خانه انجمن چه قدر به دنیا بی میلی ؟!
٦٣٤
٥٥
nina_aghighi

چه قدر به دنیا بی میلی ؟!

چه قدر به دنیا بی میلی ؟!

در کلام معصومین زهد را در دوجمله ازقرآن بیان می کنیم.یکی بر گذشته تاسف نخورید و دوم نسبت به آینده و آنچه که دارید شاد و خوشحال نباشید.

به نظرتون در زندگی چقدر می تونه کمک کننده باشه زهد و بی رغبتی به دنیا..{بیشتر درمورد تجملات}؟

٩٤/٠١/١٧
نظرات کاربران
کد امنیتی
mina_h
mina_h
٩٤/٠١/١٧
١
٠
اوووووووووووووووووووووووووول
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠١/١٨
٠
٠
آفریییییین
مرتضی ت خ
مرتضی ت خ
٩٤/٠١/١٧
٠
٠
پولم کجا بود که تجملات باشه
م-نص
م-نص
٩٤/٠١/١٨
٠
٠
ایشالا پولدارم میشی:)
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠١/١٨
٠
٠
ب چی میگید تجملات؟؟
مرتضی ت خ
مرتضی ت خ
٩٤/٠١/١٨
٠
٠
فعلا که خوده ماشین و خونه بعدها مدلاش
mina_h
mina_h
٩٤/٠١/١٧
٠
٠
من به اینده مث چی امیدوارم......خخخ
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠١/١٨
٠
٠
مثل چی؟
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠١/١٨
٠
٠
اهوووم..یعنی چی بیشتر توضیح بده عزیزم؟
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٤/٠١/١٧
٠
٠
دروغه بزرگی اگه بگم به دنیا وابسته نیستم..... دنیا رو دوست دارم با همه خوشی و ناخوشی هاش....در مورد تجملات، خیلی اهلش نیستم ولی خوب دروغه اگه بگم اصلا نیستم.....چرا یکم تجملی هستم، ولی بعضی موقع ها که دلم میگیره اصلا به تجملات اهمیت نمیدم، اصلا به هیچ چیزی اهمیت نمیدم...
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠١/١٨
٠
٠
اهوووم چ جالب...
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠١/١٧
٠
٠
من کاملااا به دنیا با میلم ( در مورد تیتیر
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠١/١٨
٠
٠
با میل؟...ولی ممکنه همین امشب دیگه نباشید...اونوقت چی بازم میگید با میل؟
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠١/١٨
٠
٠
در مورد متن هم من چیزی نفهمیدم یه بار دیگه ی جور توضیح بدین منم بفهمم :دی
م-نص
م-نص
٩٤/٠١/١٨
٠
٠
چیز خاصی نگفتن..بی خیال:)
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠١/١٨
٠
٠
شما همون بی میلی ب دنیا رو بگین....ک چقدر بی میلید...میخواهید ب دنیا وابسته باشین یا نه...آره؟ چرا؟.....نه ؟چرا؟
ali_sh
ali_sh
٩٤/٠١/١٨
٠
٠
آره خب دنیا پراز چیزهای خوبه. خونوادم دوستام رشنه مورد علاقم دانشگاه مورد علاقم ....همه ایناخوبه...مهمتر از همه ک انتظار برای ظهور اینا کلی دوست داشتنی ان دیگه
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠١/١٨
٠
٠
اصن دنیا رو دوست ندارم...دوست دارم هرچی زودتر تموم شه..هر چند الان زندگیم خییییییییییلیم خوبه..ولی واقعا دوسش ندارم و خودم نمیدونم چرا..ب اینده امیدوار نیستم..گذشته هم جز بدبختی چیزی نبوده..سوالی موند؟:دی
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠١/١٨
٠
٠
نه عزیزم نمونده فقط دنیای دیگه رو چی ...میگی میخواهم زودتر تموم شه یعنی مشتاقی بری اون دنیا(ک هممون ک به همون جا برمیگردیم).....برای اون دنیا برنامه داری؟تصمیمی نگرفتی؟
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠١/١٨
٠
٠
نچ..مشتاق ک نیستم..ولی ازین دنیا بهتر خواهد بود..برنامه ای هم ندارم..ن تصمیمی ن کار خاصی
bano iran zamin
bano iran zamin
٩٤/٠١/١٨
٠
٠
دقت کردیدتادنیاداره باب میلمون حرکت میکنه چقدامیدواربه زندگی هستیم وهمیشه دراینده سیرمیکنیم ولی خدای نکرده همین که جهت حرکت دنیاعوض بشه زندگی اکثرافرادمیشه جهنم ازدنیاسیرمیشن وتنهابدنبال راه حلی هستندتابه ایندنیا خاتمه بدهند.دلنیا
Atefe_K
Atefe_K
٩٤/٠١/١٨
٠
٠
من اینطور نیستم..الان واقعا دنیا باب میلمه..هیچ مشکلی ندارم و با کمک مامان و بابام تونستم بزرگترین مشکل زندگیمو حل کنم..اما همچنان ب زندگی بی رغبتم^_^استثنا همیشه هس
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠١/١٨
٠
٠
اره واقعا همین طوره....همه اونهایی ک توی قبرستون ها میبینید هیچکدومشون نمیدونستن چن لحظه دیگه زیره خاکن.....عین ما که نمیدونیم.
SE7EN
SE7EN
٩٤/٠١/١٨
١
٠
واقعاً قناعت کردن باعث میشه برکت به زندگی بیاد و مال انسان مطهر بشه...
میرزا
میرزا
٩٤/٠١/١٨
١
٠
اعلام موافقت و لایک
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠١/١٨
٠
٠
کاملا صحیح و عالی...
j_hoseinpoor
j_hoseinpoor
٩٤/٠١/١٨
٠
٠
منظورتون از قناعت چیه؟ در ماه از چهار صد هزار تومن کمتر خرج کردن برای یک خانواده 5نفری میشه قناعت دو جفت کفش در سال میشه قناعت ؟ هر چهار سال یک بار کت شلوار میشه قناعت ؟ بیست سال مسافرت نرفتن میشه قناعت ؟ با همه این اوصاف من دنیا رو خیلی دوست دارم ودوست ندارم برم به دنیایی که ازش خبر ندارم وفقط در موردش شنیدم.راستی با میل یا بی میل بودن به دنیا هیچ ربطی به قناعت نداره ؟
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠١/١٨
٠
٠
چرا باید از اون دنیا خبر نداشته باشین؟؟؟اینهمه میگن ک اون دنیا هست و...////خوب عجل ب دوست داشتن شما ک نگاه نمیکنه...خیلی جوون بودن عین ما ها ک این دنیا رو دوست داشتن اما...الان زیره خاکن .پس این چی؟
j_hoseinpoor
j_hoseinpoor
٩٤/٠١/١٨
٠
٠
میگن ولی ندیدن که. مردن حقه من دوست دارم تا نمردم به دنیا بی میل نباشم چون تا وقتی هستم هستم وقتی مردم دیگه مردم.
s_mohsen
s_mohsen
٩٤/٠١/١٨
١
٠
تو این دوره رغبتم داشته باشی به جایی نمیرسی!!!پس همون بهتر که نداشته باشی
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠١/١٨
٠
٠
کاملا صحیح
میرزا
میرزا
٩٤/٠١/١٨
٠
٠
طبیعتا بی رغبتی به دنیا باعث آرامشِ خودِ آدم میشه و از همین باب هم هست که در کتاب و سنت نسبت به این قضیه تاکید شده. از قبل هم اطلاع داریم که هر چه در قرآن و روایت هست به خاطر صلاح و مصلحت همین موجود دوپاست. لذا حتی در مورد تجملات هم میشه به این نتیجه رسید.
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠١/١٨
٠
٠
بسیار خوب.
م-نص
م-نص
٩٤/٠١/١٨
٢
٠
نه باید خیلی بی میل بود نه خیلی مایل....به قول حدیثی از امام علی (ع): طوری زندگی کن که انگار همیشه هستی ولی طوری باش که انگار فردا از دنیا میری.ینی هر کاری از دستت بر میاد بکن ولی حواست به بالا سری باشه.نون حروم نبری..دل کسی رو نشکنه...یاد فقیره هم باشی
میرزا
میرزا
٩٤/٠١/١٨
٠
٠
اجازه بدین یه دونه لایک تقدیمتون کنم.
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠١/١٨
٠
٠
عالی بود متشکرم......اما چیکار کنیم ک عین فرامایش ایشون (حضرت علی ع)بتونیم عمل کنیم؟
م-نص
م-نص
٩٤/٠١/١٨
١
٠
ولی خیلی سخته ادم با مرگ از چیزایی که داره بگذره:/ گوشی ادم گم میشه ادم افسرده میشه بعد همه چیو یهویی از دست بده ادم..
huna_aghighi
huna_aghighi
٩٤/٠١/١٨
٠
٠
موافقم
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠١/١٨
٠
٠
همون طور ک اون اول بدونه هیچی ب زندگی اومدیم باید بدونه هیچی ب اخرت برگردیم......(از نظر مالی و دنیوی)
j_seyedi
j_seyedi
٩٤/٠١/١٨
٠
٠
دنیا..سخته دل کندن از خانواده..ولی باید بگذری....ما دنیا رو جوری برای خودت بسازی که مزرعه اخرتت بشه...از این دنیا باید به نحوه احسنت استفاده کرد همون طور که اهل البیتمون سفارش کردن...من از این میترسم که با باری از گناه قرار برم...ترس داره با گوله باری از گناه از دنیا بره...خدا کمکم کنه..هیییییییی...
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠١/١٨
٠
٠
بسیار عالی بود.
PDrAM
PDrAM
٩٤/٠١/١٩
١
٠
به نظر من وظیفه ی اخلاقی و شرعی و انسانی هر مسلمان این است که برای رفاه و زندگی آبرو مند برای خود وخانواده خود تلاش کند و کسی که درحال کار کردن در راه خدا و کسب روزی بمیرد ...دقیق نمیدانم ثواب مجاهد را دارد یااینکه شهید محسوب میشود..ولی اینکه کسب درآمد به جای کمک کردن به تعالی انسان هدف او قرار بگیرد چیز مذموم و اشتباهی هست.....و دیگر مسعله به یاد داشتن این که الله اکبر به معنای اینکه خدا بزرگتر از هر چیزی هست و اینکه هیچ معبودی جز او نیست...و یاد داشتن مرگ و قیامت...دیگر انسان از دست دادن چیزی که روزی از دست خواهد داد وبا خود نمیتواند(مادیات) به گور ببرد چه ارزش ناراحتی دارد...و خوشحالی برای چیزهای که در آینده بدست می آورد (مادیات) وقتی قرار است آن را لز دست بدهد چه خوشحالی و فخر فروشی خواهد داشت!؟..... تنها چیزی که دارد میگذرد به سرعت زمان هست...که باارزش ترین متاع در دنیاست که باید مراقبت کنیم در مقالب از دست دادن آن چه به دست خواهیم آورد.
j_seyedi
j_seyedi
٩٤/٠١/١٩
٠
٠
عالی بود...موافقم دادا
PDrAM
PDrAM
٩٤/٠١/١٩
٠
٠
مقابل* ً.......ممنون داداشی
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠١/١٩
٠
٠
بسیار عالی و کامل.ممنون از شما
2nyadideh
2nyadideh
٩٤/٠١/١٩
٠
٠
به قول شاعر : مخور غم گذشته /گذشته ها گذشته/هرگز به غصه خوردن/گذشته برنگشته/به فکر آینده باش/دلشاد و سر زنده باش/به انتظار طلعت خورشید تابنده باش/عمر کمه صفا کن/ رنج و غمو رها کن/اگه نباشه دریا/به قطره اکتفا کن....بله اینجوریاست (^_^)
مرتضی هنرمند راد
مرتضی هنرمند راد
٩٤/٠١/١٩
٠
٠
من فکر میکنم که میگه: با اون کمت صفا کن!---احتمالا یک عمر در جهالت بودم!
2nyadideh
2nyadideh
٩٤/٠١/١٩
٠
٠
وبه قول مولانا : مرغ باغ ملکوتم نیم از عالم خاک/دو سه روزی قفسی ساخته اند از بدنم/ای خوش آن روز که پرواز کنم تا بر دوست/به هوای سر کویش پر و بالی بزنم...بهله :)
nina_aghighi
nina_aghighi
٩٤/٠١/٢٠
٠
٠
تشکرات فراوان.
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٤/٠١/٢١
٠
٠
سلام ... زندگي بدون تجملات معني ندارد اصلا زندگي است تجملاتش