خانه انجمن این خانم های شاغل !
٦١١
٥٨
naeerika

این خانم های شاغل !

این خانم های شاغل !

فرقی نمی کنه خانم یا آقا باشید. شما با کار کردن خانم ها در بیرون از منزل موافق هستید یا مخالف ؟

دلیل موافقت یا مخالفت تان چیست ؟چه شغل هایی مناسب کار کردن خانم ها نیست ؟

٩٤/١١/٢١
نظرات کاربران
کد امنیتی
s_mostafa_b
s_mostafa_b
٩٤/١١/٢١
٠
١
کاملا بستگی به شغلش داره
admincheh
admincheh
٩٤/١١/٢١
٠
٠
این رو به انجمن اضافه کردم ، امیدوارم صاحب انجمن ناراحت نشن :))))
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/١١/٢١
١
٠
اوووم بنظرم تا وقتی مردا باشن و سرپرست یا خانواده مرد باشه کار کردن یک خانم جایز نیس(ب استثناء ی سری شغلهایی ک خب فقط مخصوص خانماست) ولی خب اگه توی اون شغل مردی نباشه و یا کسه دیگه ای داوطلب نباشه(ک قطعا هس با این همه بیکار)اونوقته ک دیه مشکل نداره..پروفسور کمیلی:|
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/١١/٢١
١
٠
انقد ک خانوما برای اینک یجوری نمیدونم برا خودشون سرگرمی دست و پا کنن یا هرچی...انقد ک میرن با حقوق کم کار میکنن....شرکتا و جاهای مختتلف ترجیح میدن ب ی خانوم با حقوق 400 تومن کار بده تا ب ی آقا با حقوق ی میلیون..اینطوری میشه ک جامعه این میشه:|||||
لیلی رضایی
لیلی رضایی
٩٤/١١/٢١
٠
٠
ای بابا:-(
Cold
Cold
٩٤/١١/٢١
١
٠
من قبلا هیچ مشکلی نمی دیدم تو کار کردن خانوما...میتونست خیلی هم خوب باشه...ولی کشور ما جای خوبی واسه گند کاری تو هر چیزیه....خیلی چیزای بدی دیدم تو بعضی شرکت ها (حتی جاهایی که مختلط نیست)...و به جرات میتونم بگم یکی از دلایل مهم اینکه خانواده ها زود از هم میپاشن و کارشون به طلاق میکشه کار کردن خانوماس...دلیلشم این نیست که نمیتونن وقت کافی واسه خونه بذارن...خیلی چیزای دیگست که درست نیست اینجا مطرح بشه!....اما یه سری شغلا هم هستن که خیلی هم خوبن واسه خانوما و کم هم نیست تعدادشون :)
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/١١/٢١
٠
٠
با این نظرم موافقم:دی
elnazi
elnazi
٩٤/١١/٢١
١
٠
خب بستگی ب خانومه داره دیگه !! شایدیکی اون کارایی که میگین نمیتونین بگین روانجام نده هیچوقت....
Cold
Cold
٩٤/١١/٢١
١
٠
اون که هر چیزی بستگی به شخصش داره...منم نگفتم همه که!!....ولی تعداد افرادی که محیط کار توشون تاثیر میذاره کم نیست...درضمن اون چیزایی که من گفتم نمیشه درست اینجا مطرح کرد اون چیزایی که شما فکر کردین نیست...اون چیزایی که منظور منه حتی توی محیطی که مختلط نیست هم وجود داره ولی به هر حال اینجا نمیشه گفت!...همینا کم کم توی فکر و ذهن بعضی خانوما تاثیر میذاره و باعث یه سری چیزا میشه....وارد اینجور محیطا که بشین بهتر میفهمین منظورمو
Cold
Cold
٩٤/١١/٢١
١
٠
به هرحال بعضی از محیطا اینطوریه....و واقعا کار کردن توشون کار درستی نیست...ولی همونطوری که توی کامنتم گفتم بعضی کارا واقعا خیلی هم خوبه واسه خانوما و خیلی هم تو زندگی کمکشون میکنه حتی....مادر خود من معلمه ، 2 تاز از خاله هام مهد کودک دارن ، یکیشون خیاطی داره...خیلی هم از کاراشون راضی ان و لذت میبرن...خود مادر من میگه بازنشسته هم که بشم بازم مدرسه رو ول نمیکنم و ادامه میدم....کار خانوما باید اینطوری باشه....نه که توی محیطای سنگین و بعضا آلوده بعضی جاها حاضر به کار کردن میشن!
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٤/١١/٢١
١
٠
کاملا حرفت درست کلدی و میفهمم چی میگی. به چشمم دیدم. این مسائل هم چیزی نیست که یهو درست بشه و اون امنیتی که مد نظرت هست به وجود بیاد. امیدوارم به تدریج درست شه. واقعا بعضی از محیط های کاری خیلی آلوده س...
elnazi
elnazi
٩٤/١١/٢٢
١
٠
حرفتون متین؛ اینکه یه سری ازاتفاقاهستن که امکانش هس رو بعضی ازخانوما تاثیربذاره، ولی خب همیشه هم براهمه اینکارایی که گفتین میسرنیست !( اولم گفتم موافقم باهاتون ! )
آتی
آتی
٩٤/١١/٢١
٠
٠
ب نظر منم بستگی به شغلش داره ولی خوب کار کاردن خانوما فک نکنم مشکلی داشته باشه خیلی خانومای موفق کشورمون یا مدیر مدرسه ان یا معلمن یا دکترن یا و .... مرد میتونه هر شلغی رو انتخاب کنه ولی یه برای شغل باید همه چیز و در نظر بگیره
elnazi
elnazi
٩٤/١١/٢١
٠
١
نه اصلامخالف کارکردن نیستم! چون کارکردن لطمه ای ب کسی نمیزنه!
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٤/١١/٢١
٢
٠
اگه يه شان،شخصيت، نجابت و شرافت زن خدشه ای وارد نشه اشکال که نداره هیچ خیلی هم خوبه بودنه خانوما تو اجتماع. اون نکات هم بستگی داره به اینکه چه کاری و در چطور محیط کاری. اینم باز به ديدگاه افراد بستگی داره. مثلا من فروشندگی رو نمیپسندم
marjan_mi
marjan_mi
٩٤/١١/٢١
٢
٠
با این نظر موافقم :)
fatemeh _t
fatemeh _t
٩٤/١١/٢١
٠
٠
البته بستگی به محیط کاری داره، که سالم باشه...مثلا خودم حاضر نمیشم از خط قرمز هام به خاطر کار رد بشم
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٤/١١/٢١
٠
٠
مثلا خواهر بزرگم که متاهله. رشته ی تحصیلیش گیاه پزشکی بود که نه بازار کار داره،نه آنچنان علاقه ای به رشته ش داشت که بره تا دکترا بخونه و استاد دانشگاه بشه.واسه همین بعد از لیسانس رفت دنبال علاقه ش که ورزش بود. خیلی هم زود بالاترین مدرک بین المللي رشته ش رو گرفت و الان مربی هست.تو یه محیط زنانه. خیلی هم خوشحاله. نه همسرش با کارش مشکل داره نه ما.خودش میگه اگه از اول میدونستم تو این کار اینقدر استعداد دارم اصلا دانشگاه نمیرفتم. این مثالی بود که خودم شاهدش بودم. هرکسی چه آقا چه خانوم اگه استعداد و علاقه ی خودش رو بشناسیم و واسه کاری که انجام میده و شخصیت خودش ارزش قائل باشه خیلی عالیه. شاهد این هم نیستیم که بعضی از خانوما با حقوق صد هزار تومن رفتن تو فروشگاه لباس مردانه مشغول به کار شدن!
meshkat
meshkat
٩٤/١١/٢١
١
٠
در درجه اول باید شخصیت و احترام خانوم حفظ بشه، و بعد از اون با کار کردن خانوما "صرفاً" بخاطر نیازمالی موافق نیستم چرا که در درازمدت لطافت روحی زن رو خدشه دار میکنه. بهترین حالت بنظر من اینه که خانوما کار به اصطلاح دلی انجام بدن اونم توی محیط سالم.
نیما خان حقیقی
نیما خان حقیقی
٩٤/١١/٢٢
٠
٠
اگه زن در شغلی مناسب خودش کار کنه موافقم مثل تدریس.روانشناسی.هنر اما اگه تو کارایی مثل وکالت یا پرستاری یا کارای نامتناسب با روحیه لطیف زنانه داشته باشه به شدت مخالفم.بعدشم کار و تامین معاش وظیفه مرده نه زن
محمد-۱۵۱:)
محمد-۱۵۱:)
٩٤/١١/٢٢
٠
٠
به نظرم اگه صدمه ای به اداره ی خانه و تربیت فرزندان نزنه٬عیبی نداره٬البته خیلی بعیده ک اینطوری بشه الآن! به نظرم کار بیرون واسه آقایون باشه بهتره٬زن حیفه ک بره تو چنین اجتماعی!
F_ahmadi
F_ahmadi
٩٤/١١/٢٣
٠
٠
بازم ازین حرفای خوشگل احساسی.. زن حیفه که بره بیرون کار کنه!!! برادر من آخه چرا فکر میکنید کار کردن خانم توهین به شخصیتشه. همه بستگی به این داره که زن خودش چه رفتاری در محیط کارش داشته باشه. زن ها هم مثل شما مردها آموزش دیدن و سالهای زیادی از جوانی و عمرشون رو در مدارس و بعد دانشگاهها گذروندن.. دولت (یا خودشون) کلی هزینه کردن برای آموزششون. همه اینها برای اینکه توی یه جایی از این جامعه از علمش و تخصصش استفاده بشه. چه اشکالی داره زن هم مثل مرده فقط به خاطر فیزیک بدنشون قدرت بدنیشون کمتر از مردها ست. الان عصریه که از فکر استفاده میشه و نه زور بازو.
ali_sh
ali_sh
٩٤/١١/٢٢
٠
٠
اگر خود خانوم بخواد کار کنه مخالفتی نمیکنم البته بستگی به اون شغل و محل کار داره دیگه ولی خب زیاد سعی میکنم مخالفت نکنم
غزاله خانوم
غزاله خانوم
٩٤/١١/٢٢
٠
٠
شغلی که خانوم رو از زندگیش نندازه ایرادی نداره:) من ب زنم اجازه میدم کار کنه خخخخ
s_mohsen
s_mohsen
٩٤/١١/٢٢
٠
٠
0_ه
غزاله خانوم
غزاله خانوم
٩٤/١١/٢٣
٠
٠
مگه چیه خب محسن اقا .. حالا با این شرایط کی زنم میشههه؟؟ خخخ
v_pashaei
v_pashaei
٩٤/١١/٣٠
٠
٠
آفرین. درستشم همینه. اصن کیه که زنت نشه با همین شرایط؟ :)))))))))))
غزاله خانوم
غزاله خانوم
٩٤/١١/٢٢
٠
٠
البته مرد وظیفه کار کردن رو دوششه قرار نیس بخوره بخوابه؛)
s_mohsen
s_mohsen
٩٤/١١/٢٢
١
٠
کار کردن بد نیست اما بعضی از جاها باید وایستاد و فکر کرد که ایا درقبال وقتی که خانووم میزاره و از بعضی چیزا میگذره ایا اون بازدهی مورد نظر رو از کار میبینه یا خیر؟
elnazi
elnazi
٩٤/١١/٢٣
٠
٠
اینم حرف جالبیه...
v_pashaei
v_pashaei
٩٤/١١/٣٠
٠
٠
بازدهی اگه فقط مالی منظورتونه شاید نه ولی خیلی وقتا شغل مناسب میتونه از نظر روحی یک خانم رو ارضا کنه که خوب در این صورت می ارزه.
زهرا خدائی
زهرا خدائی
٩٤/١١/٢٣
٠
٠
کار کردن رو دوست ولی اگه درست حقوق بدن نه اینکه یه قرون بذارن کف دستم چون یه خانومم کار کردنم چندان ضروری نیست. اینو واسه جاهایی که خصوصی هستن میگم . وگرنه یه جای رسمی که خانم و آقا براش تفاوتی نداره مثل اداره آموزش و پرورش که به همه ی معلماش با توجه به سابقه و مدرکشون حقوق میده نه با توجه به جنسیت. در هرصورت کار خوب و درست و حسابی که باعث بشه بتونم توش پیشرفت کنم رو دوست دارم و انجام میدم
F_ahmadi
F_ahmadi
٩٤/١١/٢٣
٠
٠
البته متاسفانه در ارگانهای دولتی هم کمی تبعیض جنسیتی به چشم میخوره مردها فیش حقوقیشون یه مواردی داره که واسه خانوما نداره.. که البته در مقایسه با اوضاع داغون بخش خصوصی قابل چشم پوشیه.
F_ahmadi
F_ahmadi
٩٤/١١/٢٣
٠
٠
هیچ فرقی نداره . کار کردن باید برمبنای تخصص و شایسته سالاری باشه که متاسفانه در کشور ما خیلی این اصل رعایت نمیشه.. شاید یک خانوم بهتر از همتای مردش توی رشته ش تخصص داره. چرا به بهانه اینکه زن هست فرصت رشد و شکوفاییش رو بگیریم..؟ ضمن اینکه متاسفانه زنها توی جامعه ما حاضر میشن با کار یکسان اما حقوق کمتری برای ارگانها و شرکتها کار کنن فقط بخاطر این طرز تفکر غلط که آره من یه دختر مجرد 500 تومنم بسمه. و اینگونه میشه که خیلی از فرصتهای شغلی رو از خیلی از مردها و زنهایی که حاضر به کار با حقوقو ناچیز نیستن رو میگیره. توصیه من به این خانمها اینه اگه نیاز به کار کردن نداری لطفا بشین خونتون و کارفرماها رو پررو نکن. با تشکر.
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/١١/٢٣
٢
٠
اگه زن جمبه شو داشته باشه ممکنه خوب باشه و لی اگه نداشته باشه مضراتی داره ، مضرات: نبود یکی از والدین در خانه-دیر فرزند دار شدن بخاطر نخواستن زن-بزرگ شدن کودکان زیر دست مربی مهد-مستقل شدن زن از نظر مالی و از خود بیخود شدن-مقایسه شوهر با مزدان خوشتیپ و خوشصحبت محل کار-اخلاق مردانه پیدا کردن-سخت شدن-از دست دادن روحیه لطافت-از دست دادن شرم وحیای زنانه-سر و کله زدن با هر بی سر و پا- نداشتن اعصاب ----- و در آخر فراموش قولی که همه زنها میدن (قول میدم کارم هیچ اشکالی در وظایف من توی خونه ایجاد نکنه) و سپس شکلگیری غر غر هایی مثل اینکه منم خسته ام منم کار میکنم منم توی پول این خونه سهم دارم منم منم منم و منم
علی
علی
٩٤/١١/٢٥
٠
٠
جمبه درسته یا جنبه؟
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/١١/٢٦
٠
٠
لایک علی :))
fatemeh _t
fatemeh _t
٩٤/١١/٢٤
٠
٠
من یک زنم و به خودم اجازه میدم که کار کنم ولی اگه من یک مرد بودم به زنم اجازه نمیدادم که کار کنه.!
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٤/١١/٢٥
٠
٠
واقعا تعجب برانگيز بود این نکته ای که گفتین!
fatemeh _t
fatemeh _t
٩٤/١٢/٠٤
٠
٠
شایدم کنایه بود آقا صالح! کاری که اکثر مرد ها میکنند!
g.h
g.h
٩٤/١١/٢٤
٠
٠
من موافقم. مخصوصا که خیلی از همکارای خانوممو میبینم که هم به کارشون میرسن هم به زندگیشون. هم کار خوبی دارن هم زندگی خوب. فقط باید برنامه ریزی خوبی داشته باشی. در کل بودن زن در جامعه به آدم اعتماد به نفس میده :))
م-نص
م-نص
٩٤/١١/٢٤
٠
٠
کلا بحث مفصله..هم اره هم نه
م-نص
م-نص
٩٤/١١/٢٤
٠
٠
در مورد کار کردن خانم ها باید خیلی قوانین گذاشته بشه..یک سری توی بیمارستان رضوی دیدم یکی از پرستارای بیمارستان چند ماهه حامله بود به زور راه میرفت بعد اومده بود شیفت...خوب الان کار کردن این خانم چه سودی داره؟فقط به خودش و بچش اسیب میزنه
پریسام
پریسام
٩٤/١١/٢٩
٠
٠
قطعا به پولش نیاز داشته! خوشی نزده زیر دلش که!
م-نص
م-نص
٩٤/١٢/٠١
٠
٠
دقت نمی کنید.گفتم قوانین باید باشه.ما الان رو می بینیم اینده رو نمی بینیم...یک پرستار زن 9 ماه حامله است دو سه مال مهم نیست اما 6 ماه بعد.باید بهش مرخصی با حقوق بدن.حتی بعد از زایمان هم باید مرخصی داده بهشون با حقوق.بعد از مرخصی ها هم باید تایم کاریش طوری باشه که به بچش اسیب روحی نرسه...حقوق این زن نهایتا توی مدت 50-60 میلیون باشه-نهایتا با نیروی جایگزین این کمک کردن 150 میلیون خرج بر میداره.دیه یک انسان کامل چقدره؟200 تومن .شما یک فرد سالم تحویل اجتماع میدین.یک فرد کارا 50 میلیونم کمتر از دیش خرج کردین.مطمئنن با این جور قوانین نسل بعدی هزینه هایی که برای نسل قبلش شده رو جبران می کنه و به سود دهی هم میرسونه.
م-نص
م-نص
٩٤/١١/٢٤
٠
١
یا مثلا یک زن چرا باید راننده اتوبوس و کامیون بشه؟مگه این شغل با خانم ها سازگاری داره..یا برعکس متخصص زنان و زایمان مرد داریم:/// خدا وکیلی اینو کجای دلمون بذاریم..کلا برای کار باید قوانین جدید و خاص ریخته بشه
f_babaei
f_babaei
٩٤/١١/٢٦
٠
١
ی دفعه تو تموم این سال ها با نظرتون موافق بودم :\ فقط همین ی بار !!
سعید نایب
سعید نایب
٩٤/١١/٢٥
١
٢
زن باید بشینه تو خونه کدبانویی کنه . بشینه تو خونه بهترین غذاهارو واسه شوهرش آماده کنه. بشینه توخونه با دوستاش قرار یک استخر،دورهم نشینی، خریدو... بذاره. فضای خونه رو آماده حضور شوهرش بکنه. یک موسیقی ملایم بذاره ودرحالی که یک نوشیدنی گرم میل میکنه یک نقاشی زیبا بکشه و یا کتاب مطالعه کنه. هفته ای یکبار بره کتابخونه حرم چند تا کتاب خوب واسه مطالعه بیاره. مطالب مهم کتاب رو یادداشت برداری کنه تا وقتی شوهرش اومد خونه براش تعریف کنه زن باید خودشوآماده کنه که مادر شایسته ای واسه بچه اش باشه. (همه این کارهایی که گفتم خانمم همه روزه انجام میده). حالا این ها رو بذاری کنار کارهای پر استرس و غیر عرفی که بعضی خانم ها متاسفانه عهده دارشون هستند. یک واقعیت هست که خانم ها خودشون در حق خودشون ظلم میکنند.( البته باید خانم هایی که اجبارا دارن کار میکنند و هزینه زندگیشون رو فراهم میکنند رو از صحبت هامون جدا کنیم).
v_pashaei
v_pashaei
٩٤/١١/٣٠
١
٠
ببخشیدا زن زندگی نداره خودش؟ زندگی اجتماعی نداره؟ حق نداره بره شغلشو خودش بسازه؟ حتما باس واسه شوهر و بچش زندگی کنه؟
سعید نایب
سعید نایب
٩٤/١٢/٠١
١
٠
!این کارهایی که گفتم به نظر شما زندگی کردن نبود.!؟ اصولا خانم ها آفریده نشدن که برن سرکار . یعنی جامعه از خانم ها توقع درآمد نداره. اشتباهات و خطاها زمانی درست میشه که ما میخوایم این قوانین رو عوض کنیم. یک نکته رو خانم پاشایی متذکرمیشم و اون هم اینکه بعضی خانم ها خانه دار بودن رو نوعی کسر شان میدونن و فکر میکنند که کسانی که خانم های خانه دار عمرشون داره تلف میشه.!؟ در حالی ه به نظرمن بنیان تمام مسائل فرهنگی ،اجتماعی،سیاسی ،اقتصادی،مذهبی،علوم و... ریشه در نوع تربیت خانوادگی داره و مادر خانواده تعیین کننده این نوع تربیته.
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/١٢/٠٢
٠
٠
احسنتکم الله آقای نایب عالی بود نظرتون منم کاملا موافقم.
لیلی رضایی
لیلی رضایی
٩٤/١٢/١٤
٠
٠
اگه خانمی استعداد و ذوق هنری و علمی خود را به کار کردن در خانه /و تربیت فرزند محدود کنه به خود و جامعه ظلم کرده یک خانمی که استعداد و دانش بالایی در زمینه طب و ریاضی دارد باید با حضور در اجتماع و کمک به همنوعان موهبتی که از جانب خدا در عقل و فکر او جا گرفته را استفاده نماید و از گوشه نشینی و محدود کردن خود با چنین شرایط ذاتی و ایده ال پرهیز کند که مسلمان باید اجتماعی باسد و هر نوع مهارت هنری و علمی خود را به کار بندد
v_pashaei
v_pashaei
٩٤/١١/٣٠
١
٠
به عنوان یک دختری که هم شاغل بوده و هم مدتی بیکار به نظرم کار نکردن باعث فرسودگی انسان میشه چه زن چه مرد. حالا هر کسی بسته به روحیه اش باید شغلشو بسازه
سعید نایب
سعید نایب
٩٤/١٢/٠١
٠
٠
نوع کار کردن رو بگید . اگه منظورتون از کار کردن کسب درآمد در محیط بیرون از خانه هست که من به شدت مخالفم. شما یک تجدید نظر و شناخت بیشتر از فلسفه خلقت مردها وزن ها داشته باشید .
poone_panahi
poone_panahi
٩٤/١١/٣٠
٠
١
کار کردن برای یه خانم خوبه تاوقتی که وظایف مادری و همسریش رو فراموش نکنه البته بعد ازدواج
رادمهر
رادمهر
٩٤/١٢/٠٢
٠
٠
یادش بخیر یکی دوسال پیش سرِ این انجمن چه دعوایی شد! یه طرفش من بودم ولی اون طرفِ دعوا یادم نیست کی بود!