خانه انجمن یک دارایی پر مسئولیت !
٨٤٥
٨١
راتا

یک دارایی پر مسئولیت !

یک دارایی پر مسئولیت !

اگه شما مسئول آستان قدس رضوی بودید ،ازدارایی های امام رضا(ع)  چه استفاده هایی  برای جامعه می کردید؟

تا به حال به این موضوع فکر کردین ؟

٩٤/٠٦/١٠
نظرات کاربران
کد امنیتی
imanhkt
imanhkt
٩٤/٠٦/١٠
٢
٠
خوش به حال امام رضا (ع) و سایر بستگان :|
admincheh
admincheh
٩٤/٠٦/١٠
٠
٠
سوالشون جدی بود ..
imanhkt
imanhkt
٩٤/٠٦/١٠
٣
٠
اگه میشد استفاده کرد برای جامعه که تا الان استفاده میکردن ازش ... البته مثل اینکه قرار بود دانشگاه امام رضا رو انتقال بدن توی یکی از همین زمین های آستان قدس... والله چه میدانیم... آدم سر در نمیاره از کار دولت :|
راتا
راتا
٩٤/٠٦/١٠
٠
٠
وچرامانداریم بیمارستانهایی مجهزبرای درمان بیماران نیازمنددرمشهد؟
Mahziar
Mahziar
٩٤/٠٦/١٠
٨
٠
دارایی استان قدس اینقدر هست که فکر کنم اگه بخاد کاری کنه ، هیچ گدایی،کودک کار،کارتن خوابی و....(البته از نوع واقعیش) تو مشهد که نه ، تو ایران باقی نمیمونه . البته همچین اراده ای نبوده نیست و نحواهد بود .
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٤/٠٦/١٠
١
١
بلهههههه. مافیایی شده تو ایران واسه خودش
n_gharib
n_gharib
٩٤/٠٦/١٠
٠
٠
با شما موافقم تا بوده و هست پولش رفته تو جیب بالا بالایی ها
راتا
راتا
٩٤/٠٦/١٠
٠
٠
ومنم موافق 100درصدباحرفاتون.
m-roohangiz
m-roohangiz
٩٤/٠٦/١٠
٥
٠
کمک ب بدبختایی ک واسه نون شبشون موندن و کسی عین خیالون نیست...کمک ب بیچاره هایی ک واسه قرض و قوله و بی پولی یک مثقال آبرو براشون نمونده...کمک ب بچه هایی ک باید جور خانوادشون رو بکشن...پخش کردن غذاهای حضرت بین آدمای معمولی...رنگ غذاهاشو نشون بقیه نمیدن در صورتیکه خیلیارومن دیدم ک برای شفا ی تیکه نون خاستن و ندادن....
راتا
راتا
٩٤/٠٦/١٠
١
٠
فکرکنم اگه بدونیم خریدن آبروی مردم چه اجری داره پیش خداحتمابه فکراستفاده صحیح وبجاازاین اموال می افتادیم.
راتا
راتا
٩٤/٠٦/١٠
٠
٠
فکرکنم اگه روزانه واسه مریضهای بیمارستانهاهم غذابدن کارخوبی باشه....روزی یک بیمارستان
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠٦/١٠
١
٤
نمیدونم....تا حالا بهش فکر نکردم:|
راتا
راتا
٩٤/٠٦/١٠
٠
٠
خیلی عجیبه....تاحالافکرنکردین؟!؟من که هروقت نگاهم به دیوارهای زمینهای گوشه کنارشهرمون میفته که فقط روش آرم تملک آستان قدس خورده کلی فکرمیکنم؟که چرااین زمینهابلااستفاده موندن ویه عده بی خونه هستن؟!؟
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠٦/١١
٠
٠
نمیدونم کیا بامن مشکل دارن ..هرجا میرم منفی میرنند.....یعنی اینقدر خاص هستم؟؟
راتا
راتا
٩٤/٠٦/١٢
٠
٠
یه مثبت فقط واسه اینکه ازحق خودت دفاع کردی واعتراض کردی درمقابل اونی که بی دلیل منفی داده....چقدرخوب بوداگربدونیم میشه نظرداددربرابربعضی ازموضوعات!
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٤/٠٦/١٣
١
٠
نباید هم فکر کرده باشی"ن"...ما در این مملکت به خیلی چیزا مثل این نباید فکر کنیم...!!!
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٤/٠٦/١٠
٢
٠
ترجیح میدم سکوت کنم تا کامنتم حذف نشه!
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٤/٠٦/١٠
٧
٠
فقط یه نگاهی به آمار کمیته ی امداد نشون میده با میزان عایدی که از صندوق های کمیته به دست میاد کل فقرای ایران میتونن یه زندگی آبرومندانه دست و پا کنن و ما همچنان انگشت حیرت به لب میگزیم که چی شد اینهمه پول؟ چی شد که هر مقام مسولی که جاپاش رو محکم کرد شروع کرد به اختلاس چی شد آرمانهای بچه های انقلابی؟؟
راتا
راتا
٩٤/٠٦/١٠
٠
٠
ومشکل اینجاست که اون زمان مابرای آرمانهامون می جنگیدیم والان برای زندگی ومنفعت شخصی باآرمانهامون داریم می جنگیم.
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠٦/١٠
٠
٧
اگه من بودم اختلاس میکردم ميرفتم...
راتا
راتا
٩٤/٠٦/١٠
١
٠
خدایی منفی داشت حرفت!
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠٦/١٠
٠
٠
مهم نیس
راتا
راتا
٩٤/٠٦/١٢
٠
٠
نچ نچ....حساب دیگه ای بازکرده بودم روشما!
aaasaeid
aaasaeid
٩٤/٠٦/١٠
٧
٤
اکثر اموال آستان قدس از طریق وقف به دست اومده. مردم میان مالشون رو وقف حرم میکنند و از لحاظ شرعی اون پول حتما باید توی حرم خرج بشه و آستان قدس اجازه نداره پولی رو که مردم برای خرج در حرم امام رضا دادن رو برداره بنا به تصمیم خودش جای دیگه ای خرج کنه.
ali-y
ali-y
٩٤/٠٦/١٠
٠
٠
سلام تقریبا درست می فرمائید چرا که به نوع و نیت واقف بستگی داره. ضمن اینکه خدمات خوبی هم آستان قدس ارائه می کنه احداث فضاهای آموزشی و ورزشی با کیفیت در مناطق حاشیه شهر . وجود کارخانه های تولیدی که اشتغال زیادی ایجاد کرده .
راتا
راتا
٩٤/٠٦/١٠
٠
٠
امافکرکنم خیلی بیشترازاینهاجاداره این اموال که بتونه به دردمردم بخوره......وقتی شماپول توحرم میندازی نیتت وقف نیست....نیتت اینه که بااستفاده ازاون پول گره ای ازکارمردم واکنی تاامام رضاهم به جاش کره مشکل توروواکنه.
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٤/٠٦/١٠
٢
٠
تا جایی که ما خوندیم و شنیدیم امامان معصوم کاخ نشین نبودن که ما اومدیم برای امام رضا کاخ ساختیم! نمیفهمم این استدلال رو حرم امام رضا چه نیاز یداره به این همه عایدی؟؟ خیلی دور شدیم از معنویت. امامان ما یه عمر مبارزه کردن با کاخ نشینی و تجمل و ما اومدیم برای امام معصوم مون حرمی ساختیم که چیزی از اون کاخ ها کم نداره.بعد اطراف همون حرم هزاران نفر سر گرسنه زمین میذارن. به نظر شما امام رضا از چنین مقبره و حرمی راضیه؟؟
aaasaeid
aaasaeid
٩٤/٠٦/١٠
٣
٠
اون پول هایی که مردم میندازن تو ضریح یک هزارم درآمد آستان قدس از وقف هم نمیشه. مردم میتونن به جای اینکه زمین و پول و ... وقف آستان قدس کنند برن همونو مدرسه و خونه و .... برای محرومین بسازن. اینجا تقصیر متوجه مردمه . من وقتی پولی رو میدم به کسی و میگم اینو در فلان راه خرج کن و اون بره در یه راه دیگه خرج کنه عملا خیانت در امانته.
راتا
راتا
٩٤/٠٦/١٢
٠
٠
به قول شماانسان سعی میکنه اموالش روبسپاره دست کسی که مطمئنه بهش....شایدیه نفرتوسن پیری وسالخوردگی بخوادمالش رو وقف کنه وخودش توانایی ویااصلامهارت وتخصص انجام اون کاررونداشته باشه پس میره دنبال یه آدم معتمدوچه کسی مطمئن ترازخدمتگذارهای امام رضاتواین شهر؟.......بحث من سراین نیست که چرامردم اموالشون رومیدن دست آستان قدس بحث اینه که وقتی مردم به حرمت امام رضااعتمادمیکنن به سازمان یانهادی نتیجه اون اعتمادچی میشه؟....بحث ایده دادن وتبادل نظرهستش تواین انجمن نه خدایی نکرده بی حرمتی...بی اعتمادی یاتوهین وافترا......خودم خوب میدونم که این سازمان تابه الان خیلی کارهای مهم وبزرگی انجام داده که حتی خیلی ازماهاهم خبرنداریم....مهم اینه که نقاط خالی وموردنیازجامعه هم دیده بشه وواسشون کاری انجام بشه.
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٤/٠٦/١٠
٢
٠
کلی خونه میساختم میدادم به بی سرپرستا
راتا
راتا
٩٤/٠٦/١٠
٠
٠
بهترین کارممکن
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٤/٠٦/١٣
٠
٠
سلام ... یعنی بجای ماهی گیری ماهی میدادیم این که مثل یارانه است
n_gharib
n_gharib
٩٤/٠٦/١٠
١
٠
یک مجتمع مسکونی میساختم برا بی خانه مان ها البته این نظر کلیه ها وگر نه نقشه مجتمع مسکونی هم امادست واسه اجرا
راتا
راتا
٩٤/٠٦/١٠
٠
٠
یک مجتمع که نه میشه توهرقطعه ازاین زمینهایک مجتمع ساخت که تعدادشون خیلی زیاده.....من نمیگم مفت بدن به مردم....درازای خونه هامیتونن مثلابه مدت 20سال اجاره بهابگیرن ازساکنان که هم اوناصاحب خونه بشن هم استفاده بشه ازاین زمینهای بی زبون
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٦/١٠
٤
٠
اوه اوه .... روی بد موضوعی دست گذاشتین ... دوست دارم خرخره شونو بجوم ... با این دارایی عظیمی که مردم برای آستان قدس به عشق اما رضا تهیه کردن ، ما نباید حتی یک محله فقیرنشین هم در مشهد داشته باشیم .... بجای ساخت بیمارستان رضوی برای عربا و مشهد مال و به جای استفاده از پول بادآورده مردم ساده لوح ، برای بزرگ کردن شکم آقا زاده هاشون ، باید این پول رو صرف احیای معیشت مردم بکنن ... و خیلی حرفای خط قرمزی دیگه!
راتا
راتا
٩٤/٠٦/١٠
٠
٠
روی موضوع بدنه که شایدموضوع بسیارمهمی هم پاگذاشتیم اماسکوت تابه الان بی اهمیتش کرده وشایدبد.....وشایدنداشتن برنامه ریزی ومدیریت نامناسب باعث شده که فقط بادبخوره این دارایی ها....
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٦/١٠
٠
٠
راتا خانوم اگه فقط باد بود که این مال و اموال رو میخورد که غصه ای نبود ....
راتا
راتا
٩٤/٠٦/١٢
٠
٠
من دیگه صوبتی ندارم....سرتان سنگینی میکندعایا؟
aassak13
aassak13
٩٤/٠٦/١٠
٠
٠
مجتمع فرهنگی می ساختم، شامل مسجد ، کتابخانه، ورزشگاه، رستوران، پارکینگ،
راتا
راتا
٩٤/٠٦/١٢
٠
٠
چقدرخوب...به راستی که مجتمع های فرهنگی خیلی کم هستن توشهرمون
چراغعلی
چراغعلی
٩٤/٠٦/١٠
٠
٠
این از اون خط قرمزاییه که حتی منم با اینکه معمولا باخط قرمزا شوخی میکنم در موردش چیزی نمیگم
راتا
راتا
٩٤/٠٦/١٢
٠
٠
قرارنیست شوخی کنید....قراره نظربدیدوطرح وایده عنوان کنید.....قرارنیست واسه ایده ونظروافکارهم خط قرمزی مشخص بشه
aassak13
aassak13
٩٤/٠٦/١٠
١
٢
ولی خدا وکیلی چرا بعضیامون فکر میکنیم از مسولین آستان قدس بیشتر می فهمیم
راتا
راتا
٩٤/٠٦/١٢
٠
٠
کسی نگفت بیشترمیفهمیم...هرکسی نظروایده ای رومطرح میکنه اینجاوفکرنکنم ایده دادن یعنی توهین به فهم وشعوردیگران.
MONA-R
MONA-R
٩٤/٠٦/١٠
٠
٠
كاش اين حرفا ب گوششون برسه
راتا
راتا
٩٤/٠٦/١٢
٠
٠
کاردنیاروچه دیدید....شایدبرسه:)
aaasaeid
aaasaeid
٩٤/٠٦/١٠
٩
٤
اگه همینایی که انقدر غر میزنن به سر اموال آستان قدس و دولتو و کشور و ..... بجاش برن خمس مالشون رو بدن دیگه هیچ فقیری تا 1000 کیلومتری ایران هم پیدا نمیشه
aassak13
aassak13
٩٤/٠٦/١٠
٠
٠
دقیقا
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٦/١٠
٤
١
اونایی که خمس و زکاتشونو میدن چی ... حق دارن توقع داشته باشن یا نه ....
زهرا خدائی
زهرا خدائی
٩٤/٠٦/١١
١
٠
یعنی الان مشکل فقط خمس و زکاته ؟، خیلی ها هستن که میدن ، اما بازم فقیر تو این کشور هست
راتا
راتا
٩٤/٠٦/١٢
٠
٠
به نظرشماخمس وزکات روکجامیدن مردم این شهر؟....نمیشه که برن درخونه های مردم روبزنن و مستقیم بدن دست مردم....یامیدن کمیته امدادیاسازمان بهزیستی ویاخیریه ها....مهم پررداخت خمس وزکات نیست مهم اینه که حجم واقعی این پرداختهابه دست مردم بی نیازبرسه.
aaasaeid
aaasaeid
٩٤/٠٦/١٢
٠
٠
خمس رو میدن به دفتر مراجع تقلید نه بهزیستی
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٤/٠٦/١٣
٠
٠
سلام ... من که تا حالا ندیدم از روی خمس یک ساندیس دست کسی بدهند
راتا
راتا
٩٤/٠٦/١٤
٠
٠
حالابماندکه خمس وزکات روکجامیدن....مهم اینه که برسه دست انسانهای نیازمند
دختر آریایی
دختر آریایی
٩٤/٠٦/١٠
٠
٠
غیر از سروسامون دادن به وضعیت نیازمندا وبی خانمانای کشور اینا به ذهنم میرسه:یکی اینکه فرهنگ کتابخونی رو زیاد میکردم؛میشه با مقدار کمی از اون همه سرمایه کتابای مفید ورایگان گذاشت دراختیار آدما!یکی دیگه اینکه کمک به ازدواج وشکل گرفتن خانواده از طریق تهیه مسکنشون یا ایجاد اشتغال واسه مردا واسه اونایی که از ترس فقر ازدواج نمیکنن وخودش میشه یکی از عاملای فساد جامعه.دیگه اینکه یه کاری که نمیدونم چیه واصن فک نکردم بهش انجام بشه راجع به امربه معروف خصوصـــــــا مسئله حجاب!!!تو شهرمذهبی مثل مشهد وچه بسا تو کل کشور این موضوع رو به بدترشدنه و با گشت وارشاد واینا هم حل شدنی نیست وفقط باید با یه روش درست علت برتری حجاب رو به مردم فهموند وسوقشون داد به سمت درست شدن حجاب!بچه های کار هم جزو اون قشر به شدت آسیب پذیرین که شرایط زندگیشون دست خودشون نیست و واقعا باید یه فکر اساسی واسه آیندشون کرد!از طرف خود امور فرهنگی حرم هم میشه یه عده رو مآمور کرد واسه آموزش تو مدارس ابتدایی و گفتن یه سری چیزای واجبی که هر مسلمونی باید بدونه و تو مدرسه بهش توجهی نمیشه:)ولی درکل کی به حرف ما گوش میده راتاجان؟!؟!:/
راتا
راتا
٩٤/٠٦/١٢
٠
٠
الهی فدات شم.... من که گوش میدم......مهم اینه که مابه عنوان یه مسلمون به این فکرکنیم که اگه ثروتی به این عظمت دستمون باشه چه جوری ازش استفاده خواهیم کرد....کاردنیاروچه دیدی شایدیه نفرم مسئول گذرش به این انجمن افتادوچندتاایده انتخاب کردواجراکرد.....ماکه کاری ازمون برنمیادحداقل میتونیم نظرمون رواعلام کنیم....مرسی دوستم بابت ایده های قشنگت:*
v-qavam
v-qavam
٩٤/٠٦/١٠
١
١
ههعععععععععععیییییییییییییییی و فقط هعععععععییییییییییی
راتا
راتا
٩٤/٠٦/١٢
٠
٠
من جای شمابودم بجای ههععععععییییییی گفتن چندتانظروایده میذاشتم:)
f_yazdi
f_yazdi
٩٤/٠٦/١٠
١
٢
ببین دوستم چه انجمنی گذاشتهههههههه :*
راتا
راتا
٩٤/٠٦/١٢
٠
٠
واقعا....والا.....فقط ازم خبربگیروببین بعداین انجمن زنده خواهم بودیانه؟!؟خخخخخخخخ
لیلی
لیلی
٩٤/٠٦/١١
٣
٢
قدرت و غرور زاییده ناخواسته ثروت است از این فرزند بالهوس شما چه انتظاری دارید؟ جز اشوبگری، تبعیض فقر و بی عدالتی
راتا
راتا
٩٤/٠٦/١٢
٠
١
.................
mahboobeh
mahboobeh
٩٤/٠٦/١١
٠
٤
ادامه ی حرمو می ساختم بازم :|
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٤/٠٦/١١
٢
٢
مثلا تا هاشمیه کش بیاد حرم خوبه؟
aassak13
aassak13
٩٤/٠٦/١١
٠
١
متاسفانه با هتل هایی که اطرافش ساختن نمیشه
راتا
راتا
٩٤/٠٦/١٢
١
٠
ادامه حرم؟!؟تاکجا؟یکم به فکرآدمایی هم باشین که گرسنه وبیکارگوشه وکنارحرم وجوددارن!
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٤/٠٦/١٣
٠
٠
سلام ... همین دیوارهای کجی که ساختن درست کنند کفاف 50 سال دیگر هست
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٤/٠٦/١٣
٠
٠
سلام ... پیشنهاد رویا خانوم عالی است
mahboobeh
mahboobeh
٩٤/٠٦/١٤
٠
٠
چرا منفی میدین خو؟ بیاین تموم پولا رو به خودتون میدم اصن !
راتا
راتا
٩٤/٠٦/١٤
٠
٠
:))
لیلی رضایی
لیلی رضایی
٩٤/٠٧/٢٤
٠
٠
خانمها برای اعتراض کردن در فضای مجازی از لغات دخترانه استفاده نکنید این لغات جرات و جسارت مرد را برای اهانت بیشتر میکنه بلاخره یه جایی باید این حرف را میزدم چون موضوع جدیه مثلا اگر منفی خورد کامنتتون نگین چرا منفی دادین؟توجیه کنندست این سوال بلکه یکم فکر و تامل بعد در مورد درست کامنت گزاشتن..بنویسید البته این تنها دغدغه ای نبود که باعث شد این کامنت را بگزارم شما در جامعه بین الملل هم که تحقیق کنی امکان اسیب دیدن خانمهای مبارزه گر و جنگجو کمتره حرفم این است در برخورد با مشکلات به سختی اش فکر نکنید به شکست دادنش به هر نحوی که ممکنه فکر کنید مرسی کامنت ام تایید بشود جیم عزیزم
h - razavi
h - razavi
٩٤/٠٦/١٢
٠
٠
چه جالب! نمیدونم ولی هرکار میکردم غیر از کارایی که اونا می کنن!! میدادمش به بدبخت بیچاره ها تا به یه زخم زندگیشون بزنن، البته شاید اگه واقعا جای اونا باشم شرایطم فرق کنه و این حرفام یادم نمونه!
راتا
راتا
٩٤/٠٦/١٢
٠
٠
بده که آدم متناسب باشرایط شخصیتشم فرق کنه......میدونم تواینجوری نیستی ....خداکنه همه بتونن توزمان قدرت به فکربقیه باشن
fatemeh _t
fatemeh _t
٩٤/٠٦/١٢
٠
٠
با نظر آقای aaasaeid موافقم
راتا
راتا
٩٤/٠٦/١٤
٠
٠
فقط درهمین حد!!!
s_mohsen
s_mohsen
٩٤/٠٦/١٢
٠
٠
اینجا به نظرم مساله اهم و مهم پیش میاد! مطمئنا کسی که در سال ها پیش ملکی یا جایی رو وقف حرم کرده و الان در قید حیات نیست از وضعیت کنونی با خبر نبوده اما حالا که این املاک با ارزشهای بسیار زیاد بدون کاربرد مونده در حالی که میتونه زمینه اشتغال یا کسب درامد بسیاری رو فراهم کنه باید جنبه مهمتر قضیه رو در نظر گرفت! هر چند که شاید به قول دوستان این کار درست نباشه...
راتا
راتا
٩٤/٠٦/١٤
٠
٠
موافقم بانظرتون واقعا
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٤/٠٦/١٣
٠
٠
سلام... خیلی فکر کردم. اول از همه باید ارزش سرمایه را در دنیای تورم زا ثابت نگه داشت و بعد از ان هرچه خادم افتخاری و غیر افتخاری بود میریختم بیرون
راتا
راتا
٩٤/٠٦/١٤
٠
٠
:)))......چکاربه خادماداری؟!
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٤/٠٦/٢٧
٠
٠
دقیقا نمیدونم چه طوری ولی اشتغال زایی...کمک هزینه ازدواج....وچیزایی تو این مایه ها؟!