خانه انجمن روزه خواری در ملاعام !
٦٣٩
٦٥
sjalal

روزه خواری در ملاعام !

روزه خواری در ملاعام !

تا حالا روزه خواری در ملا عام دیدین؟در مورد روزه خوارها چه نظری دارین؟به نظرتون عمدی در کارشون هست؟

٩٤/٠٤/٠٥
نظرات کاربران
کد امنیتی
sahar_m
sahar_m
٩٤/٠٤/٠٥
٤
٠
سلام. روزه خواری در ملاعام به طور کلی کار درستی نیست. البته از این بابت که حتی یه آمریکایی هم میفهمه وقتی تو ایرانه و تو یه محیطی قرار داده که همه روزه دارن نباید آب یا خوراکی بخوره و به اعتقادات دیگر احترام بزاره. اینکه علنا بخواییم بگیم من روزه نیستم میخورم فکر کنم یه جورایی عقده ای بازی باشه :)
faride
faride
٩٤/٠٤/٠٥
٢
٠
دقیقا یه جورایی کلاسه واسشون ! دوستم تو دانشگاه همینطوری بود! میگفت دوست ندارم بقیه فک کنن من روزه ام ! یه جورایی واسش افت بود!
jalal
jalal
٩٤/٠٤/٠٥
٠
٠
اینطور به نظر میرسه
گربه ی گریان
گربه ی گریان
٩٤/٠٤/٠٦
٠
٠
نه نیست......اینکه آدم مراعات کنه نشانه درک بزرگشه....ولی اینکه رعایت نکنه نشانه هیچی نیست....عقده بازی اینه که ما بگیم اونا عقده ای ان
ی نفر
ی نفر
٩٤/٠٤/٠٦
٠
٠
گربه ی گریان این فرد واقعا یک عقده ای کامله :|
sahar_m
sahar_m
٩٤/٠٤/٠٦
٠
٠
دعوا نکنید لطفا :)))) نظر هرکسی محترمه :)
گربه ی گریان
گربه ی گریان
٩٤/٠٤/٠٥
٠
١
سلامممم...دنیا جای همه هست مگر انسان های بد....''روزه خوار در ملا عام'' اگر بدی کرد بازخواستش کنیم...گمون نکنم غذا خوردن بازتواست داشته باشه...
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٠٥
١
٠
دارد
گربه ی گریان
گربه ی گریان
٩٤/٠٤/٠٥
٣
٠
برای قسمت سوم سوالتون....ببخشید که من خدا نیستم و نمیتونم از درون افراد به شما خبر بدم
jalal
jalal
٩٤/٠٤/٠٥
٠
٠
بهرحال ذهنیتی درون شما ایجاد میشه
فاطيما
فاطيما
٩٤/٠٤/٠٥
٢
٠
تا دلتون بخواد....از اون كسي كه داشته سيگار ميكشيده تا اون كسي كه كيك و آبميوه هم ميخورده و همشون هم ظاهرن سالم بودن....اگه آدم بخواد واسه روزه نگرفتن بهونه بياره ميتونه خيلي چيزاي كوچيك رو بهونه كنه!
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠٤/٠٥
١
٠
مگه میشه ندیده باشیم؟ به قول نقی مگه میشههه مگه داریمم خخ
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٠٥
١
٠
داریم
C_RONALDO
C_RONALDO
٩٤/٠٤/٠٥
٠
٠
بله متاسفانه دیدم
C_RONALDO
C_RONALDO
٩٤/٠٤/٠٥
٦
٠
قدیما :هرکی روزه نبود باید می رفت یه گوشه ای یه چیزی میخورد بقیه نبیننش الان: هر کی روزه است باید بره یه گوشه مزاحم غذا خوردن بقیه نشه!!!!!
sahar_m
sahar_m
٩٤/٠٤/٠٥
٠
٠
=))))))
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٠٥
٠
٠
:(متاسفانه
aassak13
aassak13
٩٤/٠٤/٠٥
٠
٠
بله دیدم، اتفاقا چهرستون بدنشون سالم بوده
aassak13
aassak13
٩٤/٠٤/٠٥
٠
٠
چهار ستون
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٠٥
٠
٠
هییییییی
meshkat
meshkat
٩٤/٠٤/٠٥
٠
٠
بله هم به لحاظ شرعی و هم عرفی کار ناپسندیه. از نیت شون که خبر ندارم منتها نمیدونم با چه توجیهی این کارو انجام میدن!
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٠٥
١
٠
گاهی طرف حواسش نیست این کار رو میکنه..گاهی طرف قصد داره گاهی بی خیاله
آتی
آتی
٩٤/٠٤/٠٥
٠
٠
چیزی که فت و فراونه روزه خوار ..... دیگه چیکار کنم روزه خواری میکنن دیگه بزنم بکشمشون؟؟؟؟؟؟؟ خخخخخ
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٠٥
٠
١
خیلی ها نمی تونن روزه بگیرن...یه عده هم تنبلن..یه عده هم شعور ندارن
آتی
آتی
٩٤/٠٤/٠٥
٠
٠
جالب اینجاست ی بار به یکی گفتم چرا روزه خواری میکنی . خیلی شیک و تمیز برگشت بهم گفت تو روزه واسه خودت میگیری به من ربطی نداره که اگه ثوابو روزتو میدی من که یکاریش میشه کرد ....... من ؟؟؟ حرف ؟؟ دهنم ؟؟ سرویس ؟؟ جل الخالق .......خخخخ
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٠٥
٠
١
کوته فکر بوده طرف
آتی
آتی
٩٤/٠٤/٠٥
٠
١
دیگه متاسفانه اینجوریاست بعله ....
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٠٥
٠
٠
بله..دیگه مثی که عادی هم شده...نور ایمان ک کم بشه همین میشه
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٠٥
١
٠
زمان شاه ملئون با روزه خواری در ملاء عام برخورد می کردن ولی در جامعه اسلامی:/داریم کجا میریم
sahar_m
sahar_m
٩٤/٠٤/٠٥
٠
٠
باید فرهنگسازی بشه . ببینید هر کشوری قومیت های مختلف داره و همه به هم احترام میزارن اما تو ایران یه جور عجیبی شدن ملت :)
رفیعه
رفیعه
٩٤/٠٤/٠٥
٠
٠
بله متاسفانه و زیادم شده این مسئله!نمیخام از جنبه دینیش نیگا کنم.ب هرحال وختی ادم میبینه ی جامعه ای ک مردمش ی سری اعتقادات دارن و روزه میگرن،باید حرمت نگه داره.یا حداقل اگ ب هر علتی نمیخاد روزه بگیره(چ علت موجه و چ غیر موجه)باید ب احترام هموطناش،تا موقعی ک نرسیده ی جاییکه خلوت باشه یا هرچی،چیزی نخوره!این نظر منه البته=)
jalal
jalal
٩٤/٠٤/٠٥
٠
٠
این طوری بهتره.موافقم
faride
faride
٩٤/٠٤/٠٥
٠
٠
واسه بازی ایران آمریکا گزارشگره گفت بازیکنای آمریکایی تا وقتی اذون نگفته بودن دست به شیشه های آبشون نزدن! :)
meshkat
meshkat
٩٤/٠٤/٠٥
٠
١
جالبه که بعضی از روزه خوارا، جز دسته خودروشنفکرپندار هایی هستن که ادعای "احترام به عقاید دیگران" شون گوش فلک رو کر کرده!
jalal
jalal
٩٤/٠٤/٠٥
١
٠
روشنفکری تحمل شنیدن عقاید و باورهای مخالف و اظهار نظر با استدلال منطق،نه توهین به عقاید دیگران
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٠٦
٠
٠
دقیقا موافقم...اونایی ک میگن روشن فکرن کوته فکرن...اگر روشن فکر بودن می فهمیدن هیچ وقت نباید بگن روشن فکرن .چون عقل ادمی همه چیز و درک نمیکنه...چون فکر انسان محدوده..کسایی که ادعای روشن فکری دارن با حرف منطقی هم قانع نمیشن چون میگن من روشن فکر...تاکید میکنم منظور کسایی است که ادعا میکنند..روشنفکر هیچگاه ادعا نداره
2nyadideh
2nyadideh
٩٤/٠٤/٠٥
٠
٠
بله :( نمیدونم چی بایید بهشون گفت :( خدا میدونه چی بگم :/
Cold
Cold
٩٤/٠٤/٠٥
٠
٠
کار قشنگی نیست...
jalal
jalal
٩٤/٠٤/٠٥
٠
٠
دلیل؟
fatemeh _t
fatemeh _t
٩٤/٠٤/٠٥
٠
٠
دیدم ولی هوسم نمیکنه.... ولی خب مراعات کنند خیلی بهتره.... چهره ی خوبی نداره
jalal
jalal
٩٤/٠٤/٠٦
٠
٠
اراده قوی دارید
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/٠٤/٠٥
١
٠
منم واسم خیلی جالبه مثلا همیشه اطزاف اب سرد کن یونی خلوته عدل همین ماه مبارک که میشه اصن یه وضیه!خخخ نمیدونم چیو میخان نشون بدن من اسمشو میذارم ع ق د ه ا ی ب و د ن! و کمبود محبت داشتن! چون اگه غیر از این بود نمی یومدن جلو یه عده ادم روزه دار ایستک بخورن یا سیگار بکشن میتونن برن یه گوشه ولی درست میان تو دید قرار میگیرن
sahar_m
sahar_m
٩٤/٠٤/٠٥
٠
٠
میخوان بگن مثلا ما متفاوتیم :)
jalal
jalal
٩٤/٠٤/٠٥
٠
٠
متاسفانه هست
f_yazdi
f_yazdi
٩٤/٠٤/٠٥
٠
٠
تا دلتون بخواد . به نظرم کار درستی نیست و آدم با دیدن این چیزا اذیت میشه/ نمی دونم والا چی بگم
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٤/٠٤/٠٥
٣
١
بله. زیاد دیدم. مشکلی هم باهاش ندارم. حال نکرده بگیره دیگه. به خودش مربوطه.
sahar_m
sahar_m
٩٤/٠٤/٠٥
٠
٠
چقدر منطقی و باآرامش :)
tanin
tanin
٩٤/٠٤/٠٦
٠
٠
خوب نگیره:)ولی خودش تو خلوت خودش چیزی بخوره:)
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٤/٠٤/٠٦
٠
٠
ولا. این اداها فقط تو مشهد زیاده. من 5شنبه و جمعه تهران بودم یه عالمه هم آدم بی روزه دیدم که کسی کاری بهشون نداشن. اونوقت تو فرودگاه مشهد پلیس فرودگاه یه آقایی رو به خاطر اینکه آدامس میجوید گرفت برد :|
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٤/٠٤/٠٦
٠
٠
بعضی چیزها خیلی به اعتقاد ربطی نداره یه جور احترام به عرف جامعه است. اینکه کسی روزه بگیره یا نه قطعا به من ربطی نداره ولی روزه خواری تو مکان عمومی قطعا کار قشنگی نیست.وقتی بازیکن های آمریکایی این درک رو دارن واقعا بعیده که خود ما رعایتش نکنیم حتی اگه بهش اعتقاد نداشته باشیم.
jalal
jalal
٩٤/٠٤/٠٦
٠
٠
ممنون از این که نظرت را صریح و روشن گفتی
tanin
tanin
٩٤/٠٤/٠٦
٠
٠
به نظرم کار درستی نیست حالا شاید یکی این کار رو جلوی یک ادم بزرگ کنه خوب یکم کمتر اشکال داره ولی بچه ی،9،10 ساله گناه داره هوسش میکنه خوردنی+ین کار براش غیر قابل درکه
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٤/٠٤/٠٦
١
٠
باز هم همون بحث همیشگی اجبار. آقا شاید یکی مریض بود. شاید یکی اصلا تو حالش نبود روزه بگیره. درسته که معمولا تو ماه رمضون جمعیت روزه دارها از بقیه بیشتره اما این دلیل نمیشه که روزه خواری بشه جرم :|
مشکات
مشکات
٩٤/٠٤/٠٦
٠
٠
پس تکلیف احترام به عرف چی میشه؟ بد بودن روزه خواری یه جرم من درآوردی نیست، حکم خداست.
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٤/٠٤/٠٦
٠
٠
رویا جان بحث اجبار به روزه گرفتن نیستا بحث رعایت عرفه که بهتره توی جامعه ای که اکثریت روزه هستن توی جمع چیزی نخوریم مطمئنا اونهایی که سیگار میکشن با آدامس میخورن مریض نیستن که!!
jalal
jalal
٩٤/٠٤/٠٦
٣
٠
رک گویی و صریح بودن شما در بیان نظر قابل احترام و تحسین هست
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٠٦
٠
٠
زمانی که گناه در جامعه عادی شود اون جامعه نابود می شود...وقتی روزه خوری علنی شود کم کم تبلیغ می شود و یک گناه مثل بدحجابی عادی میشه
f_yazdi
f_yazdi
٩٤/٠٤/٠٦
٠
٠
بعضیام هستن با یه افتخار و کلاسی توو ملا ء عام روزه خواری می کنن که حرص آدم در میاد ://
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٤/٠٤/٠٦
٠
٠
امسال یه خانومی رو دیدم که داشت تو اوتوبوس آدامس میخورد! خیلی وقتها هم مردهای سیگار به دست دیدم ولی بدترین روزه خواری که دیدم مربوط میشد به پارسال که یه دختره تو اوتوبوس ساندویج میخورد بوی ساندویج پیچیده بود تو ماشین اصلا یه وعضی!!!
tanin
tanin
٩٤/٠٤/٠٦
٠
٠
:|
jalal
jalal
٩٤/٠٤/٠٦
٠
٠
!!!!
Kh_Z
Kh_Z
٩٤/٠٤/٠٦
٠
٠
من کم از خونه میرم بیرون و این چن وقتم فقط از مدرسه تا خونه از خونه تا مدرسه بیرون رفتم. با این حال عیسی به دین خود موسی به دین خود٬ اگه کسی از قصد این کارو میکنه و منظور خاصی داره همین که بهش هیچ توجهی نشه جوابشو میگیره اما خب گاهی وقتام ادم ناچار میشه و ما نباید قضاوت کنیم مثلا خودم پارسال مlه رمضون وقتی بیرون بودیم رفتم واسه خواهرزادم اب بخرم فروشنده به طرز بدی و بین جمله های ناپسندی بهم گفت خدانشناس... بین اون همه ادم. فکر میکنم هر کس به تنهایی اگه وظیفه خودشو درست انجام بده بهتره
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٤/٠٤/٠٦
٠
٠
سلام ... خدا را شكر تا حالا آدم روزه خوار نديده ام اصلا به من چه كه ديگران چه مي‌كنند.
f_shariati
f_shariati
٩٤/٠٤/٠٩
٠
٠
وقتی کسی روزه نیس خب نیس دیگه .... چرا نباید چیزی بخوره؟ مگه روزه من و شما واسه اون آدم روزه نگیر بوده ک ازش توقع داشته باشیم مراعات کنه؟