خانه انجمن «دانش جویی» به شرط مدرک ؟!
٥١٦
٢٣
اشکمهر آتشروان

«دانش جویی» به شرط مدرک ؟!

«دانش جویی» به شرط مدرک ؟!

سلام دوستان سوال من اینکه هدف شما از تحصیلات بالا مخصوصا رفتن به دانشگاه و ادامه دادن دروس دانشگاهی چیه؟

صرفا برای گرفتن مدرک تحصیلی و این که بگن فلانی این رشته روخونده یا برای آینده بهتر و پیدا کردن شغل مناسب به اون رشته ای که علاقه دارین هست؟

روی سوالم بیشتر خانومها هست ولی آقایون هم جواب بدن که آیا فکر نمی کنن بدون تحصیلات هم می تونن در بازار آزاد جامعه شغل و آینده مفیدی داشته باشن، چون می بینیم که خیلی ها صرفا فقط مدرک تحصیلی دارن و یا شغلشون اصلا با مدرکشون یکی نیست.

٩٤/٠٧/١١
نظرات کاربران
کد امنیتی
aassak13
aassak13
٩٤/٠٧/١١
٠
٠
۱- درس خوندن برا کار پیدا کردنه.۲- آدم اگه پول داشته باشه که بله میره شغل آزاد ولی امثال من...
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٤/٠٧/١١
٠
٠
درس خوندن برای پیدا کردن کار کاملا اشتباهه چون اینجا ایرانه و هرچقدر بی سواد تر باشی راحت تر میتونی کار پیدا کنی اصولا میزان پولداری با میزان تحصیلات رابطه ی عکس داره! اوایل میخوندم چون واقعا درس رو دوست داشتم و راه دیگه ای برای ارتقا نمیدیدم ارشد رو خوندم برای پیدا کردن کار بهتر و چون کار بهتری نبود تصمیم گرفتم دکتری رو بی خیال شم چون سنگین ترم!
aaasaeid
aaasaeid
٩٤/٠٧/١١
١
٠
حالا هیچ فایده ای هم که نداشته باشه مدرک لااقل در آینده برای بچه هام خوبه که زیر دست یک پدر مادر تحصیل کرده بزرگ بشن
مرتضی هنرمند راد
مرتضی هنرمند راد
٩٤/٠٧/١١
٠
٠
بستگی داره واقعا.من خودم شخصا رفتن دانشگاه و رشته ای که بهش علاقه داشتم تا هم بیشتر یاد بگیرم هم تو محیط هنری قرار بگیرم با همکلاسی ها و استادهایی که به خودسون و طرز نگاهسون علافه مندم.توی رسته ی من بودن تو محیط هنری خیلی مهمِ.البته من نمیخوام با مدرکم شغل پیدا کنم چون اصولا این مدرک مدرکی نیست که کسی به خاطرش به من شغل بده من باید خودم برای خودم شغل ایجاد کنم اما راضیم چون الان با همه ی وجود میرم سر کلاس و به چیزایی گوش میدم که همیشه دوست داشتم نه اینکه از سر اجبار بشینم سر یه کلاس مثل حسابداری و بیخودی جزوه پر کنم
Cold
Cold
٩٤/٠٧/١١
٠
٠
من خودم به شخصه فقط واسه گرفتن مدرک دارم درس میخونم...چون نه قراره با این رشته کار کنم نه قراره به دردم بخوره...فقط میخوام یه مدرک داشته باشم...و تازه فهمیدم واقعا اشتباه کردم که رفتم این رشته!
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/٠٧/١١
٠
٠
مدرک گرفتن شاید 10 درصد واسم مهم باشه ملاک اصلی نیست چون هدفم یه چیز دیگه است که به اندازه بغض چندین سالم ارزش داره
نیما خان حقیقی
نیما خان حقیقی
٩٤/٠٧/١٢
٠
٠
آینده بهتر و شغل مورد علاقم.تو رشته مورد علاقم تحصیل کردم و تو کار مورد علاقم فعالیت میکنم.آدمایی که صزف یه مدرک درس میخونن به نظر من فقط هزینه و عمرشون رو تلف میکنند
amin20
amin20
٩٤/٠٧/١٢
٠
٠
راستش الان که فکر میکنم میبینم درس خوندن رو دوست دارم در مرحله دو شغل
elnazi
elnazi
٩٤/٠٧/١٢
٠
٠
اینکه مشخصه:)درس میخونم برااینکه شغلی داشته باشم...
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠٧/١٣
٠
٠
یکی از دوراهي های بزرگ زندگی من: ادامه تحصیل با جیب خالی یاکه کار آزاد و از همین الان پول :|
elnazi
elnazi
٩٤/٠٧/١٣
٠
٠
دوراهی دومتونه ک میگم شرایط پسراازدختراخیلی بهتره....
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠٧/١٣
٠
٠
دخترا ک مجبور نيستن کار کنن میتونن بشينن توی خونه وشوهر بیچاره مثل چی براشون کار کنه و بياره ک بخورن
elnazi
elnazi
٩٤/٠٧/١٤
٠
٠
والاتواین دوره زمونه اگه کارداشته باشی ودستت تو جیب خودت باشه جایگاه بهتری داری....
elnazi
elnazi
٩٤/٠٧/١٤
٠
٠
ببینین همین حرفاس ک آدموتحریک میکنه ک کاری داشته باشه ک فرداشوهره نتونه حرفی بزنه بش...بعدشم اینکه میگین بیاره ک بخورن،بنظرم این توهینه علی آقا!کارکردن وظیفه مرده...اگ همین نفقه واینطورچیزانبودک زنهاالان توخونه خودشون حکم برده روداشتن...
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٤/٠٧/١٣
٠
٠
سلآم؛ ماکه فقط واسه خاطر اخذ مدرک :(
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٤/٠٧/١٨
٠
٠
ولی ارزشش رو نداره ها اینهمه زحمت واسه یه تیکه کاغذ
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٧/١٤
٠
٠
:):|
م-نص
م-نص
٩٤/٠٧/١٥
٠
٠
مو دروم درس موخونوم به امید زدن معدن..حسابیم داروم زحمت مکشوم...من از الان میبینم روزی رو که کلی معدن خرکی دارم
m_sajjadi
m_sajjadi
٩٤/٠٧/١٨
٠
٠
توی شرایط الان جامعه فکر میکنم بیشتر برای مدرکش هستش من خودم اگه بخوام ادامه بدم فقط به خاطر داشتن مدرکش نه برای کار.
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٤/٠٧/١٨
٠
٠
خوش امدید .دوباره امدنتون تبریک.و ممنون که حداقل شما حقیقتشو گفتین
m_sajjadi
m_sajjadi
٩٤/٠٧/١٨
٠
٠
خیلی ممنون.خوشحال شدم دوباره دیدمتون.