خانه انجمن مسافرین محترم،ایستگاهِ مطالعه..؟!
٥١٧
٤١
امیر بهزادپور

مسافرین محترم،ایستگاهِ مطالعه..؟!

مسافرین محترم،ایستگاهِ مطالعه..؟!

به نام خدا.

مدتی میشود که در ایستگاه های مترو محلی رو تعبیه کردند به نام "ایستگاه مطالعه".

به نظر شما این ایده تا چه حد کاربردی هست..؟از لحاظ موضوعی کتابها را چطور ارزیابی می کنید..؟چه پیشنهاد و انتقادی به آن دارید..؟

پ.ن : به نظر حقیر ایده ی بسیار خوبی ست، ولی موضوع و زمینه ی انتخاب شده، خود دلیلی ست بر کتاب های خاک گرفته و دست نخورده در قفسه ها..!

اگر طنز یا داستان کوتاه را زمینه ی اصلی قرار می دادند، شاید به تعبیری میتوانستیم بگوییم، کتابها خورده می شدند..!

٩٣/١٢/١١
نظرات کاربران
کد امنیتی
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٣/١٢/١١
٠
٠
سلام ... اين ايده در سامانه ای مطرح و اجرايي شده و همينكه شما نسبت به آن واكنش نشان داده‌ايد و اينجا مطلب گذاشته‌ايد بيانگر تاثير پذيري آن بر كتابخواني است
PESTEH
PESTEH
٩٣/١٢/١١
٠
٠
ببخشید ایستگاه متروی مشهد یا تهران؟
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٣/١٢/١٢
٠
٠
سلام ... باعث خجالت است که نام سایت حذف میشود
امیر بهزادپور
امیر بهزادپور
٩٣/١٢/١٢
٠
٠
کاملا با شما موافقم...همیشه ایده های خوب آدمو به واکنش و نقد وادار میکنه...ممنونم
Cold
Cold
٩٣/١٢/١١
٠
٠
ایدش خوبه...ولی کتاباش بیشتر داستانه...که تو مترو فک نکنم کسی بتونه بخونه واسه همینم کتابا دست نمیخورن...یه 4تا کتاب شعر مشتی بذارن یا مثلا عکسی ،جوکی چیزی اونوقت خیلی بیشتر خونده میشدن :)
امیر بهزادپور
امیر بهزادپور
٩٣/١٢/١٢
٠
٠
درسته به نظرم موضوعات ساده و روان اگه باشه خیلی بهتره تا در مدت زمان کمی که در ایستگاه هستیم(شایدحداکثر 6 7 دقیقه) بتونیم به یک نتیجه ی مطلوب یا حداقل لذت مختصر دست پیدا کنیم...ممنونم.
imanhkt
imanhkt
٩٣/١٢/١١
٠
٠
کتاب هایی که من تا الان دیدم توی قفسه ها یا به درد افراد شصت سال به بالا میخورد یا به درد کودکان ...
امیر بهزادپور
امیر بهزادپور
٩٣/١٢/١٢
٠
٠
اگر ایده ای اجرایی میشه باید تمام قشرها و سنین رو در نظر داشته باشه...موافقم با شما....ممنونم
mina_h
mina_h
٩٣/١٢/١١
٠
٠
فکر کنم اشتباهی اومدم
امیر بهزادپور
امیر بهزادپور
٩٣/١٢/١٢
٠
٠
ااا چرا؟؟؟!! درست اومدید بفرما داخل...
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/١٢/١١
٠
٠
من نرفتم خیلی وقته..کلن کتاب دوس دارم
امیر بهزادپور
امیر بهزادپور
٩٣/١٢/١٢
٠
٠
همراه کتاب بودن همیشه سودمند است البته به شرط تفکر...ممنونم
هاچ
هاچ
٩٣/١٢/١١
٠
٠
آره منم دیدم و برداشتم نگاشون کردم اما اصلا جذاب نبود. یعنی گفتم بی محتوا تر از این کتابا نداشتن بذارن! آقا شما همین سرانه مطالعه ای که داریم رو با این کارا به زور کاهش ندین، افزایش پیشکش!
امیر بهزادپور
امیر بهزادپور
٩٣/١٢/١٢
٠
٠
موضوعات عامه پسند و روان اگه انتخاب بشه خیلی خوبه....ممنونم
مرتضی ت خ
مرتضی ت خ
٩٣/١٢/١١
٠
٠
به نظر من اگه به جای کتاب گزاشتن پی دی اف کتاب رو بدن بهتره اون همه کاغذ حروم نمیشه
امیر بهزادپور
امیر بهزادپور
٩٣/١٢/١٢
٠
٠
هههه اینم روشی برای خودش...ممنونم
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٣/١٢/١١
٠
٠
این ره که می روند به کردستان است ....
Delaram
Delaram
٩٣/١٢/١٢
٠
٠
این ره که می روند به تاکستان است... من هم موافق هستم. ابدا این راهش نیست.
امیر بهزادپور
امیر بهزادپور
٩٣/١٢/١٢
٠
٠
بعلله دیگه...ممنونم
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٢/١٢
٠
٠
منم موافقم... این ره که می روند به ترکستان است...:-))
aban_y
aban_y
٩٣/١٢/١١
١
٠
تا اونجایی که من نیگاه کردم، مباحث رو به زبان طنز بیان کردند! البت شاید من فقط اونجا هاش رو دیدم،پاتولوژی مباحث شهر نشینی ، مسائلی مثل استفاده از خدمات شهر داری و این جور مسائل، همینطور یک سری مطلب هم برای مناسبت ها و.... اگر بشه مثلا یه نشریه جمع و جور کوچک، خلاصه مفید و به روز باشه هم خوبه، یه کم هم تشویق و استفاده از علم نماد شناسی و روان سناسی رنگ به ویژه در اماکن عمومی هم لازمه، اینا گروه کارشناسی میخواد که میشه از دانشجو های هنر، گرافیک، روان شناس ها و طراح های المان ها و فضا های شهری استفاه کرد که هم اشتغال زایی هست و هم میتونه مردم رو تشویق کنه، البت از طرف مردم هم همت خوندن و استقبال کردن و فرهنگ سازی هم میره! مثلا الان که نزدیک عید هست یه مناسبته بهترین موقعه هست به قول دکتر ایرج حسابی آیین هامون رو درســـــــــــت بشناسیم
امیر بهزادپور
امیر بهزادپور
٩٣/١٢/١٢
٠
٠
کاملا درسته...موضوعات خوب و قوی و با محتوایی هست. ولی به نظر حقیر همه گیر و منتاسب با علایق عموم نیست...ممنونم
Mohammad-E
Mohammad-E
٩٣/١٢/١١
٠
٠
من ندیدم ،آخه مسیرم نمیخوره،ولی طرح خوبیه .
امیر بهزادپور
امیر بهزادپور
٩٣/١٢/١٢
٠
٠
ممنونم
م-نص
م-نص
٩٣/١٢/١٢
٠
٠
کجایه:/ من چرا ندیدم
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٣/١٢/١٢
٠
٠
کجایه یا کجاست؟ :)))
امیر بهزادپور
امیر بهزادپور
٩٣/١٢/١٢
٠
٠
جناب نص؟؟!!! احتمالا شما در حالا کتاب خوندن وارد ایستگاه میشوید و به دور و برتان توجه ندارید...درود بر شما...ممنونم
م-نص
م-نص
٩٣/١٢/١٢
٠
٠
باور کنین من ندیدم تا حالا....اتفاقا من حواسم به همه چی هست که تروربستا ترورم نکنن:))
م-نص
م-نص
٩٣/١٢/١٢
٠
٠
کوجایه؟؟؟
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٣/١٢/١٢
٠
٠
آخرین بار که من سوار مترو شدم که همچین چیزی ندیدم. ولی طرح خوبیه. همین که یکی حتی واسه وقت گذرونی هم چند صفحه ورق بزنه عالیه. اگه موضوعات کتاب ها جذاب باشه که دیگه چه بهتر
امیر بهزادپور
امیر بهزادپور
٩٣/١٢/١٢
٠
٠
احسنت چه خوبه یکی از محل های گذراندن وقت، کتاب باشه...ممنونم
امیر بهزادپور
امیر بهزادپور
٩٣/١٢/١٢
٠
٠
یکی از راههای گذراندن وقت
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/١٢/١٢
١
٠
ایده که ایده ی خوبیه....تنوع کتابا و حجمشون باید طوری باشه که مردم به خوندنشون رقبت داشته باشن :))
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/١٢/١٢
١
٠
طنز...داستان کوتاه...شعر...کمیک استریپ... کاردستی...خلاقیت...کارآفرینی...مجله های علمی... خلاصه اینجور چیزا... نقاشی بزرگان و کاریکاتور واینا هم فراموش نشه(^_^)
امیر بهزادپور
امیر بهزادپور
٩٣/١٢/١٢
٢
٠
احسنت...موضوعات پیشنهادی تان بسیار خوب است...چه قدر خوبه که کتابها اصلا نوشتاری نباشند؛ صرفا تصویری باشند....ممنونم
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/١٢/١٢
٠
٠
حالا ما که تو شهرممون مترو و اینا نداریم....یکی 2بار خواستم یه چندتایی از کتابامو توی ایستگاههای خط واحد بذارم، ترسیدم نمکی ها برش دارن....یا کسی بندازتشون تو آشغالی یا اصلـــن تو جوب...فعلنی با چندتا از دوستا تصمیم گرفتیم همیشه کتاب همراهمون باشه و اوقات بیکاری یا تو مسیر مطالعه کنیم تا بتونیم گامی هرچند کوچیک در اعتلای فرهنگ کتابخوانی حداقل استانمون برداریم (مرســــــی جمله)
امیر بهزادپور
امیر بهزادپور
٩٣/١٢/١٢
٠
٠
از اینکه به فکر رشد و تعالی فرهنگی استانتان هستید شخصا از شما کمال تشکر را دارم...باشد که در این راه قدمهای جدی و استواری بردارید....( اوه چه کتابی شد..!)... بازم ممنونم
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/١٢/١٦
٠
٠
:))))))))))
امیر بهزادپور
امیر بهزادپور
٩٣/١٢/١٢
١
٠
فکرشو بکنید تو خیابابون داریم راه میریم یههو میبینم ی جایی مردم رو سر و کله ی هم ریختن...میرم نزدیکتر میپرسم آقا چه خبره این جا؟ شله مِدن؟ جواب آقاهه : نه آقا؛ اینجا کتاب با تخفیف میدن...در ضمن مطالعه هم رایگانه...بفرما... جواب من: :/
j_hoseinpoor
j_hoseinpoor
٩٣/١٢/١٢
٠
٠
مو که بچه مشد نیستم ولی مطمئنم که کتابای متروِتان از فیلتر ارشاد رد مِشه وبیشتر کتابای سانسور شدیه .پس از همو کتابا خوب استفاده کنن دِگم هی ایده ندین.کسه بری ایده هاتا ترم خورد نموکنه.
Niva
Niva
٩٣/١٢/١٢
٠
٠
من اصن سوار مترو نمیشم.. تو مسیرمون نیست ولی گاهی تو اتوبوس که بروشور داره .. میخونم جالبه .. مختصر و مفید.