خانه انجمن ارتباط سالم
٧٤٢
٩٤
niloufar_abi

ارتباط سالم

ارتباط سالم

یک ارتباط سالم رو چطور معنا می کنین؟ (از نظر روحی، اجتماعی، اخلاقی و شخصیتی)

٩٤/٠١/١٠
نظرات کاربران
کد امنیتی
Vania
Vania
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
منظور از ارتباط چه جور ارتباطیه؟ارتباط بین دوتا هم.جنس؟یا جنس مخالف؟
niloufar_abi
niloufar_abi
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
هر دوش! تو چی فکر می کنی وانیا؟
Vania
Vania
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
در مورد ارتباط بین همجنس یا همون دوستی که تو روایات هم زیاد داریم.اینکه حقوق هم رو رعایت کنن.احترام هم رو داشته باشن. به قول امام علی تمام محبتت را نثار دوستت کن اما به طور کامل به او اعتماد نکن.دلیل این گفته هم که کعلومه.دیگه اینکه ارتباط نباید طوری باشه که افراد خیلی به هم وابسته بشن.درغیاب همدیگه هم هوای همو داشته باشن.
niloufar_abi
niloufar_abi
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
آره اما میخوام بدونم ارتباط سالم ارتباطیه که در چنددرصدش "شادی" مهمه و لازم؟
Vania
Vania
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
خب شادی بنظرم اصل مهمیه تو یه ارتباط. درواقع باید بگم اصل اول رضایته طرفین تو یک ارتباطه.و این رضایت نهایتا منجر به شادی میشه. وقتی هردو طرف از ارتباطشون راضی باشن متعاقبا شاد هم هستن چون هرکدوم حقوق اون یکی رو رعایت میکنه وسعی در حفظ ارتباط داره و این بنظرم یه ارتباط سالم میشه.و اگه بخوام درصد بگم شاید بشه گفت 80 یا حتی90 درصد شادی مهمه..اون 10، 20 درصد هم واسه مواقعیه که ممکنه دلخوری چیزی پیش بیاد.
Vania
Vania
٩٤/٠١/١٠
٣
١
ارتباط بین جنس مخالف هم که خب محدودیت داره دیگه..و اگر منظور دوستی باشه که از اساس اشتباهه
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٤/٠١/١٠
٣
٠
چرا از اساس اشتباه باشه؟
niloufar_abi
niloufar_abi
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
آره. چرا؟
Vania
Vania
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
به به اولین منفی هم که به اسم خودم خورده!خخخ
Vania
Vania
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
ببینین ما دوجور ارتباط رو میتونیم تعریف کنیم یک ارتباط انسانی.مثل ارتباط بین من و مثلا یک راننده تاکسی یا استاد و معلمم یا مثلا یک همکلاسی توی کلاس. ارتباطی که صرفا بخاطر رفع نیازهای روزمره بوجود میاد و توجهی به جنبه ی جنسیتی طرف مقابل نداریم و چندان مهم نیست. که خب تو همین ارتباط ها هم باید جانب احتیاط رو داشت و حریم هارو حفظ کرد. خب این ارتباط یه ارتباط خیلی معموله و مشکلی هم معمولا پیش نمیاره...جهت طولانی نشدن ادامه کامنت بعد خخخ
Vania
Vania
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
اما نوع دیگه ای هم هست از ارتباط که میشه گفت کاملا بر مبنای جنسیته..قبش یه چیزو بگم.ما معمولا میگیم دوست و دوستی اما تو همچین موقعیتایی میگیم دوستی با جنس مخالف یا دوست پسر و دوست دختروهمین خودش نشون میده این ارتباط نوعش متفاوته و نمیشه همون معیارها را براش در نظر گرفت. و اما اشتباه بودن این ارتباط هم برمیگرده به تفاوتهای بین دختر و پسر..تو دوره نوجوونی و اویال جوونی افراد اکثرا دنبال هیجان و کشف اند و کنجکاو حتی کنجکاو در مورد جنس مخافشون.در نتیجه خواسته یا ناخواسته یا به تحریک بقیه دوستانشون حتی شده برای تجربه وارد ایتجور رابطه ها میشن. و این رابطه چون یه چیز جدیده اولش براشون جالبه.کم کم شور و شوق زیادی هم ایجاد میکنه براشون. و بعد هم ممکنه تبدیل بشه به یک عشق آتشین. که سه تا ویژگی مهم هم داره یکی جاذبه جسمی و جنسی، یکی کشش عاطفی و بعدش هم قرار ملاقتهایی که پنهانی اتفاق می افتند.
Vania
Vania
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
و حالا بعدش یه دختر داریم با تمام احساسات دخترانه اش، زود وابسته شدن هاش، و ... و احساس و عشقی که تماما باهاش وارد اون رابطه شده . و ازون طرفم پسری که اومده جلو شاید فقط صرف تجربه و حالا گیر کرده تو این رابطه.خب وابستگی ها هست. احساساتی که خرج میشه هست.احساستی که باید بذاریش واسه اهلش نه هرکسی. در اغلب موارد هم بعد یه مدتی حالا بعضا طولانی بعضی کم این ارتباط بهم میخوره . بعدش یه دنیا مشکلات هست که آوار میشه رو سر اون دختر و پسر.از افسردگیگرفته تا اختلالات و حتی ترس اینکه خانواده متوجه بن. و حتی بدتر اگر اون فرد بخواد ازدواج کنه مدام این ترس رو خواهد داشت که همسر آینده اش متوجه بشه..یا اینکه اون ارتباط اولیه و عشق اول چون براش عزیز بوده.همش دنبال اینه که تو همسر خودش چیزهایی شبیه اون پیدا کنه و مایسه میکنه و اگر اینطور نباشه زندگیش سرد میشه. حتی ممکنه بعد از شکست یه ارتباط برای جبران دست به کارهای خطرنام تر مثل خودکشی بزنه یا اینکه روابط بیشتر و بیشتری رو شروع کنه.
فاطمه خانووم
فاطمه خانووم
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
لایک وانیا وابستگی به کسی واسه کنجکاویش اومده جلو مرگباره
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
و اگه اون "اهلش " که تو ازش حرف می زنی هیچوقت پیدا نشد چی وانیا؟ بازم باید احساسات رو کتمان کرد؟ خفه شون کرد؟ من خوب یا بد این ارتباطات رو تایید یا تکذیب نمی کنم چون همه ارتباطات مثل هم نیست و نمیشه همه رو یه مدل قضاوت کرد.فقط دنبال جوابهای مختلفم.
Vania
Vania
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
نه هیچوقت..اتفاقا با کتمان یا سرکوب احساسات مخالفم..اینجاس که اگر اون اهلش پیداش نشد منِ جوون یا یه نوجوون باید یاد بگیره احساساتش رو کنترل کنه..چیزی که متاسفان بنظرم چندان تو جامعه و خانواده بچه ها یاد نمی گیرن..خصوصا خانواده خیلی نقش مهمی داره..اگر اون محبت و احساساتی رو که فرزند نیاز داره بهش بده و درکنارش یاد بده به بچه اش که مدیریت داته باشه رو احساسات وضع خراب نمیه..نمیشه که بگیم چون اون اهلش نیست یا پیدا نشد پس ما مجازیم بریم از را هنادرست..مثل این میمونه من بگم خب پول ندارم.کارم که نیست.تورمم هست پس من چون راه حل خوب ندارم میرم دزدی میکنم..هرکاری رو باید از راهش وارد شد..(وأتو البیوت من ابوابها: و از در وارد خانه شوید..!)
niloufar_abi
niloufar_abi
٩٤/٠١/١١
٠
٠
بنظرت تا کی میشه کنترلش کرد؟
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
ارتباطی که شرایط طرفین بدرستی در نظر گرفته بشه. اصلا دختر و پسر بودنش منظورم نیست و کلا دارم از ارتباط حرف میزنم... هر جای دنیا یه شرایطی داریم... مثلا دو همکار در پاریس یه جوری میتونن ارتباط سالم داشته باشن که اگر مشابه همون روابط در مثلا عربستان باشه یقینا مشکل میخورن؛ پس جغرافیا خیلی مهمه و باورها و آیین. اینم انجمن خیلی خوب و آموزنده ای هستش....
neyosha
neyosha
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
هوووم موافقم :))
niloufar_abi
niloufar_abi
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
چطوری روند سالم بودنش مشخص میشه آقای شمشیری؟
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
با آرامشی که طبعا باید سهم هر دو طرف باشه... آرامش روحی، روانی، جسمی... و باز هم بسته به باورهای طرفین، همین توقعت و آرامشها تعاریف جداگانه دارند.. آرامش روانی برای یک پسر 12 ساله اهوازی با یک مرد 50 ساله تهرانی فرق داره؛ همینطور تفاوت ملیت ها، باورها و اعتقادات. پس یک امر نسبی هستش. و زمانیکه طرفین سعی میکنن همدیگه رو تغییر بدن و به شکل دلخواه خودشون در بیارن به مشکل میخورن و رابطه از حالت سالم ش خارج میشه اتوماتیک. تا اینجا همش منظورم روابط هم جنس ها بود؛ چنانچه روابط عاطفیِ دو غیرهمجنس رو هم در نظر بگیریم بسیار پیچیده تر میشه و سعی و دقت و "گذشت" بیشتری لازم داره... :-))
Vania
Vania
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
درسته این تغییر دان خیلی مهمه.نباید بخوایم همدیگرو تغییر بدیم و طوری رابطه رو در بیاریم که فقط مورد رضایت خودمون باشه
niloufar_abi
niloufar_abi
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
آرامش رو کاملا موافقم اما چطوری میشه ایجادش کرد؟ همه که مثل هم نیستن و خیلی وقتها هست که ناآگاهانه همدیگه رو به سمتی که دوست دارن هدایت می کنن و در روابط غیرهمجنس چطور آقای شمشیری؟
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
امروز از اون روزاست که میتونیم علاوه بر فان و سرگرمی، یه چیزی هم یاد بگیریم از همدیگه... مرسی گروه خوب و مهربون و با دانشِ نیلوفر آبی :-))
niloufar_abi
niloufar_abi
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
ما ممنونیم از شما :)
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
اگه منظورتون همجنسه ک من کلا اهل رفیق نیستمو ۲۴ ساعت یا تو خونم یا محل کارم و یا باشگاه اصلا هیچگونه رفیق فابریکی ندارم ک بخوام راجب دوستی نظر بدم.
niloufar_abi
niloufar_abi
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
واقعا؟ خب این که خیلی بده! مراقب خودتون باشید هااا
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
چرا باید مراقب خودم باشممم؟؟
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٤/٠١/١٠
١
٠
چون داشتن دوست خیلی مهمه! اگه نداشته باشی خیلی تنها و آسیب پذیر میشی و خیلی غمگین! کسی نیست که باهاش شادیها و غصه هاتو قسمت کنی و ازش یاد بگیری و بهش یاد بدی و باهاش رشد کنی و کلا به نظر من آدما بدون دوست، نصفه نیمه ن.
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
دوست خوبی پیدا نمیشه. هر دوستی پیدا میشه باید زندگیتو پاش بزاری.
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
اوه! چه ناامیدانه و مطمئن! نه علی آقا. اشتباه نکنید. آدم خوب هم پیدا میشه. دوست خوب هم پیدا میشه. فقط کافیه کمی خودباوری و اتکا به نفس داشته باشید و به خدا تکیه کنید. حتما پیداش می کنین. :)
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
کلا تنهایی بیشتر بهم خوش میگذره دوست نمیخوام چ خوبش چ بدش حوصله هیچکیو توزندگیم ندارم والااا
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٤/٠١/١١
٠
٠
آدمیزاد به هرحال اجتماعی آفریده شده. امیدوارم نگاهتون به زودی تغییر کنه و یکی از اون دوستای فابریک گیرتون بیاد که به این روزهای نداشتن رفیق، بخندید. :)
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
اگه منظورتون غیر همجنسه ک من بازم همچین دوستی ندارم و نمیتونم راجبش نظر بدم خخخخخ. رابطه من با غیر همجنس تو خونوادس و تو همین جیم و یا نرم افزار های اجتماعی ک در همه اینها احترام طرفین بشدت رعایت میشه و هیچ حریمی شکسته نمیشه. نه تو خونواده ن تو سایت ونه توی اپ های اجتماعی.
niloufar_abi
niloufar_abi
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
:|
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
این :| چرا دیگهههه؟
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
چون ارتباط مجازی یه ارتباط کامل نیست و نمیشه روش نظر داد واسه همین نوشتم :|
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
اهااا
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠١/١٧
٠
٠
:////
m_fanaei
m_fanaei
٩٤/٠١/١٠
٢
٠
ارتباطی که در طول اون و در آخرش طرفین مشکلات روحی جسمی و ... پیدا نکنن ! و هر دو طرف به عقاید هم احترام بذارن و دیگه اینکه فقط مصلحت خودشون رو در نظر نگیرن :)
niloufar_abi
niloufar_abi
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
آفرین! این مشکلات روحی و جسمیو خیلی خوب اومدی! چطوری؟ میشه بیشتر توضیح بدی مهساجون؟
m_fanaei
m_fanaei
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
اگه خودخواهی هامون رو کمتر کنیم ، به فکر مصالح طرف مقابل هم باشیم و فقط خودمون و مصالحمون رو در نظر نگیریم ، احتارم همدیگر نگه داشتن ، درک متقابل ، رفیق سختی ها و خوشی ها بودن ، رد نشدن از حدود و ....
imanhkt
imanhkt
٩٤/٠١/١٠
٢
٠
ارتباط سالم ارتباطی هست که منم توش باشم :D
بهمن بهمنی هستم
بهمن بهمنی هستم
٩٤/٠١/١٠
٢
٠
ارتباط ناسالم ، ارتباطی که من توش نباشم :)!
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
باز یک کامنت انفجاری از مهندس ایمان! // خیلی مخلصیم جناب بهمنی... :-))
niloufar_abi
niloufar_abi
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
آقای مهندس :دی اینم از اون کامنتای عالی انفجاری بود. :)
niloufar_abi
niloufar_abi
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
بعله آقای بهمنی! مهندسا اینجورین دیگه! هرجا نباشن یه پای قضیه میلنگه کلا :)
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
خیلی سوال سختیه..... مثلا در مورد همجنس که خوب همه نوع دوستی میشه مثلا ممکنه افکارهامون از زمین تا آسمون باشه ولی باز هم اگه بخوایم میتونیم ارتباطی سالم داشته باشیم..... در مورد غیر همجنس ارتباطی سالمه که احترام طرفین حفظ بشه،مثلا تو محیط کار با دانشگاه باید ارتباط ها فقط در مورد کار باشه...اما اگه منظور دوستی باشه که حرفی واسه گفتن ندارم.
niloufar_abi
niloufar_abi
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
ولی من میخوام ریزتر وارد بشیم مثلا اینکه در یه ارتباط سالم چه مرزهایی باید رعایت بشه و چطور میشه اصلا فهمید که سالمه یا نه؟ مثلا اگه یه ارتباط همیشه شاد باشه سالمه؟
فاطمه خانووم
فاطمه خانووم
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
احترام.آرامش.فهمیدن حرف و احساس.همدلی .همدردی.در دسترس بودن.یکم جوابش سخته توضیحش سخته.اینایی که گفتم باید دو طرفه باشه.ی جورایی نباشه میرن رو اعصاب هم باید بیخیال این آدما شد.واینکه من خودم به شخصه خیلی وقتا حرف طرف مقابلمو نمیفهمم وناراحتش میکنم.وایضا طرف مقابلمم همینطور.باید یک علاقه ای هم باشه تا از هم دلگرفته شدن بتونن حلش کنن.دوستیه دیگه باید واسش مایه گذاشت.
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
چه آیتمهای خوب و کاربردیی رو نام بردی فاطمه جان. آره حتما باید دوطرفه باشه ولی منظورت از روی اعصاب هم رفتن چیه؟ آخه بعضی از عیب ها قابل چشم پوشین اما بعضیها نه! و من میخوام بدونم مثلا چه معایبی هست که نمیشه تحملشون کرد؟
فاطمه خانووم
فاطمه خانووم
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
ریز ترین مثال رو میزنم هدی جان وقتی من از یک کلمه یا یک حرکت رفتاری خوشم نمیاد چرا باید دوستم اونو انجام بده.مثلا بامزس؟ یا شوخیه؟ نکن عزیز من دوست نداره احترام بزار و درست رفتار کن...امیدوارم واضح گفته باشم.من در یک انجمن دیگر هم گفتم هدی جان که خیلی رک به طرفم میگم این حرفو دیگه تکرار نکن اگه تکرار کرد تا نهایتاً 3 باره...... میزارمش کنار. دوست میخوام، کسی که رو اعصاب باشه لازم ندارم.
niloufar_abi
niloufar_abi
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
آخه اگه همیشه بخوایم طرف مقابل رو کنترل کنیم و هی بگیم چرا اون باید اینکارو انجام بده که خودمون اذیت میشیم! به نظرت بهتر نیس از خودمون شروع کنیم و ظرفیت خودمونو ببریم بالا تا دوستامونم حفظ کنیم و خودمونم اعصاب راحتتری داشته باشیم؟
فاطمه خانووم
فاطمه خانووم
٩٤/٠١/١١
٠
٠
من ی عالمه دوست دارم که همونقدر احترام میزارم به همون اندازه انتظار دارم ازشون. :)))
Mohammad-E
Mohammad-E
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
ارتباطی که ارزش و احترام همدیگرو رعایت کنن و حد و حدود و نشکونن ، ا
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
ارزش و احترام. درسته ولی کافی هم هست؟
faranak_b
faranak_b
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
سخته... :))
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
سخته :)
فو فا نو
فو فا نو
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
به کارایی که به ضرر طرف مقابلت نیس..یا حداقل فایده اش بیشتر ضررشه گیر ندی :| ..عوضش اونایی که به ضررشه رو با ارامش جوری باش راه بیای که بتونه عوض کنه و بهتر شه..که بتونه بیشتر بخنده و از زندگی لذت ببره..کلا اقا خنده رو نباید از رو لب طرف مقابلت محو کنی..البته خنده ای که به ضررش نی..والسلام
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
گیر ندادن! اوومم راست میگی. و آرامش برای انتقال انتقاد! اینم عالیه! خنده بر لب آوردن هم خوبه. اما پس خودت چی؟
فو فا نو
فو فا نو
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
خب بقیه هم باید یاد بگیرن با من اینجوری برخورد کنن دیگه :دی ..که متاسفانه هنوز دور و وریام یاد نگرفتن..ولی من چون میدونم این کار درسته سعی میکنم انجام بدم همیشه تا جایی که بتونم..شاید اونام از من یاد گرفتن ..هعی..
s_sali
s_sali
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
توقع بیجا ایجاد نکنیم (واسه هر دو نوعش
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
میشه بیشتر توضیح بدید؟
s_sali
s_sali
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
عامیانه ش میشه تیریپ الکی بر نداریم و جو گیر نشیم.توهم نزنیم.نه گفتن بلد باشیم. همونی که هستیم باشیم. من دیدم تو رابطه با جنس مخالف بعضیا به خاطر اینکه دوستی سر بگیره خودشون رو بیشتر از اون چیزی که هستن نشون دادن! خوب این توقع ایجاد میکنه. تو یه دوستی اجتماعیِ ساده طرف فقط به خاطر اینکه به خودش و اطرافیانش ثابت کنه میتونه! تیریپ فرهاد برداشته (این توقع ایجاد میکنه) و وقتی طرف باورش کرده اون همه چیو کات کرده. تو محیطی مثل دانشگاه دیدم طرف یه احوالپرسیه ساده رو حمل بر عشق کرده و توهم زده که منظوری هست! و این قصه سر دراز دارد. در دوستی با همجنس: یکی از دوستام واسه کسایی که هیچوقت کنارش نیستن همیشه بوده و توقع ایجاد کرده که وظیفه داره همیشه باشه و 1بار که نیست اونا شاکی هم میشن! کاری که دوست نداره رو به خاطر خوشایند دوستاش انجام میده. اگه کسی ازش بخواد قول بگیره نمیتونه بگه اون تایم کار دارم. کلا توان نه گفتن رو نداره و الی آخر... من همیشه باهاش بحث دارم سر این جریانات! من میگم راحت و با رعایت احترام متقابل حرفمون رو بزنیم تا توقع ایجاد نکنیم. تا اورجینال خودمون باشیم نه یه آدم فیک که بلاخره معلوم میشه دروغ گفتیم!
فاطمه خانووم
فاطمه خانووم
٩٤/٠١/١٠
١
١
یس:)مفید و مختصر
niloufar_abi
niloufar_abi
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
آفرین! این نقش بازی نکردن و خود بودن رو به هر قیمتی قبول دارم! مرسی :)
فو فا نو
فو فا نو
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
متوجه نمیشم..یعنی هر کی از خودش برای بقیه بزنه یعنی صرفا خواسته خودشو بهتر نشون بده و واسه خوشایند بقیه بوده؟ اونوقت یعنی یه ادم نمیتونه واسه خوشحالی بقیه از خودش بزنه و خودشم خوشحال باشه چون کار مفیدی کرده ؟البته نه برای هر کاری هم..در کل به نظرم نمیشه حکم کلی داد..شاید بعضیا واسه خوشایند بقیه نه گفتن بلد نباشن ولی بعضیام بعضی وقتا واسه خوشحال کردن بقیه و خودشون نه گفتن بلد نیستن نه برا بهتر نشون دادن خودشون :-/
niloufar_abi
niloufar_abi
٩٤/٠١/١٠
١
٠
فوفانو جوابت رفت دنباله نظر آقای کلد :)
s_sali
s_sali
٩٤/٠١/١١
١
٠
خانوم فو فا نو من اسم اون چیزی که شما فرمودین رو از خود گذشتگی میزارم که در جاهایی خوبه، البته زیادش حتی به نیت نیکی کردن خطرناکه. پاسخ خانوم قاسمی خیلی کامل بود. ممنون
فو فا نو
فو فا نو
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
من که اخرم نفهمیدم که ادم باید چه کنه که نه به خودش صربه بزنه نه دیگران :| ..هر راهکاری داده میشه فقط برای یه طرف قضیه صدق میکنه..اگه از خودمون برا بقیه نزنیم نمیتونیم کمک بقیه کنیم..اگه از خودمون بزنیم توقع ایجاد میشه..اگه سعی کنیم حقوق طرف مقابلو تمام و کمال انجام بدیم ولی چون اون تمام و کمال انجام نمیده باز دشواری پیش میاد..اخرش چه باید کرد؟هر کاری میکنی یا افراط میشه یا تفریط چون ما نمیتونیم دیگرانو کنترل کنیم ..چون تو چشم طرف مقابل حتی اگه داریم کاری که درسته رو انجام میدیم و متعادله ، کارامون یا تفریط به نظر میاد یا افراط..
Cold
Cold
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
فقط کافیه هردو طرف حرف همدیگه رو بفهمن...مشکلات همو درک کنن ،شرایط همدیگه رو بپذیرن ،در حد توان طرف مقابل ازش توقع داشته باشن...میدونم یه حالت شعاری داره حرفم ولی خوب اگه ایجوری باشه مطمئن باشین اون رابطه رو با تبر هم نمیشه قطع کرد :))
فو فا نو
فو فا نو
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
شعاری نیس ولی برا خانواده کمیابه..چون درک متقابل خیلی کم پیش میاد توش -___-
niloufar_abi
niloufar_abi
٩٤/٠١/١٠
٢
٠
تعادل فوفانو جان. تعادل! و یادت باشه تو قرار نیست کسی رو تغییر بدی! قراره که با کمک به خودت، به دیگران هم کمک کنی! همونطور که آقا صالح گفتن اگه ما با خودمون روراست باشیم با بقیه م روراستیم. همین. یعنی اگه خودت دلت میخواد واسه کسی کاری کنی بکن اما اگه دلت نخواست هم زیر بار زور نرو تا جایی که می تونی. خودت باش تا جایی که میشه. :)
niloufar_abi
niloufar_abi
٩٤/٠١/١٠
١
٠
اما همیشه که نمیشه حرف همدیگه رو فهمید! به نظرم این در سطوح خیلی بالا امکانپذیره و به این سادگیها نیست. مثلا آدما باید سالها باهم معاشرت و زندگی کنن تا همسو بشن و هیچ دو آدمی که همه میدونیم شبیه هم نیستن و شاید خیلی وقتا نتونن خودشونو جای طرف مقابل بذارن! و در اینصورت چطور میشه شاد کرد رابطه رو؟
فو فا نو
فو فا نو
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
هدددیییییییییییییییییی :* ..ممنوووووون خیلییییییییییی...یه بار دیگه کمکم کردی :)
niloufar_abi
niloufar_abi
٩٤/٠١/١٠
١
٠
خوشحالم که تونستم کاری کنم عزیزم :)
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
یه ارتباط سالم ارتباطی هستش که هیچ عذاب وجدانی در رابطه با اون رابطه نداشته باشیم پشت همین جمله جملات زیادی پنهان شدند!
niloufar_abi
niloufar_abi
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
عذاب وجدان؟ منظورت برای روابط پنهانیه؟
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
نه عزیزم مثلا کسی که در اینده بخاد زندگی بی دغدغه ای داشته باشه و از اون طرف هم بخاد اینجور ارتباطات داشته باشه بلاخره یه جور ترس توام با عذاب وجدان همیشه باهشه یا مثال های مختلف ولی همیشه تو روابط غلط واسه 2 طرف به خصوص به خصوص به خصوص دختر خانوم ها همیشه یه ندای ذهنی ازار دهنده وجود داره حالا به هر دلیلی...
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٤/٠١/١١
٠
٠
عذاب وجدانه یا دلبستگی و وابستگیهای ذهنی به نفر قبلی؟
م-نص
م-نص
٩٤/٠١/١١
٠
٠
چ نوع رایطه ای؟؟پدر و فرزند؟؟؟مادر و فرزند؟؟دو تا دوست؟؟؟دو تا همکار؟؟زن و شوهر؟؟اینا هر کدومش میتونه هزاران فرق داشته باشه....ولی در کل:رابطه ای سالمه که فردا روز جلو خدا شرمنده نشیم(همش هم مشکلات اخلاقی و فساد نیست؟میتونه کم کاری یا بی توجهی یا هزاران چیز باعث شرمندگی بشه)
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٤/٠١/١١
٠
٠
رابطه، رابطه س و فکرنمیکنم اساس سالم یا ناسالم بودنش فرقی بکنه (البته من به حوزه محرمیت یا نامحرمیت وارد نمیشم و کلیت رو میخوام) اصول اساس یک رابطه سالم در هر مورد چیه؟ آیا یک رابطه سالم یک رابطه الزاما شاد هست؟چطور میشه فهمید که رابطه سیر صعودی داره یا نزولی؟ که دلها دارن به هم نزدیکتر میشن یا دورتر؟
م-نص
م-نص
٩٤/٠١/١١
١
٠
میگم هر رابطه در صورتی سالمه که وقتی بهش نگاه میکنی شرمنده نشی جلو خدا..تو هر رابطه ای خدا رو در نظر بگیری و ببینی خدا ازت راضیه رابطه سالمه...خدا رو شکر دین ما کامل ترینه و درباره همه چی توش هست...حتی رابطه بین همسایه..چیزی ک الان بهش 90 درصد توجه نمیشه
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٤/٠١/١١
٠
٠
آها ... اینم درسته.
م-نص
م-نص
٩٤/٠١/١١
٠
٠
نمره این انجمن...بازدیدش کم بود خدایی از 5 نمره بازدید 2 میدم...از 2.5 نمره جدید بودن 2.25 میدم(0.25 واسه این کم کردم چون خوب بحث و باز نکرده بودین)...از 2.5 نمره حضور مدیر در انجمن و پاسخگویی به کاربران2 میدم...در مجموع:6.25
niloufar_abi
niloufar_abi
٩٤/٠١/١١
٠
٠
باشه. هرچه از دوست رسد نیکوست :) بازم مرسی که وقت گذاشتین و تحلیل کردین. (ولی 6.25 یه خرده غیرمنصفانه نبود خداییش؟)
م-نص
م-نص
٩٤/٠١/١١
٠
٠
خوب بازدیدش کم بود..انجمنی که قبل از اتمام وقت گروهش به عدد 100 یا بالاتر برسه نمره کامل میگیره(این بارم نمره های منه)
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠١/١١
٠
٠
ارتباطی ک حق و حقوق افراد رعایت بشه...
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٤/٠١/١١
٠
٠
چه حق و حقوقی مثلا؟
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠١/١٢
٠
٠
همه جانبه دیگه:دی
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٤/٠١/١١
٠
٠
سلام ... اگر ارتباط سالم باشد ديگر معني پذير نيست
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٤/٠١/١١
٠
٠
سلام :) میشه بیشتر توضیح بدین؟
2nyadideh
2nyadideh
٩٤/٠١/١٢
١
٠
طوری که دلا شاد باشن، بی هیچ حرمت شکنیی (^_^)