خانه انجمن ظرافت توافق یا توافق ظریف؟
٨١١
٥٦
aban_y

ظرافت توافق یا توافق ظریف؟

ظرافت توافق یا توافق ظریف؟

نظرتون در مورد مذاکرات،اعضای تیم مذاکره کننده،حواشی و مسائل پیرامون اون و از همه مهمتر توافق چیه؟

٩٤/٠١/٢٦
نظرات کاربران
کد امنیتی
سمیرام
سمیرام
٩٤/٠١/٢٦
١٩
٢
:|
دکتر منتی
دکتر منتی
٩٤/٠١/٢٧
٠
٠
:دی
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٤/٠١/٢٦
١
٠
سلام....البته تا به امروز که این انجمن ایجاد شده جز بیانیه ای که قرائت شد چیز دیگه ای ازجمله توافق به وجود نیومده و نباید به اشتباه چنین گفت که توافقی صورت گرفته و اما ایران در بن بستی قرار گرفته بود که هرچه زورتر و آبرومندانه تر می بایست از آن خارج میشد و به نظر میرسه در چندماه آینده یا شاید هم درچند سال آتی پس از راستی آزمایی نسبت به امریکا و تعهد دادن مبنی بر اینکه ایران در داخل توان ساخت سلاح هسته ای را نخواهد داشت به وضعیت بهتری نایل شود
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠١/٢٦
٠
٠
^_^منم همین ک ایشون گفتن..با تچکر:)
bano iran zamin
bano iran zamin
٩٤/٠١/٢٦
٠
٠
من تاچندسال اینده تنهاااااااااااااااا سکوتتتتتتتتتتتتتتت میکنمممممممممممممممممممم
faride
faride
٩٤/٠١/٢٦
٠
٠
من فقط به این بسنده میکنم...رهبری همه چیو گفتن! :) ... http://farsi.khamenei.ir/news-content?id=29404
همتا
همتا
٩٤/٠١/٢٦
٠
٠
درود بر شرفت :)
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠١/٢٦
٥
٠
من نظری ندارم:دی فقط توافق نکردن بهتر از توافق بده :)
همتا
همتا
٩٤/٠١/٢٦
٠
٠
:)))
Mahziar
Mahziar
٩٤/٠١/٢٦
٢
١
مذاکرات که باید انجام میشد ،چون واقعا تحریم ها داشت کمر ایران رو می شکست . از یه طرف ایران نفتش رو میفروخت ازون طرف پولهاش بلوکه میشد و هیچ ورودی ارزی نداشت(حتی همون چینی که ما اینقدر سیه چاکش هستیم ،در اضای پول نفت ، اجناس بنجل میفروخت و پولش رو نمیداد) و یا باید نفت رو از کانال غیر نفتی میفروخت و ارزش رو چمدونی دریافت میکرد که اونم دیدیم چی شد و بابک زنجانی دومیلیارد یورو از ایران خورد و یه آبم روش .از طرف دیگه ما علاوه بر تحریم اقتصادی، تحریم دیپلماتیک هم شده بودیم و این برای کشوری مثه ایران واقعا مایه ننگه که با کشورهای مثه کومور ارتباط برقرار کنه و تازه بهشون امتیاز هم بده (سودان رو نگاه کنید اینقدر تو این چند سال گذشته ایران بهش لطف کرد ، هفته پیش نمکدون رو شکست و ایران رو سنگ رو یخ کرد )
Mahziar
Mahziar
٩٤/٠١/٢٦
٢
٢
اعضای تیم مذاکره کننده هم که اظهر من الشمس هست ، شما فقط مدارک دو تیم فعلی و قبلی رو یه سرچ بزنید و نگاه کنید . تفاوت از زمین تا اسمونه ، ارشدترین فرد تیم قبلی که دکتر جلیلی باشه مدرک ﺩﮐﺘﺮﺍﯼ ﻣﻌﺎﺭﻑ ﺍﺳﻼﻣﯽ از دانشگاه خیلی معتبر امام صادق رو دارن و من نمیدونم چرا ایشون با همچین مدرکی میشن ،سرتیم مذاکره کننده هسته ای ایران .
Mahziar
Mahziar
٩٤/٠١/٢٦
١
١
ﺗﯿﻢ ﻗﺒﻠﯽ: **ﻣﺴﺌﻮﻝ ﻣﺬﺍﮐﺮﺍﺕ: ﺳﻌﯿﺪ ﺟﻠﯿﻠﯽ (ﺩﮐﺘﺮﺍﯼ ﻣﻌﺎﺭﻑ ﺍﺳﻼﻣﯽ و علوم سیاسی / ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﺍﻣﺎﻡ ﺻﺎﺩﻕ) **ﻣﺬﺍﮐﺮﻩ ﮐﻨﻨﺪﻩ ﺍﺭﺷﺪ: ﻋﻠﯽ ﺑﺎﻗﺮﯼ (ﺩﮐﺘﺮﺍﯼ معارف اسلامی و ﺍﻗﺘﺼﺎﺩ / ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﺍﻣﺎﻡ ﺻﺎﺩﻕ) **ﻣﻌﺎﻭﻥ : ﻣﺤﻤﺪ ﻫﺎﺩﯼ ﺯﺍﻫﺪﯼ ﻭﻓﺎ ( ﺩﮐﺘﺮﺍﯼ ﺍﻗﺘﺼﺎﺩ ﻭ ﺭﺋﯿﺲ ﺩﺍﻧﺸﮑﺪﻩ ﻣﻌﺎﺭﻑ ﺍﺳﻼﻣﯽ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﺍﻣﺎﻡ ﺻﺎﺩﻕ) ﺗﯿﻢ ﻓﻌﻠﯽ؛ **ﻣﺴﺌﻮﻝ ﻣﺬﺍﮐﺮﺍﺕ: ﻣﺤﻤﺪ ﺟﻮﺍﺩ ﻇﺮﯾﻒ (ﺩﮐﺘﺮﺍﯼ ﻣﻄﺎﻟﻌﺎﺕ ﺑﯿﻦ ﺍﻟﻤﻠﻞ/ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﺩﻧﻮﺭ/ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎ) **ﻣﺬﺍﮐﺮﻩ ﮐﻨﻨﺪﻩ ﺍﺭﺷﺪ: ﻋﺒﺎﺱ ﻋﺮﺍﻗﭽﯽ (ﺩﮐﺘﺮﺍﯼ ﺍﻧﺪﯾﺸﻪ ﺳﯿﺎﺳﯽ/ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﮐﻨﺖ/ﺍﻧﮕﻠﺴﺘﺎﻥ ) **ﻣﻌﺎﻭﻥ : ﻣﺠﯿﺪ ﺗﺨﺖ ﺭﻭﺍﻧﭽﯽ (ﺩﮐﺘﺮﺍﯼ ﻋﻠﻮﻡ ﺳﯿﺎﺳﯽ/ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﺑﺮﻥ/ ﺳﻮﺋﯿﺲ ) دو عضو جدید: **ﺟﻤﺸﯿﺪ ﻣﻤﺘﺎﺯ ( ﺩﮐﺘﺮﺍﻯ ﺣﻘﻮﻕ ﺑﯿﻦ ﺍﻟﻤﻠﻞ ﻭ ﺣﻘﻮﻕ ﻋﻤﻮﻣﻰ / ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﭘﺎﺭﯾﺲ) ﺍﻣﯿﺮﺣﺴﯿﻦ ﺯﻣﺎﻧﯽ ﻧﯿﺎ ( ﺩﮐﺘﺮﺍﯼ ﻋﺪﺍﻟﺖ ﺟﺰﺍﯾﯽ /ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﻧﯿﻮﯾﻮﺭﮎ )
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٤/٠١/٢٦
٣
١
دوست عزیز سعید جلیلی دکترای علوم سیاسی از دانشگاه امام صادق داره نه دکترای معارف اسلامی...!!!
j_seyedi
j_seyedi
٩٤/٠١/٢٦
٠
٠
جناب شما که اطلاعات کامل ندارید الکی تیم مداکره کننده قبلی رو نقد نکید..و هرمطلبی رو از هرجا کپی نکنید...
j_seyedi
j_seyedi
٩٤/٠١/٢٦
٢
٠
1. برخلاف ادعای متن ، دکتر سعید جلیلی دارای دکترای علوم سیاسی می باشند . http://www.daynews.ir/vdchiwnx.23nxzdftt2.html 2. دکتر محمد هادی زاهدی وفا ، دکترای اقتصاد خود را از دانشگاه اتاوای کانادا دریافت نموده و سابقه تدریس در دانشگاه تورنتو، کارلتون و اتاوای کانادا را نیز در کارنامه دارد. http://vcs.isu.ac.ir/HE/Academic/Eco.htm 3. رشته و دانشگاه محل تحصیل آقایان علی باقری ، ظریف ، عراقچی و تخت روانچی که در متن قید شده صحیح می باشد . "منابع معتبر اینترنتی" 4. این مقایسه شیطنت آمیز صرفا جهت تخریب تیم مذاکره کننده قبلی انجام شده است در حالی که سطح تحصیلات هر دو گروه یکی بوده و تحصیل در خارج از کشور نیز افتخاری محسوب نمی شود ! 5. دانشگاه امام صادق (ع) از بهترین دانشگاه های ایران است که ضمن در نظر گرفتن نتایج کنکور ، بررسی نمرات دروس مرتبط ، مصاحبه و گزینش را نیز برای دانشجویان ورودی خود اعمال می نماید . این دانشگاه در رتبه بندی دانشگاه های جهان در مقامی بالاتر از بسیاری از دانشگاه های مطرح ایران قرار گرفت . http://www.aftabir.com/lifestyle/view/874236. آقایان جمشید ممتاز و امیر حسین زمانی نیا نیز تنها در برهه ای و آنهم به صورت مشاور ، نه عضو تیم مذاکره کننده همکاری نمودند و در مذاکرات لوزان نیز حضور نداشتند . 7. جای تعجب است که برخی سایتهای خبری و غیرخبری پر مخاطب نیز بدون کوچکترین تحقیقی ، این متن جعلی و شیطنت آمیز را منتشر نموده و به فکر اعتبار خود نیز نبوده اند ! حق جو وحق طلب باشیم لینک مطلب جهت انتشار: http://shayeaat.ir/post/216
سمیرام
سمیرام
٩٤/٠١/٢٦
٠
٠
آقای نیچه تو کامنت دومشون گفتن دیگه ، حالا علوم سیاسی و معارف مهم نیست مهم اینه که دانشگاه خیلی معتبریه خخخ
سمیرام
سمیرام
٩٤/٠١/٢٦
٠
٠
آقای سید ببینین مردم چی میخوان ...
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠١/٢٦
٠
٠
اقای سیدی احیانا مهندس مهزیاد در کامنتشون نوشتن معارف اسلامی وووو علوم ساسی...نام بردن:)
j_seyedi
j_seyedi
٩٤/٠١/٢٦
٠
٠
شما هنو نگفتی این اطلاعاتتون رو از کجا اوردین جناب مهزیار
Mahziar
Mahziar
٩٤/٠١/٢٦
٠
٠
از همون جايي كه شما اوردي
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٤/٠١/٢٧
٠
٠
و کاش تب کرده بودم !!! :))))))))))))))))
سمیرام
سمیرام
٩٤/٠١/٢٧
٠
٠
حالا تب نکنین خخخ زنده بمونین هنوز میخوایم با بقیه بچه ها واستون زن بستونیم خخخخ دوستان عصبانی نباشین :)) اتفاقاتی که باید بیوفته میوفته ای شاالله :)
Mahziar
Mahziar
٩٤/٠١/٢٧
٠
٠
:)
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٤/٠١/٣٠
٠
٠
من از تب مردم!!! خخخخخخخخخخخ
Mahziar
Mahziar
٩٤/٠١/٢٦
٢
١
اما توافق : یه خطوطی ترسیم شده که شامل حق غنی سازی ، تحقیق و توسعه و غنی سازی اورانیوم به مقدار موردنیاز(جهت راکتوربوشهر و تهران ) و لغو تحریم هاست ، وقتی تو توافق اینا باشه و خط قرمز هامون حفظ بشه نمیدونم چه مرگمون شده که هی میایم میگیم خون شهدا پایمال شد ، عزتمون لگد مال شد و ...... بابا اگه کشور میتونست مقاومت کنه زیر تحریم هاو فشارها مطمئن باشید خود مسئولان هیچ وقت حاضر به مذاکره نمیشدند . درمقابلش هم باید یه تضمین هایی به طرف مقابل بدن که اونام بتونن راستی آزمایی کنن رفتارای ایران رو ، پس بازرسی های بیشتر یا اعمال محدودیت های خود خواسته وسیله ای میشه برای بدست آوردن خطوط قرمز که 15 ساله داریم براش مذاکره میکنیم .
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠١/٢٦
١
١
ما ب این مذاکرات خوش بین نیستیم.
j_seyedi
j_seyedi
٩٤/٠١/٢٦
٠
٠
بسیار عالی و حرف رهبرمون بود...
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/٠١/٢٦
٠
٠
منم ترجیح میدم سکوت کنم
سمیرام
سمیرام
٩٤/٠١/٢٧
٠
٠
سکوت علامت رضاس خخخ مبارک باشه خخخ آیکون شایعه پراکنی
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/٠١/٢٧
٠
٠
خخخخخخخ وایسا بابا هنو مهریه رو نگفتم!
j_seyedi
j_seyedi
٩٤/٠١/٢٦
١
١
هنو که هیچی توافقی نشده و هیچی امضا نشده که فقط یه یاداشت بوده..که امریکا همون متن اون یاداشت هم هی کم و زیاد میکنه....رهبرمون که داره میگه من بع مذاکرات خوش بین نیستم...دیگه حرفی نمیمونه..امریکا سال هاست خودش و کاراش برام رو شده..سر هیچ قولی نمیتونه واسته...بعضیا میان تیم مذاکره کننده اقای جلیلی رو مورد بحث قرار میدن و یه متن رو هم میرن کپی میکنن میارن..برادر من دکتر سعید جلیلی دکترای علوم سیاسی داره..حداقل برو یکم تحقیق کن...فقط میدونم تا دنیا دنیاست امریکا و اسراییل دشمن های ما هستن...این مذاکرات هم بدرد نمیخوره..رهبرمون هم گفت من خوش بین نیستم....حرفی نمیمونه..اره بعضیا میگن انقد پای شهدا رو وسط نکشید..شاید یادشون رفته همون شهدا بخاطر ما ها رفتن..رفتن جلو همون امریکا واستادن تا از ناموس ما دفاع کنن..اره شهدا کیلو چنده..اونا اصن مهم نیستن...خون شهدا مهم نیست...هییییی..نمیدونم چه جوری میخایم این حرفا رو جواب بدیم..فقط یادتون باشه شهدا این کشورو نگه داشتن...اونا رفتن از با ارزش ترین چیزشون که جونشون هست گذشتن...
سمیرام
سمیرام
٩٤/٠١/٢٦
٠
٠
همون ناموسی که ازش حرف میزنین بهتره یه سر برین تو خیابون ببینین چه خبره از سر نیاز ... فکر تونو یکم باز کنین.آقای خامنه ای گفتن خوش بین نیستن نگفتن مذاکره ای انجام نشه و نگفتن اگه توافق شد من پشت دولت نیستم.قطعا قبل از هر توافقی با ایشون مشورت میشه.پس کاسه داغ تر از آش فعلا فقط تفرقه میاره همین و بس.
سمیرام
سمیرام
٩٤/٠١/٢٦
٠
٠
اینم بگم که متاسفانه از نظر شما تندروها هر کی از این مذکرات و دولت بیاد دفاع کنه انگار که از اسلام خارج شده و خائن به مملکت هستش در صورتی که این دولت هم مثل تمام دولتهای قبلی هدفی جز خدمت به مردم و فراهم کردن آسایش اونا نداره.حالا اگه شما فکر میکنین با این مذکرات شرافت ما از بین میره و خون شهدا پایمال میشه اون بحثش جداست.همانطور که شما و یک سری از دوستان مخالف این اوضاع هستین ما یک سری از دوستانم موافقیم پس با تند حرف زدن و مخاطب قرار دادن بچه های دیگه به اینکه اطلاعاتشون کمه موضع نگیرین.بنا به تند حرف زدن باشه بنده در خدمتم...
j_seyedi
j_seyedi
٩٤/٠١/٢٦
٠
١
خانم سمیرا اونا از سر نیاز نیست از سر هوس هست.....
سمیرام
سمیرام
٩٤/٠١/٢٦
٠
٠
آقای سید منظورم چیز دیگه بود نگید متوجه نشدین :) ...
Mahziar
Mahziar
٩٤/٠١/٢٦
٠
٠
سمیرا بانو خودتون رو اذیت نکنید ، نرود میخ آهنین در سنگ .
سمیرام
سمیرام
٩٤/٠١/٢٦
٠
٠
باشه دیگه هیچی نمیگم ، البته من حرفامو تو انجمن مشابه زدم دیگه الان حرفی ندارم :) با تشکر
j_seyedi
j_seyedi
٩٤/٠١/٢٦
٠
٠
جناب مهزیار شما خب که اطلاعات نداری چرا اظهار نظر میکنی.....
سمیرام
سمیرام
٩٤/٠١/٢٦
٠
١
آقای سید عصبانی نباشین، برفرض که اطلاعات ایشون اشتباه باشه الان دیگه زمانه ای نیست که مردم تو ناآگاهی بمونن.اکثرا به نت کتاب روزنامه دسترسی دارن.مطمئن باشین درست و غلط و تشخیص میدن :)
Mahziar
Mahziar
٩٤/٠١/٢٦
٠
١
حرفام رو بالا زدم ، چي مونده برات توضيح بدم وقتي نميخاي قبول كني ؟؟؟؟؟ برادر عزيز، ملت ( حداقل اونايي كه به روحاني راي دادن) دنبال توافق هستن و امثال شما نميتونه جلوي خواست ملت رو بگيره ، شما اگه الان دلواپسي كه چرا داره توافق ميشه وامثال شما ديگه نميتونن ازين قضيه نون بخوريد ، اون موقع كه قطعنامه ها يكي يكي داشت تصويب ميشد كجا بودي كه از حقوق ملت دفاع كني؟؟؟؟؟
Mohammad-E
Mohammad-E
٩٤/٠١/٢٦
٢
٠
ما که نفهمیدیم کی راست میگه که راست نمیگه ، فعلا که تاثیری ندیدیم .ببینیم تا سه ماهه دیگه چی پیش میاد
م-نص
م-نص
٩٤/٠١/٢٦
٢
٠
من قرار شده برای کاهش درگیری بین کاربرا و دلخوری دیگه در این مورد نظری ندم.....
رفیعه
رفیعه
٩٤/٠١/٢٦
٠
٠
=))))))
م-نص
م-نص
٩٤/٠١/٢٦
٠
٠
فقط همینو میدونم ارزونی ای در کار نبوده تا الان که هیچ، گرون ترم شده:/
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠١/٢٦
٠
١
اقای محمد حسن نمیشه ک هیچی ب هیچ اندازه ای گرون نشه..مگه ما کشورای اروپایی هستیم ک تورممون صفر باشه؟؟؟هه...ببخشید تورم 50 درصد رو اقای روحانی اگه اشتباه نکنم ب 15 درصد رسوندین..دقیق عددشو یاد م نمیاد..ولی واقعا خیلی پایینتر اوردن تورمو...دارن سعی و تلاششونو میکنن:)
م-نص
م-نص
٩٤/٠١/٢٦
٢
٠
زمان اقای روحانی اروم اروم گرون میشه...مثلا 1000 تومن اول میشه 1010 تومن ذره ذره میشه 2000 تومن...زمان احمدی نژاد تن تن زیاد میشد..همون 1000 هزار تومنه به جای بیست سری تو سه سری میشد 2000 تومن
زهرا خدائی
زهرا خدائی
٩٤/٠١/٢٦
٠
٠
نمیدونم چرا یه عده فکر میکنن تحریما برداشته بشه ، باید همه چیز ارزون بشه :| :/ تحریم برای این باید برداشته بشه که یک سری وسایل که تو دانشگاه ها و کارخونه های ایران وجود نداره و متاسفانه هنوز ایرانی ها نتونستن شبیهش رو بسازن وارد بشه ، دوست من یه رشته ی علوم پزشکی میخونه وچند وقت پیش موقع کار با یه دستگاهی رو به رو میشن که کلا درب و داغون شده ، استادشون گفته این دستگاه قبل از تحریم خریداری شده و الان دیگه خراب شده و ایران هم نتونسته شبیهش رو بسازه ، برای همین فعلا همچین دستگاهی نداریم ، خب شما بگید دوست من و امثال دوست من که دو روز دیگه فارغ التحصیل میشن و قراره کار کنن وقتی یه همچین دستگاهی ندارن میتونن کارشونو درست انجام بدن ؟! این فقط یه مثال بود ، حالا رشته های دیگه که زیاد کار عملی دارن و با وسایل و ابزار آلات در تماسن بماند ... پس لطفا خووووووووووووب فکر کنید ، کشور ما نیاز داره تحریماش برداشته بشه ، درسته تو خیلی چیزا پیشرفت کردیم ، مثل علم هوا و فضا و داروسازی ، اما بازم لنگ میزنیم ! نمیخواستم نظر بدم و مثل همیشه بیخیال از این انجمن هم بگذرم ، ولی واقعا دیگه نمیتونستم تحمل کنم !
s_mohsen
s_mohsen
٩٤/٠١/٢٦
١
١
باید اول شفاف سازی بشه که چرا ما رو به مذاکره اوردیم؟که مسلما تحریم ها دلیل اصلی این مهم بوده!...حالا مذاکره همونطور که از اسمش پیداست اگه ما یک امتیازی رو میخوایم بگیریم یک امتیازی هم مسلما باید بدیم،وتصور اینکه تحریما به طور کلی لغو بشه و ما هم امتیازی ندیم واقعا یک مساله خنده اوره،متاسفانه برخی تندروها برای لطمه زدن به دولت از هیچ تلاشی دریغ نمیکنن و پسرفت کشورشون رو به ازای پر شدن جیبشون به جون میخرن!اما درباره ادامه مذاکرات باید صبر کرد و دید و تا جای ممکن پیشتیبان هیئت مذاکره کننده بود.
زهرا خدائی
زهرا خدائی
٩٤/٠١/٢٦
٠
٠
موافقم حرفاتون واقعا خوب و حسابیه :)
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٤/٠١/٢٦
٠
٠
من الان نمی تونم قضاوت کنم... باید صبور بود تا بعد از این های و هوی رسانه ها ببینیم چه چیزهایی تغییر میکنن و "مردم" چقدر تغییر وضعیت خواهند داشت.. :-(
ali007
ali007
٩٤/٠١/٢٧
٠
٠
دوستان ما هنوز توافق نکردیم اگر هنه ی مشکلات حل بشه دهم تیرماه توافق انجام میشه در بیانیه سوییس فقط راه حل ها در یک بیانیه اورده شده بود این به معنای توافق نیست.....در زمینه ی تیم هسته ای: تیم مذاکره ی دوبت قبل تا دولت فعلی اصلا قابل مقایسه نیست و کسایی برای ما در دولت اسبق مذاکره میکردن و حتی نمدونستن سانتریفیوژ یعنی چی؟....در زمینه ی مذاکرات من به این مذاکرات خوش بینم برعکس همه ی اون دلواپسا....اینم به خاطر داشته باشیم و تنها راه برون رفت از مشکلات الان همین مذاکراته و ما راهی بجز مذاکره نداریم...البته اینم برام سواله که دوستانمون چرا میخوان ما هیچ کاری انجام ندیم ولی طرف مقابل تحریم هارو برداره خب این امکان پذیر نیست،اصن غیر منطقیه:)همون که دکتر روحانی فرمودن و همچنین دکتر ظریف ما دنبال نتیجه ی برد-برد هستیم که ان شالله این نتیجه به زودی اتفاق میفته:)
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٤/٠١/٢٧
٠
٠
سلام ... توافقي صورت نگرفته فقط گفتند كه داريم مينويسيم يك چيزايي ولي رييس سازمان انرژي اتمي حرفهايي در گزارش خبري زد كه قابل درك بود مثل IR1 و IR8 كه قرار است IR1 ها را كلا حذف نمايند و هر IR8 جايگذين شده چند برابر قبليها ظرفيت دارد مثل لامپ 100 وات قديم كه با 18 وات LED قابل مقايسه از نظر ميزان بهره وري نوري نيستند
aban_y
aban_y
٩٤/٠١/٢٩
٠
٠
خب فقط این یک عنوان بود،منظور منم توافق اصلی و نهایی نبود باور کنین :/
2nyadideh
2nyadideh
٩٤/٠١/٣٠
٠
٠
فعلا هیچـــــــی (^_^)