خانه انجمن چگونه گناه نکنیم؟
٧٥١
١٠٣
قالپاقی ها

چگونه گناه نکنیم؟

چگونه گناه نکنیم؟

راهکاار های جلوگیری از گناه های مختلف از جمله چشم چرانی و  خود آزاری و ......

٩٤/٠١/٠٩
نظرات کاربران
کد امنیتی
M-N-SONEI
M-N-SONEI
٩٤/٠١/٠٩
٢
١
خب از نظر خود من توی جامعه با باید به عنوان مثال یک خانوم پوشش مناسبی داشته باشه تا تحریک کننده نباشه و نگاه های بد رو به سمت خوشد نکشه
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠١/٠٩
١
٠
کاملا موافقم
ali007
ali007
٩٤/٠١/٠٩
١
٠
کاملا مخالفم!
قالپاقی ها
قالپاقی ها
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
خب بگو چکار کنیم ؟؟
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٤/٠١/٠٩
٢
٠
و فقط پوشش خانم کافی نیس در کنار پوشش اقایون هم باید نگاهشون رو کنترل کنن
قالپاقی ها
قالپاقی ها
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
خب وقتی پوشش درست بشه نگاه ها هم کم میشه عاملی نیست که تحریک کننده باشه خخخ
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
نه خیلی وقت ها با پوشش درست اقایون نگاهشون رو کنترل نمیکنن متاسفانه
m_fanaei
m_fanaei
٩٤/٠١/٠٩
١
٠
هرکسی باید وظیفه خودش ور انجام بده نمیشه گفت چون اگه خانما رعایتت کنن اقایون بعضی هاشون البته باز رعایت نمیکنن پس ما هم رعایت نکنیم !نمیشه که !! هرکسی وظیفه خودش رو انجام بده بهونه هم نیاره
Vania
Vania
٩٤/٠١/٠٩
١
٠
زهرا درست میگه..نمیشه که همش خانومارو مقصر دونست
M-N-SONEI
M-N-SONEI
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
بهترین کار رعایت کردن دوطرفه هست تازمانی که یکی رعایت نکنه و دیگری هرچند حجاب مناسب داشته باشه باز هم درست نمشه
F_ahmadi
F_ahmadi
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
شد یه بار یه بحثی شه زارت پای حجابو نکشید وسط؟ بلاخره خانمها هرطور باشن یه چهارچوبی دارن توی جامعه و اقلا اونو خواسته یا ناخواسته رعایت میکنن، لخت که نیومدن بیرون!
M-N-SONEI
M-N-SONEI
٩٤/٠١/٠٩
١
٠
توی کشور ما با این که میگن حجاب وجور داره ولی پوشش بعضی ها حتی از کشور های اروپایی هم تحریک آمیز تر هست پس این درسته که فردی با یه پوشش نامناسب یاد و باعث تحریک بشه ؟؟؟
faranak_b
faranak_b
٩٤/٠١/٠٩
١
٠
به سختی!!! فکر کنم نماز اول وقت خوبه! کم کم باعث میشه بقیه چیزها هم خوب بشن :) البته گاو نر می خواهد و مرد کهن!
M-N-SONEI
M-N-SONEI
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
خب نماز لازم هست ولی کافی نیست از نظر شما پوشش درست موثر نیست؟؟
Vania
Vania
٩٤/٠١/٠٩
١
٠
آیت الله بهجت یه بار گفتن هرکس تمام نمازهاشونو سروقت بخونه حتما به درجات خوبی میرسن حتی اگه نمازش بدون حضور قلب و توجه باشه..همینه که میگن ان الصلاه تنهی عن الفحشاء و المنکر..نماز از زشتی ها و گناه دور میکنه..نمازمونو درست کنیم انشالله بقیشمم درست میشه
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
سلام ... گناه به نفس بر ميگردد آيا واقعا با نماز نفس كنترل ميشود
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
سلام ... دلم نيامد ببينيد لطفا ============ در هنگام خواندن سوره ی عنکبوت آیه 45 از حزب هشتادم قرآن کریم می خوانیم که می فرماید: اُتْلُ مَآ أُوْحِىَ إِلَیْکَ مِنَ الْکِتَابِ وَأَقِمِ الصَّلاةَ إِنَّ الصَّلاةَ تَنْهَى‏ عَنِ الْفَحْشَآءِ وَالْمُنکَرِ وَلَذِکْرُ اللَّهِ أَکْبَرُ وَاللَّهُ یَعْلَمُ مَا تَصْنَعُونَ ترجمه آنچه را از کتاب (آسمانى قرآن) به تو وحى شده تلاوت کن و نماز را به ‏پادار، که همانا نماز (انسان را) از فحشا و منکر باز مى‏ دارد و البتّه یاد خدا بزرگ‏تر است و خداوند آنچه را انجام مى ‏دهید مى‏ داند.
Zohreh_Sh
Zohreh_Sh
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
وقتی در طول روز چند بار در زمان هایی که معین شده دست از خواب ناز و مشغولیت های دنیوی مون بکشیم و چون خدا دستور دادند نماز بخونیم اونم اول وقت اینم میشه ی نمونه از مخالفت با نفس و باعث میشه در جاهای دیگه بهتر بتونیم از پس نفسمون بربیایم چه تو چشم چرانی و چه در داشتن پوشش مناسب.
M-N-SONEI
M-N-SONEI
٩٤/٠١/١١
٠
٠
جواب های خوبی بود قانع شدم ممنون
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
خودآزاری؟؟؟؟؟؟ o_O
M-N-SONEI
M-N-SONEI
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
آره خود آزاری به هر نحوی چکار کنیم که دچار این اتفاقات نیشیم
Vania
Vania
٩٤/٠١/٠٩
١
٠
خود را نیازاریم به همین سادگی!خخخخخ
huna_aghighi
huna_aghighi
٩٤/٠١/٠٩
١
٠
اول ازهمه اینکه به نمازت باتمام وجود اهمیت بدی ..وجوری نباشه که فقط ازسربازکنی.....مطمئنا موءثره....اینو قرآن می گه...وخیلی چیزای دیگه ...وتوصیه ی من اینه که اون سلسله سخنرانی های آقای رائفی پور باموضوع چگونه گناه نکنیم رو گوش بدین،که می تونین ازسایت فاراقلیط بگیرین...
M-N-SONEI
M-N-SONEI
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
دقیقا این سخنان آقای رائفی پور کامل و جامع هست ولی باز هم باید پوشش درست بشه
huna_aghighi
huna_aghighi
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
شماهم چه گیری دادین به پوشش...فقط اون موجب گناه نیست که....اون فقط یه مورده....
قالپاقی ها
قالپاقی ها
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
آره عوامل مختلفی هست تازمانی که فرد نتووه خودشو کنترل کنه هیچی ممکن نیست
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠١/٠٩
٣
٠
ببینید نظر من اینکه که یه احساس طبیعیه یه غریضه طبیعیه اگه بهترین انسان هم باشی وقتی یکی بیاد با مانتو تنگ و کوتاه و شلور....ناخداگاه نگاهت میوفته دست خوده آدم نیست. ولی اگه خانوم محجبه باشه حالا نه صرفا چادر ولی اگه شخص حجاب مناسبی داشته باشه خب هیچوقت کسی نگاه بد بهش نمیکنه هیچوقت اون خانوم مورد تعرض قرار نمیگیره هیچوقت....
Vania
Vania
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
ابتدای حرفتون درست..اما اون شخص نباید سعی کنه حتی اگر نگاهش اتفاقی افتاد نگاهش رو برداره و زل نزنه؟! بعدش اون حتما رو مخالفم باهاتون..آقایونی هم هستن محجبه بودن یا نبودن فرقی نداره براشون کلا چشاشون همش دنبال بقیه اس..خو برادر من همش نباید ما!یه بارم شما نگاهتو کنترل کن!
Vania
Vania
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
ابتدای حرفتون درست..اما اون شخص نباید سعی کنه حتی اگر نگاهش اتفاقی افتاد نگاهش رو برداره و زل نزنه؟! بعدش اون حتما رو مخالفم باهاتون..آقایونی هم هستن محجبه بودن یا نبودن فرقی نداره براشون کلا چشاشون همش دنبال بقیه اس..خو برادر من همش نباید ما!یه بارم شما نگاهتو کنترل کن!
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
اون آقای ک فرقی براش نداره ببخشیدا بیمااااره ی بیمار روانی و جنسی. اون تنش میخاره باید ی کتک اساسی بخوره خخخخ
sin germany
sin germany
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
:| کنترل نفس.. اعتقاد قبلی به اینکه خدا همه جا نظاره گر ماست
قالپاقی ها
قالپاقی ها
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
خب همه اینا قبول فقط وقتی که در شرایط گناه قرار گرفتیم چکار کنیم؟؟؟
2nyadideh
2nyadideh
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
یه کم سخت شد...
2nyadideh
2nyadideh
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
اوووم ....اینو در نظر داشته باشیم که خدا از رگ گردن به ما نزدیک تره......اینکه این عالم محضر خداست....
قالپاقی ها
قالپاقی ها
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
نکته خوبی بود
2nyadideh
2nyadideh
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
از محیط و فضاهای آلوده دوری کنیم. همچنین از دوستان وآشنایانی که اهل گناه وم عصیتن....خودمونو بیکار نذاریم...چ.ن میگن بیککاری بیماریه و همنشینی با شیطان....کنترل نفس اماره...
قالپاقی ها
قالپاقی ها
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
کسی که دچار گناه شده برای رهایی چکار کنه ؟؟؟
2nyadideh
2nyadideh
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
ذکر خدا
sin germany
sin germany
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
خو سعی کنین قرار نگیرین...خخخخخخخخ....ینی چی شرایط گناه خو؟؟؟ میگم کنترل نفس دیگه.
M-N-SONEI
M-N-SONEI
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
آدم دست خودش نیست بعضی وقتا ناخوداگاه در شرایط گناه قرار میگیره
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
ایمان بیا این و ... رو شفاف بگو تا شفاف راه حل بدم :)!
M-N-SONEI
M-N-SONEI
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
بهمن جان موضوع اصلیش همون کنترل کردن نفس درونی هست که چه برای دختر چه پسر باعث دردسر میشه و باعث خودآزاری میشه در این رابطه برای پسرا راهکار دادی دختراچی؟؟؟
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
دوش آب سرد بگیرن ! یا زود شوهر کنن
M-N-SONEI
M-N-SONEI
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
خب وقتی زود نمیتونن شوهر کنن چی؟؟؟دوش آب سرد هم که همیشه نمیشه که مثلا میشه کاری کرد که کنترل کامل رو خودشون داشته باشن؟؟
مرتضی ت خ
مرتضی ت خ
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
یکیش اینه: شبکه های خاک برسری رو از توی گوشی پاک کنیم( کاری که خودم هم انجامش دادم)
M-N-SONEI
M-N-SONEI
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
اگه اینطور باشه که باید بگیم اینترنت رو هم جمع کنیم یا هرچیز دیگه ای رو. که هم خوب داره هم بد . من مخالفم از نظر من باید آدم روی خودش کنترل داشته باشه و استفاده درست کنه نه اینکه جنبه منفی رو در نظر بگیریم
مرتضی ت خ
مرتضی ت خ
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
ولی یه نرم افزار ی مثل وایبر که اسرائیلیه رو ....
neyosha
neyosha
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
عاقا علی چرا با نظر عاقای صنعی مخالفید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
M-N-SONEI
M-N-SONEI
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
کلا فازش مخالفه خخخخخ
2nyadideh
2nyadideh
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
درکل آدم بایید آگاهیشو از دین....بیشتر کنه....باید بپذیره تک تک چیزهایی که ازشون نهیمون میکنن برامون یه ضرری داره..
M-N-SONEI
M-N-SONEI
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
خب باید علت اونهارو هم بررسی کنیم ندونسته و بی دلیل تاثیر گذاری کمی داره
mina_h
mina_h
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
بسم الله الرحمن رحیم...اینجانب مینا همایونی راد 14 ساله از مشهد...نظری ندارم...خداحافظ
M-N-SONEI
M-N-SONEI
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
اینجانب محمد ناصر صنعی 20 ساله رشته عمران خخخ با تشکر
neyosha
neyosha
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
منم معرفی کنم؟:دیییی
mona93
mona93
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
تو یه انجمن آموزش چگونه آزار دهیم میزارید تو یه انجمن میگید دیگران رو اذیت نکنیم بالاخره چیکار کنیم ؟
فو فا نو
فو فا نو
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
همش زیر سر اقا ایمانه..میخوان بچه ها رو دچار تناقض و هیجان کنن :دی
M-N-SONEI
M-N-SONEI
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
انجمن چالشی بود خخخخ انجمن هارو من گذاشتم متاسفانه خخخخ میخواسیتم آکاهی ایجاد کنیم خخ
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/٠١/٠٩
٣
٠
در رابطه با اقا پسرا مثلا وقتی وسوسه میشن به یه خانوم نگاه کنن با خودشون بگن 2 روز دیگ بقیخ با خانوم من نگا میکنن اینو دوس دارم عایا ؟میتونم تحمل کنم؟! خانومام برعکسش!
m_fanaei
m_fanaei
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
آفرین دختر خاص :) واقعا همینه http://myspotless-mind.blogfa.com/post/3568 این لینک رو ببینید در مورد حجابه خیلی کامله خیلی :)
M-N-SONEI
M-N-SONEI
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
خیلی ممنون کاملا پاسخ خوبی بود
Vania
Vania
٩٤/٠١/٠٩
١
٠
قبول دارم که پوشش نامناسب بعضی خانوم ها باعث چشم چرونی میشه ولی فقط این کافی نیست..خیلی وقتا شده خانم پوشش مناسب داشته اما بازم مورد هجوم نگاه های زننده یک آقا شده..در ضمن تو قرآن قبل از دستور پوشش به خانوم ها دستور حفظ نگاه به آقایون داده شده..اصلا یه خانوم پوشش نامناسب هم داشته باشه چرا یه آقا باید به خودش اجازه و جرات بده که بخواد چشم چرونی کنه ونگاهش به زن،دختر یا خواهر مردم باشه؟
M-N-SONEI
M-N-SONEI
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
خب نمیتونیم بگی موقتی یه خانوم با پوشش بسیار نامناسب جلوی فردی ظاره بشه و اون مرد باید بسیار قوی باشه که نگاه نکنه پس باید هر ددوطرف رعایت کنن
Vania
Vania
٩٤/٠١/٠٩
١
٠
به نظرم بهترین راهکار همینه که حواسمون باشه یکی همیشه هست که داره مارو می بینه..چطور وقتی یه بزرگتری چیزی بهمون میگه و انجام نمیدیم یا خلافشو انجام میدیم ترس داریم..همنجور خدارو هم ببینیم..جدای از اون دوتا فرشته هم هستن که هرروز ثبت میکنن اعمالمونو ناظر هستن و از همه دردناکتر خودمون و اعضای بدن خودمون که پس فردا لیه خودمون شهادت میدن
M-N-SONEI
M-N-SONEI
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
جواب خوبی بود ولی همیشه از هر طریقی ممکنه انسان دچار گناه بشه بنا به گفته شما میتونیم بگیم اگه فرد خدارو ناظر اعمالش ببینه گناه نمیکنه ولی مثلا در جمعی قرار میگیره که غیبت انجام میشود در اون لحظه هم کاری میشه کرد؟؟
s_sali
s_sali
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
آدم اگه فقط همین رو به خودش یادآوری کنه که ناموس خودش هم تو همین جامعه داره زندگی میکنه دیگه معضل اول حله. دومی رو هم نمیدونم یعنی چی؟ گناه که باعث لذت هستش پس خودآزاری یعنی چی؟
M-N-SONEI
M-N-SONEI
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
بعضی ها اینقدر به این کار ها ادامه دادن که به جنون رسیدن و ترک کردن اون سخته حتی مثل چشم چرونی و مسایل دیگه وقتی یک فرد گناهی انجام میده اگه اون گناه بارش لذت بخش باشضه عادت میشه و بارها و بارها ادامش میده برای رهایی از این گناه ها چکار باید کرد؟؟
سحر نیکوعقیده
سحر نیکوعقیده
٩٤/٠١/٠٩
١
٠
خب همونطور که بقیه گفتن...من هم نماز اول وقت رو خیلی موثر می دونم...و صد در صد پوشش هم خیلی موثره.
M-N-SONEI
M-N-SONEI
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
خب همه این ها قبول ولی همه که پوشش مناسب ندارن پس یک فرد چطور نفس خودشو کنترل کنه ؟؟ اگه در شرایط گناه قرار گرفتیم چی ؟؟
M-N-SONEI
M-N-SONEI
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
به خاطر ابراز نظرتان بسیار سپاسگزاریم
sin germany
sin germany
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
مستر صنعی شما کلا دوس دارید قانع نشید نه؟ خخخخخ
M-N-SONEI
M-N-SONEI
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
خخخخ نه دارم سعی میکنم قانع بشم فقط دعوا نکیند خخ
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
سلام ... دو بيتي بابا طاهر (زدست دیده و دل هر دو فریاد-----که هر چه دیده بیند دل کند یاد //// بسازم خنجری نیشش ز فولاد------زنم بر دیده تا دل گردد آزاد)
M-N-SONEI
M-N-SONEI
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
به به اصل حرف رو زدید :).
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
قبل اینکه یه گناهی رو مرتکب بشیم...فقط یک لحظه فکر کنیم...فکر کنیم به اونی که اون بالاست...
M-N-SONEI
M-N-SONEI
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
اگه همه اون بالا سری رو فراموش نکنن همه چی حل میشه
neyosha
neyosha
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
:)))
رفیعه
رفیعه
٩٤/٠١/٠٩
٣
٠
اگه قبل ازاینکه میخایم گناه کنیم،بگیم"بسم الله الرحمن الرحیم"فک کنم خجالت بکشیم از خدا!من ک اینطوریم:((
M-N-SONEI
M-N-SONEI
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
هوم توکل به خدا میشه
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
منم موافقممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممم لایکککککککککککککککککککککککککککککک
a.besharati
a.besharati
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
منم..کاربرماشناس نیستم.خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
M-N-SONEI
M-N-SONEI
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
خخخخ الان شناختمتون خخخ ممنون که موافقید :).
neyosha
neyosha
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
با چی موافقی توووو؟:/
M-N-SONEI
M-N-SONEI
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
برا منم سوال بود خخخ
سین سید هاشم صاد صفدری
سین سید هاشم صاد صفدری
٩٤/٠١/٠٩
٤
١
خخخ انجمن خوبیه ها.ولی ای کاش مینوشتین شماهایی که اینقدر راهکار میدین خودتونم بهش پایبندین.آخه من چیزایی دیدم اینجا که ... خخخ اصن ولش کن ناصر.برو یه چند کیلو سبزی بیار بشینیم دور هم پاک کنیم و غیبت کنیم و بر اساس شنیده هامون الکی آبروی چند نفرو ببریم.خودمون که اصل آدم خوبا.پس این سبزیا چی شد نااااصررررر خخخخ
M-N-SONEI
M-N-SONEI
٩٤/٠١/٠٩
٠
٠
سید یعنی حرفت بدجور لایک داشت مخصوصا اون قسمت آبرو بردن از این حرفا دمت گرم خدایی سبزی خودمون کمه مال همسایه هارو هم میارم :).
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
اگه مواظب چشم هامون یا گوش هامون باشیم فک نکنم خیلی به گناه نزدیک بشیم... اگه نزدیک شدیم بگیم "لا اله الا الله "........ بیشتر از این نمیدونم
M-N-SONEI
M-N-SONEI
٩٤/٠١/١١
٠
٠
بسی مناسب بود سپاس
مریم_ن_ر
مریم_ن_ر
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
به نظر من تنها راه تقویت بنیه مذهبی.
M-N-SONEI
M-N-SONEI
٩٤/٠١/١١
٠
٠
تنها راه نیست چون راه های دیگه ای هم هست ولی لازمه هست
translator
translator
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
زیاده اما همین قدر که بدونیم هرکاری بی جواب نمیمونه و نتیجش به خودمون بر میگرده و اینکه یکی همیشه ناظر اعمال ماست
M-N-SONEI
M-N-SONEI
٩٤/٠١/١١
٠
٠
کپاسخ مناسبی بود ممنون
translator
translator
٩٤/٠١/١٠
٠
٠
امان از دیده و دل هر دو فریاد که هر چه دیده بیند دل کند یاد ...
M-N-SONEI
M-N-SONEI
٩٤/٠١/١١
٠
٠
:).
M-N-SONEI
M-N-SONEI
٩٤/٠١/١١
١
٠
دوستان ممنون از همه امیدوارم اینقدر قوی بشیم که کنترل نفس رو بدست بگیریم
f_yazdi
f_yazdi
٩٤/٠١/١٢
٠
٠
سخته ولی ممکنه....
f_yazdi
f_yazdi
٩٤/٠١/١٢
٠
٠
اگه بتونیم نفسمون رو در مقابل ربانیت خدا ذبح کنیم ... همش زیر سر همین نفسه که کنترلش خیلی سخته ...
M-N-SONEI
M-N-SONEI
٩٤/٠١/١٢
٠
٠
کنترل نفس کار سختیه ولی اگه کنترل بشه عالی میشه :).