خانه انجمن کالای ایرانی بخر، حمایت کن !
٦٩٦
٤٦
مریم سادات

کالای ایرانی بخر، حمایت کن !

کالای ایرانی بخر، حمایت کن !

همیشه گله می کنیم که چرا مسئولین از تولید ملی حمایت نمی کنند!!

؟شما به عنوان یک ایرانی حاضرید برای رونق گرفتنن ، در دراز مدت تولیدات اجناس ایرانی بخرین، حتی اگر زودتر خراب شن باز هم حاضرید از اجناس ایرانی استفاده کنید ؟

به نظر شما اگر ما اجناس ایرانی نخریم چگونه تولید ملی مون رو می تونیم ارتقا بدیم وباعث رشدش بشیم؟

٩٤/٠٦/٣١
نظرات کاربران
کد امنیتی
kianaz
kianaz
٩٤/٠٦/٣١
٠
٠
اولللللل خخخخ
imanhkt
imanhkt
٩٤/٠٦/٣١
٠
٠
آره اگه بابام اختلاسگر بود منم مایه دار بودم جنس ایرانی میخریدم حتی اگه دوام نداشته باشه :|
مریم سادات
مریم سادات
٩٤/٠٦/٣١
٠
٠
:|
imanhkt
imanhkt
٩٤/٠٦/٣١
١
٠
ولی جدا از شوخی ... چرم ایران خیلی معروفه و من هم استفاده کردم و راضیم ... پوشاک ایران هم داره روز به روز با کیفیت تر میشه ... ولی به لوازم الکتریکی و الکترونیکی ایرانی هنوز اعتماد ندارم ...
مریم سادات
مریم سادات
٩٤/٠٧/٠١
٠
٠
خوب بله چون هنوز در طرح مقدماتیه کم کم با حمایت مردم میتونه رونق بگیره
aassak13
aassak13
٩٤/٠٦/٣١
٠
٠
فعلا که یه یخچال ایرانی خریدیم روز و شب داره ذکر میگه اونم بلند بلند هاهاهاها
imanhkt
imanhkt
٩٤/٠٦/٣١
٠
٠
از یخچال ایرانی نگو که ما هم داریم ... یه سال بعد خرید درش زنگ زده :| ... الان طرح روی درش سفید نارنجی شده خیلی هم خوشگله
مریم سادات
مریم سادات
٩٤/٠٦/٣١
٠
٠
خوب همین دیگه چرا اینجوریه چون که ماتازه پا در عرصه ی تولید گذاشتیم وبا بزرگترین شرکت های تجاری جهان داریم رقابت میکننیم>بهترین یخچالا هم اولش به این شکل نبودند که.
aassak13
aassak13
٩٤/٠٦/٣١
١
٠
بزرگترین مشکل ما ایرانی ها اینه که توی تولید هر چیزی اول خوب کار می کنیم و جنس های خوبی میسازیم ولی بعد که مشتری پیدا کردیم میزنیم تو کار ساخت اجناس بنجل.برای همین تجربه ثابت کرده ، هر جنسی تازه در اومد بازار زود باید بری بخری اگه نه ....
Cold
Cold
٩٤/٠٦/٣١
٧
٠
هنوز انقدی پولدار نشدم که جنس ایرانی بخرم....
kianaz
kianaz
٩٤/٠٦/٣١
٢
٠
خخخ لايك
مریم سادات
مریم سادات
٩٤/٠٦/٣١
٠
١
خوب همه ی محصولات ایرانی گرون تر نیستند..
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٤/٠٦/٣١
٠
٠
خانوم سادات منظور آقای کلد رو متوجه نشدین.این یک مثال هست که در مورد کالاهای ایرانی میزنن و منظور و کنایه از اینه که اگه کالای ایرانی بخری باید یا همیشه تعمیرش کنی یا کلا خراب میشه و باید دوباره بخری و عوضش کنی و در نتیجه کالاهای ایرانی خرج رو دست ادم میگذارن و در میان مردم رواج هست که میگن که اونقدر پولدار نشدیم که کالاهای ایرانی بخریم تا خرجش کنیم یا دوباره عوضش کنیم......
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٤/٠٧/٠٢
٠
٠
البته من گمان میکنم نشات گرفته از یک مثل انگلیسی هستش که میگه: من هنوز اونقدر پولدار نشدم که جنس ارزووون بگیرم.... چون ده برابر پول جنس گرونو باید خرج تعمیرو نگهداری همون جنس ارزون کرد؟!!! البته دیدم اینو در ایران بیشتر برای جنسای چینی بکار میبرن :)
مرتضی هنرمند راد
مرتضی هنرمند راد
٩٤/٠٦/٣١
٠
٠
من تنها جنس ایرانی ای که می خرم آب معدنیِ,هرچی می گردم خارجیشو پیدا نمیکنم!
aassak13
aassak13
٩٤/٠٦/٣١
٠
٠
دماوند بخر، اسرائیلیه
مرتضی هنرمند راد
مرتضی هنرمند راد
٩٤/٠٦/٣١
٠
٠
:-| :-| :-|
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٦/٣١
٠
٠
نستله بخر :)! رفیق گل سالمه !
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٦/٣١
١
٠
با اقای کلد موافقم^_^
حنا خانوم
حنا خانوم
٩٤/٠٦/٣١
١
٠
اگه قیمتش مناسب باشه آره میخرم ! یکی از نمونه هاش عروسک دارا و سارا س ، از بچگی آرزو داشتم که این عروسکا رو داشته باشم ولی به خاطر قیمت بالاشون هیچوقت نشد ، بر عکسن عروسکای خارجی مثل باربی با قیمت کم و امکانات زیاد تو بازار فراوون بود . خب وقتی کالای کشورم تو خود کشورم برای من قیمتش اون قدریه که وسعم نمیرسه چطور ازش حمایت کنم ؟! یه نمونه دیگه ش لوازم التحریر و دفترای ایرانیه ، تو شهر ما که هنوز نیومده اما تحقیق که کردم دیدم قیمتاشون نسبت به دفترای تعاونی که روش همه جور طرحی هست خیلی بالاتره ... ! تنها کالای ایرانی که از قیمت و کیفیتش راضی بودم ، پوشاک بوده ، البته بعضیاشون بازم گرونن ، اما چون کیفیتش خوب و راضی کننده س میشه از قیمتش چشم پوشی کرد ، واسه اینکه خیالم راحته دارم یه چیزی میخرم که میتونم تا چندسال ازش استفاده کنم . (خریده و استفاده کردم که میگم)
مریم سادات
مریم سادات
٩٤/٠٦/٣١
١
٠
اره متاسفانه قیمت در اومده ی یک کالای ایرانی تقریبا2براربر یک کالای خارجیه .تولید کننده ها هم باید حداقل تلاششونو بکنند که این قیمتو به حداقل برسونند
aaasaeid
aaasaeid
٩٤/٠٦/٣١
٠
٠
اگه از چیزی خوشم بیاد فرقی نداره ایرانی باشه یا خارجی.اگه ایرانی بود بهتر
مریم سادات
مریم سادات
٩٤/٠٦/٣١
٠
٠
امیدوارم از چیزای ایرانی بیشتر خوشتون بیاد.
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٦/٣١
١
٠
بی معنی من هم :) !
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٤/٠٦/٣١
٠
٠
باشه اگه این دفعه آچار چرخی که برای لاستیک ماشین خریدم موقع باز کردن پیچاش از وسط نشکست!میخرم بازم!
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٤/٠٦/٣١
٠
٠
از همه کسانی که خودروی ایرانی میخرن بپرس ماه اولی که ماشینو تحویل میگیرن بیشتر کجا میرین؟!بعد من قول میدم جنس و خودروی ایرانی بخرم/در جوابت میگن: تعمیر گاه های مختلف برای رفع عیبهای مختلفی که دارن!
مریم سادات
مریم سادات
٩٤/٠٧/٠١
٠
٠
پس به نظر شما چه جوری میتونیم از کالاهامون حمایت کنیم.؟بعد میگیم بیکاری زیاد شده خوب معلومه دیگه وقتی ما جنس خارجی میخریم چرخ تولیدکارخونه هامون کم کم از حرکت باز میمونه مثلن شوما یک کارخونه ی بخاری رو در نظر بگیرین اگر ما بخاری های ایرانی نخریم وبریم خارجی بخریم کم کم کارخونه دار چون میبینه استقبال نمیشه از محصولاتش و درامد کافی نداره تصمیم میگیره دست بکشه از تولید بخاری چرا چون هزینه ی تولیدش بیشتر در میاد تا سود درنتیجه وقتی کارخونه تعطیل بشه چند صدکارگر اون کارخونه بیکار میشن که هرکدومشون ممکنه سرپست یک خانواده باشن در نتیجه چند صد خانواده سرپرستشون بیکار میشه وبعد کسانی که به عنوان مغازه دار این کالا رو ارایه میدادن به مردم اون ها هم بیکار میشن و از همه بدتر اینکه ما هزینه ها مونو داریم برای کشور های خاجری صرف میکنینم به جای حمایت از خودمون درسته که کیفتش بد تره ولی باید صبر کنیم تلاش کنیم استقبال کنیم و... تا محصولاتمون رونق بگیره
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٤/٠٦/٣١
٠
٠
هموطن کالای ایرانی بخر/اگر هنوز عقلت را ندادی به خر! (بداهه امد!)
مریم سادات
مریم سادات
٩٤/٠٧/٠١
٠
٠
در جواب شعر بداهه ی شما هم باید گفت:هم وطن کالای ایارنی نخر/تاشود شرایط بیکاری بدتر
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠٧/٠١
٠
٠
احسنت احسنت به این انجمن....من کاملا با کالای ایرانی موافقم اینقدر هم ازش بد نگین باید بلاخره از یه جایی شروع بشه اگر مشاهده بشه جنسی مشابهش ایرانی هست بهتره که جنس ایرانی بخرید.....رهبرمون قطعا چیزی میدونند که اینو گفتند....من خودم شخصا دارم همش دنباله کالا ایرانی میگردم.:)
مریم سادات
مریم سادات
٩٤/٠٧/٠١
٠
٠
احسنت:))))
aassak13
aassak13
٩٤/٠٧/٠١
٠
٠
ولی توی بعضی موارد نمیشه، مثل خودروسازی، تلفن همراه و...، ولی در کل ایرانی ایرانی بخر، وحتی قوچانی قوچانی بخر. به قول آیت الله یعقوبی می گفت وقتی یه جنسی توی استان خودمون هست چرا بریم مشهد بخریم.
Cold
Cold
٩٤/٠٧/٠١
٠
٠
الآن قوچان استان شده؟!
aassak13
aassak13
٩٤/٠٧/٠١
٠
٠
نه، چطور؟
Cold
Cold
٩٤/٠٧/٠١
٠
٠
چون گفتی وقتی یه جنس تو استان خودمون هست...فک کردم استان شده!
aassak13
aassak13
٩٤/٠٧/٠١
٠
٠
خراسان شمالی رو گفتم
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠٧/٠١
٠
٠
:)
fatemeh _t
fatemeh _t
٩٤/٠٧/٠١
٠
٠
وسایل برقی یا بعضی وسایل کالای خارجی رو ترجیح میدم :| اونم بعضی هاش،،، ولی خب مثلا وقتی برم خرید بعضی وسایل ،اون چیزی که خوشم بیاد میخرم واسم فرقی نداره کجایی باشه، مث خرید قبلیم که بهت گفته بودم (:
مریم سادات
مریم سادات
٩٤/٠٧/٠٢
٠
٠
:)هوب بیشتر سعی کن ایرانی باشه:)
رفیعه
رفیعه
٩٤/٠٧/٠١
٠
٠
من تا جاییکه بتونم کالای ایرونی میگرم!
مریم سادات
مریم سادات
٩٤/٠٧/٠٢
٠
٠
اورین^_^
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٤/٠٧/٠٢
٠
٠
سلآم؛ خیلی دوس دارم ولی مگه اصلن داریم...همین چند شب پپیش بود یه آقایی تو اخبار گفت فقط از پوشاک موجود توی بازار 99درصدش قاچاقه وکالای خارجی؟!!
مریم سادات
مریم سادات
٩٤/٠٧/٠٢
٠
٠
بله متاسفانه افرادی سودجو برای منفعت های شخصیشون چرخه ی اقتصادو بهم میریزن
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٤/٠٧/٠٤
٠
٠
سلام ... اجناس خارجي فقط و فقط ولي مواد غذايي فقط ايراني
m_rahsepar
m_rahsepar
٩٤/٠٧/٠٩
٠
٠
من تلاش می کنم همه چیزم ایرانی باشه..البته لب تابم ایرانی نیست. کیفیت خیلی جنس های ایرانی بهتر از خارجی است رهبری فرمودند دنبال برند نروید.به نظرم عیب بزرگ ما همینه خیلی از جنس ها در داخل کشور تولید می شوند وبرند خارجی می خورند چون فروشنده ها حس می کنند این طوری فروششون بیشتره واگر با نام جنس ایرانی بفروشند کارشون کساد میشه. به نظرم ما باید برویم وبا افتخار سوال کنیم:جنس ایرانی چی دارید؟ بای با افتخار استفادش کنیم و حتی پزش رو به دیگران بدیم
مریم سادات
مریم سادات
٩٤/٠٧/٠٩
٠
٠
احسنت کاملا بهاتون موافقم:)