خانه انجمن شعرباران تابستانه !
٦١٧
٢٤
mehri_mo

شعرباران تابستانه !

شعرباران تابستانه !

همون طور که می دونید فردا اولین روز آخرین ماه تابستون شروع میشه ، از جایی که اکثر جیمی ها اهل دل و شعرند.می خوایم برای بدرقه تابستون شعرای تابستونی و مخصوصا تک بیت های خوب ارائه بدین . 

پ.ن: شعرا به هر چیز تابستونی مثل گرما و ماه و نوبرانه ها و.. می تونن ربط داشته باشن :)

٩٤/٠٥/٣١
نظرات کاربران
کد امنیتی
mard
mard
٩٤/٠٥/٣١
٠
١
اول
mard
mard
٩٤/٠٥/٣١
٠
٠
از لب سرخ تو حرفی نزدم ترسیدم/ زعفران باد کند دست خراسانی ها
aassak13
aassak13
٩٤/٠٥/٣١
٠
٠
پادشاه فصلها پاییز، داروگ کی می رسد باران
admincheh
admincheh
٩٤/٠٥/٣١
٠
٠
چه ربطی داره به تابستون ؟-_-
aassak13
aassak13
٩٤/٠٥/٣١
٠
٠
پاییز بعده تابستونه دیگه
mard
mard
٩٤/٠٥/٣١
٢
٠
از شهد لب توست که در حاشیه قم ... هی شعبه زدند حاج حسین و پسرانش
aassak13
aassak13
٩٤/٠٥/٣١
٠
٠
یادش بخیر این شعر رو، تابستونه فصل شادی و خنده...
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٤/٠٥/٣١
٠
٠
فصل، فصل خیش و فصل گندم است عاشقان این فصل، فصل چندم است؟ / فصل گندم، فصل جو، فصل درو فصل بی‌خویشی است، فصل خویش نو / چارفصل سال را رسم این نبود هیچ فصلی اینچنین خونین نبود / فصل کشت و موسم برزیگری است عاشقان این فصل، فصل دیگری است / فصل دیگرگونه، دیگرگونه فصل فصل پایان جدایی، فصل وصل / فصل سکر وحشی بوی قصیل شیهه‌ی خونین اسبان اصیل / فصل داس خسته و خورجین سرخ فصل تیغ لخت،فصل زین سرخ / فصل گندم، فصل بار و برکت است عاشقان این فصل، فصل حرکت است / طرح کمرنگی است در یادم هنوز من به یاد دشت آبادم هنوز / خوب یادم هست من از دیر باز باز جان می‌گیرد آن تصویر، باز / گرگ و میش صبح پیش از هر طلوع امت مرد دروگر در رکوع / خوشه‌ها را با نگاهش می‌شمرد داس را در دست گرمش می‌فرشد / قطره قطره خستگی را می‌چشید دست بر پیشانی دل می‌کشید / بافه‌ها را چون که در بر می‌گرفت خستگی‌ها از تنش پر می‌گرفت / گاه دستی روی شبنم می‌گذاشت روی زخم پینه مرهم می‌گذاشت / شت دامانی پر از بابونه داشت پینه‌ی هر دست بوی پونه داشت / تو همان مردی، همان مرد قدیم با تو میراثی است از درد قدیم / در تو خون خوشه‌ها جوشیده است خوشه‌ها خون تو را نوشیده است / دست‌هایت بوی گندم می‌دهد بوی یک خرمن تظلم می‌دهد / دارد آن فصل کسالت می رود باز امید اصالت می رود / تازه کن آن روزهای خوب را روزهای خیش و خرمنکوب را / چند فصلی کشت بذر عشق کن هر چه قربانی است نذر عشق کن / سرخ کن یأس سفید یاس را پاک کن گرد و غبار داس را / خوشه‌ی گندم پس از دی می‌رسد داس تو افسوس، پس کی می‌رسد‌؟ / بار می‌بندیم سوی روستا می‌رسد از دور بوی روستا / قیصر امین‌پور
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٤/٠٥/٣١
١
٠
بهترین بیت:چند فصلی کشت بذر عشق کن هر چه قربانی است نذر عشق کن
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٤/٠٥/٣١
٠
٠
نه ! چشم دیدن ندارم در پیش تو دیگری را / قدری رعایت کن ای زن ! این مرد شهریوری را صرفا به خاطر شهریورش:)
n_gharib
n_gharib
٩٤/٠٥/٣١
٠
٠
پ ن یعنی چی من خیلی وقته درگیرشم
زهرا خدائی
زهرا خدائی
٩٤/٠٥/٣١
٠
٠
مخفف "پی نوشت " هست
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٤/٠٥/٣١
٠
٠
مخفف پی نوشت.حروف اول پی نوشت.
Cold
Cold
٩٤/٠٥/٣١
٦
٠
تو خورشید منی اما نمیتابی بر این سقف....چه تابستان سردی داشتم امسال بانو! (خودم)
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٤/٠٦/٠٢
٠
٠
عالیییییی
Cold
Cold
٩٤/٠٦/٠٢
٠
٠
مرسی : )
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠٦/٠١
١
٠
تابستان هم رفت و... خب بدرک خب بدرک خب بدررررررررررررک /////اینم ی شعر آهنگی زیبا
زهرا خدائی
زهرا خدائی
٩٤/٠٦/٠١
٠
٠
تو این گرما بیا دیوونه گردیم /تو حوض آب یخ وارونه گردیم/که این گرمای سوزان کشت ما را/برای هم بیا هندونه گردیم ! (ناشناس)
زهرا خدائی
زهرا خدائی
٩٤/٠٦/٠١
٠
٠
فصل تابستان هواي چشمه هاست / برگها آنجا طهارت ميكنند (مژده ژیان)
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٤/٠٦/٠١
٠
٠
سلام ... امسال دسته جمعي رفته بوديم سياحت
راتا
راتا
٩٤/٠٦/٠١
٠
٠
گرچه تابستان همیشه گرم بوده درمیان فصل ها........گرمی آغوش تواماهوای دیگریست!
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٤/٠٦/٠٢
١
٠
توی تابستون آغوشت.../ دلم دلتنگ بارونه..../ کسی غیر از تو حالم رو.../ نمی فهمه نمی دونه.../ توی تابستون آغوشت.../ زمستونم دیگه سرد نیست.../ تو خورشید نگاه تو.../دل من دیگه پر درد نیست.../ توی تابستون آغوشت.../ دیگه هیچکسی نامرد نیست.../ تو اون شهری که تو هستی.../ دیگه عاشقی ولگرد نیست...
Cold
Cold
٩٤/٠٦/٠٢
٠
٠
کسی غیر از تو حالم رو نمیفهمه ،نمیدونه...
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٦/٠٢
٠
٠
:|