خانه انجمن نوستالژی باز ها به صف !
٧٩٨
٧٤
ali_sh

نوستالژی باز ها به صف !

نوستالژی باز ها به صف !

توی نگهداری، حفظ و یا جمع آوری خاطرات قدیمی (عکس،لباس و...) تا چه اندازه وسواس دارید؟

مثلا استاد باشگاه ما اولین شلواری که باهاش رفته تکواندو رو داره یا عکس های حیلی قدیمی از باشگاه، عکسهای اولین مسابقات اولین اردوها و...کلا یک هارد 1 ترابایت از عکس های قدیمی داره

حالا شما چطور هستید؟راستی من خودم اصلا اینطور نیستم و چیزای قدیمی رو دور می ندازم..

٩٣/١٢/٢٠
نظرات کاربران
کد امنیتی
o_khorashadi
o_khorashadi
٩٣/١٢/٢٠
٠
٠
من هم از نگهداری چیزهای قدیمی بدم میاد و هر چیزی را به محض کهنه شدن دور میندازم .
Ali_sh
Ali_sh
٩٣/١٢/٢٠
٠
٠
آفرین :)
ردپای قلم
ردپای قلم
٩٣/١٢/٢٠
٠
٠
من...اصلا سالم نمی مونه که نگه دارم...جنازش رو هم...میزاریم دم در...نون خشکی ببره...
Ali_sh
Ali_sh
٩٣/١٢/٢٠
٠
٠
خخخخخ
imanhkt
imanhkt
٩٣/١٢/٢٠
٢
٠
من که یه بار این چیز میزای قدیمی رو دادم نمکی بهم یه جوجه داد ... یادش بخیر ... مرد :| ... یه بارم عکسای قدیمیم رو دادم عکاسی بهم عکس نو داد ...
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/١٢/٢٠
٠
٠
:////
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٣/١٢/٢٠
٠
٠
یاد یک متنی افتادم که نوشته بود، خروس قندی میدهند و طلا میگیرند.
Ali_sh
Ali_sh
٩٣/١٢/٢٠
٠
٠
ایول مهندس جان میخوامت اصلا خخخ
م-نص
م-نص
٩٣/١٢/٢٤
٠
٠
ایمان شلوار کردیتو من شخصا خریدارم:))خخ به جاش شلوار لی صورتی تنگ با طرح گل بهت میدم..:)
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٣/١٢/٢٠
٠
٠
من تمام اسباب بازی های کودکیم رو توی کارتون (کارتن)کردم فک کنم شده5تا کارتن. وسایل قدیمی رو خیلی دوست دارم.حتی دفترچه هایی دارم که در کودکی توی اونها عکس برگردونهای مختلف و عکس برگردون آدامس خرسی گذاشتم.کتاب ها و نقاشی های مهد کودکم هم هنوز دارم.
Ali_sh
Ali_sh
٩٣/١٢/٢٠
٠
٠
خیلی دیگه بیکارید خدایی...والا
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٣/١٢/٢١
٠
٠
:||:||||||||||||
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٣/١٢/٢٠
٠
٠
برادرم 27سالشه، وقتی که کوچیک بود یک قلکی داشت که تمام سکه ها (از 10،20ریالی تا سکه هایی که پشتش گل لاله و...داره)توش هست. هنوزم قلکشو داره....من عاشق سکه هاش هستم و یه چند تا به منم داد.
Ali_sh
Ali_sh
٩٣/١٢/٢٠
٠
٠
خخخ خسته نباشن ایشون
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٢/٢٠
٠
٠
ای جونم نوستالژی...! من نصفه ی بلیط "آدم برفی" رو (قبل از اینکه آقای ده نمکی بخاطر همین فیلم، شیشه های سینما آفریقای اصفهان رو بیاره پایین) دارمش. چهارباغ پایین، چهارباغ بالا... نصف نوستالژی های زندگی من مالِ راسته ی پل تا خیابون سپهه(کفاشی هاش... لباس فروشی هاش... چهلستونش، درشکه های نقش جهانش، توریستای سیاه پو.ستش، کره ای، ژاپنی... خودِ تمدنه این اصفهان... خودِ ایرانه... خودِ هویته...). از اون طرف هم تا بزرگمهر و پل چوبی، از این ورم بگیرید برید تا قلب جلفا! خلاصه "اصفهان" به اندازه کافی برام قدرت داره که لبخند رو بنشونه رو لبام بعد از اینهمه سال، و وسط این همه گرفتاری و تلخی.. .
Ali_sh
Ali_sh
٩٣/١٢/٢٠
٠
٠
معلومه خیلی خیلی شدید به نوستالوژی اعتقاد داریدو بهش عمل میکنیداااا
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٢/٢١
٠
٠
آرههههههههههه بیچاره ام کرده علی جان! ول کن هم نیس! خیلی وقتها میخوام بکَنَم... نمیشه. "مثل خوره میخورند روح آدم رو ..." .
رفیعه
رفیعه
٩٣/١٢/٢٠
٠
٠
قطعن نگهشون میدارم...خاطرات گذشته رو دوس میدارم،چ خوب،چ بد:))
Ali_sh
Ali_sh
٩٣/١٢/٢٠
٠
٠
گاهی خاطرات عذابتون نمیده؟
رفیعه
رفیعه
٩٣/١٢/٢٠
٠
٠
نچ.دوسشون دارم همشونو.ازش فرار نمیکنم،اتفاقیه ک افتاده دیگه.برم خودمو بکشم؟؟!!
Ali_sh
Ali_sh
٩٣/١٢/٢١
٠
٠
آره دقیقا برید خودتونو بکشید :دی
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٣/١٢/٢٠
٠
٠
نوستالژی پرستی یک مبحث کاملا روانشناسیه! و ریشه در روح و روان افراد داره. من به شخصه گذشته ها رو می ذارم برای گذشته و برای رسیدن و پرش به آینده بیشتر هیجان دارم. نگهداشتن اشیای قدیمی برام جنبه نوستالژی نداره، بیشتر به خاطر کاربردشه و البته چندتایی یادگاری ارزشمند هم که خب در جایگاه جداگانه ای قرار می گیرن و خوبن. اما ذهنمو معطوف و محدود نمی کنن. درگیرشون نمیشم و نیستم. یعنی از دست دادن یا نبودنشون عذابم نمیده. کلا از کوله بار سنگین خوشم نمیاد.
Ali_sh
Ali_sh
٩٣/١٢/٢٠
٠
٠
آفرین دقیقا باید همینطور بود :)
میرزا
میرزا
٩٣/١٢/٢٠
٢
٠
یه مَثَلی هست که میگه هر چیزی جدیدش خوبه الا رفیق که قدیمیش از همه بهتره! ما رفقای قدیمی رو با خاطراتشون حفظ کردیم.
Ali_sh
Ali_sh
٩٣/١٢/٢٠
٠
٠
والا ماکه از رفیق خیری ندیدیم و رفیقی هم نداریم ...موفق باشید :)
میرزا
میرزا
٩٣/١٢/٢٠
٠
٠
یه مَثَلی هست که میگه هر چیزی جدیدش خوبه الا رفیق که قدیمیش از همه بهتره! ما رفقای قدیمی رو با خاطراتشون حفظ کردیم.
میرزا
میرزا
٩٣/١٢/٢٠
٠
٠
چرا دوتا کامنت شد خودمم نمی دونم! :)
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/١٢/٢٠
١
٠
من فقط چیزای یادگازری ک از دوستام دارم رو نگه داشتم..حتی ی ادامس ک یکی از دوستام واسه شوخی تو تولدم بهم داد:))
Ali_sh
Ali_sh
٩٣/١٢/٢٠
٠
٠
شما دیگه خیلی بیکارید خخخخ
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/١٢/٢١
٠
٠
:|
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٣/١٢/٢٠
٠
٠
من کلا یک دفـــــــــــــــــــــتر مخصوص این کار دارم که اگه بگم چیارو نگه داشتم خندتون میگیره! :دی
Mohammad-E
Mohammad-E
٩٣/١٢/٢٠
٠
٠
شما بگین حالا،ما سعی میکنیم نخندیم خخخ
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٣/١٢/٢٠
٠
٠
هنو نگفته میخندین وای به حال اینکه بگم! :دی
Ali_sh
Ali_sh
٩٣/١٢/٢٠
٠
٠
حالا بگید دیگه ...ایش چه ناز میکنن :دی
م-نص
م-نص
٩٣/١٢/٢٤
٠
٠
من میگم به جاشون..پوست چیپس..پفک..مور..پرتغال .ادامس جویده شده..:)
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٣/١٢/٢٦
٠
٠
خخخخخخخخخخ یه چی تو همین مایه ها! مثلا دستمالی که باش گریه میکردم روزی که مامانم اینا رفتن مسافرت 8 سال پیش! غلط گیری که 4 سال ازش استفاده میکردم! :دی تو همین مایه ها!
m-aminfar
m-aminfar
٩٣/١٢/٢٠
٠
٠
من هم خاطراتمو می نویسم هم یادگاری هارو نگه می دارم تازه هرسالم دوستام برام خاطره می نویسن
Ali_sh
Ali_sh
٩٣/١٢/٢٠
٠
٠
دیگه شما از دست در رفتید :دیییییی
m-aminfar
m-aminfar
٩٣/١٢/٢١
٠
٠
اتفاقا حس خوبی بهم می ده
Mohammad-E
Mohammad-E
٩٣/١٢/٢٠
٢
٠
عکس و یادگاری هارو که میشه نگه داشت ، ولی دیگه شلوار و لباس رو نه دیگه ، به چه دردی میخوره شلوار و ... مگه نگه داری برای بچت خخخخخخ
Ali_sh
Ali_sh
٩٣/١٢/٢٠
٠
٠
خخخ نمیدونم والا
Cold
Cold
٩٣/١٢/٢٠
٠
٠
عکس که زیـــــــاد دارم...ولی وسایل هم اون چیزایی که واسم عزیز باشن رو نگه میدارم...
Ali_sh
Ali_sh
٩٣/١٢/٢٠
٠
٠
هومم خوبه... مثلا چه چیزهایی بارت مهمه و تا الان نگه داشتی؟
Cold
Cold
٩٣/١٢/٢١
٠
٠
چیزای یادگاری که کسی بهم داده....انگشتر ،تسبیح ،فندک ،کتاب ،بطری ،از این عروسک کوچولوها و....=))
Ali_sh
Ali_sh
٩٣/١٢/٢١
٠
٠
میخوای چیکار کنی خب؟
Cold
Cold
٩٣/١٢/٢١
٠
٠
کاری مگه قراره بکنم؟؟...یادگارین دیگه...عزیزن :)
دختر آریایی
دختر آریایی
٩٣/١٢/٢٠
٠
٠
جز نگه داشتن گل سرا وعروسکا وسوغاتیایی که قبلا بهم دادن وکادوهای تولدام زیاد رو این کار وقت نمیذارم:)))
Ali_sh
Ali_sh
٩٣/١٢/٢٠
٠
٠
چیز دیگه ای ام موند؟خخخخ
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/١٢/٢٠
٠
٠
کلا به عتیقه جات علاقه ی خاصی دارم
Ali_sh
Ali_sh
٩٣/١٢/٢٠
٠
٠
موفق باشی... ولی خب یه چیز قدیمیه خاک خورده فرسوده به چه دردت میخوره آخه؟
مرتضی ت خ
مرتضی ت خ
٩٣/١٢/٢٠
٠
٠
من که پی دی اف کل جیم و بایت و زندگی سلام رو جمع کردم ولی رمم سوخت و ایضا دلم
Ali_sh
Ali_sh
٩٣/١٢/٢٠
٠
٠
چرا خب؟ به چه دردتون میخوره؟
مرتضی ت خ
مرتضی ت خ
٩٣/١٢/٢٠
٠
٠
هر کسی به یه چیزی علاقه داره، قبلا کاغذی شون رو نگه می داشتم الان با خرید تبلتم پی دی افشون رو نگه می دارم.
Ali_sh
Ali_sh
٩٣/١٢/٢٠
٠
٠
آره خب اینم یه ونوع علاقس ... موفق باشید :)
م-نص
م-نص
٩٣/١٢/٢٤
٠
٠
همه فهمیدین اینا تبلت دارن یا نه:)
neyosha
neyosha
٩٣/١٢/٢٠
٠
٠
عكس كه زياده.. اممم چادر جشن تكليفم هس و يك عروسكي كه خيلي قبل مادربزرگم اينا اوردن و..../// بعدشم من قبلا چنين انجمني گذاشته بودم قبلااااااا :دي
Ali_sh
Ali_sh
٩٣/١٢/٢٠
٠
٠
ببخشید که دیگه ما از روی شما کپی کردیم خخخ شما کمی فسیل هم تشریف دارین خخخ
مرتضی ت خ
مرتضی ت خ
٩٣/١٢/٢٠
٠
٠
دو تا عکس از خداداد و عابدزاده از اون عکسهای آدامس رو هم هنوز که هنوزه نگه داشتم.
neyosha
neyosha
٩٣/١٢/٢٠
٠
٠
تو تخته بحث ادامسه .. واس همين يادتون افتاد ؟:دي
Ali_sh
Ali_sh
٩٣/١٢/٢٠
٠
٠
بندازین دور دیگه عه :|
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٣/١٢/٢١
٠
٠
سلام... کیف پول چرمی بابام رو دارم چرتکه قدیمی گردسوز فانوس کبریت ووووو دارم
Ali_sh
Ali_sh
٩٣/١٢/٢١
٠
٠
خوبه...حالتونو عوض نمیکنه گاهی؟
م-نص
م-نص
٩٣/١٢/٢٤
٠
٠
ارامش میدن این چیزا...گاهی ادم وقتی بی حوصلست سری به اینا بزنه عالی میشه
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/١٢/٢١
٠
٠
من که یه صندوقچه نوستالژی دارم اصلـــــــــن :))))
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٢/٢١
٠
٠
خسته نباشید کلا! باز یکی پیدا شد از من خسته تر بود! خخخ! :-))
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/١٢/٢٢
٠
٠
:))))))))))))) هی مامانم میگه این آشغالا چیه نگه میداری دختر جان؟!! منم میم یادگاری ...چند صباح دیگه همشون میشن خاطره...نوستالژی.....بعد مامانم میگه : قبول! توشله وکارت بازی رو دیگه برای چی نگه میداری اینا که برا پسراست؟!! منم میگم برا اینکه بعدها به بچه هام نشون بدم بگم بچه های نسل ما چه سرگرمی هایی داشتن.....و مثالایی از این دست....شما بگین،بد میگم ؟!!
Delaram
Delaram
٩٣/١٢/٢١
٠
٠
من زیاد اهل خاطره بازی نیستم ولی وای ازون روز که یادم بیادش.......:)
zahra_mmm
zahra_mmm
٩٣/١٢/٢٢
٠
٠
منم فکر نمیکنم چیزی بوده باشه که نگهش دارم :|
ali_y
ali_y
٩٣/١٢/٢٣
٠
٠
سلام. یک بلیط اتوبوس واحد مال تابستان 83 همیشه توی کیف پولمه و مدرک خوبیه برای علاقه به نوستالوژیم، کارنامه هام و بعضی جزوات درسیم دست خط دوستان زمان خدمت سربازیم(سال 80-81) و ...
م-نص
م-نص
٩٣/١٢/٢٤
٠
٠
کارنامه:)کارنامه های من تداعی کننده شری هستش:)
م-نص
م-نص
٩٣/١٢/٢٤
٠
٠
من جدیدا سعی میکنم عکسو فیلم بگیرم...خیلی خوبه..ادمو بعدها واسه ساعتها شاد و سرگرم میکنه..جدای از اینا یک یادگاری از ادم میمونه
hamid_kh
hamid_kh
٩٣/١٢/٢٥
٠
٠
چی می خوای از وسایل قدیمی ؟؟؟ کلا خونواده کالکشنی داریم ما خخخخ ... همه هم به نوه پسری ( اینجانب فعلا ) میرسه تا به نسل بعد بده ... خیلی چیزای باحالی دارم :))
ناشناس
ناشناس
٩٣/١٢/٢٦
٠
٠
شما علي اقا شما ك نوستالژي دوس ندارين دليل نميشه ب بقيه لقب بيكار بدين يا مسخرشون كنين واستون متاسفم