خانه انجمن آیه آیه با هم بخوانیم :)
٨٤٣
٥٨
m-aminfar

آیه آیه با هم بخوانیم :)

آیه آیه با هم بخوانیم :)

1. دیگه ماه رمضان ماه رحمت خدا است و خیلی از ما قرآن رو ختم می کنیم، حالاکه جیم برنامه ختم قران گذاشته چه بهتر همه باهم قران رو ختم می کنیم. 
  2.  اما این بار شما آیه هایی رو که زیباهستند وتاثیر گذار برای ما جیمیا بفرستید تا بقیه هم فیض ببرند،تا امروز چه آیه ای برای شما یک تلنگر بوده ؟!

٩٤/٠٤/٠٨
نظرات کاربران
کد امنیتی
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٤/٠٤/٠٨
١
٠
این آیه بیشتر از همه به دل میشینه : لا اکراه فی الدین...
s_mostafa_b
s_mostafa_b
٩٤/٠٤/٠٨
٢
٠
من اين دوتا آيه رو دوست دارم: انا هديناه السبيل اما شاكرا و اما كفورا اانتم تزرعونه ام نحن الزارعون
s_mostafa_b
s_mostafa_b
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
اين چرا اومد زير كامنته شما؟؟ ميخواستم بگم لا اكراه في الدين معروف ترين آيه قرآنم هست بعد پاكش كردم، بعدش يادم رفت رفرش كنم نظرم نياد زير كامنتتون! خلاصه اينجوري شد كه اينگونه شد :)
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٤/٠٤/٠٨
٦
٠
استادمون همیشه میگفت ادامه ی این آیه رو هم بخونین بعد قضاوت کنین قد تیبین الرشد .... درسته که اکراهی نیست ولی وقتی راه هدایت و ضلالت نشون داده شده شما باید راه درست رو انتخاب کنید.
meshkat
meshkat
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
درسته نسرین، منم شنیدم باید ادامه شو مدنظر داشت.
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٤/٠٤/٠٩
٠
٠
من همینو دوس دارم دیگه :))
آتی
آتی
٩٤/٠٤/٠٨
٨
٠
الا بذکر الله تطمئن القلوب .... این آیه خیلی روم تاثیر گذاره خیلی زیاد یعنی هر موقع که با خودم زمزمش میکنم آرامش کل وجودمو میگریه
راتا
راتا
٩٤/٠٤/٠٨
١
٠
بسم الله الرحمن الرحیم.....ان مع العسریسرا
راتا
راتا
٩٤/٠٤/٠٨
١
٠
ان مع العسریسرا(هماناهمراه باهرسختی آسانی است)
راتا
راتا
٩٤/٠٤/٠٨
٢
٠
ومن اعرض عن ذکری فان له معیشه ضنکا(وهرکس ازیادمن روی برگرداندزندگی دشواروسختی خواهدداشت)(سوره طه)
راتا
راتا
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
ووجدک ضالافهدی.......وتوراسرگشته یافت پس هدایت کرد
راتا
راتا
٩٤/٠٤/٠٨
٢
٠
الیس الله بکاف عبده....آیاخدابرای بنده اش کافی نیست
راتا
راتا
٩٤/٠٤/٠٨
١
٠
الابذکرالله تطمئن القلوب
fatemeh _t
fatemeh _t
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
لایک (:
راتا
راتا
٩٤/٠٤/٠٨
١
٠
درروی زمین به تکبرراه نرو که نمی توانی زمین رابشکافی وهرگزقامتت به بلندای کوههانمی رسد......اسراءآیه ی37
راتا
راتا
٩٤/٠٤/٠٨
٢
٠
لاتحزن ان الله معنا......اندوهگین مباش که قطعاخداباماست......توبه آیه ی40
faride
faride
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
:)
راتا
راتا
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
ممنون بابت انجمن ارزشمندتون....آیات زیادوزیبای زیادی هست واسه یادآوری ما....امیدکه هممون قرآن روبخونیم وبهش عمل کنیم......عذرخواهم بابت اینکه نتونستم آیات روبااعراب بنویسم......امکانش وجودنداشت
meshkat
meshkat
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
آیه 2 و 3 سوره طلاق: "...هرکس تقوای الهی پیشه کند، خداوند راه نجاتی برای او فراهم میکند و او را از جایی که گمان ندارد روزی میدهد. و هرکس بر خدا توکل کند کفایت امرش را میکند، خداوند فرمان خود را به انجام میرساند و خداوند برای هرچیزی اندازه ای قرار داده است."
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
مهسـآ
مهسـآ
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
وَاعْتَصِمُواْ بِحَبْلِ اللّهِ جَمِيعًا وَلاَ تَفَرَّقُواْ ......................همگی به ریسمان خدا چنگ بزنید و متفرق نشوید
sahar_m
sahar_m
٩٤/٠٤/٠٨
١
٠
فان مع العسر یسرا :) معرکه ست :)
faride
faride
٩٤/٠٤/٠٨
١
٠
دقیقا ! همین بهم خیلی وقتا امید میده! :)
aassak13
aassak13
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
هل یستوی الذین امنوا ...
aassak13
aassak13
٩٤/٠٤/٠٨
١
٠
آیه الکرسی رو هم خیلی دوست دارم : الله لا اله هو الحی...
s_mostafa_b
s_mostafa_b
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
واقعا آيه عظيميه فقط اينكه يه "الا" جا انداختي :)
سمیرام
سمیرام
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
ولقد یسرناالقران للذکر فهل من مدکر... و ما قرآن را برای وعظ و اندرز آسان کردیم کیست که از آن پند گیرد؟ متاسفانه هیچ کس اولین نفرشم خودم... آیه 17 سوره قمر
سمیرام
سمیرام
٩٤/٠٤/٠٨
١
٠
الم اعهد الیکم یا بنی آدم ان لا تعبدوالشیطان انه لکم عدو مبین ... آیه 60 سوره یاسین
سمیرام
سمیرام
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
نبی عبادی انی انا الغفور الرحیم ... 49 سوره حجر
سمیرام
سمیرام
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
خدایا وسعت روحم به اندازه دمیدن توست/فاذا سویته و نفخت و فیه من روحی .../ خسته ام / دنیایی به من ده به بزرگی روحم/ نه به اندازه تنم... آیه هم مال سوره حجر آیه 29
سمیرام
سمیرام
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
وبهترین آیه واسه هممون که این روزا مدام میگیم مشکلات مشکلات : والله یحب الصابرین...
فاطيما
فاطيما
٩٤/٠٤/٠٨
٢
٠
يه آيه هست كه هر وقت ميخونمش موهاام سيخ ميششن...._ااحسب الناس ان يتركوا ان يقولو آمنا و هم لا يفتنون؟)معنيش هم ميشه....آيا ميپندارند همين كه بگويند ايمان اورديم كافي است؟و آزمايش نميشوند؟
faride
faride
٩٤/٠٤/٠٨
٢
٠
آیه 2 و 3 سوره طلاق که بعد از نماز های واجب خیلی فضیلت داره خوندنش! من این قسمتشو خیلی دوست دارم! و يَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لَا يَحْتَسِبُ وَمَن يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ... و از جايى كه حسابش را نمى‏كند به او روزى مى‏رساند و هر كس بر خدا اعتماد كند او براى وى بس است‏...
s_mostafa_b
s_mostafa_b
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
هرگز جز آنچه خدا خواسته بر ما نخواهد رسید(توبه/51)
sahar_m
sahar_m
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
احسنت ، اینو منم دوست دارم
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
هر قومی را دوره ای و اجل معیتی است که چون اجلشان فرا رسد لحظه ای مقدم و موخر نتوانند کرد(اعراف/34) وقتی این ایه رو میخونم ناخودآگاه یاد اسرائیل میوفتم اینکه خدا وعده داده که این ظلم هم پایدار نخواهد بود آرامش میده بهم...
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٤/٠٤/٠٨
١
٠
حق را لباس باطل مپوشانید تا حقیقت را پنهان سازید و حال آنکه به حقانیت آن واقفید.(بقره/286) چقدر این آیه این روزها مصداق داره!
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
ان مع العسریسرا ....عاشق این ایه ام واقعا تو زندگیم احساسش کردم
fatemeh _t
fatemeh _t
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
آره اینم خوبه (:
sahar_m
sahar_m
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
دقیقا ، همیشه حس میشه
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
بسم الله الرحمن ارحیم:الا بذکر الله تطمئن القلوب:))
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٤/٠٤/٠٨
١
٠
الم یعلم بان الله یری:)
fatemeh _t
fatemeh _t
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
متاسفانه خیلی حفظ نیستم آیه هارو ولی یک آیه ای هست میگه خدا از رگ گردن به آدم نزدیک تره... اونو یکم دوست دارم.... میدونم تو عربيش یک حبل داره
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
نَحنُ أَقرَبُ الیهِ مِنْ حَبْلِ الوَرید(سوره ی ق)
fatemeh _t
fatemeh _t
٩٤/٠٤/٠٩
٠
٠
ممنون نسرین بانو (:
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
تمام ایات قران زیبا هستند و ارامش می دهند
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٠٨
٠
٠
قول هو الله احد....بگو خداوند یکی است....اگر خدا دو تا بود باید دائم ترس از دعوای خدایان می داشتیم..اگر خدا دو تا بود همیشه شک داشتیم پیرو کدامین خدا باشیم
نیما خان حقیقی
نیما خان حقیقی
٩٤/٠٤/٠٩
٠
٠
(بگذار) نعمتهایی را که ما به آنها داده‌ایم کفران کنند! و (از نعمتهای زودگذر دنیا هر چه می‌توانید) بهره گیرید؛ امّا بزودی خواهید دانست (که نتیجه کفران و کامجوییهای بی حساب شما چه بوده است)!....آیه 34 سوره الروم
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/٠٤/٠٩
٠
٠
من ایه اثبات خلافت بلافصل امام علی رو خیلی دوس دارم که مقدمه اش تو سوره بقره است و ونتیجه اش در اخرین سوره نازل شده در قران یعنی مائده است!
ali-y
ali-y
٩٤/٠٤/٠٩
٠
٠
سلام . قل يا عبادي الذين أسرفوا على أنفسهم لا تقنطوا من رحمة الله ....
ali-y
ali-y
٩٤/٠٤/٠٩
٠
٠
قل يا عبادي الذين أسرفوا على أنفسهم لا تقنطوا من رحمة الله : چون به آنان گفته شود: «در زمين فساد مكنيد»، مى گويند: «ما خود اصلاحگريم.».
ali-y
ali-y
٩٤/٠٤/٠٩
٠
٠
الم یعلم بان الله یری
2nyadideh
2nyadideh
٩٤/٠٤/٠٩
٠
٠
وجَعلنا مِن بین ایدیهِم سَدا و مِن خَلفِهم سَدا، فاغْشَیناهُم فهَم لایبُصِرون ...ایه ای که مشهوره میگن بخوانو غیب شو...آیه 9سوره ی یس.... برابرشان دیواری کشیدیم و در پشت سرشان دیواری و بر چشمانشان نیز پرده ای افکندیم تا نتوانند دید...داستانای زیادی هم درموردش وجود داره...من شخصا این آیه رو خیلی دوس دارم وبرای حفاظت از خودم خانوادم همیشه میخونمش :)
2nyadideh
2nyadideh
٩٤/٠٤/٠٩
٠
٠
آیته الکرسی هم که دیگه گفتن نداره :))
2nyadideh
2nyadideh
٩٤/٠٤/٠٩
٠
٠
آیه 11 سوره رعد هم که برای همه شناخته شده ست ...انّ اللَّه لایغیّر ما بقوم حتّی یغیّروا ما بأنفسهم...خداوند سرنوشت هیچ قوم (و ملّتی) را تغییر نمی‌دهد مگر آنکه آنان آنچه را در خودشان است تغییر دهند...
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٤/٠٩
١
٠
لا تقنطوا من الرحمه الله