خانه انجمن سبک زندگی یک منتظر
٥٥٠
٣٢
بامعرفت

سبک زندگی یک منتظر

سبک زندگی یک منتظر

در زمانی به سر مي بريم كه اماممان غايب است .

به نظر شما سبک زندگی يك شيعه منتظر ىر شرايط فعلی و با توجه به وضعیت جهانی چطور باید باشد ؟

آیا  خوردن و خوابیدن و دانشگاه رفتن و شب امتحان درس خواندن کافیست؟

٩١/١٢/٠٣
نظرات کاربران
کد امنیتی
l3igl3oy
l3igl3oy
٩١/١٢/٠٣
٠
٠
سلام/به نظر من باید به اتفاقات اطرافمون دقت داشته باشیم نباید از کتار همه چیز بی تفاوت رد بشیم نباید اینقدر درگیر زندگی بشیم که مردم رو از یاد ببریم بی تفاوتی و مشغول بیهوده گرایی بودن چیزی که برامون برنامه ریزی کردن تا مارو بی قید بار بیارن درس خوندن و کار کردن جای خودش هرکس به اندازه خودش میتونه به اطرافیان و ادمایی که میشناسه کمک کنه ...دلا معاش چنان کن که گر بلغزد پای/فرشته ات به دو دست دعا نگه دارد...
آرشام ایرانی
آرشام ایرانی
٩١/١٢/٠٣
٢
١
پس ینی هیچکس منتظر نی
t.m
t.m
٩١/١٢/٠٣
٠
١
شاید :|
l3igl3oy
l3igl3oy
٩١/١٢/٠٣
٠
٠
سلام /نمیدونم والا هرکسی یه برداشتی داره شایدم همه منتظرن!
t.m
t.m
٩١/١٢/٠٣
٦
٠
راستش خیلی سخته، در این مورد نظر دادن، سالهاست که اماممون منتظر اون سیصد نفره... شاید اینقد مرد نبودیم که یارش باشیم...همین
a-pooryousof1373
a-pooryousof1373
٩١/١٢/٠٣
٠
٠
313
t.m
t.m
٩١/١٢/٠٣
٠
٠
خب منظورم همون 313 نفر بود.... :)
بامعرفت
بامعرفت
٩١/١٢/٠٦
٠
٠
سلام یعنی می گین علت اینکه امام زمان ظهور نمی کنند نبودن 313 نفر است ؟ من این طور فکر نمیکنم . بلکه زمان ظهور شرایط دارد که هنوز محقق نشده است. یکی از آنها 313 یار که فرماندهان حضرت خواهند بود . و البته حضرت یاران درجه دو و سه هم دارند .
bye
bye
٩١/١٢/٠٣
١
٣
و دوش گرفتن با آب ولرم ...
a-pooryousof1373
a-pooryousof1373
٩١/١٢/٠٣
٠
٠
اطلاع از برنامه هاي گرو هايي كه دارن به جاي كارايي كه مانميكنيم خيلي كارا براي آماده كردن دنيا براي حضور دجال ميكنن. شايدم مقابله با ان ها
بامعرفت
بامعرفت
٩١/١٢/٠٦
٠
٠
همین کافیه ؟ خب بعدش چی ؟
مجید
مجید
٩١/١٢/٠٣
٠
٢
نه..
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩١/١٢/٠٣
٠
٠
اونقدر باید انسانها بد بشن که فقط یه عده معدودی بمونن که واقعا منتظر واقعین!کسایی که هرشب جمعه نشینن منتظر امام زمان ولی روز جمعه رو تا لنگ ظهر بخوابن!مگه حتما گفتن امام زمان جمعه عصر میاد؟؟دیگه حالا برای اینکه جزو اون معدود خوبا باشیم دستور زیاده برای عضویت تو گروه اون بدا هم که دیگه لازم نیست کار خاصی انجام بدیم!فقط لازمش گناهه!
بامعرفت
بامعرفت
٩١/١٢/٠٦
٠
٠
البته اون خوب ها ، هم خیلی خوب هستند . و اینکه چون می خوان آقاشون زودتر ظهور کنه ، سعی می کنند شرایط ظهور را آماده کنند.
PAEEZ
PAEEZ
٩١/١٢/٠٣
٠
٠
من یک نفر که مطمئنم نتونستم یه منتظر واقعی باشم!
bye
bye
٩١/١٢/٠٣
٢
٠
پس به جمع ما خوش اومدی D:
m_sepehri
m_sepehri
٩١/١٢/٠٤
٠
٠
هممون همونجوری هستیم پاییز جان.مطاسفانه اینقدر غرق زندگی شدیم که یادمون رفته چرا غروبای جمعه دلمون می گیره!
PAEEZ
PAEEZ
٩١/١٢/٠٤
٠
٠
من مطمئنم از حرفم!چون خیلی کارا بوده که نکردم!کاش می شد جزو اون 313 نفر بود........
بامعرفت
بامعرفت
٩١/١٢/٠٦
٠
٠
یعنی میگین حالا که میدونیم یک منتظر واقعی نیستیم ، چه کنیم ؟ بی خیال ادامه بدیم به همین روش ؟
اسمانه
اسمانه
٩١/١٢/٠٣
١
٠
هر وقت به ین فکر میکنم که من چقدر بی معرفتم نسبت به امام زمانم اه می کشم...دعای فرج کمترین کاری است که میتوانیم بکنیم که از ان هم غافلیم ..ما یادمان رفته نیامده ایم که این دنیا را بسازیم امده ایم برای ان دنیا .یادمان رفته امام زمانمان را ...بنفسی انت یا صاحب الزمان...
بامعرفت
بامعرفت
٩١/١٢/٠٦
٠
٠
فقط دعای فرج ؟
شکوفه گیلاس
شکوفه گیلاس
٩١/١٢/٠٣
١
٠
شیعه بودن خیلی سخت.......یعنی علاوه بر ظاهر قلبی هم باید اعتقاد داشته باشیم........هرچی بیشتر میگذره بیشتر پی میبرم شیعه واقعی چقدر کمه.........
Em Ad
Em Ad
٩١/١٢/٠٣
٠
٠
آقا بیا و بخاطر باران ظهور کن ... مارا از این هوای سراسیمه دور کن ... وقتی برای بدرقه ی عشق میروی ... از کوچه های خسته ی ما هم عبور کن ...!! من یه نفر که اوضام خیلی خرابه ! هر جمعه میاد و میره ، اما به تنها چیزی که فکر نمیکنم ، ظهوره ...!! خدایا منو ببخش ...
بامعرفت
بامعرفت
٩١/١٢/٠٦
٠
٠
خب بیاین فکر کنیم .
2nyadideh
2nyadideh
٩١/١٢/٠٣
٠
٠
هييييع چي بگم!؟؟؟؟ فكر كنم حکایت ماهم بشه٫ حکایت آیت ... بهجت! که دم دمای رفتنش ٫ زیر لب زمزمه میکرد:این همه لاف زن و مدعی اهل ظهورند/ پس چرا یار نیامد که نثارش باشیم؟/ سالها منتظر سیصدواندی بودیم/ آنقدر مرد نبودیم که یارش باشیم!/ اگر آمد خبر رفتن مارا بدهید! / به گمانم که بنا نیست ٫ یارش باشیم....
2nyadideh
2nyadideh
٩١/١٢/٠٣
٠
٠
یکی میپرسد اندوه تو از چیست؟ / سبب ساز سکوت مبهمت کیست؟/ برایش صادقانه مینویسم/ برای آنکه باید باشد و نیست......
parisa
parisa
٩١/١٢/٠٣
٠
٠
چی بگم والا؟؟؟؟؟
بامعرفت
بامعرفت
٩١/١٢/٠٦
٠
٠
نظرتونو
raaahil.m
raaahil.m
٩١/١٢/٠٣
٠
٠
خب ماتو زندگی غرق شدیم.
Mostafa
Mostafa
٩١/١٢/٠٤
١
٠
به سخنان اهل بیت و قران عمل کردن. ... به فرمایش خود امام مهدی (عج) : اگه شما فقط به واجبات عمل کنید و از محرمات اجتناب کنید من به دیدار تان میآیم. نیازی به تهجد و انجام مستحبات و ترک مکروهات نیست.... فقطط واجبات و محرمایت رو رعایت کنیم
بامعرفت
بامعرفت
٩١/١٢/٠٦
٠
٠
احسنت . درست فرمودین ، حق مطلب همین است داداش. ولی مشکل اینه که گاهی اوقات ما نمی دونیم واجبات چیه ؟ اون وقت چه کنیم ؟ یعنی واجبات ، همین نماز و روزه است ؟ یا یه سری واجبات هم مسوولیت های ما نسبت به همدیگر است . مثلا انفاق . جهاد و ... ( رفقا به جهاد عامیانه نگاه نکنیم ، جهاد ، فقط جنگ نیست . باید بریم ببینیم جهاد یعنی چه ؟) امربمعروف آیا واجب نیست ؟
بامعرفت
بامعرفت
٩١/١٢/٠٦
٠
٠
اینم یه سایت جامع در زمینه مهدویت برای عاشقانی که میخوان معرفتشون بیشتر بشه .جالبه. پورتال جامع مهدویت http://10000012.com/