خانه انجمن خدا شناسی کن :)
٧٢١
١٠٤
م-نص

خدا شناسی کن :)

خدا شناسی کن :)

از آن جا که ماه رمضان ماه خداشناسی است و همه ی ما بیشتر به خدا نزدیک می شیم،از دوستان می خوام وجود خدا رو از دیدگاه خودشون ثابت کنند .چه چیزی در این دنیا وجود خدا رو برای شما بیشتراز پیش اثبات کرده؟

شاید دیدگاه های ما باعث شه نور ایمان قوی تری به دل هامون بتابه :)

با تشکر،عقیدتی یگان ویژه سایت :)

٩٤/٠٤/٠٧
نظرات کاربران
کد امنیتی
میرزا
میرزا
٩٤/٠٤/٠٧
٠
٠
از اونجایی که ماه رمضون ماه مهمانی خداست و من با همسرم قهرم و ایشون آشپزی نمی کنن یه مدته، این رزق من داره تند تند می رسه، هم سحری و هم افطار، خب کار میزبانه دیگه!
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠٤/٠٧
٠
٠
قهررر؟ بچه بیاین پا در میونی کنیم اشتی کنن :دی
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٠٧
٠
٠
استاد؟؟شما و قهر
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠٤/٠٧
٠
٠
بچه ها*
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠٤/٠٧
٠
٠
قهر؟؟...از شما بعیده استاد
میرزا
میرزا
٩٤/٠٤/٠٧
٠
٠
دعوا و قهر که شیرینی زندگی ان!
s_mostafa_b
s_mostafa_b
٩٤/٠٤/٠٧
٠
٠
نمك زندگي نيستن مگه؟! :))
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٤/٠٤/٠٧
٠
٠
سلام ... استاد كوتاه نياين قهر كرده كه كرده. ولي خيلي بايد دقت كرد چون از قديم گفتن «وای به روزی که بگندد نمک»
میرزا
میرزا
٩٤/٠٤/٠٧
٠
٠
نه، خود دعوا به تنهایی نمک زندگیه، ولی وقتی با قهر با هم بیان، میشه شیرینی سید!
میرزا
میرزا
٩٤/٠٤/٠٧
٠
٠
آقای روشناوندِ عزیز، ما که همیشه پیش دستی کردیم و نگذاشتیم بگندد نمک، تا ببینیم خدا چی می خواد :)
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠٤/٠٧
٠
٠
آقای میرزا هیچوقت نزارید بگندد نمک...چون ما کوچیکترا ازشما بزرگترا یاد میگیریم..:)باشد که رستگار شویم.:)
میرزا
میرزا
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
آمین خانم عقیقی! والا قصدم اثبات خدا بود و الا امشب آشتی کردیم و اتفاقا چه غذایی هم برای سحر گذاشتند. باشد که... :)
راتا
راتا
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
قهر؟!؟جناب استادبه بعدماه رمضون هم بیاندیشیدلطفا!:)))
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
به به احسنت به شما.:)
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٠٨
١
٠
من الان الگو برداری کردم...میخوام زن بگیرم بعد باهاش قهر کنم:)
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٤/٠٤/٠٧
٠
٠
وجود خود ماها نشونه ی خداست دیگه اینکه به نحوه ی تولدمون فکر کنیم اینکه به تک تک اعضای بدنمون به درستی عملکردشون فکر کنیم تا چیزهای بزرگتر نظم نظام آفرینش و........
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
ممنون:)
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٠٧
٠
٠
مثلا من با دیدن این همه نظم متوجه میشم خداوند خالق جهان است و وجود دارد
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٠٧
٠
٠
بدن انسان و تمام موجودات جهات از یک سری اجزاء ساخته شده اند...این اجزا چطوری ساخته شده اند؟؟؟چطوری مولکولها و سلول ها کنار هم قرار گرفته اند..طبق علم ژنتیک باعث ایجادش هست...کد هایی که مثل دستور اشپزی هستند..یا مثل قوانین...کی این کد ها رو نوشته؟؟؟خط میخی رو چند صد سال پیش اجداد ما رویه سنگ ها نوشته اند خالق اون خط اجداد ما بودن...اما ایا اجداد ما توانایی نوشتن کد های دی ان ای رو داشتن؟؟؟بالفرض هم داشتن کی کد انها راا نوشته است؟؟؟؟؟فقط به وجود خداوند می رسیم
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠٤/٠٧
٠
٠
آفرین.
مهسـآ
مهسـآ
٩٤/٠٤/٠٧
٠
٠
همین ک وقتی واقعن چیزی از ته دل ازش بخوای بهت میده
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
اینو ب شخصه خیلی تجربه کردم..چیزی رو از ته دل از خدا بخوای سریع میده
مهسـآ
مهسـآ
٩٤/٠٤/٠٧
١
٠
همین ک تو سختی ها تنهات نمیذاره همیشه یه کسی هس ک کمنکت میکنه
Cold
Cold
٩٤/٠٤/٠٧
٢
٠
2،3 جا که قرار بوده آبروم جلو همه بره و بدبخت بشم آبرومو نگه داشته...یه بارش واقعا با معجزه فرقی نداشت...دمش گرم :)
ali-y
ali-y
٩٤/٠٤/٠٧
١
٠
سلام. بله واقعا ستار بودن خدا اگه نبود بیچاره بودیم ...
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
برای منم ستار عیوب بودن خدا ثابت شده...واقعا گاهی معجزه می کنه
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠٤/٠٧
٠
٠
وقتی که گناه های بزرگی رو مرتکب میشم ولی بعد باز همه جوره خواسته هام براورده میشه ینی یکی هست که خواسته هامو میشنومه یکی هست که همیشه مواظبمه...بشه که دیگه گناه نکنم :(
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
:)عالی گفتی
meshkat
meshkat
٩٤/٠٤/٠٧
٠
٠
بارها تو اوج سختی و گناه معجزه وار نجاتم داده، به لحاظ فلسفی و برهانی هم که وجود خدا کاملا برام اثبات شده س.
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠٤/٠٧
٠
٠
:)
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
تو اوج سختی همیشه خدا به داد ادم میرسه..از همه جا ناامید میشه ادم یک دفعه در رحمت باز میشه:)
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠٤/٠٧
٠
٠
به مهربونی خدا رسیدم که وصف ناشدنیبه....اینهمه باره گناه داریم...بازم دعامون مستجاب میشه......گاهی وقتا ازش خیلی خجالت میکشم،که حتی یه درخواستی بکنم....
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
:)با اینکه این همه گناه می کنیم ولی می پوشونه..اگر ستار نبود بارها ابروریزی میشد..خدا خیلی مهربونه
نیما خان حقیقی
نیما خان حقیقی
٩٤/٠٤/٠٧
٠
٠
من نمیتونم اظهار نظر شخصی درباره خدا بکنم .ولی توصیه میکنم به دوستان سه کتاب توحید، آزادی معنوی و عدل دکتر مطهری رو مطالعه بفرمایید
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠٤/٠٧
٠
٠
ممنون.:)
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
نیما به نظرم باید اظهار نظر شخصی کرد..خدا برای کس خاصی نیست..خدا برای همه است..هر کس با هر دیدگاهی تفکر کنه ب وجود خدا میرسه..میخوایم اینجا راه های شخصی رسیدن ب خدا رو ببینیم و روش فکر کنیم
نیما خان حقیقی
نیما خان حقیقی
٩٤/٠٤/٠٩
٠
٠
سلام . اظهار نظر نمیکنم به این دلیله که به نظر خودم هنوز شناخت کامل از خدا ندارم. اگه بخوام خدا رو توصیف کنم نهایتش اینه که با قالب های فکری محدود خودم خدا رو توصیف میکنم که شاید اشتباه کنم . اون راه شخصی هم که فرمودین من هنوز اولشم و راه زیادی جلو روم هست. فقط تنها چیزی که میتونم بگم اینه که خداشناسی پایان راه نیست و تازه اول راهه.
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٠٩
٠
٠
شاید همون راه های اولیه بتونه مقدمه ای برای بقیه بشه..اکثر ماها اول راحیم...خودم ب شخصه هنوز وارد راه هم هنوز نشدم
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٤/٠٧
٠
٠
من نظری ندارم :)
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
یکم فکر کنین:)
s_mostafa_b
s_mostafa_b
٩٤/٠٤/٠٧
٠
٠
آرامشي كه وقتي باهاش صحبت ميكنم پيدا ميكنم :)
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠٤/٠٧
٠
٠
چقدر عالی...:)
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
:)همه ارامش میگیرن:)فقط شما نیستین:)این ارامشه نشون میده خدا ب فکر همه ماست
ali-y
ali-y
٩٤/٠٤/٠٧
٠
٠
سلام. همه برهانهای عقلی و فلسفی به جای خودش ولی برای بنده بهترین راه ، خواست درونی و نیاز فطریه همه است .
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
:)پیچیده بود
ali-y
ali-y
٩٤/٠٤/٠٩
٠
٠
ممنونم - پیچیدگی از خودتونه ( کلا تو انتقال منظورم همیشه مشکل دارم )
دختر آریایی
دختر آریایی
٩٤/٠٤/٠٧
٠
٠
"نفــــــــــس"...هر دم وبازدم وجود خدا رو فریاد میزنه!!!و نظم جهان هستی:)
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠٤/٠٧
٠
٠
لایک...:)
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
فکر کنم خیلی آسمونی بود ... یکم زمینی تر بگین در حد ما لطفا ...
دختر آریایی
دختر آریایی
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
آقای بزرگواری...از فلسفه و اینا که حرف نزدم میگین آسمونیه؛اینکه میتونیم بدون هیچ مشکلی نفس بکشیم واگه این تنفس هر لحظه قطع بشه میمیریم و همه هم به اراده ی خداست، کجاش آسمونیه رو نمیدونم...!
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
همین نفس هزاران شکر داره..هوایی که هست..دماغی که هست..موهای دماغ که تصفیه کننده هوان..مرطوب بودن مجاری تنفسی که تنفس رو راحت میکنه..ریه هایی که خیلی پیچیده هستند..خونی که اهن دارد باعث انتقال اکسیژن میشود..قلبی که خون را حرکت می دهد..برای یک تنفس عادی هزاران کار باید انجام شود..ایا این همه نظم الکی بوجود امده است؟؟
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٤/٠٧
٠
٠
سبز شدن چراغ های قرمز!
دختر آریایی
دختر آریایی
٩٤/٠٤/٠٧
٠
٠
؟!؟!؟!؟توضیح پلیز:)
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٤/٠٧
٠
٠
توی خیابون که میرم ، وقتی نزدیک چهارراه ها میرسم معمولا چراغ سبز میشه.... من از این نکته کوچیک و بسیاری از نکته های کوچیک دیگه ای که خیلی ها نمیبینن میفهمم که خدایی اون بالاست که خیلی هوامو داره ...... :)) ..... خب چیه؟ توقع یه جواب فلسفی داشتین؟ خخخ
دختر آریایی
دختر آریایی
٩٤/٠٤/٠٧
٠
٠
آیا شوخی با مبحثِ جدیِ "خداشناسی"کار درستیست؟!؟!!؟تو چیزای کوچیک ولحظه های کوچیک خدا رو پیدا کردن خیلی خوبه ها ولی این یه خرده....!!!!ایشالا خدا همیشه هواتونو داشته باشه:)
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
هرچند من معمولا فاتحه میخونم توی بحثهای جدی ، ولی این قضیه رو جدی گفتم ...... :))
راتا
راتا
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
ینی کلاکامنتاتون نشونه فاتحه برمباحث انجمنای سایت هست:)))
راتا
راتا
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
اماخدایی ازکامنتتون خیلی خوشم اومد....سبزشدن چراغ راهنمایی یادآوراینکه چراغهای زندگی هم سبزمیشن بالاخره باکمی صبر....فوق العاده بود
دختر آریایی
دختر آریایی
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
اون خنده آخر کامنتتو به اشتباه انداخت منو وفکر کردم که شوخی کردین...منظورتونو درست برداشت نکردم:///
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
ادم از هر چیزی می تونه به خدا برسه
C_RONALDO
C_RONALDO
٩٤/٠٤/٠٧
٠
٠
گــــــــــــــــــــــــرما :| با این گرما یه لحظه هم فکر جهنم و خدا از ذهنم نمیره:))
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠٤/٠٧
٠
٠
این خیلی عالیه...احسنت.:)
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
جهنم..سوختن...بدون اینکه حتی یک قطره اب بدن ادم بوخوره..خیلی وحشتناکه
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٤/٠٤/٠٧
٠
٠
سلام ... من كه نميتوانم خدا را ثابت كنم همانطور كه نميتوانم وجود هوا را ثابت كنم
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
0__o
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
چرا نمی توان وجود هوا را ثایت کرد؟؟چرا نمیشه وجود خدا را ثابت کرد؟؟این همه نشانه...مگه هر چیزی باید دیده شود تا خدا ثابت شود.هوا دیده نمی شود.ینی وجود ندارد؟؟اگر وجود ندارد چطور ریه ها پر هوا می شوند.اگر وجود ندارد چرا جایی که دی اکسید کربن زیاد است ادم میمیرد؟مگر دی اکسید دیده می شود
آتی
آتی
٩٤/٠٤/٠٧
٤
٠
همین که یه دوست واقعی در لحظات خوشی ناراحتی پیشته هر موقع که گرفتار باشی به هر نفعی که شده کمکت میکنه . دوست واقعی ما خداست
راتا
راتا
٩٤/٠٤/٠٨
١
٠
لایک دوستم.....خیلی بجاودرست گفتی
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٠٨
١
٠
عالی بود...واقعا خدا بهترین دوسته..بدون چشم داشت...بدون منت..بهترین دوسته
آتی
آتی
٩٤/٠٤/٠٨
١
٠
sahar_m
sahar_m
٩٤/٠٤/٠٧
٠
٠
همه چیز، حتی دیدن کوچکترین لبخند یه فرد و بدبختی هاشون نشون میده هنوز خدا وجود داره :)
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠٤/٠٧
٠
٠
:)افرین اتی جان
sahar_m
sahar_m
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
آتی هم خواهش میکنه و سپاسگزاره =)))
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
kianaz
kianaz
٩٤/٠٤/٠٧
٠
٠
وقتي خدا كره زمين و مشتري و خورشيد و ماه و ... طوري منظم كرده كه بهم بر خورد نكنن اين نشانه ي خداوند متعال هست براي من ^__^
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
در قران نیز امده است:)
kianaz
kianaz
٩٤/٠٤/٠٧
٠
٠
اين هم ادرس وبلاگ جديدم kianaz1995.mihanblog.com بيايد خوشحال ميشم
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
کیاناز خانوم آدرس وبلاگتون رو توی مشخصات پروفایلتون وارد کنین
راتا
راتا
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
کلاهم خوانی داشت باموضوع انجمن....تشکرویژه کیانازجان:)))))))))
kianaz
kianaz
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
خخخخخ
j_seyedi
j_seyedi
٩٤/٠٤/٠٧
٠
٠
اهل بیت و حسین ع....................
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
:(
راتا
راتا
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
تاخدابنده نوازاست به خلقش چه نیاز؟می کشم نازیکی تابه همه نازکنم!
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
عالی بود:)
راتا
راتا
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
بودنش عادتی است عین نفس کشیدن......خدارامی گویم.......همیشه همراهت!
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
راتا
راتا
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
تنهاخداست که می داندبهترین درزندگی توچگونه معنامیشود......به اواعتمادکن!
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
:)عالی بود
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
این همه نشانه...فسیل موجودات..خدا این نشانه را گذاشته است تا به تاریخ پی ببریم...به مرگ پی ببریم..به گذشته زمین
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
وقتی یک سری موجودات و وسط بیابون می بینی که دارن زندگی می کنند به روزی دهندگی خدا پی میبری...خدا هیچ موجودی را فراموش نمیکند چه برسد به اشرف محلوقاتش
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
خداوند در قران سخن از ستون های نامرئی میکند..ستونهایی که جهان را بر پا نگه می دارند..این ستون ها چیست؟؟؟این ستون ها همان نیروی جاذبه و دافعه است که در قرن جدید کشف شده است...اما قران 14قرن پیش این را می گوید
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
خواب هایی که میبینم...مثل خوابی که دیدم و باعث شد برم حج!!!
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
fatemeh _t
fatemeh _t
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
خدا رو اونجایی حس کردم که کمتر گناه کردم...
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
خیلی عالی بود....ممنون
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
و خداوند با اب حیات داد..اگر نگاه کنیم می بینیم تمام موجودات زنده از اب درست شده اند و اگر اب نبود می مردن...همین نشانه برای ایمان اوردن کافی نیست؟؟
jalal
jalal
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
پروردگار یگانه هستی بخش،یگانه داور بر راستی،یگانه دادگر خردمند،یکتا و بی همتا
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
2nyadideh
2nyadideh
٩٤/٠٤/٠٩
٠
٠
خب اثبات که کلمه ی سنگینیه برام...فکرم نمیکنم از عهدش بربیام...ولی خب قرآن هست...به بزرگو کوچیک این دنیا توش اشاره شده....من میبینم.... میشنوم...دنیا پر از معجزات ریزو درشت خدا...سبز شدن یه گیاه کوچیک....رنگ آبی آسمون.... جوشش چشمه ای از دل زمین...ساختارهای بلوری دونه های برف...خدا هر لحظه هر جایی حضور داره...
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٠٩
٠
٠
عالی بود:)ممنون از شما
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/٠٤/١٠
٠
٠
نمیدونم باس بش فک کنم!
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/١٠
٠
٠
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/١٠
٠
٠
انرژی از بین نمی رود فقط از حالتی ب حالت دیگر تبدیل می شود.....خداوند ما را جاودانه افرید...زندگی پس از مرگ...انسان نمی میرد.فقط از حالتی به حالت دیگر تبدیل می شود...جسم به روح...با همین قانون کشف شده توسط انسان میشه فهمید سخن خدا حق است و زندگی بعد از مرگ نیز هست..کسی که این قانون و درست کرده پس خودش هم هست..