خانه انجمن روزه داری با چاشنی غر زدن !
٦٥٧
٥٧
فو فا نو

روزه داری با چاشنی غر زدن !

روزه داری با چاشنی غر زدن !

بیست روز از ماه رمضان می گذره و به چشم به هم زدنی ماه رمضان هم تموم میشه

حتما شما هم حین روزه داری تو این روزا با غر زدن مواجه شدین ،به نظرتون روزه ی ما با این وضع که همیشه یا در حال غرزدنیم یا در حوال خواب قبوله؟

به نظر شما همچین روزه ای فایده ای داره ؟ کفاره بدی و کار خیر کنی سنگین تر نیستی؟

٩٤/٠٤/١٦
نظرات کاربران
کد امنیتی
tanin
tanin
٩٤/٠٤/١٦
٠
٠
به نطر من قبوله مهم نفس عمله مهم اینه که وقتی افطار میشه احساس خوبی داری از اینکه تونستی یکم به خدا نزدیک تر بشی:)بالاخره طبیعیه که ادم غر بزنه روزا بلنده هوا داغه..
فاطمه بانو(آنه)
فاطمه بانو(آنه)
٩٤/٠٤/١٦
٠
٠
من فک میکنم تنها فایده ش اینه که وظیغه مونو ظاهرا انجام دادیم...وگرنه وقتی با غر زدن و نارضایبتی باشه قطعا ثوابی هم پشتش نیس....فلسفه روزه سختی کشیدنه...اما متاسفانه ما تنها چیزی که نمیخایمتجربه کنیم سختیه...
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/٠٤/١٦
٠
٠
به به سلام ستاره سهیل! پارسال کاربر امسال هچی؟؟!
fatemeh _t
fatemeh _t
٩٤/٠٤/١٧
٠
٠
منکه هر روز میبینمش خخخخخ (((؛
saeede_eb
saeede_eb
٩٤/٠٤/١٦
٠
٠
فکر کنم بدون غر باشه ثوابش بیشتره ولی خوب بدون غرم نمیشه به خصوص با این گرمای هوا .ولی نمیشه گفت که کلا فایده نداره در هر صورت یه فرقی باید بین اون که روزه میگیره و نمیگیره باشه
aassak13
aassak13
٩٤/٠٤/١٦
٠
٠
همشهری 9 ساله ما که بر اثر روزه گرفتن فوت کرد .
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/١٦
٠
٠
:///
aassak13
aassak13
٩٤/٠٤/١٧
٠
٠
خبر تکذیب شد، مشهدی بوده
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٢٠
٠
٠
:|
aassak13
aassak13
٩٤/٠٤/١٦
١
٠
به نظر من روزه شو بخوره ولی اینقدر سر خدا منت نزاره که ببین تو گرمای 40 درجه دارم روزه میگیرم یا همش گشنمه گشنمه راه بندازه
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/١٦
٠
٠
تجربه بهم ثابت کرده وقتی کار کنی خدا توانشم بهت میده..غر زدن نداره
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٤/٠٤/١٦
١
٠
میتونیم روزه بگیریم و غر هم نزدنیم این قشنگ تر نیست؟؟ همه میدونیم که تابستونه و 17 ساعت روزه داری خیلی سخت میگذره بهمون ولی باید و باید سعی کنیم خوش اخلاق باشیم به این فکر کنیم که خدا چرا ما رو دعوت کرده سر سفره اش و هدف از این همه سختی کشیدن چیه؟ لابد یه حکمتی داره که حتی خواب مون هم عبادت محسوب میشه دیگه. خودمون رو راحت خلاص نکنیم با این بهانه ها وارد گود بشیم و برنده باشیم ان شالله...
فو فا نو
فو فا نو
٩٤/٠٤/١٦
٠
٠
ممنون کامنت به فکر برنده ای بود :) خیلی ممنون :)
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/٠٤/١٦
١
٠
من خداروشکر تا الان ندیدم کسی غر بزنه! ینی حرف همه اینه چقد زود گذشت...! خواب و نفس کشیدن روزه دار هم عبادته بعدشم ما قبل از اینکه به وظیفه دینیمون عمل کنیم داریم به نفع بدن خودمون روزه میگیریم
فو فا نو
فو فا نو
٩٤/٠٤/١٦
٠
٠
خوشا ب حال شما :) میشه برا منم دعا کنی ادم شم؟
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/٠٤/١٩
٠
٠
میخای از این ادم تر شی عزیزم؟!
meshkat
meshkat
٩٤/٠٤/١٦
٠
٠
اینجور روزه گرفتن در حد رفع تکلیفه دیگه، ثوابش کم میشه و یه جورایی فلسفه روزه داری زیرسوال میره ولی نمیشه گفت نگرفتنش بهتره.
فو فا نو
فو فا نو
٩٤/٠٤/١٦
٠
٠
ب این نتیجه رسیدم حرف شما صحیحه :) ک ینی هرچن برا رفع تکلیف نباید قطعش کرد. البته اگر باعث اسیب ب بقیه بشه، مثلا اگر انقد اعصابت ضعیف باشه ک از زور گشنگی مخت مختل شه و بچه ای رو چون زیادی ورجه وورجه میکنه رو بزنی دیگه نمیدونم حکمش چیه. فک کنم بهتره از یه ادم اگاه بپرسم :/ اگر کسی میتونه و ادم مطمین اگاه ب دینی رو میشناسه دریغ نکنه لطفا و این سوال منو بپرسه جوابشو اینجا بذاره
meshkat
meshkat
٩٤/٠٤/١٧
٠
٠
اولا اگه روزه داری در این حد روی اعصاب و روان یا جسم فردی تاثیر منفی بذاره بنظر من اصلا بهش واجب نیس، حتی یه جمله هست "لا ضرر و لا ضرار فی الاسلام". دوما در مورد اینکه مثال نقض شو دیدی باید بگم خب عزیزم اینکه یه قانون حتمی نیس و مطمئنا استثنا هم داره،ضمنا بنظر من چاره کار اینه که علاوه بر آگاهی، عشق به معبود رو هم چاشنی کار کنیم، هرکاری هرچند سخت، اگه عاشقانه انجام بشه آسونتر میشه. عاشق دیگه از معشوقش ایراد نمیگیره و بی چون و چرا تسلیم میشه. مثال خیلی متناسبی نیس ولی بنظرت چرا مرتاضای هندی که خیلی کمتر از یه روزه دار غذا میخورن و تازه شرایط سخت تری رو واسه خودشون ایجاد میکنن، معمولا نق نمیزنن؟ چون روح شون از قید مسائل جسمانی آزاد شده، یعنی یه مسلمون نمیتونه دست کم مثه یه مرتاض ریاضت بکشه؟
Anise
Anise
٩٤/٠٤/١٦
٠
٠
حالا درسته خیلی جاها غر می زنم اما واقعا از ته قلبم این کارو نمی کنم تحمل این بی حالی و گشنگی کم ترین کاریه ک میشه واسه خدا کرد!
فو فا نو
فو فا نو
٩٤/٠٤/١٦
٠
٠
خب منم همینطورم ولی همونم اشتباهه اخه و نباید غر زد اصلا :( واسه خدا؟ فک نکنم. خدا ک نیاز ب ما نداره. شاید واسه نشون عشق ما ب خدا؟ :)
رفیعه
رفیعه
٩٤/٠٤/١٦
٠
٠
منافاتی نداره واقعن!خدا انقد بزرگ و بخشنده هست ک این غر های مارو ندید میگیره!انقد دینمونو سخ نگیریم!
فو فا نو
فو فا نو
٩٤/٠٤/١٦
٠
٠
سخت گرفتن شاید باشه ولی ب خاطر با کیفیت شدن روزه اس. این برا من دلیل نمیشه چون خدا مهربونه راحت از ی سری چیزا بگذرم. خوشم نمیاد ی کاری رو انجام بدم بعد هی غر بزنم چون ب نظر من اگر اینکارو انجام بدم یعنی کارم با رضایت عقلی و قلبی کامل نیست و دلمو راضی نمیکنه. این انجمنو زدم بلکم شاید با بحث کردن با هم بتونیم ب حدی از ایمان قلبی و عقلی برسیم ک دیگه غر نزنیم و اینا
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠٤/١٦
٠
٠
:-)
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٤/١٦
٠
٠
منک بعلت فشار پایین روزه نگرفتم:/و خانوادم هیچکدوم در اثر روزه گرفتن غرغرو نشدن از قبل بودن همیطوری خخخ
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/١٦
٠
٠
گرفتن روزه وظیفه است..حالا ماها کم کاری میکنیم دلیل نمیشه روزه نگیریم..روزه نگیریم و بگوییم کار خیر میکنیم...11 ماه دیگه چرا کار خیر نمیکنیم؟؟کسی که تو اون 11 ماه کار خیر بکنه قطعا ماه رمضان با کیفیت عبادت میکنه..این حرفا....بقیشو ولش کنین
٩٤/٠٤/١٦
٠
٠
بیاید همه رو بکشید راحت شید :دی قیاس مع الفارغ چرا میکنید؟ شما از کجا میدونین هرکی کار خیر انجام بده روزه شم درست میگیره تو این ماه؟ پس چرا من ادمای خیری میشناسم ک مسلمون نیستند با اینکه اسلامو میشناسن؟ چرا ادمای خیری رو میشناسم ک اخرشم تو این ماه غر میزنن؟مسلمونی صرفا ب کار خیر انجام دادن نیس. ما باید اسلام رو با عقلم بشناسیم تا بتونیم کاملا مسلمون شیم و همه ی کارای ک تو دین اسلام گفته شده رو با رضایت قلبی انجام بدیم. شما همیشه فقط صرف تعصب حرف میزنید تو انجمنا و ب چیزای دیگش فکر نمیکنین برا همین همیشه حق ب جانبین ولی ی دور زندگی خودتونم ک مرور کنید توش شکاف میبینید ک این ینی مشکل از مسلمونی ماس همونطور ک گفتید. ک درست مسلمون نشدیم. منم قصدم از زدن این انجمن اینه ک بلکم بحث کردن راجع ب این موضوع باعث روشن شدن چشمامون شه ک یاد بگیریم درست مسلمون باشیم نکه فقط چون بهمون گفتن وظیفه اس یا خدا گفته، روزه بگیریم. حضرت محمد هم جواب سوال ملت رو میدادن هرچی ک ازش می پرسیدن با توجه ب فهم بقیه ولی شما همیشه با تعصب پیش میرید. ی جوری ک انگار میخواید ملت و در نطفه خفه کنید با این مدلی حرف زدن تا از ترس اینکه بهشون انگ نامسلمونی نخوره بیخیال سواشون شن. ولی من میخوام از ریشه اسلامو بشناسم پس با حرف شما این بحثو ول نمیکنم. شاید قصدتونم این نباشه ولی خب اینطور نشون میده...
فو فا نو
فو فا نو
٩٤/٠٤/١٦
٠
٠
ببخشید ی مقدار تند رفتم. اخه دلیلی نداره شما بخواید ملتو خفه کنید. الان فهمیدم صرفا رو اعتقادتون دارید میگید و تعصبتون ب خاطر عشق ب اسلامه یحتمل . ولی خب اخه چیکار باید کرد ک یه مسلمون واقعی شد؟ ک همه جوره با جون و عقل و دل و با دلیل دستورای دینمونو انجام بدیم؟
meshkat
meshkat
٩٤/٠٤/١٦
٠
٠
فوفانو جان، من نمیخواستم حرفی بزنم ولی خب هرجور نیگا میکنم حرف بدی نزدن! شمام حرفات درسته باید با عقل و قلب چیزی رو بپذیریم تا مسلمومی مون بهتر از این حالت شه، ولی قبول کن بطور پیش فرض یه مسلمون خیر روزه شو هم درست میگیره و این منافانی با کار یه خیر غیرمسلمون نداره،ضمنا دلیل نمیشه بگیم کار خیر بکنیم عوضش روزه با چاشنی غر زدن هم نگیریم! چون کسی که کار خیر رو با آگاهی انجام میده مسلما روزه شم با چاشنی غر نیس. ضمنا ما همه مون از این انجمن استقبال میکنیم که نظر گذاشتیم دیگه.
فو فا نو
فو فا نو
٩٤/٠٤/١٧
٠
٠
اره خب حرف بدی نزدن ولی من دلم ی مقدار پر بود دیگه این بود ک این جور شد :)) دوباره میگم من واقعا شرمندم اقای میم. نص، ب حق این شب ب دل نگیرید حرفامو. منظور بدی نداشتم :( و اما راجع ب حرفت مشکات. هرچی هم ک بگین قبول نمیکنم من، چون مثال نقضشو دیدم ...نمیدونم انگار غر زدن غیرقابل انکاره خصوصا تو این گرما :/
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٢٠
٠
٠
یا حضرت عباس..دو روز نبودم از زمین و هوا و دریا بهم حمله کردین:) به جان بچم شما الان مخین همه رو خفه کنین:))خخخ
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٢٠
٠
٠
باید بفرماییم ببخشید عرض کنم:)این سوال و سوالات مشابهه ریشه در فلسفه و منطق دارد.دو علمی که به نظر بنده واقعا باید حذف شوند.با پرسیدن این سوالات ادم سعی می کنه خودشو گول بزنه.فلسفه افته.خیلی ها توسط همین فلسفه گمراه شدن..دوستان من لیبرالیسیم سوسیالیسم چرا منسوخ شدن؟چون فقط از عقل استفاده کردن.عقل فقط مادیاتو می بینه.عقل بدون دین ناقصه.یکدونه مثال میزنم که بدونین این علم چ ادم هایی رو ب کجا برده...اینو یکی از علما مثلا گفته:مدرکشم هست کسی خواست بهش میدم:عالمی مثلا گفته:روز عاشورا باید بزنیم و برقصیم چون اسلام زنده شده باید از شمر و یزید تشکر کنیم و برایشان جشن بگیریم .اگر اینان نبودند امام حسین (ع) کاری نمی کرد و اسلام محو میشد.باید ممنون شمر باشیم....حالا برین فکر کنین این سوالات و این علم و فکر ادمو به کجا می بره
sjalal
sjalal
٩٤/٠٤/١٦
٢
٠
عبادات به تنهایی کافی نیستند.عبادات باید همراه با رفتار و شخصیت انسانی باشند.اگر نه خوارج هم روزه می گرفتند و نماز شب می خواندند ولی اعمالشان... خوشبختانه دچار چنین رفتاری نشدم
sahar_m
sahar_m
٩٤/٠٤/١٦
٠
٠
منم همینا که ایشون گفتن کاملا موافقم. اخلاق محمدی از مهمترین سنت های پیامبرن که باید انجام بشه
فو فا نو
فو فا نو
٩٤/٠٤/١٦
٠
٠
هوم :) منم میخوام همینو بدونم. ک چجور میشه ب این حد از عرفان رسید :/
sjalal
sjalal
٩٤/٠٤/١٧
٠
٠
فقط نیاز به خواست و اراده دارد.مقوله سخت و دشواری نیست
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٤/٠٤/١٦
١
٠
هرچیزی به جای خودش!وقتی خدا گفته روزه ,باید سمعا وطاعتا باشیم و بگیم چشم!وقتی گفته نماز همینجور! کار خیر به چه معنا؟خدا گفته روزه بگیر تا درد و سختی فقرایی که به نون شبشون محتاجن رو بفهمی تا بتونی کار خیر کنی!خدا گفته روزه بگیر تا یکم بتونی به نفست غلبه کنی و یکم از اون چیزایی که دوست داری به بقیه بدی!خدا گفته روزه بگیر تا بتونی روحتو پرورش بدی اینکه تو توی این گرما اونم اینهمه ساعت داری روزه میگیری به خاطر خداست نه به خاطر بنده خدا که بخوای با کار دیگه ای جبرانش کنی هرگلی بوی خودشو داره حتما این کار این سختی برای نفس سرکش ما لازم بوده که خدا واجبش کرده وگرنه خدا ازهمه به بنده هاش مهربون تره ونمیخواد خار توی پاشون بره!
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٤/٠٤/١٦
٣
١
خدا ازهمه دانشمندا و چمیدونم دکترا و علما به ذات و خصوصیات جسمی و روحی بنده هاش اگاه تره !خدا خودش میدونه روزه شنگی میاره گشنگی میاره ممکنه طرفو عصبی و یکم بداخلاق بکنه ممکنه دیگه نتونی مثل اون11ماه قبلی به کارهاش برسه ولی مطمئن باش کفه ی خوبی ها مزایای روزه از کفه ی سختی ها و مشکلاتش سنگین تر بوده که خدا برای همه واجبش کرده!البته بغیر از اونایی که مریضن!
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٤/٠٤/١٦
٢
١
من یک نکته رو نمیفهمم!مادر و پدر بچه هاشونو دوست دارن درست! دوست ندارن اذیت بشن درست! ولی وقتی خدایی که اون بچه رو افریده داره میگه 9سالگی باید روزه بگیره این همه تقلاو این در و اون در زدن برای پیدا کردن یک کلاه شرعی چه معنی ای میده؟! اون بچه هم ممکنه نفهمه وخوب سالهای اول سختش باشه و غربزنه ولی امر,امرواجبه چرا میخوان بپیچونن وبگن نعوذبالله ما از خدا مهربون تریم و نمیفهمم:/
هاچ
هاچ
٩٤/٠٤/١٦
٢
٢
با احترام به انجمن خیلی عالی و به جایی که فوفانو گذاشته، من نظرمو نمیگم. فوفانو امیدوارم این رو به حساب بی توجهیِ من نذاری. نمیگم چون حرفام برای اینجا هیچ فایده ای نداره! فقط خودمو با گفتنش اذیت می کنم.
نیما خان حقیقی
نیما خان حقیقی
٩٤/٠٤/١٧
٠
٠
آگه با توجه به وضع اقتصادی مثل من بیکارین. شاید فرمول من بدردتون بخوره.از نماز صبح تا نماز ظهر خواب. بین نماز ظهر تا افطار سر زدن به جیم و مطالعه کتاب که چشم و گوشم هم روزه باشن. بعد افطار هم که آزادین دیگه :)
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٢٠
٠
٠
:))خخخ
Samira
Samira
٩٤/٠٤/١٧
٢
٠
غر نزدم ولی گاهی اوقات واقعا کلافه میشم ...
فو فا نو
فو فا نو
٩٤/٠٤/١٧
٠
٠
همون کلافگیش ادمو مثه کلافه کاموایی ک گربه باش بازی کرده و همشو گره داده تو هم میکنه دیه -__-
فو فا نو
فو فا نو
٩٤/٠٤/١٧
٠
٠
همون کلافگیش ادمو مثه کلافه کاموایی ک گربه باش بازی کرده و همشو گره داده تو هم میکنه دیه -__-
C_RONALDO
C_RONALDO
٩٤/٠٤/١٧
٠
٠
عی بابا روزه هم بگیری غر هم نزنی:|مگه میشه ؟!مگه داریم؟!
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٢٠
٠
٠
:/
فائزه
فائزه
٩٤/٠٤/١٧
٠
٠
قطعا فایده داره درسته که غر زدن اصلا کار خوبی نیست ولی روزه گرفتن خیلی کار قشنگیه ما باید تلاش کنیم روزه رو طوری بگیریم که به غر زدن و عصبانی شدن منتهی نشه اینم یکی از وظایف روزه داره دیگه "خودکنترلی و دوری از گناه" روزه برای خیلی ها حالت بندگی و تشدید می کنه حالت تواضع و فروتنی میاره این درست نیست که بگیم چون غر می زنیم پس روزه نگیریم باید روی خودمون کار کنیم که همچین اتفاقی نیافته همینطوره که امام علی می گن:روزه قلب بهتر از روزه ی زبان و روزه ی زبان بهتر از روزه شکم است...متاسفانه خیلی از ماها فقط روزه ی شکم و می گیریم و این دلیل همه ی این غر زدن ها و بی اعصابیا میشه:)
aassak13
aassak13
٩٤/٠٤/١٧
٠
٠
انقدر منت سر خدا نزاریم که خدا برات روزه گرفتیم ، ما روزه رو برا خودمون میگیریم.تو مفاتیح الحیاه هست که وعده های غذایی دوتاست یکی صبحانه و یکی شام، حالا ما تو ماه رمضون امر خدا رو اجابت میکنیم که از اذون صبح تا اذون شب چیزی نخوریم.
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٢٠
٠
٠
این همه خوردیم چی شد؟یک ماه برای خدا کم بوخوریم به جایی بر نمی خوره..از هر لحاظ حساب کنیم کاری نمی کنیم
fatemeh _t
fatemeh _t
٩٤/٠٤/١٨
٠
٠
وقتی روزم حوصله ندارم حتی غر بزنم یا جروبحث و... فقط یه گوشه مثل بچه های خوب میشینم ((((:
٩٤/٠٤/٢٠
٠
٠
واقعا؟
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٢٠
٠
٠
شما همین روزه با غر زدنو بگیرین..مطمئن باشین روزی خواهد رسید که کم کم حقایق روزه براتون مشخص میشه و با جونو دل روزه می گیرین...کسی که روزه نگیره هیچوقت ب حقایق نمیرسه
2nyadideh
2nyadideh
٩٤/٠٤/٢١
٠
٠
نه دیگه من وقتی میبینم پدر تو دمای 40 درجه از 6 صبح تا 6 عصر کا میکنه...روزشم میره...وجدانم اجازه نمیده غر بزنم اونم وقتی تو خونه خوشوخرم بیکار نشستم...واین مصداقیه برا همه...من در کل زیاد غر میزنم منتهی به گرمی هوا نه اینکه چرا روزه میگیریم....به اونایی م که غر میزنن البته حق میدم...بلاخره شرایط کمی سخته دیگه.....به هرجهت امیدوارم خدا هممونو عاقبت بخیر کنه :)