خانه انجمن کنترل ولخرجی
٦٦٥
٤٢
مریم_ن_ر

کنترل ولخرجی

کنترل ولخرجی

سلام به دوستان عزیز. شاید خیلی از ما معنای اصطلاح مدیریت هزینه رو ندونیم. و همین باعث بشه تو یکسری از مسائل مالی دچار مشکل بشیم. من واسه حل این مشکل با شوهرم یک قراری گذاشتیم و اون هم اینه که هر وقت خواستیم چیزی رو بخریم اول به این سوال جواب قاطع بدیم :آیا واقعا من به این احتیاج دارم. نظر شما چیه.!؟

٩٤/٠١/٠٣
نظرات کاربران
کد امنیتی
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/٠١/٠٣
٠
٠
:)) نمیدونم والا ! ولی بعضی جاها لازمه یکم ولخرج باشیم! گاهی موقعا هس دلمون میخاد!! خو خیلی هم منطقیه و نمیشه جلوشو گرفت..! ولی درکل ادم به خیلی چیزا واقعا احتیاج نداره ولی اون چیزا باید باشن ینی نمیشه نباشن!!این نظر منه..:)
مریم_ن_ر
مریم_ن_ر
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
متشکرم.
مرتضی هنرمند راد
مرتضی هنرمند راد
٩٤/٠١/٠٣
٠
٠
اره جواب قاطع دادن به این سوال واقعا موجب کنترل هزینه میشه به شرط اینکه منطق جواب دادن به این سوال رو داشته باشیم!به عنوان مثال طرف تو عمرش قهوه نمیخوره اصلا خوشش نمیاد اما میره قهوه ساز میخره ازشم بپرسی به این وسیله احتیاج داری؟میگه خب همه دارن دیگه یا یه چیزی مثل این،همین بحث تو خریدن جهازیه عروسی هم هست،مهم اینه که ما جواب منطقی به این پرسش بدیم.درضمن بنده خودم به شدت ادم ولخرجیم اما ولخرجیم در این حد که مثلا روزی ده پونزده تا فیلم می خرم یا میرم سینما همین ولی خب هیچوقت این سوال رو از خودم نمی پرسم!
هاچ
هاچ
٩٤/٠١/٠٣
٠
٠
اینکه شما میرین سینما یا فیلم می خرین ولخرجیش زمین تا آسمون با اونکه میره قهوه ساز میخره فرق داره! ولخرجی شما به نظرم مثبته
مریم_ن_ر
مریم_ن_ر
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
به نظرمن باید یک تعریف جامع تر از اصطلاح ولخرجی تو ذهنمون داشته باشیم. متشکرم
مرتضی ت خ
مرتضی ت خ
٩٤/٠١/٠٣
٠
٠
دقیقا درسته
م-نص
م-نص
٩٤/٠١/٠٤
٠
٠
چی درسته؟؟کی درسته؟؟چرا درسته؟؟
مریم_ن_ر
مریم_ن_ر
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
باتشکر از تائید آقا مرتضی.
مرتضی ت خ
مرتضی ت خ
٩٤/٠١/٠٣
٠
٠
نه افراط نه تفریط نه خسیس باشیم نه ولخرج
م-نص
م-نص
٩٤/٠١/٠٤
٠
٠
:)
مریم_ن_ر
مریم_ن_ر
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
نظرتون آقا مرتضی خیلی کلیه. به نظرم اگه دقیقتر وارد جزئیات بشیم بهتره.
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠١/٠٣
٠
٠
من ک فک کنم خیلییی ولخرجم خخخ. ی چیزیو میبینم باااااید هرررجور هست بخرمش راه نداره هرچقدم ک گرون باشه هرچقدم ک ناز نداشته باشم هرجور شده میخرمش چار روز بعدش دیگه استفادش نمیکنم خخخخ
م-نص
م-نص
٩٤/٠١/٠٤
٠
٠
اینا عوارض مبارزست علی جون..لگد به سر و کلت میخوره این طوری میشی
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠١/٠٤
٠
٠
خخخخ
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٤/٠١/٠٣
٠
٠
من خیلی خوب میتونم پس انداز کنم (: استعدادم در این زمینه بالاست خخخ بعد با پس اندازم یک وسیله ای میخرم که کلا تموم میشه خخ
Cold
Cold
٩٤/٠١/٠٣
٠
٠
پول تو جیب من یکی که بند نمیشه..!!
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٤/٠١/٠٤
١
٠
پول تو جیب کدوم پسر هم سن و سال شما بند میشه؟؟!
م-نص
م-نص
٩٤/٠١/٠٤
٠
٠
راست میگی..همش خرج میشه....بهترین کار اینه پول کم با خودمون ببریم بیرون..پول که باشه وسوسه میشیم
aban_y
aban_y
٩٤/٠١/٠٣
٠
٠
نیاز سنجی یکی از موارد اولویت در خرید هست،سنجش نیاز،بودجه،شرایط و... مهمه،چه قدر خوبه این مسائل در زندگی مشترک رعایت بشه
م-نص
م-نص
٩٤/٠١/٠٤
٠
٠
جدیدا شما چقدر جوابای فلسفی میدهید:)تو مبارزات کلتون به جایی خورده؟؟
aban_y
aban_y
٩٤/٠١/٠٤
٠
٠
نه! ولی شما مبارزه نکرده آرررررررررررررررررررره! خخخخخخخخخخخ
مریم_ن_ر
مریم_ن_ر
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
متشکرم از نظر دقیقتون. اما نمیدونم چرا حس طنز دوستمون م_نص چرا الان باید گل کنه.!!!
هاچ
هاچ
٩٤/٠١/٠٣
٠
٠
تا حالا خیلیا بهم گفتن تو چقدر خسیسی ولی من میگم اقتصادی!
Mahziar
Mahziar
٩٤/٠١/٠٣
٠
٠
اقتصادی نباشین لطفا؛ چون مثل من همش رو یکجا میخورن یه ابم روش ، بعد باید لبخند ژکوند دیگران رو نظاره گر باشید .
م-نص
م-نص
٩٤/٠١/٠٤
٠
٠
چیه شما رو یک جا میخونن:)
م-نص
م-نص
٩٤/٠١/٠٤
٠
٠
والا اقتصادی بودن با اینکه حق ادمو بخورن فرق داره حسابی
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٤/٠١/٠٣
٠
٠
من برای خرج کردن معیارای زیادی دارم!اینکه از اون وسیله چندتا دارم؟و عایا الان اینو بگیرم اصراف میشه یا نع؟!بعدم میزان پولیه که باید بابت اون بدم میصرفه یا باید با بابام برم بخرمش خخخ و دراخر اینکه کلا اگر از چیزی خوشم بیاد دیگه به هیچی فکر نمیکم!نه پول و نه اون مورد اول! ولی در کل خیلی حساب شده خرج میکنم و در عین حال لارج:))باتشکر
مریم_ن_ر
مریم_ن_ر
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
سپاسگذارم.
mina_h
mina_h
٩٤/٠١/٠٤
٠
٠
من ک چیزی نفهمیدم....بابامن با این سن چه به مسائل مالی؟؟؟
مریم_ن_ر
مریم_ن_ر
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
از همین الان تمرین کنید واسه مدیریت منابع مالی.
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠١/٠٤
٠
٠
میتونم کنترل کنم....
مریم_ن_ر
مریم_ن_ر
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
خیلی خوشحالم. سپاسگذارم.
م-نص
م-نص
٩٤/٠١/٠٤
٠
٠
واسه ولخرجی به نظرم ادم بشینه فکر کنه...چقدر میخواد خرج کنه؟؟چی بخره؟؟اون پولو بذاری بانک بهتره یا صبر کنی یکم پول جمع کنی و چیز بهتری بخری...مثلا به جا اینکه سه بار خانوادگی بری ساندویچ بخوری بری پی اس پی بخری تا سر همه گرم باشه...یا فلش بخری..یا یک چیزی برای خونه
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٤/٠١/٠٤
٠
٠
به نظر من هرچیزی به جای خودش نه باید از این ور بوم بیوفتی نه از اونور گاهی اوقات خانواده ممکنه به همون ساندویچ دورهمی نیاز داشته باشه وگاهی هم به اون وسیله ای که احتیاج داره به نظر من هرزچندگاهی خوبه که ادم به خاطر دلش فقط وفقط به خاطر دلش خرج کنه!همین:)
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٤/٠١/٠٤
٠
٠
سلام ... پاسخ به اين سوال اين خواهد شد كه از ترس فقر در فقر زندگي خواهيد كرد. اصلا كار درستي نيست
مریم_ن_ر
مریم_ن_ر
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
ترس از فقر نیست. ترس از درست هزینه نکردنه. من خودم رو مثال میزنم :من به هیچ وجه مشکل مالی ندارم اما به نظرم سرمایه و پول هر انسانی به گردنش حق داره و اون هم در راهش خرج کردنه. سپاسگذارم
s_sali
s_sali
٩٤/٠١/٠٥
١
٠
آدما هر وقت خودشون پول کار و زحمت کشیدِ خودشون رو به دست بیارن به خوبی معنای کنترل هزینه رو بلد میشن. البته خیلیا هم اقتصادی خرج کردن تو ذاتشون هست که خوش به حالشون. اما خیلیا چون از جیب پدر خرج میکنن غمی ندارن و فکر میکنن اقتصادی بودن یعنی خسیس بودن. من همیشه تو مغازه ی پدرم بودم. تا 20سالگی به دلیل شرایط سنی (با توجه به اینکه خودم هم پول در میاوردم) ولخرج بودم. اما از اون سن به بعد چیزی به اسم پس انداز رو هم تو برنامه هام گذاشتم. اما به خودم سختی هم نمیدم. برای خودم تلاشم اینه اقتصادی فکر کنم. اما یه زمانی هست که تمام قوانین اقتصادی واسم بی معنا میشه اونم زمانیه که خواهر کوچیکم ازم چیزی بخواد. اونجا فقط توجه میکنم که واسش خطر و مشکلی نداشته باشه. هرچی که باشه حتی اگه در توان اقتصادیم هم نباشه (که خدارو شکر تا الان پیش نیامده) جونم رو میدم و از زیر سنگ هم که شده تهیه میکنم.
مریم_ن_ر
مریم_ن_ر
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
متشکرم. نکته آخری که فرمودید جای تامل داره.
م-نص
م-نص
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
8 ام فرودین.....دو تا گزارش...فتوچاپ...فتو کامنت...سورپرایزهای ویژه(مخصوصا بعد از ظهر)....پک نرم افزار.....کلیپ و عکس...همگی 8ام...گروه عقابها
neyosha
neyosha
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
اوه اوه چقدر تبلیغ ... بابا فهمیدیمممم :دی
سارا
سارا
٩٤/٠١/٠٥
٠
٠
من اصولا ول خرج نیستم و قبول دارم ک باید روش برنامه ریزی کرد ولی بعضی چیزا شاید احتیاج نباشه ولی نمیشه ازش گذشت ولی در کل موافق برنامه ریزی روی خرج کردن هستم
translator
translator
٩٤/٠١/٠٦
٠
٠
خوبه :))