خانه انجمن یا بخت و یا اقبال !
٦٨٥
٧٢
غزالِ رضائی

یا بخت و یا اقبال !

یا بخت و یا اقبال !

شانس به نظر من اصلا وجود نداره ، کی اولین بار اسم شانسو آورده؟؟

به نظر شما شانس واقعیته؟ اگه به بدشانسی اعتقاد دارین به خوش شانسی هم معتقدین ؟!

٩٤/١١/٠١
نظرات کاربران
کد امنیتی
نیما خان حقیقی
نیما خان حقیقی
٩٤/١١/٠١
٠
٠
اول
م-نص
م-نص
٩٤/١١/٠١
٠
٠
چون اول شدین شله خبری نیست:) همیشه به نفر اول شله میدادیم اینبار قانون عوض شده.شانس شمایه دیگه
نیما خان حقیقی
نیما خان حقیقی
٩٤/١١/٠١
٠
٠
به شانس اعتقاد ندارم. اما میدونم خدا خیلی دوسم داره.چون تا حالا هر اتفاق بدی هم واسم افتاده آخرش به نفعم شده.این مورد چون همیشه اتفاق میفته نمیشه به حساب شانس گذاشت.در ضمن مقام اول رو به خودم تبریک میگم.من همین الان دارم شله میخورم م -نص :)))
غزاله خانوم
غزاله خانوم
٩٤/١١/٠١
٠
٠
اااا.. افرین من میخاستم اول بشم خودم:| نمدونستم انجمنم اومده روسایت:|
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٤/١١/٠١
٠
٠
من به شانس معتقدم و وجودداره و اینکه الکی پای دین و انرژی ماورا و طبیعه و ... بنویسی غلطه. البته بعضی چیزاهستن که به شانس ربطی نداره ولی ماها می ذاریمش به حساب اون! مثلا توی فوتبال که تیم نمی تونه گل بزنه میگن شانس نیاورده که غلطه! در واقع یا بازیکنانش بی دقت بودن یا تیم حریف خوب تلاش کردن. به خاطره همین نباس تلاش و زحمتمون و به شانس ربط بدیم!
م-نص
م-نص
٩٤/١١/٠١
٠
٠
اقا شانس توی فوتبال خیلی تاثیر داره..مثلا مهاجم میپره روی هوا سر بزنه...مساحت کلش 234567 سانتی متر مربعه...از این مساحت اگر توپ به 234566 نقطه کله بازیکن بخوره گل میشه ولی میاد میخوره به اون یک نقطه و میره توی اوت مسلما شانس نداشته دیگه
غزاله خانوم
غزاله خانوم
٩٤/١١/٠١
٠
٠
ولی اقای استانه ب نظر من وقتی میگن شانس اورد ینی خدا کمکش کرد حالا تو هر زمینه ای اینطور نیس؟
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٤/١١/٠١
٠
٠
نه دیگه محمدحسن اون بی دقتیه بازیکنه که به اونجا ضربه زده نه شانسش!
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٤/١١/٠١
٠
٠
خانم غزاله پس وقتی شانس نیاوردیم خدا کمکون نکرده؟ خوب چرا خدا سلیقه ای عمل می کنه و همیشه کمک نمی کنه؟ پس آدمای بی دین کلا باس بدشانس باشن
غزاله خانوم
غزاله خانوم
٩٤/١١/٠١
٠
٠
نه نه وقتی میگن شانس نیاورد ممکنه خدا صلاحشو در نظر گرفته یا اشتباه از خود طرف باشه باید موقعیتش باشه تا بنده کارشناسی کنم بععله خخخ
m_fanaei
m_fanaei
٩٤/١١/٠١
٠
٠
تیتر رو دیدم یاد گوگل افتادم :))
غزاله خانوم
غزاله خانوم
٩٤/١١/٠١
٠
٠
ااارهههه الان دقت کردم راس میگیییین خخخخ
مرتضی تقی زاده خسرویه
مرتضی تقی زاده خسرویه
٩٤/١١/٠١
٠
٠
اولین بار فکر کنم لوک خوش شانس. به شانس اعتقاد دارم و بدشانس ترین آدم رو کره زمینم
م-نص
م-نص
٩٤/١١/٠١
٠
٠
شما بیا از من سنگ بخر خوش شانس می شی :))خخخ
غزاله خانوم
غزاله خانوم
٩٤/١١/٠١
٠
٠
لوک خوش شانس؟ خخخ پس خیلی عمر درازی نداره شانس
م-نص
م-نص
٩٤/١١/٠١
٠
٠
شانس یک حقیقته...مثلا شما ها خیلی خوش شانس هستین که منو می شناسید.دوستان صبر کنید .کجا میرین؟بذارین حرفم تموم بشه بعد برین سجده شکر کنین.:))
غزاله خانوم
غزاله خانوم
٩٤/١١/٠١
٠
٠
شمام خوش شانسین واقعا انقد اعتماد ب نفسم لازم نیس..خخخخ
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/١١/٠١
٠
٠
شانس در خونه ادمو میزنه فرار میکنه ، بد شانسی دستشو از رو زنگ بر نمیداره بدبختی هم که کلید داره هروخ بخاد میاد تو!
s_mohsen
s_mohsen
٩٤/١١/٠١
٠
٠
نتیجه گیری اخلاقی:قفل در خونه رو عوض کنیم،درو هم روی هیشکی باز نکنیم!
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/١١/٠١
٠
٠
شاکلید داره نمیشه :دی
غزاله خانوم
غزاله خانوم
٩٤/١١/٠١
٠
٠
کارتیش کنین:دی
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/١١/٠٢
٠
٠
خخخخخخ
f_babaei
f_babaei
٩٤/١١/٠١
٠
١
شانس یعنی اینکه یکی منو داشته باشه =) طرف دیګه خوش شانس ترین ادم روی زمینه :دی
ali_sh
ali_sh
٩٤/١١/٠١
١
٠
ینی کلاااااا نابود کردین ملت رو با این کامنتتون خخخ
f_babaei
f_babaei
٩٤/١١/٠١
٢
١
بذارین ملت نابود بشن خخخ
s_mohsen
s_mohsen
٩٤/١١/٠١
١
٠
خدایا توبه!
غزاله خانوم
غزاله خانوم
٩٤/١١/٠١
٠
١
اوهوم‌قطعا همینطوره مثل من چقدم دردسر داره نه؟
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٤/١١/٠١
١
٠
احتمالا معنی شانس در فرهنگ لغته شما متفاوته! خخخخ
غزاله خانوم
غزاله خانوم
٩٤/١١/٠١
١
٠
بدشانسی بد دردیه علی اقا محسن اقا و اقا مجتبی:دی
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٤/١١/٠١
٢
٠
البته از در پشتی میاد این شانس
s_mohsen
s_mohsen
٩٤/١١/٠١
٠
٠
اگه دوست منو میدیدن به شانس اعتقاد میاوردین!!
غزاله خانوم
غزاله خانوم
٩٤/١١/٠١
٠
٠
دوستتون چ شکلیه مگ؟؟؟ کنجکاو شدم خوش شانسن یا بدشانس حالا؟
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٤/١١/٠١
٠
٠
من تو رو دیدم به شانس اعتقاد آوردم !
s_mohsen
s_mohsen
٩٤/١١/٠١
٠
٠
مگه من چمه؟
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٤/١١/٠٣
٠
٠
منظورم مسابقات پیش بینی فوتباله! آدم انقدر خوش شانس که موقع تعطیلی لیگ در صدر جدول پیش گوها باشه؟؟؟
s_mohsen
s_mohsen
٩٤/١١/٠٣
٠
٠
اها!!حاضرم جامو باهات عوض کنم!
Cold
Cold
٩٤/١١/٠١
٠
٠
شانس وجود نداره؟؟...اصلا مگه امکان داره این طرز فکر تو آدم به وجود بیاد؟؟....انقد نقش شانس تو زندگی آدم زیاده که غیر ممکنه ندیدش!!
s_mohsen
s_mohsen
٩٤/١١/٠١
٠
٠
اقا وقتی دوست من رفت از عابر پول بگیره وبهش نداد ولی من که رفتم خیلی راحت پول گرفتم و دوباره اون رفت بهش پول نداد اسمش چیه؟یا وقتی که یه کار مهم داشت هیچی تاکسی گیرش نیومد و مجبور شد با یه وانتی بیاد و اونم وسط راه جریمش کردن و اخر سر هم به کارش نرسید اسمش چیه؟کلا بنده خدا هر وقت میخواست از عابر پول بگیره منو میبرد!تو این یه مورد خیلی شانس داشت!دوسه بار کارتشو خورد یه بارم که بارون میومد برق گرفتش!
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/١١/٠١
٠
٠
اسمش قسمت و حکمته ک ما چیزی ازش سر در نمیاریم
Cold
Cold
٩٤/١١/٠١
٠
٠
خانوم خاص قسمت و چمیدونم اینجور چیزا خیلی کلین...نقش شانس تو زندگی خیلی پررنگ تر از ایناس...به قول یه بزرگی: "ترجیح میدم خوش شانس باشم تا یه آدم خوب"
غزاله خانوم
غزاله خانوم
٩٤/١١/٠١
٠
٠
واقعا این طور فک میکنین؟؟ ولی من انقد پررنگ نمیبینمش تو زندگیم :))
elnazi
elnazi
٩٤/١١/٠١
٠
٠
:D ....
s_mohsen
s_mohsen
٩٤/١١/٠١
٠
٠
تو زندگی منم پر رنگ نیست ولی این دوستم اینجوریه!
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/١١/٠١
٠
٠
من راستش نظر خاصی در رابطه با شانس ندارم در مورد نظر اقا محسن اینو گفتم
meshkat
meshkat
٩٤/١١/٠١
٠
٠
شانس یک مفهوم ریاضیه، همون قانون احتمالات. ولی بحث اصلی روی خوش شانسی و بدشانسیه که بنظر من نتیجه برخورد ما در مواجهه با شانسه.
آتی
آتی
٩٤/١١/٠١
٠
٠
والا منم اعتقاد دارم و معتقدم بد شانس ترین ادمم خدایی شانس ندارم هیچ وقت
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/١١/٠١
٠
٠
البته به این مسعله خیلی اعتقاد دارم که هیچ برگی بدون اجازه خدا ب زمین نمیوفته...
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٤/١١/٠١
٠
٠
خب فکر کردین بد شانسی و خوش شانسی چیه/همینه دیگه/همین اتفاقاتی که خدا برای ادم مقددر میکنه که برای بعضی ادما خوب میاد و برای و برای بعضی ها هم بد (شانش برگهای برنده یا بازنده ای هست که خدا برای آدم رو میکنه)
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٤/١١/٠٢
٠
٠
ادمهای معتقد اسمشو میزارن "قسمت خدا" و ادمهای معمولی هم میگن "شانس"
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/١١/٠٢
٠
٠
آقای آتشروان سوال داشتم ....بنظر شما آیا همین قسمت و حکمت خدا دست آدمها میتونه باشه؟یعنی انسان میتونه نقش تایین کننده داشته باشه؟؟یاکلا بی نقشه؟؟
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٤/١١/٠٢
٠
٠
اگه در یک کلام وخلاصه بخواید بگم باید بگم نه زیاد/البته دوباره تاید کنم نه زیاد یعنی کمی میتونه دخالت داشته باشه اما کاملا نه/در ادامه اگه حوصله داشتین توضیحاتمو بخونینوببینید ممکنه یه دزد یا یه قاچاقچی بارها کارشون رو انجام بدن و هیچ اتفاقی خیلی ناگواری هم براشون تو زندگی براشون پیش نیاد وممکنم هست یه فرد خیر خواه مثلا یک مدرسه بسازه اما یه ماه بدش تصادفی بکنه خودش یا مثل یکی از اعضای خانوادش بمیرن.پس به نظر من زیاد به رفتارهای ما بستگی نداره ما باید راه درست رو بریم و هر چی پیش امد رو دست تقدیر و سرنوشتمون بدونیم ولی همونطور که گفتم راه درست رو بریم با چشمانی باز و بقیش رو قسمتمون بدونیم در ادامه بیشتر توضیح دادم/ همونطور که میدونید سه دیدگاه در این مورد وجود داره.اراده مطلق خداوند .اراده انسان و اراده هردو/حالا این سه نظریه رو با چنتا مثال توضیح میدم.اولین مثال مثال ازدواج هستش.خب یه دختر یا پسر میخوان ازدواج کنن/1.اگه اراده خداوند رو در نظر بگیرم میگیم خب اولین خواستگار یا خواستگاری که زیبا بود و خوشمون امد انتخاب میکنیم و سرنوشتمونو میسپاریم دست قسمت خدا.حالا چی میشه احتمال اینکه اون پسر یا دختر بد از اب در بیان خیلی زیاده چون خودمون هیچ تحقیقی نکردیم و فقط خودمونو سپردیم دست سرنوشت و اینجا نمیشه گفت مقصر خدا بوده بلکه کوتاهی ما هم نقش داشته/2.اگه فقط با اراده خودمون جلو بریم در این صورت مثل همه تحقیق میکنیم و با طرف چند وقتی نامزد هستیم تا شرایط همو درک کنیم و سوال میپرسیم و خیلی چیزای دیگه تا پشیمون نشیمبعد ازدواج میکنیم.خب حالا چی میشه:با تمام این ریز بینیها و تحقیقات میبینیم که ممکنه طرف بعد مثلا 10 سال معتاد بشه یا پرخاشگر و یا هر چیز دیگه اینها در دید ما نبوده و در تحقیقات طرف هم دیده نمیشده که پیش بینی کنه .پس اینجا تقدیر و قسمت خدا هم در سرنوشت اون ازدواج دخیل بوده که همانا اگه اینطوری بود و هر کسی با اراده و چشم باز جلو میرفت که میرن بعدا به هیچ مشکلی بر نمیخوردن که میبینیم اینطور نیست/./پس باید چیکار کرد و با کدوم جلو رفت جواب اینه هردو چطوری؟ هم اراده خودمون و هم اراده خدا رو در نظر بگیریم.یعنی با تحقیقات اولیله و چشمی باز ازدواج کنیم و اگر اتفاقی افتاد دست سرنوشت و قسمت رو در نظر بگیریم که برای ما مقدر شده بوده.////////در مثال دیگه میگم مردی داره رانندگی میکنه ولی با زیر گرفتن شخصی باعث قتل غیر عمد میشه و باعث مشکلات و زندانی شدن فرد خب اینجا هم دست تقدیر بوده وگرنه هیچ کس دوست نداره کسی رو بکشه به صورت غیر عمد.اینجا در سرنوشت فرد این قتل غیر عمد نوشته شده.(حتی اگر دقت میکرد باز این اتفاق میفتاد و در سرنوشت اون فرد نوشته میشد)و خب خیلی از این سرنوشتهای برای امتحانهای الهی هست/میدونم که خودتون در این موارد مطالعه داشتین....در کل نظر شخصی من اینکه انسان زیاد در قسمت خودش دخیل نیست و در چیزهای کوچکتر و ابتدای دخیله.و یک سری چیزهای بزرگ که نقش های بزرگی در زندگی انسان دارن دست خود ادم نیست
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٤/١١/٠٢
٠
٠
آخه خدایی 22 خط کامنت!!!
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/١١/٠٢
٠
٠
احسنت اقای آتش روان خیلی عالی بود توضیحاتتون....فقط ن میگم بیاییم همون دیدگاهی که شما درست فکر میکنید اینطور بدونیم که 50 دست خوده فرد 50 درصد دست خدا نظرتون چیه؟؟البته الان وقت ندارم دلیل بیامر اما اگر بخواهید حتما براتون توضیح میدم
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/١١/٠٢
٠
٠
بخاطر فن توضیحتون و استدلال های عقلی ازتون تشکر میکنم :)وهمین طور آقا ی استانه خسته نباشید با تاییدتون.:)
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٤/١١/٠٢
٠
٠
در مورد قسمت و تقدیر و اراده انسان در رابطه با اون این یک قطره است 22000 خط هم مینوشتم باز هم درکش سخته جناب استانه.
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٤/١١/٠٢
٠
٠
ممنون خانوم عقیقی/بله دیگه همینطوره اما من کمی درصد اراده خدا رو بیشتر میدونم مثلا 70 درصد.و 30 درصد دست خود انسان.ولی در کل موافق شمام.
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/١١/٠٢
٠
٠
نینا جان برخی از کارا هستن ک میتونن اتفاقات بدو تقدیر انسان رو تغیر بدن مثلا یکی تو سرنوشتش نوشته شده ک مثلا در اینده ی اتفاق بدی براش میوفته اما میتونه اثرشو با دعا و صدقه رفع کنه
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٤/١١/٠٣
٠
٠
شاعر میگه:"چو تقدیر آمدی،تدبیر نیست/چو جامه دریدی،تاثیر نیست"
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/١١/٠٣
٠
٠
شاعر در برابر کلام خدا ومعصوم عددی نیست ولین فقط یه شعره
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٤/١١/٠٣
٠
٠
خانوم خاص من این شعرو که در جواب نظر شما ندادم که.کلی گفتم.یعنی بعد امدن تقدیر چازهای حز پذیزفتنش نیست نه قبلش/وگرنه من با نظر شما موافقم در مورد دعا و صدقه و.........
لیلی رضایی
لیلی رضایی
٩٤/١١/٠٢
٠
٠
مجازا کم شانس هستم اما واقعیتا خوش شانس
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/١١/٠٢
٠
٠
به شانس اعتقاد خاصی ندارم..ینی اصن نظری در مورد شانس ندارم..اعتقاد هم ندارم..ولی خب متاسفانه تو اصطلاحاته روزمرم بکار میبرم..نمیدونم چرا چیزی ک بهش اعتقاد ندارم و بکار میبرم تو صوبتام!
رادمهر
رادمهر
٩٤/١١/٠٢
١
٠
در همین راستا مادرترزا میگه شانس وجود داره اگه وجود نداشت چطور موفقیت دیگران رو توجیه می کردیم!
غزاله خانوم
غزاله خانوم
٩٤/١١/٠٣
٠
٠
حق با مادرترزاس واقعا همین طوره
elnazi
elnazi
٩٤/١١/٠٤
٠
٠
=)) دقیقا !
رادمهر
رادمهر
٩٤/١١/٠٢
١
٠
به نظرم کسایی که به شانس اعتقاد ندارن هیچوقت تو زندگیشون بدشانسی نیاوردن!
elnazi
elnazi
٩٤/١١/٠٤
٠
٠
درسته ...