خانه انجمن بی حجابی ، بدحجابی و چند موضوع دیگر !
٥١٤
٦٠
سعید نایب

بی حجابی ، بدحجابی و چند موضوع دیگر !

بی حجابی ، بدحجابی و چند موضوع دیگر !

به نظر شما بی حجابی مخرب تره یا بد حجابی .چرا؟

تعریف تون از کدوم بدتره ؟ 

٩٤/١٠/٠٦
نظرات کاربران
کد امنیتی
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/١٠/٠٦
٠
٠
چه جو سنگینی بر این انجمن حکمفرماست :)
راتا
راتا
٩٤/١٠/٠٧
٠
٠
واقعا
مرتضی تقی زاده خسرویه
مرتضی تقی زاده خسرویه
٩٤/١٠/٠٦
١
١
بدحجابی، چون مثل منافق می مونن، از یه طرف حجاب دارن از به طرف ندارن.
سعید نایب
سعید نایب
٩٤/١٠/٠٧
٠
٠
متشکرم.
H_Daliryan
H_Daliryan
٩٤/١٠/٠٧
٠
٠
حالا چرا منافق؟! وقتی مجبورن حجاب رو انتخاب مکنن همین میشه دیگه. میشه یه چیز دست و پا شکسته.
مرتضی تقی زاده خسرویه
مرتضی تقی زاده خسرویه
٩٤/١٠/٠٧
١
٠
آخه آدم باید یا حجاب داشته باشه یا نداشته باشه، دیگه بدحجابی چه صیغه ایه
لیلی رضایی
لیلی رضایی
٩٤/١٠/٠٨
١
٠
وقتی حجاب اجباری میشود بد حجابی انتخاب برخی ها است
H_Daliryan
H_Daliryan
٩٤/١٠/٠٨
١
٠
خب مسئله همین که نمیتونه گزینه نداشته باشه رو انتخاب کنه
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٤/١٠/٠٦
٣
٠
به نظر من بدحجابی! چه کاریه خوب طرف یا رومی روم یا ... (نمی دونم بقیه ش رو!!) بی حجاب که باشه تکلیفش هم با خودش هم با دیگران مشخص کنه! ولی به نظرم هیچ کدوم از این دوتا مخرب نیستن! خرابی جای دیگه است
غزاله خانوم
غزاله خانوم
٩٤/١٠/٠٦
٠
٠
یا رومیه روم یا زنگیه زنگ:| اینم بقیش
مجتبی خطیب آستانه
مجتبی خطیب آستانه
٩٤/١٠/٠٦
٠
٠
عه! آره! همینه! :دی . دستتون درد نکنه:)
H_Daliryan
H_Daliryan
٩٤/١٠/٠٧
٠
٠
خب الان مسئله اینه که نمیشه زنگی زنگ باشن! صرفا یا رومی روم یا فقط روم!
غزاله خانوم
غزاله خانوم
٩٤/١٠/٠٦
٠
٠
هر دوتاش بده ... ولی بدحجابی تو جامعه اسلامیه ما بدتره چون جلوه نمایی محسپب میشه کشورای دیگه اگر بی حجابن به خاطر مرهبشونه ک خب طبیعتا اعتقاد ندارن ...
H_Daliryan
H_Daliryan
٩٤/١٠/٠٧
٠
٠
خب الان تکلیف افرادی که حجاب رو دوست ندارن چیه؟ بالاخره نمیشه که همه عاشق حجاب باشند؟ (برای چاره جویی این سوال رو میپرسم که چطور با بد حجابی مبارزه کنیم)
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/١٠/٠٦
٥
٠
بد حجابی یعنی اسلام زورکی ... و هر چیزی که زوری شد از طرف من فاتحه بخونین توش بره پی کارش!
مرتضی تقی زاده خسرویه
مرتضی تقی زاده خسرویه
٩٤/١٠/٠٦
١
٠
چشم، الفاتحه
راتا
راتا
٩٤/١٠/٠٧
٠
٠
ودرانتهاصلوات یادتون نره
راتا
راتا
٩٤/١٠/٠٧
٠
٠
فقط:)
H_Daliryan
H_Daliryan
٩٤/١٠/٠٧
٠
٢
یعنی شما میگی باید بشیم مثل ترکیه؟ آزادی واسه انتخاب پوشش؟
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/١٠/٠٨
١
٠
اجازه بدید بحث رو بیشتر از این باز نکنیم :)
H_Daliryan
H_Daliryan
٩٤/١٠/٠٨
٠
١
چرا خب؟ بحث رو که نمیخوایم به حاشیه ببریم. اینجوری هم که نشد بحث دیگه
Cold
Cold
٩٤/١٠/٠٦
٦
١
37 ساله رو این موضوع قفل کردن و به چشم خودشونم دیدن که هر روز بدتر شد...نمیدونم کی میخوان ول کنن :|
سعید نایب
سعید نایب
٩٤/١٠/٠٧
١
١
کسی قفل نکرده رو این موضوعات. این جوز مسائل یک خواستگاه مردمی داره. آخه اگه رو این موضوع حساس نمی شدند که الان باید ..
H_Daliryan
H_Daliryan
٩٤/١٠/٠٧
٠
١
شما هم میگید که واسه حجاب باید آزادی عمل باشه؟ هرکس هرچی خواست انتخاب کنه؟ خب به نظرت با این کار چه مشکلی حل میشه؟
لیلی رضایی
لیلی رضایی
٩٤/١٠/٠٨
٣
٠
خواستگاه مردمی این مساعل کنترل چشم توسط اقایان در وهله اول است نه ایراد گرفتن و بزرگ نمایی
سعید نایب
سعید نایب
٩٤/١٠/٠٨
١
١
در قران سوره نساء در مورد حفظ حجاب خانم ها بیش از 20بار تکرار شده . اینکه خدا زن رو زیبا آفریده و باید این ریبایی پوشیده بشه هیج شکی نباید کرد. اما در خصوص حفظ و رعایت حجاب آقایون به مراتب مسئولیت سخت تری دارند. آقایون هم بایدبا حفط نگاه وهمچنین جلوگیری کنداز مصادیق بدحجابی نوامیس خود.
راتا
راتا
٩٤/١٠/٠٧
٣
٠
آزادی یعنی احترام به شعوردیگران......وقتی کسی زورکی میپذیره دچاریک دوگانگی میشه که هم به خودش وهم به دیگران آسیب میرسونه!
سعید نایب
سعید نایب
٩٤/١٠/٠٧
١
١
آزادی یعنی استقلال در چهارچوب قانون. کسی رو زور نمیکنند اما باید و باید به قوانین احترام بذارند. این موضوع در تمام دنیا بابه.
H_Daliryan
H_Daliryan
٩٤/١٠/٠٧
١
٠
یعنی اگر بگن انتخاب نوع پوشش دیگه آزادی حاکم میشه؟
راتا
راتا
٩٤/١٠/٠٧
١
٠
استقلال درچهارچوب قوانین....آیاکشورمابه قوانین دیگم احترام میذارن...قوانینی مثل منع زمین خواری...رباخواری...اختلاس....حرام خواری....گرفتن حق زن ازمردوهمسرنادرست....!!!......چراتنهاقانونی که بهش احترام میذاریم فقط حجابه؟!؟......یاشایدسفت داریم میگیریم که سخت نخوریم.....شایدپشت این سیاستهاداریم حمایت میکنیم ازکسانی که دارن قانون روبه نفع خودشون میپیچن.....نمیگم بی حجابی بشه قانون ونمیگم آزادی تنهادربازکردن گره روسری خلاصه میشه...آزادی خیلی فراترازاین حرفهاست.....من میگم به طرف فرصت بدیم تاانتخاب کنه که یادین درست حسابی داشته باشه یازورکی بهش تحمیل نشه که نتیجه اش بشه روسری نصفه ی سرومانتوی روی ران.
راتا
راتا
٩٤/١٠/٠٧
٢
٠
متاسفانه اگه دقت کنیم ومیبینیم که توکشورهای دیگه بی حجابی آسیبی به بافت فرهنگ وجامعه ی اونانزده ......درحالی که100برابرش روداره بدحجابی به جامعه ی مامیزنه.....من خودم هیچوقت باروسری نیمه سرومانتوی کوتاه بیرون نمیرم چون واسه شخصیت خودم ارزش قائلم وخوب میدونم تاوقتی خودم ارزش قائل نشم واسه خودم مسلماجنس مخالفی که توخیابون بهم نگاه میکنه واسم ارزش قائل نمیشه....من فقط اینومیدونم چیزی که باعث این شرایط شده اون حس زور کی بودنه.....مگرزمان مادختروپسرتامقطع راهنمایی توی برخی ازجاهادرس نمیخوندن به صورت مختلط.؟آیاهیچوقت تودوران راهنمایی به رابطه بین دختروپسرفکرمیکردیم....هیچوقت فکرنکردیم چون هیچوقت محدودیت وتفاوتی بین پسرودخترندیدیم ولی الان انقدکه مخالفت کردیم باهمه چیزوانقدکه محدودکردیم ازاون طرف مشتاق ترکردیم جامعمون روبرای چشیدن طعم این چیزها.
راتا
راتا
٩٤/١٠/٠٧
٢
٠
من نمیگم جامعه منع قوانین کنه من میگم خانواده فرصت بده به فرزندش تاانتخاب کنه...نه اینکه صرف اعتقادخودش وقوانین حاکم زورکنه فرزندش رو.
راتا
راتا
٩٤/١٠/٠٧
٢
٠
یاانقدروفرهنگ سازیمون کارکنیم که گرایش به سمت بدحجابی حذف بشه ازخاطرهمه.....من 18ساله بودم که مانتوی خیلی کوتاه وآرایش نامناسبی کردم....پدرم هیچی نگفت.....بعدمدتی بدون هیچ هماهنگی برنامه سفربه شیرازروریخت...رفتیم تخت جمشید...پدرم دستموگرفت وبردسمت سنگ نگاره هاونقشهای خانومایی روکه اونجاحک شده بودن نشونم داد....بعدبهم گفت ببین دخترم حتی تواین سنگ نگاره هازنهای ایرانی لخت کشیده نشدن واین یعنی تمدن ماوریشه ی ماهیچوقت لخت نبوده وبه پوشش زن اهمیت میداده......حالاخودت انتخاب کن باتمدن واصیل یاآزادوبی ریشه.....جوری این رفتارموندتوی ذهنم که هیچوقت نتونستم راحت باشم بابدحجابی.....حالاهم جامعه ماچیزی ازاین جنس پدرهاکم داره انگار.....نمیشه همیشه انداخت گردن جامعه....ماهستیم که جامعه روتشکیل میدیم.
راتا
راتا
٩٤/١٠/٠٧
٢
٠
وبازهم میگم آزادی یعنی احترام به شعوردیگران.....بهتره احترام بذاریم به انتخاب فرزندانمون واگرباب میلمون نیست جوری عوض کنیم انتخابشون روکه به شعورشون توهین نشه.
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/١٠/٠٨
٢
٠
ماشالا چه دل پر دری داشتین شما؟ :))
لیلی رضایی
لیلی رضایی
٩٤/١٠/٠٨
١
٠
بدحجابی که فقط مختص خانم های محترم نیست خیلی از اقایان با ابرو برداشتن /بزک کردن و پوشیدن لباسهای جلف عرف جامعه و پوششی که از نظر اسلام برای انها توصیه شده را نادیده میگیرندپس اگر انتظار دارید همه خانم ها چادری باشند اول مردهای جامعه را عباپوش بفرمایید
لیلی رضایی
لیلی رضایی
٩٤/١٠/٠٨
١
٠
بعضی خانم ها برای جلب توجه چنین پوششی را انتخاب میکنند ان وقت اگر عبا مرسوم بشود پوشش و رفتار خانم ها هم تغییر میکنه تا حدودی،ان وقت تمام مصاعب خانم های چادری را مردها هم حس میکنند و شان انسان ها در پوشش نمود پیدا میکند
H_Daliryan
H_Daliryan
٩٤/١٠/٠٨
١
٠
خانم راتا من با شما موافق هستم که انجام دادن کاری از روی زور درست نیست و نتیجه های عکس هم میده. با این موضوع که به خود افراد واگذار کنند خانواده ها هم موافق هستم تا حدود زیادی ولی خب بالاخره همه چیز رو نمیشه به خود افراد سپرد قطعا نیاز به راهنمایی هست. اما همه این مسائل یک طرف، مسئله دیگه ای که مطرح هستش اینه که شرایط فعلی رو باید چه کرد؟ یعنی راه حل این مشکلات که بدحجابی رو مد کرده چیه؟ این که انتخاب پوشش آزاد بشه؟
لیلی رضایی
لیلی رضایی
٩٤/١٠/٠٩
٠
٠
نصیحت و راهنمایی کمترین تاثیر را در اصلاح رفتار دا رد چون انسانها تا وقتی دارای قوه تفکر ؛ تعقل و انتخاب باشند نیازی به فرمان برداری از دیگران نخواهند داشت مگر به جبر که نتیجه ان نمود بیشتری در جهت تخریب ارزش ها خواهد داشت بهترین راه برای حفظ جامعه اسلامی نه راهنمایی تمام بانوان و اقایان به حفظ حجاب این است که حرمت و احترام همه در همه حال حفظ شود چون انسان خطاکار مجرم نیست و خطا از بدیهیات جامعه و دنیا است و بازیابی ارزش ها در گزینش زیبایی زن و مرد توسط مردم نه دستگاه های دولتی ،اهم وظیفه دولت به بهبود مساعل اقتصادی و سیاسی جوامع است و مساعل فرهنگی ریشه در اعتقادات مردم دارد
Mostafa
Mostafa
٩٤/١٠/٠٩
٠
٠
اتفاقا نصیحت و راهنمایی که تعبیر دیگری از امر به معروف و نهی از منکره یکی از واجب ترین واجبات و از فروع دین ماست و تاثیر بسیار عمیقی در این دست معضلات دارد. به شرطی که به فراموشی سپرده نشه و البته همگانی بشه. تصور کنید یک روز صبح که به میان اجتماع وارد شوید همه اعضای اون جامعه شما رو به شیوه خاصی از پوشش و راه رفتن و خوردن و اشامیدن دعوت و راهنمایی و هدایت کنند تا ظهر نشده و نهایتا فردا شما همرنگ جماعت خواهید شد . اما چیزی که متاسفانه جماعت دقیقا بر خلاف ان در حرکتند. فراموشی احیای امر به معروف و نهی از منکر...
لیلی رضایی
لیلی رضایی
٩٤/١٠/١٠
٠
٠
کامنت های شما صرفا شعار است و شعار برای تخریب نافرجام دشمن فرضی کاربرد دارد نه حل معظلی همچون حجاب! وقتی بانویی با پوشش جدید و تا حدی ضد اسلامی در جامعه ای اسلامی وارد شد؛ خانواده و اعضای جامعه به قول شما راهنمایی و امر به معروف کردند اما نتیجه نداد طی این سالیان، چون چنین پوششی زیبا خوانده شده بود و انسان ها تمایل به زیبایی دارند و نمیخواهند که خود را از چنین حقی محروم سازندپس پیدا کنید پرتغال فروش را نه دهانی که به نصیحت گشوده شد و بعدها در اخبار خبر شهادت امرین ب امر به معروف پخش شد نصیحت در بیشتر اوقات با جبر همراه است خصوصا در مورد تغییر ظاهر شخصی!و جبر در انسان یا تحقیق و مطالعه، پذیرش یا عدم تبعیت است
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/١٠/٠٧
٠
٠
بدحجابی...
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٤/١٠/٠٧
٢
٠
بدحجابی- که اونم به علت حجاب اجباری به وجود اومده
H_Daliryan
H_Daliryan
٩٤/١٠/٠٧
٠
٠
خب چارش چیه؟
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/١٠/٠٧
٠
٠
موافق:)
محمد-۱۵۱ :)
٩٤/١٠/٠٧
١
١
به نظر من اگه دستگاه های فرهنگی کشور مثل مدرسه و کتاب ها و رسانه تعریف درستی از حجاب٬ حیا٬عفت و ارزش زن به جامعه منتقل کنن نه بدحجابی بوجود میاد نه بی حجابی.اگه یک دختر خانوم اینو درک کنه که حجاب یک نوع ارزش قائل شدن برای خودشه و ارزش یک دختر یا زن بالاتر از اینه خودشو مثل یک کالا در معرض دید و قضاوت دیگران قرار بده٬قطعأ اون شخص اینو قبول میکنه.
H_Daliryan
H_Daliryan
٩٤/١٠/٠٧
١
١
نظر من یکمی هم سو با نظر شماست ولی من همه چیز رو به خانواده ها و خود فرد نسبت میدم. یعنی دولت هرکار هم بکنه تاثیر خانواده رو نمیتونه باشه و از این بالاتر باز اگر خود فرد نخواد آگاه بشه و آگاهانه انتخاب کنه دیگه هیچ کس نمیتونه واسش کاری بکنه
٩٤/١٠/٠٧
٠
٠
بله خب.باید مکمل باشند.ولی باید خانواده ها هم آگاه باشن تا بتونن تأثیر گذار باشن.
سعید نایب
سعید نایب
٩٤/١٠/٠٨
٠
٠
باتشکر از محمد آقا از اظهارنظر دقیق و ظریفتون.
ali007
ali007
٩٤/١٠/٠٧
١
٠
مطمئنا کسانی ک بد حجابن از روی زور و اجبار اون پوششون رو دارن،با زور ک چیزی درست نمیشه!موضوع حجاب تو کشور ما یه امر حل نشدنیه،مثل خیلی مسائل دیگه ى موجود...
H_Daliryan
H_Daliryan
٩٤/١٠/٠٨
٠
٠
چرا راه حل نداره؟
لیلی رضایی
لیلی رضایی
٩٤/١٠/٠٩
١
٠
چون راه حل نداره:-)
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/١٠/٠٨
٣
٠
بد حجابی....دلیلش روهم باید آقایون بدونند..تعریفم از بد حجابی
Khadije
Khadije
٩٤/١٠/٠٩
٠
٠
پوشش ما بخشی از اون چیزیه که تو سر ما میچرخه و این بدحجابی برای مایی که قوانینمون تابع قران ظاهرا یعنی ما جوانا یا اعتقاداتمون به دینمون(اسلام) سسته یا اصلا بهش اعتقادی نداریم و شاید جامعه و نهاد ها و سیستم های مختلف تو این مسئله نقش داشته باشن اما مهم ترین و اساسی ترینش به عهده ی خانوادس. خانواده های ما اکثرا ما رو راهنمایی نکردن که با تحقیق اسلام رو قبول کنیم اکثر ما مسلمونیم چون مامان باباهامون مسلمونن. بحث دیگه که دوستان میگن مجبورن خب اینم درسته و مقصرم باز خانواده ودر نهایت جامعه اس چون تعریف درستی از زن ومرد توی جامعه ما نیست و هر چند به نظر بیاد اقایون ما رو برابر با خودشون بدونن ااما در واقع این جوری نیست. البته از ماست که بر ماست مادر خونه تو این مسئله نقش بزرگی داره
لیلی رضایی
لیلی رضایی
٩٤/١٠/١٠
٠
٠
اگر قرار به انتخاب مقصر در حیطه حجاب باشه تک تک کسانی که بدون تحقیق و حتی از سر جبر و...اسلام میاورند ن ایمان!مقصر ند
Mostafa
Mostafa
٩٤/١٠/٠٩
٠
٠
مسلما هر دوتاش بده و بین بد و بدتر بدحجابی بدتره. چرا که از نظر روانشناسی زیبایی با پوشش نصف و نیمه بهتر و بیشتر میتونه جلوه کنه. چه بسا بسیاری از خانمهای محترم با پوشش نصف و نیمه حتی نواقص ظاهری خودشون رو میپوشونن که اگه بی حجاب بودن نمیتونستند آنطور کنند.
Mostafa
Mostafa
٩٤/١٠/٠٩
٠
٠
اما در خصوص صحبتهای دوستان جیمی باید عرض کنم که اولا قانون هر کشور لازم الرعایه است و باید اطاعت بشه و سرپیچی از قانون جرمه و فرقی میان قانون فرهنگی اقتصادی و اجتماعی و... نیست. قانون مصوب مجلس باید تجرا بشه و این تکلیف قانونی دولت است. و اصلا قبول ندارم که برخی از قوانین اجرا میشه و برخی اجرا نمیشه بلکه ممکنه در اثر عوامل بسیار که ممکنه بیشتر شما بدونید برخی از قوانین صحیح اجرا نشه که خودش کهر اشتباهی است و نباید منشاء مقایسه قرار بگیره بلکه کار نادرست هر جا که هست باید اصلاح بشه.
لیلی رضایی
لیلی رضایی
٩٤/١٠/١٠
٠
٠
کلیپ بررسی حجابی که در خصوص امر ساپورت در مجلس پخش شد را ببینید! خود کرده را تدبیر نیست،بعضی از اقایان و طلبه های مجلس شورای اسلامی چندان مخالف این وضع حجاب در کشور نیستند و خانم های این اقازاده ها با وضعی که عیب میدانیم در جامه حضو ردارند و احدی هم معترض نیست
Mostafa
Mostafa
٩٤/١٠/٠٩
٠
٠
با کمال احترامی که برا نطرات مخالف دوستان قائلم توجه همه رو به خون شهدا جلب میکنم. نمونه کوچکش در سریال کیمیا که این شبها از شبکه 2 پخش میشه قابل مشاهده است.بدونیم که بهای این حجاب چه بوده و چه از دست دادیم تا حجاب بدست بیاریم و متوجه باشیم که دشمن استعمارگر که با زور سرنیزه نتونست چادر و پوشیه رو از سر زنان عفیف ما پایین بکشه چطور و از راه تهاجم فرهنگی به چه آسانی وضعیت حجاب زنان و دختران و البته پسران ما رو به سمت دلخواه خودش تغییر داده. اگه دلیل و سرمنشا وضعیت امروز جامعه ما کشف و درک و ریشه یابی بشه مقابله با اون کار سهل و اسان تری خواهد بود.
Mostafa
Mostafa
٩٤/١٠/٠٩
٠
٠
البته این بحث و این مسئله بسیار حساس و کلیدی است و با این انجمن کوچک درست نخواهد شد. به هر حال از نویسنده مطلب تشکر میکنم.