خانه انجمن ترس ها ، به جا یا نابجا ؟!
٤٤٩٣
٣٩
مرتضی تقی زاده

ترس ها ، به جا یا نابجا ؟!

ترس ها ، به جا یا نابجا ؟!

حتما شما هم مثل همه ی انسان های دیگر تاکنون بارها احساس ترس رو تجربه کردید .ترس احساسی طبیعی و عادی است که در انسان و دیگر جانوران وجود دارد. برای مثال ترس از حیوانات درنده و موزی، ترس از بلندی و ترس از صداهای وحشتناک و مهیب.خداوند این نوع ترس ها را برای مقابله با جانوران قرار داده است.این گونه ترسها، ترس بجا هستند و از انسان محافظت می کنند

بعضی از ترسها نابجا و نادرست هستند، به خصوص اگر این ترسها به طور دائمی و مدت طولانی فکر ما را به خود مشغول کنند مشکلاتی برایمان به وجود می آورند. مانند ترس از تاریکی اتاق یا خانه، ترس از موجودات خیالی مثل غول و هیولا، ترس از آمپول رفتن به دندانپزشکی و ترس از دست دادن نزدیکان

با خواندن این متن به این فکر می کردم که چقدر ترس های ما (که مثلا سنی از ما گذشته)با ترسهای بچه ها فرق می کند؟ آنها از چه چیزهایی می ترسند و ما از چه چیزهایی ؟ از مرگ، از بی پولی، از تنهایی ؟... آیا ترس های ما بجاست یا بی مورد است؟ 

پ ن: این متن، بخشی از کتاب مطالعات اجتماعی پنجم ابتدایی است.

٩٤/٠٧/١٩
نظرات کاربران
کد امنیتی
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠٧/١٩
٣
١
:|
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٤/٠٧/١٩
١
١
ترس از تنها شدن خیلی بده.
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠٧/١٩
١
١
راستشو بگم؟من هيچي نفهميدم چی گفتی اصلا خخخ
aassak13
aassak13
٩٤/٠٧/١٩
٤
١
حوصله توضیح دادن ندارم، انقدر بخون تا بفهمی خخخ
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/٠٧/١٩
٤
٠
خخخخ
mina_h
mina_h
٩٤/٠٧/١٩
٤
٠
من از امپول عین چی میترسم....
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/٠٧/١٩
٤
٠
یه ترس داریم یه نوع لوس کردن!! خخخ از دومی بدم میاد ولی خب اولی گاهی موقعا پیش میاد! :دی
م-نص
م-نص
٩٤/٠٧/١٩
٢
٠
ترس از نخوردن شله:((
مرتضی
مرتضی
٩٤/٠٧/٢٧
٠
٢
هاهاهاهاهاهاهاها
م-نص
م-نص
٩٤/٠٧/١٩
٢
٠
ترس از ناخوشنودی خدا..ترس به جایی هست به نظرم
مرتضی
مرتضی
٩٤/٠٧/٢٧
٢
٠
دقیقا
f_maveddat
f_maveddat
٩٤/٠٧/٢٠
١
١
سلآم؛ خب بعضیا به جاست بعضیام بی مورد...باید حواسمون باشه اون ترس باعث غرق شدن ما نشه و اینکه تنها راه رهایی از ترس هام رویارویی باهاشونه :)
maede
maede
٩٤/٠٧/٢٠
٣
٠
ترس از دست دادن چیزایی که دوسشون دارم...
غزاله خانوم
غزاله خانوم
٩٤/٠٧/٢١
٢
١
بیگ لاااایک
٩٤/٠٨/٢٦
١
٠
این متن دقیقا توی کتاب اجتمایی ما بود
aassak13
aassak13
٩٤/٠٧/٢٠
٠
٠
یه چندتا ترس نام میبرم
aassak13
aassak13
٩٤/٠٧/٢٠
٠
٢
ترس از بی پولی که خانم ها درگیرشن
aassak13
aassak13
٩٤/٠٧/٢٠
١
٢
ترس از فوت نزدیکان
غزاله خانوم
غزاله خانوم
٩٤/٠٧/٢١
١
٠
اخ اخ من خییییلی ازین میترسم چون ب شددددت احساساتیم
aassak13
aassak13
٩٤/٠٧/٢٠
٢
٠
ترس از تنهایی
aassak13
aassak13
٩٤/٠٧/٢٠
١
١
ترس از سوسک که اصلا اشاره به خانمها نمی کنم
غزاله خانوم
غزاله خانوم
٩٤/٠٧/٢١
٢
١
ببییییین خیلی داری خانوما رو وارد معرکه میکنی گفته باشممممممم اون چندشه ن ترس ایییییش اینجوری
aassak13
aassak13
٩٤/٠٧/٢٠
٠
١
ترس از تاریکی
مرتضی
مرتضی
٩٤/٠٧/٢٧
٠
٠
این مال دهه هفتادیا و ترجیحا خانم هاست
aassak13
aassak13
٩٤/٠٧/٢٠
٠
٠
ترس از پدر
مرتضی
مرتضی
٩٤/٠٧/٢٧
٠
٠
مختص دهه شصتیا و قبل از اوناست
n_gharib
n_gharib
٩٤/٠٧/٢٠
٠
٠
ترس از یک اتفاقی که هشت ساله پیش افتاد و خیلی ها نخواستن جلوی خودشون یا منو بگیرن تا این اتفاق نیوفته اگه این اتفاق لو بره و همه بفهمن خب زندگی من و یک سری ادم خراب میشه ترسی که هشت سال هر لحظه کنار ادم باشه به شدت خطرناک و مرگ باره دوستان
غزاله خانوم
غزاله خانوم
٩٤/٠٧/٢١
٠
٠
الهییییی عزیزززززم هشت ساااال باهاش مبارزه کن داری خودتو نابچد میکنی ک
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٤/٠٧/٢٠
١
١
من از بچگیم تا حالا از دکتر میترسیدم.. کلا خوشم نمياد برم دکتر :/..بعدم الان بچه ها گودزیلا شدن ترساشون مثه بزرگاس.. داداش من نه سالشه ترسش اينه در آینده کار گیرش نياد مجبور شه بره دزدی کنه تا ب دختری ک ميخواد برسه :||
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠٧/٢٠
٠
٠
:|
aassak13
aassak13
٩٤/٠٧/٢٠
٠
٠
نچ نچ نچ چی داداشایی پیدا میشن
غزاله خانوم
غزاله خانوم
٩٤/٠٧/٢١
٠
٠
من خودم اوصولا ادم ترسویی نبودم ولی از وقتی کنکور داشتم و استرس داشتم و تو خونه تنها بودم ب شدددت ترسو شدم ولی الان دارم رو خودم کار میکم:))))). دیگه کم کم دارم دختر شجاع میشم؛)
Cold
Cold
٩٤/٠٧/٢٢
٠
٠
ای ترس تنهایی من...اینجا چراغی روشنه
لیلی رضایی
لیلی رضایی
٩٤/٠٧/٢٤
٢
١
من از روح و اجنه میترسم تنها راه پیشگیری از این ترس نابه جا نپرداختن بهش و مطالعه نکردن در مورد ان است چون ادم توهم میزنه وووووییییی:-[
مرتضی
مرتضی
٩٤/٠٧/٢٧
٠
٣
اتفاقا هرچی بیشتر بدونید کمتر می ترسید.
لیلی رضایی
لیلی رضایی
٩٤/٠٧/٢٧
٢
٠
من قبلا زیاد مطالعه میکردم و فهمیدم چند نوع قبیله اند با جنس و اشکال مختلف حتی کلیپ مشهور نجات راننده از جهارراه دیدم و درمورداش خوندم که چه نوعی بوده و اون دسته های نوری مربوط به چی میشود...اینها را که دیدم و خواندم مدام تصورشان میکردم میترسیدم .دین هم به افراط در دانستن این حقایق هشدار داده و ان را کفر خوانده
لیلی رضایی
لیلی رضایی
٩٤/٠٧/٢٧
٤
١
دونستن غم و غصه میاره و در برخی موارد قدرت عمل را سلب میکند،فقط یه خدا پناه میبرم که رحیم و عظیم است