠
٠
دقیقا یادم نیس.میشه مثال بزنید؟
Mostafa
Mostafa
٩١/١٢/٠٧
٠
٠
کلا با اینطور مداحیهای با متن آهنگ مخالفم.. سبک بازی محضه.. اصلا حالی هم که درای رو از بین میبره.. آخر الزمان است
nikta_21
nikta_21
٩٢/٠٣/١٩
٠
٠
نه.