خانه انجمن حج عمره رفتن یا نرفتن؟ مسئله اینست
٩٦٩
١١٨
Mostafa_h

حج عمره رفتن یا نرفتن؟ مسئله اینست

حج عمره رفتن یا نرفتن؟ مسئله اینست

خودتون خوب می دونین که عرب ها فقط توی همین ده، بیست سال اخیر، چه فجایعی به بار آوردن. 

اخیرا هم که همین مسئله حمله به یمن،این گفتگو رو ایجاد می کنیم ببینیم نظر کاربرای سایت چیه: حج عمره، رفتن یا نرفتن؟

٩٤/٠١/٢١
نظرات کاربران
کد امنیتی
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠١/٢١
٠
٠
اووووللللل بعداز مدتها خخخ
Mostafa_h
Mostafa_h
٩٤/٠١/٢١
٠
٠
:)))
Mostafa_h
Mostafa_h
٩٤/٠١/٢١
٠
٠
دیگه وقتش بود آخه... یه ماه دیگه که دیگه فایده نداشت!
م-نص
م-نص
٩٤/٠١/٢١
٠
٠
:/
زهرا خدائی
زهرا خدائی
٩٤/٠١/٢١
٠
٠
حج عمره ای که یه ذره بار معرفتی واسه ی طرف نداره و چشم و هم چشمیه به چه درد میخوره ؟ دیگه باید چه بلایی سرمون بیاد تا این مردم بفهمن حج عمره واجب نیست ، باید چندتا نوجوون و جوون دیگه بلای اون دو نفر بیچاره سرشون بیاد ، نباید برن ، الان وظیفه ی مراجع و بقیه س تا حج عمره و ممنوع کنن ، فتوا بدن ، حکم بدن ، یه کاری کنن تا مردم بفهمن نباید برن ! اما خب بعضی از مردم با توجه به کینه و عنادی که از روحانیون و مراجع دارن ، اگه اونام چیزی بگن میرن کلیه شونو میفروشن تا برن حج عمره !!!!
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠١/٢١
١
٠
نه اینطوریام نیس ک هرجور هست میرن. همین ک جبوش گرفتع شه نمیرن دیگه مردم مخصوصا ک رهبرمونم ی جورایی مخالفتشونو برای رفتن ب حج گفتن
زهرا خدائی
زهرا خدائی
٩٤/٠١/٢١
٢
٠
آخه من اونقدر آدم این مدلی اطرافم دیدم واسه همین گفتم . بله اما اگه رهبر فتوا بدن بهتر هم میشه چون بالاخره رهبر مملکته و مردم از ایشون حرف شنوی دارن :)
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/٠١/٢١
٢
٠
زهرا جان همه اینطوری که شما میگی نیستن خیلیا بزرگترین ارزوشونه...
زهرا خدائی
زهرا خدائی
٩٤/٠١/٢١
٠
٠
درسته قبول دارم یه عده واقعا آرزو دارن که خونه ی خدا رو ببینن ، اما اون کسی که واقعا از ته دل آرزوش باشه حج واجب ثبت نام میکنه (حج واجبی که الان دیگه رویا شده) ، یا تو اینجور شرایط صبر میکنه و میذاره وضعیت بهتره بشه ، نه اینکه بره از صدجا قرض کنه ، بعد برای مهمونی بعدش هم از صد جای دیگه قرض کنه تا بگه من حج رفتم ! بازم میگم کسی که ارزوی واقعیش باشه اینجور شرایط رو حتما درک میکنه و میفهمه ارزش بعضی چیزها از حج عمره بالاتره :)
Mostafa_h
Mostafa_h
٩٤/٠١/٢١
١
٠
حالا رهبری چون از جنبه های به مراتب بیشتری مسئله رو نگاه می کنن، احتمالا به همین علت تصمیم گرفتن فعلا شخصا این فتوا رو ندن... ولی بقیه مراجع اگه این فتوا رو بدن، خیلی خوب میشه... مگه اینکه واقعن وسط این معادله ی ساده، یه مجهولی باشه که رسیدن بهش در حد و فهم ما نیست و سیاستمداران حاذق فقط می تونن یه کاریش بکنن!
j_seyedi
j_seyedi
٩٤/٠١/٢١
٠
٠
خانم زهرا..جالب تفکراتتون واسم...ولی همینطور که خانم دختر خاص گفتن بعضیا ارزشونه..مثه تمام پیرمرد پیر زن ها..اونا از کجا پول بیارن 20 میلیون پول حج واجب بیارن..تازشم برای همین حج عمره باید چندسال تو صف باشن..رفتن یه بار حج عمره مشکل نداره...این حرف برای کسایی خوبه که هرسال میرن نه کسایی که فقط یه بار تو عمرشون میرن حج...
زهرا خدائی
زهرا خدائی
٩٤/٠١/٢١
٠
٠
بله آقا مصطفی موافقم که حداقل مراجع یه کاری بکنن ، و خب منم مثل خیلی های دیگه از خیلی چیزا بی خبرم و درست تشخیص نمیدم و به عنوان یه فرد عادی نظرمو گفتم :)
زهرا خدائی
زهرا خدائی
٩٤/٠١/٢١
٠
٠
خانوم یا آقای سیدی ( شرمنده نمیشناسمتون ) حج واجب اسمش با خودشه ، وقتی واجب میشه که طرف هم استطاعت مالی و هم جسمی داشته باشه وقتی نداشته باشه پس تکلیفی برش نیست و عمره رفتنش هم با قرض واینا بیخود میشه ،منم گفتم الان دیگه حج واجب یه رویا شد ، و گفتم قبول دارم که آرزوی یه عده هست ، یه بارش ضرر نداره و حق با شماست که این حرف من بیشتر درباره ی کسانی هست که سالی یه بار و بعضا چند بار میرن ، اما در این شرایط و اوضاع همون یه بارش هم به ضرر ایران و ایرانیه ×:)
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠١/٢١
٠
٠
اخیرا ک تجاوز ب دو نوجوان سروصدایی ب پا کرد در حالی ک بعضی از مقامات اسبقشون هم در فیسبوک و توییتر های خودشون گفتن که این برای بار اول نیست و حتی به بعضی از زنان ایرانی هم متاسفانه....... / ولی یا از ترس ابروشون چیزی نگفتن و یا دولت خودمون نادیده گرفته. واقعا نمیدونم تاکی باید این وضع ادامه پیدا کنه در حالی که سالانه بخش زیادی از پول ایران داره یه این کشور فرستاده میشه و میتونیم همین پول رو صرف منابع عمرانی کشور کنیم.
Mostafa_h
Mostafa_h
٩٤/٠١/٢١
٠
٠
ده هزار میلیارد سالانه، از جیب ما میره به جیب عربستان، تا تبدیل بشه به موشک و بمب، بریزه روی سر یمنی ها. هزار جور فسق و فجور دیگه م هست که از حوصله ی فعلی بنده، خارجه!
مرتضی ت خ
مرتضی ت خ
٩٤/٠١/٢١
٢
٠
به نظرمن نرفتن حج طی مدت کوتاهی باعث میشه تا آل سعود پول کمتری از این راه در بیاره اگه بقیه کشورهای مسلمان هم با ایران در اعزام نکردن به حج همراهی کنن آل سعود از این قسمت فلج میشه
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/٠١/٢١
٢
٠
ال سعود اینقد در میاره که احتیاجی به ریال ایرانی ها نداشته باشه....
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠١/٢١
١
٠
ایران ۸۵ درصد سود عربستان رو داره تامین میکنه اگه هم ایزانی ها نرن فقط یک سال کلا فلج میشه اقتصادشون
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٤/٠١/٢١
٠
٠
تو عربستان قسمت شیعه نشین هم داره، میتونیم از اونها خرید....
Mostafa_h
Mostafa_h
٩٤/٠١/٢١
٠
٠
گمون نمی کنم بی نیاز به پول ما باشه ها! سه و نیم میلیارد دلاره ها! تخمین زدن گفتن برابره با بودجه ی عمرانی یک سال کشور! الآن داریم میریزیم تو جیب عربایی که داعشو بوجود آوردن و مستقیما خدمتکاری اسرائیل رو می کنن!
Mostafa_h
Mostafa_h
٩٤/٠١/٢١
٠
٠
علی آقا: لایک!
م-نص
م-نص
٩٤/٠١/٢١
٠
٠
ایا میدانستید اوپک رو ایران تاسیس کرده؟؟ایا میدانستید رئیش بوده؟؟ایا میدانستید از دست ما در اوردنش؟؟
Mostafa_h
Mostafa_h
٩٤/٠١/٢٢
٠
٠
آقا محمدحسن، هروقت حوصله داشتین درباره ی چیزی که گفتین یه کم برامون توضیح بدین. جالب شد.
م-نص
م-نص
٩٤/٠١/٢٣
٠
٠
اوپک اولین بار توسط ایران قبل از انقلاب تاسیس شد...ریاست اوپک با ایران بود و کلیه کشورها تابع دستورات ایران بودند..تا اینکه انقلاب شد و جنگ شد..با اعمال تحریما و کاهش صادرات نفت ایران از ریاست اوپک کنار گذشته شد و عربستان بوق ریاستو به عهده گرفت...به مرور زمان کلا ایران از اوپک کنار گذاشته شد...جلویه این عربا خیلی داریم کوتاه میاییم..فردا افغانستانم برامون شاخ میشه(که همین الان شده)
Mostafa_h
Mostafa_h
٩٤/٠١/٢٤
٠
٠
وقایع تلخ تاریخی... ولی خوب، حقایقن دیگه... راستم میگین ها!
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠١/٢١
٣
٠
حتی مقام معظم رهبری هم گفتند حج عمره باید تعطیل شه....یه عمل مستحبه نباید که ب اینطور ذلت ها بخاطر ی عمل مستحب تن بدیم.
Mostafa_h
Mostafa_h
٩٤/٠١/٢١
٠
٠
آقای مکارم هم تقریبا همینو گفتن... چندتا از علمای دیگه هم باید تا حالا اینو گفته باشن، هرکی پی گیری کرده لطفن بگه!
C_RONALDO
C_RONALDO
٩٤/٠١/٢١
٣
٠
به نظرم نباید پول وسرمایه ی کشورمون رو بدیم دست این عرب ها چون اونا با پولای ماها میرن بر علیه مسلمونا موشک درست میکنن...فک کنم اینجور حج رفتنی به جای ثواب و این چیزا بیشتر گناه داشته باشه...متاسفانه ماها تو هرکاری شورشو در میاریم
Mostafa_h
Mostafa_h
٩٤/٠١/٢١
٠
٠
گناه که گمون نکنم، ولی یه جور بی درایتی و یه جور نگاه غیر دور اندیش محسوب میشه... مثلا من میگم یکی از راه های ممکن واسه اینکه نه سیخ بسوزه، نه کباب؛ اینه که مثه اسرائیلیها که فقط به پیرمرد، پیرزنای بالای شصت سال رو به بیت المقدس راه میدن، ما هم همین کارو راجع به مکه بکنیم. جوونا که میتونن صبر کنن! از اون سه و نیم میلیارد دلار، دو و نیم میلیارد دلارش رو هم بتونیم نگه داریم، یه گام به جلوئه دیگه!
C_RONALDO
C_RONALDO
٩٤/٠١/٢١
٠
٠
بله اینم فکر خوبیه.اگه بشه که خیلی خوبه افراد پیر فقط برن:)
م-نص
م-نص
٩٤/٠١/٢١
١
٠
گناه داره به چند دلیله..چون مراجع گفتن و عمل نکردن به حکمشان حرومه...دشمن اسلام قوی میشه...سوم هیچ دستاوردی جز گناه نداره
C_RONALDO
C_RONALDO
٩٤/٠١/٢١
٠
٠
ممنون مستر م نص .
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٤/٠١/٢٢
٠
١
خواهشن بدون مطالعه و اطلاعات تز صادر نکنید...عربستان اینقدر نفت داره ک بدون سرمایه گردشگری هم بمب و موشک بسازه...حج رفتن خوبه ولی به شرطی که بری حج نه بازار و امثالهم
C_RONALDO
C_RONALDO
٩٤/٠١/٢٣
٠
٠
اما با پول ماهاهم خیلی خیلی پول در میاره ها.مطالعه کردم که میگم
م-نص
م-نص
٩٤/٠١/٢٣
١
٠
دوست عزیز خواهشن شما هم الکی چیزی نگویید...عربستان خیلی به حج وابسته است..بسیاری از درامد مردمیش از این راهه..اگر در امد نداشت براش این همه هتل سازی نمیکرد..اگر حج ممنوع بشه مشکل بیکاری و مشکل نگهداری از اماکن بدون سود براش پیش میاد..یعنی یک رکود شدید اقتصادی..ینی یک ضربه محکم..پس فکر نکن ماها نمیفهمیم...جالبخ بدونی خیلی از خوراکی های عربستان و ایران و پاکستان و هند تامین میکنن...از نظر خوراکی تحریم کنیم میمرن
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٤/٠١/٢٤
٠
١
شتر در خواب بیند پنبه دانه...!!!
م-نص
م-نص
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
افکارتون خیلی منحرفو ضعیفه اقای نیچه
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٤/٠١/٢٦
٠
٠
شما بیش از اندازه در رویا سیر میکنی آقای نص
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٤/٠١/٢١
٠
٠
به نظر من حج عمره چون تکلیف نیست اشکال نداره اگه نرفتیم به جاش میتونیم سفر های زیارتی دیگه ای مثل کربلا بریم....ولی حج واجب یک فرضیه هست و باید بریم تا نشان دهیم مسلمانان با اونهایی که آنان تعریف میکنند از این نام فرق دارد
Mostafa_h
Mostafa_h
٩٤/٠١/٢١
٠
٠
فریضه ست، بله... ولی همون طور که تو کامنت بالاترهم گفتم، به نظر من فعلا تا اوضاع اینجوریه، فقط پیرمرد، پیرزنایی رو که خیلی هم چیزی از عمرشون باقی نمونده و همین یه آرزو براشون مونده رو بفرستن... جوونا که می تونن دو، سه سالی صبر کنن. اینطور فکر نمی کنین؟
j_hoseinpoor
j_hoseinpoor
٩٤/٠١/٢١
١
٠
کعبه سنگ نشانی است که ره گم نشود حاجی احرام دگر بند ببین یار کجاست. مگه خدا اونجا نشته که ما باید حتما بریم اونجا.نه تنها حج عمره که حج واجب رفتن هم در یک چنین موقعیتی اشتباه بزرگیه .اگه به من بود کلا سفارت عربستانم جمع میکردم.پولیم که میخواستم الکی بدم به عربا میدادم به بیمارستان جانبازان شیمیائی وبیمارستان بیماران سرطانی.
Mostafa_h
Mostafa_h
٩٤/٠١/٢١
٠
٠
مرسی، حرف منم تو همین مایه هاست!
م-نص
م-نص
٩٤/٠١/٢١
١
٠
مخالف صد در صدم....ب اسم حج به دشمنای اسلام کمک میکنیم
Mostafa_h
Mostafa_h
٩٤/٠١/٢١
٠
٠
بعله.
s_mostafa_b
s_mostafa_b
٩٤/٠١/٢١
٠
٠
به نظر من نه تنها بايد حج عمره رو تعطيل كنن بلكه بايد خريد تو حج تمتع رو هم ممنوع كنن! همين پولي كه دارن براي ورود حجاج ميگيرن از سرشون زياده! اون تيمي كه با لباس نظامي مياد آزادي داره چه پيامي رو مياره؟ اون بازيكني كه وقتي به فولاد گل ميزنه زير لباسش نوشته من پسر 15 ساله.... داره چه پيامي رو مياره؟ اون بيشعوري كه.... // اگه ديني حساب كني كه وهابيا دشمن تشيع و اسلامن! اگه ملي حساب كني كه دشمن ايران و ايرانين! اگه عقلي حساب كني كه اصلا جزء آدميزاد نيستن! براي چي بايد به خاطر يه مستحب اينجوري تن به ذلت بديم! ايران نه تنها خودش بايد حج عمره رو تعطيل كنه، كه بايد اگه ميتونه لبنان و عراق و سوريه و بقيه كشوراي مسلموني كه باهاشون رابطه قوي داره رو هم به اين كار دعوت كنه!!!
Mostafa_h
Mostafa_h
٩٤/٠١/٢٢
٠
٠
شمام با دل پر گفتینا! ولی حق هم با شماست به نظر شخصی من.
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠١/٢١
٠
٠
نرفتن:))))
م-نص
م-نص
٩٤/٠١/٢١
٠
٠
من یکی که قانع شدم:)شماها رو نمیدونم:)خیلی کامل و جامع جواب دادین:)ممنون
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠١/٢١
٠
٠
خواهش میکنم..قابلی نداش:)
Mostafa_h
Mostafa_h
٩٤/٠١/٢٢
٠
٠
:))
م-نص
م-نص
٩٤/٠١/٢١
٠
٠
هم حج واجب رو هم نباید رفت....باید عربستانو تحریم هم کرد
Mostafa_h
Mostafa_h
٩٤/٠١/٢٢
٠
٠
موافق %101
م-نص
م-نص
٩٤/٠١/٢١
١
٠
خدایی برین اون کشور بده اون شهر بده گناهش کمتره تا حج رفتن و کمک کردن به دشمنای اسلام
C_RONALDO
C_RONALDO
٩٤/٠١/٢١
٠
٠
دقیقا:)
Mostafa_h
Mostafa_h
٩٤/٠١/٢٢
٠
٠
... جفتش بده! بدتر بودنش رو دیگه نمدونم!
j_seyedi
j_seyedi
٩٤/٠١/٢١
٠
٠
سلام..به نظر من یکبار حج عمره رفتن مشکل نداره..اخه الان دیکه کسی پول حج واجب هم نداره...این حرفا که میگن نرید واسه کسایی که سالی یه بار میرن حج عمره..من خودم کسایی رو میشناسم که هرسال میرن حج عمره....فیش ازاد میخرن و میرن..این جور افراد نباید برن حج ....خیلی از پیرمرد پیرزن ها هستن که ارزشونه برن حج پول حج واجب رو که ندارن مجبورن عمره برن...تازه برای حج عمره هم باید چندسال تو نوبت باشن...
Mostafa_h
Mostafa_h
٩٤/٠١/٢٢
٠
٠
من میگم یکی از راه های ممکن واسه اینکه نه سیخ بسوزه، نه کباب؛ اینه که مثه اسرائیلیها که فقط به پیرمرد، پیرزنای بالای شصت سال رو به بیت المقدس راه میدن، ما هم همین کارو راجع به مکه بکنیم. جوونا که میتونن صبر کنن! از اون سه و نیم میلیارد دلار، دو و نیم میلیارد دلارش رو هم بتونیم نگه داریم، یه گام به جلوئه دیگه! اونایی هم که هرسال میرن، اگه نذر خاصی هم نداشته باشن که به نظرم دیگه اصلا و ابدا نباید برن...
admincheh
admincheh
٩٤/٠١/٢٢
١
٠
همه ی این حرف ها رو زدین تا بشیم مثل اسرائیل ؟!ضمن این که تناقض بزرگی تو حرفتون هست شما ضامن عمر آدما هستین که تا شصت سالگی عمر می کنن ؟!( من خودم برای رفتن یا نرفتن تو این اوضاع موافق نیستم اما نمی تونم مانع مادرم شم که بعد از این همه انتظار حسرت دیدن بقیع و خونه ی خدا رو(اون هم فقط برای اولین و آخرین بار) تا آخر عمر به دلش بمونه. میشه مانع کسانی شد که ان بار حج واجب و عمره رفتن ، ضمن این که اگه ارونجا خریدی هم نشه در سفر عمره سود زیادی به اونا نمی رسه ، تمام سود از حج واجب است که یک فریضه ی واجب هست .باید فکری به حال تغییر اجرا کرد !)
Mostafa_h
Mostafa_h
٩٤/٠١/٢٢
٠
٠
خیر، سوء برداشت نشه. مسلما منظورم این نبود که از کار اسرائیلیها تعریف کنم یا بگم این عمل اونا خوبه. عرض من این بود که میشه این کارم کرد، که قطعا باز این حرف من یه سری نقص هایی هم داره، و قرار هم نیست که تصویب بشه. منم ضامن عمر آدما نیستم، ولی اگه واقعن بخوایم منطقی نگاه کنیم؛ انسان ها به طور طبیعی توی ایران، تا چهل سال که حداقل عمر می کنن دیگه؟ می مونه دو دسته: 1-) اونایی که مریضی لاعلاج دارن و احتمال زیادی هست که به زودی از دنیا برن 2-) اونایی که تا قبل از چهل سالگی، بر اثر یه سانحه، جونشونو از دست میدن. خوب، برای دسته ی اول مثلا میشه استثناء قائل شد، و من باب دسته ی دوم، قطعا تقدیر بر این بوده که این اتفاق بیفته، و اگه طرفی که از دنیا رفته آدم خوبی بوده باشه که اصلا اون دنیا به لقاء خدا میرسه، اگرم آدم خوبی نبوده باشه که یحتمل توی این دنیا هم علاقه ی چندانی به مکه رفتن نداشته. بنده گفتم که میشه یه سری استثنائاتی رو قائل شد حالا، ولی مثلا یه زوج جوون که تازه ازدواج کردن و میخوان زندگیشونو با تبرکی شروع کنن، خوب می تونن به جای مکه که فعلا چه بخواهیم و چه نخواهیم عربهای عربستانی بر اون حکومت می کنن، برن کربلا، مشهد، نجف! مگه حدیث نداشتیم که زیارت امام حسین خودش چند ده برابر زیارت خونه ی خداست؟ و من باب حج واجب هم که عرض کردم، افراد مسن تر رو که احتمالش هست که برای آینده دیگه وقتی نداشته باشن، میشه فرستاد. اون قضیه ی "مثل اسرائیلیها" رو در واقع برای این عرض کردم که بگم گاها از زور هم میشه استفاده کرد، چه زمانی؟ بیشتر در مقابل اونایی که تا حالا به قول شما ان بار رفتن و بازم میخوان برن. که البته واسه ی این قضیه هم که شما میگین، بنده می تونم بگم شاید یکی نذر داشته باشه ده سال پشت سر هم بره مکه، حالا هم آخرین سالشه. باز تا یکی بیاد توضیح بده که بیا و بعدن هم میشه تمومش کنی... هزار جور مصیبت دیگه هم هست. / من باب مادر شما هم امیدوارم قبول باشه و بهشون خوش هم بگذره، اما دلیل نمیشه که این قضیه رو کلا فراموشش کنیم. شما می فرمائین که سود چندانی از حج عمره به جیب عربستانیها نمیره، از عددش باخبرین؟ تا جائی که من می دونم ( که خیلی هم نیست ولی بدک هم نیست ) گفتن پولی که از راه حج به جیب عربها میره، سالانه سه ونیم میلیارد دلاره و فقط هم از ایرانیا! گمون نمی کنم یکی، دو سال تحریم حج و پرداختن به هزارجور کار ثواب و صواب خوب دیگه، اونقدرا هم سخت باشه... حتا واسه مامان بزرگ، بابابزرگها! اونا هم می تونن به یه عالمه کار مثبت دیگه تو مملکت خودمون بپردازن یا اگه خیلی دوست دارن برن زیارت، امام حسین همین جا کنار دست خودمونه! تازه اگه نخوام بگم مشهد کفایته! حرف واسه گفتن زیاد است و حوصله اش از این کامنت فراتر. مرسی از شما:))
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٤/٠١/٢١
٣
٠
100% با عمره مخالفم. خیلی زودتر از اینا باید این بحث تو ایران پیش میامد. آدم هر کاری میخواد بکنه باید یه حسابی با خودش بکنه و ببینه به چه قیمتی ؟ واقعا رفتن مکه و کمک به اقتصاد سعودی با این اتفاقات اشتباه محض هستش
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠١/٢١
٠
٠
:))))))))))همین پولارو ب خیریه ها بدین...ثوابشم بیشتره والا:)
م-نص
م-نص
٩٤/٠١/٢١
٠
٠
اقا الان من زودتر از اینا میگم..باید پاشیم تک تک اب شیرین کن های عربستانو بزنیم بترکونیم
Mostafa_h
Mostafa_h
٩٤/٠١/٢٢
٠
٠
?please explain how
Cold
Cold
٩٤/٠١/٢١
٢
٠
مراجع تقلید گرامی واسه بعضی از موضوع ها که خوب زود فتوا میدن...نمیدونم چرا خبری از فتوا و تحریم کردن حج عمره نشده!!
زهرا خدائی
زهرا خدائی
٩٤/٠١/٢١
٠
٠
چرا تو این مورد هم حکم دادن و ممنوع کردن :) ، از بچه های بالا به ما خبر دادن که ممنوعش کردن :))))))
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٤/٠١/٢٢
٠
٠
من تو سایت رادیو فردا خوندن آقای مکارم شیرازی گفتن نباید به خاطر یه عمل مستحب حیثیتمون رو زیر سوال ببریم. دمشون گرم :)
Mostafa_h
Mostafa_h
٩٤/٠١/٢٢
٠
٠
ولی من هنوز نخوندم که ایشون مستقیما از کلمه ی حرام استفاده کرده باشت. یه بار دیگه لازمه که بگم اگه کسی از علما فتوایی داده و دوستان در جریان هستن، بیان به ما هم بگن. مرسی!
Cold
Cold
٩٤/٠١/٢٢
٠
٠
جدا آقای مکارم همچین حرفی زدن؟...خیلی بعید بنظر می رسید اونم از جانب ایشون...واقعا دمشون گرم پس :)
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٤/٠١/٢١
٠
١
به نظر من ربطی نداره هرچیزی به جای خودش اگه یک سری چیزها واقعا از طرف تمام زائرای ایران رعایت بشه دیگه دشواری ای نمی مونه!
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠١/٢١
٠
٠
ببخشید ولی فکر میکنم اونطور که باید اخبار اخیر به گوشتون نرسیده درسته؟
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٤/٠١/٢٢
٠
٠
دوست عزیز میشه بگین اون دوتا نوجوونی که اون بلا سرشون اومده دقیقا باید چیو رعایت میکردن که نکردن؟؟؟
Mostafa_h
Mostafa_h
٩٤/٠١/٢٢
٠
٠
من هم همین سوال رویا خانوم!
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٤/٠١/٢٣
٠
٠
درسته من وقتی این کامنتو نوشتم هنوز از اخبار خبری نداشتم!فقط میتونم بگم خیلی تاسف باره!دیگه واقعا نمدونم چی باید بگم!:(
aaasaeid
aaasaeid
٩٤/٠١/٢١
٣
٥
به نظرم دوستانی که تا حالا تجربه بودن تو بقیع و حرم پیامبر رو نداشتن بهتره تو انجمن نظر ندن که باید تحریم بشه.
Cold
Cold
٩٤/٠١/٢٢
٣
٠
برین حاجی...شکم اونارو سیر تر کنین...تو همین حرم امام رضا هم میشه به چیزی که میخوایم برسیم
زهرا خدائی
زهرا خدائی
٩٤/٠١/٢٢
٢
٠
من نرفتم و خیلی هم دوست دارم که بقیع رو از نزدیک تر برم ، اما توهمچین شرایطی آبروی کشورم برام مهم تره ، حس خوب رو آدم میتونه تو همه جا تجربه کنه و به قول آقای کلد تو زیارت امام رضا هم به اون چیزی که بخوایم می رسیم .
هاچ
هاچ
٩٤/٠١/٢٢
٣
٠
بنده تجربشو دارم و میگم قطعا باید تحریم بشه.
Mostafa_h
Mostafa_h
٩٤/٠١/٢٢
٠
٠
با خانوم خدائی موافقم. ایشون می دونن که شرایط حال حاضر چجوریه... یه حساب دو، دو تا چارتا هم کردن، می بینن هنوز جوونن و وقت واسه اینجور کارا در آینده هم هست... حالا تو این یکی، دو سال نرن مکه... هیچی هم ازشون کم نمیشه، ای بسا ثوابم داشته باشه!
Mostafa_h
Mostafa_h
٩٤/٠١/٢٢
٠
٠
آقای داودی یه مقدار توضیح هم بدین که دوستان نیان نخونده بهتون منفی بدن! خوب اگه با تحریم مخالفین، نظرتونو کامل بنویسین که ما ببینیم واقعن دلیلی هم وجود داره که بگه نباید عربهای عربستانی رو تحریمشون کنیم! مرسی
Mostafa_h
Mostafa_h
٩٤/٠١/٢٢
٠
٠
لایک به خانوم هاچ.
صـ آ ل ح
صـ آ ل ح
٩٤/٠١/٢٣
٠
٠
حاجی احرام دگر بند ببین یار کجاست...
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٤/٠١/٢٢
٢
٠
قطعا نرفتن. به عنوان کسی که حج رفته میگن نرفتن. اونجا چیزی غیر از بقیه دنیا نداره. اون حال و هوای معنوی افسانه ای که ازش حرف میزنن هم برای 1 نفر از هر 100 نفر اتفاق میفته. خدا همه جا هست. فقط باید چشامونو بیشتر باز کنیم
Mostafa_h
Mostafa_h
٩٤/٠١/٢٢
٠
٠
تازه از نظر محیطی هم دارن سال به سال بیشتر گند می زنن به معماری اونجا! نمیدونم این مسیر دایره ای شکلی رو که دو سانتی کعبه رو هوا کشیدن واسه طواف ویلچریا و پیرمردا دیدین یا نه؟!! شنیدم دیگه وقتی از در وارد میشی، نمی تونی بلافاصله کعبه رو ببینی...
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٤/٠١/٢٢
٢
٠
رئیس سازمان حج و زیارت با افتخار اومده تو برنامه خبری زنده تلویزیون میگه ارزی که هر سال برای حج واجب فقط از کشور خارج میشه حدودا برابر بودجه عمرانی یک سال کشوره :|||
Mostafa_h
Mostafa_h
٩٤/٠١/٢٢
٠
٠
بالاتر هم بهش اشاره شد... گاهی وقتا موجوداتی میشیم که واقعا میشه رومون تحقیق کرد و به هیچ نتیجه ی منطقی و نظم فکری نرسید!
Cold
Cold
٩٤/٠١/٢٢
٠
٠
بعد ما در عجبیم که چطوری اونا به این جاها رسیدن!!! :\
Mostafa_h
Mostafa_h
٩٤/٠١/٢٢
٠
٠
واقعن!
radyab0
radyab0
٩٤/٠١/٢٢
٠
٠
نرین آقا نرید به مکه...من فکر میکنم که نه تنها ثواب نداره بلکه گناه هم داره
Mostafa_h
Mostafa_h
٩٤/٠١/٢٢
٠
٠
هوممم... + :))
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٤/٠١/٢٢
٠
٠
ای قوم به حج رفته...
Mostafa_h
Mostafa_h
٩٤/٠١/٢٢
٠
٠
هععیی...
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٤/٠١/٢٢
٢
٣
شما چه برید حج چه نرید عربستان و متحدانش پول دارن که به اهدافشون برسن درنتیجه ایدئولوژی پردازی نفرمایید
Mostafa_h
Mostafa_h
٩٤/٠١/٢٢
٠
٠
البته شما که علوم سیاسی خوندین قطعن بیشتر میدونین، ولی اگه میدونین لازمه برای افراد ناآگاهی مثل بنده توضیح بیشتری بدین. وگرنه من هم چنان فکر می کنم عربستان هرچقدرم که درمیاره، و هرچقدرم که به ما بی نیاز باشه، سه و نیم میلیارد دلار رقمی هست که بتونه یه فیل رو از جاش تکون بده. وانگهی، به نظرم بحث اصلا راجع به اونا نیست، درباره ی خود ماست! اگه تحریم حج واسه اونا واقعا هیچ ضرری نداشته باشه، برای ما ایرانیها که سود داره! غیر اینه که سالانه سه و نیم میلیارد دلار بیشتر تو کشور می مونه؟ مرسی!
م-نص
م-نص
٩٤/٠١/٢٤
٠
٠
بالا جوابتو دادم
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٤/٠١/٢٤
٠
٠
اعتقادات مردم رو که نمیشه قربانی دلیلهای آبکی شما کرد...بحث ایدِولوژیکه عزیزمن...وگرنه ازین سه ونیم میلیارد دلارها زیاد تو کشورمون حیف و میل میشه...برین جلوی اونا رو بگیرین...!!!
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٤/٠١/٢٤
٠
٠
بالا جوابتو دادم
j_seyedi
j_seyedi
٩٤/٠١/٢٤
٠
٠
: f_nietzsche واقعا حرفاتون درسته...فکر کردن با حج نرفتن همچی درست میشه...لایک..
Mostafa_h
Mostafa_h
٩٤/٠١/٢٥
١
٠
آخرم یه تحلیل به ما ندادین، جناب اخلاقی. فقط واسه نظرای ما صفت آبکی به کار بردین و فرمودین بریم کاری رو بکنیم که از دست شخص من ساخته نیست؛ اسم این کار چیه؟ ... بعله! به هرصورت، خوبه که با سیاست بنویسیم. موید باشین.
م-نص
م-نص
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
ای مغز متفکر که خودتم به خودت مثبت میدی...بشینیم نگاه کنیم؟؟نظرتون چیه؟؟شما از اون دسته افرادی تا سمبه پر زوره دستا به نشانه تسلیم بالایه....کلا من به شما توضیح دقیق نمیدم...هر کدوم از دوستان فکر میکرد بی تاثیره بیاد تا براش با هزاران دلیل توضیح بدم
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
جناب مصطفی عزیز...اگه قرار باشه حج تعطیل بشه بایئ نظر کارشناسی یه فقیه که عادل و اهل فن باشه لازمه نع ایدئولوژیهای شما...!!!
Mostafa_h
Mostafa_h
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
آقا محمدحسن با بنده که نبودین؟ چون من که خودم موافقم با تحریم حج . و من باب آقای اخلاقی هم من دیگه چیزی ندارم بگم. با توجه به سن و تحصیلاتشون، لابد یه چیزی می فهمن که میگن دیگه... بنده بحث رو باز کردم و تا اینجا نظر شخصی خودمو دادم، از اینجا به بعدش (گرچه کمی دیره) باشه با اهل فن و بزرگا، به قول جناب اخلاقی. مرسی:))
م-نص
م-نص
٩٤/٠١/٢٥
٠
٠
نه با شما نبودم
f_nietzsche
f_nietzsche
٩٤/٠١/٢٦
٠
٠
نص جا نت و چقد ساده ای ک فک میکنی من به مثبت و این جور چیزا اهمیت میدم...شما اگه حرفی برای گفتن داشتی همین الان میزدی جانم...!!!
2nyadideh
2nyadideh
٩٤/٠١/٢٢
٠
٠
منم نظرم رو نرفتنه.
Mostafa_h
Mostafa_h
٩٤/٠١/٢٢
٠
٠
مرسی :))
س.احمدی
س.احمدی
٩٤/٠١/٢٢
٠
٠
منم فکر میکنم یه مدتی تحریم کنیم بهتره. این جماعت زبون آدمیزاد حالیشون نمیشه.
Mostafa_h
Mostafa_h
٩٤/٠١/٢٣
٠
٠
یس. :))
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٤/٠١/٢٣
٠
٠
سخنان شیخ وهابی امام جمعه مکه علیه شیعیان؛ ای مسلمانان! گوش فرا دهید، جنگ ما با ایران و شیعه است! / به خدا سوگند، این جنگ تا زمانیکه این ها بر روی زمین هستند، ادامه دارد! / باید مثل صلاح الدین پیش از مبارزه با یهودیان و مسیحیان، با شیعه و ایران بجنگیم!//لینک خبر http://www.entekhab.ir/fa/news/197633
Mostafa_h
Mostafa_h
٩٤/٠١/٢٤
٠
٠
سکوت، یا فریاد؟ این بار، مسئله اینست!
S_SOHA
S_SOHA
٩٤/٠١/٢٣
٠
٠
آقا واجب که نیس... مستحب خدا زمین بمونه بهتره تا اینکه اجازه بدیم گند بزنن به حیثیت ایرانی و شیعه...
Mostafa_h
Mostafa_h
٩٤/٠١/٢٣
٠
٠
لایک:)
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٤/٠١/٢٤
٠
٠
سلام ... استفاده از واژه عرب مثل اين است كه قبول كنيم دايش هم مسلمان هستند . زود فراموش كرديم كه عربهاي عراق در محرم چكردن و ميليونها ايراني پياده را يك ساعت گرسنه نگذاشتن. اگر با آل سعود مشكل داريم اختصاصي نام ببريم و مواردي كه نام برديد واقعا جز آل سعود كسي مقصر نيست وقتي ميگوييد عرب يعني شامل مردماني كه در روستاي از شهرستان سبزوار هستند هم شامل مي شوند/ واما حج عمره اگر شركت حج عمره خصوصي مي‌بود قبل از اينكه پاي حجاج به ايران ميرسيد حج را ميبستند ولي الان دولتي است و كارمندانش از كجا حقوق بدهد
Mostafa_h
Mostafa_h
٩٤/٠١/٢٤
٠
٠
در مواردی حق با شماست. در موارد دیگه، اطلاع و فکری ندارم. :))
tanin
tanin
٩٤/٠١/٢٤
٠
٠
صددرصد نرفتن
Mostafa_h
Mostafa_h
٩٤/٠١/٢٤
٠
٠
بعله. فعلن که گویا حج رو نگاه داشتن تا موقع اعدام اون دو تا ...
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠١/٣٠
٠
٠
امام جمعه شهر تهران گفتن فعلا دست نگه دارند عاشقان...