خانه انجمن فراخوان سؤال در مورد حقوق زن
١٩٣٢
٢٣٤
h.naderi

فراخوان سؤال در مورد حقوق زن

فراخوان سؤال در مورد حقوق زن

سلام به همه

یک ماه قبل انجمنی در سایت منتشر شد که در مورد مهریه و اینکه چرا باید زن‌ها مهریه داشته باشند بود. در حاشیه این انجمن خیلی ها در مورد حقوق زن و چرایی‌ها آن سؤالاتی داشتند و با پیشنهاد خانم Samira قرار شد یک فراخوان سؤال در این مورد داشته باشیم.

بنابراین خیلی راحت و بی دغدغه می‌توانید سؤالات خودتون در زمینه حقوق زن را در همین تاپیک مطرح کنید. سه الی چهار روز دیگر هم سؤال‌ها را جمع بندی می کنیم و برای کارشناسان دینی می فرستیم. در گام آخر نیز این پاسخ‌ها منتشر می شود.

خوب بپرسید دیگه!

٩٤/٠٢/٢٠
نظرات کاربران
کد امنیتی
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/٠٢/٢٠
١
٠
ینده شخصا سوالی ندارم :دی شما بپرسین!خخ
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
عاره میتونه. دوست من مهریه نداشت به جاش همسرش تعهد محضری داد که در طول زندگی مشترکشون هرچی به دست آوردن نصفش رو به نام خانومش کنه
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٤/٠٢/٢٢
٠
٠
یا خدا این کانت چرا اومده اینجا :|
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/٠٢/٢٢
١
٠
یا اسطوقدوس!
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٤/٠٢/٢٠
٢
٢
چرا مهریه رو قسطی میکنن؟؟ اگه مهریه حق زنه باید یکجا پرداخت بشه تا به دردی بخوره :|
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٤/٠٢/٢٠
٠
٠
سلام ... چون خانمها تمع میکنند مهریه بالا میپرانند/ قسطی بودن دلیلی بر نا حقی نیست و چون سازش نداشتن مرد باید به خاک سیاه بنشیند ایا مرد حق زندگی بعد از جدایی را ندارد البته نباید جواب میدادم چون همسرم حرف شما را تایید کرد نوشتم
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٤/٠٢/٢١
١
٠
طمع کجا بود. شما الان بیا مهریه رو 5000 تا هم تعیین کن وقتی که میخای طلاق بگیری 114 تا رو اونم قسطی بهت میدن :|
سمیرام
سمیرام
٩٤/٠٢/٢١
١
٠
یه مورد داشتیم از 114 تا فقط سه میلیون خانومه گرفت خخخ آقاهه از قبل همه چی رو به اسم مادرش کرده بود :)
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
جناب روشناوند پاسخگو باشین لطفا
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢١
٠
١
قسطی میکنن چون مرد بتونه مهریه رو بده...بعدشم مگه طلاق تقصیر مرده که اون باید مجازات بشه؟؟؟
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٤/٠٢/٢١
٢
٠
مجازات نیست. میتونه از اول زیر بارش نره اما وقتی رفت باید بپردازش
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٢/٢١
٠
١
اینجا یه سوال پیش میاد .............. میتونه زیر بارش نره؟ ..................... حالا شما پاسخگو باشین ..................
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
مرد بدبختو سر مهریه و شیر بها کچل میکنن بعد میگن حقوق زنا کوش...تو خیابون یک مرد مزاحم زن بشه پلیس ببینه مرده رو میگیره..حالا بر عکس بشه چی ؟؟احتمالا پلیسه دوباره مرده رو بگیره
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٢/٢٢
٠
٠
:) ! یعنی زن گرفتن اینقدر درد سر داره ! ! من کم کم دارم منصرف میشم ! :)
bano iran zamin
bano iran zamin
٩٤/٠٢/٢٢
١
٠
دوستان باورکنیداگه مهریه کل دنیاهم باشه ولی آرامش نباشه حاضری کل دنیاروبدی واززندگی خلاص بشی نمونش خود من باورکنیدزندگی فقط دوست داشتن ودرک متقابل دوطرف ولاغیر..کسی که بخوادبه خاطر دوتا سکه زنشونگه داره یا زنی که باپشتوانه مالی به زندگیش ادامه بده باور کنیدزندگی خوبی ندارن وتنها به عادت تبدیل میشهههههههههههههههههه
Samira
Samira
٩٤/٠٢/٢٠
٢
٠
به نام خدا :) اول ممنون از مدیریت که پیگیری کردن دوم اینکه دوستان سوالایی که پرسیده میشه رو لطفا جواب ندین ماها اگه از پس سوالات هم برمیومدیم انقدر تو دین مشکل نداشتیم.پس خواهشا بزارین بچه ها با ذهنی آسوده سوال بپرسن و در مورد کسی هم قضاوت نکنین ، بلاخره سوال ممکنه برای هر کسی پیش بیاد.
Samira
Samira
٩٤/٠٢/٢٠
٢
١
اون بزرگواری هم که قراره به سوالات بچه ها جواب بده لطفا قبل توضیحاتشون حتما خودشونو معرفی کنن و اگه درجه ای چیزی ( فکر کنم تو روحانیتم درجه و اینا هست) دارن به ما بگن که ما بهتر بشناسیمشون :)) با تشکر
admin
admin
٩٤/٠٢/٢٠
٠
٠
کارشناس مربوطه رو معرفی می کنیم کامل و البته انشاء الله ازشون می خوایم که بیان توی سایت و به سؤال های بچه ها هم پاسخ بدن
Mahziar
Mahziar
٩٤/٠٢/٢٠
٠
٠
البته منظورشون رتبه است.
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٢/٢٠
٣
١
یعنی من قراره جواب بدم؟؟؟؟؟
Samira
Samira
٩٤/٠٢/٢٠
٠
١
دست شما درد نکنه تاثیر حرف رودرو رو اصلا نمیشه نادیده گرفت :) البته اگه جوابا قانع کننده باشه فکر کنم کفایت کنه.
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢٠
٠
٠
اگر بتونین صندلی داغیش کنین خوبه..ینی انلاین بچه ها جواب بگیرن...فقط خواهش مثل اون دفه نشه بیشتر بچه ها گیج بشن و هیچکس جواب نگیره..اگر بشه یک ادم سرشناس مثل اقای قرائتی بیان و توضیح بدن بهتره
Samira
Samira
٩٤/٠٢/٢٠
٠
١
ماده 949 ق مدنی : در صورت نبودن هیچ وارث دیگری بغیر از زوج یا زوجه ، شوهر تمام ترکه زن متوفای خود را میبرد ، لیکن زن فقط نصیب خود را و بقیه ترکه شوهر در حکم مال اشخاص بلاوارث و تابع ماده 866 خواهد بود... سوال من اینه آیا این ماده از شرع و قرآن گرفته شده و یا قانونگذار خودش اونو بر اساس صلاحدید تدوین کرده؟؟؟ اگر از شرع یا قرآن گرفته شده عدالت کجای این ماده نهفته ؟ و اگر قانونگذار اونو تدوین کرده بر اساس چه مصلحتی همچین ماده ای رو آورده؟ اینکه ما بگیم از هر 1000نفر شاید فقط یک نفر با این وضعیت باشه پس چرا اصلا همچین ماده ای باید تو قانون بیاد؟؟؟
Samira
Samira
٩٤/٠٢/٢١
١
٠
یه چیزی که تو ارث هست اینه که وقتی مردی فوت میکنه اگر پدر و مادر آقا زنده باشن از ارث سهم دارن ، آدم میتونه با این کنار بیاد ولی دیگه چرا خواهرو برادر ؟ میدونم این خواهرو برادر در صورت نبود فرزنده ولی همینم زیاده مگر اونا تو زندگی مشترک این خانومو آقا بودنو تلاش کردن که حالا بخوان سهم ببرن ؟ مث فیلم شاید برای شما هم اتفاق بیوفتد آقاهه میخواست بچه تو شکم زن داداششو بکشه که از ارث سهم ببره خخ
Samira
Samira
٩٤/٠٢/٢٠
٠
٢
تفاوت ارث زن و مرد؟؟؟ در جواب این سوال میاد که چون زن خانه دار هست و مهریه و نفقه بهش تعلق میگیره و اجباری هم برای کار کردن نداره به همین دلیله و مرد چون خرج زندگی میده و یا ممکنه در جاهایی به عنوان عاقله از عهده دیه و اینجور مسائل بربیاد باید ارثش بیشتر باشه و اینجور توضیحات اما سوال پیش میاد در زمانه ای که زنان پا به پای مردان کار میکنن و خیلیها سرپرست خانوار هستن و باید از عهده خرج خودشونو خانوادشون بر بیان آیا این انصافه که سهم ارث زن کمتر از مرد باشه ؟؟؟ اونم با وضع مهریه و نفقه الان ؟ به نظر شما با تغییر وضع جامعه این قوانین میتونه عدالت رو در جامعه جاری کنه؟ البته من در این مورد و همچین تفاوت دیه زن و مرد به یک دلیل رسیدم که فکر میکنم خیلی قانع کننده تر از این توضیحات عامیانه باشه که در ادامه توضیح خواهم داد.
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢٠
٠
٠
به نظرم خودتون دبگه دربارش نباید چیزی بگویید..اگر قرار یک کارشناس این کاره جواب بده...فقط سوال بپرسید
Samira
Samira
٩٤/٠٢/٢٠
٢
١
میشه در مورد مجازات زنا زن و مرد توضیح بدین؟؟؟ که چرا با هم برابره؟؟؟ چرا مرد میتونه 4 زن اختیار کنه و همچنین ازدواج موقت اما زن فقط یک شوهر و در هنگام مجازات از این حیث برابر؟
Samira
Samira
٩٤/٠٢/٢٠
٢
١
در رابطه با چند همسری آقایون یه سوال دیگه واسه من بوجود اومده اینکه در یک زندگی زناشویی که زن به هر دلیلی نمیتونه طلاق بگیره و رابطه اش هم با همسرش خوب نیست آقا برای رفع غریزه جنسی خودش راحت میتونه خانمی رو به عقد موقت خودش در بیاره ویا اینکه همسر دیگری رو اختیار کنه اما زن محدوده و بر اساس همین محدودیت نیاز جنسی خودش رو سرکوب میکنه ، میشه بگین عدالت کجا بین این زن و مرد رعایت شده ؟ یکی با فراغ بال توانایی رفع نیازش رو داره و دیگری ... :( البته چند همسری برای زنان در هیچ جامعه ای پذیرفته نیست و یکی از دلایلشونم اختلاط نسلهاست... به دنبال این دلایل نیستم به دنبال عدالت خداوند در چنین وضعیتی هستم.خدایی که عادل مطلق چطور وضع این زن رو اینگونه قرار میده و اون مرد رو انقدر آزاد میزاره .
Samira
Samira
٩٤/٠٢/٢٠
٠
٠
الان سرکارم مفصل شب میرسم خدمتتون جهت ارائه سوالات خخ
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٢/٢٠
١
٠
خدابخیر کنه:/خخخخخخخ
Samira
Samira
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
خخخ
Cold
Cold
٩٤/٠٢/٢٠
٠
٠
خسته نباشید آقای نادری....مرسی از پیگیری هایی میکنین...و مرسی از سمیرا خانوم بابت این پیشنهاد خوبشون :) دخترا اینجا اونجایی که شاید جواب بگیرین...
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٢/٢٠
٠
٠
اینجا اونجا ........ خخخخخخ .... لایک
Cold
Cold
٩٤/٠٢/٢٠
٠
٠
لفظش همینه دیگه =))
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٤/٠٢/٢٢
٠
٠
میخندی؟؟؟
Cold
Cold
٩٤/٠٢/٢٢
٠
٠
:| این شروع کرد...
Narges_V
Narges_V
٩٤/٠٢/٢٠
٠
٠
چرا بايد پسرا ازاد تر از ما دخترا باشن!؟ن واقعا چرا!؟؟؟؟؟
s_mostafa_b
s_mostafa_b
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
قرار بود جواب ندم ولي نتونستم اين رو بدون جواب بذارم! تو شهر ما كه دخترا از پسرا آزاد ترن! مداركشم موجوده!
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٢/٢٢
١
٠
اگه منظورتون از آزادی پوشش هست ، که متاسفانه من با پیرهن می رم دانشگاه نمی دونم چه لباس هایی هست که می پوشن از زیر چادر هم دستاشون لخته ! :| امنیت نداریم ! می ترسم یه روز بهم تعرض بشه :)
Narges_V
Narges_V
٩٤/٠٢/٢٢
٠
٠
:) ما شهرستانيم واسه همين تو شهرستان پسرا خيلي آزاد ترن!از همه نظر بيرون رفتن،حجاب و...
zakhar
zakhar
٩٤/٠٢/٢٠
٠
٠
اول اینکه آیا اینجور که بعضی ها میگن واقعا زن ها تو ایران خیلی محدودیت واس پیشرفت دارن؟؟؟؟ بعد اینکه این یکم محدودیت واسه زن ها مصلا اینکه تو نوشتن قانون اساسی نقشی ندارن دلیلش چیه؟
Samira
Samira
٩٤/٠٢/٢٠
٠
٠
آقای زاخار قسمت دوم سوالتون گنگ ، یه خورده واضحتر بگین چون موقع ارائه سوالات ماکه اونجا نیستیم توضیح بدیم بعد ممکن متوجه نشن از کنار سوالتون رد بشن :)
zakhar
zakhar
٩٤/٠٢/٢٠
٠
٠
میگم علت اینکه زن ها تو نوشتن قانون اساسی نقشی ندارند چیه؟اصن این موضوع درسته؟ حکمت یه سری محدودیت ها واس دختر و زن ها چیه؟
Samira
Samira
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
هووم حالا بهتر شد :) آره فکر کنم خانوما تو نوشتن قانون اساسی نقشی نداشتن ، متن اولیه قانونم قبل اینکه بره شورای نگهبان و مجلس و اینا مرحوم کاتوزیان نوشتن.خدا رحمتشون کنه من حاضر بودم حقوق خانوما یک پنجم حقوق آقایون بود ولی دست همچین مردایی بود کسایی که به جنسیت نگاه نمیکردن و فقط هدفشون این بوده که حق به حقدار برسه :))
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٢/٢٠
٠
٠
چرا این روزها در طی یک بخشنامه که به قاضی ها داده شده از پیگیری موارد فسادهای اخلاقی حاصل از روابط نامشروع از طریق لاین و وایبر و ... حتی تماس و پیامک ... جلوگیری میشه؟... این خلا قانونی هم حقوق زن رو پایمال میکنه هم مرد .... ( ببخشید اگه سوالم بی ربط به قضیه بود )
Samira
Samira
٩٤/٠٢/٢٠
٠
٠
این سوالتون جواب قانونی هم داره که من فردا خدمتتون عرض میکنم با ذکر ماده قانونی شرعیشم میزاریم به عهده کارشناس عزیز.
m-nik110
m-nik110
٩٤/٠٢/٢٠
٠
٠
من متوجه نشدم الان دقیقا چی باید بپرسیم خب مسئله مهریه و اینها را دیگه اکثرا خانمها باید بدونند فلسفه مهریه چیه نظر پیامبر چی بوده و اینها الان باید سوالات از منظر دینی پرسید یا از نظر قانونی؟
سمیرام
سمیرام
٩٤/٠٢/٢٠
٠
٠
سوالی که در مورد برخی از احکام مربوط به زنان برای شماچرایی آورده؟؟؟ اگر همچین سوالی تا بحال براتون بوجود اومده بپرسین :) البته اگر دلیلشو تا بحال خودتون پیدا نکردین.
دکتر منتی
دکتر منتی
٩٤/٠٢/٢٠
١
٠
با تشکر از سایت جیم و سمیرا خانم :) در جریان اانجمن قبلی نبودم ولی انشالله این سوال ها و جواب ها بشدت خوندنی خواهند بود :دی
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/٠٢/٢٠
١
٠
دکتر شما در جریان چی هستین ؟؟!خخ
Samira
Samira
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
خواهش میکنم دکتر :) اگه سوالی دارین بپرسین .
Samira
Samira
٩٤/٠٢/٢٠
٠
٠
یکی از سوالات آقایون در انجمن مهریه این بود که چرا اصلا به زن مهر تعلق میگیره؟ وقتی که در زندگی زناشویی در کنار هم تلاش میکنن و زندگی رو میچرخونن مهر یه هزینه اضافه ست که به آقا تعلق میگیره.
Samira
Samira
٩٤/٠٢/٢٠
٠
٠
منظور آقایون اینم بود که در گذشته مهر لازم بوده و امروزه دیگه نیازی بهش نیست ، آقای آتشروان تفریبا این حرف و زدن :)
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢٠
١
٠
چقدر عکس جدید اقای نادری خفنه:)دلیل این همه خفنی چیست؟؟
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢٠
١
٠
چرا برای دختر اذن پدر لازمه...ایا میشه بدون اذن پدر ازدواج کرد؟؟من شنیدم راهی وجود داره که میشه بدون اجازه پدر ازدواج محدود کرد..ایا این مورد اخر حقیقت داره؟؟اگر داره شرایطشو بگن
m-ziya
m-ziya
٩٤/٠٢/٢١
١
١
این چه ربطی به حقوق زنان داره!؟ سوال شرعی میپرسی؟! خخخخ
aaasaeid
aaasaeid
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
اذن دختر دست پدرشه چون دختر اگه خواست ازدواج کنه و فقط احساسی تصمیم گرفت و عیب های طرف مقابل رو ندید چون عاشقشه اینجا یه فرد با تجربه تر که خیر و صلاح دخترش رو میخواد باید نظارت داشته باشه که دخترش یه وقت تصمیم اشتباهی نگیره و فردا که چهارتا بچه داره طلاق بگیره و برگرده پیش ننه باباش
aaasaeid
aaasaeid
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
بدون اذن پدر در بعضی شرایط خاص میشه ازدواج کرد که به دلیل بدآموزی که داره نمیگم
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
حقوقه دیگه...که چرا مرد نمیخواد ولی زن میخواد...جوابایی که میدن برا من یکی قانع کننده نیست...چند وقت پیش از یکی شنیدم اذن پدر واجب نیست احتیاط به واجبه..اگر واجب نیست چرا به زور میخواییم واجبش کنیم؟؟
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
شرایطش نه خاصه نه سخت. باید برن شورای خل اختلاف و درخواست حکم رشد بکنن. اونا هم میفرستنت پیش کارشناس خودشون و ازت میپرسن چرا میخای بدون اذن ولی ازدواج کنی و دلایلت رو یاداشت میکنن و بهت حکم رشد میدن :|
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
شورای حل اختلاف برای دعوایه..بعدشم مگه این شورا مرجع تقلیده...این شورا حتما طبق قاعده اسلامی این حق و میده..پس شاید واجب نیست
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
در ضمن من از یک روحانی شنیدم..بعد تو نت سرچ کردم که دیدم خیلیا نوشتن احتیاط به واجبه..ینی واجب نیست ولی چون مسئله مهمیه بنابر احتیاط میگن واجبه
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
من میخوام از این سوال به یک چیز مهم برسم...اگر واجب نیست چرا میگیم واجبه که جوونا تو گناه بیوفتن..الان جامعه طوری شده که از سنای کم با جنس مخالف دوست میشن.این رابطه بالاخره یک جایی به گناه میرسه..گناه برکتو از جامعه می بره..میشه وضع الان..اگر واجب نیست بیان به دختر اموزش بدن که ای دختر خانم وقتی عاشق پسر میشی بدون حقوقته..بدون اگر خواستی باهاش باشی باید اینا رو ازش بخوای..اگر طرف دین و اینا حالیش باشه مهریه و نفقه و اینا رو در نظر میگیره اگرم نبود دختره می فهمه ایناها همش فریبه..وقتی نمیتونیم جلویه مردمو بگیریم لااقل راه جلوگیری از گناه رو بیاریم وسط واجرایی کنیم
Samira
Samira
٩٤/٠٢/٢٠
٠
٠
دوستان هر سوالی دارین بپرسین بعدا نیاین باز بگین چرا حق خانوما کمتر از آقایونه بپرسین تا روشن بشین.
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/٠٢/٢٠
٠
٠
سمیرا لطفا یه سر به ایمیلات ایضا اسپم بزن! خخ
Samira
Samira
٩٤/٠٢/٢٠
٠
٠
خخ ایندفعه تو اینباکسم بود خخ خوندم بحث اونچیزایی که گفتی نبود حرف من حرف الان و امروز نیست حرف ریشه ست.حرف قانونگذاری از پایه.آیا بحث 4 همسری بیان شده یا نه هرچند با شرایط سخت؟ هستن خانومایی که از پس نیازهای همسرشون بر میان اما اصلا به اونها توجه نمیشه محبتی نمیشه به جاش جای دیگه نیاز مرتفع میشه.هر سوالی که میپرسم هر حرفی که میزنم چون یه نمونشو دیدم میگم و میپرسم . بارها گفتم من با اسلام مشکل ندارم حتی به تمام حقوقی که برای یک زن در نظر گرفته پایبند و قبول دارم اگر از طرف مردها رعایت بشه.پس یه جای کار داره میلنگه که انقدر اوضاع خانوما نابسامانه و وضعیت طلاق اینطوری و ایضا بعد از طلاق اونطوری. فکر میکنم از اساس یه حق اضافی برای مردان در نظر گرفته شده که به خودشون اجازه میدن حق و ناحق کنن.من دنبال این حق اضافی در نظر گرفته شده ام.این چه حقیه که آقایون دارن که به خودشون اجازه هم میدن ازش سوء استفاده هم بکنن.همه میگیم مسلمونیم پس کی این اسلام قراره تو زندگیای ما جریان پیدا کنه کی قراره مردها جایگاه خودشونو پیدا کنن و در پس اون زنها جایگاه خودشونو.من مردایی رو هم دیدم که زندگی اسلامی دارن که هر چه خداوند در مورد زنان گفته رعایت میکنن خانوماشونم پابند زندگی و شوهرشونن از مرد بودنشون سوء استفاده نمیکنن اگه همه مردها اینطور بودن هیچ وقت انقدر مشکل تو بحث خانواده نبود پس بازم همه چیز برمیگرده به همین جنس برتر...
Samira
Samira
٩٤/٠٢/٢٠
٠
٠
بعدش خاص اون دلایلی که گفتی رو فکر کردی نمیدونم ؟ چرا منم اونارو میدونم ولی باهاشون قانع نشدم.هر حرفی داشتی همینجا بگو خخخ همین جا واست خط و نشون میکشم خخخخ
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
پس تو با خود این قانون اسلامی مشکل نداری با مردای خائن مشکل داری؟!! اکی من دچار سوء تفاهم شدم اره الان خیلی اوضاع درهمه + جنس برتر که این دیگ ربط به دین نداره ذات خرابه!
Samira
Samira
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
خخخ خاب حالا همه هدف زندگیت اینه که مچ منو بگیری خخخخ
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
خخخخ هدف؟؟؟! نع بابا! خجسته دلی ها!
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠٢/٢٠
٢
٠
من کلااااااا خواهان برابری حقوق زن و مرد هستم :دی
aaasaeid
aaasaeid
٩٤/٠٢/٢١
٠
١٠
خو شما که انقدر خواهان برابری هستید از فردا لچکی سرتون کنید که برابر بشید.چادر لبنانی هم امتحان کنید بد نیست
saiideh70
saiideh70
٩٤/٠٢/٢١
١
٠
احسنت به شما جوان ورزشکار :)
Samira
Samira
٩٤/٠٢/٢١
٥
٠
آقای سعید لچکی یعنی چی؟؟؟ لحن تون حالت تمسخر داره ...
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠٢/٢١
٢
٠
گفتم برابری حقوق و منظورم برابری حقوق اجتماعی هست و اونی ک گفتی نمیدونم چیه اگه منظورت چادره ک چادر جزو حقوق اجتماعی و نیست و دل بخواهی بین خانوما . شمام اول جمله رو کامل بخون معنیشو درک کن بعد کامنت بزار ...
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٤/٠٢/٢١
٣
٠
اون لچک رو به خاطر شما مردا داریم میندازیم رو سرامون. یکم مودبانه تر صحبت کنین آقا :| منظور علی این نبود :|
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠٢/٢١
٨
٣
اگرکه منی ک پسرم حواسم ب هودم باشه و چشام مس فانوس دریایی نچرخه دیگه نیاز ب اون چیزی ک شما میگی نیس. دیگه خانوما مجبور نیستن توی گرمای ۳۰ درجه تو خیابون از گرما تلف شن.
MONA-R
MONA-R
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
لایک علی آقا :) این کامنت آخرتون خیلی مارو گیریفت خخخ
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٢/٢٢
٠
٠
:) ! بیاین به خقوق هم احترام بزاریم ، دعوا نکنیم :)
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٤/٠٢/٢٢
٠
٠
علی فکر کنم توام مثل محمد حسین داری پسرم میشی. عافرین عافرین :)
tanin
tanin
٩٤/٠٢/٢٣
٠
٠
احساس میکنم با این طرز بیانتون چادرو بردین زیر سوال؟
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٤/٠٢/٢٤
٠
٠
اگه ما چادر میپوشیم یا پوشش داریم به خاطر وظیفه و خودمونه نه پسرا و اینکه نگاه بد میکنن یا نه...وگرنه اون نابینا هم که نابینا بود و نمی تونست ببینه ولی حضرت فاطمه ازش رو گرفتن
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٤/٠٢/٢٠
١
٠
سلام ... میفرمایند مهریه حق است ایا میزانی برای زیاده خواهی هم اسلام در نظر گرفته یا حق را داده و فقط به چند توصیه بسنده شده است
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
خیلی سوال خوبیه..ایشالا حتما به سوال جواب بدن
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
مهریه باید در شان طرفین و در حد توانایی پرداخت مرد باشه
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
بله مهریه باید در شان طرفین باشه ولی این رو به ما مردا نباید بگین ......... به کسایی بگین که مهریه رو در شان (دختر همسایه که یه ماه پیش ازدواج کرده( و یا (دختر عمه ی خاله بزرگه که 2 ماه پیش ازدواج کرده) تعیین میکنن
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
ببخشید اما ازدواج کردن با همچین دختر کوتاه فکری اشتباه شماست :|
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٢/٢٢
٠
٠
:) ! مهریه باید قد جیب داماد بسته بشه ! در غیر این صورت که داماد پولی نداشته باشه و مهریه زیاد باشه مهریه به زیر جیب داماد می رسه و نهایتا زندان :)
m-ziya
m-ziya
٩٤/٠٢/٢١
٠
١
قضیه این که خدا در قرآن گفته زنتونو بزنید چیه!؟
aaasaeid
aaasaeid
٩٤/٠٢/٢١
١
٠
یه روز یکی از اصحاب از پیامبر (ص) میپرسه که آیا میشه زنهامون رو بزنیم.پیامبر میگه در حد اینکه مسواکی رو به سمتش پرت کنین اشکال نداره.اون زمان ها مسواک چوبی بوده و نه وزنی داشته و نه سفت بوده مثل مسواک هایی که هنوز هم تو عربستان مرسومه.قصد هم این بوده که به همسرت نشون بدی چه قدر از دستش عصبانی و ناراحت هستی و جنبه تنبیه نداشته.
هاچ
هاچ
٩٤/٠٢/٢١
٦
٠
آیه ی 34 سوره نساء رو میگن... که ترجمش اینه: مردان ، سرپرست و نگهبان زنانند ، بخاطر برتریهایی که خداوند ( از نظر نظام اجتماع ) برای بعضی نسبت به بعضی دیگر قرار داده است ، و بخاطر انفاقهایی که از اموالشان ( در مورد زنان ) می کنند. و زنان صالح ، زنانی هستند که متواضعند ، و در غیاب ( همسر خود ، ) اسرار و حقوق او را ، در مقابل حقوقی که خدا برای آنان قرار داده ، حفظ می کنند. و ( امّا ) آن دسته از زنان را که از سرکشی و مخالفتشان بیم دارید ، پند و اندرز دهید! ( و اگر مؤثر واقع نشد ، ) در بستر از آنها دوری نمایید! و ( اگر هیچ راهی جز شدت عمل ، برای وادار کردن آنها به انجام وظایفشان نبود ، ) آنها را تنبیه کنید! و اگر از شما پیروی کردند ، راهی برای تعدّی بر آنها نجویید! ( بدانید ) خداوند ، بلندمرتبه و بزرگ است. ( و قدرت او ، بالاترین قدرتهاست. )
Samira
Samira
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
احسنت هاچ منم این آیه رو خوندم ...
aaasaeid
aaasaeid
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
خانوم حاچ به تفسیر آیه مراجعه کنید تنها به معنی آیه نگاه نکنید
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
زدن ؟؟؟کجا اومده:/
faride
faride
٩٤/٠٢/٢١
١
٠
دقیقا حرف آقا سعید...این آیه رو تو درس تفسیر قرآن استادمون کامل توضیح دادن ! زدن به این معنا که زنتو کتک بزنی نیست ! به عنوان یک تنبیه !همونطور که آقا سعید گفتن...باید طوری باشه که نه موجب شکستگی و نه مجروح شدن و نه باعث کبودی بدن بشه! حالا بعضیا هستن که از این آیات سوءاستفاده میکنن! مثل چندهمسری آقایون!
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
خدا هم به ما مردا داره مشاوره میده .............. آخه چرا مارو اینقدر اذیت میکنین خب.............
هاچ
هاچ
٩٤/٠٢/٢١
٣
٠
اون وقت چرا برعکسش نیومده؟ چرا مرد به زن اومده ولی زن به مرد نیومده؟
m-ziya
m-ziya
٩٤/٠٢/٢١
٣
٠
چرا حق طلاق با مرده!؟ مرد اگر باعث اذیت روحی زن بشه و کلا بدون آزار و اذیت بدنی، زن تو زندگیش هیچ آرامش روحی و ذهنی نداشته باشه به خاطر مسائل اخلاقی و در کل بخواد حدا شه، دلیلاش محکمه پسند نیست برای دادگاه. این در حالیه که مرد هر وقت دلش بخواد بدون دلیل یا با دیلی میتونه زن رو طلاق بده با دادن مهریه. میتونه شب بخوابه صبح بیدار شه بگه طلاق. این قضیه رو چه جوری توجیه میکنید؟!
aaasaeid
aaasaeid
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
این که زن حق طلاق نداره به این دلیله که زن خیلی احساساتیه و تا یه مساله پیش میاد پا میشه میره خونه باباش ولی یه مرد هر چقدر هم عصبانی باشه به این شدت احساساتی عمل نمیکنه.البته این قضیه جامعیت نداره .در مورد اینکه مرد هروقت بخواد میتونه بره زنش رو طلاق بده هم باید عرض کنم که به این کشکی ها هم نیست محمدرضا.اصلا برفرض به این کشکی ها باشه کلی حدیث داریم که دخترتون رو به فرد با ایمان بدید که اگر هم دخترتون رو دوست نداشت بهش ظلم هم نکنه.این جور توصیه ها در امر ازدواج برای پیشگیری از خیلی مشکلات مشابهیه که گفتی.
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٤/٠٢/٢١
٣
٣
حدیث رو بیخیال برادر من. داریم تو دنای امروز زندگی میکنیم. قرن 21. الان دیگه هیچ زنی از روی احساساست زندگیشو به هم نمیزنه. اما مردها به همون راحتی که آقای ضیا گفتن میتونن زنشون رو طلاق بدن :|
سمیرام
سمیرام
٩٤/٠٢/٢١
١
٠
آقای سعید هدف ما اصلا خراب کردن اسلام نیست فقط میخوایم ببینیم احکام اسلام میتونه تمام نیازهای زندگی امروز رو برآورده کنه یا نه ؟ خیلی چیزا تغییر کرده ما نمیتونیم به محکمی گذشته در مورد خیلی چیزا حرف بزنیم اسلام دین برتره دینی که برتر معرفی میشه پس نمیتونه تنها مربوط به دیروز باشه و امروز کارایی نداشته باشه.باید اینها مشخص بشه باید اگر نیاز هست برای اقامه عدالت در جامعه قوانینی در کنار قوانین گذشته بوجود بیاد که نه به شرع و احکام ما آسیب بزنه و هم توازن رو برقرار کنه.به نظر من اگر قرار بود که صرفا فقط نص قرآن تو جامعه جاری بشه هیچ وقت ائمه ای وجود نداشت اون بزرگواران بودن که معنی و مفهوم آیات رو برای مردم باز میکردن و سوالات اونهارو جواب میدادن و در نبودشون این وظیفه فقیهاست که مردم رو در مورد مسائلشون روشن کنن حتی اگر اون سوال مسخره به نظر برسه.
سمیرام
سمیرام
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
*فقها :|
aaasaeid
aaasaeid
٩٤/٠٢/٢١
١
٠
خانوم رویا کافیه به دادگاه های خانواده یه سر بزنید و ببینید که چطور زندگی ها فقط به خاطر احساسی برخورد کردن به هم میخوره.در ضمن یعنی چی که حدیث رو بی خیال؟ تو انجمن قبلی هم گفتین که ایسادگی در مقابل ظالم رو بی خیال کلا بی خیال دیگه
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
سر زدم و متاسفانه مدت زیادی هم به خاطر درگیری یکی از عزیزانم به اونجا رفت و آمد داشتم و اندازه انگشتای دست هم ندیدم مواردی که اومده باشن از روی احساسات جدا بشن :|
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٤/٠٢/٢١
١
٠
آفرین سمیرا بانو. تبریک میگم موفقیتتون رو . بسیار انجمن پر باری خواهد شد این انجمن. فقط اگه شما هم تصمیم گیرنده هستین تلاش کنید حالت صندلی داغ پیدا نکنه حضور کارشناس آخه در اون صورت شلوغی و تعدد سوالات ممکنه ایشون رو گیج کنه.بعدم ممکنه چند نفر فقط یه سوال داشته باشن اما به طرق مختلف بیان کنن به همین علت اگه دسته بندی بشه سوالات و ایشون با فرصت پاسخ بدن فکر میکنم این انجمن رو هدفش میرسونه. و پیشنهاد دیگه م هم به دوستان اینه که اگه سوال مهم و چالشی دارین حتی اگه خودتون رفتین دنبالش و جوابش رو پیدا کردین باز هم بپرسید چون ممکنه سوالتون به ذهن بقیه نرسه و بیانش به این انجمن کمک کنه و انشاءلله این انجمن بشه به جز اینکه به سوالاتمون پاسخ بده یه کلاس درس باشه. . .
Samira
Samira
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
دست شما درد نکنه :) نه من تصمیم گیرنده نیستم فقط پیشنهاد دادم ، خود اقای نادری گفتن که سوالات رو در انتها دسته بندی میکنن مثلا اونایی که در مورد ارث هست رو یه جا میپرسن. منم دوست ندارم صندلی داغ بشه مگه جنگه فقط میخوام حالا که سایت زحمت کشیده همچین فرصتی رو فراهم کرده جواب یه سری از سوالاتمونو بگیریم در صورتی که سایت اصلا همچین وظیفه ای نداشته. شاید تو دنیای واقعی خیلی کم وقت کنیم بریم دنبال جواب سوالامون ولی اکثر غریب به اتفاق هرروز به سایت سر میزنیم .منم از دوستان خواهش میکنم بیان بپرسن آقای آرش که تو انجمن مهریه کلی داغ کرده بودن خانم منا و بقیه بچه ها ...
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
من سوالایی که جوابشون رو هم میدونم مطرح میکنم.چرا بانوان نمیتونن کار قضاوت انجام بدن؟ چرا نمیتونن به ریاست جمهوری برسن؟ به چه علت برای دخترانی که هنوز به سن قانونی نرسیدن دادگاه میتونه با اجازه ی والدین اون دختر حکم رشد صادر کنه و اجازه بده به نکاح یه مرد در بیاد.شاید اون والدین صلاح دختر رو نخوان.کسی که به سن قانونی نرسیده نمیتونه رای بده.یعنی صلاحیت نداره 1رای بده به چه علت میذارن ازدواج کنه؟
Samira
Samira
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
منم موافق قاضی شدن خانوما نیستم. یه سری شغلا هست که فقط برای آقایون خوبه .اما کاملا موافق وکیل شدن خانوما هستم با اینکه یه عده مخالفن چون به نظرم فقط یه زن میتونه حرف یه زن رو بفهمه در بعضی جاها باید یه خانوم کنار یه خانوم باشه ...
MONA-R
MONA-R
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
احسنت ! خیلی سوالاتون عالی بود مخصوصا آخری که الان خیلی هم دیده میشه متاسفانه در سن خیلی کم ازدواج میکنند :|
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٤/٠٢/٢٢
٠
٠
ولی من مخالفم. راستی وقتی من وکیل بشم خیلی خوب حرف همه رو میفهمم! خخخخخخخخخخخخخخ :))) . ممنون منا بانو ، به نظر من هم این کار درست نیست
سمیرام
سمیرام
٩٤/٠٢/٢٢
٠
٠
خخخخ واقعا مخالفین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ راستشو بگین ؟ ئاسه همین رفتم تو انجمن بغل یه منفی بهتون دادم خخ
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٤/٠٢/٢٢
١
٠
نه بابا. نه مخالفم و نه جرات مخالفت دارم! خخخخخخخخخخخخخخخخ. لطفا با 2تا مثبت اون منفی رو جبران کنید :)
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
بر اساس چه چیزی از اسلام قانون گذار قانونِ (از نظر من بسیار زشته) ازدواج با فرزند خوانده رو تصویب کرد؟ (الان تو ذهنم نیست که شورای محترم نگهبان ردش کرد یا نه اما تو مجلس روحانیون بسیاری هستن و حتما درست دونستنش که گذاشتن مطرح و تصویب بشه) . بر فرض اینکه پاسختون درست بودن این قانون باشه آیا این قانون عمل پسندیده ی به فرزندی قبول کردن فرزندان بی سرپرست رو زیر سوال نمیبره؟ مگه اون بچه رو به عنوان «فرزند خوانده» نمیارن؟ پس اون زن و شوهر میشن جای پدر و مادر اون بچه.به نظر شما این امنیت اون کودک دختر رو تهدید نمیکنه؟
Samira
Samira
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
:| خخ واقعا ؟؟؟ پس چرا من نفهمیدم =||||||||||||||||||||
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
واقعا؟ :-O
faride
faride
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
منظورتون همون صیغه ای هست که باعث میشه به اون پدر محرم بشه؟!
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٤/٠٢/٢٢
٠
٠
بله.متاسفانه واقعیت داره :| . نه منظورم اون نبود. دقیقا قانون اجازه ی ازدواج با فرزنده خوانده رو میداد! :|:|:|:|
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٤/٠٢/٢١
٦
٠
چرا دادگاه حق حضانت فرزند رو تا 7 سالگی فقط به مادر میده؟ بر اساس کدوم قانون شرعی؟ در صورتیکه بچه ها در سنین نوجوانی بیشتر به مادر احتیاج دارن.
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٤/٠٢/٢١
٢
٠
چرا دیه زن در قانون ایران نصف مرد باید باشه؟ چرا زن در اکثر موارد نصف مرد حق و حقوق داره؟
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٤/٠٢/٢١
٢
٠
من هزار بار دیگه هم میگم از قانونی که در تبیین و اصلاحش حتی یک زن هم دخالت نداشته نباید انتظار داشت از حقوق زن دفاع کنه :|
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
شما بهتر نبود اینو به عنوان سوال بپرسید...مثلا بگین وقتی قانون گزار مرده چطور از حق زن دفاع میشه؟؟اینجا اومدین سوال بپرسین نه اینکه گوشه کنایه بگین..شاید جواب داشتن براش
admin
admin
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
دوستان من فکر می کنم قرار بود سؤال بپرسیم و کسی جواب سؤال های کسی رو نده!
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
دقیقا:)
zakhar
zakhar
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
موافقم به نظرم کسی جواب سوالارو نده اگه اینطور بود هرکی میتونست خودشو قانع کنه
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
ببخشید چندتا از زیر دستم در رفت
Samira
Samira
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
تو بحث شهادت زن و مرد ؟ چرا شهادت دو زن به اندازه یک مرده ؟ (الان دوستان میان میگن چون زن ناقص العقله) شهادت دادن که دیگه جز امور مادی یا فیزیکی و خرج زندگی نیست که بینشون تفاوت وجود داشته باشه مربوط به انسانیت آدما میشه مربوط به چیزی که دیده شده یا شنیده شده و این امور چرا یه زن وقتی واقعیه رو میبینه فقط به دلیل اینکه یک نفره شهادتش پذیرفته نمیشه و شاید حقشم خورده بشه.
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
ینی چی زن ناقص العقله؟ :-@
س.احمدی
س.احمدی
٩٤/٠٢/٢١
٣
٠
شاید چون بانوان، اصولا احساساتی تر از آقایون هستن و ممکنه به خاطر همین احساسات بیشتر، یه حقی این وسط پایمال بشه. البته، همیشه استثنائاتی هم هست که ممکنه یه خانوم خیلی هم بر احساساتش غلبه داشته باشه، ولی بحث قوانین بر سر استثنائات نیست. این نظر شخصیمه، وگرنه کارشناس لابد نظر پخته تری میده.
سمیرام
سمیرام
٩٤/٠٢/٢١
١
٠
شهادت دوست عزیز چه ربطی به احساسات داره ؟؟؟ شهادت حاصل دیدهها و شنیده ها و فهم و شعور طرف هست میشه بگین احساسات دقیقا کجا قرار داره؟ مگه قضاوته؟ کلا یه احساسی بودن از خانوما یاد گرفتین همه جا اونو بکار میبرین...
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
(اکثر) زنان رو خیلی راحت میشه به شهادت دروغ وادار کرد ......... البته استثنائات همیشه و همه حا وجود داره
سمیرام
سمیرام
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
دوستان میشه جواب سوالات منو ندین ؟ فکر نمیکنم تو انجمن جواب سوال کسی رو داده باشم.من میخوام کسی که تو دین وارده جوابمو بده وگرنه که برای همه دوستان از بالا تا پایین انجمن جواب تو آستینم داشتم
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٢/٢١
٣
٠
من از همین الان یه خدا قوتی به کارشناس امور دینی می دم ! :) ! خدا قوت ، خدا فوت ، خدا قوت ! حاجاقا بعد گوشه این بحث ها بچه ها رو نصیحت کنید زود ازدواج کنند :) !
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
بهمنی ازدواج کن:))خخ
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
ما هم که نصیحت پذییییییییییییییر :))
MONA-R
MONA-R
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
از قدیم گفتن چاه مکن بهر کسی ، اول خودت دوم کسی ! بعله جناب بهمنی خخخ
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
:) ! ... یه صلوات بفرستیم ، بحث منحرف نشه !
bano iran zamin
bano iran zamin
٩٤/٠٢/٢١
١
٠
من ازهمه چی راضیمممممممممممممممممممم سوالی هم ندارممممممممممممم
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
واقعا؟ :|
bano iran zamin
bano iran zamin
٩٤/٠٢/٢٢
١
٠
نمیونم شایدشرایط خانوادگی که من توش بدنیااومدم ومحیطی که توش هستم این طرز فکروبام بوجود اورده به هرحال ما بانوان هم بایدیک سری ازمواردرا رعایت کنیم همونطور که ازمون انتظارمیره ...
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
اگه مهریه زن عندالمطالبه باشه، چرا مهریه رو قبل از ازدواج نمیدند؟چرا قبول میکنند و از دادن مهریه فرار میکنند؟ سوال بعدی اینکه چرا مرد میتونه حکم تحکیم بگیره؟مگه زن زندانیه؟؟؟ چرا در حالی که نمیتونه عدالت برقرار کنه میره زن میگیره (هیچ مردی نمیتونه عدالتو برقرار کنه چون پشت وسوسه های یک زن مقاومت کردند واقعا سخته )؟؟؟؟ چرا حق اذانت بچه بعد از طلاق با پدرش هست درحالی که زن برای گرفتن بچش باید از مهریه اش بگذره؟؟؟ زنه که درد بارداری و زایمانو کشیده درحالی که مرد ها یک دهم این درد رو نمیتونند بکشند؟؟؟ چرا دید جامعه نسبت به زن های مطعلقه بده در حالی که مرد اگر چند تا صیغه هم داشته باشه اشکالی نداره؟؟؟؟ واقعا برام سوال هستش زن چه مزیتی از حقوقش میبره در حالی که.... :|
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
اون سوال اخرت مهرناز جان دیگه ربطی به قانون و اینا نداره دید خودمونه!
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
گفتند میخوان از افراد دینی بپرسند، پس وقتی قبلا مراجع میگفتند مثلا تنباکو حرامه همه قلیون هارو شکستند و وقتب گفتند آزاد همه استفاده کردند، یا وقتی بگند جنگ جهاده اکثرا رفتند جبهه... دین رو افکار اکثر عموم تاثیر داره چون تو جامعه اسلامی زندگی میکنیم
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
اینجوری که شما گفتین ...... مردا عدالت رو واسه یه دونه زن هم نمیتونن رعایت کنن ..... کلا سخته ........... :)
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٤/٠٢/٢٢
٠
٠
اینا همه حقوق زنان هستش که پایمال شده
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
و اینکه چرا زن اگه بخواد بره مسافرت رضایت همسر مهمه و باید همسرش امضا کنه که میتونه بره درحالیکه واسه مرد اینطور نیست؟ چرا مرد میتونه زن رو ممنوع الخروج کنه درحالیکه زن نمیتونه؟؟؟
fateme_sh
fateme_sh
٩٤/٠٢/٢١
١
٠
باسلام چرادرنماز زن باید کمی عقب تر ازمرد ،به نماز بایسته ؟ حتی اگه محرمش باشه
سمیرام
سمیرام
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
سوال منم بود :)
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
آره، اینم سواله برام(:
pink_bird
pink_bird
٩٤/٠٢/٢١
٦
١
سلام.ممنون من واقعا نیاز داشتم به کسی که به سوالام جواب بده. 1:«زنان كشتزارهاى شما هستند، "هرگاه خواستيد" به آنان نزديك شويد و براى خودعمل نيكى پيش فرستيد و از خدا بترسيد و بدانيد كه با او ملاقات خواهيد كرد»آیه223/سوره بقره لطفا قسمت"هرگاه بخواهیدش رو توضیح بدید. آیا زن و مرد در یک رابطه نباید هردو راضی باشن؟ چرا فقط رضایت مرد کافیه و در آیه 34 سوره نسا هم گفته شده در صورت نافرمانی میتونید اونهارو بزنید؟ضرب به معنی زدن هست نه تنبیه. حتی اگر تنبیه هم بود، چه شاخصه ای مرد رو برتر از زن میدونه و حق تنبیه رو بهش میده؟ ضمنا در این باره که بعضی هم میگن تنبیه با یک مسواک چوبی هست،خب تنبیه به معنی آگاهی دادنه ولی برای هر آگاهی دادنی ازش استفاده نمیشه. تنبیه کردن معمولا از جانب شخصی هست که در جایگاه بالاتر و والد مانند قرار داره. توی رابطه‌ی زن و شوهر اینکه یه نفر حالت والد داشته باشه و اون یکی رو تنبیه کنه به کلی نوع رابطه رو به هم می‌ریزه. بله این جور زدن(با مسواک چوبی) در واقع نزدنه ولی هیچ پیام دیگه ای که شامل آگاهی دادن در مورد ضرورت وجود رابطه‌ی جنسی در خانواده باشه هم نمی‌رسونه. بنابراین یا کار عبث و بیهوده ایه یا تفسیری که ازش می‌کنن اشتباهه. خب من نمی‌تونم بپذیرم که مسواک زدن به کسی اصلا بتونه راهکار(چه میانه، چه هرچی) حساب بشه برای همچین مشکلی. راهکار به چیزی میگن که موثر بودنش با یه توجیهی قابل پذیرش باشه. با مسواک زدن چه تاثیر مثبتی میتونه داشته باشه؟ شما یه لحظه انجام شدن همچین کاری رو تصور کنید، تنها عکس العمل طرف نسبت به اینکار ممکنه خندیدن باشه. اگر مشکل کسی با مراجعه به مشاور و صحبت کردن حل نشه، با قهر و مداد زدن حل میشه؟ فکر نمی‌کنم قهر کردن به طور کلی جزو راهکار های افراد بالغ باشه. 2:پیامبر(ص) گفتن :«اگر سجده جز بر خدا حرام نبود می‌گفتم زن به مردش سجده کند»فروع کافی، ج 5، ص 507 لطفا توضیحی راجع به این حدیث بدید که ما هم قانع بشیم. 3:ارثیه ی کمتر زن و دیه ی کمترش رو هم توضیح بدید لطفا. (لطفا حین پاسخگویی زنان مستقل یا سرپرست خانوار رو هم در نظر بگیرید) 4:شهادن زن نصف مرده. «قدرت قضاوت» یک پارامتر منفرد روان‌شناسی نیست که ین دو جنس مقایسه‌ بشه؛در هر موقعیت فرضی افراد خواسته یا ناخواسته قضاوت می‌کنن و درستی و نادرستی قضاوت هم بسته به موقعیت می‌تونه قابل تعیین باشه یا نباشه. 5:در توضیح المسائل امام خمینی(ره) گفته شده: امام صادق (ع) فرمودند: یکی از سعادتهای مرد آن است که دخترش در خانه ی او حیض نبیند. میدونیم بلوغ فکری بعد بلوغ جنسی هست. حالا دختری که حتی به بلوغ جنسی هم نرسیده چرا ازدواجش سعادت برای پدرشه؟ به طور کلی چرا عقد بچه مجاز هست؟ 6:قران كريم در آغاز سوره مباركه مومنون مي فرمايد: «بسم الله الرحمن الرحيم قد افلح المومنون الذين هم في صلاتهم خاشعون و الذين هم عن الغو معرضون و الذين هم لزكوه فاعلون و الذين هم لفروجهم حفظون الا علي ازواجهم او ما ملكت ايمانهم فانهم غير ملومين»؛آيات 1-6 يعني تنها با همسران و كنيزان (ماملكت ايمانهم )مي توان رابطه جنسي برقرار نمود. به نظر من، ارزش یک زن رو با کنیز بودنش نمیشه زیرپا بذاریم. اون کنیزان حتی اگر از خانواده ی دشمنان اسلام باشن، حق دارن عقد بشن اگه قراره کسی باهاشون رابطه برقرار کنه. 7:چرا زن حق بیرون رفتن از خونه بدون اجازه ی شوهرش رو نداره؟ زن ها در قرن 21 انسان هایی هستن که پا به پای مردها در جوامع تلاش می کنن و موثرن. چه برتری در مردان وجود داره که اجازه ی زن دست مرده؟ با تشکر فراوان از شما که مشکلات مارو برطرف می کنید.واقعا از شما پیشاپیش ممنونم.
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٢/٢١
١
٠
خدا قوت :) !
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/٠٢/٢٢
٠
٠
خسته نباشی پهلوان خدا قهوت قهرمان!
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/٠٢/٢٢
٠
٠
خسته نباشی پهلوان خدا قهوت قهرمان!
حاج بهنام
حاج بهنام
٩٤/٠٢/٢٢
٢
١
من الله توفیق فقط من فقط یک مورد بگم که ازدواج زود هنگام دختران باعث کم شدن فساد در جامع می شود از طریقی سن ازدواج پایین آمده و دختری که به طور کامل به بلوغ جنسی نرسیده می تواند خود را با اخلاقیات همسرش وقف دهد نه مثل استاید و حضرات نظریه پردازی کند. بهتر نیست به جای چرایی مسائل به آنها عمل کنیم زیرا می دانیم «لا ضرر و لا ضرار الاسلام» صلاح در انجام دادن به دستورات دینی است....... یا حق با تشکر از خوهران مسلمان
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٢/٢٢
١
٠
حاج بهنام بچه های جیم ، بچه ها حاج بهنام :) !
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/٠٢/٢٣
٠
٠
جناب بهمنی اشنایی داریم باهشون!
سمیرام
سمیرام
٩٤/٠٢/٢٣
٠
٠
خخخخ آقای بهمنی خخ تلاشتون برای جلوگیری از بحث قابل تقدیره خخخ میخواستم بیام جواب ایشونو بدم دیگه هیچی نگفتم :)
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٢/٢٣
٠
٠
;) آره دیگه خانم سمیرا گفتیم حاج بهنام تازه وارده با جو اینجا زیاد آشنا نیست ;) معرف حضور بچه ها هستن قل دیگه هست !
MONA-R
MONA-R
٩٤/٠٢/٢٤
٠
٠
آقا بهنام به برادر گرامی هم گفتم : چاه مکن بهر کسی اول خودت دوم کسی ! خخخ اگه مجردین این براتون صدق میکنه خخخ
m_soltani
m_soltani
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
زدن عطر و ادکلن برای زنها حرامه این قبول دلیلشم می دونم ؛چرا استفاده از عطر و ادکلن برای مردها حتی توصیه هم شده درصورتی که زن و مرد نداره همه ادمها از اینکه بوی خوشی به مشامشون برسه لذت می برند؟
یک دختر :)
یک دختر :)
٩٤/٠٢/٢١
٣
٠
اول سلام و عرض تشکر از مدیرسایت که این انجمنو گذاشتن که باعث میشه خیلی ها جواب سوالاشونو بگیرن. منم صلاح دونستم که ناشناس کامنت بذارم ، چون میدونم اگه شناس باشه خیلی ها قطعا دیدگاهشون ب من عوض میشه! بیشتر سوالایی که میخواستم بپرسمو بچه ها پرسیدن! فقط یک سوال هنوز تو ذهنمه اینکه چرا فامیل بچه باید فامیل پدرش باشه و چرا فامیل مادرش نباشه؟چه فرقی داره؟چون درهردوصورت نسل ها ادامه پیدا میکنه! اگر مربوط به اسلام هست خب چرا این تبسره رو اینطور گذاشتن اصن؟! یک مسئله ی دیگه ای هم که هست اینه که نمیدونم متاسفانه یا خوشبختانه نسبت به چیزایی که دورو اطرافم دیدم و دارم همچنان درجامعه میبینم و حق خوری هایی که نسبت به زنان شده و حقوقشان درخیلی جاها لگدمال شده، نسبت به مردها دیدگاه خوبی تو ذهنم ندارم و این باعث شده که خیلی جاها دربرابرشون جبهه بگیرم و کلا حس خوبی نسبت بهشون نداشته باشم! این رو اشاره کردم چون الان میخوام ی سوال بپرسم : اصلا کلا معقوله ی ازدواج چیست؟ من خودم تنها دلیلی که برای ازدواج یک خانوم میبینم اینه که زن در پیری تنها نباشه و یک همدم و مونس داشته باشه! همین و بس! بنظرم یک خانوم در خونه خودش و با خانوادش زندگی کنه که خیلی بهتره و لذت بیشتری هم از زندگیش میبره تا با یک مرد غریبه بخاد زندگی کنه! مگر در زمان میانسالی نیاز ب یک یار داشته باشه! بعدم یک چیز دیگه اینکه الان اینقد آدما بد شدن که آدم نمیدونه به کی اعتماد کنه و به کی نکنه! نکنه یک وقت ازدواج کنه و طرف ناتو از آب دربیاد بعد از ازدواج! با این همه چیزایی که درجامعه هست انتظار یک ازدواج سالم خیلی کمه! کلا من نظرم درباره ازدواج اصلا خوب نیست و با این نگرش بظرم بعدا به مشکل میخورم! ممنون میشم راهنمایی و قانعم کنید! اگه لطف کنن بقیه توهین نکنن هم ممنون میشم ، بدرود :)
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٢/٢١
٥
٠
شما از این دستگاه هایی که توش پول می ندازن نوشابه از توش در میاد رو دیدین ؟ خوب حالا فرض کنید شما یک سکه می ندازین داخلش ، بعد یه نوشابه ، به شما میده ، حالا بگین اون نوشابه مال شماست یا مال دستگاه هست ؟ :)
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/٠٢/٢٢
٠
٠
من شناختمت!
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
از نشانه های دیگر که مردا حقشون خرده میشه..در یک روز عادی همه ماشینا جلو پا خانوما ترمز می زنن که بیا برسونیمت..حالا یک مرد باید 5678ساعت منتظر واسته تا یکی پیاده بشه برسونش
MONA-R
MONA-R
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
:|
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
از نشانه های دیگری که نشون میده حق مردا خورده میشه بحث لباسه...این همه تنوع تو لباس خانم هاست ولی تو لباس اقایون نیست..چرا؟؟
MONA-R
MONA-R
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
:| وا شما یه سر به مردونه فروشی ها بزنین! اینقد لباسا و جنساشون زیاد و قشنگه و تنوع داره که حد نداره! الان این سوالاتون شوخی بود یا جدی؟
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢٢
٠
٠
در کل ظلم هایی رو ک میگم بیشتر جنبه طنز داره ولی توش به شوخی ظلم ها رو میگه..شاید به این نتیجه برسید حقتون خورده نمیشه
آسمانه
آسمانه
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
منم بگم :حق من این نبود یا بود؟؟:)
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
از در جایی که بخوای بیای تو خانم ها مقدم ترن..ایا حق مرد خرده نمیشه؟؟
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٤/٠٢/٢٢
١
٠
این ضایع شدن حق نیست. شعور اجتماعیه :)
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
تو اتوبوس زنا رو ول کنین تا پشت صندلی راننده میان میشینن ایا حق مردا خورده میشه یا زنا؟؟
MONA-R
MONA-R
٩٤/٠٢/٢١
٤
٠
چرا اینارو در نظر نمیگیرین که بدترین جای اتوبوس که آخر اتوبوسه و موتور اتوبوس اونجاست و انواع بوهای مختلف در روزهای گرم به سمت عقب اتوبوس کشیده میشه در انتهای اتوبوسه که جای خانوم ها اونجاست و اینکه آقایون اغلب سوار بر ماشین شخصیشون هستن و خانوما بیشتر از اتوبوس استفاده میکنن و خانوم ها اغلب با فرزندهای کوچیک و بزرگشون سوار اتوبوس میشن! همه جوانبو بسنجین! حالا در برابر این چیزا دوتا صندلی بیشتر گرفتن چیزی نیست!!!
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢٢
٠
٠
والا برای مردها بهترین جایه اتوبوس عقبه..مردا رو ول کنی میخوان صندلی عقب عقب بشینن..بعدشم جلو خطرش بیشتره..جدای از اینا من صدها بار دیدم حانم های جوان میان صندلی سمت اقایونو میگیرن...خوبه اقایون بیان سمت اونا؟؟
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
توی مترو یک بخش مخصوص خانم هاست و مردی وارد اون قسمت نمیشه ایا برای مرد ها هم همچین چیزی در نظر گرفته شده؟؟
MONA-R
MONA-R
٩٤/٠٢/٢١
٢
٠
بعله!
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
تویه پارکها بخشی مخصوص بانوان داریم..ایا بخشی برای مردها داریم؟؟به طور خصوصی؟؟پس حق مردا خرده میشه
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٤/٠٢/٢٢
١
٠
تمام شهرو در اختیارتون گذاشتن جای مخصوص هم میخاین؟ تمام این زمین ورزش هایی که شهرداری تو کوچه و خیابونا درست کرده که مخصوص عاقایونه :| تا حالا یه دختر دیدین اونجا؟
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٤/٠٢/٢٣
٠
٠
جناب نص این از شما بعید بود;-) مردا مشکلی ندارن برای ورزش کردن پارکها در بیشتر اوقات روز مختص اقایونه! به نظر شما یه خانوم هر وقت که خواست میتونه بره اسکیت دوچرخه با هر چیز دیگه بازی کنه؟ ولی اقایون توی خیابان هاهم راحت میتونن از این وسایل استفاده کنن پس نتیجه میگیریم یه جایی برای خانوما لازمه!
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢٣
٠
١
ما مردا خجالت میکشیم تو فضا باز ورزش کنیم..نمیدونین چقدر خجالت اوره که ما سر لخت ورزش کنیم...واقعا خجالت اوره..ای مردایی که میخوان لاغر بشن میرن تو پارکا عمومی ورزش کردن..از خجالت اب میشن لاغر دیده میشن..خدایا توبه:)
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
من برم لیست جدید از ظلم به مردها رو بیارم که این قدر مظلوم نمایی نکنین:)
یه دختر
یه دختر
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
جواب اغلب این سوالا تو کتابای مختلف چاپ شده ولی اغلب خانوما با خوندن و شنیدن پاسخ سوالاتشون قانع نمیشن !! طرح سوال جوابای تکراری چه سودی داره؟؟؟
MONA-R
MONA-R
٩٤/٠٢/٢١
٠
٠
دقیقا کدوم کتاب؟ بعدم تو این دوره زمونه بخایم برای هرکدوم از سوالامون بریم یک کتابو بخونیم و از آخرم قانع نشیم چه فایده؟؟؟؟
علیرضا
علیرضا
٩٤/٠٢/٢١
٥
١
نمیدونم اینی که میخوام بگم فقط نظر منه یا این که بقیه هم با من هم عقیده اند، ولی خب یک ریتم بدی که تو این مدل انجمن ها هست اینه که یک عده در برابر یک عده دیگه جبهه میگیرند و انگار میدون جنگه! یکی اینطرفی میگه یکی هم اونطرفی و هیچ کدوم هم قانع نمیشند و نمی خواند که قانع بشند! این بین اگر 4 نفر هم بخوان درست بحث کنند تحت تاثیر جو قرار میگیرند!!این نوع بحث کردن خوب نیست ! بالاخره این بین یکی حرف حساب میزنه دیگه؛ خوبه که هرجا میبینیم درسته قبول کنیم نه این که باز موضوع رو عوض کنیم یا یک جوری مسئله رو بپیچونیم که خودمون هم متوجه نشیم چی گفتیم!!
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٤/٠٢/٢٢
١
٠
نظرت درسته علیرضا و بیشترش به این خاطره که اینجا نظرات کتبی عنوان میشه. متن هیچوقت نمیتونه منظور رو کامل بیان کنه. شاید اگه هممون دور هم مینشستیم و حرف میزدیم در موردش کمتر در مقابل هم گارد میگرفتیم
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢٢
٠
٠
این یعنی میخوای حرف درست بزنی ما قبول کنیم:))خخ
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢٣
١
٠
بله دور هم بحث کردن بهتره:)نتیجه نگرفیم چوب و چماق میاریم بحث منطقی میشه:)
MONA-R
MONA-R
٩٤/٠٢/٢١
٣
٠
ممنون از جناب نادری و سمیرا خانوم برای این انجمن :) خب والا من همه کامنتارو خوندم و همه بچه ها به همچی اشاره کرده بودن! فقط دوتا چیز دیگه ، یکی این سوال روتین مردم که نبود کنسرت در مشهد دلیلش چیه؟ توی دین اسلام که اشاره شده شاد باشید،حالا هرچقدر هم که اون شهر مذهبی باشن! بازم مردمش دل دارن دیگه! یک تفریح هیجان انگیزی چیزی باید باشه که جوونا انرژیشونو تخلیه کنن! بعدم اینکه اگه قراره کنسرت نباشه پس در کل خراسان رضوی نباید باشه نه فقط درمشهد! ولی درشهرستان ها کنسرت برگزارمیشه! دومین مورد اینکه هدف و علت زن صیغه ای چیه؟مخصوصا در این قرن! چون بالاخره درزمان پیامبر متفاوت بوده شرایط! ولی اینکه الان هم صیغه میکنن بیشتر مردم ازین سواستفاده میکنند و فکر نمیکنم اصن مفید باشه! چون اینطوری شان و شخصیت زن رو پایین اوردند با صیغه ای کردن! فعلا همینا مونده بود از سوالام! باز موردی بود میام میگم :) ممنون حاج آقا :)
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢٢
٠
٠
الان کنسرت چه ربطی به حقوق خانم ها داشت:/
MONA-R
MONA-R
٩٤/٠٢/٢٢
٠
٠
گفتم حالا که دارن از حاجاقا میپرسن اینم بپرسن!خخخ خب حالا اینم نه، چرا خانوما نباید برن ورزشگاه؟؟؟؟یک جایگاه مخصوص برای خانوما اگه طراحی کنن حله مشکل دیگه! الان خانواده های بازیکنا تو والیبال جایگاه مخصوصی دارن و خانوماشونم میتونن برن و تماشا کنن بازی رو از نزدیک! اگه یک جایگاهم مخصوصا بانوان بین تماشاچیان درهمه رشته ها طراحی بشه خیلی خوبه! یک تفریحه سالمه خودش! باتشکر حاجاقا :)
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢٣
٠
٠
تماشاگرا فوتبال 70 در صد بوقن...خودشونو هول مدن چه برسه به مردم..به خودشان فحش مدن بازیکن و داور به کنار بعد همچین جایی مکانی مناسب برای خانم هاست؟؟
MONA-R
MONA-R
٩٤/٠٢/٢٤
٠
٠
دیگه این مشکل برمیگرده به آقایون! که فرهنگ بودن در ورزشگاه رو ندارند! پس باز هم ما بخاطر یه عده جنس مذکر باید در مضیقه باشیم و حقمون خورده شه :|||
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢٤
٠
١
یک عده مرد سر لخت دارن بازی میکنن..زشته خانم ها برن تشویقشون کنن...واقعا خجالت اوره
Samira
Samira
٩٤/٠٢/٢٢
٠
٠
ما اومدیم گفتیم یه دلیل پیدا کردیم که مارو تو ارث و دیه قانع کرده تقریبا آقای نص اومد گفت شما دیگه چیزی نگین کارشناس جواب میده ماهم قبول کردیم خب الان واسه چی دوستان با هم بحث میکنن :| خخخخ واقعا هدفتون چیه ؟؟؟
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢٢
٠
٠
واقعا...ماها اگر جوابی داشتیم تو اون انجمنه میدادیم...الان وقته سواله
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢٢
٠
٠
در ضمن من گفتم چیزی نگین برای توهین نبوده ها...گفتم چیزی نگین که باز بحثی پیش نیاد..چون قراره کس دیگه جواب بده و قرار بر اینه که ماها سوال بپرسیم
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢٢
٠
٣
از ظلم بعدی به اقایون...اگر مردی زنی رو بزنه همه میگن خاک تو سرت ضعیفه میزنی...اگر نزنه و زنه بزنش همه میگن خاک تو سرت از ضعیفه خوردی..خوب مرد بدبخت چکار کنه؟؟
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢٢
٠
٣
حالا اگر زنه کتک بخوره همه میگن الهی بمیرم برات بشکسنه دستش...اگه زنه مرده رو بزنه همه میگن دمت گرم،خوب کاری کردی
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٤/٠٢/٢٢
٣
٠
واقعا زنی که بزنه دمش گرم گفتن هم داره :))
................
................
٩٤/٠٢/٢٢
٠
١
آیم سو ساری فور یو :|
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢٣
٠
٠
:/ خدااااا:/
m_s
m_s
٩٤/٠٢/٢٢
١
١
یه جاخوندم خانومه ازیه حاج آقایی میپرسه تاکی میخواین به آقایون اجازه بدیدیدزن دوم بگیرن؟طرف گفته بود:تاوقتی که شماخانومایادبگیرین زن دوم کسی نشید!!!ینی تاحالاهیشکی اینجوری قانعم نکرده بود.بعدش که کمی فکرکردم دیدم اگه این داستان برعکس بشه وخانوماهم بتونن دوتاشوهرکنن آیاآقایون هم حاضرن شوهردوم کسی بشن؟؟؟
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٢/٢٢
٢
٢
شما یک ظرف دارین ، حالا داخل ظرف دو رنگ متفاوت می ریزید ، حالا با یک قاشق همش بزنید ، آیا می تونید رنگ ها رو مجدد از هم تفکیک کنید ؟ ! حالا فرض کنید دو تا ظرف دارید ، داخل هر ظرف یک رنگ بریزید ، می بینید که به راحتی در حالت دوم قابل تفکیک هست !
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٢/٢٣
٠
٠
به همین خاطر اگر یک زن دو تا شوهر داشته باشه مشخص نمیشه اگر بچه ها ای حاصل بشه از کی هست !
MONA-R
MONA-R
٩٤/٠٢/٢٣
٢
٠
ای بابا هی من میخوام با شما مخالفت نکنم جناب بهمنی هی نمیشه خخخ ! این چه مثالی بود آخه؟؟؟ توش پر از توهین ب شخص زن بود :| در ضمن اون منفی رو هم من ندادم خخخ
راتا
راتا
٩٤/٠٢/٢٤
٠
٠
اوهوم بااین جوابتون موافقم اماسوال من اینه بدون درنظرگرفتن این موضوع آیاآقایون هم اگه میتونستن حاضربودن همسردوم یه خانوم بشن عایا؟
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٢/٢٤
٠
٠
:) ! یک نمونه مثال آزمایشگاهی طبیعی بود خانم منا ، و خانم راتا من موافق با دو تا زن گرفتن مردها نیستم ولی اصلا مقایستون قابل قیاس نیست :) ! قبل از ظهور اسلام اعراب جاهل همین کار رو می کردن یعنی چند نفری یک زن داشتند ، بعد که بچه متولد می شد ، بچه رو می بردن پیش یک بلد اونم شانسی می گفت مثلاً این بچه ی فلانی هست !
C_RONALDO
C_RONALDO
٩٤/٠٢/٢٢
٠
٠
عاقا من یه سوال فوتبالی دارم :دی چرا خانوما رو راه نمدن ورزشگاه ؟!!!!
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/٠٢/٢٣
٠
٠
اب سرد کن اون گوشه است سمت راست!
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢٣
٠
٠
چون زیرا برای اینکه اقایون بی تربیتن:))خخ
m-ziya
m-ziya
٩٤/٠٢/٢٢
١
٠
راستی یک چیز دیگه هم شنیده بودم. خیلی تعجب کردم که این قضیه اسلامی باشه. شنیدم وقتی مسلمونا میرفتن سرزمین کفار رو میگرفتن میتونستن زناشون رو به اسیری بگیرن و بدون عقد و به صورت کاملا زوری استفاده جنسی ازشون بکنن. جدا از بحث دین اون خانوما مگه انسان نیستن؟! واقعا این حرکت انسانیه!؟ با ذات انسان(که اسلام هم دین فطرته) موافقه؟!
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/٠٢/٢٣
٠
٠
شما این همه سوالو چه جوری تو حافظتون جا داده بودین؟! :دی
فائزه
فائزه
٩٤/٠٢/٢٣
٠
٠
از کجا شنیدین اینوو؟؟؟:||....فکر نمی کنم درست باشه!
n_nikbonyad
n_nikbonyad
٩٤/٠٢/٢٢
٠
٠
به نظرم کار رو سخت کردین. یعنی نوشتین «حقوق زن» ولی گفتین جوابا رو کارشناس دینی میدن. این باعث شده سوالا بیشتر جنبه مذهبی بگیرن. خوبه که دوستان سوالات صرفا حقوقیشون رو هم بپرسن که کارشناس عزیز هم از نظر فقهی و هم حقوقی جواب بدن. تشکر :)
سمیرام
سمیرام
٩٤/٠٢/٢٣
٠
٠
*:))
راتا
راتا
٩٤/٠٢/٢٣
٠
٠
ینی ب جون خودم اینبارم بایدبگم هیچوقت اینجوری قانع نشده بودم.
سمیرام
سمیرام
٩٤/٠٢/٢٣
٠
٠
شما که انقدر راحت باهر دلیلی قانع میشین دیگه نیازی نیست انقدر ذوق کنین :))
MONA-R
MONA-R
٩٤/٠٢/٢٣
٠
٠
چرا اینقد زود قانع میشی عزیزم ؟؟؟ اوشون که حرف آنچنانی ای نزدن!!! سعی کن از حرف خودت دفاع کنی!
راتا
راتا
٩٤/٠٢/٢٤
١
٠
موضوعی که عنوان کردم به این خاطرنبودکه دلیل این موضوع روبدونم که چرانمیشه یه زن دوتاشوهرداشته باشه....قصدم این بودکه فکرنکنم مردی حاضروراضی بشه بازنی ازدواج کنه که متعلق به مرددیگه ای هستش....پس چراخانوماحاضرن این کارروبکنن؟درکل خواستم بگم گاهی اگه ظلمی به زنامیشه خودشون باعثش میشن...وشایدم بهتراینه که بگم....ازماست که برماست!
tanin
tanin
٩٤/٠٢/٢٣
٠
٠
:||
راتا
راتا
٩٤/٠٢/٢٣
٠
٠
موضوعی که عنوان کردم به این خاطرنبودکه دلیل این موضوع روبدونم که چرانمیشه یه زن دوتاشوهرداشته باشه....قصدم این بودکه فکرنکنم مردی حاضروراضی بشه بازنی ازدواج کنه که متعلق به مرددیگه ای هستش....پس چراخانوماحاضرن این کارروبکنن؟درکل خواستم بگم گاهی اگه ظلمی به زنامیشه خودشون باعثش میشن...وشایدم بهتراینه که بگم....ازماست که برماست!
fatemeh_sh73
fatemeh_sh73
٩٤/٠٢/٢٣
١
٠
با خوندن کامنتها و سوالات دوستان رسما به این نتیجه رسیدم این آقایون دارن حق ما خانوما رو می خورن.. اصلا باس یه انجمن حمایت از خانمها راه بندازیم تو جیم :))
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٤/٠٢/٢٣
١
٢
والا چی بگم! به نظرم تمام حقوق زن توی دین کاملا منطقیه ! یکم عقلانی بهش نگاه کنی به حکنتش پی میبری حقوقی مثه ارث کاملا واضحه من واقعا تعجب میکنم خانومای تحصیل کرده ما با این مورد مشکل دارن! ولی از لحاظ جامعه خوب ممکنه یه کم و کاستی هایی داشته باشه مدینه فاضله که نیست دیگه از لحاظ قانون و اینایی که سمیرا جون میگه من سررشته ای ندارم پس میسپارم دست اهلش;-)
MONA-R
MONA-R
٩٤/٠٢/٢٣
٠
٠
ینی الان از همه چی راضی ای تو؟؟؟
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٢/٢٤
٣
٠
والا یه سوال..... تا اونجاییکه شنیدم رسم مهریه از زمان عرب جاهلی گرفته شده که زنان رو در ازای پول خرید و فروش میکردن..... این خانومایی که خودشون به آب و آتیش میزنن تا از حقوق پایمال شده شون در دین اسلام دفاع کنن چرا این رسم که باعث توهین به زنان میشود رو بیخیال نمیشوند
مریم_ن_ر
مریم_ن_ر
٩٤/٠٥/٢٦
٠
٠
تمام سوالات حقوقی خانم ها شده ازدواج مجدد،حضور تو ورزشگاه و مهریه.! این سوالات سطحی و کم مایه ناشی از شناخت ضعیف حقوق زن در اسلامه. این ها سوالاتیه که هدف اون فقط و فقط طرح سواله. هیچکدوم از سوال کنندگان عزیز دانسته یا ندانسته دنبال جواب واقعی و منطقی نیستند و فقط میخوان تو یک فضای هیجانی و احساسی همچین سوالاتی رو طرح کنند. واقعا الان تو جامعه امروز ما این مسائل هنوز لاینحل باقی مونده.!؟ دوستان عزیز عاجزانه خواهش میکنم کتاب حقوق زن در اسلام آقای مطهری رو با دقت مطالعه کنید.