خانه انجمن جیم به کلاس دوم می رود...
٦٤٢
٥٦
Vania

جیم به کلاس دوم می رود...

جیم به کلاس دوم می رود...

امسال هشتمین سال تولد جیم کاغذیه.خیلی ها بودن از همون اولین پیش شماره سال 86 همراهش بودن خیلی های دیگه هم بعدا پیوستنتو ایت انجمن میخوایم ببینیم کیا هنوز جیم رو میخونن و دنبال می کنن.کیا دیگه نمیخونن و چرا؟ بن نظرتون جیم از اون اول یا از وقتی همراهش شدین چقدر تغییر کرده؟ کیفیت  مطالب و موضوعات بنظرتون چطوره؟ و چه پیشنهادی دارین برای بهتر شدنش؟ جای چه بخشایی بنظرتون تو جیم خالیه؟

به طور کل قراره اینجا جیم رو نقد کنیم.البته نقد سازنده!:).

٩٤/٠٩/١٩
نظرات کاربران
کد امنیتی
رامین
رامین
٩٤/٠٩/١٩
٤
١
مگه کسی توجهی به نقدها میکنه که من بخوام نقد کنم؟
غزاله خانوم
غزاله خانوم
٩٤/٠٩/١٩
٠
٠
دقییییقا افریییین
نیما خان حقیقی
نیما خان حقیقی
٩٤/٠٩/١٩
٠
٠
احسنت
مرتضی تقی زاده خسرویه
مرتضی تقی زاده خسرویه
٩٤/٠٩/١٩
٠
٠
احسنت
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٩/١٩
٢
٠
:) ! دیگه بی انصاف نباشیم رفقا ! این همه تغییرات ، این حرف کم لطفی هست ، من خودم یک سال پیش یه مطلب نوشتم برا تغییرات ،بعد از همه خواستیم تا نظرهاشون رو بگن ، تازه گفتیم حضوراً هم بیان ، بله تغییرات انجام شد . 1- حساسیت خیلی بالا تو تخته رفع شده . 2-کاربرها بعد از مدتی بی تایید می شن . 3-جیم گیم ! 4- تغییرات جدید سایت تو نسخه موبایل 5-یک سری بازی ها در ارتباط با انجمن های هدف دار مثل رئیس جمهور بازی 6-هدف مند شدن نوشته ها قبلا هم بود الان بیشتر شده مثل همین طرح نویسندگی جدید . 7- همین شکل های جدید ! 8- تخته از او پایین باکس متنش اومد بالا ! 9-کلاس های آموزشی که گذاشتن 10-کلاس های آموزشی مجازی 11-مطلب خوب بنویسی بنر هم میشه . این تغییرات انجام شد ، و خب فکر کنم باقی رو هم دارن انجام می دن ، اینا همه به نوعی مستقیم و یا غیر مستقیم به نقد ها ارتباط داره مثلا طرح همین بازی ادمینی تو عید نوروز ، طرح خوبی بود . ولی خوب باس خود کاربر ها هم بیان پای کار :) ! صرف نقد تنها درست نمیشه ! باید فعالیت کرد ! فعالیت کرد ! و فعالیت کرد .
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٩/١٩
٠
٠
منظورم شکلک هاست
مرتضی تقی زاده خسرویه
مرتضی تقی زاده خسرویه
٩٤/٠٩/١٩
٠
٠
بهمن خان منظور ، هفته نامه است نه سایت
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٩/١٩
٠
٠
عه :) ! پس ادامه بدین حاج مرتضی خسرویه
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠٩/٢٠
٠
٠
بهمن :))) خخخخ
مرتضی تقی زاده خسرویه
مرتضی تقی زاده خسرویه
٩٤/٠٩/٢٠
٠
٠
:-\
f_jafarpour
f_jafarpour
٩٤/٠٩/٢١
٠
٠
:))))
imanhkt
imanhkt
٩٤/٠٩/١٩
١
٠
آره هنوز میخونم ... البته نسبت به قبل فقط تیتر هاشو میخونم یا مثلا کمیک استریپ ... به نظرم زمانش رسیده که جیم کاغذی یه دگرگونی به خودش بده ... جای ناویاب خالیه یا یه جدول البته به همراه جوایز ارزنده :دی بلیت سفر به آنتالیا
مرتضی تقی زاده خسرویه
مرتضی تقی زاده خسرویه
٩٤/٠٩/١٩
٠
٠
از سال ۸۷ می خونمش، اوایل خیلی بهتر بود، همه شو می خوندم، ولی الان فقط پایان نامه ی سعیبد آقای برند رو می خونم
غزاله خانوم
غزاله خانوم
٩٤/٠٩/١٩
٠
٠
اولا جیم کاغذی میخوندم اما الان فقط سایت نمدونم چرا دیگ حوصله کاغذ خوندن ندارم ... اولا فک کنم بزرگ تر بودااا جیم کاغذیو میگم...:)
Anis
Anis
٩٤/٠٩/١٩
٠
٠
من یه چیزی یادمه ک کوچیکتر بود!خخخخ
غزاله خانوم
غزاله خانوم
٩٤/٠٩/١٩
٠
٠
خخخخ سنش اره ولی از نظر ابعاد بزرگتر بود خخخخخ
Anis
Anis
٩٤/٠٩/١٩
٠
٠
منم ابعادو گفتم!خخخ
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٩/١٩
٣
٠
گیر الکی دادن خودش کلی دافعه داره :| ! مثلا طرف داره تایپ می کنه ، می نویسه بوته گله سرخه ! بعد خوب اشتباه تایپی هست ، سریع بیاین تذکر بدین ، فلانی بوته گله سرخه نه ! بوته گل سرخن :| ! افراط بیش از حد در اعمال محدودیت ها باعث دفع از اصل موضوع میشه ! شایدی هیچ قصدی در نویسنده و تذکر دهنده نباشه ولی همون کنتاکت لحظه ای یه جرقه ایجاد می کنه ، جرقه ای که هم دست رو می سوزونه و هم فیوز رو ! تو یه مدار هم اگه فیوز خیلی حساس باشه سر هر نوسانی سریع مدار رو قطع میکنه ! در صورتی که ما می تونیم با یک استابلایزر نوسان رو کنترل کنیم :| ! این نوسان ها بعضی وقت ها ناخواسته هست ، مثلا تو یه کارخونه دستگاه پرس داره کار میکنه ، موتور فعال میشه ، بعد یه دفه قطع میشه ! همین باعث میشه که جریان یه نوسانی داشته باشه ، این نوسان حمل بر این نیست که کسی عمدی بخواد خراب کاری رو انجام بده و مثلا بردی چیزی رو بسوزونه نه باور کنید ! بعضی وقت ها ناخواسته هست ، دست رو کیبورد داره می چرخه ! اشتباه تایپی پیش میاد :| ! نسبت به قبل محدودیت ها خیلی بهتر شده ، و خوب این خوبه ولی هنو جا داره رو این موضوع کار کرد ، یعنی باید به سطحی برسیم که حتی یک مورد هم برا ما مهم تلقی بشه .
imanhkt
imanhkt
٩٤/٠٩/١٩
٤
٠
البته تاثیر پنگوئن های قطب شمال هم نمیشه نادیده گرفت :|
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٩/١٩
١
٠
:) بله مهندس
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٤/٠٩/٢٠
٠
٠
بهمن جان یه دیکشنری معرفی کن بشه کامنتت رو ترجمه کرد:) خخخخخ. درسته.موافقم:)
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٩/٢٠
٠
٠
خخخخخخخخخخخ :) !
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٩/١٩
٢
٠
و خب جیم کاغذی رو جدیداً من فقط نسخه pdf رو اونم عکساش نگاه میکنم و صفحه آخرش رو ، البته یه نگاهی هم به مطلب های چاپ شده ی بچه ها دارم ، خیلی رو موضوعات اجتماعی جیم درگیر شده ، قبلاً مثلا یه موضوع اجتماعی تو جیم کاغذی چاپ می شد از خنده قلت یا غلت می زدیم ! مثلا یکی مثل آفای ایمان فروزان نیا می رفت گزارش می گرفت :) ! خب دیگه سطح اون نوشته کجاست ، و غیر قابل مقایسه ! یا مثلا همین خانم غلامزاده هم تو سایت می نوشت و هم تو جیم ! این تیپ قلم ها واقعا نیازه یه سری مثل من فقط جیم می خریدیم که بخندیم :) ، مثلا ستون روزمره آنلاینشم بی نظیر بود ! نمی دونم چرا حذف شد .
٩٤/٠٩/١٩
٠
٠
تقريبا ازشماره ٤٠ فك كنم جيم رو ميخوندم، تا همين چندماه پيش اگه جيم رو نميخوندم ، جمعه فكر ميكردم يه چيزي گم كردم ! ولي الان نه ! اون موقع ها صراحت لهجه و جسارت بيشتري داشتن ( مثل گزارس ترنس ها و مصاحبه با اونها ) ولي الان خيليمحتاط تر شدن .
mahziar
mahziar
٩٤/٠٩/٢٠
٠
٠
عهههه چرا یوزرم نخورده ؟؟؟!
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٩/١٩
٤
٠
خخخخخخخ یه جکم بگم بخندیم ، یادمه عید نوروز یه دو هفته ای درگیر مسابقات شدیم ، بعدی که تیم درنانهنگ دوم شد ، دیگه به کل رفقا ! بچه های فامیل و همه گفتیم جیم این هفته رو بخونید که دیگه قرار از بچه های ما تشکر کنن ، خلاصه صبح پنجشنبه سر چهار راه سجاد یه جیم خریدم و همونجا همه ی جیم رو خوندم :) !کلمه به کلمه !خلاصه جونم براتون بگه که تماس ها شروع شد ! اولیش بهنام برادرم بود گفت خب حاج بهمن بگو تو کجای جیم ازت تشکر کردن ، گفتم فلان صفحه رو می بینی ، گفت آره ، گفتم اون کلمه "درنا نهنگ "رو می بینی ! کفت آره ، گفتم همون کلمه من و وحید قوام ، مرتضی هنرمند راد و آقای کامران شمشیری هستیم :| ! خلاصه تا یه هفته ده روزی تو فامیل بهنام به همه می گفت این حیوون رو که اسمش درنا نهنگ هست :| (دورش خط قرمز کشیده بود ) ببینید ! بعد همه می گفتن خب ! بعد می گفت این بهمن و رفقاش هست :| ! بعد همه به ما می خندیدن ! گفتم شما هم بخندین خخخخخخخخخ
دختر آریایی
دختر آریایی
٩٤/٠٩/١٩
٠
٠
اصلا هم معلوم نبود تیکه انداختین:)))
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٩/١٩
٠
٠
خانم آریایی ، واقعیت رو گفتم ، عین اتفاقی بود که افتاد . البته اون روز نمی خندیدم ، بعد که گذشت خنده دار شد برام . بعضی از خاطره ها اون روزش غم انگیزه ! ولی وقتیکه ازش می گذره خنده دار میشه :) ! مثلا وقتی تو دبستان بودیم کتک می خوردیم خب کلی اون روزش گریه می کردیم و فلان ولی سال بعدش با افتخار تعریف می کردیم که ما شلاق خوردیم مثل مرد و همه می خندیدیم ، حتی به اینکه چطوری گریه می کردیم هم می خندیدیم . :) زندگی همینه
s_mostafa_b
s_mostafa_b
٩٤/٠٩/١٩
٠
٠
برای اطمینان شما از اینکه ما خندیدیم :)
f_jafarpour
f_jafarpour
٩٤/٠٩/١٩
١
٠
خواهرم از اولش مخاطب جیم بود........قبلا خیلی بهتر بود الان زیاد نمیخونمش.....سوژه یابی جیم ضعیفه از نظرم....
لیلی رضایی
لیلی رضایی
٩٤/٠٩/٢٠
١
٠
موافقم،
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٩/١٩
١
٠
چی بگم والا ... :)
غزاله خانوم
غزاله خانوم
٩٤/٠٩/١٩
٠
٠
هر چه دل تنگتان میخواهد.. البته فک کنم از روز اول اشناییتونم بگین جذاب باشه :دی
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٩/٢٠
٠
٠
خخخ :)) ... بله ... خوب یادمه .... اون روزیه روز بارونی بود ....
zakhar
zakhar
٩٤/٠٩/١٩
٠
٠
جیم رو که هنوز میخونم....با اون زمانی که تازه باهاش آشنا شده بودم خیلی فرق کرده ولی اون زمان یکم جذاب تر بود برام....فک کنم دیگه وقتشه جیم به یه هفته نامه مستقل تبدیل بشه مثه همشهری جوان.....آخه اینطوری دستشون باز تر میشه واسه موضوعات مختلف....ما که این همه خرج میکنیم 2-3هزارتومنی هم که میدیم به هفته نامه جیم روش
مرتضی
مرتضی
٩٤/٠٩/١٩
٠
٠
دو سه هزار تومن بدیم برای خرید جیم؟ خیلی پولدارین شما
zakhar
zakhar
٩٤/٠٩/٢٠
٠
٠
آره ولی نه این جیم....یه جیم مثه همشهری جوان....یه جور مجله
مرتضی تقی زاده خسرویه
مرتضی تقی زاده خسرویه
٩٤/٠٩/١٩
٠
٠
به نظر من باید دبیر جیم عوض بشه، آدم چقدر می تونه مگه ابده و طرح نو و خوب داشته باشه،
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٤/٠٩/٢٠
٠
٠
نقاط قوت سایت بی شک زیاد بوده منتها جیم کاغذی افت کرده شدیدا....من خیلی کم میخونمش.ملاحظات زیاد شده.یه سری نوشته ها هم درسته خوبن منتها مدتهاست در یه سطح موندن،بدون نوآوری توسط نویسنده
لیلی رضایی
لیلی رضایی
٩٤/٠٩/٢٠
٠
٠
طنز نویسی در جیم دمده و کم شده ،بعضی از نویسندگان موفق جیم که قبلا مقاله های خوبی مینوشتند الان فعالیتی ندارند ستون با اجازه بزرگترها هم که فقط نصیحت و حرفهای کلیشه ای است
لیلی رضایی
لیلی رضایی
٩٤/٠٩/٢٠
٢
١
جیم کاغذی را هر هفته میخوانم.؛پایان نامه و کمیک همیشه عالی هستند:-) دعوای جارچی النسا با جارچی را دوست ندارم سخیف کاری طنازانه است البته از وفتی پیام دادم تقریبا رعایت میشود:-) به نظر من جیم هفته نامه خوبی است ولی جارچی را که میخونم غم عجیبی به دلم میشینه شاید به خاطر تلخ نویسی طنز سیاسی که در قالب شوخی هم ازار ایادهنده است ا محرمانه مستقیم هم خوبه ولی هیچ وقت انجمن ام را در انجمن های ثبت شده صفحه اخر چاپ نکرده خوب چاپ کنید دلم میخواهد همه ببینن:-)
لیلی رضایی
لیلی رضایی
٩٤/٠٩/٢٠
١
١
نسخه موبایلی را اصلاح کنید کامنت ها سخت تایپ میشه کیبورد نصف صفحه را گرفته با هیچ مرورگری هم درست نمیشه حتی گوگل کروم البته فایرفاکس بهتره ولی مناسب نیست اول و اخر جملات دیده نمیشه باید همه حواست را بزاری سر دو خط کامنت اخر اش هم بی ربط میاد اون وسط:-|هرکاری هم بکنی روی موبایل نسخه اول سایت نمیاد دلم تنگ شده برای سایتی که قبلا باز میشد سهل الوصولی کار کردن را به رخ همه کاربران میاورد ای یادش بخیر هعییی روزگار به امید اصلااح این نیمچه نسخه ناقص
علیرضا
علیرضا
٩٤/٠٩/٢٠
٠
١
خب موبایل به دلیلی کوچیک بودن صفحش و اینکه اندازه کیبرد رو خودش تعریف میکنه این سری دشواری ها رو داره. شما یعنی میخواید در زمان تایپ زیر یک کامنت، خود کامنت رو هم ببنید؟
لیلی رضایی
لیلی رضایی
٩٤/٠٩/٢٠
١
١
کامنتی که خودم دارم تایپ میکنم را ببینم ایا این انتظار زیادی است؟ نسخه موبایل ابتدا و انتهای کامنت در حال تایپ مشخص نیست
لیلی رضایی
لیلی رضایی
٩٤/٠٩/٢٠
٠
١
مگه قرار نشد سانسور کامنتها نباشه پس چرا کامنت بعضی کاربران حزف میشع<3؟
علیرضا
علیرضا
٩٤/٠٩/٢٠
٠
٠
سانسور کامنت که نمیشه نباشه! یعنی خب هر حرفی رو که نمیشه تایید کرد.
لیلی رضایی
لیلی رضایی
٩٤/٠٩/٢٠
٢
١
دوستانی که انجمن من کامنت نگذاشتن لطفا کامنت بگذارن:-):-)
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠٩/٢٠
٠
٠
من میخواستم بزارما خودتون گفتین نزارین دیه :دی
لیلی رضایی
لیلی رضایی
٩٤/٠٩/٢١
٢
١
شما غر میزنی:-) نظر که سهله
مرتضی تقی زاده خسرویه
مرتضی تقی زاده خسرویه
٩٤/٠٩/٢١
١
٠
انجمن های شما و امثال شما چون بر اساس واقعیت و زندگی حقیقی و دین و ایمانمون است آمار بازدید و نظراتش پایینه، ولی انجمن های مسخره بازی و صرفا جهت خنده و ... آمارشون بالاست .
مرتضی تقی زاده خسرویه
مرتضی تقی زاده خسرویه
٩٤/٠٩/٢٠
٠
٠
من از هفته نامه جیم به اندازه تعداد صفحاتش انتقاد دارم،‌۱- جلدش، همون پفک نمکی خیلی بهتر بود، آدم باهاش انس می گرفت.
n_gharib
n_gharib
٩٤/٠٩/٢١
٠
٠
انقدر توی صفحات جیم تبلیغات قرار ندید این یک نقد
n_gharib
n_gharib
٩٤/٠٩/٢١
٠
٠
من یک نقد از سایت دارم .......من فکر میکردم اینجا که بیام همه کمکم میکنن نوشته های بهتری بنویسم ولی نه تنها بهم کمک نکرد بلکه کابران نه نظر میدن حتی متن رو هم نمیخونن
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠٩/٢١
٠
٠
آخییییی :دی //الان خب دیگه فصل امتحاناست و اینا بعدشم در جریان هستین که بچه ها خسته ان :) خستههههههههههه
n_gharib
n_gharib
٩٤/٠٩/٢١
٠
٠
شما درست عرض میکنین اما الان که فصل مشق نویسیه تازه اوایل دی پیشواز امتحاناست
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٩/٢٢
٠
٠
من خودم نصف بیشتر مطلبارو میخونم ولی حس و حوصله نظر دادن ندارم...خستمممممم:)