خانه انجمن منو ببین لطفا !
٦٢٧
٧٥
h_ghasemi

منو ببین لطفا !

منو ببین لطفا !

اولش بگم که این انجمن مخصوص خودنماهاست! (^_^) (خخ. البته شوخی بود این جمله)

سوالم اینه که آیا تا به حال با یه آدم خودنما برخورد داشتید؟ به نظر شما رفتارش آزاردهنده بوده یا پسندیده؟! فکر می کنین چرا آدما به خودنمایی متوسل می شن؟

٩٣/١٢/٠٩
نظرات کاربران
کد امنیتی
دختر آریایی
دختر آریایی
٩٣/١٢/٠٩
٠
٠
سلام اولا:) زیـــــ:ـ|ــــــــــــــاد....به نظرمن بستگی به خودِ آدم داره که نسبت به رفتار اطرافیان خیــــــــلی حساس باشی یا نه....اگه حساس باشی معمولا خودنماییا برات آزاردهنده ان!!!یعنی دقیق نمیدونم جوابشو؛ولی تا حالا با آدمِ خودنمایی برخورد نداشتم که رفتارش برام پسندیده باشه...چون ذاتِ این کار(خودنمایی) خوب نیس اصلا به نظرم:||| ودر جواب سؤال آخر:فک کنم این کار ریشه در "کمبودِ توجه"داره و عوامل روانی...حس میکنم کمبودِ توجه با نشون دادن خود به آدما وپررنگ نشون دادنِ خود،ارضاء میشه؛اینطور نیست آیا!؟؟!
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٣/١٢/١٠
٠
٠
سلام و چقدر خوشحالم که اول شدی دوباره توی انجمن من :)) این نشونه توجه و لطف توئه دختر آریایی عزیز. مرسی. و اما با بخشی از صحبتت موافقم که خودنمایی وقتی آزارهنده س که طرف مقابل برات اهمیت داره اما همیشه م اینطوری نیست به نظرم. گاهی بعضیها به گونه ای بسیار تابلو خودنما هستن و این افراطش هم آزاردهنده س به هرحال برای اطرافیان چون یه حالت تصنعی پیدامیکنه که موجب سلب اعتماد و کسالت دیگران میشه. البته این که شما می گی ریشه در عوامل روانی داره رو باهاش موافقم. درسته. اما بیش از کمبود توجه به کمبود عزت نفس و "خود دوست داشتن" طرف برمی گرده که درپی بازاریابی (!) برای خودش و شخصیتش هست. بازم ممنون :))
دختر آریایی
دختر آریایی
٩٣/١٢/١٠
٠
٠
مرسی از شما هدی جون که اینقدر با خوصله جواب میدین:)))با توضیحات تکمیلیتون موافقم...ولی این موضوع از اوناست که بحث روش خیلی دیگه تخصصیه...یعنی من آدم نزدیکیو ندیدم به خودم که همچین رفتاری داشته باشه وبخوام طبق اون نظر بدم...اگه دیدم در حد دوست وهمکلاسی بوده که اگه به حد آزاردهنده ای رسیده بی توجهی نشون دادم بهش...الآن که گفتین کمبود عزت نفس یادم اومد که عدم خودباوری که یه جورایی یعنی همون،هم باعث این موضوع بشه...چون آدم تا وقتی خودشو باور داره نیاز به تأیید وتشویق وجلب توجه اطرافیان نداره به کار خودش ادمه میده...مرسی از انجمن خوبتون و مرسی از لطفی که به من دارین دوست خوبم:)))
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٣/١٢/١٠
٠
٠
خواهش می کنم عزیزم :) بله اما یه جورایی ته دل اکثر آدما میل به تشویق و تایید هستش و متاسفانه شیوه های آموزشی هم بی تقصیر نیستن که این میل رو رشد میدن بدون اونکه به عواقبش توجه کنن، گاهی تقویت حس رقابت جویی در کودک هم ممکنه منجر به همین خودنمایی در آینده ش بشه برای همین باید خیلی احتیاط کرد. منم از تو ممنونم دختر آریایی عزیز که در این انجمن شرکت کردی و ما رو از دیدگاه خوبت بهره مند کردی. :))
م-نص
م-نص
٩٣/١٢/٠٩
١
١
خودنما چیه؟؟من راهنما دیدم ولی این یک مورد و نه:)
s_mostafa_b
s_mostafa_b
٩٣/١٢/٠٩
٠
٠
منم راهنما رو ديدم، قطب نما رو هم بلدم، ولي خودنما نداشتم تا حالا! شايد منظورشون از خودنما آينه باشه! آره؟
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٣/١٢/١٠
٠
٠
خودنما عبارت از آدمی هست که بسیار به جلب توجه و تاییدگرفتن از سایرین اهمیت میده طوری که حتی بخاطرش حاضره از عزیزترین داشته هاش هم بگذره و خلاصه به هر دری بزنه برای خرید رای دیگران. امیدوارم توضیحم کافی بوده باشه :)
م-نص
م-نص
٩٣/١٢/١٠
٠
٠
ها خودکفا منظورتونه:))
s_mohsen
s_mohsen
٩٣/١٢/٠٩
٠
٠
نه!...ندیدم که ببینم چجوریه!...اینم مطمئنا نمیدونم!
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٣/١٢/١٠
٠
٠
خدا رو شکر که ندیدین.. دیدنم نداره آخه :)
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/١٢/٠٩
٠
٠
من خیلی حود نمام!ً
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٣/١٢/١٠
٠
٠
چرا؟
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٣/١٢/١٠
٠
٠
ولی همین که صادقانه اعتراف میکنین خودش یه دنیا ارزشه :)
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/١٢/١٠
٠
٠
دلیلشو نمیدونم/دوست دارم دیگه./ممنون
م-نص
م-نص
٩٣/١٢/١٠
٠
٠
://
م-نص
م-نص
٩٣/١٢/١٠
٠
٠
شاید همین خودنمایی باعث شده این قدر ناامید باشی
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٣/١٢/١٠
٠
٠
اتفاقا برعکس! ناامیدیه که باعث خودنمایی میشه (البته یکی از دهها علل ریشه ای هستش)
saleh
saleh
٩٣/١٢/٠٩
٠
٠
افراط تو هر چیزی آزار دهنده میشه. بله خود نما دیدم که به نظرم خیلی رفتارای افراطی داشت.برای شخص من غیر قابل تحمل هستش. خود نمایی به نظرم 100% از خود کم بینی نشآت میگیره
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٣/١٢/٠٩
٠
٠
با نظر شما موافقم مخصوصا خود کم بینی
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٣/١٢/١٠
٠
٠
خودنمایی آزارنده س و قبول دارم اما بیش از هرچیز یک "درد"ه. دردی که خود طرف میکشه و بخاطر فرار ازش (که بخشی از اون هم به خود کم بینی و عدم اعتماد به نفس و عزت نفس برمیگرده) به خودنمایی رومیاره و دردی که به اطرافیان وارد میکنه! البته هر انسانی تا حدودی معقول دارای خودنماییهایی هست ولی در بعضی افراد که ظاهر متشخص و مبادی آدابی هم دارن غوغا میکنه متاسفانه!اینجاست که دیگه اوضاع افتضاحه! افتضاح!
هاچ
هاچ
٩٣/١٢/١١
٠
٠
مطمئنی "درد"ه که باعث خودنمایی میشه؟ خلاء یک قسمت از روح شاید؟
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٣/١٢/١١
٠
٠
بله هاچ عزیز. مطمئنم. چون یک نیازه که آدما رو به سمت خودنمایی سوق میده و هر نیازی خودش یک درده! چون ته وجود آدم رو پرمیکنه از حقارت و خودکم بینی! و وقتی یه آدم علیرغم تمام تواناییهاش، خودشو باور نداشته باشه و کاسه تمنای محبت و توجه به سمت دیگران دراز کنه فقط خودشه که میدونه چه دردی ته وجودش خونه کرده و چقدر نیازمنده! که اگه یه روز، فقط یه روز از اون تایید و توجه محروم بمونه حتما می میره! ببین عمق فاجعه رو! می میره به معنای واقعی! البته اینکه میگم در رده های بالاست وگرنه اغلب انسانها تا یک حدی از همین نیاز رو دارن و خب بازم اذیت میشن وقتی اون مقدار توجه رو بدست نیارن. اما بعضیها هستن که تمام هدف زندگی و انرژیشون رو بجای صرف برای رشد شخصی، میذارن برای جمع آوری آرایی که سرجمع، یه ریالم نمیارزه! اینه که فاجعه س! بعضیها کلا فکر میکنن همینکه توی چشم باشن به آرزوشون رسیدن!؟ درحالیکه سطح آرزوهای آدمی باید فراتر از این حرفا باشه. /// راستی کم پیدا شدی هاچ عزیز. دلم واست تنگ شده بود خوشحالم که دیدمت :) خواستی به پست جدیدمم سر بزن. :))
هاچ
هاچ
٩٣/١٢/١١
٠
٠
خودنما کم کم به درجه ی عمیق خودنمایی میرسه. تدریجی. تدریجی هم از بین میره. شاید هم نره. شاید فاجعه از این حرف ها بیشتر باشه. همون که گفتی میمیره... اگر این شخص اطرافت باشه چه طور میتونی بهش کمک کنی؟ البته از نظر خودش اولش شاید این باشه که داری توی موضوعی باهاش مخالفت میکنی که از نظر اون کاملا یک حق شخصیه و کاملا هم درسته. شاید حتی ریشه به دوران کودکی هم برگرده. چیزی که سالها به وجود اومده اگه دهه ها طول بکشه اصلاح شدنش چی؟...
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٣/١٢/١١
٠
٠
با معرفی به یه روانکاو خوب! مسلما چاله های روحی آدما رو نمیشه به سادگی شناخت و رفع کرد. قدم به قدم باید پیش رفت. من این انجمن رو برای یه شخص خاص نذاشتم. برای تلنگر گذاشتم اول به خودم و بعد به هرکسی که منصفانه در خلوت درونش به خودش مراجعه می کنه و ضعفهاشو میبینه و قبول می کنه. و صدا البته فقط و فقط پیگیری و جدیت خود فرد هست که در بهبود و سالم شدن روحش موثره! فقط خودش باید بخواد و باور کنه که میشه رها بود ...
aban_y
aban_y
٩٣/١٢/٠٩
٢
٠
خب با نهایت صداقت باید بگم بنده تا 14 سالگی سعی می کردم کمی جلوی برخی اعضای فامیل خود نمایی کنم!،راستش پسرخالم از اون درس خون هایی بود که حتی نمیشه تصور کرد تواناییش با یک انسان در درس خوندن برابری می کرد!:| یعنی همش این همون بچه مردمه بود می خورد تو سرم! من ورزشم خوب بود چون کلا بچه شری بودم!(اصلاح میکنم بنده انرژیم زیاد بود خخخخخخ) ولی درسام رو هم تا حدی که حوصله ام بود میخوندم باور کنین! من تو دوره راهنمایی سعی می کردم با جایزه و مدال گرفتن جلوی پسر خالم خود نمایی کنم همونطور که اون با نمره هاش خود نمایی می کرد! حالا برای چه قدر!؟؟؟؟؟؟؟؟اون معدلش می شد 20 من 19.89 مثلا! :/ ولی امان از مقایسه،اما خیلی وقته به این نتیجه رسیدم این کار آدم رو از هدفش دور می کنه،اذیت می کنه،حتی افسردگی میاره،خود نمایی قسمت عاطفی-هیجانی مغز رو فعال می کنه،بخش بادامه مغز(آمیگدالا) برای ما تصمیم گیری میکنه،حسادت هم که پشت سر خود نمایی بیاد،تعادل هورمون ها از بین می بره،خلاصه این که این همه واکنش فیزیولوژیکی، و هیجانات و تاثیرات منفی به آدم صدمه میزنه و موقعیت اجتماعی هم حسابی آسیب میبینه! خودنمایی ،یک جور خود آزاری هست که منجر به افسردگی فروریخته و گهگاهی هم برانگیخته میشه! این بود نظرمن :)
saleh
saleh
٩٣/١٢/٠٩
٠
٠
لایک.کاملا موافقم. به جیم هم خوش آمدین
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٣/١٢/١٠
٠
٠
اولش ورود شما رو به جمع جیمیها خیلی خوش آمد میگم :)) و از توضیحات کامل و صادقانه شما ممنونم. مرسی که با نگاه علمی و روانکاوی (هردو) به این مساله پرداختین. بله متاسفانه خودنمایی یک آسیب شخصیتیه که ریشه در کودکی داره و بسیاری عوامل دیگه که همین مقایسه شدنها و سختگیریهای والدین هم نقش عمده و مهمی در رشد و بروز چنین ویژگی رو دارن. اما من واقعا نمیدونستم که خودنمایی در رده های بالا اینقدر آسیب زاس و حتی منجر به افسردگی میشه!! فکر میکردم فقط اطرافیان رو درگیر و افسرده میکنه. :دی// ممنون از حضور واقعا موثر شما :)
م-نص
م-نص
٩٣/١٢/١٠
٠
٠
شما همون شمشیر بازه نیستین که شمشیرتونو دادن رفت:))خخ
aban_y
aban_y
٩٣/١٢/١١
٠
٠
آقای نص بنده همون کسی هستم که دوره نینجایی گذروندم در مازندران، ولی می تونم هر تانکی رو منفجر کنم مراقب خودتون باشین :) خخخخخخخخخخخخخ
م-نص
م-نص
٩٣/١٢/١٢
٠
٠
بازگشت افتخار امیزتونو از دوره های نینجایی تبریک میگیم...فقط چرا لاک ندارین:)خخ بعدشم تانک قدیمی شده..ما الان تو سفیته ایم داریم از تو فضا باهاتون حرف میزنیم:))
aban_y
aban_y
٩٣/١٢/١٣
٠
٠
حالا که این طور شد، سفینه، پهپاد و جدید ترین متد های نظامی روز هم برای من هیچه! نابودتون می کنم! خخخخخخخخخخخخخخخ
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/١٢/٠٩
٠
٠
هووووووم..خیلی زیلد..عکس العمل خاصی نداشتم..یجور رفتاره دیه:دی
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٣/١٢/١٠
٠
٠
پس میشناسی :)) آخه بعضی وقتا این رفتارها خیلی آزارنده ن.
Mohammad-E
Mohammad-E
٩٣/١٢/٠٩
٠
٠
من که خود نما نیستم ، پس بذارین برم آب بخورم برم بیرون خخخخ
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٣/١٢/١٠
٠
٠
باشه فقط بعدش اون لیوان رو یادتون نره برگردونید. مال منه :)
Mohammad-E
Mohammad-E
٩٣/١٢/١٠
٠
٠
حالا یه لیوان به ما برسه چی میشه خخخخ
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٣/١٢/١٠
٠
٠
باشه یادگاری از طرف من داشته باشینش :)
حسنک کجایی؟
حسنک کجایی؟
٩٣/١٢/١٠
٠
٠
اقا محمد لیوان داریـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــد خوش به حالتون ..... ولی با دس خوردن کیفش بیشتره هاااااااااااا ...... هههههههه
مرتضی ت خ
مرتضی ت خ
٩٣/١٢/٠٩
٠
١
رفتار هیچ خودنمایی پسندیده نیست.والسلام
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٣/١٢/١٠
٠
٠
لایک والسلام!
م-نص
م-نص
٩٣/١٢/١٠
٠
٠
دقیقا....کوتاهو جامع
حسنک کجایی؟
حسنک کجایی؟
٩٣/١٢/١٠
٠
٠
جمله پر باری بود معلومه خیلی روش فک کردین ... واقعا آوریـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــن
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٣/١٢/١٠
٠
٠
منم که نیستم! :دی اقا محمد ابخوری کدوم طرفه؟؟!
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٣/١٢/١٠
٠
٠
خخ. آقا محمد؟ گمونم انجمن کناری باشن. :دی
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٣/١٢/١٠
٠
٠
به نظرم بیمارن طفلکیا :| یه جور عقده درون. حالا مربوط به هرچی میخواد باشه.مسلما هم رفتارشون پسندیده نیست
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٣/١٢/١٠
٠
٠
بیمار ... اومممم خب اینجوریم میشه گفت. البته وقتی از یه حدی میگذره واقعا هم مشخصه که حداقل اون شخص، حال خوب و روان سلامتی نداره. رفتار پسندیده ای هم نیست ولی خیلی از آدما دچارشن و خبر ندارن و یه عده هم هستن که خبر دارن و ادامه میدن متاسفانه! اینه که ناراحت کننده س! نمیدونم شایدم دارن درد می کشن، درد تایید شدن و همه پسند بودن!
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٣/١٢/١٠
٠
٠
سلام ... دست شما درد نكن رويا خانم
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٣/١٢/١٠
٠
٠
وااا به شما چرا برخورده جناب روشناوند؟!
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٣/١٢/١٢
٠
٠
چی گفتم مگه آقای پدر؟
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٢/١٠
٠
٠
بله خب من هم برخورد داشتم... البته باید با احتیاط قضاوت کرد و براحتی نمیشه رای صادر کنیم و بیماری یا ویژگی اخلاقی ای رو به کسی نسبت بدیم. اما خب تحملشون خیلی سخت نیست! کافیه جدی نگیریمشون.. نه اینکه تخریب کنیم، منظورم اینه که کمی مراعات کنیم و تا حد امکان از کسانیکه مشاوره ای بلدن یا مثلا روانکاو هستند کمک بگیریم. اوایل پذیرش براشون شاید سخت باشه اما کم کم می پذیرند. ممنونم از انجمن خوب شما...:-))
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٣/١٢/١٠
١
٠
تخریب ... فقط خود آدمان که قادرن خودشونو تخریب کنن. بقیه هرکاری هم بکنن به قدر خود آدم نمی تونن مخرب باشن! کافیه عزت نفس آدم متعادل باشه اونوقت میبینه که اونایی که به قصد تخریب هم میان جلو خودبخود محکوم به شکستن! پس اگه ما تصور می کنیم که کسی به عمد (مثلا با یه اشاره کوچیک به یه اشتباه کوچیک گذشته مون) خواسته تخریبمون کنه، ایراد در خودکم بینی خودمونه! نه حرف طرف مقابل!!
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٣/١٢/١٠
٠
٠
راستی باید از ادمین محترم هم تشکر کنم برای این تیتر ویژه بی نهایت منطبق و قشنگی که واسه این انجمن انتخاب کردن. دستتون درد نکنه و دست مریزاد! :)))))
هاچ
هاچ
٩٣/١٢/١١
٠
٠
خواهش می کنم اصلا قابلی نداشت :دی
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٣/١٢/١١
٠
٠
:)) خلاصه دیگه ببخشید باعث زحمت شدیم :دیی
هاچ
هاچ
٩٣/١٢/١١
٠
٠
تا باشه از این زحمتا باشه (خخخ) :دی
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٢/١٢
٠
٠
چه تعارفی تیکه پاره میکنین شما..!
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٣/١٢/١٠
١
٠
سلام... لازم نيست جايي برويد با شمامم منوببين آره با شمام منو ببين
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٣/١٢/١٠
٢
٠
واقعا؟! ممنون از این صداقت شجاعانه شما! چشام گرد شدن جدی جدی!! البته اکثر آدما یه مقدار خودنمایی رو دارن ولی خب مهم اینه که انکارش نکنن و صدالبته مهم اینه که میزانش ازحد مجاز فراتر نره. :) مرسی
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٣/١٢/١١
٠
٠
سلام ... سپاس چشم
حسنک کجایی؟
حسنک کجایی؟
٩٣/١٢/١٠
٠
٠
منم آدمای خودنما زیاد دیدم ..... اخه کسی نیست به اینا بگه بابا دلیل خودنمایید چیه ؟؟؟؟ اخه واسه چی ......... واقعا رو اعصابـــــــــــــــــــــــــــــــــن ......
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٣/١٢/١١
٠
٠
دست خودشون نیست آخه! یه نوع مشکل درونیه که باید درمان بشه و کاملا موافقم که روی اعصابه اما خودشونم رنج میبرن و بازخورد این رنج درون به صورت خودنمایی و احساس ضرورت برای تایید از سمت دیگران نمود پیدامیکنه. ولی دیگران رو هم رنج میدن و واقعا هم روی اعصابن! موافقم.
Cold
Cold
٩٣/١٢/١٠
٠
٠
آقا عجــــــــــیب رو اعصابن....من که اگه کسی خودشو برام بگیره دیگه.....:\
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٣/١٢/١١
٠
٠
با روی اعصاب بودنشون موافقم. اما خودنماها با به خودمغرورها کمی فرق می کنن. خودنماها اتفاقا همیشه سعی میکنن وجهه اجتماعی بسیارخوبی داشته باشن و از خودشون تصویر شفاف یه آدم مهربون و متشخص و دلسوز و بسیار آگاه و خوش مشرب به مخاطب ارائه بدن بطوریکه آدما جذب همین خصیصه هاشون میشن و بدین صورت اون حس خودنماییشون ارضا میشه با همین تایید و تشویق دیگران!! ولی از درون خودشون میدونن که چقدر نیازمندن. که چقدر تلخه این نیاز! که چقدر درد می کشن ولی متاسفانه هم درد به قوت خودش باقیه و هم درجازدن توی یک مسیر اشتباه! و چیزی عوض نمیشه تا وقتی درمان نشه دردشون. ولی خب موافقم که واقعا روی اعصابن وقتی نخوان بپذیرن و تغییر کنن. کلا خصیصه روی اعصابیه این خصیصه! مرسی
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٢/١١
٠
٠
بخصوص که اغلب نمی پذیرن درد و مشکل شون رو! و فکر میکنن فقط دیگران دچار هستند در صورتیکه در حقیقت فقط آینه شکستند و دیگر هیچ... :-(
Delaram
Delaram
٩٣/١٢/١١
٠
٠
آره خب منم اینطور که اطرافم می بینم اغلب نمی پذیرند. خودشون تا خرخره توی خودنمایی غرقن و جالبه که براحتی به یکی دیگه باز میگن خودنما! دقیقا دخترِ یکی از دوستای مادرم همین وضعو داش! تا اومدم یخورده متوجهش کنم چنان موضع سفت و سختی گرفت و بعدشم الان همه جا داره پشت سر من میگه خودنمام! حتی توی وایبر با بقیه هم داره حرف میزنه دقیقا داره بمن دری وری میگه انگار.مادرش میگفت بخش زیادیش به دوران کودکی و کم توجهی های پدرش بر میگرده. ببخشید یخورده خصوصی شد.. به ذهنم رسید این مصداقها رو بگم شاید بهتر باشه از مرور یک تئوری روانکاوی شعاری. دوسه نمونه دیگه هم اطرافم دارم. البته نمونه های من همه خانم هستند. و دقیقا دوتاشون همین صفت خودنمایی رو به شوهراشون نسبت میدن.خیلی برام عجیبه این رابطه انکار و رفلکسِ متقابلشون.ممنونم هدی جان با این انجمن خوبت عزیزم :)
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٢/١٢
٠
٠
دقیقا همون نکته ی آینه شکستنِ من بود که عرض کردم. نمی پذیرند و فورا طرف مقابل رو متهم میکنن اون هم با های و هوی و استفاده از هر فرصت و تریبونی(مثل لاین و فیس و جمع های خانوادگی). حدودا پارسال یک مورد عینی ش رو برخورد داشتم. با شما موافقم خواهرم.
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٣/١٢/١٢
٠
٠
چقدر جالبه دلارام جان که نظرات شما و آقای شمشیری اینقدر به هم نزدیکن با اینکه شما هنوز 11 روز بیشتر نیس که به جمع جیمیها پیوستین!! :دی آدم یهو وهم برش میداره که نکنه با یه نفر داره صحبت میکنه! خخخ. // البته شما هم مطمئنا نیت خیر داشتی از اینکه به اون آشناتون تذکر دادی اما ته وجود خودت چی بوده؟! واقعا برای رفع خودنمایی اون بوده یا ابراز خودنمایی خودت؟! به هرحال اکثر آدمها ضرایب متفاوتی از خودنمایی رو دارن و من و شما هم از این قاعده ممکنه مستثنی نباشیم. همون آینه شکستن که دوستمون فرمودن رو درمورد خودت هم می تونستی اجرا کنی البته سخت هستش ولی خب شدنیه. و صد البته تئوری های روانکاوی شعاری نیستن مگه اینکه ما بخوایم به عنوان "شعار" ازشون استفاده کنیم!! (مشکل از قامت ناساز بی اندام ماست!) و خب اون نمونه های دوستانتون رو هم من که از نزدیک ندیدم ولی خب همونطور که گفتم اکثر آدمها در درونشون ته مایه هایی از خودنمایی رو دارن و اون خانمها هم لابد بیش از من و شما به میزان خودنمایی همسرانشون آگاه هستن چون دارن باهاشون زندگی می کنن نه اینکه از بیرون دستی بر آتش داشته باشن و نظریه و تئوری صادر کنن. همین نوع نگرش شما و قضاوتتون هم جای سوال داره برای من!؟ :)
Delaram
Delaram
٩٣/١٢/١٢
٠
٠
تشکرمیکنم از طرح سوال.ایرادی نمی بینم پرسش مطرح بشه.بله سالهاست میشناسم ونوشته هایشون رو خوندم.چیزعجیبی نیست.قلم شماهم عالیه و نیازی به تمجید اضافه من نداره.اصلا شما از اقای شمشیری خیلی بهترمینویسید.اصلاخودتون روناراحتنکنید.اینجاکه زبانم لال مطب روانپزشک نیست!یک محیطادبی هستش که من از خواندن نوشتنهای شما لذت می برم.ببخش اگه موجبات پریشانی فراهم شد دوست مهربونم.:)
Delaram
Delaram
٩٣/١٢/١٢
٠
٠
کمک به اون دوستم هم بیشتربرایخودنمایی خودم بوده.من یک انسانخودنمای بیمارهستم!ببخش کاش اصلا مصداق نمی اوردم ظاهراموجبات اضطراب و واکنش شمارو فراهم کردم.صمیمانه ازت میخوام منوببخشی دوست خوب و نویسنده بزرگ من.
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٣/١٢/١٢
٠
٠
خخخ . قدرت قلم رو ادعایی ندارم ولی حسم بهم دروغ نمیگه که شما بهت تاحدودی برخورده. من اصولا اهل رقابت با کسی نیستم. راه خودمو میرم مثل رودخونه ها و به دنبال کپی برداری یا کنارزدن دیگران هم نیستم چون زندگی میکنم و به دیگران هم اجازه زندگی می دم. مگه اینکه اذیتم کنن که دیگه جای خود داره. جناب آقای شمشیری هم جای خودشون رو دارن و من جای خودم و هرکدوم خواننده های خودمونو داریم و در این سایت و این دنیا هم هرکسی جایگاه خودشو داره و برای همه هم خدا رو شکر به اندازه کافی جا هست. :) منم که کلا پریشان نشدم از اول (اصلا پریشانی چرا آخه؟!) و دوشواری نداریم به قول دنیادیده عزیز :) // کمک به دوستتون هم قابل قدردانی هست ولی به قول خودتون+آقای شمشیری اول آینه رو می شکستین بهتر بود شاید ... /// ضمنا من در پاسخ به بعضی از دوستان هم متذکر شدم که خودنمایی در اغلب انسانها وجود داره اما خب شدت و ضعف داره و طرح سوال من هم با این هدف نیست که شما خودتونو سرزنش کنید یا وارد لاک دفاعی بشید. نه! من هم خودنمایی رو دارم مثل شما و خیلی ها. این مهمه که متوجهش بشیم و در صدد تلاش برای رفعش بربیایم. چون از دید من که آزارنده س. و برای همینم دوستش ندارم نه در خودم و نه در عزیزان و دوستانم. :) // بازم ممنون از محبت بی شائبه شما :))
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٢/١٢
٠
٠
اوه اوه چه خبره اینجا...! شما راحت باشین کلا! من راضی هستم هر چی دوست دارید پشت سرم بگید! خخخ! :-)))
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/١٢/١٢
٠
٠
یعنی امکان داره من اینجا کامنت نذاشته باشم (ه_ه)
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٣/١٢/١٢
٠
٠
متاسفانه بله :(( ولی الان که گذاشتی خیلی شارژ شدم. مرسی :)
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/١٢/١٢
٠
٠
بگذریم.... من خودم یک خودشیرین واقعی هسدم... نمیدونم تا چه میزان این خودشیرینیه لازمه ی خودنمائیه...یا بلعکس خودنمائی لازمش خودشیرینیه.... یه سری آدم تو زندگیم هستن که بیشتر از خودم دوسشون دارم...بنابراین سعی میکنم براشون تا جایی که ممکنه شکر باشم (^_^) البته اون دیده شدنه که تو خود نمائی مدنظره ، درمورد من، محدود به همین آدما میشه....برام مهمه که حضورم برای کسانی که دوسشون دارم، پررنگ باشه.... وبرای این پررنگ بودن به یه خوده شیرین و علاقه مند به نمایش نیاز هست :)))
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٣/١٢/١٢
٠
٠
البته خودشیرینی خیلی با خودنمایی توفیر داره عزیزم. تو (منظورم "تو"ی نوعی هستش) با خودشیرینی میخوای خودتو توی دل یک یا چند نفر که واست مهمن جاکنی و به این وسیله بهشون نشون میدی که دوستشون داری و برات ارزش دارن اما باخودنمایی دنبال تایید گرفتن و جلب توجه "همه" هستی جز همون کسی که از همه واست مهمتره و رنج میکشه از این رفتار بیمارگونه! این خودشیرینی شیرین تو جای قدردانی و مقابله به مثل مثبت داره اما اون خودنمایی ناراحت کننده ... چیزی نگم بهتره! مرسی دنیادیده جانم. :)