خانه انجمن سه راهی دانشگاه ، رشته و علاقه !
٧٤٧
٧٨
Dokhtare Mashreghi

سه راهی دانشگاه ، رشته و علاقه !

سه راهی دانشگاه ، رشته و علاقه !

خیلی از کنکوری ها الآن با این سوال مواجه هستند که برای انتخاب رشته و شهر چی کار کنیم؟
نظر شما چیه؟ رشته ی مورد علاقه تو شهرستان یا دانشگاه غیر انتفاعی و آزاد یا رشته ای که علاقه ی چندانی بهش ندارید ولی در عوض تو دانشگاه دولتی شهر خودتونه؟اگه میشه که دلیلتونم بگید

٩٤/٠٤/٣١
نظرات کاربران
کد امنیتی
dokhtar_tanha
dokhtar_tanha
٩٤/٠٤/٣١
٠
٠
اولللل
هاچ
هاچ
٩٤/٠٤/٣١
٠
٠
ماشالا. جایزش رو بیارین
kianaz
kianaz
٩٤/٠٤/٣١
٠
٠
خخخ جايزه ي چي !؟
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٤/٣١
٠
٠
جایزه نفر اولیو دیگه :) ! آقای نادری که از سفر اومد تو پنل مدیریتی بنویسید جایزه نفر اولی بعد لینک انجمن هم براشون بفرستین ! پیگیری می کنن
آتی
آتی
٩٤/٠٤/٣١
٠
٠
چه جالب هم روز اولیه که عوض شدین هم تو انجمن اول شدید عجب کاربر کلکی خخخخخخ :)
م-نص
م-نص
٩٤/٠٥/٠١
٠
٠
تبریک می گوییم....
هاچ
هاچ
٩٤/٠٥/٠١
٠
٠
:|
راتا
راتا
٩٤/٠٥/٠٢
٠
٠
آتی آواتارتوعوض کردی منوگیچ میکنی.....چته دخترتو؟کجایی؟انقدرفیق بدی شدی حتی تبریک روزتولدنگفتی؟
فائزه
فائزه
٩٤/٠٤/٣١
٠
٠
اگه خانواده ها مشکلی نداشته باشن مسلما رفتن به رشته مورد علاقه خیلی بهتره تا اینکه بخوای چندسال تو رشته ای که اصلا بهش هیچ علاقه ای نداری درس بخونی :)
dokhtar_tanha
dokhtar_tanha
٩٤/٠٤/٣١
٠
٠
خب من كنكورم رو دادم و الان دانشگاهي كه ميخواستم قبول شدم ولي به رشته هم ربط داره شايد يه دانشگاه خوب باشه ولي رشته اي كه ميخوايد نباشه ولي به نظر من اگر هم يه دانشگاه خوب قبول شديد حتما بريد
زهرا خدائی
زهرا خدائی
٩٤/٠٤/٣١
٠
٠
هر چی و هر دانشگاه9ی قبول بشه ، مهم بعدشه که باید کار داشته باشی !
فو فا نو
فو فا نو
٩٤/٠٤/٣١
٠
٠
چ عجب چشم ما ب جمال شما روشن شد عروس خانوم :)
aassak13
aassak13
٩٤/٠٤/٣١
٠
٠
فقط دولتی،هرجایی که میخاد باشه(البته برا پسرا)
م-نص
م-نص
٩٤/٠٥/٠١
٠
٠
://
aassak13
aassak13
٩٤/٠٥/٠١
٠
٠
:-()
م-نص
م-نص
٩٤/٠٥/٠١
٠
٠
:|
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٤/٠٤/٣١
١
٠
چندسال دیگه که به حال و احوال الان ما برسین متوجه میشین هیچ فرقی نمیکنه کجا درس خونده باشی. مهم مهارتته
هاچ
هاچ
٩٤/٠٤/٣١
٠
٠
دقیقا. مهم مهارتیه که تو اون حوزه باید بدستش بیاری. که از همه مهترم مهارت نرم افزاری و زبانه. که شکر خدا من هیچ کدومشو ندارم...
sjalal
sjalal
٩٤/٠٥/٠١
٠
٠
کاملا موافقم
t.m
t.m
٩٤/٠٤/٣١
٠
٠
من سال بعد :( خو من مهندسی ژنتیک فقد میخام:|
meshkat
meshkat
٩٤/٠٤/٣١
٠
٠
بازار کارش تو ایران ضعیفه! فقط اگه خیلی عاشق تحقیقاتی برو.
فو فا نو
فو فا نو
٩٤/٠٤/٣١
٠
٠
جان هر فوتبالیستی ک دوس داری + تیاماسور برو مشاوره :| چون تو کلا هردفعه ی چیز میگی. برا همین فکر نکنم ادم قابل اعتمادی برا خودت باشی. کما اینکه همونطور ک خودت تایید کردی فعلا مغزت خوب کار نمیکنه. کلا بیشتر فک کن. همه جوانبو بسنج ک ادمی هستی ک امسال از همه چی بزنی و درس بخونی؟ ک واقعا تنها هدفت مهندسی ژنتیکه تو زندگی؟ اگر همه هدفت این نباشه بعید میدونم دووم بیاری. ببین حاضری از همه چی بزنی و درس بخونی و بعد اگه یه درصد خدایی نکرده سال دیگه هم قبول نشدی اینو دووم بیاری؟هر چن اگه همه تلاشتو بذاری پاش قبولی ب احتمال زیاد ولی خب اونم احتمالی هس ک نباید نادیدش گرفت + اینکه گویا از رشته پرستاری میشه پزشکی رفتبا دادن ازمون و اونجور ک قبلا نشون دادی پزشکی هم دوس داری انگار. پس راجع به این مورد هم تحقیق کن ک اگر خواستی امسال بری همون پرستاری با این حساب و دیگه منتظر سال دیگه نباشی...
نیما خان حقیقی
نیما خان حقیقی
٩٤/٠٤/٣١
٠
٠
من که رشته مورد علاقمو انتخاب کردم و تموم هم شد.اما فعلا بازار کار ضعیفه. به این نتیجه رسیدم علاقه مهم نیس .بازار کار رو نگاه کن.اگه جای کار داشت خوبه وگرنه الکیه
Vania
Vania
٩٤/٠٤/٣١
٠
٠
خب این برای آقایون بیشتر صدق میکنه تا خانوما...نمیشه علاقه رو هم ندید گرفت.چون اوقعا خوندن چیزی که علاقه بهش نداشته باشی عذاب آور و سخته
م-نص
م-نص
٩٤/٠٥/٠١
٠
٠
شما کارتون چیه؟؟
نیما خان حقیقی
نیما خان حقیقی
٩٤/٠٥/٠١
٠
٠
مهندس عمران :(
م-نص
م-نص
٩٤/٠٥/٠١
٠
٠
از هر دو نفر 3 نفر عمران هستن:)
نیما خان حقیقی
نیما خان حقیقی
٩٤/٠٥/٠٢
٠
٠
آره دیگه.میخوام ساندویچی بزنم. ساندویچ شله3 نون بدم
م-نص
م-نص
٩٤/٠٥/٠٢
٠
٠
بزن بزن:)منم میام کنار مغازت بساط می کنم سنگ می فروشم :)خخخ
مشکات
مشکات
٩٤/٠٤/٣١
٠
٠
درسته که علاقه شرط اصلیه، ولی حتما بازارکارو درنظر بگیر،اگه بازارکارو فاکتور بگیری، علاقه در دانشگاه آزاد! (این سومین کامنته، نمیدونم چرا ثبت نمیشه)
faride
faride
٩٤/٠٤/٣١
٠
٠
دانشگاه هیچ مهم نیست! خودتونو درگیرش نکنین! فقط و فقط علاقه!
م-نص
م-نص
٩٤/٠٥/٠١
٠
٠
دانشگاه خیلی مهمه...ممکنه ادم بره دانشگاهی گمراه بشه....ممکنه بره دانشگاهی هیچی نفهمه مدرک کیلویی بگیره
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٤/٠٤/٣١
٠
٠
خداییش نمیدونم! فقط اینو میدونم تا به این سن رسیدم دست به هرکاری که علاقه نداشتم زدم خراب شده اساس! نتیجه میگریم توی انتخاب رشته باید خعلی دقت کنم واینکه خانوادم نمیزارن برم شهرستان!:/
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٤/٣١
٠
٠
این پنج تا چیزو در نظر بگیر:علاقه استعداد مهارت خویشتن پنداری ی چی دیه بود ک یادم نمیاد(برگرفته از اجتماعی اول دبیرستان:|)
م-نص
م-نص
٩٤/٠٥/٠١
٠
٠
:///
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٤/٠٥/٠١
٠
٠
اصن همی خیلی کمک بود بهم..خخخخ
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٤/٣١
٠
٠
اگه بعد ها میخای کار کنی حتمابازر کار و در نظر ب.یر برای خودت بنظرم..بعدم ک علاقه هم داشته باشی دیه...میدونی اگه از نظر مالی مشکل خاصی ندارین بنظرم زیاد دولتی و ازاد و ایناش مهم نیس ولی شهر دیه ی سختی ای ک داره اینه ک با خستگی از دانشگاه میای..جای استراحت و چایی گرم خونه باس ب فکر شام و ناهارت باشی:(وگرنه شهر دیه خیلی کیف میده (البته خوابگاه نباشه راحت تری خخخخخ..محدودیت نداری دیه...محط خوابگاهم شنیدم زیاد خوب نیس)بازم من ک دانشگاه نرفتم بر اساس حرفای خاهرم میگم ک هم بیرجند رفته هم اینجا میره:دی
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٤/٠٤/٣١
٠
٠
به نظرم در سطح کارشناسی رشته خیلی مهم نیست!چون هیچ کاری نمیتونی با مدرک کارشناسی پیدا کنی. اگه یه دانشگاه نامعتبر بری به خاطر رشته فردا روزی که میخوای ارشد بدی همش مسئله میشه توی قبولی و توی سطح سوادت اگرم رشته ات رو دوست نداشته باشی نمیتونی ادامه اش بدی. اصل اصلش اینه که از اول توی انتخاب رشته چیزهایی رو بزنی که دوست داری.اصلا فک کنی تک تک این رشته ها رو قبول شدی اونوقت میتونی شرایط رو درک کنی. هرچند آدم تا وقتی وارد دانشگاه نشه نمیتونه از اون رشته اطلاعات کافی داشته باشه مث خود من که فکر میکردم ادبیات خوندن میتونه از آدم نویسنده و شاعر بسازه! ولی دروس این رشته کلا متفاوت از اون دیدگاه من بود.
meshkat
meshkat
٩٤/٠٤/٣١
٠
٠
نسرین جان، البته بستگی داره رشته دبیرستان دختر مشرقی چی بوده باشه، اگه انسانی باشه حرفت کاملا درسته، به استثنای رشته حقوق بنظرم، ولی اگه تجربی باشه وضعیت براش کاملا معکوسه، چون درمورد رشته های زیرگروه پزشکی، بازارکار کارشناسی بهتره و افرادی كه صرفا میخوان جذب بازار کار شن، اصلا دنبال ارشد نمیرن، به سه دلیل: ۱.ده تا از رشته ها طرح اجباری دارن،۲.جذب کارشناسیا بالا تره، ۳.کاری که کارشناس و کارشناس ارشد انجام میدن یکسانه و تفاوت حقوقشون فقط حدود دویست هزارتومن.
مشکات
مشکات
٩٤/٠٤/٣١
٠
٠
خب میبینم که رشته ش ریاضیه! من دیگه حرفی ندارم ‎;)‎
م-نص
م-نص
٩٤/٠٥/٠١
٠
٠
در سطح کارشناسی رشته خیلی مهمه..باید برن رشته ای که 1-کاربردی باشه 2-اشباع نشده باشه
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٤/٠٥/٠١
٠
٠
تو ایران رشته ای داریم که اشباع نشده باشه و کاربردی هم باشه؟؟؟ من که فکر نمیکنم!
م-نص
م-نص
٩٤/٠٥/٠١
٠
٠
زمین شناسی:)
meshkat
meshkat
٩٤/٠٥/٠١
٠
٠
فیزیوتراپی‎:)‎
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٤/٠٥/٠١
٠
٠
خواهر من سال 78 زمین شناسی رو شروع کرد سال 82 هم ارشد اب شناسی اش رو از دانشگاه تبریز گرفت. بعله اون زمان ها گرایش های زمین هنوز اشباع نشده بود ارشد رتبه ی زیر 35 میگرفت و فقط 5 دانشگاه تو کل ایران پذیرش داشتن ولی حالا دیگه نه که حتی دانشگاه ازاد خوی هم دکتری این رشته رو داره! زمان خواهر من همه ی فارغ التحصبل ها فورا جذب بازار کار میشدن یا ادارت دولتی یا شرکت های معتبر ولی حالا خیل یهاشون بیکارن با مدرک ارشد
م-نص
م-نص
٩٤/٠٥/٠٢
٠
٠
پس خبر ندارین...اکثر دانشگا هها زمین و حذف کردن...برای کارشناسی ارشدم همه ظرفیتشونو یک سوم کردن....اینده کاریش داره حسابی خوب میشه..تو کمتر از 5 سال دیگه تاپ ترین رشته میشه..الانم دو سه تا گرایش جدید بهش اضافه شده مثل سنجش..کلا چهار نفر تو ایران می خواد
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٤/٠٥/٠٢
٠
٠
یه دو سالی میشه که آدم های زیادی خوشبین رو درک نمیکنم ببخشید دست خودم نیست.
م-نص
م-نص
٩٤/٠٥/٠٢
٠
٠
زمان شناسی داره منقرض میشه...بره چی باور نمی کنید؟الان رشته امار و ریاضی 70 در صدش منقرض شد..بدون کنکور هم دانشجو نرفت براشون..خوب فردا روز معلم ریاضی قحطی میشه..کسی که بره رشته ریاضی بخونه اینده دره
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٤/٠٥/٠٣
٠
٠
این فردایی که شما میگین توی این مملکت هیچ وقت نخواهد رسید! اونقدر اندوخته ی فسیل شده داریم که حالا حالا ها از هیچ رشته ای کمبود نخواهیم داشت! تا جایی که من میدونم توی استان ما همه ی دانشگاه ها تا دکتری زمین رو دارن نمیدونم شما رو چه حسابی دارین میگین پذیرش نداره. ولی منم شنیدم که بعضی رشته ها رو کنسل کردن کلا مخصوصا رشته های علوم پایه و طبیعی. ولی حتی اگه غیر دولتی ها هم نگیرن دولتی ها با این همه پذیرش بازهم کل کشور رو پر میکنن. شما فکر کن فقط دکتری ادبیات تو دانشگاه ارومیه بیست و خورده ای پذیرش داره.با این وضع بازار کاری واسشون تعری فمیشه؟؟
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٤/٠٤/٣١
٠
٠
رشته مورد علاقه...اونم فقط در دانشگاه های تهران...اولویت هم با خود دانشگاه تهران
م-نص
م-نص
٩٤/٠٥/٠١
٠
٠
رتبه 4 کنکور هستن:)
دختر آریایی
دختر آریایی
٩٤/٠٤/٣١
٠
٠
منم به این نتیجه رسیدم که واسه لیسانس دانشگاه زیاد مهم نیست...حالا نه در حد غیرانتفاعیایی که خیلی زیاد شدن و اسماشونو تا حالا نشنیدی ولی رشته ای که دوس داریو(البته آگاهانه؛چون گاهی اوقات یه چیزیو بدون علم بهش دوسش داری که اون اشتباهه واقعا) آزاد یا غیرانتفاعی شهرخودت بخونی خیلی خیلی بهتره مخصوصا واسه ما دخترا...!یه چیز دیگه هم اینکه یکم رو رشته هایی که سر زبونا نیست هم مانور بدین!!!من دیر به فکر تربیت بدنی افتادم،وگرنه قطعا انتخابش میکردم!!!تربیت بدنی،تربیت معلم،رشته های علوم پایه خوب فردوسی و..!واسه لیسانس واقعا دانشگاه دولتی مهم نیست؛امکاناتش بیشتره،استاداش زیادن وبهترن،محیطش بزرگتره،هزینه نداره درست,ولـــــــــــــی نه ارزش دور شدن از خانواده رو داره،نه خوندن یه رشته ی اجباری و تلف شدن بهترین دوران جوونیت:)واسه ارشد بشینی بخونی واسه دولتی بیاری می ارزه،الآن نه!!!موندن واسه سال دوم هم که اصلا گزینه خوبی نیست و روش فک نکنین:|||هزینه مشاوره رو هم بریز به کارتم:دیییی
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٤/٠٥/٠١
٠
٠
علوم مهندسی ینی چی آخه؟؟؟ مثلا برم علوم مهندسی بخونم آخرش چی میشه؟؟؟
دختر آریایی
دختر آریایی
٩٤/٠٥/٠٢
٠
٠
راستش منم تحقیق نکردم درباره این جور رشته ها،چون علاقه نداشتم...ولی اگه فک میکنی دوست داری همچین رشته هاییو حتما تحقیق کن دربارشون...شاید خیلی بهتر از رشته هایی باشه که تو ذهنته:)
fatemeh _t
fatemeh _t
٩٤/٠٤/٣١
٠
٠
رشته مورد علاقت رو انتخاب کن.... حتی اگه نتونستی بری شهر دیگه یا مثلا اجازه ندادند میتونی غیر انتفاعی بری..... ولی مهم رشتست تا دانشگاه
آتی
آتی
٩٤/٠٤/٣١
٠
٠
والا من امسال پیش میخونوم و با یاری خدا کنکوری 95 ام ..... برام دعا کنید پزشکی فبول بشم دوس دارم دانشگاه بوعلی همدان قبول شم ..... ازاد و غیر انتفاعی به نظرم خوب نیست
م-نص
م-نص
٩٤/٠٥/٠١
٠
٠
من واسه زمین بدم نمیومد بو علی رو بزنم ولی نمی دونم چی شد نزدمش..دانشگاه خوبیه
آتی
آتی
٩٤/٠٥/٠١
٠
٠
اقا محمد حن اتفاقا دانشگاه خیلی خوبیه ..... من خودم همدانم دوس دارم همین بوعلی هم قبول خدایی دانشگاه خیلی عالیه حلا چرا نزدید ؟؟؟
م-نص
م-نص
٩٤/٠٥/٠١
٠
٠
نمیدونم..ریسک نکردم..ممکن بود بزنم قبول نشم
آتی
آتی
٩٤/٠٥/٠١
٠
٠
آها اشکال نداره ..... حالا دانشگاه مشهد خوندین ؟؟؟؟ ایشالله موفق بشین
راتا
راتا
٩٤/٠٥/٠٢
٠
٠
هرچندتوبی معرفت شدی...امامن واست دعامی کنم.
م-نص
م-نص
٩٤/٠٥/٠٢
٠
٠
منتظر نتایجم
آتی
آتی
٩٤/٠٥/٠٢
٠
٠
من بی معرفت شدم راتا خانومی .... مگه چیکار کردم گلم تو عزیز منی فدات آخه منو بی معرفتی ؟؟ شده مگه داریم تو سروری سالاری واسم
م-نص
م-نص
٩٤/٠٥/٠١
٠
٠
رشته ای که دوست دارید..
م-نص
م-نص
٩٤/٠٥/٠١
٠
٠
دانشگاتونم بر اساس اعتبار و قدرتش و سطح اموزشش انتخاب کنید...بعضی از دانشگاههای ازاد و پیام نور در بعضی رشته ها قوی تر از دولتی ها هستند..مثلا حقوق پیام نور مشهد جزو قوی های کشوره از خیلی از دولتی ها سر تره..زمین ازاد توی کارشناسی از فردوسی قوی تره ولی در ارشد فردوسی بهتره..
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٤/٠٥/٠١
٠
٠
الآن صنایع و مکانیک کجا خوبه؟؟؟جز فردوسی..:|
م-نص
م-نص
٩٤/٠٥/٠١
٠
٠
مو اونایی که مدنستوم رو گفتوم.می تونین از دانشگاههای دیگه تحقیق کنید..تعداد مقالات و پروژه های انجام شده و پویایی هر دانشگاهو مقایسه کنید..البته من فکر کنم مکانیک ازاد مشهد متوسط باشه
sjalal
sjalal
٩٤/٠٥/٠١
٠
٠
علاقه مهمتر از دانشگاه هست.خود من به ادبیات و سینما تمایل داشتم اما کارشناسی مهندسی کامپیوتر دارم .پشیمان نیستم ولی در آن رشته ها قطعا موفق تر بودم.هر چند در شرایط فعلی تمامی رشته ها به بیکاری منجر میشه با وضعیت بحرانی اشتغال که بدون داشتن سرمایه یا آشنا داشتن کار تا حد زیادی غیرممکن است
م-نص
م-نص
٩٤/٠٥/٠١
٠
٠
اقا زمین شناسی اینده دره..اشباعم نیست:)فقط باید تنبلی رو بذاری کنار
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٤/٠٥/٠١
٠
٠
منم به حقوق علاقه ی وافری دارم اما رشته ی ریاضی رو انتخاب کردم!
گربه ی گریان
گربه ی گریان
٩٤/٠٥/٠١
٠
١
شهر تهران اصفهان مشهد........رشته.....اول علاقه در دانشگاه های خوب......بعد اگه قبول نشدم اونا رو رشته خوب تو دانشگاه های بعد.....راستی شیرازم بد نیست ها
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٤/٠٥/٠١
٠
٠
نمیدونم چرا ما جوون ها به کارهای تولیدی و اشتغال زایی اینقدر بی توجهیم.همه دنبال یه میزیم که بشینیم پشتش و ماهانه یه حقوق ثابت بگیریم. خیلی وقتها کارافرین ها با همین سرمایه های کوچیک شروع کردن به یه کار بزرگ .اگه درس میخونیم که تو ادارت دولتی یا شرکت های خصوصی کار پیدا کنیم به نظرم درس نخونیم بهتره. ولی اگه برای رشد فکری و عقلی مون درس میخونیم قطعا هم علاقه مهمه هم دانشگاه.
م-نص
م-نص
٩٤/٠٥/٠١
٠
٠
مو یکی که اصلا پشت میز رو دوست ندروم..مدامم دنبال اینم یک کار نوین و جدید رو تو رشتم ایجاد کنم
saeede_eb
saeede_eb
٩٤/٠٥/٠١
٠
٠
خوب من روانشناسی میرم اول تهران بعد مشهد اگه نشد شهرای دیگه برام فرقی نمیکنه فقط دولتی و حتما روان باشه خیلی دوسش دارم
h_looshi
h_looshi
٩٤/٠٥/٠٢
٠
٠
اولویتم اول رشته بود و اینکه بازارکارش خوب باشه شهرش زیاد مهم نبود واسم
h - razavi
h - razavi
٩٤/٠٥/٢٥
٠
٠
والا بی عقلیه آدم شهر خودشو ول کنه بره یه جا دیگه درس بخونه (البته به غیر از تهران) و بی عقلی بیشتر اینکه رشته ای بره که به هیچ عنوان بازارکار نداره. من خودم رئیس بی عقلام. دانشجوی ترم 6 ادبیات نمایشی دانشگاه دامغان!!!!!!!!!!!!!!!!! شهری که اصلا نمیدونه هنر چی هست و شدیدا با هنر مخالفه. اونقدر تخریب شخصیت شدم که الان خودم رشتمو میکوبونم! مشکل اصلی من این بود: رشته ی مورد علاقم (ادبیات نمایشی) فقط تو دوتا شهر موجوده: تهران و دامغان! یعنی سلیقه ی سازمان سنجش تو حلقم.