خانه انجمن سرمایه های سرگردان رو چی کار کنیم؟!
٥٤٨
٣١
مریم_ن_ر

سرمایه های سرگردان رو چی کار کنیم؟!

سرمایه های سرگردان رو چی کار کنیم؟!

با سلام خدمت تمام دوستان.همینطور که اطلاع دارید اوضاع سرمایه گذاری تو کشور همچین عادی نیست. یعنی با این مشکلاتی که واسه موسسات مالی بوجود آمده یک سرگردانی خاصی بوجود آمده. به نظر شما بهترین راه سرمایه گذاری چی میتونه باشه.؟ بورس،خرید اوراق بهادار،بانک، تو کار تولیدی،خرید طلا،سکه یا ارز خارجی ویا..... لطف کنین دوستان هرجارو که واسه سرمایه گذاری مناسب می دونید دلیلش رو هم بگید.متشکرم

٩٤/٠٢/٢٣
نظرات کاربران
کد امنیتی
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٤/٠٢/٢٣
١٣
٧
تجربه ثابت کرده بهترین راه سرمایه گذاری تو ایران خرید ملک و زمینه. چون هر اتفاقی هم که بیفته ارزشش کم نمیشه. ممکنه راکد بمونه اما پایین تر نمیاد
Cold
Cold
٩٤/٠٢/٢٣
٧
٠
بعد خدا نکنه یه روزی پول لازم بشی...
مریم_ن_ر
مریم_ن_ر
٩٤/٠٢/٢٣
٤
٤
در دراز مدت موافقم. اما به نظر من سرمایه گذاری که برگشت سرمایه مدت زمان کمی رو بخواد بهتره.
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٤/٠٢/٢٣
٠
٠
اگه بخای هرموقع که دوست داری بتونی سرمایتو به پول تبدیل کنی یا باید طلا بخری یا ارز.البته خرید و فروش آهن هم خوبه
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٤/٠٢/٢٣
٣
٢
خخخ والا من هنوز به سن سرمایه گذاری اونم در حد بورس! ولی بهترین جای سرمایه گذاریم توی کشوی دوم کمدمه!:دی تا حالا هم فقط500جمع کردم اگه بشه 500دیگه هم جمع کنم یه گوشی بگیرم خخخ این بود سرمایه گذاری نن;-)
مریم_ن_ر
مریم_ن_ر
٩٤/٠٢/٢٣
٠
٠
به خاطر ابراز نظرتان بسیار سپاسگزاریم
هاچ
هاچ
٩٤/٠٢/٢٣
٠
٠
همون کمد قهوه ایه دیگه؟ :دی
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠٢/٢٣
٠
٠
ما دیگه جاشو یاد گرفتیم خخ
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٤/٠٢/٢٣
٠
٠
اگه بخوام سرمایه گذاری کنم، ترجیح میدم تو کار پدرم باشه، چون از پولش که سالمه مطمئنم خداروشکر.
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢٣
٠
٠
چخ کاریه مگه؟؟
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٤/٠٢/٢٣
٠
٠
دیگه دیگه :دی
مریم_ن_ر
مریم_ن_ر
٩٤/٠٢/٢٣
٠
٠
اگه امکانش هست کار چدرتون رو بگین شاید همکار شدیم.
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٤/٠٢/٢٣
٠
٠
خب شما بگید ببینم اگه میتونیم همکار بشیم بگم :)
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢٣
٠
١
معدن...بهترین جایه..البته معدنی مثل خاک نسوز..معادن اهن و مس رو خط خطر دارن حرکت میکنن..معادن اهن کوچک و در بعضی موارد معادن بزرگ دارن ورشکست میشن یا شدن
مریم_ن_ر
مریم_ن_ر
٩٤/٠٢/٢٣
٠
٠
سرمایه گذاری در بخش معدن احتیاج به سرمایه کلان داره.
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢٣
٠
٠
با 50 میلیونم میشه کار کرد..با کمترم میشه کار کرد..مهم اینه بشناسیش و فکرای جدید داشته باشی
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٢٣
٠
٠
من خودم یک سوژه خوب برای سرمایه گذاری هستم..پولاتونو بدین من:)
Cold
Cold
٩٤/٠٢/٢٣
١
٠
من که پول دستم بیاد فقط یه کار و کاسبی راه میندازم واسه خودم ،یه مغازه میخرم تو یه کار خوب میزنم...سرمایه گذاری تو این شرایط و تخل پخلایی که هست اشتباهه! پول تو حسابته میبینی فردا هاپولی شده چه برسه بری پولتو یه جا دیگه بند کنی!
مریم_ن_ر
مریم_ن_ر
٩٤/٠٢/٢٣
٠
١
ممنون.
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/٠٢/٢٣
٠
٠
نمیدونم...!
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٢/٢٣
٠
٠
.......:دی..
مرتضی
مرتضی
٩٤/٠٢/٢٣
٠
٠
سرمایه ام کجا بود ولی اگه بود میشد مغازه
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠٢/٢٣
٠
٠
من میدووونم ولی پریویته نمتونم بگم :دی
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٤/٠٢/٢٤
٢
٠
در رابطه با سرمایه گذاری نمیشه مطلق نظر داد.باید با توجه به شرایط اقتصادیِ روز و با علم به اینکه چه هدفی از سرمایه گذاری دارید و تا چه زمانی به اون مبلغ نیاز پیدا نمیکنید و اصلا چقدر سرمایه دارین صحبت کرد.برای کسایی که تجربه ایی در بازار ندارن بهترین گزینه همون بانک هستش. چون اگه تجربه نداشته باشید خطرات زیادی در کمین هستش خصوصا در بازارِ ایران.به این علت میگم ایران که نوسانات بسیار داره. اولین خطری که یه فرد بی تجربه در بازار رو تهدید میکنه از بین رفتن سرمایه هستش حتی خظر بدهی بالا آوردن هم زیاده. بر فرض اینکه خطر اول از سر گذشت و کار به سود دهی افتاد خطر دوم طمع هستش. خیلی از افرادی که یه جا سرمایه گذاری میکنن و یهو سود زیادی میبرن و خودشون هم میدونن با توجه به مبلغ سرمایه سودِ به دست آمده غیر واقعی هستش اما بازم طمع میکنن چون بازم میرسیم به همون گزینه ی اول یعنی بی تجربه بودن. تجربه ی شخصیم رو میگم. سال 86 که اوج رونق بازار مسکن و زمین بود من و پدرم یه زمین در یه ناکجا آبادی خریدیم به 8میلیون. چند ماه بعد گفتن مشتری داره 40میلیون هرچی پدرم گفت بفروشیمش من گفتم نه چند ماه دیگه صبر کنیم تا بتونم یه آپارتمان ازش بخرم!! اینقدر طمع چشمام رو کور کرده بود که نمیدونستم هیچوقت یه تیکه زمین تو بیابون با یه آپارتمان تو شهر قیمتش یکی نمیشه. ( به اینم فکر نمیکردم که کجای دنیا شما ظرف 4.5ماه میتونی 32میلیون سود کنی! عوض اینکه بفروشم و بگم شکر.طمع کردم) و بلاخره اون حباب ترکید و ما حتی به اصل پول هم نرسیدیم. و همچنان زمین همونجا افتاده. این یکم از تجربه ی شخصیم تو بحث سرمایه گذاری بود که امیدوارم به دردتون بخوره
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٤/٠٢/٢٤
٢
٠
اگه یه سرمایه ی نجومی ندارین بهترین اینه که همه کار انجام بدین.به این صورت که پولتون رو دستتون نگه دارین و با توجه به شم اقتصادیتون دنبال سوژه برای سرمایه گذاری باشین. مثلا خرید و فروش ماشین کار بسیار پر سودی هستش. از این دست به اون دست کردن یه ماشین در حد پراید و پژو میتونه 2.3تومن سود واستون به ارمغان بیاره. شرایط سیاسی روز رو دنبال کنید و اگه احساس کردین مثلا یه چیزی قرار بشه برین ارز بخرین. یه حرف یه مسئولِ داخلی یا کوچکترین تنشی در عرصه ی سیاست خارجی میتونه کلی ارز رو گرون کنه البته این جریان بلعکس هم میتونه بشه که دیگه بستگی به شم خودتون داره. الان خرید ارز و فروش تا آخر خرداد رو به صلاح میدونم. شرایط نفتیِ کشور رو دنبال کنید تاثیر مستقیم بر بازار طلا داره و اگه در زمان درستش خرید و فروش انجام بشه سود خوبی داره. اگه مشکلی ندارین که بلند مدت سرمایه گذاری کنید ملک گزینه ی مناسبی هستش چون یواش یواش بوی رونق در بازار مسکن داره به مشام میرسه. ماشینای جدیدی که به بازار میان ثبت نام در ساعات اولیش خوبه چون وقتی وارد بازار میشن قیمتشون از قیمت کمپانی خیلی بالاتر هستش. (البته خیلی زیاد بستگی به ماشینش داره اما ثبت نام باید خیلی زود باشه) این کارایی که گفتم کارایی هستش که هر کدومشون رو یا خودم یا نزدیکانم حداقل 1بار تست کردیم...
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٤/٠٢/٢٤
٢
٠
راستی این رو یادم رفت بگم. خرید یه سری محصولات به وقتش خیلی خوبه و سرمایه ی زیادی هم نمیخواد و به همین ترتیب خدای نکرده اگه ضرر اتفاق بیفته ضرر هم ناچیز هستش. مثلا در ابتدای رسیدن گل زعفران خریدش بسیار سودمند هستش. چون وقتی به آخرش میرسه عرضه کم میشه و تقاضا زیاد و به همون نسبت قیمت میره بالا. اما چون شهرای خراسان اکثرا کاشت زعفران رو دارن و فصل برداشت هر شهر با شهر دیگه مدتی اختلاف داره اینکه از کدوم شهر خریداری بشه و در کدوم شهر به فروش بره خیلی مهمه. یا مثلا یکی از دوستانم اهل کاشمر هستش وقتی کشمش تو کاشمر شروع به فروش میشه میره و مقدار زیادی میخره و میاره خونش انبار میکنه. مقدار زیادی رو ما که دوستاش باشیم واسه مصرف خونگی بر میداریم و مقداری رو هم نگه میداره تا وقتی که زمستون بشه و کشمش میشه میره به مغازه های خشکبار با سود زیادی میفروشه.البته کشمش هم نمونه های فراوانی داره که باید دقت بشه. البته در هر کاری باید دقت بشه که اگه نشه واویلاس. بازم امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم... :)
سمیرام
سمیرام
٩٤/٠٢/٢٤
٠
٠
دستتون درد نکنه خیلی جامع و کامل بود همه شو نخوندم خخخ آخه من پولی ندارم که بخوام سرمایه گذاری کنم یه کوچولو پس انداز دارم که امسال هر طور شده ( ینی یه کلیه مو بفروشم خخ) ماشین بخرم :)) اسم مغازتونو چی گذاشتین بلاخره ؟؟؟
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٤/٠٢/٢٤
٠
٠
خواهش میکنم.من که میگم ضرر کردین همشو نخوندین! خخخخخخ. اصلا کلاس درسی بود این 3تا کامنت!خخخخ.یعنی در این حد مصمم هستین به خرید ماشین! با جونتون بازی نکنید اطلاع رسانی کنید واستون ماشین پیدا کنیم که چک قبول کنن. ایشالا که میخرین. :) فردا باید سفارش تابلو بدیم اما هنوز اسم انتخاب نکردیم! :| . به این میگن وسواس :|
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٢/٢٤
٠
٠
به نظر من باید روی کارهای تولیدی سرمایه گذاری کرد نه دلالی و فروش های دست چندمی ............... معمولا کارهای تولیدی هرچقدر کوچک هم باشند به مرور باعث پیشرفت میشن ................. اما اگه میخواین در عرض یکی دو سال راه صد ساله برین باید روی طرحتون فکر کنین و یک طرح خاص ارائه بدین ............. منم یه طرحی رو با دوستم در نظر داریم اجرا کنیم که ایشالا دو سال دیگه با آخرین مدل پورشه بیام دم در جیم همه هفته نامه رو یک جا بخرم خلاص!...........:)
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٤/٠٢/٢٦
٠
٠
سلام... سرمایه گذاری یا سرمایه اندوزی که در ایران پول گذاشتن در بانک و سود خوردن را سرمایه گذاری میدانند در حالی که سرمایه اندوزی است تکلیف خودت را با سرمایه ات مشخص کن . همینکه نام موسسه رو در مورد سرمایه اورده اید یعنی دنبال سرمایه گذاری نیستید چون بانک و موسسه محل سرمایه گذاری نیست
نیما خان حقیقی
نیما خان حقیقی
٩٤/٠٣/٣٠
٠
٠
جیب من . بهترین مکان سرمایه گذاری دوستان. کاملا مطمئن :)