خانه انجمن به کدوم عین دست می دی ، عقل یا عشق؟!
٨٢٦
١١٤
مندیبل

به کدوم عین دست می دی ، عقل یا عشق؟!

به کدوم عین دست می دی ، عقل یا عشق؟!

!!اگر قرار باشه بین یک ازدواج عاقلانه و یک ازدواج عاشقانه یکی رو انتخاب کنین ، انتخابتون کدومه ؟!ازدواج عاقلانه یا ازدواج عاشقانه ؟! با فرض اینکه نشه دوتاشو همزمان داشت !

٩٤/٠١/٠٥
نظرات کاربران
کد امنیتی
imanhkt
imanhkt
٩٤/٠١/٠٥
١
١
اگه بگم ازدواج عاقلانه دروغ گفتم ... به هر حال اول باید طرف به دلت بشینه بعد راجع به اخلاق و رفتار صوبت کنن
مندیبل
مندیبل
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
ینی صرفا به ظاهر طرف نگاه می کنین ؟!
imanhkt
imanhkt
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
نه ... اگر قرار باشه بین ازدواج عاقلانه و عاشقانه یکی رو انتخاب کنم .... همون مجردی بهتره :دی
شاهدخت
شاهدخت
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
همچی میگن انگار همه منتظر تصمیم ایشونن خخخخخ
imanhkt
imanhkt
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
همین الان که تصمیم به مجرد بودن گرفتم خبر رسید چار پنج نفر در دم جان باختن ...
شاهدخت
شاهدخت
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
از شوق بوده حدما :دی
همتا
همتا
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
خبر موثقه ! تلفات هنوز ادامه دارد:دی
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/٠١/٠٥
٢
٠
آگه ازدواجمون عاقلانه باشه به تدریج عشق هم دنبال خودش میاره ولی از اون طر ازدواج عاشقانه صرفا تفاهم و هم فکر و نظر بودن رو نمیاره...
imanhkt
imanhkt
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
اینکه عشق بعدن میاد توی زندگی یه ریسکه ... نمیشه اعتماد کرد بهش ... ممکنه بعدا هم رابطه ی دو طرف هموجور سرد و بی روح باشه
مندیبل
مندیبل
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
عشق بعد از ازدواج تضمین شدس ینی بنظرت؟
همتا
همتا
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
به نظر من هس ! اگه عاقلانه باشه !
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/٠١/٠٦
٠
٠
90درصد عاره تضمین شده ست
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠١/٠٦
٠
٠
آفرین موافقم...اقا ایمان خداوند خودشون در قلب زن و شوهر عشق میزاره اگر اون ازدواج عاقلانه باشه...
م-نص
م-نص
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
من از فرض خوشم نمیاد:)هر دوشون:)
مندیبل
مندیبل
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
فقط یکیش :دی
فو فا نو
فو فا نو
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
بستگی داره بالام جان..از همینا میشه کلی معنی انبساط؟انسباط؟استنباط؟کرد :دی ..مثلا اگه اون عقلی که من فکر میکنم باشه عاقلانه..ولی اگه طرف از اون عاقلاس که عقلش تو چشمشه و یا نمیدونم دنبال اینه که واسه همه چی یه مدرک از پیش تعیین شده باشه و یا مثلا تا یه چی بش بگی میگه این تو علم ثابت نشده نه..به قول اقا ایمان همون مجرد بمونیم بهتره :|
مندیبل
مندیبل
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
نه نه !منظور اون عاقلانه س! ک یعنی ببینی طرف یه ادم قابل اعتماد و ایناس :دی
شاهدخت
شاهدخت
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
خوب بیا فکر کنیم داریم در مورد همون عقلی صوبت می کنیم که تو منظورته !! اگر عقلت با عشقت مخالفت کرد چه میکنی ؟
فو فا نو
فو فا نو
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
اون عشقی که شما تو نظرتونه تو نظر من جایگاهی نداره :) ..پس همون عاقلانه ی خودم..یعنی ازدواج با کسی که با من هم هدفه و همه ی احساس و زندگیش رو همون هدف میچرخه
شاهدخت
شاهدخت
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
خاک به سرم !! تو نظر من چیه ؟!! خخخخخ
همتا
همتا
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
شاهدخت خجالت بکش ؟! تو نظرت چیه هان؟! به مامان بگم ؟:|
فو فا نو
فو فا نو
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
منظورم اون عاشقانه ای که اکثرا تو رمانای عاشقانه ایرانیه اینترنتیه ..نه صرفا نظر شادخ :دی..یعنی اون عاشقانه ها که مبهوت محبتی که طرف بعد کلی بلا سرت میاره میشی..یا مبهوت قیافه و این چیزا دیگه..
سحری :)
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
عاشقانه يعني صرفا شوره و عقلي در كار نيست ! اما وقتي ميگيم عاقلانه يني عقل هست و حسي كه نسبت به طرف داري يني دوست داشتنت از سر شور و احساس نيست ! يني عاقلانه دوسش داري و اين احساس بي پايه و از سر شور نيست ! من عاقلانه رو انتخاب ميكنم ... و اين عاقلانه به معني نبود مطلق احساس نيست ! بلكه به جاي شور ، شعور در كاره .... انتخاب عاقلانه ! زندگي عاشقانه :)))))
فو فا نو
فو فا نو
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
خوب رسوندی :)
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
منظورمو خوب رسوندم ؟ يا فقط خودم فهميدم؟ :))))
imanhkt
imanhkt
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
ازدواج وقتی صورت میگیره که علاقه به وجود بیاد ... علاقه هم که همون عشق تعبیر میشه ... حالا اینکه یکی صرفا فقط از روی عشق تصمیم بگیره اشتباه مطلق انجام داده
فو فا نو
فو فا نو
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
هر کی یه تعریفی از عشق داره اقا ایمان..تعریف ایشون از عشق اینه که عشق صرفا رو هیجانات اولیه به وجود میاد..مثل عشق در یه نگاه خلاصه این عشقایی که قلب ادم تاپ تاپ میکنه و استرس داری و اینا..سحر خانوم با این نوع عشقا مخالفن..نه اون عشقی که شما میگید :)
همتا
همتا
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
خیلی وقتاس که ازدواج صرفا به دلیل عاقلانه بودنه و نتیجه هم خیلی خوب بوده !
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
اوووه چی سخت! یه شعر از فاضل نظری بگم؟ بااجازه: عقل با عشق یکدل شده من میترسم/ هم به حاشابکشد هم به تماشا بکشد ... وقتی دوتاش همسو شدن یعنی توی مسیر درستی وگرنه نمیشه اظهارنظر قطعی کرد بنظرم
شاهدخت
شاهدخت
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
و اگر همسو نبودن چی ؟! حاضری اگر عقلت مخالفت کرد عشقتو زیر پا بذاری ؟!!
همتا
همتا
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
یا برعکسش !
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٤/٠١/٠٦
٠
٠
نچ! زندگیمو می کنم در غیراینصورت! :دی
فو فا نو
فو فا نو
٩٤/٠١/٠٦
٠
٠
احسنت احسنت
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
کی حوصله این سوسول بازیارو داره بابا
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
والا بخدا! برید دم در خونه خودتون بازی کنین بچه ها!
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
سلام ... ازدواج عاقلانه همان عاشق شدن است و تا عشق نباشد عقل سراب است
همتا
همتا
٩٤/٠١/٠٦
٠
٠
کاملا دو پهلو بود جوابتوناا ! :)
فاطمه خانووم
فاطمه خانووم
٩٤/٠١/٠٧
٠
٠
من نفهمیدم ولی منم همین خخخخ
neyosha
neyosha
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
با ذکر مثال اول هر دو رو توضیح بده :دی مثلا ازدواج عاشقانه یعنی فقط چیا و همین طور عقلانه؟
شاهدخت
شاهدخت
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
اگر بخوایم جدا جدا بگیم ینی مثلا عاقلانه طرف همه شرایطش خوبه و =لی علاقه خاصی بینتون نیس... عاشقانه برعکس ینی شرایط طرف مساعد نیس ولی دوسش داری
mina_h
mina_h
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
از پشت اشاره میکنن هرچه زودتر این انجمن ترک بشه...میگن واسه سنم خوب نیست
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
معلومه عاقلانه....چون بعد از ازدواج عشق خودش ب وجود میاد
neyosha
neyosha
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
اگه نیومد چی ؟
شاهدخت
شاهدخت
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
دقیقا !! اگه نیومد چی ؟!
همتا
همتا
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
اگه واقعن عاقلانه باشه میاد !
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠١/٠٦
٠
٠
ممنون همتا جان...
aban_y
aban_y
٩٤/٠١/٠٥
٢
٠
عشق برای خودش طیف داره اگر منظور یک عشق سالم و پایدار هست حسی که قوی باشه و به آدم قوت قلب و اعتماد به نفس بده،خب طبیعتا یک ازدواج عاشقانه که فرد می تونه عقل و عشق رو کنار هم داشته باشه ولی اگر عشق بی منطق و یک حس هیجان زود گذر باشه از اونایی که میگن چشم آدم رو کور میکنه طبیعتا ازدواج عاقلانه،عاقلانه هست!
فو فا نو
فو فا نو
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
منم منظورم این بود
فائزه
فائزه
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
چی سخت:|||||||||||
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
ها لامصب!
m-nik110
m-nik110
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
خیلی سخته میتونم خیلی شعاری گونه بگم عاقلانه اما هر کدومشون بدون همدیگه ناقص اند عشقی که پشتیبانش عقل نباشه ناقصه عقلی هم که پشتیبانش عشق نباشه ناقصه
شاهدخت
شاهدخت
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
لایک ها بر تو باد دخملم :*
neyosha
neyosha
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
لایکـــــــــــ
همتا
همتا
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
اوه راجو :دی
F_ahmadi
F_ahmadi
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
صد در صد عاشقانه...
همتا
همتا
٩٤/٠١/٠٥
١
٠
جدن ؟! به نظرم اگه عاقلانه باشه بعد عاشقانه میشه لی برعکسش خیلی صد در صدی نیس!
F_ahmadi
F_ahmadi
٩٤/٠١/٠٧
٠
٠
آره، اصلا نمیتونم فک کنم با کسی که اصلا حسی بهش ندارم و فقط عقلم میگه خوبه ازدواج کنم. وقتی یکی رو دوس داری راحتتر با نقصهاش کنار میای، اونم همینطور .
همتا
همتا
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
عاقلانه رو ترجیح میدم ! بعدش عشقم میاد ! یعنی ایشالا که بیاد خخخ
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
خخ! ایشالا که بیاد‍! فکر کنید که اونم بگه چشم و بیاد!
همتا
همتا
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
یعنی میگین نمیاد ؟! خخ بیخود کرده مگه دس خودشه ؟!
Mahboubeh-A
Mahboubeh-A
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
من "عاقلانه" شو انتخاب میکنم !
همتا
همتا
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
خانوم شاعر ! شما هم ؟@ـ@ :))))
Mahboubeh-A
Mahboubeh-A
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
آخه "عاقلانه" به این معنی نیست که طرفو نمیخوای یا ازش خوشت نیومده یا مجبوری باهاش ازدواج کنی ! عقل هم در جایگاه خودش میپسنده و "انتخاب" میکنه . :))
همتا
همتا
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
ایبل ! جواب دندان شکن به این میگن :)
Mohammad-E
Mohammad-E
٩٤/٠١/٠٥
٠
١
عاشقانه اش خوبه ولی حیف که تهش به جایی خوبی ختم نمیشه ، پس عاقلانه!
همتا
همتا
٩٤/٠١/٠٦
٠
٠
فک کردم شمام الان می گین پس مجردی ! :)خخخ
tanin
tanin
٩٤/٠١/٠٥
١
١
من قصد ادامه ی تحصیل دارم خخخخ
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
این کامنت خیلی هوشمندانه بود! خخ!
همتا
همتا
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
نهههههه تو رو خداااا ! طنین خواهش می کنمممممم ! خخخ
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
کامران بیست سالگی میگفت عاشقانه... ولی کامران سی و پنج ساله میگه فقط عاقلانه! یک میلیارد و نهصد و هشتاد و شش هزار و چهارصد و پنجاه و نه تا دلیل دارم واسه حرفم!
همتا
همتا
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
خانومتون عضو سایت هستن ؟‌:) خخخخ
فو فا نو
فو فا نو
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
:) حالا دیگه کسی هم هس که بگه حرف ما شعاره با تایید اقای شمشیری که این همه متنای عاشقانه و احساسی مینویسن ؟ :دی
فو فا نو
فو فا نو
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
راستش منم با تجربه کردن اینو فهمیدم همتا که عاقلانه بهتر عاشقانه اس..البته اون عاقلانه ای که میگم منظور این نیس که طرف خونه و ماشین و کوفت و زهرمار داشته باشه :دی..عاقلانه ای که تو ذهن خودمه رو میگم..پس رو نظرت بمون..البته امیدوارم اقای شمشیری منظورشون تجربه کردن نبوده باشه
سارا
سارا
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
ای بابا ی انجمن بزارین ما هم دخالت کنیم :)....حالا دخالت میکنم دیگه ولش.....عاشقانه همراه با عقل نه ک چرت و پرت عشق ب تنهایی نه...حتما با عقل
همتا
همتا
٩٤/٠١/٠٦
٠
٠
خوب کفه ترازوت به نفع عقل سنگینی می کنه پس :)
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٤/٠١/٠٥
١
٠
نمیدونم...ولی فک کنم عاشقانه..:|
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠١/٠٦
٠
٠
اگر عشق تموم شد چی؟
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
عاقلانه.....عاقلانه ازدواج کن عاشقانه زندگی کن........
همتا
همتا
٩٤/٠١/٠٦
٠
٠
آها این جواب خوبیه :)
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
چشم و گوش من که باز شد
Cold
Cold
٩٤/٠١/٠٥
١
٠
اگه قرار باشه عاشقانه ازدواج نکنم ترجیح میدم ازدواج نکنم...نظر من اینه :)
همتا
همتا
٩٤/٠١/٠٦
٠
٠
از آقای شاعر نظر دیگه ای هم انتظار نمی رفت :)
m_fanaei
m_fanaei
٩٤/٠١/٠٥
٢
٠
عاقلان نقطه پرگار وجودند ولی عشق داند که در این دایره سرگردانند روح شما اغلب میدان نبردی است که در آن عقل و منطق با شوق و عشق در جنگ و ستیزند.کاش می توانستم در میدان روح شما میانجی باشم و این رقابت و ناهماهنگی را میان قوای قدسی وجودتان به وحدت و آهنگ بدل کنم.اما چگونه در اینکار توفیق خواهم یافت،مگر آنکه شما خود در این میانه صلح آفرین باشید و عاشق همه ارکان هستی خویش.و در یابید که عقل لنگر عشق بادبان کشتی روح شماست.اگر لنگر یا بادبان کشتی شما بشکند،یا دستخوش اماج و تلاطم دریا خواهید شد و یا در وسط اقیانوسی بی حرکت برجای خواهید ماند.اگر عقل به تنهایی در وجود شما فرمانروا شود،شما را زندان و زنجیر خواهد بود،و عشق اگر در سایه و عنایت عقل نباشد شعله ایست که خود را خاکستر خواهد کرد.پس بگذارید که روح شما عقل را تا عرش عشق تعالی بخشد،تا او نیز بتواند به شادی آواز سر دهد.و بگذارید روح شما شعله عشق را با عقل هدایت کند تا عشق با رستاخیز روزانه اش هر بامداد همچون ققنوس آتش زاد از خاکستر وجود خویش بال به آسمان کشد.شایسته آن است که منطق و شوق یا عقل و عشق همچون دو مهمان عزیز در خانه شما با هم زندگی کنند. بی گمان شما مهمانی را گرامی تر از مهمان دیگر نخواهید داشت زیرا،هر کس به یکی از این دو عنایت بیشتر کند،مهر و ایمان هر دو را از دست خواهد داد. هنگامی که در میان تپه ها در سایه سپیدارها می نشینید و در فضای امن و آرامش مزارع و چمنزارهای دوردست سهیم می شوید؛بگذارید قلب شما در سکوت بگوید که "خداوند بر سریر عقل نشسته است"و هنگامی که طوفان از راه می رسد و بادهای سخت جنگل را می لرزاند و رعد و برق از شکوه عظمت آسمان حکایت می کند،بگذارید قلب شما با هیبت و هراس بگوید"خداوند در طوفان عشق حرکت می کند"و چون شما نیز نسیمی از سپهر خداوندی و برگی از جنگل الهی هستید؛باید که در عقل ساکن باشید و در شوق حرکت کنید از جبران خلیل جبران یک کلمه همه چی به جاش
همتا
همتا
٩٤/٠١/٠٦
٠
٠
:))))
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٤/٠١/٠٦
٠
٠
معلومه عاقلانه....مثلا بر فرض محال عاشق یکی بشم بعد اون خوب نباشه مگه دیوانم اصرار کنم که بهش برسم!ولی بر حسب عشق ازدواج میکنم. یعنی دروغه اگه بگم بر حسب عقل.... بابام بر حسب عقل تصمیم میگیره!
همتا
همتا
٩٤/٠١/٠٦
٠
٠
خخخخخخ عااااااالی بود این قسمت آخر ! واقعن قانعم کرد ! :))))))))))
s_sali
s_sali
٩٤/٠١/٠٦
٠
٠
اگه عشق 2طرفه باشه به نظرم عاشقانه خیلی بهتره. از اون عشقای اساطیری و پر چالش که تو فیلما و قصه ها هستش هم اگه باشه که دیگه حرف نداره. البته اگه از رفته های این 2راه الان بپرسید میگن مجردی از همه چی جذابتره... پس همون مجردی...
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠١/٠٦
٠
٠
اگر یهو وسط زندگی دیگه مجنون مجنون نبود ...لیلی باید چیکار کنه؟؟؟؟ چون از این موارد خیلی داشتیم گفتم.ک عشق اولی تموم میشه ،اون اول برای هم میمردن ام الان...
همتا
همتا
٩٤/٠١/٠٦
٠
٠
خب اگه عاشق طرف بودین و در عین حال عقلتون می گف که این بابا به درد زندگی نمی خوره چی ؟! :)))
s_sali
s_sali
٩٤/٠١/٠٧
٠
٠
خانوم عقیقی اون عشق 2طرفه ایی که من گفتم از این عشقای امروزی نیست. و اون چالشای مد نظرم هم امتحانایی هستش که قبل ازدواج هم عیار مجنون معلوم میشه هم لیلی...
s_sali
s_sali
٩٤/٠١/٠٧
٠
٠
همتا خانوم عقلانیش اینه که بگم به حرف عقلم گوش میکنم، اما این تو وادی به نظرم نباید فقط و فقط به حرف عقل گوش داد. من اگه در این شرایطی که شما فرمودین گیر بیفتم نگاه میکنم ببینم طرف آیا یه حداقلهایی که جامعه،عرف و دین تعیین کردن داره؟ اگه داشته باشه دیگه به حرف عقلم گوش نمیدم! البته من از دیدِ ورژنِ عاشق شده ی خودم پاسخ دادم. واسه همیناست که به نظرم عشق ورطه ی هولناکیه که تلاشم اینه که گرفتارش نشم. اما از طرف دیگه به نظرم عشق همونقدر باید سهم داشته باشه که عقل سهم داره.اما جدای تمام این بحثای تئوری، به نظرم من (و تمام کسایی که مثل من تجربه شو ندارن) از بیرون گود دارم نظر میدم و شاید در عمل کلا چیزای متفاوتی از تصوراتم وجود داشته باشه.
Narges_V
Narges_V
٩٤/٠١/٠٦
٠
٠
من هنوز بچه ام:)
همتا
همتا
٩٤/٠١/٠٦
٠
٠
:)))
C_RONALDO
C_RONALDO
٩٤/٠١/٠٦
٠
٠
به هیچ کدومش اصولا دست نمیدم:))
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠١/٠٦
٠
٠
شتری هیت ک دره خونه همه میخوابه باید یکشو بگی...
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠١/٠٦
٠
٠
هست
همتا
همتا
٩٤/٠١/٠٦
٠
٠
خب سلام که می کنین :|
مریم_ن_ر
مریم_ن_ر
٩٤/٠١/٠٦
١
٠
قطعا عقل . چرا که عشق یک احساسه و ناشی از هیجان.
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠١/٠٦
٠
٠
مرسی
همتا
همتا
٩٤/٠١/٠٦
٠
٠
و اگه هیییییچ علاقه ای بهش نداشتی ؟!
سمیرام
سمیرام
٩٤/٠١/٠٦
١
١
باید از آقامون بپرسم آخه اون هنوز تصمیم شو نگرفته خخ بین عقل و دلش گیر کرده.من خودم صد درصد عشق و دوست داشتن تو اولویت هستش :)
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠١/٠٦
٠
٠
اگر وسط زندگی عشق از بین رفت چی؟
همتا
همتا
٩٤/٠١/٠٦
٠
٠
صد در صد ؟!!! حتی اگه عقلت بگه این طرف به درد نمی خوره ؟! چه جالب! :)
سمیرام
سمیرام
٩٤/٠١/٠٦
٠
٠
از اونجایی که هرچی عقل بگه شرعم معمولا همونو میگه هرچی عقل ما بگه دلمونم همونو میگه ، بعدم دوستان یکم به سن منم توجه کنین :)) بلاخره یه چندتا پیرهن بیشتراز شماها دارم خخخ
سحر نیکوعقیده
سحر نیکوعقیده
٩٤/٠١/٠٦
٤
٠
خب از ما که گذشت. پیر شدیم دیگه خخخخ. خب من عاقلانه ازدواج کردم، عاشقانه هم دارم زندگی می کنم :) الان هرچی بگم فایده نداره، کسی که ازدواج کرده باشه حرف منو میفهمه. اثرات عاقلانه ازدواج کردن رو بعد از ازدواج کاملا می بینید و حس می کنید که عشق بین شما و همسرتون بر پایه همین تصمیم عاقلانه، روز به روز بیشتر و استوار تر میشه
همتا
همتا
٩٤/٠١/٠٦
٠
٠
خدا رو شکر ! بیا اینم نمونه عینی ! ایشالا خوشبخت باشی و خوشبخت بمونی :)))
translator
translator
٩٤/٠١/٠٦
٠
٠
قطعا یک انسان فهمیده که درک درستی از اطراف و زندگی داشته باشه ازدواج عاقلانه همراه با محبت اولیه که بعدا تبدیل میشه به عشق رو انتخاب میکنه. ازدواجی که اول با قدرت تعقل و منطق معیار ها بررسی بشه بعد در جلسات خواستگاری فرد مورد نظر به دل طرف بشینه ( نه اینکه عاشق بشه ) بعد با توکل بر خدا مراحل رو طی کنند و ازدواج کنن و بعدخواهند دید که کسی که با عقل انتخاب شده چقدر خوش رفتار و خوش اخلاق و خوش سیرته و به وسیله ی رفتار درست و خوب بودنش کم کم اون محبت اولیه تبدیل میشه به عشق. اونم عشقی که خیلی از اون عشقای داغ دوستی و قبل ازدواج بیشتر و پررنگ تره و بیدی نیست که با هر بادی بلرزه . اونقدر که در سختی های زندگی پشتیبان هم هستن و حتی فکر رفتن و کم اوردن هم به ذهنشون خطور نمیکنه چون کاستی و عیبی در همسرشون ندیدن و دلیل این ها همه اینه که همسرشون رو با عقل و فرد مناسبی رو هم انتخاب کردن . اما ازدواج عاشقانه یک ریسک بسیار بسیار بزرگ هست که اکثرا هم به شکست ختم میشه تا به موفقیت. حالا بقیه ی عیبا به کنار شما فقط چند ثانیه فکر کنید که همسرتون ادم منطقی نباشه و درک و شعورش خیلی خیلی کم باشه حالا بدتر اینکه یک خانواده ی بافرهنگ هم نداشته باشه ... ( خدا نصیب هیچکی نکنه ) :/ اون زندگی میشه میدون جنگ ...
همتا
همتا
٩٤/٠١/٠٦
١
٠
دقیقا ! همه اون چیزی که من می خاستم بگم ! :) اگه واقعا طرف بر اساس عقل انتخاب شده باشه کم کم عشقم میاد مگه اینکه طرف مشکلی چیزی داشته باشه !:دی ولی خیلی وقت ها اول با عشق شروع میشه و بعدا طرف می فهمه چه اشتباهی کرده :| به قولی "تب تند زود عرق میکنه " :)
F_ahmadi
F_ahmadi
٩٤/٠١/٠٧
٠
١
البته که عقل مهمه و عشق خالی به درد نمیخوره، اما به نظرم عشق مهمتره.
2nyadideh
2nyadideh
٩٤/٠١/٠٦
٠
٠
اینجانب عاقلانه عاشقانه صادقانه عارفانه خالصانه حکیمانه دلیرانه صمیمانه ادیبانه مالکانه ماهرانه شاعرانه مستانه استادانه شجاعانه عادلانه عالمانه جانانه جاودانه شاهانه و فاتحانه ترین حالت ممکن رو انتخاب میکنم....اصرارم نکن ...جونو تو جایی تخفیف نداره ;)
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٤/٠١/٠٦
٠
٠
عقل!
م-نص
م-نص
٩٤/٠١/٠٦
٠
٠
به این انجمن نمره 7.25 میدم