خانه انجمن حساسیت های جنسیتی !
٦٣٢
٤٨
hamid_kh

حساسیت های جنسیتی !

حساسیت های جنسیتی !

همیشه ، همه جا و در همه زمان ها دو جنس مرد و زن در کنار هم وجود داشته اند و دارند .صفاتی که ما در ذهنمان برای هر یک متصور شده ایم باعث شده تا مرزی بین این دو جنسیت به وجود بیاید ، مثلا صفاتی مثل ظرافت ، مهربانی ، فداکاری ممولا به زن ها و صفات دیگری مثل قوی ، با غیرت ، شجاع و امثال این ها معمولا به مرد ها اطلاق می شود !

به نظر شما آیا اگر جای این صفت ها را عوض کنیم ، در سبک زندگی و در مرد و زن بودن تفاوتی ایجاد می شود؟ آیا مرد و زن بودن فقط به تفاوت های فیزیولوژیک بستگی دارد یا بیشتر ؟
اصلا آیا بین زن و مرد تفاوتی جود دارد ؟

از تمام گره های فمنیست ، لیبرالیست ، بلشویست و سایر یست ها دعوت می کنم به این سوالات جواب بدن ... 

٩٤/٠٢/١١
نظرات کاربران
کد امنیتی
mina_h
mina_h
٩٤/٠٢/١١
٠
٣
اوووووووووووووووووووووووووووووووول
hamid_kh
hamid_kh
٩٤/٠٢/١٢
٠
٠
یعنی حدود یک سال پیش من خودمو به در و دیوار زدم که این کامنتا یا منتشر نشه یا بچه ها از این کامنتا نذارن ... دوباره شروع شد :-/
mina_h
mina_h
٩٤/٠٢/١١
٠
١
نظری ندارم:))
hamid_kh
hamid_kh
٩٤/٠٢/١٢
٠
٠
مرسی
f_ahmadi
f_ahmadi
٩٤/٠٢/١١
٨
٠
من نمیدونم چرا وقتی حرف از برابری میشه همه میان از تفاوتهای فیزیولوژیک و جنسیتی و این چیزا میگن، نه برادر من ،خواهر عزیزم بحث اینه که همه ما قبل از زن یا مرد بودن انسانیم، و باید به چشم یک انسان دیده بشیم، اینکه من از خیلی از حقوق ابتداییم محروم باشم فقط چون زن هستم بده، من یک متن نوشته بودم پارسال که دوست داشتم منتشر بشه در جیم اما متاسفانه به دلایلی حذف شد، فکر میکنم خیلی از ما در تعریف واژه انسان موندیم که اینطور جداسازی زن و مرد میکنیم.
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/٠٢/١١
١
٠
منم همین!
fatemeh_sh73
fatemeh_sh73
٩٤/٠٢/١١
١
٠
گل گفتی آی گل گفتی :) .. منم همین(2)
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٤/٠٢/١٢
٠
٠
همین....
hamid_kh
hamid_kh
٩٤/٠٢/١٢
٠
٠
مرسی از کامنتتون اما من یه سوال دارم ؟؟؟ مردها چه حقوقی دارن که شما ندارین ؟؟؟ با ذکر مثال لطفا و اینکه به نظرتون مشکل اصلی جامعه هست یا قوانین سخت گیرانه اسلام نسبت به خانوما ؟؟؟
faride
faride
٩٤/٠٢/١١
٥
٠
الانم نمونه هایی رو میبینیم که جای صفتاشون عوض شده...زن و شوهری که زن داره مدیریت خونه رو انجام میده و یه جورایی مرد خونه به حساب میاد...که به نظر من این باعث میشه اقتدار مرد شکسته بشه...مردی هم که اقتدارش شکسته بشه قابل پیش بینی نیست...یکی از دلایل اینکه میرن دنبال زن دوم بیشترش همینه به نظر من...عوض شدن جای صفت هاشون!...که از طرف زن اولش اون حس اقتدار بهش داده نشده! زن هایی که میخوان بگن ما همه کار بلدیم انجام بدیم و به مرد نیازی نداریم این یک اشتباه محضه! زن و مرد مکمل همدیگه اند و زن برای کارهای ظریف آفریده شده همونطور که وجودش ظریفه! و مرد برای کارهای سخت و کمک به این موجود ظریف! اینو ناتوایی زن ندونید! و اینکه زن مظهر ناز است و مرد مظهر نیاز! و من جز هیچ کدوم از این گروه ها نیستم! :)
f_ahmadi
f_ahmadi
٩٤/٠٢/١١
١
٣
هیچ زنی دلش نمیخواد بار خونه رو بدوش بکشه، اگر گاهی اینطور شده مطمعن باش مرده اونقدر بی غیرته که اجازه میده خرجشو یک انسان دیگه بده، من به شخصه نمیتونم مرد این شکلی رو تحمل کنم ، اما اصلا هم دوست ندارم بشینم گوشه خونه پول تو جیبیامو شوهرم بده، مثلا آویزون شوهر بشم که مثلا پول بده برم موهامو رنگ کنم! زندگی مشترک یعنی همین که دو تامون تلاش کنیم واسه زندگی، درمورد کار خونه هم، مثلا اگه مردا ظرف بشورن از مردونگیشون کم میشه؟! خوبه که کلی حدیث هم داریم که مردا کمک کنن تو کار خونه.
faride
faride
٩٤/٠٢/١١
٠
٠
ببین عزیزم من منظورم اون زن هاییه که حرفشون اینه که مردو باید مثل موم تو دستشون بگیرن! و همچین کسیو دیدم و نتیجه زندگیشم دیدم...زن خودش میتونه مردو به اوج اقتدار برسونه و همچنین برعکس...زنی که از اول نظرش اینه که مرد باید به حرفش باشه همه جا ، این میشه نتیجه زندگی!یه حس زن سالاری! اگه به آخر حرفم توجه کنی گفتم که مرد برای کارهای سخت و کمک به این موجود ِ ظریف ِ ! حالا این کمک میتونه هر چیزی باشه! حتی شستن ظرف!
hamid_kh
hamid_kh
٩٤/٠٢/١٢
٠
٠
آخ آخ رسیدیم به کلمه زیبای "سالار" ... الان به نظر شما سالار کیه تو خونواده ها ؟؟؟ بعد چه پیشنهادی میکنین واسه اینکه سالار رو حذف کنین ؟؟؟
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠٢/١١
٠
٠
چقدددددددددد باکلاس حرف زدی منکه چیزی نفهمیدمم خخ ب زبون خودمون حرف بزن یره
hamid_kh
hamid_kh
٩٤/٠٢/١٢
٠
٠
تو ساکت بشین کنکورتو بخون فعلا ... خخخخخخ
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/١١
١
٠
این یکی موضوش مثله اون انجمن قبلیه تقریبا:/
hamid_kh
hamid_kh
٩٤/٠٢/١٢
٠
٠
کدوم انجمن قبلی ؟؟؟؟ :-////
korosh
korosh
٩٤/٠٢/١١
١
٢
واسه چی فحش میدی ؟ خوبه من به تو بگم باکریست :| برو ، برو نزنمت :|
Narges_V
Narges_V
٩٤/٠٢/١١
٠
٠
:|
hamid_kh
hamid_kh
٩٤/٠٢/١٢
٠
٠
چی شده ؟؟؟ اینی که گفتی یعنی چی ؟؟؟؟؟؟
korosh
korosh
٩٤/٠٢/١٣
٠
٠
ش ! خخخخخ
hamid_kh
hamid_kh
٩٤/٠٢/١٣
٠
٠
ادمین عزیز ... این ش فحشه خخخخ نکن تایید اینا رو خخخ
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/٠٢/١١
٧
٠
من با این محدودیت ها و ویژگی هایی که یه جنس خاص داره مشکلی ندارم من فقط حرفم اینه که همان طور که خانوم احمدی گفتن همه ما اول یه انسان هستیم بعد زن و مرد انسان هم جایز الخطاس .. ولی گاهی موقعا چرا به پسری که تو دوران عقد از خانومش جدا شده ،با خانومی که توهمین دوران جدا شده از زمین تا اسمون نگاه ها فرق داره؟؟؟ 2 تاشون مرتکب یه عمل شدن به اسم طلاق ولی اولی خیلی راحت واسش میرن خاستگاری کسی که تا حالا ازدواج نکرده اینم کاملا طبیعی میدونه مامان اقا پسر ،، ولی دومی چی؟؟! فقط کافیه بفهمن دختره جدا شده، حتی تو دوران عقد.. توقع دارن بره زن یکی مثه باباش بشه یا زن کسی بشه که حتما یه مشکلی داره...واقعن این نگاه درد اوره! چقد انگشت اشاره میاد سمت این دختر چقد انگ بد بودن و .... بهش میزنن.. ولی پسره چی ککشم نمیگزه! چون فضا سازی جامعه واسش یه جوری هس که این نشد یکی جوون تر و بهتر!
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٢/١١
٠
٠
جدایی توی دوران عقد.....یه سوال...تاحالا دخترایی رو که برای ازدواج با یه نفر خاص .... زندگی یه جوون دیگه رو نابود میکنن و توی دوران عقد جدا میشن دیدید؟
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/٠٢/١١
٠
٠
بله جناب بزرگواری ولی عده شون زیاد نیست البته این موضوع تقصیر پسرا و خانواده هاشون نیست دید جامعه و مردم مشکل داره متاسفانه...
حسنک کجایی؟
حسنک کجایی؟
٩٤/٠٢/١١
١
٠
خاصـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ با نظرت کاملا موافقم ........ توی این دنیا هیچی به نفع دختـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرا نیست که بخواد این باشه .......... همیشه .......... ولش کن ..... بیخیال ........هععععععععععععی
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٤/٠٢/١٢
٠
٠
موافقم باهات دختر خاص. ولی من یکیو میشناسم که برخلاف میل باطنیش ازدواج کرد و چند ماه بعد طلاق گرفت ولی تا پسر مجرد هم براش خواستگاری می اومد.ولی این درسته که دید جامعه نسبت به همچن زنهایی و زن های متعلقه(املاشو نمیدونم) فرق داره، احساس میکنم جامعه زن های متعلقه رو آدم حساب نمیکنه
hamid_kh
hamid_kh
٩٤/٠٢/١٢
٠
٠
نظر جالبیه و این تفاوت دید هم یه دردسره به نوعی !!! حالا یه سوال : اگه یه پسر تو بچگی با عروسک بازی کنه و یه دختر بره تو کوچه فوتبال بازی کنه با بقیه در سن حدود 7 سالگی ... کدومشون بیشتر مورد مذمت قرار میگیرن ؟؟؟
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/٠٢/١٣
٠
٠
2 تاشون به یه اندازه مورد مذمت قرار میگیرن! البته خیلی هام میذارن پای بچگی! منم فوتبال بازی میکردم! عروسکم نداشتم!
hamid_kh
hamid_kh
٩٤/٠٢/١٣
٠
٠
ولی به نظر من یه پسر بیشتر ... چون ازش انتظار دارن که مرررد باشه ... انتظارات یه جامعه از مردها و پسرها خیلی خیلی ما ها رو تو فشار گذاشته ... اینم در نظر بگیرید
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٢/١٣
٠
٠
ای کاش ادمین جمله من رو سانسور نمیکرد ... تا جواب بعضی دخترا که دم از محدودیت میزنند رو میدادم
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/٠٢/١٣
٠
٠
من که چیزی از محدودیت نگفتم اقا حمید یه واقعیت تلخ گفتم
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٤/٠٢/١١
٠
٠
سلام ... مرد و زن به صفات نيست به ذات است
hamid_kh
hamid_kh
٩٤/٠٢/١٢
٠
٠
میشه بیصتر توضیح بدین ؟؟؟ یه خورده سخت بود جمله تون :-)
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٤/٠٢/١٤
٠
٠
سلام ... خدايش زوره بيشتر توضيح بدهم
aban_y
aban_y
٩٤/٠٢/١١
١
٠
اگر قرار نبود تفاوتی وجود داشته باشه قطعا خدا یک جنس بیشتر خلق نمی کرد! این تفاوت ها باعث تکامل همدیگه میشن! از دیدگاه دین اسلام
hamid_kh
hamid_kh
٩٤/٠٢/١٢
٠
٠
دیدگاه شما چی ؟؟؟ با دیدگاه اسلام یکیه یا احساس میکنید با یه سری چیزاش کنار نمیاین ؟؟؟
Cold
Cold
٩٤/٠٢/١٢
١
٠
خیلی تفاوت وجود داره...درسته که هردو انسانن...ولی از زمین تا آسمون باهم فرق میکنن و واقعا موجودات متفاوتی ان....مسلمه که اگه بخوای صفاتشون رو باهم عوض کنیکاملا باید جاشون رو هم عوض کنی....
hamid_kh
hamid_kh
٩٤/٠٢/١٢
٠
٠
یعنی میگی چون تفاوت هست هیچ جرد و زنی نمیتونن جای همو بگیرن ؟؟؟
فو فا نو
فو فا نو
٩٤/٠٢/١٢
٠
٠
:/
tanin
tanin
٩٤/٠٢/١٢
٠
٠
لایک فوفانو منم همین:/
hamid_kh
hamid_kh
٩٤/٠٢/١٢
٠
٠
این الان یعنی چی خب ؟؟؟
bano iran zamin
bano iran zamin
٩٤/٠٢/١٣
٠
٠
به نظرمن این ویژگیهاخودش یک جورنظم داشتن جهان اگه یک خورده این ترازوبهم بخوره نظم به طورکلی بهم میخورههههههههههههه به قول معروف هیچ کس نمیتونه جای کس دیگ هباشه ههههههههههههههههههه
hamid_kh
hamid_kh
٩٤/٠٢/١٣
٠
٠
غلط کردم ... دعوا نداریم :|
2nyadideh
2nyadideh
٩٤/٠٢/١٣
٠
٠
بله - خیر - بله (^_^)
2nyadideh
2nyadideh
٩٤/٠٢/١٣
٠
٠
راستی شرکت کردنم در این انجمن به معنی پیرو جریان و تفکری خاص، بودن نیست من عضویتم رو در تمام گروه های مذکور از خانواده یست ها تکذیب میکنم (^_^)