خانه انجمن آزادی حجاب در کشوراسلامی به چه قیمتی ؟!
١٥٤٩
١٨٢
Atefe_K

آزادی حجاب در کشوراسلامی به چه قیمتی ؟!

آزادی حجاب در کشوراسلامی به چه قیمتی ؟!

به نظرتون اگه ایران مثل خیلی از کشورهای دیگه نظیر عربستان امارات ترکیه آزادی حجاب و مهمونی و ...داشته باشه؛اوضاع بهترمیشه یا بدتر ؟چرا ؟

ادمین نوشت: به نظر شما در این صورت ما اسم کشورمون رو می تونیم جمهوری اسلامی .. بذاریم ؟!

٩٤/٠٢/٠٥
نظرات کاربران
کد امنیتی
هاچ
هاچ
٩٤/٠٢/٠٥
٢٢
٠
اگه از اول داشت، اوضاع فرقی نمی کرد. اما اگه الان آزاد کنن بی رودروایسی میگم فاتحه ی جامعه خونده میشه.
زهرا خدائی
زهرا خدائی
٩٤/٠٢/٠٥
٣
٠
موافقم :)
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٢/٠٥
٤
٠
واقعیت رو گفتی شما......
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٢/٠٥
٠
٠
:)منم همیرو میگم
s_mohsen
s_mohsen
٩٤/٠٢/٠٦
٠
٠
منم قبول دارم...مثل خیلی چیزای وارداتی دیگست که وقتی فرهنگ استفادش نمیاد موجب خیلی مشکلات میشه
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٤/٠٢/٠٧
٠
٠
بیگ لایک هاچ
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٤/٠٢/٠٧
١
٠
سلام...من حرف شما رو کاملا قبول دارم اما میترسم در آینده ای نه چندان دور فاتحه حجاب خونده بشه و معنی و مفهوم و کارویژه حجاب عوض بشه...!!!
زهرا خدائی
زهرا خدائی
٩٤/٠٢/٠٥
٩
١
والا الانم فرق چندانی با اونا نداریم ! :/ مطمئنا الان یه عده میان میگن به دله و به این چیزا نیست ، اما از کوزه همان برون تراود که در اوست !
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٢/٠٥
٠
٠
:))))))))))))))
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٢/٠٦
٢
٠
به دله .... به این چیزا نیست که ....
Cold
Cold
٩٤/٠٢/٠٥
١٩
١
چون هنوز فهم و فرهنگ توی کشور ما فاصله بسیــــــــــــــــار زیادی با این مسائل داره ،نه !!....اصلا اگه این آزادی گذاشته هم بشه تو این شرایط هیچ مردی فک نکنم همچین اجازه ای بده یا راضی به همچین چیزی باشه...به اون کشورا نگاه نکنین ،اگه این اتفاق توی کشور ما بیفته یه فاجعه انسانی به بار میاد !!!!
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٠٥
١
١٥
ینی اگه مردا اجازه میدادن عیبی نداشت:/واقعا متاسفم
Cold
Cold
٩٤/٠٢/٠٥
١٠
١
من نوشتم عیبی نداره؟؟؟ :| تو تازه گیا دنبال مچ گیری افتادی فقط هااا...گفتم حتی اگه این آزادی داده بشه هم هیچ مردی این اجازه رو نمیده !!! عجبا !
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٢/٠٥
٠
٠
بله...البته خیلی مردا واسشون فرقی نداره...
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٠٦
٢
٧
والا مردایی که من می بینم میدن....همه ناموساشونو ول کردن به امان خدا..اگر خیلی ها غیرت داشتن این همه بی غیرتی
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٠٦
١
٩
والا مردایی که من می بینم میدن....همه ناموساشونو ول کردن به امان خدا..اگر خیلی ها غیرت داشتن این همه بی حجابی وجود نداشت
MONA-R
MONA-R
٩٤/٠٢/٠٦
٩
٩
خودتونو ناراحت نکنید! تعداد منفی مثبت ها خودش گویای همه چیزه!!!
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٤/٠٢/٠٦
٣
٠
محمد حسن جان اگه واسه این جملت یه بلا نسبت به مردای جمع میگفتی قشنگتر بود داداش...
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٢/٠٧
٠
٠
راستم ی بلا نسبتی چیزی:/
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٤/٠٢/٠٧
٢
٠
فروید نظریه عجیب و ترسناکی در مورد جوامعی مثل ایران داره که ترجیح میدم نگم...!!!
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٠٨
٠
٠
جواب همتونو دادم سانسور کردم.جایی که حرف حقو واضح بزنی سانسور کنن خیلی داغونه..بذارین به بعضیا بربخوره شاید جامعمون بهتر شد
F_ahmadi
F_ahmadi
٩٤/٠٢/٠٩
٠
٠
عصن موضوع بحثو ول کنید! من هنوز موندم، ینی چی که هیچ مردی نمیذاره، مگه دست مرداست، مگه لباس پوشیدن مردا رو زن ها انتخاب میکنن که حالا حجاب آزاد شه و مردا نذارن؟ تو رو خدا اگه فک میکنید زن ناقص العقله خجالت نکشیدها، بگین. :-\
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٢/٠٥
٦
٢
اگه قراره با برداشتن یه روسری مشکلات کشور ما حل بشه برداشتنش واجبه!...هرچند همین الانشم چیزی نمونده شال و روسریها از پشت بیفته..... :)
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٢/٠٦
١
٠
:)
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٢/٠٦
١
٠
البته بنظرم الان حل نمیشه:دی..مثلن 10سال پیش با ففرهنگسازی خوب شاید میشد یکاریش کرد:دی
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٢/٠٦
١
٠
با ففرهنگسازی همه کار میشه میکرد..... حتی میشه راننده های مشهدی رو قانونمدار کرد چه برسه به روسری .... والا
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠٢/٠٥
٠
٠
در این مورد قبلاً بحث کردیم و نظرم رو گفتم ! می تونید به این لینک مطلب به جهت تکمیل این انجمن رجوع کنید :) http://www.jeem.ir/pagetwo.php?print=3&type=10&id=7702
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٢/٠٥
٠
٠
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/٠٢/٠٥
١٤
٨
الانم وضعیت فرقی نداره با ازادی حجاب یه عده که دارن خودشونو خفه میکنن بلا نسبت شما! سالن های دانشگام که راهرو مده! راستی مگه عربستان ازادی حجابه؟؟!خخ چع جالب!
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٠٥
٠
٠
من شنیدم بعضی جاهاش اره داره..تو یک سری از مکانها باید پوشیده بود
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٢/٠٥
٠
٠
قط مکه و مدینه نع..فک کنم بقیه جاها ازاده
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٢/٠٥
٢
٠
سالن دانشگاه رو خوب اومدین!.......خخخخخ
j_hoseinpoor
j_hoseinpoor
٩٤/٠٢/٠٦
٢
٢
هیچ جای عربستان ازادی حجاب نداره حتی تو عربستان زنها حق رانندگی هم ندارند.
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٤/٠٢/٠٧
١
٠
سالن که هیچی، سرویس بهداشتی و نمازخونه هم آرایشگاهه
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/٠٢/٠٧
٢
١
اره منم واسه همین متعجب شدم! دوست عزیز خجسته دل که باز امپر منفی چسبوندی خو اینقد بزدل و ترسو نباش بیا دلیل مخالفتتو بگو مثه این کوچولو ها زرت منفی نده رد شو شجاع باش یکم! هرچند که میدونم کی هستی زیر نظر دارمت چند وقت...
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٠٥
٩
١٨
اوضاع بدتر میشه..........اون وقت نمیشه به ما مسلمون گفت...من به شخصه اکثر مردم عربستانو مسلمون نمیدونم...ادم های بی عقلی هستن که گرفتار وهابیت شدن....مثلا میگن شما ایرانی ها مسلمان نیستین نمازتون غلطه..چزا غلطه؟؟چون درست تلفظ نمیکنیم:/ بر اساس این منطق بی منطقی اگر اسلام فارسی بود باید ما اونا رو میکشتیم؟؟ :/ کلا اعصابم از این جرفا به هم میریزه:@
Mahziar
Mahziar
٩٤/٠٢/٠٦
٢٣
١٣
با این طرز فکری که تو داری ، اگه یه کاره مملکت بشی ، ایران رو تو 15 ثانیه اول با خاک یکسان میکنی . الان خدا تورو میشناسه که یه مقام و منصبی بهت نمیده !!!
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٠٦
٩
١٥
خدا تو رو میشناسه که با 35 سال سن پولت تو موسسه است و جایی رو نگرفتی پسرم:)من هنوز اول راهمو جویای نام
MONA-R
MONA-R
٩٤/٠٢/٠٦
١٧
٧
شما با چه حقی رو بقیه قضاوت میکنید؟؟؟ وقتی یک مسلمون مثل شما برمیگرده میگه عربستانی ها آدم های بی عقلی هستند انتظار دارین اونا برنگردن بگن ایرانی ها مسلمون نیستند؟؟؟!!! هرکسی درحد درک و شخصیت خودش اظهار نظر میکنه! نه با توهین! حالا هرچقدم که اونا خوب نباشن از نظر ما، نباید اینطور دربارشون حرف بزنیم! از شما که یک تحصیل کرده هستید همچین انتظاری نداره آدم!
سمیرام
سمیرام
٩٤/٠٢/٠٦
١٥
٣
آقای نص چطوری حساب کردین که سن ایشون شد 35 سال؟؟؟ جالبه شما اینجا دیگران رو به چرت گفتن محکوم میکنین ولی اصلا خودتون متوجه حرفاتون نیستین.قبل اینکه به بقیه بپردازین اول خودتونو درست کنین.
Mahziar
Mahziar
٩٤/٠٢/٠٦
١٢
٥
میدونم درد داشت حرفم ، میدونم سوختی ، عیبی نداره بزرگ بشی یادت میره !!! حداقل خدا منو شناخته که بهم داده ولی گفته فعلا بزار تو موسسه !!!
faride
faride
٩٤/٠٢/٠٦
١٦
١
جناب م.نص میشه با لحن بهتری هم عقایدتونو بیان کنین! :)
Mahziar
Mahziar
٩٤/٠٢/٠٦
١٢
٢
بهتره یه کم مطالعه کنی نص ، اینو جدی دارم میگم ، با این طرز فکر تو فقط تعداد اندکی خواهند بود که تو قیامت رستگار میشند و بقیه هم باید درآتش دوزخ بسوزند ، درحالی که اینطور نیست ، هرکس با توجه به درک و فهمش و اینکه تو چجور جایی و چه دینی بزرگ شده باز خواست میشه ، حتی اونی که تو خانواده ای با دین مسیح بدنیا اومده (گناهی نداشته ،جبرروزگار اینطور بوده و اگه براش پیش نیاد که مطالعه کنه و با دین برتر آشنا بشه) باتوجه به همون ایین خودش ، اگه عرفیات دینش رو انجام بده(نه بدعت ها و خرافاتی که به دینش وارد شده ) ،رستگار میشه .
Mahziar
Mahziar
٩٤/٠٢/٠٦
١١
٢
بنظر من مردم عریستان شاید (میگم شاید باز دوستان موضع الکی نگیرید )از ما مسلمون تر هم هستند ، شما ببین کجای دین ما گفته زیارت عاشورا بخون ، کجا گفته دعای ندبه بخون ، کجا گفته دعای توسل بخون (البته ما با توجه به ارادت زیادی که نسبت به ائمه داریم اینارو انجام میدیم و مستحب هست)ولی موکدا توصیه شده که هرروز قران بخوانید ، حتی اگه نمیتونید یک آیه بخونید ،موکدا توصیه شده نمازتون رو سر وقت بخونید ، ولی بالاغیرتا چند درصد کسایی که تو اینجور مجالس شرکت میکنن ، تو روز عاشورا قمه میزنن ، تو مجالس عزاداری سرشون رو ب دیوار میکوبن ، هر روز قران میخونن ؟؟؟؟؟؟چند درصد نماز اول وقت میخونن ؟؟؟؟؟ چیزی که کشور ما گرفتارش شده اینه که ما اصل رو ول کردیم چسبیدیم به فرع ، ولی حداقل اونا به مهمترین اصول دینشون پایبندند ، نمازشون رو سروقت میخونن، قران زیاد میخونن و...... پس تو نمیتونی نتیجه بگیری که چون وهابیت بر اونا سلطه داره ، کافر هستند .
Mahziar
Mahziar
٩٤/٠٢/٠٦
١٢
٢
و یه چیز دیگه که باید گوشزد کنم ، اینه که وقتی ما درباره سیاست آزادانه بحث میکنیم ، هیچ مشکلی پیش نمیاد ،چون فرد ممکنه امروز طرفدار یه حزب باشه ،فرداش طرفدار یکی دیگه باشه ، ولی وقتی درباره اعتقادات و دین کسی میخایم بحث کنیم باید احتیاط رو هم چاشنی بحثامون بکنیم ، چون یک صدهزارم درصد احتمال داره فردی که اعتقاداتش الزاما شیعه نیست ، با این حرف ما کینه و دشمنی شیعه رو بخودش بگیره و این کینه رو با عضویت تو گروه هایی مثه داعش و قتل عام شیعه نشون بده .
s_mohsen
s_mohsen
٩٤/٠٢/٠٦
٠
٠
O_0
j_hoseinpoor
j_hoseinpoor
٩٤/٠٢/٠٦
٠
٠
همه ادمند همه رو خدا افریده .همه هم به اعتقاد خودشون دارن جهاد میکنند .فقط این وسط یک مشت ادم بی گناه دارن می میرن.
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٢/٠٦
١
٠
اقای نص؟0_Oمنم همینای ک بقیه گفتن..توهینم نکنینب بقیه بیزمت:دی
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٤/٠٢/٠٦
٥
٠
مرسی مرسی مرسی علی جان... دیگه جایی نذاشتی که منم بگم. گاهی :| میشما
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٤/٠٢/٠٧
١
٠
حجاب فقط یکی از فاکتورهای مسلمانی ست که البته هم واجبه و هم چیز خوبیه البته اگه گرفتار تحجر نشه...میخواستم ببینم در مملکت به ظاهر اسلامی ما که بانکها به راحتی ربا میدن و به جنگ با خدا میرن آیا میشه ما ایرانیان رو مسلمان و حتی ازون بالاتر مومن دونست؟؟؟رباخواری فقط یه مورد بود!!!
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٤/٠٢/٠٧
١
٠
آقا مهزیار با شما موافقم اما زمانی که پیامبر(ص) داشت دار فانی رو وداع میگفت تاکید کرد ک قرآن و اهل بیت من از یکدیگر جدا نیستند....اونا از یه طرف بوم افتادن ما از طرف دیگه...!!!
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٠٨
٠
٠
حیف این چند روز خیلی کار دارم...خدا کنه فردا وقت داشته باشم بیام جواب همتونو بدم
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٠٨
١
١
خانم مونا...شما چند سالتونه؟؟چقدر در این موردا می دونین؟؟خواهشا نظر الکی ندین....عربستانی ها شمشیر رو کشیدن بیرون باز شماها بیایین بگین فلان..دارم اسلامو نابود میکنن به اسم اسلام،با تفکرات فاسد..تفکراتی که داره بین جوونا جا می افته
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٠٨
١
٠
مهزیار این حرفا رو نزن .....نماز اول وقت..همون طور که تویه کشور ما عده ای بهش اعتقاد دارن عده ای از اونا هم اعتقاد دارن..ولی اینکه میشنوی مغازه ها دم اذان بستست دلیلش سخت گیری حکومتشه..مغازه رو نبندن جریمه میشن..جریمه های سنگین..در مورد دعا و توسل به ائمه...حرف پیامبر رو میگم:بعد از من کتاب خدا و اهل بیتم حجت هستن....قران کتابه تفسیرش اماما هستن..اینا با هم کامل میشن...وهابیت ائمه رو حذف کردن که تفسیر نداشته باشن..ائمه رو حذف کردن که کتاب سلمان رشدی لعنت ا... رواج پیدا کنه....شمر هم نماز می خوند..تمام اسناد تاریخی میگن اول وقت هم می خوند..ایا مسلمونه؟؟
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٠٨
١
٠
و مجدد مهزیار و اونایی که کلا چهار پنج نفرن میان مثبت زیادی میدن تا امارشون بره بالا....طرف من وهابیت بود...نمیدونی بدون...وهابیت چ بخوای چ نخوای خون شیعه رو حلال میدونه...پس بذار تند تر بره تویه داعش تا راحت تر شناخته بشه...یک بحث دیگه ک یادم رفت...در مورد اینایی که قمه میزنن،من خودم مخالف صد رد صد این کارم..از افراط و تفریط تو هر کاری باید دوری کرد چون تهش نابودیه
Mahziar
Mahziar
٩٤/٠٢/٠٨
٠
٠
من نگفتم وهابیت خوبه یا بده ، من میگم حرف تو که میگی بیشتر مردم عربستان رو بعنوان مسلمون قبول نداری حرفه اشتباهیه .
v-qavam
v-qavam
٩٤/٠٢/٠٨
٢
٠
محمدحسن جان چرا مسایل رو با هم قاطی میکنی داداش؟ خخخخ هر کی سن رای دادن رو داره میتونه در مورد این مسائل هم اظهار نظر کنه!!! بعدشم لزوما سن بیشتر نشون دهنده درک اجتماعی سیاسی بیشتر نیست شاید یه حوان 20 ساله علم و درک سیاسی اجتماعیش از من و بزرگتر از من هم بیشتر باشه/ بعدشم دولت عربستان شمشیر رو از رو بسته ملتش که حدودا یک سومشون شیعه ان/ تعداد زیادیشئون سنی و مث ما مسلمونن همه شون که از یک کنار وهابی نیستن که/ اینقدرم حرص نخور داداش خودم:*
v-qavam
v-qavam
٩٤/٠٢/٠٨
٠
٠
البته یه جا دیگه خوندم پونزده درصد مردمش شیعه ان در هر صورت نمیشه گفت کلا مردمش مسلمون نیستن:|
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٠٥
١
٢
الان من سانسور شدم:/ چرا؟؟؟ :/
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٢/٠٦
٠
٠
راستشو بگو .... چی گفتی م-نص؟
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٢/٠٥
٣
١
ببینین من منظورم فقط حجاب نیس....ما الان تو خیابون هرچی میبینیم..نمیگم الان.اما میگم اگ از اول ازاد بود..بهتر نبود؟اونطوری هرکسی روی واقعی خودشو نشون میداد..الان فاجعه میشه ولی شاید اونموقع نمیشد....مگه اذربایجانو نمیگن جمهوری اسلامی؟خب مگه اذربایجان ازاد نیس؟
زهرا خدائی
زهرا خدائی
٩٤/٠٢/٠٦
١
٠
آذربایجان کجاش جمهوری اسلامیه ؟ O_o فقط جمهوریه ! یعنی رئیس جمهور داره به جای شاه
m-nik110
m-nik110
٩٤/٠٢/٠٦
١
٢
آذربایجان جمهوری اسلامی نیست،فقط جمهوری،اینجوری اسمش جمهوری آذربایجان!
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٢/٠٦
٠
٠
من حواسم نبود..معذرت:دی..اون تیکه رو فاکتورگیری کنین:دییییییییی
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٢/٠٦
١
٠
نه اتفاقا.... آذربایجان کجاش جمهوری اسلامیه ... فقط جمهوریه ... خخخخ
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠٢/٠٥
٤
١
الانم تو خیابون ک راه میری فرق چندانی با ازادی و غیر ازادی نداره هاااا
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٢/٠٦
٠
٠
بله...اما این ازادی کجا و اونی ک شمام یبینین کجا؟:)
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠٢/٠٦
٠
٠
بخوایم نخوایم جامعه میره ب سمتش
دکتر منتی
دکتر منتی
٩٤/٠٢/٠٦
١٤
٠
این حجاب های رفع تکلیفی رو اگر حجاب حساب کنیم ، اینکه من شاهد هستم گاهی در سطح همین شهر آزادی عمل کاملن بنظر میرسه که برقرار شده :) فضای داخل خودرو رو عده ای آزاد دونستن و عده ای محیط داخل آپارتمان رو، عده ای درب منزل، عده ای تراس :) عده ای حاشیه پارک ها (نه این که در حال اکتشاف باشیم ولی میبینیم ههمون)، هیچ برداشتی ندارم ، فقط اینکه جبر برای خیلی ها موثر نیست و خودشون رو از زیرش بدر میبرن؛ و چیزی که داریم با چشم میبینیم اینه که رفته رفته گذر زمان داره پر رنگتر میکنه حس آزادی رو و بی ارزش هست فکر به اینکه براحتی بشه برگشت به عقب
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٠٦
٢
٠
واقعا این حرف فقط از یک دکتر می تونست تراوش بشه:)باریکلا
فو فا نو
فو فا نو
٩٤/٠٢/٠٦
١
١
بی ارزش؟ :( ینی حتما باید تاوان بزرگی براش داد؟ نمیشه نداد؟ :(
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٢/٠٦
١
٠
اخه م نمیگم شاید اگه آزاد بشه وضع خیلی چیزا بهتر بشه...وگرنه در کل باهاتون موافقم....اونطوری دیه زور بالاسر مردم نیس..هرجور ک دوس دارن هستن..ن فقط درمورد حجاب...در مورد همه چیز(البته ن همه ی همه:دی)
مرتضی ت خ
مرتضی ت خ
٩٤/٠٢/٠٦
٠
٦
نه یه نگاه بندازین می فهمین
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٢/٠٦
٠
٠
m-nik110
m-nik110
٩٤/٠٢/٠٦
٢
٥
اگه بخاهیم بگیم با این حرکت وضع حجاب بهتر میشه نه فایده ای نداره!
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٢/٠٦
٠
٠
فو فا نو
فو فا نو
٩٤/٠٢/٠٦
٥
٤
فاجعه انسانی رو خوب اومدید اقای یخ :دی الان اصن چیزی که مهمه و باید تغییر کنه ازادی حجاب نیس، طرز تفکر ادماس...
faride
faride
٩٤/٠٢/٠٦
١
٠
از اون موقع میگم آقای یخ کیه؟!! خخ الان فهمیدم! :دی
فو فا نو
فو فا نو
٩٤/٠٢/٠٦
٢
٠
منفی بیشترم ارزوس خخخخ یادش بخیر یه زمانی خودمو به درو دیوار میزدم تا کسی که منفی داده بیاد دلیلشو بگه که اگه حرف من اشتباهه سعی در اصلاحش داشته باشم ولی الان نه... اگه دوست دارید میتونم بیشتر توضیح بدم البته. ینی خیلی هم لازم نیس البته چون حرف دکتر و مستر یخ و زهرا خدایی و اینا حرف منم هست. که چون از اول نبوده الانم نمیشه ینی نکه نشه ولی چون امادگیشو نداریم تحملش هم نداریم یه همچین چیزی که برمیگرده به همون طرز فکرمون که اول باید اونو درست کنیم که هی بقیه رو محکوم نکنیم بلکه کمکشون کنیم :)
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٢/٠٦
٠
٠
بله..باید اول فرهنگ سازی بشه:)خخخخخ
fatemeh_sh73
fatemeh_sh73
٩٤/٠٢/٠٦
١
٠
به نظر من برای ملتی که دارن تمام تلاششون رو میکنن تا حجاب رو از زندگیشون بیرون کنن، همون بهتر که این کارو بکنن.. چون با زور نمیشه کاری رو پیش برد.. از طرفی اگه به گذشته ی کشورمون یه نگاه بندازیم مینبینم که یه زمانی هم کشور ایران حجاب اجباری نداشته.. یعنی تقریبا همه آزاد بودن.. ولی خودشون خسته شدن و دیدن اینطور زندگی کردن خوب نیست و ترجیح دادن که یه زندگی از همه جهت اسلامی رو داشته باشن.. من فکر میکنم حتی اگه آزادی هم داده بشه.. خودشون بعده یه مدت خسته میشن و دوباره خواستاره حجاب میشن.. همون طور که قبلا این کارو کردن
فو فا نو
فو فا نو
٩٤/٠٢/٠٦
٠
٠
این حرف تو منو به فکر انداخت. حالا که فکرشو میکنم میبینم اره امکان اینکه در اینصورت بعد یه مدت بازم بخوان برگردن به گذشته خیلی هست ولی خب به چه قیمتی؟ فکر اسیبایی که این میون مردم میبیننو کردی؟ فکر بهایی که باید براش داده شه؟ برای همین من نمیتونم باش موافق باشم و همون یاد دادن ماهیگیری به مردم رو به ماهی دادن بهشون ترجیح میدم...
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٢/٠٦
٠
٠
اره اینم حرفیه..ولی گذشته یجور مردمایی داشته الان یجور مردمایی....الان شخص ب اجبار خانواده چادر میپوشه ولی ن با رضایت قلبی....خب چ بهتر ک نپوشه:)خخخخ
j_seyedi
j_seyedi
٩٤/٠٢/٠٦
٣
٤
ترجیح میدم در این مورد دیگه بحق نکنم....اینطوری راحت ترم..همین مونده تو جامعه اسلامی همچی ازاد بشه...الان که ازاد نیست انقد داغونه وایی به حالی که ازاد بشه...همین الان که میگن باید تو حرم حجاب داشته باشین..برید ببینید چه حجاب های تو حرم هست....همه محرم هستن جز امام رضا...جمع کنید این بحثها رو بابا
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٢/٠٦
٢
٢
ممنون از نظرتون:))))))امام من حرم زیاد وضع بدی نمیبینم...من تو حرم فقط واسه دل خودم میرم..واسه امامم میرم..شما حواستون ب هه جا هس بجز دلیل رفتننتون؟:)
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠٢/٠٦
١
٢
ببین عاطفه جان.چون بحثه حرم هست دارم میگم....بنده هم کاملا با آقای سیدی موافقم......عاطفه جان شما این انجمنو گذاشتی واسه اینکه از اوضاع جامعه و حجاب حرف بزنیم نه اینکه بیایی بپرسی هواسمون ب کجا هست و ب کجا نیست،اتفاقا حرفه آاقای سیدی روهم بنده میخاستم بگم اما خب چون دیدم ایشون گفتن دوباره تکرار نکردم،(ایشون در مورده حجاب توی حرم گفتن ،حجابی ک بعضی از خانوما دارن وخوب نیست ، این نشونه ناراحتیه ایشونه ک گلایه دارن از بعضی خانوم ها اگر قرار بود هواسشون ب امامشون نباشه هیچوقت همچین حرفیو نمیگفتن)/////بازم اضافه میکنم چون اینو خودمم میخاستم بگم،گفتم
j_seyedi
j_seyedi
٩٤/٠٢/٠٦
٠
٣
من زیاد حرم میرم به دلایل زیادی یکی از اون دلایلش هم کتابخونه هست...ادم سهوا چشم می افته به این حجاب ها....خانم عاطفه با این وضع حجاب دل امام عصرمون رو خون میکنیم....امامون هر هفته بشینه گریه کنه خدایا این شیعه منه..ببخشش...دختر شیعه که دیگه چادر مادرمون فاطمه زهرا براش بی ارزشه...پسرامون هم که ماشاالله هرجور لباسی میپوشن....کسایی که ازادی حجاب میخان...مجبور نیستن شیعه باشن..برن یه مذهب دیگه رو انتخاب کنن...اینجوری بیشتر دل امامون رو خون میکنیم
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٢/٠٦
١
٠
ولی واقعن من تو حرم زیاد بدحجاب نمیبینم..اصن مگه خادما میزارن؟
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠٢/٠٦
٣
٥
خب جواب معلومه...نه ...چون ما خودمون با 98/2درصد آرای به همین حجاب و اسلام رای دادیم...یادمون باشه ما خودمون براش چندیدین سال شهید دادیم و جنگیدیم.
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠٢/٠٦
١
٥
اما همین خودمون داریم خرابش میکنیم....کاش هربار ک خاستیم کاری برخلاف شهدا انجام بدیم یادمون بیاد از اونهمه درد و رنجی ک برای این مملکت اسلامی کشیدن،،، تا ماهایی ک تو عصر جدید هستیم در رفاه و آسایش باشیم.
v-qavam
v-qavam
٩٤/٠٢/٠٦
١٠
٢
ما رای ندادیم پدران و پدربزرگ های ما با تفکرات و گرایشات خودشون رای دادن الان به نظرتون اگه مجدد همه پرسی بشه باز هم 98/2 درصد رای مثبت جمع میشه؟ البته که قطعا هنوز هم اکثریت مثل خودم واقعا و با جان و دل خواهان اسلام و ایران هستیم اما اسلامی ناب تر! که خب اجراش واقعا خیلی سخته
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠٢/٠٦
١
٣
ببینید.بنده برای این گفتم ما رای دادیم ک نشون بدم هنوز هم پشته پدرانمون هستیم و عقاید و تربیت اونهارو برداشتیم.....این ما گفتن هارو بنده از خودم نگفتم بلکه از سخنان رهبرمون ک همیشه میگن این دولت پای صندوق های رای رفتن،و به مردم همین زمان حاظر اشاره میکنند ،نمیگن مردمه سالهای جنگ خواستن و رای دادن و پای صندوق ها بودن...و اینکه اجرای اسلام ناب تر از همین جوون های امروزی شروع میشه...چرا همش میگین سخته سخته.....دنبالش ی جمله رو هم بگین درسته سخته اما هر ی نفر ک بتونه در حده توانش واقعا ب عقاید اسلامی باور داشته باشه و بهشون عمل کنه.واقعا پیشرفت آسون در زمینه اسلامی و...//////ولی کاملا قبول دارم ک واقعا سخته ...چون زمان زمانیه ک ب ظهور نزدیکه و شرایط روز ب روز برای اهل ایمان سخت تر میشه.
v-qavam
v-qavam
٩٤/٠٢/٠٦
٥
٢
با قسمتی از نظراتتون موافقم اما خیلی جواب برای کامنتتون دارم که متاسفانه یا خوشبختانه و به دلایلی از نوشتنشون معذورم :)
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٢/٠٦
١
١
البته ما رای ندادیم...پدربزرگ و پدرمون رای دادن..البته ن پدر من:دی.....الان تفکرا عوض شده:)من با حرفت موافق نیستم.
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠٢/٠٦
١
٢
عاطفه جان درسته ما نرفتیم پای صندوق ها اما بلاخره کسانی رفتن رای دادن ک خون اونها توی رگ های ما جاریه.....و همه میدونن ک اسلام بهترین دینه...مگر اینکه کسانی با اسلام و شرایط دینی اون مخالف باشن و الان بگن وااییی چرا اجدادما(( ک حتی 50 سال هم نشده از اون زمان گذشته))اینجوری رای دادن...اونجوری تصمیم گرفتن.؟؟؟...این تصمیمات و پای صندوق رفتن ها در اون زمان الکی نبوده ک بعده فقط 30 سال بیاییم بگیم ...آخ آخ اشتباه کردند همخون های ما...آیا این درسته ک ما اینو بگیم>؟
j_seyedi
j_seyedi
٩٤/٠٢/٠٦
٢
٣
برای این انقلاب ما خون دادیم...شهید دادیم....هرکسی باید وظایف خودش درست انجام بده تا به اون اسلام ناب برسیم....الان قبل انقلاب خیلی خوب بوده؟؟؟همچی درست بوده؟؟؟؟اره برای بعضیا که دوس دارن خودشون رو به نمایش همه بزارن و ویترین بشن خوبه....کسی که چادر فاطمه زهرا رو کنار بزاره.............کسی مجبور نیست اسلام رو زیر سوال ببره...
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٢/٠٦
٢
١
مگه همه مسلمونن تو کشور؟؟؟من نگفتم اشتباه کردند..من عاشق دینمم...افتخار میکنم ک مسلمونم...چادر نمیپوشم ولی مسلمونی فقط ب چادر نیسن...موهام دیده میشه ولی در حدی ک لازم بدونم حجابمو رعایتت میکنم...اما الان داره ی سری چیزا اشتباه میشه..باور کن وضع کوچه و خیابون خیللللی خرابه.... من میتونم منظورمو خوب برسونم...ولی فقط میگم الان الکی زور هس..چون کسی تحویل نمیگیره...:)خخخخخخخخ
j_seyedi
j_seyedi
٩٤/٠٢/٠٦
٢
٤
امیرالمومنین علی (علیه السلام) میفرماید: « روزی با فاطمه (سلام الله علیها) محضر پیامبر خدا (صلی الله علیه و آله و سلّم) رسیدیم ٬ دیدیم حضرت به شدت گریه می کند . گفتم: پدر و مادرم به فدایت یا رسول الله! چرا گریه می کنی؟ فرمود: یا علی! آن شب که مرا به معراج بردند ٬ گروهی از زنان امت خود را در عذاب سختی دیدم و از شدت عذابشان گریستم. (و اکنون گریه ام برای ایشان است.) زنی را دیدم که از موی سر آویزان است و مغز سرش از شدت حرارت می جوشد. زنی را دیدم که از زبانش آویزان کرده اند و از آب سوزان جهنم به گلوی او می ریزند. زنی را دیدم که دست و پایش را بسته اند و مارها و عقربها بر او مسلط هستند . زنی را دیدم که کر و کور و لال بود و در تابوتی از آتش قرار داشت که مغز سرش از سوراخ های بینی اش بیرون می آمد و بدنش از شدت جذام و برص قطعه قطعه شده بود. زنی را دیدم که... زنی را دیدم که ٬ که از پاهایش در تنور آتشین جهنم آویزان است. زنی را دیدم که گوشت بدنش را با قیچی های آتشین ریز ریز می کنند . زنی را دیدم که صورت و دستهایش در آتش می سوزد و امعا و احشای داخلی اش را می خورد. زنی را دیدم که سرش سر خوک و بدنش بدن الاغ بود و به هزاران نوع عذاب گرفتار بود. و زنی را به صورت سگ دیدم و آتش از نشیمنگاه او داخل می شود و از دهانش بیرون می آید و فرشتگان عذاب عمودهای آتشین بر سر و بدن او می کوبند. حضرت فاطمه (سلام الله علیها) عرض کرد : پدر جان ! این زنان در دنیا چه کرده بودند که خداوند آنان را چنین عذاب می کند؟! رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلّم) فرمود: دخترم ! زنی که از موی سرش آویخته شده بود ٬ موی سر خود را از نامحرم نمی پوشاند. و زنی که از زبانش آویزان بود ٬ شوهرش را با زبان اذیت می کرد … و زنی که گوشت بدن خود را می خورد ٬ خود را برای دیگران زینت می کرد و از نامحرمان پرهیز نداشت. و زنی که دست و پایش بسته بود و مارها و عقربها بر او مسلط شده بودند ٬ به وضو و طهارت لباس و غسل جنابت و حیض اهمیت نمی داد و نظافت و پاکیزگی را مراعات نمی کرد ٬ و نماز را سبک می شمرد و مورد اهانت قرار می داد. و زنی که کر و کور و لال بود ٬ زنی است که از راه زنا بچه به دنیا می آورد و به شوهرش می گوید بچه تو است. و زنی که گوشت بدن او را با قیچی می بریدند ٬ خود را در اختیار مردان اجنبی می گذاشت. و زنی که صورت و دستانش می سوخت و او او امعا و احشای داخلی خودش را می خورد ٬ زنی است که واسطه کارهای نامشروع و خلاف عفت و عصمت قرار می گرفت . و زنی که سرش مانند خوک و بدنش مانند الاغ بود ٬ او زنی سخن چین و دروغگو بود. و اما زنی که در قیافه سگ بود و آتش از نشیمنگاه او وارد و از دهانش خارج می شد ٬ زنی خواننده و حسود بود. سپس فرمودند: وای بر زنی که همسرش از او راضی نباشد و خوشا به حال آن که همسرش از او راضی باشد. داستانهای بحارالانوار ٬ ج۵ ٬ص۶۹ – زبده القصص ٬ ص۲۰۲ .........................................
j_seyedi
j_seyedi
٩٤/٠٢/٠٦
١
٤
روی الأصبغ بن نباته عن اميرالمؤمنين (عليه السلام) قال: سمعته یقول: يظهر في آخر الزمان واقتراب الساعة -و هو شر الازمنة- نسوة كاشفات عاريات، متبرجات من الدين، داخلات في الفتن، مائلات الي الشهوات، مسرعات الي اللذّات، مستحلات للمحرّمات، في جهنم خالدات من لا یحضره الفقیه کتاب النکاح (المذموم من اخلاق النساء و صفاتهن، حدیث 5) در آخرالزمان و نزديك شدن زمان موعود (قيامت يا زمان ظهور حضرت مهدى عليه السّلام ) كه بدترين زمانهاست (چون جهان از ظلم و ستم پر شود) زنانى ظاهر مى شوند بى حجاب و عريان بيرون آمده خودنمائى مى كنند، از دين خارج مى شوند (به احكام دين توجهى ندارند) در فتنه ها (آشوبها يا محافل عيش و شهوت ) داخل مى شوند و شهوترانى روى مى آورند و به لذات جوئيها شتابانند، حرامهاى الهى را حلال مى كنند و در جهنم هميشه خواهند ماند.
j_seyedi
j_seyedi
٩٤/٠٢/٠٦
٢
٣
قال رسول اكرم (صلي الله عليه و آله و سلم): سيکون في آخر أمّتي رجال، يرکب نساؤهم على سروج کأشباه الرجال يرکبون على المياثر[1] حتَّى يأتوا أبواب المساجد، نساؤهم کاسيات عاريات، على رؤوسهن کأسنمة البُختُ العِجاف، لا يجِدنَ ريحَ الجنّة. فالعنوهنَّ فإنَّهنَّ ملعونات. روزگار رهایی (ترجمه یوم الخلاص) ج2 ص753 ح1102 رسول اکرم صلَّى الله عليه وآله وسلَّم فرمود: در آخر امت من، مرداني پیدا می شوند که زن هایشان همچون مردها بر روی زین ها سوار می شوند، در آن عصر بر فراز تشک ها سوار می شوند و تا در مساجد می روند، زنانشان در عین لباس پوشیدن لخت و عور هستد و بر سرشان چیزی همانند کوهان اشتران لاغر است، انها عطر بهشت را نمی شنوند، آنها را لعنت کنید که انها از رحمت خدا به دور هستند
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠٢/٠٦
٢
٣
ممنون اقای سیدی جوابتون کاملا عالی بود
.....
.....
٩٤/٠٢/٠٦
٣
٢
چرا اينقد دين اسلام و مجازاتشو سخت نشون ميدين???? چرا اينقد بد اسلامو جلوه ميديد???? هيچي نگيد خيلي بهتر ازاينكه با گفتن اين حرفا نظر خيليا راجع ب اسلام برگرده! خدا خيلي مهربونتر از اين حرفاست..
v-qavam
v-qavam
٩٤/٠٢/٠٧
٥
١
خدای دوست داشتنی در همه آیات قران وقتی پیامبر اکرم (ص) رو خطب قرار میدن میفرمایند مبشرا منذرا/ یعنی اول بشارت دهنده و بعد ترساننده از عذاب/ اسلام دین رحمته باور نمی کنم خدایی که ارحم الراحمین هست بنده هایی که مخلوقات خودش هستن رو فقط بخاطر این که حجابشونو رعایت نکرده باشن اینطوری !!!! عذاب بدن/ سید جان خودت قطعا پادکست های سید آقامیری رو شنیدی که توی همه اش از رحمت و بخشش خدا حرف میزنه/ این که با این اوضاف مومنین رو بترسونیم از عذاب به نظر من دفاع بد از دینه که بیشتر وجهه شو خراب میکنه/ من نمیگم چون خدا بخشنده و مهربونه همه با خیال راحت همه جور فسق و فجور و گناه بکنن نه خدا برای اینکه عدالت رعایت بشه قطعا تنبیهاتی هم در نظر میگیره برای خطاکاران اما این که بخاطر چند لاخ مو اینطور عذاب های سخت و ترسناکی داشته باشه...
j_seyedi
j_seyedi
٩٤/٠٢/٠٧
٠
١
وحیدجان یعنی تو حدیث ها رو قبول نداری؟؟؟؟اگه حدیث ها رو قبول نداری یعنی گوینده حدیث رو قبول نداری.. من چیزیو از خودم نگفتم...همش حدیث و روایات بود...میتونی بری بگردی و تحقیق کنی..خدا کریم و مهربون هست..ولی نه اینکعه ما گناه کنیم بعد بگیم خدا گریمه..خدا مهربونه...
v-qavam
v-qavam
٩٤/٠٢/٠٨
١
٠
سید جان آخ که ناراحت میشم وقتی که بعضی ها بلا نسبت تو دوست گلم که پادکست های سید حسن آقا میری رو بهم معرفی کردی و تا آخر عمر مدیونتم وقتی توی بحث منطقی جواب ندارن همین حرف های پوچ و شبه تهمت مثل این که تو مگه احادیث و ائمه و این ها رو قبول نداری میزنن:( من نوکر اهل بیت و ائمه هستم و اگه نبودم!! چهار سال دبیرستان و پیش دانشگاهی مسابقات مفاهیم و تفسیر رو توی مدرسه و ناحیه اول نمیشدم // اما جواب این که میگی ما گناه کنیم بگیم خدا کریمه جوابش اینه که اتفاقا اگه بدونیم خدای ما اینقدر مهربونه اینقدر بخشنده هست اینقدر هوامونو داره اصلا سمت گناه هم نمیریم/ این کلام امیر المومنین علی (ع) رو توی یه کامنت جداگونه زیر کامنتم بخون کلام مولامونه:)
v-qavam
v-qavam
٩٤/٠٢/٠٨
١
٠
الهی لم یکن لی حول فانتقل به عن معصیتک الا فی وقت ایقظتنی لمحبتک… خدایا من هیچ گاه توان جدایی از گناه را ندارم مگر آن لحظه که با محبتت بیدارم میکنی!
v-qavam
v-qavam
٩٤/٠٢/٠٨
٠
٠
این کلام زیبا از امام علی (ع) از مناجات شعبانیه است که هیچ حرف و حدیث و شکی در صحت و سقم یا جعلی بودنش نیست و کاملا مستدل و مستند هست:) دینمون دین قشنگیه دین شادی و بخشش و رحمته دین زور و غم و ... نیست چون خدامون خدای مهربون و زیبایی هست:) امیدوارم ازم دلخور نشده باشی چون همه سعیمو کردم با متانت و ادب و احترام با هم بحث کنیم:) دلخور که نیستی؟
j_seyedi
j_seyedi
٩٤/٠٢/٠٨
٠
٠
وحید جان من قصد ناراحت کردن تو رو نداشتم..عذر میخام و شرمنده ام....راستی سخنرانی سید حسن اقامیری بود مشهد...رفتی؟؟؟؟؟؟؟؟
j_seyedi
j_seyedi
٩٤/٠٢/٠٨
٠
٠
اره وحید جان حرفات همه درسته دادا..اسلام دین بخشش هست...چون خدا مهربونه...من خودم از همه گناه کار ترم...خیلی...انقد گناه دارم که خجالت میکشم بگم حسین جان..شفاعتم کن....تو کریم بودن خدا شکی نیست...ولی این احادیث هم بخاطر اینکه دنبال گناه نریم...این جمعه هم گذشت اقا نیامدی....خورشید خانواده زهرا نیامدی....سال هاست که از حضور او جا ماندیم...در غربت سرد خویش تنها ماندیم....او منتظر است تا که ما برگردیم....ماییم که در غیبت کبرا ماندیم..چه روزها که یک به یک غروب شد نیامدی...خدا کنه ما برگردیم تا امام زمانمون ظهور کنه...و این مشکلاتمون حل بشه
v-qavam
v-qavam
٩٤/٠٢/٠٦
١٠
٢
همین الانش بعضی شهر ها علی الخصوص تهران بعضی مناطقش اوضاع حجاب و اینا از بیشتر کشور های غیر مسلمون هم بدترهههههه و در چند سال آینده بدترم میشه/ به نظر من این نتیجه اون فشار ها و اجبار هاس// حدیث امام صادق (ع): انسان به چیزی که از ان منع شود حریص تر میشود و حریص تر هم شدیم و شدن/ اینم نتیجش/ اگه از اول آزادی و به اختیار بود و هر کی دوس داشت باحجاب و هر کی دوس نداشت بی حجاب راه میرفت و کسی به کسی کاری نداشت الان این وضع قطعا نبود این میزان تجاوز به زور!! و غیره... یه زمانی آیت ا... رفسنجانی یادمه ایده خیلی خوبی دادن خانه عفاف که خیلی رسمی و کنترل شده میشد شهوت جوونا رو کنترل کرد و کار جوان ها برای شناخت جنس مخالف از نظر نجابت و پاکدامنی و ... خیلی راحت تر بود...
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠٢/٠٦
٢
٦
اینکه شما میگید باید از اول زور و اجبار نباشه چون بدتر میشه ........اما همون پدران و مادرانی ک برای ما انتخواب کردن این راه رسم رو باید فکره تربیت بچه هاشونم بودن ک جامعه ب این روز نیوفته...درسته امام صادق (ع): انسان به چیزی که از ان منع شود حریص تر میشود.....اما بلاخره باید کنترل نفسی وجود داشته باشه .یانه؟؟؟.....و اینکه در عصر امروز همه چیز برمیگرده ب تربیت فرزند...اگر درست بشه.جامعه هم درست میشه...اما اگر اشتباه،جامعه هم...
v-qavam
v-qavam
٩٤/٠٢/٠٦
٦
٢
صحیح می فرمایین اما پدران ما که این مسیر رو و این روش رو انتخاب کردن در عصری بزرگ شده بودن که تلخی منع شدن رو نچشیده بودن / با کنترل نفس موافقم اما همه جوان ها معصوم و معصوم زاده نیستن بالاخره بشر ممکن الخطا هست/ و من دارم از چیزی صحبت میکنم به اسم تفاوت نسل / از اون موقع بیش از سی سال گذشته و به معنای واقعی تغییر نسل پیش اومده که مطمئنا نسل جدید عقاید و سلایق و رفتار ها و هنجار های مخصوص خودشونو دارن
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٢/٠٦
٣
٢
منم همینو میگم...انقد زور بالاسر مردم بوده جای اینکه بهتر شن بدتر شدن...ممنون:)
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠٢/٠٦
٢
٣
بله آقای قوام دین داری سخت شده اما مگر دین رو قبول کردیم فقط برای یک نسل؟؟مگر ب ما گفتن ی قسمت دین رو توی نسل انجام بدین قسمت دیگه اش رو نسل بعدی؟؟؟.......آیا ما اونقدر توانایی نداریم ک با این عصره جدید مقابله کنیم و پیروز میدان باشیم ؟؟؟
v-qavam
v-qavam
٩٤/٠٢/٠٧
٢
١
منظورمو متوجه نشدین من اصلا و ابدا نگفتم که پدران و پدر بزرگ های ما دین ما رو انتخاب کردن که اتفاقا اگر دلیل مسلمان شدن ما پیروی از انتخاب اجدادمون باشه که سخت در اشتباهیم/ چون دین رو باید با تحقیق و شناخت پذیرفت/ منظور من و اختلاف سلیقه ما در روش اجرای دینه نه خود دین / روش اجرا و تبلیغ و گسترشش میتونه بهتر هم باشه نه با گشت ارشاد و اجبار و محدودیت...
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠٢/٠٧
١
١
ببینید آقای قوام شما چنتا موضوع رو مطرح کردیم ک بحثش واقعا وسیعه ...راستش بنده هم موافقم ک باید در دین تحقیق بشه وخوده انسان عقاید رو بپزیره.اما ی نفر ک در محیطه اسلامی ب دنیا میاد بلاخره باید حد و حدود رو رعایت کنه و خط قانونی رو بدونه ....باز هم ب نظر بنده اینجا برمیگرده ب تربیت فرزند یعنی پدر مادر های ما ک وقتی این انقلاب رو قبول کردن باید ب فکره تربیت فرزندان و آینده جامعه هم می بودند.
aaasaeid
aaasaeid
٩٤/٠٢/٠٦
٩
٢
اون کشورهایی که میفرمایید تعداد زیادی از ساکنینش غیر مسلمان هستن مثلا لبنان فکر کنم چیزی بالغ بر40درصدش مسیحی باشن برای همین خیلی از احکام اسلام رو نمیشه به عنوان قانون وضع کرد.بعدشم ما ادعا داریم که ایران ام القرای جهان اسلامه و سر همین قضیه خون های زیادی هم دادیم و الانم داریم میدیم برای همین قطعا باید تمام احکام اسلام به عنوان قانون رسمی تو کشور جاری باشه. مطمین باشید اگر هم بخواد حجاب آزاد بشه تو ایران همین مردم اجازه نمیدن که همچین اتفاقی بیفته شما نگا نکن یه عده جوون که هرروز پا voa و شبکه های مشابه و پیج ازادی های یواشکی و .... هستند و ادعا روشن فکری دارن خواستار ازادی حجابن هنوز اکثر مردم کم کمش70درصد مردم به اسلام و انقلاب و خون شهدا پایبندن
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٢/٠٦
٠
٠
:))))ی چنتا سوال تخصصی فقط..ام القرای چیست؟؟؟؟voaچیست؟؟؟؟بله خب...ولی 70 درصد؟؟؟؟
aaasaeid
aaasaeid
٩٤/٠٢/٠٦
٠
٠
ام القرا اسلام یعنی کشوری که خط مشی های جامعه اسلامی رو تعیین میکنه و در حال حاضر رهبری شیعیان جهان رو به عهده داره .البته تعریفای زیادی هست براش ولی کلیتش همینه.voa هم برنامه صدای امریکاست که معمولا دوستانی که ماهواره دارند در منزل پای ثابت این برنامه اند.بله 70 شاید بیشتر
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٢/٠٦
٠
٠
هوم...مرسی:)نمیدونستم:دی..خخخخخخ...من کم آوردم:)
j_seyedi
j_seyedi
٩٤/٠٢/٠٦
٠
٢
احسنت
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٢/٠٦
٠
٠
کم آوردم منظور این بود ک من منظورم این بود کتر از 70 درصد و شما بیشترش کردین..:))خخخخخخخخ
v-qavam
v-qavam
٩٤/٠٢/٠٧
٨
٠
بله اکثریت مردم به اسلام و انقلاب و خون شهدا پایبندن اما از همین درصد هم تعدادیشون از بعضی روش های غلط از بعضی سخت گیری ها و سختی ها از بعضی محدودیت ها و فشار های اشتباه دلخورن اما این منافاتی به پایبند بودن به اسلام و انقلاب و خون شهدای عزیز نداره
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠٢/٠٧
٠
٣
آقای قوام مثلا چه سختی و سخت گیری؟
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٤/٠٢/٠٦
٥
١
عاطفه خانوم آخه چرا این انجمن رو گذاشتین !!! خخخخخخخخخخخخخ. سوالش خوبه اما گاهی کامنتایی میبینم تو اینطور انجمنا که با خودم میگم شرکت نکنم تو بحث بهتره. نظر کلی نمیدم چون اینروزا گرفتارم و زیاد سایت نمیام و واسه نظرم باید بعدش بیام کامنت بذارم بازم... نظر شخصیم هم اینه که اگر مثل اون کشورا این آزادی رو داشتیم بازم خانواده ی من با همین حجابشون تو اجتماع میومدن، مادر و خواهر من به خاطر اجبار حجاب ندارن که اگه آزادی در حجاب باشه حجابشون رو بردارن. به خاطر اعتقادشون حجاب رو رعایت میکنن. هر چیزی که باعث اعتقاد بشه و از دین گریزی جلوگیری کنه خوبه... هر چیزی که بدون اعتقاد باشه به نظر من پشیزی نمیارزه...
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٢/٠٦
٠
٠
خخخخخخخخ..ببخشین دیگه نمیزارم:دی..بله متوجه شدم کمرنگ تر شدین:)خب منم همینو میگم(تو بیشتر کامنتام نوشتم اینو:دی)میگم حالا ک امثال من و مامان و خواهر شما در هر صورت حجابشونو رعایت میکنن و امثالی مثه خب خیلیا ک اونطوری دوس دارن و نظرشون قابل احترامه و بازم در هر صورت کار خودشونو میکنن..دیگه چرا زور باشه؟وقتی زورشون نمیرسه....بله منم گاهی ب قول شما:| و !!!!!!!!!!!!!!!!!!! میشم ولی نمیتونم خوب متقاعد کنم..ایشالله بزرگتر شم:دییی
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٤/٠٢/٠٦
٠
٠
سلام ... براي من حجاب مهم نيست چون خيلي مواقع نميتونم به خانمها نگاه كنم
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٢/٠٦
٣
٢
چرا نگاه نمیکنی روشناوند جان..... خانوما واسه کسایی مثل من و شما آرایش میکنن میان بیرون ... واسه شوهر و پدر و برادرشون که آرایش نمیکنن!!
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٢/٠٧
٠
٠
سلام..منظورتونو نفهمیدم..خب کلی نظرتون چیه؟:)
Hamid_Bozorgvari
Hamid_Bozorgvari
٩٤/٠٢/٠٧
١
٠
اگه دروغ میگم بگو دروغ میگی چرا منفی میزنی
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٤/٠٢/٠٩
٠
٠
سلام... منفی از من که نبود ولی نمیتونم نگاه کنم/// و اما نظرم برام مهم نیست حجاب چطوری است ولی رفتار خودن برایم مهم است
F_ahmadi
F_ahmadi
٩٤/٠٢/٠٩
٠
٠
اعتماد به نفس بعضی دوستان توی حلقم از پهنا :-D :-D :-D
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٤/٠٢/٠٧
١
٢
اگه الان آزادی بشه، به قول هاچ جامعه دچار آشفتگی میشه، نظر من اینه که حتی اگه از اول هم آزادی بود، باز هم به خودم اجازه نمیدادم که بیرون از خونه با پوشش نامناسب باشم، یا حتی الان! ولی طی مطالعاتی که تو دبیرستان داشتم متوجه شدم زمان کورش هخامنشی، زنان پوشش داشتند. در دین مسیحیت از ابتدا پوشش بود، برای همین وقتی ميخواستند بروند کلیسا چارقدی روی سر خود میزاشتند ولی الان دچار تغییرات شده (:
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠٢/٠٧
٠
٠
ممنون:)
translator
translator
٩٤/٠٢/٠٧
٠
٦
این حرف مهناز افشار در سفر به مکه بود که من در نت خوندم متاسفانه . معلومه که بدتر میشه البته الانم کم نداره . هر کی شرایط اسلامی رو دوست نداره بره کشورای دیگه راحت باشه کسی که اجبار نکرده اینجا باشن اینجا رو هم وضعیتشو بد کنن .
v-qavam
v-qavam
٩٤/٠٢/٠٧
٤
٠
اسلام دین افراط و تفریط نیست!!! دین زور و زور گویی هم نیست... حالا فرضا هم به فرمایش شما هر کی این شرایطو نمیخواد بره کشور های دیگه با کدوم امکانات و سرمایه و پشتوانه وطن خودش رو ترک کنه چون این شرایط رو نمیخواد؟؟!!!
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٢/٠٧
٠
٠
من همینایی ک اقای قوام گفتن..خانوم افشار چی گفتن؟؟کدوم حرفو؟:/
bano iran zamin
bano iran zamin
٩٤/٠٢/٠٧
٠
١
این برمیگرده به این که هرطرف منظورش ازآزادی چی باشه باورکنیدآزادی که اوناازش حرفمیزنن مابدبرداشت میکنیم متاسفانه مافک میکنیم آزادی تنهاداشتن پوشش نامناسب ورفتن به مهمونی های آنچنینی نه این آزادی نیست این اعتقادکه حالاهم متاسفانه یاخوشبختانه توجامعه ماروز به روزداره بیشترمیشه اگه دنبال آزادی هسستید هیج جابهترازایران نیست باورکنیدتاحالا شده توایران خبری بشنویدکه مامورای پلیس فردی رابخاطررنگ پوستش کشتن آزادی معنیش بدجاافتاده به نظرمن حجاب برازنده هرانسانیههههههههههههههههههه
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٢/٠٧
٠
٠
کیا حرف میزنن؟؟من نیمدونم چرا تا ی بحث اینطوری پیش میاد همه فکر میکنن ک من تاثیر پذیری از غرب و ماهواره داشتم:دی....بله تو ایران همه چی آزاده...خب خلافکارا و اختلاسگرام کارشون راحتتره..اینجور جاها سخت نمیگیرن..فقط توی ی سری موارد سخت میگیرن....
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٢/٠٧
٠
٠
بله حجاب برازندس ولی شاید یکی دوس نداشته باشه..اگه میخای حرف نفر بالایی رو بزنی جواب اقای قوامو بخون:دی
يه دوست
يه دوست
٩٤/٠٢/٠٧
٢١
٢
الان خودتون ببينين خانوم نينا و اقاي سيدي ك اينقد از اسلام و. مسائل راجع ب اون ميگن و مثلا دين اسلامو دارن رواج ميدن بين مردم,چقداواتارشون غمگين و افسرده است!!! درصورتيكه اسلام دين شادي هاست و از انسان ها ميخواد شاد باشن نه غم زده! هدفتون از اين كارا چيه? انسان اول بايد خودشو اصلاح كنه بعد ب اصلاح جامعه بپردازه! وقتي شما با اين شكل و شمايل و برخوردتند دارين از دين اسلام حرف ميزنين مطمئن باشبن خيلي بازتاب عكس داره تا اينكه ثمر بخش باشه...الانم ب عنوان يك دوست اين قضيه رو بيان كردم چون جووناي ما خيلي تاثيرپذيرند...بدرود
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٤/٠٢/٠٧
٩
٠
مچکر کاربر ناشناس ! منم فکر می کنم یکی از بزرگترین علت های اسلام ستیزی جوونای امروز چهره زشت و خشنیه که از اسلام به نسل ما نشون دادن :|
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠٢/٠٧
٣
٢
هرکس بنا ب دلایل و علایقی ک داره میتونه اواتاره کار بری بزاره....اما این اواتار رو بنده هر وقت میبینم یاده ی معنویتی میوفتم برای همین تصمیم گرفتم بزارمش عکس کار بری...و اگر اواتار بنده مشکل داشت هیچوقت تایید و روی سایت نمیومد...راستش خندم میگیره ک ب بعضی از اواتار ها ک باید مشکل دار شناخته بشه گیر داده نمیشه اما ب آواتاری ک بنده گذاشتم و یکی از نشونه های ارتباط با معنویت هستش گیر داده میشه،ببخشید این قسمت دچاره اشتباه نشه. منظوره دقیقتر بنده اینه ک هرفردی رو یا دختری رو با اینحجاب تسبیح ب دست و در حاله دعا (دعادر حاله ناراحتی)میبینید قطعا میفهمید داره دعا میکنه و ی ارتباطی برقرار کرده و هیچوقت هم نشون دهنده خشکی وچهره زشت اسلامی نیست اتفاقا برعکس نشنان دهنده شامل شدن رحمت الهی هستش ک در همیشه و مخصوصازمان بحران ها ب فریاد ما میرسه و ما میتونیم سریعا ب درگاه الهی مراجعه کنیم ...برای همین گفتم یکی از نشونه های ی ارتباط معنوی هستش....
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٢/٠٧
٠
١
یکی از نشونه های ارتباط معنوی اینه؟؟؟یادم باشه امتحان کنم:دیییییی....من با رویا جوون موافقم..دیناسلامو پر ترس و وحشت و ناراحتی نشون دادن..در صورتیک اینطور نیس:)))
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠٢/٠٧
٠
١
عاطفه جان کسی دین اسلام رو با ترس و وحشت و ناراحتی نشون نداده.....ان شالله متوجه بشی منظورم رو .
hoda
hoda
٩٤/٠٢/٠٧
١
٠
سلیقه هرکس متفاوته .
j_seyedi
j_seyedi
٩٤/٠٢/٠٧
١
٤
اولا اینکه هرکی یه سلیقه ای داره..اهای یه دوست چرا با اکانت خودت نمیومدی انتقاد کنی...دوس دارم با اکانت خود انتقاد کنی...حتما جراتشو نداری...من عاشق اواتارمم...عاشق خدامم...عاشق قرانم....اینا به من ارامش میدن....من عاشق امامم...من تمام حرفم این بود..ما جامعه مون رو باید برای امام زمان اماده کنیم...اگه قران باعث ناراحتی میشه من دیگه حرفی ندارم...قران باعث ارامش ادم میشه..خدا باعث ارامش من میشه..اواتارمم به خودم ربط داره..به هیچ کس ربط نداره..من کاری رو انجام میدم که امامم و پیامبرانم بهم گفتن...دین اسلام دین غم نیست برعکس دین شادی هست...نمیدونم بعضیا شادی رو تو چی میبینن..من شادی رو تو این میبینم که حداقل یه روز دل امام زمانم رو خون نکنم..یه روز باعث گریه امام نشم...جامعه ای توش هرج و مرج و ازادی باشه...جای امام زمان هست/؟؟؟؟
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٢/٠٧
٣
٤
ببخشین همین کامنتای اقای سیدی وحشته دیگه...کسی ک موهاش دیده بشه از جهنم اویزون میشه..هر چند خودم همیشه دعاش همرراهمه....:دی....ب هر حال من معتقدم خوبی ها و بخشندگی های خدا و این دین خیلی بیشتر از این مجازات هاست..هر کسی دوس داره موهاش بیرونه..دوس داره میره پارتی..دوس داره هر کاری میکنه...به خودشون مربوطه:)))من فقط میخاستم نظراتتونو بدونم که زود قضاوت نکنند.چرا ک قضاوت کردن خیلی بدتر از چند لاخه موی..اونم ب ناحق:)))))از ما ک گذشت ایشالله با بقیه اینطور نباشن:)
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٢/٠٧
٠
٠
بله هدی جان سلیقه هر کس متفاوته. :)مهم خوده ادمهع^__^
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٢/٠٧
٠
٠
البته من منظورم کامنت بالایی من نبودا:)
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٤/٠٢/٠٨
٥
٠
جامعه ای که توش آزادی باشه جای امام زمان نیست؟؟؟؟؟؟؟
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٢/٠٨
١
٠
رویا:))))ولش عزیزم:))))
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٤/٠٢/٠٨
٣
٠
خب آخه چرا حرفی میزنن که هیچ دانش و منطقی پشتش نیست :| بعد میگن جوونا دین گریز شدن. نه کسی دین گریز نیست. علم ثابت کرده که در فطرت آدم ها خداجویی وجود داره. اما امثال همین حرفاست که مردم رو از دین زده میکنه :|
s_mohsen
s_mohsen
٩٤/٠٢/٠٨
٠
٠
کاش اسلامو در ظاهر نبینیم فقط...
فو فا نو
فو فا نو
٩٤/٠٢/٠٧
٦
٤
آدما تا وقتی تعصب داشته باشند و خودشونو علامه دهر بدونند با بحث و گفتگو به هیچ جا نمی رسند... فقط میتونن یه چیزایی شبیه عقاید خودشونو پیدا کنن و باهاش کیف کنن و به مغزشون بگن که به به دیدی حرف من درست بود؟...اونم نه عمقش فقط ظاهرش...و بعد که عقیدشونو گفتن و از اونایی که باهاشون موافقن خوششون اومد و از اونا که مخالفن بدشون این مشکلو بیخیال شن و بگن مشکل از بقیه اس و فقط حرص بخورن و بگن هی وای حیف من که اینجا حیف شدم که این زندگی حق من نیست...کاش یاد میگرفتیم اکتشاف کنیم که دوستانه از چند و چون عقاید هم بپرسیم و ببینیم هر کی چرا و به چه علت فلان عقیده رو داره و از این اکتشافامون کیف کنیم و همدیگه رو درک کنیم و در پی راهی باشیم که به همه حق زندگی بدیم که به همدیگه کمک کنیم نکه...
v-qavam
v-qavam
٩٤/٠٢/٠٧
٠
٠
اینو خودتون نوشتین الان؟ خیلی حظ کردم خیلی بیشتر تعجب!!!
فو فا نو
فو فا نو
٩٤/٠٢/٠٧
٠
٠
اره خودم نوشتم همین الان :دی چطور؟ :دی
فو فا نو
فو فا نو
٩٤/٠٢/٠٧
٠
٠
البته همین الانِ الان هم نه چون اونو 15:47 دقیقه فرستادم ینی احتمالا 15:30 شروع به نوشتنش کردم :دی
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٢/٠٧
٠
٠
^__________^انشالله منظورت من ک نبودم؟؟؟؟من تحمیل نکردما:دییییییییییی
F_ahmadi
F_ahmadi
٩٤/٠٢/٠٩
٠
٠
درود بر شما
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٢/٠٧
٠
٠
بحثای بسیاری در تخته شد..امیدوار بودم بچه هایی ک در تخته نظرشونو نوشتم اینجا هم بنویسن...:)))))))
j_seyedi
j_seyedi
٩٤/٠٢/٠٧
٣
٠
این بحث بیشتر از این گشیده نشه بهتره...این بحث ها باید تو حلقه های صالحین و معرفت باشه که بتونی راحت حرفاتو بزنی..من قصد ناراحت کردن کسیو هم نداشتم..هرکی یه نظری داره دیکه درسته....از همه هم عذر خواهی میکنم..و سعی میکنم دیکه تو این بحثا شرکت نکنم تا بقیه ناراحت نشن...یاعلی و خداحافظ
من
من
٩٤/٠٢/٠٧
٧
٢
به نظر من با ازاد کردن حجاب چه از اول و چه حالا چیزی درست نمیشه . مشکل اصلی ما اجبار حجاب نیست مشکل تربیت نسل جدید هست . این همه ملت میرن مدرسه و دیستان این همه درس رو می خونن اما واقعا راهشون رو هم پیدا می کنن؟؟؟؟ اگه از اول با یک شیوه ی درست و به جا درس دینی رو به ما یاد می دادن که تا الان باید بیشترش رو می دونستیم نه اینکه هر سال تکرار بشه برامون و باز هم یادمون بره . ای کاش از همون اول بهمون می گفتن زندگی کردن یعنی چی ؟ هدف داشتن یعنی چی ؟ دین یعنی چی ؟ حجاب چیه ؟ ای کاش توی همین دبیرستان لعنتی با افکار و عقیده امام خمینی آشنا می شدیم . بعدش ازادمون می زاشتن تا خودمون تصمیم بگیریم و به نظر من در صد خطا توی این نوع شناخت و تصمیم گیری خیلی کمتر هست . کاش به جای این که بگن این کار بده و جیزه بگن چره بده ؟ به جای اینکه بگن اون دشمنه بگن چرا دشمنه ؟ ههههه فقط دارن همه چی رو بهمون دیکته می کنن و با این کارشون می خوان اسلام و انقلاب رو زنده نگهدارن ولی یه عده ای به خاطر همین چیزاست از دور خارج میشن . ای کاش نظام اموزشی کشور جــــمـــــهــــوریــــــــ اســــــلامـــــــیـــ اصلاح می شد . . . و ای کاش خود جوون هامون دست به کار بشن و برای نسل بعد آینده ی بهتری بسازن .
سمیرام
سمیرام
٩٤/٠٢/٠٨
٠
٠
'من' عزیز شما که حرفای به این خوبی زدی چرا باکاربریت نیومدی...
من
من
٩٤/٠٢/٠٨
٠
٠
چون کاربر نیستم
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٢/٠٨
٠
٠
^____________^موافق:دی
زهرا خدائی
زهرا خدائی
٩٤/٠٢/٠٨
١
٠
آیکن دست زدن و برخاستن از جا ! خیلی خوب بود :)
مخالف
مخالف
٩٤/٠٢/٠٨
٠
٠
خدا هممونو به راه راست هدایت کنه...
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٤/٠٢/٠٨
٣
١
کار ما از هدایت گذشته انگار. باید راه راست رو به سمت ما کج کنه بلکه به راه بیایم!
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠٢/٠٨
٠
٠
خخخخخ..انشاء الله
زهرا خدائی
زهرا خدائی
٩٤/٠٢/٠٨
٠
٠
همین که رویا گفت :)))
م-نص
م-نص
٩٤/٠٢/٠٩
٠
٠
بعضیا راه به سمتشون کج بشه بازم منحرف میشن...کلا فرمونشون به ی ور میکشه:)
مریم_ن_ر
مریم_ن_ر
٩٤/٠٢/٠٨
١
١
قرارا نیست با آزاد گذاشتن حجاب چیزی عوض بشه.رعایت حجاب علاوه بر رعایت شرع بلکه نوعی وظیفه هم هست. مقایسه ما با دیگر کشورها مقایسه ی مع الفارقه. خداروشکر کشورمون جز بهترین کشورها در زمینه رعایت مسائل اخلاقیه. اگر هم گاهی مشکلاتی هست به خاطر اجرای نادرست قوانین نورانی اسلامه.