خانه انجمن کدوم رشته رو انتخاب کنم !؟
١٨٥٤
٨٦
اسمارتیز:)

کدوم رشته رو انتخاب کنم !؟

کدوم رشته رو انتخاب کنم !؟

 
از اول امسال که وارد دوره ی دبیرستان شدم، خیلی از وقتم را صرف فکر کردن به این پرسش کردم.انسانی یا تجربی یا ریاضی؟
واقعا تصمیم گیری سختی بود برای من و جالب است بدانید که هنوز هم نمی دانم کدام یکی...!
شما در دوران دبیرستان چه رشته ای خواندید،  به آن علاقه داشتید یا به اجبار وارد آن شدید؟بعدا پشیمان شدید یا احساس رضایت می کردید؟در دوران دانشگاه چه رشته ای را انتخاب کردیدو الان از انتخابتون راضی هستید؟
جیمیون گرامی لطفا دقت داشته باشید که جواب دادن به همه ی سوالها اجباری و در انتخاب تصمیم من و افرادی مثل من موثر هستند
(از محصل های رشته انسانی تقاضا دارم حتما جواب بدن چون واقعا رشته ای است که کمتر مورد توجه قرار گرفته است.)

٩٤/٠٢/٢٧
نظرات کاربران
کد امنیتی
tanin
tanin
٩٤/٠٢/٢٧
٦
٨
اول:دی
آتی
آتی
٩٤/٠٢/٢٧
٠
٠
آفـــــــــــــــــــــــــــرین به شما ..........هههههه
آتی
آتی
٩٤/٠٢/٢٧
٠
٠
منم اولـــــــــــــــــــــــــ .......... البته این دفه از آخر اولم ......... بعععععععله
tanin
tanin
٩٤/٠٢/٢٧
٠
٠
یاخدا واسه ی اول گفتن این همه منفی:دی
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٤/٠٢/٣٠
٠
٠
:)
tanin
tanin
٩٤/٠٢/٢٧
٦
٠
انسانی ام:))عاشق رشتمم:)به نظرم درسامون خیلی بحث برانگیزه و جالب:))کاملا با علاقه ی خودم بود چون اولویت اولم تجربی بود و خانوادمم دوست داشتن برم ریاضی.رشته ی انسانی عالیه چون تاالان خیلی مهجور بوده و کمتر بهش توجه شده ولی الان دارن روش کار میکنن:فقط ولی باید حفظ کنی+حفظیه مطلق هم نیست بعضی درسا مفهمومیه مثل فلسفه و منطق و عربی و جامعه ی پیشو و بعضی مفاهمیم اقتصاد،بعضی درساشم حفظیه مطلقه مثل تاریخ ادبیات،تاریخ و....در کل من خودم به عنوان دانش اموز رشته ی انسانی هیچ وقت از انتخابم ناراضی نیستم:)))
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٤/٠٢/٢٧
٠
٠
عربی ://// دوسش ندارم :(
آتی
آتی
٩٤/٠٢/٢٧
٠
٠
اتفاقا من اولین درسی که توش قویم عربیه .دوسشم دارم .......
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٤/٠٢/٣٠
٠
٠
منم واقعا انسانی رو دوست دارم دقییقا به خاطر فلسفه و منطقش...با عربی هم خیلی مشکلی ندارم....ولی خب خانواده خیلی زیاد دوست دارن که دست از سر انسانی بردارم و برم تجربی...احساس میکنم انسانی اون چیزیه که میخوام....ممنون از این که نظر دادی:)
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٤/٠٢/٢٧
٣
٢
من به درخاست خانوادم ریاضی خوندم و به طبع اون تو دانشگاه هم مهندسی خوندم و هیچکدومش رو دوست نداشتم. به نظر من اول خوب فکر کن و ببین رشته مورد علاقت در دانشگاه چیه و بعد با توجه به اون برای دبیرستانت انتخاب رشته کن و بیشتر از هرچیز دیگه ای به علاقه و استعداد خودت توجه کن
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٤/٠٢/٣٠
٠
٠
اگه بحث اون باشه که فقط انسانی...یعنی شما که علاقه نداشتی، بعدش هم علاقه ایجاد نشد؟؟؟بیشتر از همین میترسم که برم تجربی و بعدا افسو بخورم که چرا نرفتم انسانی.....خیلی مچکر که نظر دادی:)
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٤/٠٢/٢٧
٣
٠
من چون از اول عاشقِ رشته ی حقوق بودم رفتم انسانی. و وقتیم رفتم انسانی خیلی خیلی راضی بودم و لذت بردم از انتخابم. البته این اعتراف رو هم بکنم که هیچوقت از درس ریاضی خوشم نمیومد و یکی از عواملی که خیلی خوشحالم کرد ان رشته نداشتنِ ریاضی تو سال دوم و داشتنِ یه ریاضیِ آسون تو سال سوم بود. طنین بانو توضیحاتِ کاملی دادن. باید خیلی علاقه داشته باشین به این رشته چون مثلا اگه همین فلسفه منطق رو بی علاقه باشین خیلی میتونه اذیت کنه.البته من شخصا عاشقِ این دروس بودم. به تاریخ علاقه داشتم و دارم.بعضی از دوستام از آرایه های ادبی دیوانه میشدن اما من دوست داشتم. فقط و فقط عربی یکم اذیتم کرد چون میلی نداشتم عربی یاد بگیرم. خلاصه از نظر من هم انسانی رشته ی فوق العاده خوبیه و اگه 100بار دیگه هم برگردم به زمان دبیرستان میرم انسانی. (پدرم شدید اصرار داشت برم هنرستان اما من متنفر بودم و هستم از رشته های فنی پس از همه مشورت بگیرید اما ببینید قلبا به چه رشته ایی علاقه دارید و همون رو انتخاب کنید.از الان به رشته ی دانشگاهیتون هم فکر کنید) موفق باشید
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٤/٠٢/٣٠
٠
٠
خیلی متشکر که نظر دادین....باهاتون موافقم که اگه آدم بخواد بره انسانی با این بی توجهی که بهش میشه، واقعا فقط باید با علاقه بره و من خوشبختانه این علاقه رو دارم..اما خب نظر خانوادم یه کم منو میترسونه و البته بعضی وقتا حرفاشون اذیتم میکنه....موفق باشین:)
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٤/٠٢/٢٧
٠
٠
اول دبیرستان میخواستم برم تجربی اونم به خاطر اینکه به بیماران کمک کنم، که حتی از مقداری از حقوقم هم بگذرم واسه کسانی که توانایی پرداخت ندارند، پدرم هم قبول کرده بود و حتی گفته بود اگه اونور ایران مثلا تبریز هم قبول بشی میزارم بری.... تصمیمم جدی شد ولی باز هم مرتد بودم، دختر عمم رشتش انسانی بود اون خیلی تبلیغ رشته انسانی میکرد که با توجه به علاقه ای که تو بحث های سیاسی داشتم نزدیک بود برم علوم سیاسی بخونم ولی باز هم مرتد بودم از جنجال هاش، چون عاشق آرامشم .....انقدر سردرگم بودم که وقتی بابام پرسید چه رشته ای میخوای گریمَ گرفت.... بعد از چند روز بابام گفت در مورد متالورژی تحقیق کن. من هم رفتم کم کم در موردش تحقیق کردم، حتی بازدید هم کردم. با توجه به اینکه خواهرم صنایع میخوند، برادرم هم مکانیک منم تصمیم گرفتم این رشته رو برم و البته خوشم هم اومده بود چون کارهای پشت میزی اصلا دوست نداشتم .... الان واقعا به بعضی از گرایش هاش مثل ریخته گری علاقه دارم ولی پدرم اجازه نمیده که اون گرایش رو برم، میگه تو خیلی ظریف تر از این حرفایی. ولی در نظر دارم که نظرش رو عوض کنم. ولی متالورژی پودر هم دوست دارم... راستش باید دو سوم واحد هارو بگذرونم تا تصمیم قطعیمو بگیرم تا ببینم کدوم گرایش بهترینه. ولی میتونم بگم که متالورژی با همه ی سختیش واقعا دوست دارم و از بعضی مباحثش خیلی لذت میبرم... البته این هم بگم مثلا تو دبیرستان همیشه مشاورمون میگفت چرا متالورژی؟ولی واقعا بهش علاقه پیدا کرده بودم...... ببخشید دیگه خیلی زیاد شد.
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٤/٠٢/٢٧
٠
٠
واقعا بحث علاقه خیلی مهمه. همین رشته ی شما شنیدم خـــــــــیلی سخته و کسایی هم موفقن توش که علاقه داشته باشن به رشته ی تحصیلیشون. مهم اینه که آدم برای انتخاب رشته جدای از تمام تحقیقاتش برای بازار کار به علاقه ش هم فکر کنه.:) راستی تو کامنت از مرتد منظورتون مردد بود دیگه! :)
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٤/٠٢/٢٧
٠
٠
منظورم همون مردد بود=)))) خخخخخخخخ(شک داشتم کدوم درسته:دی خخخ) ولی علاقه وجود داره، الان مطمئنم که وجود داره :)))
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٤/٠٢/٢٧
٠
٠
راستی یک سوال! زاهدان الان خیلی بیش از حد گرمه؟ یا نه؟ مثلا اگه کسی بیاد میتونه تحمل کنه گرما رو یا نه؟؟؟
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٤/٠٢/٢٧
٠
٠
من که ساکن مشهد هستم چند سالیه اما تجربه میگه الان از مشهد گرم تر هستش.البته گرمای اونجا هم متفاوته و گرمای خشکتری داره نسبت به گرمای مشهد. اما هنوز بیش از حد گرم نشده.گرمای زیادش تو تیر و مرداد هستش...
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٤/٠٢/٢٨
٠
٠
عه! تا حالا فکر میکردم زاهدان زندگی میکنید :/ اکی ممنون
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٤/٠٢/٣٠
٠
٠
علاقه تون تحلیل نرفت؟؟؟آخه الان خیلیا به من میگن ممکنه بعدا این علاقه ای که الان دارم از بین بره و از این حرفا...البته خب اینکه آدم مبنا رو علاقه ی فعلی خودش بذاره خیلی عاقلانه تره تا اینکه بخواد فکر کنه که شاید بعدا به یه رشته ی دیگه ای علاقه پیدا کنه....خیلی ممنونم که نظر دادی:)
faride
faride
٩٤/٠٢/٢٧
٠
٠
من تا روز ثبت نام دوم دبیرستانم نمیدونستم چه رشته ای برم! تو اولویت بندی درسام ریاضی اول اومده بود و دبیر ریاضی و مشاورمون و مدیرمون خیلی اصرار داشتن من برم ریاضی!چون ریاضیم قوی بود و چندبار المپیاد شرکت کردم! خودمم ریاضی رو خیلی دوست داشتم ... ولی خب دوست صمیمیم رفت فنی حرفه ای رشته کامپیوتر منم میخواستم برم که پدرم اجازه ندادن! گفتن یکی از رشته های نظری رو برو...منم که از انسانی اصلا خوشم نمیومد! بین تجربی و ریاضی هم ریاضی رو انتخاب کردم! علاقه که زیاد داشتم و همچنین استعداد! ولی خب آخرش تو دانشگاه اومدم کامپیوتر خوندم! اگه میرفتم فنی کامپیوتر میخوندم الان موفق تر بودم! خوب تصمیم بگیر که در آینده تو دانشگاه چی میخوای بخونی! چون اونه که مهمه! یعنی از الان هدفتو مشخص کن واسه دانشگاه...بعد واسه دبیرستانت راحت میتونی تصمیم بگیری!
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٤/٠٢/٣٠
١
٠
خب مشکلم دقیقا همین بود...یعنی به هیچ رشته ای علاقه کامل نداشتم و یا از هیچ رشته ای متنفر نبودم اما خب الان به سمت روانشناسی بالینی یا فلسفه سوق پیدا کردم...مرسی که نظر دادی:)
امیر بهزادپور
امیر بهزادپور
٩٤/٠٢/٢٧
٧
٠
اکثر کسانی که وارد رشته ی انسانی میشن، کسانی هستند که با آگاهی و علاقه وعشق وارد این رشته میشن. در کل رشته ی بسیار خوبی هست...چون رشته ای ست که علاوه بر کاربردی بودن، بعضا با اعتقاد افراد هم سروکار پیدا میکنه....و در موضوعات این رشته ادم تا قانع و توجیه نشه، ادامه دادنش سخت هست... هرچند عاشق ریاضی ام ولی همیشه برو بچه های انسانی ستایش میکنم..........برای سلامتی بچه های انسانی: دست و هوراااااااااااااا
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٤/٠٢/٣٠
٢
٠
تا این حد ینی؟؟؟منم با نظرتون درباره انسانی کاملا موافقم....موفق باشین:)
مرتضی
مرتضی
٩٤/٠٢/٢٧
١
٠
به نظر من اگه میخایین دو سال ریاضی بخونین و آخرشم دانشگاه رشته کامپیوتر یا حسابداری قبول شین همون اول توی هنرستان برین رشته کامپیوتر یا حسابداری بهتره ، رشته های نظری رو گزاشتن برای رشته هایی که فقط از دانشگاه میشه بهش رسید، من خودم به شخصه رشته های کامپوتر و آی سی تی و انسانی رو دوست دارم.
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٤/٠٢/٣٠
٠
١
آره منم خیلیا رو دیدم که این کارو کرده باشن...ولی اینایی که من دیدم معمولا تو دوران دبیرستان والدینشون اجازه نداده بودن که برن هنرستان یا انسانی.....ممنون که نظر دادین:)
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٢/٢٧
٠
٠
خب .......... باز حرف از درس و دانشگاه شد ................. من اومدم .................. ولی ایندفعه جدا از شوخی من ریاضی خوندم و با دیدی که از بازار کار داشتم رفتم مهندسی عمران و از انتخاب های خودم کم و بیش راضیم ...................................حالا بگذریم از اینا مهم اینه که دانشگاه برین و از دانشجو بودن لذت ببرین ....... :)))
saiideh70
saiideh70
٩٤/٠٢/٢٩
٠
٠
مثه اینکه دوران دانشجویی خیلی به شما خوش گذشته حمید خان :)
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٢/٢٩
٠
٠
چجورم خوش گذشته ........ بیاین تا براتون به اندازه هشت سال خاطره تعریف کنم
saiideh70
saiideh70
٩٤/٠٢/٣٠
٠
٠
وای من میمیرم برا خاطرات دانشجویی :)))
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٤/٠٢/٣٠
٠
٠
:))
amin20
amin20
٩٤/٠٢/٢٧
١
٠
باید فقط به خودتون نگاه کنید بیبینید چی میخواید همه میگفتن برو تجربی درسات خوبه راحت پزشکی قبولی و از این حرفا زیستم هم خوب بود ولی خودم چون عاشق ریاضی بودم و هستم اومدم ریاضی کاملا هم راضی ام هر مسئله که حل میکنم یه حس خاص بهم دست میده که هیچ کار دیگه ای انقدر لذت بخش نیست هنوزم بهم میگن برو تجربی دیر نیست ولی من کلا رو علاقم پافشاری میکنم
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢٧
١
٢
پشیمون میشی پسرم....عموتم میتونه پارتیت تو دانشگاه و بیمارستان بشه..امین ،پسر خاله..همه ریاضی دانا بیکارن....رشته ریاضی داره کم کم تو تمام دانشگاه ها منحل میشه
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٤/٠٢/٣٠
١
٠
به منم درباره تجربی همینا رو میگن...اونقدر میگن که گاهی میگم خدا ایشالا این تجربی رو ریشه کن کنه...موفق باشین تو رشته تون:)
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠٢/٢٧
٠
٠
من ب شخصه ب شیمی و زیست علاقه زیادی داشتم و از فیزیک متنفر بودم. شرایط رفتن به تمام رشته هارو داشتم ولی به خاطر سابقه کاریم در شرکت خدمات کامپیوتری و علاقه زیادی که به کامپیوتر و دنیای مجازی داشتم رفتم کامپیوتر الانم اصلا پشیمون نیستم ولی ایندش خیلی وقتا نگرانم میکنه.
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٤/٠٢/٣٠
١
٠
بله بازار کاره که یه خرده آدم رو دودل میکنه ولی خب به نظرم علاقه و اینکه از خوندن درسا لذت ببری مهمتره....نیست؟؟؟:)
Narges_V
Narges_V
٩٤/٠٢/٢٧
٠
٠
تجربي
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٤/٠٢/٣٠
٠
٠
از توضیحات کامل شما کمال تشکر رو دارم:)
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢٧
٠
٠
من تجربی میخوندم..می خوام دلیل انتخابمو بگم
آتی
آتی
٩٤/٠٢/٢٧
٠
٠
من الان رشته م تجربیه ........ با اینکه الویت اولمم ریاضی بود ولی به تجربی بیشتر علاقه داشتم ....... من به حفظیات بیشتر علاقه دارم تا حل کردنیا مثلا فیزیک و ریاضی و اصن دوس ندارم تازه هرچی میری سالای بالاترم بهشون بیشتر اضافه میشه مثه دیفرانسل و حسابانو و....... ولی در عوض شیمیم عالیه رشته مم دوس دارم ولـــــــــــــــــــــــــــــــی الان دارم میفهمم که باید میرفتم انسانی چون من بیشتر درسایی که توشون قویم درسای تخصصیه انسانیه و اینکه همیشه م دوس داشتم وکیل پایه یک داد گستری باشم البته ی عیبی هم که انسانی داره اینه که همش باید بخونی ..... حفظیاتش زیاده ....... الانم از رشته م راضیم ولی در کل گفتم ..... و اینکه نظر شخصیم بود ......
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٤/٠٢/٣٠
٠
١
باهات موافقم...یکی از چیزایی که تو انسانی منو نگران میکنه اینه همش باید حفظ کنی. موفق باشی:)
C_RONALDO
C_RONALDO
٩٤/٠٢/٢٧
٠
٠
همون رشته ای رو که علاقه دارین برین تا بعدا افسوس نخورین.من تجربی ام اما دوستش ندارم:(
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٤/٠٢/٣٠
٠
٠
چرا دوسش ندارین؟؟؟یعنی به چیز دیگه ای علاقه داشتین و مجبور شدین برین تجربی؟؟؟؟ببخشینا من این سوالا رو میپرسم که دستم بیاد باید چیکار کنم قصد فضولی ندارم:)
C_RONALDO
C_RONALDO
٩٤/٠٢/٣٠
٠
٠
بله مجبورم کردن:)) رشته های فنی و انسانی رو خیلی دوست داشتم که نشد:))
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢٧
١
٨
انسانی:اکثر دبیرستانها دارای نخاله هایی است که اکثر ان نخاله ها مربوط به رشته انسانی است...البته توهین نباشه تعداد کمی حدود 20 در صدشون برای درس اومدن..(این امار ماله دبیرستان های پسرانه است و من از دخترانه ها خبری ندارم)...بچه های انسانی اکثرا به خاطر درس های محاسباتی از رشته های دیگه فراری هستن...میشه گفت اکثرا بچه های انسانی رو بچه های ضعیفی می دونن..دلیل نرفتن به انسانی این بود و دلیل دومم عربیش بود
s_mohsen
s_mohsen
٩٤/٠٢/٢٨
٧
٠
گفتن نخاله خیلی زشت بود و با اجازت یه منفی هم من دادم!!!!خیلیا هستن که از روی علاقه میرن به این رشته و بد گفتن از اون اصلا کار درستی نیست! من کاری ندارم که شاید تعدادی مثل حرف تو این رشته رو انتخاب کردن ولی اینکه درباره یک رشته اینجوری قضاوت کنی اصلا درست نیست!
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٤/٠٢/٣٠
١
٠
حالا گذشته از بحث"نخاله":|...باید بگم که متاسفانه بله...خیلیا به خاطر اینکه شاید یه خرده انسانی آسون تره میان تو این رشته و خب نمرات پایین تری دارن...ولی به نظر من کسایی که به خاطر علاقشون و استعدادشون میرن تو این رشته واقعا قابل تقدیرن
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٣١
٠
٠
دقت نکردین...گفتم همشون این طوری نیستن ..من امار مدارس پسرانه رو دادم در ضمن
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢٧
٠
٢
رشته ریاضی :رشته ای که علاقه مندان به محاسبات و فراری از حفظیاتو تو خودش جا میده..اکثر رشته های دانشگاهی ایندش اشباع شده پس اگر فکر میکنید ممکن است بهترین شوید یا پارتی دارین وارد این رشته یشین
آتی
آتی
٩٤/٠٢/٢٧
١
٠
خانواده و فامیل و ...... بیخال خودت بیشن با خودت فک کن که تو کدوم رشته استعدادت بیشتره تو کدوم رشته موفق تر میشی .... اگه بخوای تابع حرف مردم و باشی رشته ای اونا میگن انتخاب کنی تهش ضرره باور کن ....... فقط خودت البته مشورتم خوبه ولی به جاش نه با اجبار
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٤/٠٢/٣٠
١
٠
منم کاملا با نظرت موافقم ولی خب از اون جایی که انتخاب مهمیه توش وسواس گرفتم
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/٠٢/٢٧
٠
٠
سلام عزیزم من تجربی بودم اگه علاقه داشته باشی در عین اینکه سخته ولی شیرینه در رابطه با انسانی و ریاضی نظری ندارم فقط همینقد بدون که قبول شدن انسانی ها و ریاضی ها در کنکور خیلی اسون تر از بچه های تجربی هستش ما کنکورمون واقعا وحشتناکه هرسالم بدتر میشه چون رقابت واقعن وحشتناکه توش شانس قبولی داوطلب تجربی تو کنکور31 درصده در صورتی که 2 رشته دیگه بیشتر از 2 برابر این مقدار شانس قبولی دارن نکته دیگه اینکه رشته ریاضی واسه منو شمایی که خانومیم 5،6 تا رشته مناسب نداره بقیه همش مردونه ست و شغلشم 90 درصد به مردا میدن انسانی هم خوبه اگه علاقه داشته باشی ولی تجربی پراکندگی رشته هاش واقعن بالاست و این خیلی خوبه تو انتخاب رشته
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٤/٠٢/٣٠
١
٠
آره واقعا یکی از ویژگی های خیلی خوب تجربی همین تنوعشه...ریاضی رو اصلا حذفش کردم همه به این دلیلی که شما گفتی و هم اینکه هیچ وقت توش عالی نبودم....اما خب بین تجربی و انسانی واقعا موندم....:)
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢٧
٠
٠
رشته تجربی...رشته ها رو به رو اینده کاری بهتری دارند ولی رقابت بینشان سنگین است..از نظر اشباع شدگی حدود 30 در صد شاخه های دانشگاهی اش اشباع هستند و شانس زیادی برای کار ندارید..رشته های غیر اشباع هم بسیار بازار کار سختی خواهند داشت...پرستیژ اسمی رشته های تجربی بیشتر از ریاضی است...اکثر افراد متوسط در حفظیات و محاسبات در ان حضور دارند..تعدادی از انها هم عشق پزشکی و امپول زنی هستند
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٤/٠٢/٣٠
٠
٠
از روی جایی کپی پیست میکنین یا تجربیات خودتونه؟؟؟؟خخخخخ
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٣١
٠
٠
:/ دست شما درد نکنه:/ دو ساعته دارم تایپ میکنم
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢٧
٠
٠
زمین شناسی....180 درجه با چیزایی که تویه دبیرستان می خونین تفاوت داره...پزشکی نهایت گستردگیش از کف پا تا فرق سره..عمران ته گستردگیش بلند ترین برج دنیاست اما زمین شناسی 6400 کبلومتر زیر زمین تا بی نهایت اسمان ادامه داره...خوده زمین شناسی در دانشگاه در مقطع کارشناسی 2 زیر شاخه و در کارشناسی ارشد 11 زیر شاخه داره..ینی یک رشته بسیار گسترده است
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٤/٠٢/٣٠
١
٠
شوهر خاله ام دکتری زمین شناسیه...اتفاقا خیلی هم موفقه و ماشالا هر روز پولدارتر میشه
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢٧
٠
٠
تعداد دانشجویان زمین شناسی هر روز رو به کاهشه و این نشون میده در اینده با کمبود زمین شناس مواجهیم..در چند ساله گذشته حمایتهای زیادی از رشته شده و این رشته در حال پیشرفته..به طور کلی میگم رشته ایه که فرزندان ما میگن خوشبحالتون که اون زمان زمین خوندین.الان تاپ ترین رشته است کاش ما زمان شما بودیم...از پیشرفتهای شغلیش فقط دو مورد کوچیک و میگم که بدونین خیلی اینده داره...طبق تصویب قانونی در شهر تهران هر ساختمان بالای 6 طبقه باید مورد تایید یک زمین شناس تکتونیک یا ژئوفیزیک باشد(حد اقل حق امضا برای سک پروژه 6-7 میلیونه)..در سال گذشته شهرداری ها اقدام به جذب بچه های زمین زیست محیطی کردند طوری که امسال برای این رشته بسیار گمنام کلی متقاضی پیدا شده
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٤/٠٢/٣٠
٠
٠
جدی؟؟؟موفق باشین ایشالا ....:)
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٣١
٠
٠
بله:)خیلی ممنون
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢٧
٠
٠
در کل میگم..اگر دوست داشتی مهندس بشی نشدی بیا زمین شناسی برای ارشد و دکتری و پروفسورا زمین مهندسی بخون
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢٧
٠
٠
اگر دکتر نشدی بیا زمین شناسی زیست محیطی زمین پزشکی تویه دکترا بخون
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢٧
٠
١
اگر اب شناسی دوست داری بیا زمین شناسی ارشد و دکتری زمین شناسی اب بخون
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢٧
١
١
اگر تاریخ دوست داری بیا زمین شناسی ارشد و دکتری چینه فسیل بخون
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢٧
٠
١
اگر کارهای ازمایشگاهی دوست داری بیا سنجش-خاک-رسوب و... بخون
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢٧
٠
١
اگر کارهای خفن دوست داری بیا اقتصادی و پترولوژی و رسوب و... رو بخون
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢٧
٠
١
اگر به نفت علاقه داری بیا زمین شناسی نفت بخون
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢٧
٠
٠
اما یک حقیقت در مورد زمین شناسی...سخت ترین رشته دنیاست...و به امید اینکه راحت قبول بشین نباشین..به امید اینکه راحت برین بالا...بعد از تحصیلم سخت ترین کارهای دنیا رو داره و اولا شاید حقوق کم ولی اینده ای روشن داره
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢٧
٠
٠
کشور امریکا برای هر کانی یک سازمان داره...هند و انگلستان وزارت خانه زمین شناسی دارند..پیشرفته ترین کشورهای دنیا وزارت خانه زمین شناسی دارند ولی در ایران فقط سازمان داریم..اما سیاست های دولت نشان میده که این رشته(معدن ها) دارن در اولویت قرار میگیرند..ایران و افغانستان جزو غنی ترین کشورهای دنیا هستند..پس اگر ایران اشباع شد افغانستان برای کار ماها هست
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٢/٢٧
٠
٠
خبب منم مثه تو ام..و خواهم رف ریاااضی
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٤/٠٢/٣٠
٢
٠
خوش به حالت حداقل از دودلی در اومدی....منم امیدوارم برم انسانی...اگه خدا بخواد...موفق باشی:)
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٤/٠٢/٢٨
٢
٠
سلام... چرا خودت را به چالش کشیده ای وقتی هدفت رو مشخص کرده ای به هدفت بچسب ریاضی و تجربی و انسانی کدام است هدفت در نمایت وجود دارد بچسب به همان و ان شاالله موفق میشوی
دختر آسمانی
دختر آسمانی
٩٤/٠٢/٣٠
٢
٠
:)...مفید و مختصر ....مثل پدرها...ممنون:)
علیرضا
علیرضا
٩٤/٠٢/٢٨
٣
٠
تنها چیزی که میتونم بگیم اینه که برید دنبال علاقتون، هیچ هم به حرف های مردم اهمیت ندید.
A_Safi
A_Safi
٩٤/٠٢/٢٨
٠
٠
سلام ب نظر من هیچ کدوم رشته های فنی حرفه ای هم هست ک ب دردتون بخوره مثل مهندسی صنایع غذایی واقعا رشته خوبیه هم زمینه کاری خوبی داره چون از رشته های تازه هستش ولی بازم انتخاب پای خودتونه
s_ehsan
s_ehsan
٩٤/٠٢/٢٩
١
٠
به پول فکر کن.......من همش فکر میکنم با اینکه اومدم دنبال علاقم ولی اگه کار پیدا نکنم با کسی که درس نخونده هیچ تفاوتی ندارم....
saiideh70
saiideh70
٩٤/٠٢/٢٩
١
٠
من به شخصه پشیمونم که رفتم ریاضی باید میرفتم فنی میخوندم چون بهتر بود برا ایندم :)
neyosha
neyosha
٩٤/٠٢/٢٩
٠
٠
من تجربی ام :))) هوم بله دوست میدارم :) یکم سخت هست ولی دیگه چه میشه کرد :))
فائزه
فائزه
٩٤/٠٢/٣١
٢
٠
من فقط به عشق روانشناسی رفتم انسانی^__^ تو هم به رشته ی دانشگات فکر کن...هر رشته ای که میری موفق باشی ایشالا:))
فائزه
فائزه
٩٤/٠٢/٣١
٤
٠
واقعا درسای انسانی خیلی شیرین و جذابه مخصوصا اگه خوب بفهمیشون خیلی لذت می بری:)
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/٠٢/٣١
٠
١
ببین عزیزم اگه روحیت مناسبه و از خون نمیترسی و از تشریح انسان و حیوان نمیترسی بیا تجربی ولی گه میترسی برو انسانی! اگه میخای مدرک داشته باشی برو انسانی انسانی متاسفانه زیاد واسه خانوم ها زمینه شغلی نداره ولی تجربی واسه خانومام داره اگه میخای شاغل باشی! :)
٩٤/٠٣/٠٣
٠
٠
یعنی چی اگه میخوای مدرک داشته باشی برو انسانی؟؟؟؟؟؟؟؟؟
2nyadideh
2nyadideh
٩٤/٠٣/٠٢
٠
٠
من الویت اولم فنی حرفه ای بود...تجربی رو دوس داشتم.....ریاضی خوندم..... کشاورزی قبول شدم.... الانم بیکارم (-_-)
h - razavi
h - razavi
٩٤/٠٥/٢٥
٠
٠
دیپلم معماری دارم و در حال حاضر ادبیات نمایشی میخونم. ملاکم فقط علاقه بود که به شدت شکست خوردم. فحش خورم خیلی ملس شده ناراحتم!!!!! (هنوز نفهمیدم به کدوم گناه نکرده)
ریحانه
ریحانه
٩٦/١٢/٠٤
٠
٠
من سوال داشتم میشه بگین رشته کامپیوتر بهتره یا ای تی یا ریاضی خیلی گیجم کرده رشته ها