خانه انجمن راز یک مطالعه ی خوب چیه ؟
٨٤٤
٥٠
m_fanaei

راز یک مطالعه ی خوب چیه ؟

راز یک مطالعه ی خوب  چیه ؟

متاسفانه آمار مالعه تو کشور ما خیلی پایینه ! به علاوه این که باید دید کتابایی که خونده میشه تا چه قدر تاثیر گذارن؟ در ضمن شاید کتاب خوب و مفید باشه اما تاثیر مناسب رو روی خواننده نذاره حالا یا به دلیل نگارش ضعیف یا زبان سنگین نویسنده ، یا به دلیل کم کاری خواننده و عمیق نشدنش روی موضوع مورد بحث کتاب !

شما چه پیشنهادی دارید برای اینکه یک مطالعه مفید داشته باشیم که لااقل همون مقدار کم مطالعه مفید و تاثیر گذار باشه؟

٩٤/٠١/١٥
نظرات کاربران
کد امنیتی
Samira
Samira
٩٤/٠١/١٥
٠
٠
خب چرا نظر منو حذف کردین :|
هاچ
هاچ
٩٤/٠١/١٥
٠
٠
سمیرا تو که پایه یکه وکیلی داری دیگه چرا حرف منشوری مکعبی میزنی! :دی
Samira
Samira
٩٤/٠١/١٦
٠
٠
به جون کندوهای شمال شرقی اروپا فونت انجمن کوچیک بود من اومدم گفتم چشمام سو نداره ننه بعدم نظرمو گفتم همین خخخ
m_fanaei
m_fanaei
٩٤/٠١/١٦
٠
٠
کتاب و نظر منشوری ؟!!! :))
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/٠١/١٥
٣
٠
مطالب مفید زیادن خیلی زیاد یابنده و جوینده و خواننده نیست! به علت پیشرفت علم هم فناوری کتاب خوندن خیلی پیشرفت کرده ولی استفاده نمیکنن خب خیلیا! و لحظه هاشون همینجوری سپری میشه شاید بهتره اینو بدونیم که واسه لحطه لحظه زندگیمون اون دنیا بازخواست میشیم که چه جوری سپری کردیم.. :)
m_fanaei
m_fanaei
٩٤/٠١/١٦
٠
٠
بله واقعا وقتمون رو هدر میدیم ولی چیکار باید کرد؟چه جوری باید کتاب رو چه الکترونیکی چه کاغذی و .. رو بین مردم جا انداخت ؟
مرتضی ت خ
مرتضی ت خ
٩٤/٠١/١٥
٠
٠
به نظر من کتابهای قطور رو که باید بخش بخش کنن هرکدوم توی یه کتاب. یه چیز دیگه هم به قول قرائتی طرف کتاب می نویسه ۴۰۰ صفحه بعد میشه اون رو تو ۴ صفحه خلاصه کرد. ولی در کل نرم افزار خیلی از کتاب کاغذی بهتره
m_fanaei
m_fanaei
٩٤/٠١/١٦
٠
٠
هرکسی نظری داره بله از یک جنبه هایی نرم افزار بهتره !
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٤/٠١/١٥
٢
٠
من شخصا از هر فرصتی استفاده میکنم. توی تاکسی، اتوبوس یا انتظار کشیدن های کاری و شغلی. اونقدری تنوع هست که بهانه ی "کتاب خوب" رو نیاریم... و فقط یک نکته خیلی مهم هم هست: آرامش روانی. دغدغه ها فرق کردند. الان فقط صبح تا شب تخت گاز میدوند واسه یه لقمه نون. حتی طبقه الف هم گرفتاری های خودشون رو دارند... آرامش روانی خیلی کمیاب که نه، نایابه. بهمین دلیل حوصله ها کم شده و سرانه مطالعه هم فاجعه!
m_fanaei
m_fanaei
٩٤/٠١/١٦
٠
٠
بله من هم همین کار رو میکنم حتی توی مترو که امکان خوندن کتاب نیست کتابای صوتی رو گوش میدم ( تو مترو جا برای خود آدم هم نیست وگرنه من روزی دو ساعت تو مترو هستم!! و کتابهای صوتی هم خیلی نیستن) دقیقا من جدیدا دنبال کتابایی هستم که آدم رو از دغدغه ها و گرفتاری های روزانه دور کنه، کتابایی که ادم توش عرق شه و به معنی واقعی کلمه لذت ببره :) چه کتابایی برای شما اینطوری بودن ؟( البته حالا که فکر میکنم تا چند سال قبل اکثر کتابا برام اینجوری بودن ولی حالا خیلی خیلی کم پیش میاد که کتابی من رو اینطوری کنه )
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٤/٠١/١٦
٠
٠
سلام ... يك قانون موفقيت 15 دقيقه اي داريم يكي از بندهاي آن اين است كافيست شما روزي 15 دقيقه راه برويد (آنگاه يك نفر اينقدر چشم انتظار نميماند)
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٤/٠١/١٦
١
٠
کتابهای شعر... شعرهای از مثلا جلیل صفربیگی، یغماگلرویی، سیدعلی صالحی... یا ترجمه های فارسی از هایکوهای زاپنی.
m_fanaei
m_fanaei
٩٤/٠١/١٧
٠
٠
اقای شمشیری ممنون :)
huna_aghighi
huna_aghighi
٩٤/٠١/١٥
٠
٠
پیشنهاد من روزی فقط نیم ساعت مطالعه آزاده....البته می شه بیشترم بشه...
m_fanaei
m_fanaei
٩٤/٠١/١٦
٠
٠
رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود :) بله از روزی نیم ساعت باید شروع کرد :)
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠١/١٥
٠
٢
کی حوصله کتاب های چرت الان رو داره. هرچی میخوای تو اینترنت هست دیگه
m_fanaei
m_fanaei
٩٤/٠١/١٦
٠
٠
کتابای خوب قدیمی رو بخونید :|
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠١/١٥
٠
٠
:/
امیر بهزادپور
امیر بهزادپور
٩٤/٠١/١٥
٤
٠
کتاب، خوب و بد، باید خونده بشه. خوندن هر کتابی مفیده بشرطی که روی اون تفکر هم باشه...هر چند قبول دارم که خریدن بعضی کتاب ها واقعا هدر دادن پول هست...ولی میشه از کتاب خونه استفاده کرد...
مهسـآ
مهسـآ
٩٤/٠١/١٦
٠
٠
دقیقننننننننننننننننننن
m_fanaei
m_fanaei
٩٤/٠١/١٦
٠
٠
بله من یه زمانی مثل شما فکر میکردم ولی حالا به این نتیجه رسیدم بعضی از کتابا فقط وقت هدر دادنه و از خوندن بعضی کتابا واقعا پشیمونم !
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٤/٠١/١٥
٠
٠
غیر از کتابهای درسی، مطالعه دیگه ای ندارم، مگر اینکه چی بشه...مثلا از مطلبش خیلی خوشم بیاد.....واسه همین نميتونم راهکاری بدم (:
m_fanaei
m_fanaei
٩٤/٠١/١٦
٠
٠
مرسی:)
م-نص
م-نص
٩٤/٠١/١٦
١
٠
باید کتاب و وارد این شبکه های اجتماعی کنید و بخش یخش ارائه بدین تا نسل تنبل ما افتخار بدن بخوننش:)
m_fanaei
m_fanaei
٩٤/٠١/١٦
٠
٠
با تشکر از نسل شما و صداقتتون :)))علاوه بر پیشنهاد شما بله اینکه یه معرفی وسوسه انگیز از کتاب تو شبکه های اجتماعی بشه هم میتونه خوب باشه :) یا مثلا برای حمایت از ناشر بخشا اول کتاب رو بذاریم بقیش رو نذاریم که هرکی جذب شد بره بخره و بخونه !
s_sali
s_sali
٩٤/٠١/١٦
٠
٠
واسه کتابای خارجی هنره مترجم به شدت مهمه. مثلا ترجمه های ذبیح لله منصوری یا خصوصا مرحوم استاد بهمن فرزانه محشرن . مثلا 100سال تنهایی چندین مترجم داره اما وقتی ترجمه ی مرحوم فرزانه رو آدم میخونه به شکل عجیبی دلپذیر میشه خوندن کتاب. در مورد آثار داخلی باید خیلی از نویسنده های بزرگ حمایت بشن.ناشرا باید حمایت بشن. قیمت کتاب خیلی بالاست.
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٤/٠١/١٦
٠
٠
موافقم! خصوصا که در بخش ترجمه های زبانهایی غیر از زبان انگلیسی به شدت دچار کمبود هستیم و به عنوان مثال بهترین نویسنده های آمریکای لاتین یا فرانسه هم حتی اغلب، آثارشون ابتدا به انگلیسی ترجمه شده و بعد نسخه ترجمه انگلیسیش رو مترجمین ما مجددا به فارسی برمیگردونن و مطمئنا این وسط وفاداری به متن کم میشه!
m_fanaei
m_fanaei
٩٤/٠١/١٦
٠
٠
بله واقعا چند وقت پیش کتاب صید قزل آلا در آمریکا رو خوندم محتواش اصلا معلوم نبود چی به چیه ! بله تا کتاب های خوب غیر انگلیسی بخواد به دست خواننده فارسی زبان برسه خیلی خیلی از زمان چاپ کتاب میگذره و همین باعث عقب موندن ما میشه شاید !!
s_sali
s_sali
٩٤/٠١/١٧
٠
٠
دقیقا درسته خانوم قاسمی و این خیلی ضعف بزرگی هستش. مطمئنا مترجم برای تمام زبانها زیاد داریم اما چون حمایتی صورت نمیگیره اونا هم وقت نمیذارن. چه نکته ی جالبی، وفاداری به متن... خیییییییلی ممنون :)
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠١/١٦
١
٠
شما میتوانید آمار مطالعه کشور را ب( 0 ) برسانید ،فقط کافیست نوشته های روی مغازه هارو هم نخوانید.
huna_aghighi
huna_aghighi
٩٤/٠١/١٦
٠
٠
خخخخخخخخخخ
m_fanaei
m_fanaei
٩٤/٠١/١٦
٠
٠
اتفاقا یه استادی داشتم که میگفتن حتی نوشته روی پاکت سیگار رو هم از دست ندید ! حتی این فرصتای کم برای مطالعه رو !!!
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠١/١٦
٠
٠
ب نظر بنده اوهایی ک میخواهن مسولیت کاری رو بر عهده بگیرن باید اهل مطالعه باشند...مقام معظم رهبری: اگر اهل مطالعه نیستید مسئولیت قبول نکنید)
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠١/١٦
١
٠
ب نظر بنده باید مطالعه زیاد باشه.....متناسب با عقاید مون کتاب مطالعه کنیم تا ب کاممون خوش بیاد ...(الته برای تحقیق فرق داره)....و اینکه میتونیم مثل حضرت آقا عمل کنیم ک کتابهای زیادی رو مطالعه کردن..ما هم باید مطالعه رو زیاد کنیم تا برامون مفید باشه...{{{ی روز داماد حضرت آقا کتابخانه ایشون رو میبینن و میگن :شما اینهمه کتاب رو خوندین.چ جوری آخه؟...حضرت آقا جواب میدن :بله .شبی فقط ده دقیقه قبل از خواب وقت گذاشتم و کتاب خوندم.}}}..///////نمیدونم جواب کاملی دادم یانه راستش همین ب ذهنم رسید ک بگم.
m_fanaei
m_fanaei
٩٤/٠١/١٦
٠
٠
بله هرکس بر اساس علاقه و نیازهاش کتاب میخونه :) و وقتی هرکس مسیولیتی قبول میکنه حتما باید مطالعه تو اون زمینه رو افزایش بده.. مرسی که نظرتون رو گفتین خیلی هم خوب بود :)
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٤/٠١/١٦
٠
٠
من فقط اینو می دونم که به خود شخص بستگی داره! کتاب خوندن هم نوعی علاقه س! و اگه علاقه واقعی بهش باشه حتما فرد میره دنبالش ...
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٤/٠١/١٦
٠
٠
سلام ... كساني كه يه قول خود هيچ علاقه‌اي به كتاب خواني ندارند ولي شاهديم هر روز يك جزء قرآن را ميخوانند آيا آنها درست ميگويند؟
m_fanaei
m_fanaei
٩٤/٠١/١٦
٠
٠
بله :) ولی من بیشتر منظورم افرادی هست که علاقه چندانی ندارن و همونا سرانه مطالعه رو پایین آوردن ! مثلا من یکی از برادرام از هفت سالگی عاشق کتاب بود و حتی از کتابخونه پدرم کتاب برمیداشت و میخوند :))) اون یکی برادرم یه کتاب سی صفحه ای رو یه سال طول میشکه تا بخونه :))) کسایی که به کتاب علاقه دارن تکلیفشون مشخصه ولی اونایی که علاقه ندارن رو چطور باید علاقه مند کرد؟ هدی جان باید چیکار کرد؟
m_fanaei
m_fanaei
٩٤/٠١/١٦
٠
٠
آقای روشناوند فکر کنم منظورتون روخوب متوجه نشدم! ولی قران بدون تفکر هیچ فایده ای نداره چیزی که خود خدا تو قرآن هم بارها اینو گفته آیا نمی اندیشید؟ :)
2nyadideh
2nyadideh
٩٤/٠١/١٦
٠
٠
هیچی واللا... من خودم عشقی کتاب میخونم (^_^)
m_fanaei
m_fanaei
٩٤/٠١/١٦
٠
٠
منم مثل شما :))
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠١/١٦
٠
٠
البته قیمت کتابا واقعا بالاس......کتابخونه هم ک...
m_fanaei
m_fanaei
٩٤/٠١/١٦
٠
٠
بله خیلی زیاده من فقط تو نمایشگاه ، کتاب میخرم با بن دانشجویی خودم و دوستام و برادرم :)) برای یکسالم کتاب میخرم :)) خیلی قیمتا بالاس خیلی :|
m-aminfar
m-aminfar
٩٤/٠١/١٦
٠
٠
من کتابخونه عضوم. به نظرم خیلی وقتا داستان اون کشش رو نداره و بعضی وقتا تکراریه
m_fanaei
m_fanaei
٩٤/٠١/١٦
٠
٠
بله من الان هم کتابخونه محل عضوم هم کتابخونه دانشگاه ولی خیلی وقتا کتابایی که مخیوام رو ندارن !! با اینکه دانشگاه معتبری هم هست :|| داستان ها هم بعضی وقتا سوژش تکراریه و به قول شما کشش نداره و آدم رو جذب نمیکنه !!
m_fanaei
m_fanaei
٩٤/٠١/١٦
٠
٠
اصلاحیه:میخوام
f_yazdi
f_yazdi
٩٤/٠١/١٧
٠
٠
بستگی داره چه کتابی رو انتخاب کنی برای خوندن مثلا این رمانهای ایرانی متاسفانه چیزی نداره جز مطالب کلییشه ای و عشقای پر از اغراق و غیرقابل باور که با داستانهای روسی اصلا قابل قیاس نیستن...
f_yazdi
f_yazdi
٩٤/٠١/١٧
١
٠
تو رو خدا کتابای خوب بخونید هر کتابی رو برای مطالعه ش وقت نذارید...
m_fanaei
m_fanaei
٩٤/٠١/٢٠
٠
٠
منم همین رو میگم، عضی کتابا وقت هدر دادنه واقعا
rezaei
rezaei
٩٤/٠٢/١٠
٠
٠
یه کتاب خوب معرفی کنید