خانه انجمن اینجا مجهز به دوربین مدار بسته نیست !
٩٤٢
١٥٩
k_shamshiri

اینجا مجهز به دوربین مدار بسته نیست !

اینجا مجهز به دوربین مدار بسته نیست !

اگر همین الان زیر اون بوته کنار پیاده رو یک کیف کوچیک چرمی پیدا کنید که داخلش سه چهار میلیون تومن پول نقد باشه چکار می کنید؟ ساعت 12 نیمه شب هستش و پرنده پر نمی زنه. هیچ دوربین و نظاره گری هم نیست.

٩٣/١١/٢٨
نظرات کاربران
کد امنیتی
Vania
Vania
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
اولش که اول اول اول خخخخ اگه ضایع نشیم بعدش!:دی
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
نخیر خدا رو شکر اولِ واقعی بودید! مرسی از حضور.
هاچ
هاچ
٩٣/١١/٢٨
٥
٢
خب که چی الان؟
Vania
Vania
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
خب الان حتما منتظرین ما بگیم خب یا اصلا کیفو برنمی داریم.یا که برمیداریم ببینیم نشونی چیزی توش هست از صاحب کیف بریم پیداش کنیمم بهش بدیم..وسوسه هم نمی شیم اصلا حالا شایدم شدیم.بعدم بگیم اگه هیچ دوربینی نیست خدا که هست و مارو می بینه و وجدان و اینا..ولی خب ما اینارو نمی گیم! بلکه میگیم آقا! ما ساعت 12 نیمه شب تنها نمی ریم بیرون!اصلا چه معنی داره دختر12 نصفه شب تنها بیرون باشه! دهــع! زشته آقا نکنین این کارارو..دخترای مردمو نفرستین نصفه شبی بیرون!خخخ
دکتر منتی
دکتر منتی
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
حالا یشب کار پیش اومد مثلن، الکی خخخ بگین که بر میدارین فوتش میکنین میذارین جیبتون
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
خخخخخخخخخخخ
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
من مخصوصا مبلغ زیادی رو نگفتم که هر کسی بتونه باهاش یکسری خریدهای اولیه اش رو بکنه! معلومه که برداشتنِ مالِ دیگری "گناه" محسوب میشه. و من هم اینجا قرار نیست "مچ بگیرم" که! این دقیقا تستی بودش که سال 2007 در شهرهای نیویورک، بورلی هیلز و لس آنجلس اجرا شد. در اروپا هم همیشه به عناوین مختلف اجرا میشه. اونجا اونها روی این موضوعات کار و تحقیقاتِ عمیق و جدی انجام میدن برای آسیب شناسی های اجتماعی. برای "تغییراتِ رفتاریِ نسل ها". / من فقط میخوام "اولین واکنش" رو بگید. اینکه بعدش تصمیم به پس دادن میگیرید کاملا منطقی هستش. / ممنونم از شما
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
بله دقیقا درست اشاره کردید خانم وانیای بزرگوار. من تعمدا به "بدون دوربین، بدون ناظر بودن" اشاره داشتم که "خدا" رو یاداوری کنم. اما خب حضور قدرتمندِ شیطانِ درون رو هم جدی بگیرید. خیلی از مشکلات ما انسانها اینه که "حضور شیطان" رو جدی نمیگیریم. درست مثلِ فیلمها و سریالهامون که "آدم بده" رو ضعیف و احمق القا میکنیم. در حالیکه اون هم قدرت داره. ما باید "قوی" باشیم./ ممنون از حضور سبز شما.
Vania
Vania
٩٣/١١/٣٠
٠
٠
خب اگر واکنش اول رو بخوام بگم احتمال زیاد برش نمیدارم و البته که در شرایط مختلف واکنش ها هم متفاوت خواهد بود. و به قول شما حضور قدرتمند شیطان رو هم باید درنظر گرفت.ولی خب فکر میکنم انقدر به این شناخت از خودم رسیده باشم که دست به پول نزنم.//با خوندن نظرات بقیه و فکر بیشتر من هم به این رسیدم که خب این بر نداشتن از سر بی تفاوتی یا اینکه بگیم دردسر و مسئولیت داره واقعا بده. پس بهتره تجدیدنظر بکنم تو کارم و دفعه ی دیگه ای که 12 نیمه شب رفتم بیرون و کیف دیدم برش دارم و دنبال صاحبش بگردم.//ممنون از شما
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
خودتون چیکار می کنین؟!
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
اجازه بدید نظرات بیشتری رو ببینم. عرض خواهم کرد.
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
من شخصا برمیدارمش و تا فردا صبحش که بخوام آگهی "یافت شده" بزنم خوابم نمی بره از تصور پریشونی صاحبش!!
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
بله خب... این طبیعی ترین واکنشِ یک انسانِ نرمال، سالم و عادی هستش. متوجهم. اما خب هیچ وسوسه ای به سراغتون نمیاد؟ بهرحال هزار فکر میزنه به سر آدم. / در کامنتی بالاتر عرض کردم که اینجا قرار نیست "آدم خوب و بد" معرفی کنیم یا خدای ناکرده به کسی انگ بچسبونیم. اولین واکنش ها و اولین وسوسه های ذهنی مهم اند.
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
اگه جواب صادقانه میخواستین که همینه که عرض کردم ولی اگه قراره پیش فرض بذارین واسه جوابها که خب پس انجمن گذاشتن دلیل نداره! من خود فعلیم رو در اون شرایط تصور کردم و جواب دادم ولی مسلما انسانها تابع شرایط و حوادثن و اصلا واکنشهاشون با همدیگه قابل قیاس نیست و حتی من امروز با من فردا ممکنه شرایطش زمین تا آسمون فرق کنه و واکنشهاشم همینطور!! کما اینکه نمیشه یه مجرم رو به سادگی قضاوت کرد چون انسانها محصول شرایطن! شاید هرکس دیگه م جای اون بود همونطور رفتار می کرد یا هرکس دیگه که جای من بود هم ...
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
آفرین دقیقا.. همین"محصول شرایط" بودن و "نسبی بودن" میشه همون تحقیقاتی که در کامنت های دیگه بهش اشاره داشتم.. وگرنه که من هم یقین دارم پاسخ شما کاملا صادقانه بود. ممنونم از لطف شما.
دکتر منتی
دکتر منتی
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
من خوب یه مشکل میبینم پیش رو، اگه برش دارم ببرم بدم بجایی، خوب ممکنه هیچوقت کسی که گمش کرده، پیداش نکنه! شایدم بکنه ؛ اگرم ولش کنم، تو دلم میگم یکی میاد ورش میداره حالش رو میبره :)) که در اونصورت کوفتش باشه :)) عمرن نمیذارم چنین چیزی رخ بده =)؛ ولی در حین تحویلش به کلانتری (اگر یکمم رقمش درشت تر باشه)، چنتایی فحش هم به صاحبش میدم که وقت منو گرفته :))
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
جالبه..! حالا صبر کنید آخرهای انجمن جواب خودم رو بشنوید حتما تعجب میکنید! و شاید هم کسی پیدا بشه نظرش مثل من باشه. ممنونم از حضورتون دکتر.
دکتر منتی
دکتر منتی
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
دقیقن فلسفه این انجمن واکنش شخص خودتون هست :)) راستی امروز در حین خوردن انجیر خوشک، بعد از چند مرحله متوجه شدم دارم همراهش حشرات دیگری هم میخورم :)) انجیر رو که باز کردم دیدم بعله ..... بیاد شما افتادم که درک میکنین و همین بمن صبر داد که گریه نکنم :)))
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
خخخ! "درکِ فلسفه انجمن" رو خوب اومدید! / خوبه که درک کردید حالا! دیدید اصلا هم تلخ و بد مزه نبود! ادامه بدید، همچنان درکتون میکنم...:))
دکتر منتی
دکتر منتی
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
آقا کیف چرمیش چشم منو گرفت خخ چرم اصل؟ :)))
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
آره اصل اصل!
ردپای قلم
ردپای قلم
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
سلام...من برش می دارم...آگهی مزنم تا صاحبش پیدا بشه...
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
مرسی... خب بله یک جواب و واکنشِ طبیعی. ممنونم از حضور شما. / اما شیطانِ درون رو هم دست کم نگیرید! دقیقا الان وقتِ فعالیت و وسوسه کردنِ ایشونه!
ردپای قلم
ردپای قلم
٩٣/١١/٢٩
٠
٠
والا...من اگر هم وسوسه بشم...لا اقل به یک مبلغ خیلی گزاف شای....چون کلا پولی که مال خودم نباشه باهاش خوش نمی شم...
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٩
٠
٠
این شد یک چیزی... چون مال خودتون نیست هر کار بکنید بهرحال لذت بخش نیست.. آفرین. به این میگن "اخلاقیات"، "انسانیت". وقتی اینطور حس میکنیم یعنی معتقدیم. مرسی.
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
راستش رد میشم:/
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
خیلی جیگر دارید! انصافا خوشم اومد از جواب شما!
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
اخه حوصله ی اینکه برم صاحابشو پیدا کنم ندارم:دی
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
ولی بنظرم کار بدیه هاع..شما نباید منو تشویق کنید باید بزنید به سرم:دی
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
منظورم از تشویق رو کمی پایین تر توضیح دادم. البته که شما درک بالایی دارید و نیازی خدای ناکرده به خشونت و جسارت نیست! ممنونم از حضور شما. مرسی.
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
:دیییییییییییی
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
باپدرم مشورت میکنم هیچ کار خاص دیگه ای هم نمیکنم ! وسوسه هم واسه برداشتن پولا نمیشم! توشو ک نگا میکنم کامل تخلیه اطلاعاتیش میکنم!
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
از شما که "دختر خاص" هستید بعیده! باید یک کار و واکنش "خاص" هم داشته باشید! (آیکونِ قهقهه ی شیطانِ درون!)
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
استاد همین ک هیچ کار خاصی انجام نمیدم خودش خیلی خاصه! از شما ک نکته سنجین بعیده!!
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
متوجه این نکته اش نبودم! حق با شماست!
faride
faride
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
:)
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
متوجه شدم! بله! من هم همین کارو میکنم! :)
ali_sh
ali_sh
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
اوللللللللل خخخخ
دکتر منتی
دکتر منتی
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
چقدر تو فروتن و خِجِل هستی :)))
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
اول؟ خخخ!
م-نص
م-نص
٩٣/١٢/٠١
٠
٠
عزیزم بگو اخر سنگین تره:))
ali_sh
ali_sh
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
برش میدارم میزنم به ی زخمی دیگه ... ..
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
همین که "وسوسه درون" رو پنهان نمیکنی و بروز میدی و میشناسیش فوق العاده است. ممنونم از پاسخت علی جان. / و طبیعتا کمی بعدتر که خوب بهش فکر میکنی با خودت کنار میای و خودت رو قانع میکنی که "ارزشش" رو نداره. ارزشِ یک عمر عذاب وجدان. باز هم ممنونم ازت.
Cold
Cold
٩٣/١١/٢٨
١
٠
چرا واسه خودم گرفتاری درست کنم؟ میذارم همونجا باشه...شاید یه مستحق تر از ما برداشتش به دردش خورد :)
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
این رفتار و واکنش در عینِ ساده بودن و عادی بودنش؛ خیلی "شجاعانه" است. با این همه امواجِ منفیِ پیرامون، گرفتاری های اقتصادی و ... واقعا جای تامل داره. "شجاعت" رو از بابِ تحسین و تشویق به "کارِ بد" عرض نمیکنم. همین که در اون لحظه "فکرِ خریدِ یک جنس یا شیِ مورد نیازتون" به ذهنتون خطور نمیکنه جای تحسین داره. این اسمش "شجاعته". امیدوارم درست ادای منظور کرده باشم. ممنونم از پاسخ شما. ممنونم از حضورتون.
Cold
Cold
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
شما خیلی لطف دارین...وقتی فکر میکنم میبینم اینقدی به این پول نیاز ندارم که برش دارم...در واقع چون مبلقش زیاده برش نمیدارم...اگه مبلق کمتری درحد 200،300 میبود شاید برمیداشتم..ولی چون زیاده میزارم باشه..شاید صاحبش واقعا نیاز داشته باشه به این پول و بیاد پیداش کنه...یا شایدم بعد من یه آدم محتاج برش داره و یه مشکلی از زندگشو حل کنه...خواهش میکنم :)
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
کامنت دوم شما هم به دلم چسبید... نمیدونم این تمجیدهای من از این نگرش شما باعث سوتفاهم خواهد شد یا نه. اما امیدوارم دوستانی که میخونن از همه زوایا بررسی بکنن. اعتقادات ما روشن و شفافه. دستورات و تعالیمِ انسانی و آسمانی هم روشن و شفاف هستند... مهم همین "واکنش های آنی" هستند... باز هم متشکرم.
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٣/١١/٢٩
٣
٠
آفرین فرزندم. منم همینو گفتم
Cold
Cold
٩٣/١١/٢٩
٠
٠
ما حاصل تربیت شماییم دیگه =))...
Cold
Cold
٩٣/١١/٢٩
٠
٠
اینجا دو تا مثبت خوردی...چه اتفاق عجیبی !!!! =))))
imanhkt
imanhkt
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
من توجهی نمیکنم ... اصلا ما از بچگی شانس نداشتیم ... گیریم برداشتمش توش هیچی نبود ضایع شدم
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
خوشم اومد از کامنت شما مهندس! مثل همیشه نکته سنج! ممنونم از حضور.
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
واسه من همچن اتفاقی افتاده بود... [البته سر ظهر ها]یه خانمی کیفش رو توی اتوبوس جا گذاشته بود به خاطر اون از اتوبوس سریع پیاده شدم ولی گمش کردم، کیف رونگاه کردم،دیدم کلی مدرک داره،حوصله دردسر نداشتم، میخواستم بزارمش یه گوشه که وجدان گفت نذار.خلاصه رفتم خونه داییم.با طنین کل مدارک رو چک کردیم واز روی برگه بیمه شمارشو پیدا کردیم،بعد زنگ زدم بهش و اومد گرفت.
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
چقدر عالی... ممنونم که صادقانه تعریف کردید. نگرش قشنگی دارید. ممنونم از حضور شما.
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٣/١١/٢٨
١
٠
سلام ...بستگي به چند عامل دارد اول ماه وسط ماه و آخر ما خيلي اثرگذار است چه خوب و چه بد هر چه را بگويم چرند است وقتي واقعيت داشت مهم است كه چه رفتاري نشان دهد
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
دقیقا منظور من همینه جناب روشناوند. اگر شما کامنت اول بودید شاید مسیر پاسخها متفاوت میشد. آفرین. قرار نیست من توی این انجمن بگم کی خوبه کی بده. مساله اینه که واکنش ها رو با هم بسنجیم تا بتونیم برای خودمون سوال ایجاد کنیم. ایجاد سوال باعث رسیدن به جوابی درست میشه. ما متاسفانه در خیلی حوزه ها حتی "توانِ طرحِ صحیحِ سوال" رو نداریم و بعد میلیاردها تومن بودجه مصرف میکنیم تا راه حل ارائه بدیم! مرسی از نظر خوب شما.
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٣/١١/٢٩
٠
٠
سلام... متشكرم
ali_y
ali_y
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
سلام، اگه برش دارم باید حداقل یک سال دنبال صاحبش بگردم تا به وظیفه ام عمل کرده باشم که عمرا حال و حوصله همچین کاری رو ندارم ، برای همین قبل از اینکه بدون چی و چقدر توش هست از کنارش رد میشم مطمئنا صاحبش برمی گرده و مسیر ترددش رو چک می کنه.
سمیرام
سمیرام
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
قانون مدنی رو خوندینا خخ آفرین :))
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
مرسی. ممنونم از جوابِ شفاف شما. این هم یک "تصمیم" هستش و قابل احترام. ممنونم.
م-نص
م-نص
٩٣/١١/٢٩
٠
٠
لااقل بندازینش صندوق پست اونا بر اساس کارت ملی و مدارک صاحبشو پیدا کنن
s_a
s_a
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
کلا برش نمیدارم که اصلا بفهمم توش هزار تومن پوله یا 3 میلیون! البته قبول دارم کارم بده... اگه کیف خودم گم شده باشه دوس دارم بقیه پیداش کنن برسونن به دستم
سمیرام
سمیرام
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
نه اصلا بد نیست خود آقای قرائتی تو تی وی گفتش چیزی دیدین روی زمین یا امثال این موارد اصلا دست نزنین چون هر طور شده یا باید به صاحبش برسونین یا بلاخره کاری کنین که مدیون نشین واسه همین بهتره که اصلا دست نزنین ... منم بودم بر نمیداشتم به اعصاب خوردیش نمی ارزه
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
خب پس اگر برای خودتون نمی پسندین برای دیگران هم نپسندین دیگه! برش دارید لطفا! شاید بعد از شما یک معتاد یا آدمِ بد پیداش کرد.. اون وقت چی؟ چطور برسه به دست صاحب اصلیش؟
s_a
s_a
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
اعصاب خوردیشو هستم سمیرااااااا ولی اینکه مدیون میشین و ازینجور حرفا، خب آدمی که کیف پولو برداره همین که پولاشو خرج نکنه مدیون نیس دیگه =)) =)) =)) نه خب بالاخره هر کی برداره به یه جایی خبر میده من اینو پیدا کردم پس دیگه مدیون نیس :))) ولی خب همون اعصاب خوردیش :/
s_a
s_a
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
همون اعصاب خوردیش دیگه آقای شمشیری... (البته تا الان برام پیش نیومده همچین چیزی ولی شاید اگه پیش بیاد نظرم عوض شه)
سمیرام
سمیرام
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
آره راست میگی آخر حرف منم یه خورده هندی بود خخ الان خیلی ریز فهمیدی که من میخوام باهات دوست شم ؟؟؟ خخخ از اولشم از آواتارت خوشم میومد منتظر یه فرصت بودم :D الان با هم دوست شدیم یا بریم تو وبلاگ فاطمه بابایی دوست تر شیم ؟؟
s_a
s_a
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
نه نه نفهمیدم D:
سمیرام
سمیرام
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
خخخ باشه منم قصد ادامه تحصیل داشتم خخخخ
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٩
١
٠
با هم دوس باشین دخترا! فقط این وسط کیف منو بهم پس بدین توروخدا!
translator
translator
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
بر نمیدارم . اعصاب و روانمم راحته
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
...! چی بگم والا! هر طور راحتید. جالبه که این پاسخ شما رو تا حالا چندین نفر از دوستان هم دادند.... / میدونید چیه؟ داره اتفاقاتی شبیه "از صحنه های مرگ فیلم گرفتن؛ به جای کمک کردن" در جامعه میفته.. و این خیلی بده. اینکه بگم "بمن مربوط نیس"، همدلی و انساندوستی رو نابود میکنه.../ منظورم به شخص حضرتعالی نبود بهیچ وجه. با دیدن چندین پاسخ در همین راستا؛ این عرایض به ذهنم رسید... ممنونم از حضور سبز شما.
s_a
s_a
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
اتفاقا خودمم یاد همین افتادم که چقدر بَده بی تفاوت شدیم به همه چی... ورژن وحشتناکتر من همون مثالیه که شما زدین دیگه
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٩
٠
٠
آره واقعا...
translator
translator
٩٣/١٢/٠٢
٠
٠
بی تفاوتی نیست . من وقتی برش دارم مسئولیت بزرگی میفته رو دوشم. بعد صاحبشو از کجا پیدا کنم؟ فکرمم همش مشغول میشه.شاید اگر اونجا باشه صاحبش برگرده برش داره ولی بر داشتن من باعث بشه تشویش خاطر پیدا کنه
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/١١/٢٨
٣
٠
خودم که دوست دارم برش دارم ولی میترسم!اگه بردارم احتمالا فرداش با ماشینم تصادف سختی بکنم و دو برابر اون پولو خرج تعمیر ماشینم کنم!(معمولا هر کار بدی می کنم چند برابرشو تاوان دادم!)
سمیرام
سمیرام
٩٣/١١/٢٨
١
٠
اوه مای گاد خخخ (شاید برای شما هم اتفاق بیوفتد ) خخ آفرین آفرین
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
البته پارسال یه اپل 5 پیدا کردم پسش دادم.به خاطر همین دلایلی که گفتم!
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٨
١
٠
شاید باورتون نشه آقای آتشروان اما من دقیقا به همینی که شما گفتید اعتقاد دارم. بارها برام اتفاق افتاده. هم مثبتش هم منفیش.
م-نص
م-نص
٩٣/١١/٢٩
٠
٠
من که از حوادث بعدش نمیترسم..از دلخوری خدا میترسم...از همه چیز بدتره:(
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٩
٠
٠
خب دلخوری خدا باعث همون حوادث بعد میشه دیگه آقای م.نص! من منظورم همون دلخوریِ خدای خودم بودش دیگه عزیز جان!
م-نص
م-نص
٩٣/١٢/٠١
٠
٠
حتما دلخوری خدا با حوادث بعدی همراه نیست که...خیلیا میلیاردی میدزدن و کسی نمیفهمه و کاریشونم نمیشه و بلایی سرشون نمیاد ولی اون دنیا دلخوری خدا رو میبینن..حتما دلخوری نباید تنبیه جانی و مالی باشه..گاهی نگاه ناراخت یک دوست از صد تا بلا بدتره:(((
f_yazdi
f_yazdi
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
خیلی شیک و محترم به نزدیک ترین مرکز پلیس تحویل میدم.......... یا اصلا شایدم سمت کیف پول نرم ،یکی از این 2 گزینه .سومی و چهارمییم ندارنه ........ بهله ما این جورییم... :))
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٩
٠
٠
بله خب ... تصمیم هایی منطقی هستند. مرسی از حضورتون.
saleh
saleh
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
مثل فیلما یه کلید از جیبم در میاوردم مینداختم کنارش و خیلی ریلکس جفتشون رو برمیداشتم . . . خخخخخخخخخخخخخخ
سمیرام
سمیرام
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
خخخخخخ وای خدا خخخخ
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٩
٠
٠
خخخ! شماره کارت بدم نصف نصف؟!! مثل فیلمها حق السکوت میخوام!
s_sali
s_sali
٩٣/١١/٢٩
٠
٠
خخخخ. من باج نمیدم. خخخ. و اما جواب اصلی... اونقدر آدم کنجکاوی هستم که میگم حتما برش میداشتم.. بستگی داره در اون ایام چکی چیزی داشته باشم یا نه. اگه حساب بانکی شرایطش بد باشه 100% برای خرجای ضروری وسوسه میشدم. مثلا میگفتم این چک رو پاس کنم بعد که پولام رسید دستم من میرم این مبلغ رو آگهی میکنم یا به پلیس میگم. (که اگه همچین پولی وارد زندگی آدم بشه خارج کردنش کار خیلییییییی سختیه). اما اگه شرایط حساب بانکی خوب میبود. باز به خودم میگفتم الان احتیاج به یه سفر توووپ نداری؟ تو که نمیتونی صاحبش رو پیدا کنی برو سفر اونم راضیه!!! خخخخخخخخ. ولی بعد از اینکه یه وصف العیشی میکردم میدونم در هر صورت نمیتونستم هزار تومنش رو دست بزنم. سریعا این این افکار میامد سراغم که دنیا دار مکافاته 2روز دیگه 10برابرش از حلقومم در میاد. امروز اگه کمک نکنی فرادای گرفتاری کسی کمکت نمیکنه. دیدم آدمای مقیدی رو که بعد از یک بار لغزیدن تو همچین مواردی از 5هزار تومن هم گذشت نمیکردن و کاملا دزد شده بودن. و بعد از این افکار میگشتم دنبال شماره تلفن یا آدرس تو کیف یا همون حوالی میرفتم ببینم آگهی نزدن. و خلاصه پیداش میکردم. قصه ی ما به سر رسید
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٩
٠
٠
مرسی از این توضیحات کامل! دم شما گرم! خحتم کلام!
ملکه علیظابط
ملکه علیظابط
٩٣/١١/٢٨
٠
١
آقا آقا من ناظرم بر همتونا...همتونو میبینم...اون کیفم من گذاشتم بسنجمتون:دی
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٩
٠
٠
سرِ ملکه سلامت ایشالا! ببخشید بندگانِ تقصیر کار رو!
j_hoseinpoor
j_hoseinpoor
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
اول اگه کیف زیر بوته ها باشه که من پیداش نمیکنم .مگر خودم چیزی اون زیر قایم کرده باشم که موقع گشتن کیف پیدا کنم . دوم اگر کیف وپیدا کنم مثل مرد میزارم تو جیبم و از فرداش برای خرید عید تصمیم گیری میکنم .
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٩
٠
٠
خیلی مخلصم جناب حسین پور!
Eli_K
Eli_K
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
خومن ازکجابدونم توش اون همه پوله؟هیچی دیه طبقومحاسباتم امکان نداره بیش از10هزار توش باشه...
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٩
٠
٠
بازش که بکنید 50 تومنی ها رو میبینید دیگه!
هاچ
هاچ
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
اگه توش کارت شناسایی و اسم و فامیلی از طرف بود که خب میشه طرفو پیدا کرد اما اگه نبود پولای کیفو برمیدارم. همونجا رو یه کاغذ مینویسم پول های این کیف پیش من امانت می مونه تا بیای بگیری. شمارمم تهش مینویسم. بعد کاغذو میذارم توی کیف و کیفو میذارم همونجا. تا وقتی صاحبش اونورا بیاد دنبالش زنگ بزنه اول مشخصات پولا رو بده بعد که مطمئن شدم صاحبه واقعیشه بهش میدم. اگه هم نیومد نمیدونم باید پولارو چیکار کنم... اصلا چه تضمینی هست که به پولا دست نزنم...
neyosha
neyosha
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
ميدوني بايد تا چن سال دنبال صاحبش بگردي... مديدن ميشي.. من باشم از همون اول دست نميزنم
دکتر منتی
دکتر منتی
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
کیفش رو میذارین باشه؟ جدن نمیشه از کیف چرمیش گذشت :))) من به عنوان مژدگانی میگیرم کیفش رو
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٩
٠
٠
مرسی خانوم هاچ.. بله خب اینم یه راهه. اون "بی ضمانتی" رو خوب اومدید! واقعا چرا خیلی از ما آدمها اینقدر به خودمون مطمئن هستیم؟! باور کنید در شرایط قرار بگیریم هیچی از این بشر دوپا بعید نیس! مگر عقایدش درونی شده باشن و عمیق باشن.
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٩
٠
٠
خانم نیوشا: بهر حال باید یک فکری بکنیم. ممکنه یک نفر آدم "ناحسابی" پیداش کنه.
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٩
٠
٠
دکتر جان ممنونم از حسن رفتار شما! مژدگانیِ زوری؟ خخخ!
هاچ
هاچ
٩٣/١١/٣٠
٠
٠
عب نداره تا هر چند سال که بتونم دنبالش میگردم. بهتر ازینه که پول بیفته دست یه آدم نادرست یا دزد یا معتاد که دود کنه بره هوا. نهایتشم اگه دیدم خبری نشد، خانواده های فقیر رو ببینم چی لازم دارن با اون پول واسشون می خرم از طرف صاحب پول(هرچند که گمنامه) میدم بهشون.
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٣/١١/٢٨
٤
٤
اصلا بهش دست نمیزنم که مسولیتش بیفته گردنم
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٣/١١/٢٩
٢
٥
دوست عزیزی که منفی میدی؟ میشه بیای فازتو توضیح بدی؟
سمیرام
سمیرام
٩٣/١١/٢٩
٢
١
احتمالا فازش منفیه خخ
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٩
٠
٠
چه جالب که خیلی ها نوشتند "بهش دست نمی زنم". این پیامِ خوبی برای جامعه نیست. یک تصمیم قابل احترامه؛ اما بی تفاوتی خوب نیست.
Cold
Cold
٩٣/١١/٢٩
٢
٠
دلیلش چیه هرچی میگی منفی میدن ؟! :\
نسیم
نسیم
٩٣/١١/٣٠
٠
٠
کلیکش گیر کرده! :)
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٣/١٢/٠٢
٠
٠
یکی منو خیلی دوست داره فرزندم :)))
Cold
Cold
٩٣/١٢/٠٢
٠
٠
آره...همونه :))
jalal
jalal
٩٣/١١/٢٨
٣
٠
تا در شرایطی که فرمودید نباشم امکان اظهار نظر دقیق و صادقانه نیست.شاید دچار وسوسه شوم شاید هم نه.هر لحظه امکان لغزش و انحراف وجود دارد
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٩
٠
٠
آفرین به شما.. بله اگر یکسری اصول در وجودمون "ته نشین" نشده باشند امکان هر تصمیمی وجود داره... مرسی از جواب هوشمندانه شما.
p_golpari
p_golpari
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
من از این شانسا ندارم.... یعنی اگه کیف جلوی چشمم باشه هیچکسم نباشه تا من بخوام برش دارم کیف پا درمیار و فرار میکنه خخخ !! ولی درکل باید تو موقعیتش قرار بگیرم!
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٩
٠
٠
مرسی. آره دیگه همه چیز به "لحظه" بستگی داره....... اما ... اما یکسری "اخلاقیات" و "اصول انسانی" فارغ از هر دین و آیینی بطور ثابت هستند و تغییر ناپذیرند. موافقید؟
neyosha
neyosha
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
برش نميدارم ... ب من چه...
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٩
٠
٠
...! / مرسی از حضور شما.
neyosha
neyosha
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
خود آقای قرائتی تو تی وی گفتش چیزی دیدین روی زمین یا امثال این موارد اصلا دست نزنین چون هر طور شده یا باید به صاحبش برسونین یا بلاخره کاری کنین که مدیون نشین واسه همین بهتره که اصلا دست نزنین اين حرف سميرا رو منم شنيدم واس همين ترجيح ميدم بر ندارم...
Samira
Samira
٩٣/١١/٢٩
٠
٠
یه لحظه فکر کردم توهم زدم خخخ گفدم خدایا چقدر میشه دو نفر حرفاشون شبیه هم باشه خخخخ
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٩
٠
٠
حتما اون آقا هم توضیحاتی قبل و بعدش دادند. یقین داشته باشید "بی تفاوتی" راه حل نیست.
سمیرام
سمیرام
٩٣/١١/٢٩
٠
٠
بله گفتن که اگه هر کسی که اون شی گمشده رو میبینه بهش دست نزنه اینطوری فردی که اونو گم کرده میتونه زودتر پیداش کنه ولی متاسفانه افرادی هستن بلانسبت .... اون زمان که دانشجو بودم خواهرم اومده بود مشهد دیدنم اماده شدیم که بریم حرم جای ایستگاه اتوبوس خواهرم کیفشو که همه مدارک و موبایل و... توش بود تو ایستگاه جا گذاشت وقتی فهمید برگشتیم اثری از کیف نبود در صورتی که توش کلی مدرک واسه پیدا کردن صاحبش بود ، یا اگه کسی بهش دست نمیزد ما میتونستیم زود پیداش کنیم.
neyosha
neyosha
٩٣/١١/٢٩
٠
٠
:) شايد اصلا بر ندارم شايدم بر دارم برم بدم كلانتري همون نزديكيا.. بعدم اصلاعيه ميزنم رو مغازه ها
(BOSHRA (janbarkaf
(BOSHRA (janbarkaf
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
دست نزنم بهش بتره... ولی اگه برش دارم صدالبته میدم به کلامتری و خیال خودمو راحت میکنم ولی اون موقع شب بیرون نیستم اصولا اونم تنها!!
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٩
٠
٠
مرسی.. اوهوم! دست نمی زنید بهش که به دردسر های بعدی نیفتید.. نمیدونم والا.. هر کدوم از دوستان کامنتی متفاوت جواب دادند. ممنوم از حضور شما.
مرتضی ت خ
مرتضی ت خ
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
خدا که هست ...
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٩
٠
٠
آفرین. خب حالا در حضور خدا بهترین واکنش چیه؟
م-نص
م-نص
٩٣/١١/٢٩
٠
٠
هزاران لایک داری
فو فا نو
فو فا نو
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
احتمالا به این دلیل http://rainbow-9-colors.blogfa.com/post-71.aspx نمیتونستم ورش دارم و زودی در میرفتم به خاطر ترس از خودم..ولی خب قسمت خوب وجودم دوست داره بره بدتش به پلیس حتی اگه دردسر داشته باشه :)
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٩
١
٠
آفرین. اسمش دردسر نیست. فقط چند ساعت وقت میذارید که "آرامش رو به یک نفر دیگه هدیه بدید". می ارزه.
فو فا نو
فو فا نو
٩٣/١١/٢٩
٠
٠
برای من که آدم تنبل و عجول و بی حوصله ایم دردسر هستش..ولی آره..می ارزه :)
Mohammad-E
Mohammad-E
٩٣/١١/٢٨
٠
٠
حوصله دردسر ندارم اصلا، از کنارش رد میشم، شتر دیدید ،ندیدی !
فاطمه خانووم
فاطمه خانووم
٩٣/١١/٢٩
٠
٠
شتر نیست کیف چرمه که توش پر از پوله :)
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٩
٠
٠
خخ! همین که الان اعصاب دارید برای من یک دنیا ارزش داره. اصلا کیفو ولش کنید!
م-نص
م-نص
٩٣/١١/٢٩
٠
٠
:))
کیوکو1
کیوکو1
٩٣/١١/٢٩
٠
٠
من ازین شانسا ندارم.
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٩
٠
٠
شاید دقت ندارید... بهرحال اتفاقیه که ممکنه برای همه بیفته. من یه زندایی دارم که استاد پیدا کردن اشیا گم شده است! از بس دقیق نگاه میکنه اطراف رو!
فاطمه خانووم
فاطمه خانووم
٩٣/١١/٢٩
٠
٠
ماشالا چقدر نظرات متفاوته. نمیدونم برمیدارم اگه آدرسی داشت خبر میدم اگه نه میزارم همونجا دوباره.
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٩
٠
٠
بله دقیقا به تعداد آدمهای روی زمین نظرات مختلف داریم! مرسی از حضورتون.
فاطمه خانووم
فاطمه خانووم
٩٣/١١/٢٩
٠
٠
خواهش میکنم:)))
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/١١/٢٩
٠
٠
سلام:اگر تلفن همراهم باشه به کلانتری محل زنگ میزنم بیاد تحویل بگیره واگرنبود به مغازه های محل میگم که یک برگه بنویسند تا اگر کسی آمد زنگ بزنه وبا دادن نشونی تحویل بگیره.ممنون
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٩
٠
٠
سلام. زنده باشید.از بزرگواری چون شما همین انتظار هم هست. سرتون سلامت باشه ایشالا.
سلیمان حسنی
سلیمان حسنی
٩٣/١٢/٠١
٠
٠
سلام:خیلی متشکرم. زنده باشید.
دختر آریایی
دختر آریایی
٩٣/١١/٢٩
٠
٠
خب اگه همینجوری طبق شناخت از خودم جواب بدم،میگم که:برش میدارم،محتویاتشو نگاه میکنم،مدرک یا شماره یا آدرسی چیزی اگه پیدا کردم سعی میکنم پیدا کنم اون آدمِ بی حواسِ کیف گم کنو:|||اگه کاغذ قلم همرام باشه شماره تلفنمو مینویسم ویه گوشه میذارم که اگه همون موقع برگشت نگران نشه وتا صبح خوابش ببره!!!اگه چندروز طول کشید و اتفاق خاصی نیافتاد میدمش کلانتری!!!درهر صورت اون کیفو برمیدارم چون فک میکنم رسوندن پول به صاحبش بهتر از این باشه که پول دست دزدی،معتادی چیزی بیوفته؛هرچند که اون فرد یا خیلی بی دقت وبی حواسه که حواسش به کیفش نیست و3-4میلیونو گم میکنه یا هم خیلی بی نیاز که ممکنه ککش هم نگزه از از دست دادن این پول:)))درهر صورت کار عاقلانه تر وانسانی تریه اینکار!!!!ولــــــــــــــــــــــی.... باید تو شرایط باشی تا ببینی چیکار میکنی!!!شایدِشاید همه اینا شعارباشه؛چون من تجربه همچین چیزیو ندارم واینا همه فانتزیای ذهن منه!!!ولی خانوادم رو هم همونجا درجریان میذارم که اگه خدای نکرده نفس اماره بهم غلبه کرد،اونا بتونن از نیت پلیدم باخبربشن وجلومو بگیرن:)))«واسه جواب دادن به این سوال قرار گرفتن تو موقعیت والبته شرایط فعلی زندگی شخص مهمترین حرفو میزنه...هیچکس قطعی نمیتونه حرفی بزنه.»تشکر از انجمن ومطلب بسیار خوبِ"درنانهنگ"شما:))
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٩
٠
٠
ممنونم از پاسخ صادقانه شما... بله خب هر کسی ممکنه یه واکنشی داشته باشه. حتی اگر کسی برش داره برای خودش نمی تونیم قضاوت کنیم و رای صادر کنیم که مثلا طرف دزد بوده... منظورم شرایط مختلف آدمها و تصمیم های آنی و لحظه ای هستش.
م-نص
م-نص
٩٣/١١/٢٩
٠
٠
من به بوته ها چکار دارم...اقا منو وارد حاشیه ها نکنین:))
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٩
٠
٠
دیگه حالا همین یکبارو دقیق نگاه کنید، به نفع خودتونه ها! :)
م-نص
م-نص
٩٣/١١/٢٩
٠
٠
اقا من پول جروم نوموخورم...پیدا کنم سرمو میندازم پایین رد میشم یا میرم تحویل کلانتری میدمش
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٩
٠
٠
چی میگذره از ذهنتون که سرتون رو میندازید پایین و رد میشید؟
f_babaei
f_babaei
٩٣/١١/٢٩
٠
٠
از بس که انسان دوستم دیګه خخخ برش میدارم هرجور شده دنبال صاحابش میګردم! اګه دیدم پیدا نمیکنم وپولش تقریبا به میلیون میرسه میرم میدم به بچه های بی سرپست! چون مطمئن اونجا باشه کسی دیګه برمیداره وخوب مسلما اونم نمیتونه صاحابشو مث من پیدا کنه! اګرم پول انچنانی نداشته باشه میذارم همونجا باشه!
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٩
٠
٠
چه جالب... بچه های بی سرپرست.. فکر خوبیه. مرسی از حضور شما.
م-نص
م-نص
٩٣/١٢/٠١
٠
٠
:))
م-نص
م-نص
٩٣/١٢/٠١
٠
٠
رابین هود سایت:))
Narjes_sf
Narjes_sf
٩٣/١١/٢٩
٠
٠
هیچ دوربین و نظاره گری نیست.....ولی اون نظاره گری که باید باشه همیشه هست!! همین الان بخوام جواب بدم که میگم برش میدارم و به پلیس میدم.اما قرار گرفتن در همچین شرایطی به صورت واقعی غیر قابل پیشبینیه.خصوصا اگه پول زیادی توش باشه....پس باید همین الان از نظاره گر همیشگی بخوام یه لحظه منو به حال خودم نذاره!!همیشه حواسش بهم باشه....
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٩
٠
٠
اول از همه تبریک بخاطر رتبه اول در مسابقه که شایسته اش بودید.
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٢٩
٠
٠
واقعا همینطوره... اگر به حال خودمون بذاره که هیچی دیگه... واویلاست! مرسی از توضیحات.
sahar_m
sahar_m
٩٣/١١/٣٠
٠
٠
میبرمش میدمش به بابام که فردا دنبال صاحبش بگرده :)
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٣٠
٠
٠
کوتاه ترین راهِ ممکن! مرسی! آره خوب "امن ترین" راه هم همینه... :-))
نسیم
نسیم
٩٣/١١/٣٠
٠
٠
بر می دارمش! دنبال یک نشونی می گردم که با صاحبش تماس بگیرم! اگرم خودم موفق نشدم این وظیفه خطیر رو به خانواده محول می کنم! البته همه ی این ها در صورتی امکان پذیره که شیطون قبلش نره تو جلدم! :)
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٣٠
٠
٠
مرسی! همه نکته اش توی همین جناب شیطونه دیگه! :)) ولی خب صداقتِ کم نظیر شما قابل ستایشه. ممنونم که تشریف آوردید.
نصب دوربین  مدار بسته
نصب دوربین مدار بسته
٩٤/١٠/١٤
٠
٠
بسیار زیبا