خانه انجمن ورود خانم ها به این شغل ممنوع !
٧٠١
٥٤
Samira

ورود خانم ها به این شغل ممنوع !

ورود خانم ها به این شغل ممنوع !

نظرتون راجع به کار کردن خانم ها در جامعه امروزی چه شغل های رسمی و چه شغل غیر رسمی چیه؟

به نظرتون چه کارهایی  منزلت های زن رو پایین میاره و نباید زن توش فعالیتی داشته باشه ؟  

٩٤/٠٧/١٨
نظرات کاربران
کد امنیتی
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٧/١٨
٣
٠
عمران :) ! عمران و عمران ! رشته خشنی هست و با روحیه شما نمی سازه ! بعد اگه تو گود نرین ، یعنی نمی تونید کار رو کنترل کنید و اگر برین باز هم خطر داره ! مثلا من شستم (شصت ! ) تا مرحله قطعی رفته جلو یا پام ، یا چند تا از همکارام زخمی شدن ، خدابیامرز حاج اصغر چند ماه پیش کشته شد ، و خیلی حادثه ی دیگه ! تو کارگاه ساختمونی باید داد بزنی و اینکه تو محیط کارگاه به دلیل خشن بودنش ، اصلا با روحیات خانم ها سازگار نیست، مگر اینکه خودشون رو محدود کنند به دفتر فنی ، که این خسته کننده هست :) ! معماری بخونید !
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٧/١٨
٢
٠
به نظر من ، کارهایی که سلامت روحی و روانی یک خانم رو به خطر نمی ندازه مناسب هست !به هر حال یه مرد وقتی عصبی و خسته وارد خونه میشه ، ببینه همسرش هم با همون شرایط تو خونه هست و از سر کار اومده دیگه سنگ رو سنگ بند نمیشه ! :) بعد تصور کنید همین همسر گرامی با همین روحیه خشن بخواهد فرزند شما رو بزرگ کنه ، این خیلی سخت میشه ، بعدشم وقتی یک مرد خودش رو خسته می کنه دوست داره زندگیش یا زن و بچش دیگه این سختی رو نکشن ! و اگر قرار بود که هم مرد سخت کار کنه و هم همسرش دیگه دلیل و انرژی و روحیه ای برای کار کردن نیست ، من خودم به شخصه به همین دلیل دوست ندارم در آینده اگر همسری اختیار کنم تو مشاغل سخت کار کنه :) یه خانم باس منزلت شغلی داشته باشه و دست به هر کاری نزنه !
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٧/١٨
٤
٢
و اینکه خانما چه رشته هایی برن خوبه ! اول اینکه هر رشته ای که دوست دارن :) ولی ما به شما پیشنهاد می کنیم رشته های روانشناسی گرایش چگونه همسر خود را تکریم کنیم بعد چگونه فرزند صالح تربیت کنیم ، اخلاق در قرآن و استفاده از اون در زندگی ، و خوب زیر شاخه های رشته های علوم تجربی هم خوبه و دیگه حقوق ، حسابداری ، پرستاری ، معماری ، الکترو تکنیک ، برنامه نویسی ، آی تی ، ریاضی و ورزشی هم خوبه ! مثلاً چطوری یه مرد رو بتونیم تو شترنج شکست بدیم !
هاچ
هاچ
٩٤/٠٧/١٨
١
٠
(و همچنین آموزش املا به مردان) شطرنج
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٧/١٨
١
٠
:| من دیگه حرفی ندارم !… :)
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٧/١٩
١
٠
:) ! دیگه باس جواب کامنت شما رو داد خانم هاچ :) شترنج .[ ش َ رَ ] (اِ) شترنگ . اقسام غله را گویند که به هم آمیخته باشد. (از برهان ). چند قسم غله را مخلوط کرده تا آش یا نان پزند. (فرهنگ نظام ). اقسام غله ٔ به هم آمیخته را گویند. که به صورت مخالفند، مثل : گندم وجو و نخود و عدس و باقلا و ماش . (از انجمن آرا) (آنندراج ). || شطرنج . شترنگ . شترنج را که بازی معروفی است صاحبان فرهنگ نیاورده اند و همانا این لغت مذکور (شترنج به معنی غله ٔ مخلوط) به آن مناسبت دارد زیرا که چنانچه آش شترنجی از همه غله های مختلفه است شترنگ هم آلات و اشکال مختلفه دارد مانند اسب و فیل و رخ و شاه و وزیر و پیاده . و اهالی هند آن را چترنگ گویند. (از انجمن آرا) (از آنندراج ). در بعضی لغت نامه ها آمده است که اصل آن کلمه هندی است و چترنگ است به فتح جیم فارسی و ضم تا و فتح راء مهمله و سکون نون و کاف و معنی آن اعضاء چهارگانه باشد، یعنی فیل واسب و ارابه و پیاده . (یادداشت مؤلف ) : چو بنشست بهرام لنبک دوید یکی خوب شترنج پیش آورید. فردوسی http://parsi.wiki/dehkhodaworddetail-22f219180c364203a60df92057b2fbcf-fa.html :) ! به لینک فوق مراجعه کنید خانم هاچ
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٧/١٩
١
٠
در همه‌ی زبان‌ها واژه‌هایی هست كه از نظر املایی به دو یا چند صورت می‌توان آن‌ها را نوشت. در این نوع كلمات، معمولن نوشتن یك صورت آن‌ها ارجح، درست‌تر و متداول‌تر است و نوشتن شكل دیگر غلط به‌شمار نمی‌آید. :) به عنوان مثال :
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٧/١٩
٢
٠
جهت اطلاعات بیشتر به لینک زیر رجوع کنید :) ! http://aryaadib.blogfa.com/post-1013.aspx
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٧/١٩
٠
٠
• شطرنج / شترنج: شطرنج معرّب و اصل آن سانسكریت است. امروزه با حرف «ط» رایج‌تر است. • شکیب / شکیبایی مشتاقی و صبوری از حد گذشت ‌یارا گر تو شکیب داری طاقت نماند ما را تا نباید گَشتنم گِردِ دَرِ کس چون کلید بر درِ دل از آرزو قفلِ شکیبایی زنم سعدی • صفحه / صحیفه هر دو کلمه به‌ یک ‌معنا است و می‌توان آن‌ها را به‌جای ‌یکدیگر به‌کار برد. امّا در معنای اخص، صفحه به هر‌یک از دو رویه‌ی کاغذ و صحیفه به ورق کتاب (که دارای دو رویه است) اطلاق می‌شود. • صندلی / سندلی‌: معرّب سندلی، در فارسی چندن و چندل و از اصل سانسكریت است، امروزه با حرف «ص» رایج‌تر است. • طومار / تومار‌: اصل این كلمه یونانی و طومار معرّب آن است. املای شكل اول رایج است. • غربال / غربیل
Looshi
Looshi
٩٤/٠٧/٢٢
٠
٠
هه! :دی
aaasaeid
aaasaeid
٩٤/٠٧/١٨
٢
٠
کار کردن خانوم ها توی شغل هایی که نیاز به خرج کردن احساسات داره بسیار عالیه چون برای این کار ساخته شدن خانوم ها مثل معلمی پرستاری و .... ولی کارایی که نیاز به زور بازو داره و با جنس لطیف زن سازگار نیست و از همه مهمتر نیاز به منطق گرایی 100 درصد داره برای خانوم ها مناسب نیست مثل کارگری و مهندسی و قضاوت و .....
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠٧/١٨
٠
٠
موافقم
aassak13
aassak13
٩٤/٠٧/١٨
١
١
شغلهایی که رو که مرد می تونه انجامش بده، زن نباید اون شغلها رو داشته باشه.
ghazale
ghazale
٩٤/٠٧/١٨
٠
٠
اگه یک خانم تو اون شغل ها بهتر از یه مرد باشه چی ؟
aassak13
aassak13
٩٤/٠٧/١٨
٠
٠
بعضی شغلها زنون است باید خودشون انجام بدن مثل معلمی، خیاطی ، آرایشگاه، فروشندگی و ... ولی بقیه رو نه.
:|
:|
٩٤/٠٧/١٨
٠
٠
چشم:|
ghazale
ghazale
٩٤/٠٧/٢١
٠
٠
این چه ربطی به سوال من داشت :| میگم اگه تو شغل هایی که صرفا مردونه یا زنونه نیست یه خانم بهتر باشه چی ؟
مرتضی هنرمند راد
مرتضی هنرمند راد
٩٤/٠٧/١٨
١
٠
والا من اومدم نظرات بهمنو بخونم فقط:-)
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٧/١٨
١
٠
:) من خیلی مخلصتم :) مرتضی
aassak13
aassak13
٩٤/٠٧/١٨
٠
٤
اگه خانم ها رو از سطح بازار جمع کنیم کار برای مردها جور میشه و بیکاری به صفر می رسه.
f_babaei
f_babaei
٩٤/٠٧/١٩
١
١
شما فقط بیکاری رو بخاطر زن ها میبینبد؟شما بیاین یک نگاه به همین کشوره کره یا چین بندازین.از خار همه زن ومرد شب تا صبح کار میکنند.والا واسه همشون هم کار هست.شاید یک زن بیوه باشه یا طلاق گرفته.باید کار کنه تا شکم خودشو سیر کنه.لطفن انقدر سطحی به موضوع ها نگا نکنید.من عذر خواهم اگه تند انتقاد کردم
لیلی رضایی
لیلی رضایی
٩٤/٠٧/٢٤
٠
٠
خانم بابایی نیازی به عزرخواهی نیست کاملا انتقاد درستی ایراد کردید.
aassak13
aassak13
٩٤/٠٧/١٨
٠
٠
الان مثلا یه عده از خانم ها از نقاط مختلف کشور اومدن قوچان دارن مخابرات می خونن، پر حالی که می تونستن برن رشته مختص خودشون
fatemeh _t
fatemeh _t
٩٤/٠٧/١٨
١
٠
اولا اینکه زن میتونه تو محیط های کاری سالم (!) کار کنه... دوما ترجیح میدم خودم رو مثال بزنم، من یک زن ولی با رشته مهندسی که خیلی ها از دور که بهش نگاه میکنند جنبه فوق العاده صنعتیش رو میبینند هستم و فوق العاده به رشتم علاقه دارم و اگر زمان به عقب برگرده باز هم موقع انتخاب رشته همین رو انتخاب میکنم ولی این دلیل بر این نمیشه که هر محیط کاری ای قبول کنم، از دورانی که پدرم این رشته رو بهم معرفی کرد و تحقیق کردم، با وجود همه جنبه هاش انتخابش کردم... ولی موضوع اصلی اینه که وظیفه من اصلا این نیست که کار کنم ولی خب مسلما انقدر ذوق دارم که چند سال هم که شده بعد از فارغ التحصيلی کار کنم ولی اگه ازدواج کنم و ببینم که از پس زندگیم و تربیت فرزندم بر نمیام قطعا رشته مورد علاقم رو کنار میزارم، واسه من زندگیم و بچه هام از هر کاری تو دنیا مهم تره، ولی خب اگه ببینم که میتونم از پس زندگیم بر میام قطعا کار میکنم چون استقلال رو دوست دارم ولی با این حال باز هم از همسرم پول ماهیانه مخارج خودم ( و بچه ام رو) میگیرم چون میدونم مرد دوست داره پشتوانه باشه...ولی خب تا زمانی که بچه دار نشند خوبه که کار کنند ولی اگه زمانی بچه دار بشند بهتره که به تربیت فرزندشون بیشتر اهمیت بدند تا کار
Cold
Cold
٩٤/٠٧/١٨
٣
٠
از اونجایی که متاسفانه جمائت ما جنبه و ظرفیت هیچی رو ندارن شغل شخصی واسه خانوما خیلی بهتره...من خودم از اون آدمایی بودم که تا پارسال میگفتم کار کردن خانوما تو محیط اجتمائی خوبه و باعث پیشرفتشون میشه و... ولی یه صحنه ها و اتفاقات متعدد و بدی رو دیدم تو محیط های کار شرکتی و شلوغ و مختلط که کاملا نظرم عوض شد نسبت به کار کردن خانوما...یا هنوز زمان کار کردن خانوما توی کشور ما نرسیده ، یا واسه این اتفاق دیر شده! اینو جدی میگم!!
imanhkt
imanhkt
٩٤/٠٧/١٨
٠
٠
منم اون چیزایی که کلد دیده رو دیدم ... موافقم
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠٧/١٩
٠
٠
منم هم
elnazi
elnazi
٩٤/٠٧/٢٠
٠
٠
آخه چرابایدجامعه مااینطوری باشه؟؟اینکه بخاطریکسری اتفاقایی که توجامعه میفته بعضی پدرمادرا ترسیده شدن ونمیذارن دختراشون بیرون برن..واین دقیقایعنی زندانی بودن..خب وقتی اینطوری ب یه دختر سخت میگیرن(که پدرمادراهم حق دارن)بایدمنتظر عواقب دیگه ای باشن...الان من خودم موندم چادربپوشم نپوشم؟همیشه باخودم میگفتم چادرخیلی بهتره و...ولی میبینم متاسفانه بعضی افراد به چادری ومانتویی کاری ندارن.. بخداایناهمش درده،درد...امیدوارم حرفام کسیوناراحت نکرده نباشه...وبه امیدروزای بهترازین...وجامعه ای تمیزتر...
نعیمه السادات زینبی :)
نعیمه السادات زینبی :)
٩٤/٠٧/١٨
٢
٠
محیط کاری سالم اگر پیدا شد جای خوبیه برای کارکردن خانم ها! دقت کنید اگر پیدا شد...
f_bi3daa
f_bi3daa
٩٤/٠٧/١٨
٢
٠
دقیقا... موافقم باهات
م-نص
م-نص
٩٤/٠٧/١٨
١
٠
باید نظافت شهر رو بدن دست خانم ها...پرستاری و دکتری زنان هم دست خودشان باشه...بقیه رشته ها و زمینه های کاری مال اقایون...بنظرم در جایی که این همه مرد بیکار داریم وجود زن ها در خیلی مشاغل اشتباهه
f_babaei
f_babaei
٩٤/٠٧/١٩
٠
٠
بعضی چیزا هم هست که شما نمیدونید و وجود زن نیازه !
م-نص
م-نص
٩٤/٠٧/١٩
٠
٠
من همه چیزو میدونم:)
s_khorashadi
s_khorashadi
٩٤/٠٧/١٨
٠
٠
به نظر من خانوم ها بهتره فقط در شغل هایی که به وجودشون نیازه کار کنند مثل کار کردن توی بخش های بهداشتی و پزشکی یا آموزشی .چند وقت پیش گزارشی توی تلویزیون از افتتاح یک کارواش که تمام پرسنلش خانوم بودند دیدم که به نظرم اصلا شغل مناسب و در شانی نبود.یا رانندگی اتوبوس یا مهندسی معدن اصلا مناسب یک خانوم نیست .به نظرم این جمله که یک زن برای خودش ،یک پا مرد باشه واقعا اشتباهه.
هاچ
هاچ
٩٤/٠٧/١٨
٩
١
ما با شرایط سختی که برای زن ها به وجود آوردیم در حقشون اجحاف می کنیم. و بدترین نوع اجحاف تفکیک جنسیتی شغل هاست. در حالیکه اصلا جنبه ی علاقه رو در نظر نمیگیریم. انگار که قسم خورده ی اینیم که فلان شغل ماله زنه و فلان شغل ماله مرد.(البته هیچ وقت نمیگن فلان شغل مالــــه زنه،(به جز مامایی) چون همه ی شغلا مردها هم توش فعالیت دارن و همشم که میگن کاره مردا از زن ها بهتره توی آشپزی و خیاطی مثلا و باز انگار زن هیچی کلا) . همش باید فیلتر بذاریم که زن وارد نشه. زن توی شرکت کار نکنه چون شرایط بدی داره. اون وقت نمیگن این شرایط بد رو خودمون به وجود آوردیم! نه نمیگن! فقط میگن شرایطش بده. هی می خوان زن رو برونن از علاقش. به خاطر جو جامعه. جو مرد سالار جامعه.
imanhkt
imanhkt
٩٤/٠٧/١٨
٠
١
مورد داشتیم برای دختر شاغل خواستگار اومده مورد پسند واقع نشده ... چون حقوق پسر از اون کمتر بوده :| ... اصن دوره زمونه برعکس شده ... با توجه به حرف شما روزی رو میبینم که بگن زاییدن فقط مال زن نیست :| اما مخالف صد در صدی شاغل بودن خانوم ها نیستم ...
همون :| اون بالام
همون :| اون بالام
٩٤/٠٧/١٨
٠
٠
چقد خوبی تو هاچ:))
لیلی رضایی
لیلی رضایی
٩٤/٠٧/٢٤
٠
٠
موردی که بوده خیلی خوب و به جا بوده چون خانمها به پشتوانه مالی احتیاج دارن نه سربار از طرفی خوبه اون قضیه ای که گفتین اتفاق بیافته تا قیافه هاتون دیدنی بشه :-)))))
f_babaei
f_babaei
٩٤/٠٧/١٩
١
٠
اول فکر میکردم دختر نباید بیرون کار کنه چون صدمه میبینه هنوزم با این نظریم موافقم اما اگر زن کار نکنه خیلی کارا لنگ میمونه.من هیچ رشته ای رو مثال نمیزنم یک راست میرم رشته خودم.واسه عکاسی آتلیه اگر خانم نباشه قسمت عروس واسه عکاسیش باید کنسل بشه چون یک مرد اجازه نمیده از خانمش اونم با لباس عروس عکس بندازه! پس نقش عکاس هم مهمه :))
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠٧/١٩
٠
٠
چه موشکافانه خخخ
م-نص
م-نص
٩٤/٠٧/١٩
٠
٠
شما ما رو کچل کردین با عکاسی و عکس نصفه:))
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠٧/١٩
٠
٠
نظری ندارم خخخخ
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠٧/١٩
٠
٤
اصن چ معنی ميده زن بیرون خونه کار کنه هان؟زن باید تو خونه بشوره بپزه بسابه والا بعدم ک شوهرش از بیرون خسته اومد داد بزنه بگه ضعیغههههههههههه کو این کله پاچه ک بار گذاشتی؟بعد اگر زنش دو دیقه غذا رو دیر آورد کمربندشو در بياره خوووووووب کتکش بزنه والااااا
elnazi
elnazi
٩٤/٠٧/٢٠
٠
٠
بااینکه حرفتون کاملابوی توهین میدادولی نیم ساعته بهش میخندم:))) واقعاکه....
لیلی رضایی
لیلی رضایی
٩٤/٠٧/٢٤
٠
٠
زن باست هروقت رفت بیرون بگه؛اهای مرد یالا پول بده میخوام برم خریییید انقدر جیغ بزنه تا کچل اش کنه تا مرد از نوک پا تا گردن تمام دارایی اش را دو دستی خدمت بانو محترم بکند و خودش تارعنکبوتای ته جیبش را بشماره برای متنبه شدن هم یک هفته با دست ظرف بشوره
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠٧/١٩
١
٠
اها راستی دوستان هیچ وقت زن رزمی کار نگیریدا خخخ هرچي گف باید بهش بگين چشم.ديدم ک ميگما خخخ
aassak13
aassak13
٩٤/٠٧/١٩
٠
٠
هاهاهاهاهاهاهاهاهاها
مریم سادات
مریم سادات
٩٤/٠٧/١٩
٠
٠
به نظر من کارهای سبک برای خانم ها خیلی بهتره در واقع خودشون راحت ترند وباروحیاتشون سازگارتره واارامش بیشتری دارند چون خودم دیدم بعضی از خانم هایی که سرکارمیرفتند میگفتند خیلی سخته گاهیی وقتا دلم میخواد دیگه نرم!!!از طرفی بیکاری مطلق هم خوب نیست چون ممکنه خانم تو خونه افسردگی بگیره به خاطر همین بهتره که یک کاری داشته باشه که باهاش ارامش داشته باشه یا مثلا کارهای لطیف مثل کارهای هنری،دکتری،روانشناسی;)دی،و ... ،ولی خوب مثلا اگه همون کارو سبکی که دوست داشتو انجام بده هر روز بره یا مثلا4روز در هفته بدون اینکه خسته بشه خیلی بهتره هم برا خودش هم براشوهرش که هی غر غر نزنه بریم بیرون:)
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٧/١٩
٠
٠
• شطرنج / شترنج: شطرنج معرّب و اصل آن سانسكریت است. امروزه با حرف «ط» رایج‌تر است. • شکیب / شکیبایی مشتاقی و صبوری از حد گذشت ‌یارا گر تو شکیب داری طاقت نماند ما را تا نباید گَشتنم گِردِ دَرِ کس چون کلید بر درِ دل از آرزو قفلِ شکیبایی زنم سعدی • صفحه / صحیفه هر دو کلمه به‌ یک ‌معنا است و می‌توان آن‌ها را به‌جای ‌یکدیگر به‌کار برد. امّا در معنای اخص، صفحه به هر‌یک از دو رویه‌ی کاغذ و صحیفه به ورق کتاب (که دارای دو رویه است) اطلاق می‌شود. • صندلی / سندلی‌: معرّب سندلی، در فارسی چندن و چندل و از اصل سانسكریت است، امروزه با حرف «ص» رایج‌تر است. • طومار / تومار‌: اصل این كلمه یونانی و طومار معرّب آن است. املای شكل اول رایج است. • غربال / غربیل
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٧/١٩
٠
٠
این باس ادامه ی نظر بالام باشه :)
ghazale
ghazale
٩٤/٠٧/٢١
٠
٠
شترنج الان انقد استفاده ای نداره .. حالا اشتباه نوشتین دیگه بیخیال شید