خانه انجمن انگیزه ی روزه داری چیه ؟!
٧٤٩
٦٤
گربه ی گریان

انگیزه ی روزه داری چیه ؟!

انگیزه ی روزه داری چیه ؟!

به نظر شما چرا ماه مبارک رمضان مهمانی خداست؟ کدام فضیلت ماه مبارک به شما انگیزه ی روزه گرفتن در این گرمای طاقت فرسا را می دهد؟

ان شاءالله وظیفه امر به معروف یعنی صبر در راه پروردگار را انجام دهیم.

٩٤/٠٣/٣٠
نظرات کاربران
کد امنیتی
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠٣/٣٠
١
٠
چونکه به بندگی دعوت میشیم...روزه یعنی بندگی.....خوردن یکی از رکن های اصلی در روز برای ماهستش ....این ماه یعنی برای خدا از خوردن هم دست بکشیم وخیلی از کار های دیگه که روزه رو باطل میکنه.....همین که صبر میکنیم در برابر خوردنمون،خیلی دوستش دارم که باعث تقویت صبرم میشه...و تایمی که میرم واسه افطار سره سفره میشینم رو خیلی میپسندم مخصوصا در مهمونی های جمعی ....(این نظر من بود حالا شاید نظر دوستان کامل تر باشه.:)
C_RONALDO
C_RONALDO
٩٤/٠٣/٣٠
٠
٠
من به امید عید فطر روزه میگیرم:دیییییی
faride
faride
٩٤/٠٣/٣٠
٠
٠
=))
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠٣/٣٠
٠
٠
:)
آتی
آتی
٩٤/٠٣/٣١
٠
٠
شما اصن از دور معلومه چقد تحت فشارین !!!!!! خخخخخخخخخ
Cold
Cold
٩٤/٠٣/٣٠
٢
٠
وقتی روزه میگیری افطار یه حال دیگه ای میده :)....
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٣/٣١
٠
٠
امان ... امان ....
آتی
آتی
٩٤/٠٣/٣١
٠
٠
آی گفتید ......
faride
faride
٩٤/٠٣/٣٠
٠
٠
انگیزه نمیخواد...همینکه جزء دستورات اصلی اسلامه مثل نماز باید گرفته بشه بدون چون و چرا!حالا بعضی افراد هستن طبق سلیقه شخصی احکام خدارو تغییر میدن بحثشون جداست! ولی خب اون حالت معنوی که به آدم دست میده ... دورهم جمع شدنامون به بهانه افطاری ... یه جورایی فکر میکنم تو این ماه هم به خدا نزدیکتر میشیم هم به به اقوام ...
فائزه
فائزه
٩٤/٠٣/٣٠
٠
٠
:))
faride
faride
٩٤/٠٣/٣٠
٠
٠
البته به غیر از تو! :دی
گربه ی گریان
گربه ی گریان
٩٤/٠٣/٣١
٠
٠
خانم.....قراره امر به معروف کنید....فکر کردید با این استدلال فرد مقابل قبول میکنه......پیامبران بزرگوار پس چرا این همه استدلال آوردن....من پرسیدم کدام یک از آنها انگیزه ی بیشتری به نظر شما میدهد......تفکر خشک شما رو منم دارم....ولی فکر میکنم یه خورده اشتباهه
faride
faride
٩٤/٠٣/٣١
٠
٠
اولش خشک بود بعدش خوب شد دیگه! :دی
sahar_m
sahar_m
٩٤/٠٣/٣٠
٠
٠
درک کردن دیگران. یه وقتایی میگیم چقدر طرف صبوره زیر بار این همه درد تاب میاره اونوقت ما نمیتونیم زیر بار گرسنگی دووم بیاریم که اونم قابل حله ؟ واقعا صبرهایی ملت پیشه میکنن که حتی فکرشم ذهن رو منفجر میکنه :)
faride
faride
٩٤/٠٣/٣٠
٠
٠
ولی من تاحالا نتونستم صبرو یاد بگیرم از روزه گرفتن!
sahar_m
sahar_m
٩٤/٠٣/٣٠
٠
٠
همینکه صبر میکنی تا افطار شه پس مشخصه یاد گرفتی ولی باور نکردی وگرنه میتونستی روزه نگیری :)
faride
faride
٩٤/٠٣/٣٠
٠
٠
صبر ینی اینکه اصلا ننالیم که گرسنه ایم یا تشنه ایم یا بی پولیم یا هر چیز دیگه! ولی من خودمو میگم تا افطار بخواد بشه صد بار میگم تشنمه گشنمه!
sahar_m
sahar_m
٩٤/٠٣/٣٠
٠
٠
خیلی زحمت میکشی واقعا. مگه مجبورت کردن یا چاقو زیر گلوته روزه بگیری؟ :)))
faride
faride
٩٤/٠٣/٣١
٠
٠
ینی میخوای بگی تو هیچ وقت نمیگی؟! یا بقیه نمیگن؟! بیا تو تخته روزا ببین چندنفر میگن ما تشنمونه و ... ! :) کارای سخته که آدمو بزرگ میکنه! روزه هم یکی از همین کاراست که روح آدمو بزرگ میکنه! خیلی چیزا میخواد به من نوعی یاد بده! صبر در برار مشکلات... دوری از گناه ... درک کردن دیگران! پس لازم نیست کسی چاقو بذاره من به خاطر این چیزا هم که شده روزه مو میگیرم و امیدوارم بتونم همه این چیزارو یاد بگیرم!:)
آتی
آتی
٩٤/٠٣/٣١
٠
٠
والا منم تا وقت افطار هزار بار میگم تشنمه گشنمه .....واااااااااااااااااااای
sahar_m
sahar_m
٩٤/٠٣/٣١
٠
٠
نه من معمولا روزه ام نمیگم گشنمه یا دارم میمیرم و ... آخه اینجوری رو مغز بقیه میرم خب همه گشنشونه دیگه گفتن نداره مشخصه :))) انشالله نماز و روزه هاتون قبول درگاه حق. مطمئنا تلاشت تاثیر داره فریده جان.
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٤/٠٣/٣٠
٠
٠
فعلا دارم هلاک میشم. هیچییییی :))
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٣/٣٠
٠
٠
سفره های ساده ولی رنگارنگ افطار بهم ثابت میکنه توی این ماه میهمان خداییم...... :)
آتی
آتی
٩٤/٠٣/٣١
٠
٠
چقد ادبی و زیبا ......... به به
fatemeh _t
fatemeh _t
٩٤/٠٣/٣٠
٢
٠
انگیزه رو که معنیشو نميدونم... سواله بعدی رو بپرسن اونو یاد دارم........... دیالوگ بایرام (اکبر عبدی) تو فیلم اخراجی ها. ؛))
fatemeh _t
fatemeh _t
٩٤/٠٣/٣٠
٠
٠
تا حالا به انگیزه فکر نکرده بودم..... انگیزه خاصی وجود نداره
m-aminfar
m-aminfar
٩٤/٠٣/٣٠
٠
٠
من به خاطر مهمونی افطاری و کار نکردن و خوابیدن و فیلم دیدن روز میگیرم. ینی همچین برنامه ای ریختم که همه ساعتا فیلم نگاه کنم.
گربه ی گریان
گربه ی گریان
٩٤/٠٣/٣١
٠
٠
آفرین......این هم دلیلی است.....من جای شما بودم بی روزه همه ی کارایی که گفتید رو انجام میدادم :|
m-roohangiz
m-roohangiz
٩٤/٠٣/٣٠
٠
٠
:)
m-roohangiz
m-roohangiz
٩٤/٠٣/٣٠
٠
٠
من بخاطر سلامتی!
m-roohangiz
m-roohangiz
٩٤/٠٣/٣٠
٠
٠
بخاطر زجر کشیدن و از تشنگی هلاک شدن روزه میگیرم!!! :دی
s_mohsen
s_mohsen
٩٤/٠٣/٣٠
٠
٠
چه هدف والایی!
گربه ی گریان
گربه ی گریان
٩٤/٠٣/٣١
٠
٠
ایول....اگه واقعا با هلاک شدن مبارزه میکنید بهتون افتخار میکنم.....ان شاءالله در سایر امور هم انقدر بااراده باشید
p_golpari
p_golpari
٩٤/٠٣/٣٠
٠
٠
من الان تشنمه :)
faride
faride
٩٤/٠٣/٣٠
٠
٠
منکه الان تشنم نیست! شربت خوردم! خخخ
s_mohsen
s_mohsen
٩٤/٠٣/٣٠
١
٠
به خاطر دوری از دروغ و بدی ها وگرنه امثال ما هیچ وقت فقرا رو درک نمیکنیم چون نه در جایگاه اوناییم و نه حتی وقتی که تشنه و گرسنه ایم اونا رو میفهمیم چون اطمینان داریم که افطار چیزی برای خوردن داریم!
fatemeh _t
fatemeh _t
٩٤/٠٣/٣٠
٠
٠
موافقم، به نظرم خیلی جواب خوبی بود
گربه ی گریان
گربه ی گریان
٩٤/٠٣/٣١
٠
٠
ایول......به من که روحیه دادی....این دوری از دروغ خیلی مهمه
نیما خان حقیقی
نیما خان حقیقی
٩٤/٠٤/٠١
٠
٠
عاشق صداقتت شدم (امثال ما هیچ وقت فقرا رو درک نمیکنیم) . بچه پولدار.مرفه بی درد :)))) ما فقرا رو با یه سلط شله دریاب :)
رفیعه
رفیعه
٩٤/٠٣/٣٠
١
٠
ما هیچ وخ فقرا رو درک نمیکنیم!چون میدونیم و باور داریم ک افطار هس!...
faride
faride
٩٤/٠٣/٣٠
٠
٠
دقیقا!
گربه ی گریان
گربه ی گریان
٩٤/٠٣/٣١
٠
٠
فکر میکنم این نوشته رو یک جای دیگه قبلا خوندم...مثلا کامنت بالایی
آتی
آتی
٩٤/٠٣/٣١
٠
٠
آفرین رفیعه جون ...
رفیعه
رفیعه
٩٤/٠٣/٣١
٠
٠
من وختی این کامنت رو نوشدم،کامنت بالایی تایید نشده بود!و طبیعیه ک نمدونستم!
نیما خان حقیقی
نیما خان حقیقی
٩٤/٠٣/٣٠
٠
٠
به خاطر کنترل خشم و شهوت
گربه ی گریان
گربه ی گریان
٩٤/٠٣/٣١
٠
٠
با ه دو مورد موافقم...بسی لایک
aassak13
aassak13
٩٤/٠٣/٣٠
٠
٠
چون روزه واجبه می گیرم
گربه ی گریان
گربه ی گریان
٩٤/٠٣/٣١
٠
٠
تو با این استدلالت من رو روزه گیر کردی ...خخخخ
Eli_K
Eli_K
٩٤/٠٣/٣٠
٠
٠
کلن خیلی خوبه هم تشنگی و گرسنگی ک میکشی لذت بخشه.هم تاسحربیداریو روزاخابیدنش خیلی باحاله...کل سال منتظر ماه رمضونم کل ماه رمظون منتظر عید فطر...هعی
زینب سادات
زینب سادات
٩٤/٠٤/٠٢
٠
٠
خوش بحالت ک میتونی بخوابی تو طول روز من صبح تا ظهر سرکارم بعدشم تمرین/بیشتر از گرسنگی و تشنگی بی خوابی میکشم تو این ماه
Nasrin-A
Nasrin-A
٩٤/٠٣/٣٠
٠
٠
به خاطر حس نزدیکی به خدا که توی لحظه لحظه ی این ماه میشه لمسش کرد؛ به خاطر امتحان خودم و خیلی چیزهای دیگه
گربه ی گریان
گربه ی گریان
٩٤/٠٣/٣١
٠
٠
سلام به دوستان.....یک سری مواردی هست که روزه رو باطل میکنه ''گناهان'' .....من روزه میگیرم...گرسنگی و تنشنگی رو حاضر میشم تحمل کنم و حاضر نیستم اونو در طول روزه داری باطلش کنم و تمام زحماتم را هدر دهم.....ماه رمضان از نظر من به این دلیل ماه خداست که گناهان کمتر میشود...یاد خدا زیاد میشود...بنا به فرموده ی مولایم، آن روز که در آن خدا یاد شود، عید است.....
2nyadideh
2nyadideh
٩٤/٠٤/٠١
١
١
بله..گرسنگی وتشنگی کشیدن فضیلت محسوب نمیشه...اینکه ما با قوه ی اختیارمون اونو انتخاب میکنیم فضیلته :)
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/٠٣/٣١
٠
٠
روزه خیلی تقوا رو بالا میبره یه جور مقابله با نفسه خیلی توش حکمت داره!
راتا
راتا
٩٤/٠٣/٣١
٠
٠
من روزه میگیرم واسه خوب شدن حال خودم.....نمازوروزه واقعاحالم روخوب میکنه ومطمئن ترم میکنه به لطف وبخشش خدا.
آتی
آتی
٩٤/٠٣/٣١
٠
٠
همین که همه باهم دور یه سفره میشنینم دعا میکنم هرروز از طرف خدا برامون یه دعوتنامه همونی میاد .............. همین که به فرمان خدا عمل میکنیم ........ همین که روزه باعث میشه یه سری افراد رو بتونیم درک کنیم بفهممیم سختی چجوریه این خودش خیلی با ارزشه ...........
7_meshkat
7_meshkat
٩٤/٠٣/٣١
٠
٠
من کلا ریاضت رو یکی از راههای خودسازی میدونم، روزه و استمرار در بعضی عبادات یه جور ریاضت پسندیده ست که کمک میکنن تمرین بندگی و اراده کنیم. البته اینجور ریاضت مطلقا به معنای گوشه نشینی نیس.
judy_abbott
judy_abbott
٩٤/٠٣/٣١
٠
٠
چون واجبه...چون باس بگیریم:دی.......چون چی جوری بعد میخایم قضا و کفاره و اینا بگیریم!
گربه ی گریان
گربه ی گریان
٩٤/٠٣/٣١
٠
٠
یعنی استدلالتون تو حلق گیلبرت
2nyadideh
2nyadideh
٩٤/٠٤/٠١
١
١
برای فرار از روزمرگی ها...برای اینکه برای بدن مفیده....بازدارنده ی گناست...
2nyadideh
2nyadideh
٩٤/٠٤/٠١
١
١
بهله در کل : گر روزه ضرر دارد، صـد گونه هنر دارد/سـودای دگـر دارد، سـودای سـر روزه/این روزه درین چادر، پنهان شده چون دلبر/از چـادر او بگـذر، واجـو خبـر روزه/باریک کنـد گردن، ایمن کنـد از مردن...
م-نص
م-نص
٩٤/٠٤/٠٢
٠
٠
خدا بهم انگیزه میده..بقیه چیزا رو نمیدونم...فقط همینو میدونم پشت هر محبت و خوبی ای که اراده خدا و محبت خداست