خانه انجمن خدای تو چه شکلیه ؟!
١٢٣٤
١١٩
pari_n

خدای تو چه شکلیه ؟!

خدای تو چه شکلیه ؟!

اگه ازتون بخوان یه تعریف از خدا بدین، چه تعریفی می کنین؟ خدا یعنی چی، یعنی کی؟

٩٤/٠١/٢٤
نظرات کاربران
کد امنیتی
Samira
Samira
٩٤/٠١/٢٤
٢
٠
خدایا ، در اندیشه تو بودم که چه هستی ؟ شاپرکی وارد اتاقم شد ، دانستم هر چه هستی به زیبایی یک شاپرکی :))
faride
faride
٩٤/٠١/٢٤
١
٠
^__^
pari_n
pari_n
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
تعریف خدا چیه؟
سمیرام
سمیرام
٩٤/٠١/٢٥
١
٠
عزیزم شما فلسفه خوندی پس هر چیم که ما دوستان بگیم تو بحث در مورد این چیزا یکم کم میاریم :)) شما بزرگی خودت جواب منو بچه هارو در همین حد قبول کن :) البته خدای من شکل خودمه کسی که منو بهتر از هر کسی میشناسه ...
pari_n
pari_n
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
منم میخوام به جواب برسم سمیراجان مثل همه ... و البته دوست دارم نگاه مردم رو هم در این مورد بدونم. :)
سمیرام
سمیرام
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
آخه من شنیدم تو بحثای فلسفی و اینا هر جوابی باز خودش یه سوال دیگه بوجود میاره :) واسه همین کسی باید با شما بحث کنه که فلسفه خونده باشه وگرنه جوابش در همین حد جوابای من و بچه هاست چون واقعا میمونیم چی بگیم :)) ایشالله که جوابتو پیدا کنی
pari_n
pari_n
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
درست شنیدی سمیرا :) این سوال منم نتیجه یه سری سوالات زنجیره ایه
سمیرام
سمیرام
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
خب اینطوری 'دور' بوجود نمیاد؟ ینی انتهایی داره ؟؟؟ به جوابی برسین که دیگه سوالی ازش بوجود نیاد؟ خیلی دوست دارم بدونم :)
pari_n
pari_n
٩٤/٠١/٢٦
٠
٠
آره ولی من میخوام بدونم ما دقیقا داریم کیو میپرستیم؟ آیا می دونیم؟ یا همینطوری چون توی سرزمین خداپرستان متولد شدیم میگیم خدا رو دوست داریم و می پرستیمش؟ اون خدا کیه؟
Cold
Cold
٩٤/٠١/٢٤
٥
٠
خدا...مثل یه رفیق 6 میمونه واسه من...همه جا باهام هست ،هوامو داره ،دردامو میفهمه ،صحبتامو میشنوه ،با یه چماق بالا سرم وانستاده که مچمو بگیره ،دلیل گناهامم خودش میدونه مطمئنم هستم درک میکنه ،باهاش میخندم ،گریه میکنم ،حتی وقتایی که خیلی عصبانیم باهاش بد حرف میزنم....خلاصه خدای من رنگش با بقیه فرق داره :)
s_mohsen
s_mohsen
٩٤/٠١/٢٤
٠
٠
اره خیلی خوبه:)
pari_n
pari_n
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
چطور تشخیصش میدین؟
محدثه عارفی
محدثه عارفی
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
چه خدای خوبی دارین. :) چه مهربونه. :)
Cold
Cold
٩٤/٠١/٢٦
٠
٠
حسش میکنم...
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠١/٢٤
١
٠
خیییییییییییییییییلیییییییییییییی مهروبنه......خیلییییییی گذشت ذاره
pari_n
pari_n
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
تعریف ارائه بدین.
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠١/٢٤
٠
٠
.....
pari_n
pari_n
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
چی شد؟
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
نمیدونم....
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠١/٢٤
٠
٠
خدای من جسم نیست که شکل داشته باشه ! خدای من کسی هست که همیشه مراقبمه و هوام رو داره ;)
pari_n
pari_n
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
"مراقبت" تعریف خداست؟
s_mohsen
s_mohsen
٩٤/٠١/٢٤
٠
٠
خدای من خداییه که تو بغلش اروم میگیرم ....
pari_n
pari_n
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
تعریفش چیه؟
s_mohsen
s_mohsen
٩٤/٠١/٢٥
١
٠
نمیشه تعریفش کرد...باید درکش کنی:)
E_KHOSRAVANI
E_KHOSRAVANI
٩٤/٠١/٢٤
١
٠
عه من نمی گم چه شکلیه :دی می خوام دربارش یه مطلب بنویسم. ممنون که موضوع دادین (((:
pari_n
pari_n
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
بنویسین ... خوبه. منتظر مطلبتون می مونم.
m_fanaei
m_fanaei
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
منم منتظرم :دی
زهرا خدائی
زهرا خدائی
٩٤/٠١/٢٤
٠
٠
خدای من ماهه ! بی نظیره ، خیلی مهربون و خوبه و همیشه یه لبخند رو لبشه و تنها کسیه که به حرفام گوش میده و درکم میکنه :)
pari_n
pari_n
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
خدا کیه؟
j_seyedi
j_seyedi
٩٤/٠١/٢٤
٠
٠
خدای من واقعا خداس...................
pari_n
pari_n
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
یعنی چی؟
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٤/٠١/٢٤
٢
٠
خدای من ... واقعا تعریف خدا چیه؟! نمیدونم! چه سوال سختی!
pari_n
pari_n
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
خیلی سخت ...
amin20
amin20
٩٤/٠١/٢٤
٠
٠
کسی رو که منو آفریده کاملا هم میشناسه همیشم باهامه
pari_n
pari_n
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
شما هم میشناسیش؟ اون کیه؟
amin20
amin20
٩٤/٠١/٢٨
٠
٠
ببینید عقل ما کامل نیست که بتونیم در همه ی ابعاد خدارو درک کنیم و فقط در حد همین بدن و عقلی که داریم میتونیم درکش کنیم نه بیشتر نه کمتر برای تعریف دقیق هم دعای جوشن و قرآن هستن
j_hoseinpoor
j_hoseinpoor
٩٤/٠١/٢٤
١
٠
خود آی من !!!!!!!!!!!!!
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠١/٢٤
١
٠
گاهی اوقات فکر میکنم کسیه ک تا از هرچی رنجیده شدم برم پیشش.....بهش بگم ببین این جوری شده اونجوری شده...(عین بچه ها ک از ی مشکل یا ی دعوا بچه گونه یهو میرن پیش مامانشون با گریه همه چیو توضیح میدن ،مامانشونم با عشق اونهارو بغل میکنه و بهشون ارامش دنیا رو میده)
pari_n
pari_n
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
یعنی یه محتوای ذهنیه؟
مرتضی هنرمند راد
مرتضی هنرمند راد
٩٤/٠١/٢٤
١
٠
مطمئنا خدا توی ذهن خیلیا نشسته و منتظره تا ما بریم تا هممونو بندازه تو جهنم!----خدا برای من شبیه اغاز تمام سوره هاست نه گاها تهدیدهایی که خواندیم و دیدیم و شنیدم!----اینطور که تو ذهن منِ خدا از ما فقط خوبی هارو می بینه
m_fanaei
m_fanaei
٩٤/٠١/٢٥
١
٠
اوهووم :) بدی ها رو هم میبینه ولی به روی خودش نمیاره :) من اینجوری فکر میکنم
pari_n
pari_n
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
اون کیه؟
mina_h
mina_h
٩٤/٠١/٢٤
١
٠
نمیدونم ولی هرجور هست امن ترین اغوش دنیارو داره....بهترین گوش برای شنیدن و داره...و میتونه بهترین حس ارامشو بهم هدیه بده...دوسش دارم اندازه ی دنیا...عاشقشم به اندازه ی اسمون...میپرستمش تا اخرین روز زندگیم...و محتاجش بودم،هستم و خواهم بود.....
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٤/٠١/٢٤
٠
٠
عینا همین کامنت. :-)
pari_n
pari_n
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
نمیدونید ......
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠١/٢٤
١
٠
نمیدونم چجور بگم...فقط میدونم اینقد خوب هست که با تمااااام گناهای بزرررگم هنوزم همه جوره هوامو داره خدایا شکرررت
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
اممم خدای من یک فرد نیست که بخوام خصوصیاتشو توصیف کنم یا بخوام بگم چه شکلیه خدای من یه حسه! یه حس خاص که نسبت به هیچکس ندارمش! یه حس که هیچ وقت تنهام نمیزاره حسی که به خاطرحضورش خیلی وقتا گناه نکردم یا خیلی وقتا ازم محافظت کرده بیشتر وقتایی که تنها بودم حسش کردم که کنارمه وقتایی که بریدم و قفل کردم حضورشو حمایتشو کنار لمس کردم شاید اینکه بهش بگم حس اشتباه باشه ولی چون در درونم حسش میکنم همیشه ته دلم دنبالش میگردم اسمشو گذاشتم حس ولی میدونم که خیلی بزرگ تر و عمیق تر از این حرفاست;-) خیلی دوسش دارم
pari_n
pari_n
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
خدا یه حسه؟
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
اممم دقیقا نمیدونم چیه ولی فک میکنم یه حسه چون توی خودم همیشه پیداش کردم حالا شاید فک کردم یه اسم بهتر پیدا کردم:)
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٤/٠١/٢٥
٠
١
رنگش خاکستری
م-نص
م-نص
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
:/
pari_n
pari_n
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
و خودش؟
آسمانه
آسمانه
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
نمی دونم ولی همین قدر می دونم لحظه ای نباشه نمی خوام باشم. به خاطرش زندگی می کنم. و البته از همه صفاتش بخشندگی و مهربانیش رو تو خاطرم دارم...
pari_n
pari_n
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
نمیدونید ......
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
خدای من بخشنده ی مهربون. خدای من به دل نمی گیره از من .خدای هنگام گفتاری های من مرا می بخشد. خدای من هییییییی
pari_n
pari_n
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
اگه به دل نمیگیره پس چرا عذاب میکنه؟ تعریف خدا چیه؟
m_fanaei
m_fanaei
٩٤/٠١/٢٥
١
٠
آخر قدرت رو در نظر بگیرید این خداس، آخر مهربونی، آخر عقل آخر همراهی...مجموعه ای از نهایات صفات خوب، یه حسی که همه ی مهربونی و قدرت و حکمت توش باشه من همیشه خدا رو اینجوری در نظر میگیرم
pari_n
pari_n
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
یه حس؟
bano iran zamin
bano iran zamin
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
خدای من به نظرم یک دوست وحامیییییییییییییی خیلی بزرگی بوده که تااینجاتک تک ثانیه ها حسش کردم وقتی حسش میکنی دوست داری ازلحظه لحظه زندگیت لذت ببری خداجو نعاشقتمممممممممممممممممممم
pari_n
pari_n
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
یک دوست؟ یک حامی؟
م-نص
م-نص
٩٤/٠١/٢٥
١
٠
میگم خدا تعریف نمیشه..چون تعریف همیشه نافصه
pari_n
pari_n
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
و بدون تعریف چطور میشه به باور رسید؟
م-نص
م-نص
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
با قلب...قلب تعریف و نمیخواذ..خودش بهش میرسه...کافیه یکم بهش فکر کنیم
pari_n
pari_n
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
اتفاقا وقتی تعریفی نباشه احتمال خطا بیشتره
م-نص
م-نص
٩٤/٠١/٢٩
٠
٠
وقتی تعریفی باشه ذهن محدود میشه...تعریف که نباشه بی حد و اندازه میریم جلو
م-نص
م-نص
٩٤/٠١/٢٥
١
٠
اگر یک تعریف برای خدا وجود داشت خداوند این همه اسم برای خود قرار نمیداد...فقط دعای جوشن رو نگاه کنید
m_fanaei
m_fanaei
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
اینم حرفیه ! جالب گفتید واقعا
pari_n
pari_n
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
تعریف خود شما چیه؟
م-نص
م-نص
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
همینه که گفتم
pari_n
pari_n
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
جوابتون روشن و قابل قبول (منطقی) نیست
(BOSHRA (janbarkaf
(BOSHRA (janbarkaf
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
استدلالتون عااااالی بود.
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
فقط این دانم که خدا در تعریف نگنجد...!!!
pari_n
pari_n
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
پس چطور باورش می کنید؟
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
مگه هرچی در تعریف نگنجه باورنکردنیه...؟؟؟ گمونم شما پوزیتیویست هستی"ن" ها...!!!
pari_n
pari_n
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
همه پتانسیل پوزیتیوست شدن رو در هر سوالی که براشون پیش میاد دارن. در مورد هم بهتره که قضاوت نکنیم. و بله اگه تعریف نباشه باور هم دیر یا زود به مشکل خواهد خورد
pari_n
pari_n
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
لطفاقضاوت نکنید. اگه تعریفی دارید خوشحال میشم بدونم
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٤/٠١/٢٦
٠
٠
من تعریفی ندارم که ارائه بدم اما باوری دارم که...
پسر ساده
پسر ساده
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
سلام، خداوند دارای تمامی صفات کمال به حد کماله ، اون صفتی که من خدارو بااون می شناسم رحمت و حکمته، هر اتفاقی که برام می افته چه شیرین و چه به ظاهر تلخ سر منشاء همه رحمت خداست ... چی لپم رو ببوسه و چه اونرو بتابونه مطمئنم نیجه اش بیشتر از همه به نفع خودمه
pari_n
pari_n
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
سلام. البته اینها که میگین همه متین و درست اما نهایتا یه تعریف یک خطی از خدا بخواین بدین، چی میگین؟
saleh
saleh
٩٤/٠١/٢٥
١
٠
نمیدونم
pari_n
pari_n
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
نمیدونیم ...
سمیرام
سمیرام
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
:|
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
چرا؟
سمیرام
سمیرام
٩٤/٠١/٢٥
١
٠
اصل اول : یک حقوقی هیچ وقت نمیگه نمیدونم اگرم به جا گیر کردو جواب سوالو ندونست میگه بستگی به نظر قاضی داره خخخ
pari_n
pari_n
٩٤/٠١/٢٦
٠
٠
اینجا که دادگاه نیست سمیراجان :) راحت باشین. اینجا هرکسی آزاده که صادقانه بگه "نمیدونم". :)
فو فا نو
فو فا نو
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
تعریف اگه بخوام بدم میشه اینکه خدا واجب الوجوده. اگه نبود ما هم وجود نداشتیم چون بالاخره این دنیا و متعلقات فانیش باید وجودشونو از یه جا بگیرن دیگه هووم؟ برا همین بخوایم نخوایم بالاخره باید قبول کنیم که یکی هس که از همه بزرگ تره و داناتر که تونسته این جهانو به وجود بیاره. یه رابطه ی علت و معلولی ساده که با نگاه کردن به خودمون و باقی اجزا و موجودات جهان متوجه اش میشیم
فو فا نو
فو فا نو
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
وجود مطلق یعنی خدا
pari_n
pari_n
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
"باید" قبول کنیم؟ چرا باید؟ اینکه نشد تعریف. این تحمیله نه تعریف. تعریف خودت از خدا چیه؟ بدون حاشیه
فو فا نو
فو فا نو
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
باید رو برا کسایی گفتم که میگن خدا وجود نداره وگرنه تعریف خودم حاشیه نداره. تعریفم ازش همینه: یه وجود مطلق که باعث به وجود اومدن جهان شده. که به هرچی نگاه میکنم وجودشو متوجه میشم
pari_n
pari_n
٩٤/٠١/٢٦
٠
٠
ببین خودت داری میگی "اگه نبود" ... اگه نبود خیلی پشتش حرف هست. خیلی زیاد. من دنبال اثبات خدا نیستم و فقط یه تعریف ساده میخوام که بهم بگی میدونی خدا کیه؟ منم راهنمایی کن :)
فو فا نو
فو فا نو
٩٤/٠١/٢٦
٠
٠
هوووم خب اره میگم اگه نبود چون به وجودش شک کردم قبلا به خاطر چیزایی که فکر میکردم بده ولی بعدش به این جواب رسیدم. ببین درست متوجه نمیشم تو دقیقا چه تعریفی رو میخوای! منظورت چیه؟ میخوای به چالش بکشی من و بقیه رو ینی؟ من خودم عمریه خودم خودمو به چالش کشیدم و میکشم :) پس حرفی که میزنم چیزیه که بش اعتقاد دارم. از نظر من تعریف خدا همینه و همچین ذهنیتی ازش دارم: وجودی که دنیا رو افریده با همه ی چیزایی که ما بهش میگیم خوب و بد و من هم خوب این دنیا رو دوست دارم و هم بدشو. خسته ام از این همه چالش ولی بازم دنیا رو دوس دارم چون جالبه. و چون این دنیا جالبه خدا هم یه وجود جالب و شگفت انگیز میدونم که این دنیا رو افریده. بذار ببینم من درخت رو خیلی شبیه خدا میدونم. درخت وجود ساکتیه که زندگی بخشه و میذاره ما رو تنه اش چیز بنویسیم یا نقاشی کنیم و حتی اتیشش بزنیم یا حتی ازش دستمال درست کنیم برای پاک کردن چیزایی که بهش میگیم کثیف. یا از میوه اش بخوریم و از سایه اش استفاده کنیم و حتی بغلش کنیم. خدا برای من همچین چیزیه
pari_n
pari_n
٩٤/٠١/٢٧
١
٠
نه دوست من. من فقط میخوام ببینم چه تعاریفی از خدا وجود داره؟. پس یعنی خدا رو "منفعت رسان" تعریف می کنی. درسته؟
فو فا نو
فو فا نو
٩٤/٠١/٢٧
٠
٠
منفعت رسان؟ هوووم اره انگار تعریفش همین میشه تو ذهن من...
م-نص
م-نص
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
درسای علوم پایه..زمین..زیست...شیمی..فیزیک...تمومشون نشون میدن خدا چکار کرده...تمامشان درسهای خدا شناسی هستند.به شرطی که روی درساش فکر بشه
pari_n
pari_n
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
من نمیخوام بدونم خدا چیکار کرده. فقط تعریف میخوام از خدا. یه تعریف یک خطی کافیه. اون درسها چه تعریفی میدن؟
م-نص
م-نص
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
اون درسها تعریف نمیدن...ته دل ادمو میلرزونن..پیچیدگی و بزرگی خدا رو نشون میدن
(BOSHRA (janbarkaf
(BOSHRA (janbarkaf
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
تعریف من اینه « ان الله نور السماوات و الارض »...خدا رو نمیشه تعریف کرد....چون خود خدا گفته « لیس کمثله شی » وقتی ما چیزی که حتی شبیه خدا باشه رو ندیدیم ...نمیتونیم از خود خدا تعریفی که ناقص نباشه و بتونه خدا رو کااامل تعریف کنه ارائه بدیم.
pari_n
pari_n
٩٤/٠١/٢٦
٠
٠
ولی شما فرض کن با یه انسان بدوی طرفی که نه تا به حال قرآن خونده و نه حرفهای تو رو متوجه میشه. بخوای بهش یه تعریف از خدایی که میپرستی ارائه بدی چیه؟ تو به کی میگی خدا؟
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٤/٠١/٢٦
١
٠
خدا، خدا است...نور... سفید...بعضی موقع ها هم ازش میترسم،یعنی از جهنم
pari_n
pari_n
٩٤/٠١/٢٦
٠
٠
نور؟ سفید؟ تمام تعریفت از خدایی که یه عمر پرستیدیش اینه؟ آتش هم نور داره.
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٤/٠١/٣١
٠
٠
اون نوری که من میگم با نور آتش فرق داره، منظورم همون الله نور السموات والارض است
پسر ساده
پسر ساده
٩٤/٠١/٢٦
٠
٠
خداوند متعال همان واجب الوجود قائم به ذاتی است که ازلی و ابدی بوده و خواهد بود و غیر او وابسته به اویند و او وابسته غیر نیست. قل هو الله احد، الله الصمد ، لم یلد و لم یولد ،و لم یکن له کفوا احد... این کاملترین تعریفی است که خود خدا فرموده ...
pari_n
pari_n
٩٤/٠١/٢٧
٠
٠
نظر من به خانم بشری رو هم میتونین جواب بدین؟
پسر ساده
پسر ساده
٩٤/٠١/٢٩
٠
٠
سلام. کلیتش فرقی نمی کنه ولی اگه طرفم یک انسان بدوی باشه ، بهش می گم همون حقیقتی که در تنهایی ها و ترسها و نا امیدی ها احساسش می کنی. به نظر شخص بنده هر شخصی خدا رو باید احساس کنه ، پای استدلالیون چوبین بود. از فلسفه میشه کمک گرفت ولی اون درک واقعی با چیز دیگریه ...
saiideh70
saiideh70
٩٤/٠١/٢٦
٠
٠
خدای من یه بغضه ، خدای من اشکه، از چشمام میاد و منو سبک میکنه ...
pari_n
pari_n
٩٤/٠١/٢٧
٠
٠
پس کی مسوول شادیهاته؟ خدا کیه؟
saiideh70
saiideh70
٩٤/٠١/٢٨
٠
٠
خدا...
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٤/٠١/٢٧
٠
٠
سلام... خداي من همان خدايي است كه از رگ گردن به من نزديكتر است
pari_n
pari_n
٩٤/٠١/٣٠
٠
٠
میتونین یه تعریف غیر از توصیفات حسی ارائه بدین؟
amin20
amin20
٩٤/٠١/٢٨
٠
٠
رجوع کنید به مبانی خدا شناسی مطمئن باشید به جوابتون میرسید البته اگر واقعا دنبال جوابید
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠١/٢٨
٠
٠
احسنت
pari_n
pari_n
٩٤/٠١/٣٠
٠
٠
میشه شما که خوندینش یه تعریف یک خطی به منم بدین؟
amin20
amin20
٩٤/٠١/٣٠
٠
٠
اگر در یک خط میشد خدارو تعریف کرد که کتاب نمینوشتن
ملیحم خداجونم :)
ملیحم خداجونم :)
٩٤/٠١/٢٩
٠
٠
همیشه به من نزدیگه اما گاهی اوقات "من "دور میشم ازش و حسش نمی کنم ,همیشه بزرگیش رو با به خاطر اوردن دریا و موج هاش و این همه کوه دز سراسر دنیا و خال های کوچک روی بال یک کفشدوزک و ....درک می کنم و میفهمم که واقعا من هیچی نیستم و خدای به این بزرگی چه قدر به من پوچ بها داده و عزیزم کرده !تصویر واضحی ندارم توی ذهنم اما میدونم که همه جا هست حتی اگر درعمق سه هزار و پونصد متری اقیانوس ارام در حال خفه شدن باشم !
pari_n
pari_n
٩٤/٠١/٣٠
٠
٠
آره احساساتت رو متوجهم و بهشون احترام میذارم اما اگه میشه یه تعریف غیرحسی بدید.
Hamid bozorgvari
Hamid bozorgvari
٩٤/٠١/٣٠
٠
٠
خدای من آرومه آرومه خدای من آرامش مطلقه و همیشه گوشه لبش لبخند داره. . . . هر وقت چشمم بهش میفته میبینم با آرامش داره به من نگاه میکنه ولبخند میزنه اگه جلوش بپر بپر کنم، بالا پایین برم، برقصم ، بخونم، بزنم، بشکنم باز میبینم داره با لبخند بهم نگاه میکنه هر وقت سرگرم دنیا و غرق غم و غصه میشم و فراموشش میکنم هر وقت میخوام سر به تن این دنیا نباشه هر وقت بی وفای مردم این روزگار دلم رو آتیش میزنه هر وقت بی پناهی و تنهایی وجودمو پاره پاره میکنه یادم میاد یکی هست به محض اینکه چشمم بهش میفته آتیش دلم سرد میشه منم با نگاهش آروم میگیرم منم یه لبخند کوچیک از ته دل میزنم و بهش نگاه میکنم همه جا ساکته همه جا پر از نور و روشنیه هر دومون ساعتها چشم تو چشم هم میمونیم لذت آرامش رو با ذره ذره وجوم احساس میکنم کم کم صدای چشماشو میشنوم که میگه:
2nyadideh
2nyadideh
٩٤/٠١/٣٠
٠
٠
هر چه اندیشی پذیرای فناست / آنچه در اندیشه ناید آن خداست....بعله اینجوریاست (^_^)
2nyadideh
2nyadideh
٩٤/٠١/٣٠
٠
٠
البته اسما و صفات الهی هم به نظرم خودشون میتونن یه تعریف باشن :)