خانه انجمن وای به روزی که بگندد اخلاق !
٦٧٣
٧٢
ali_sh

وای به روزی که بگندد اخلاق !

وای به روزی که بگندد اخلاق !

نظرتون راجع به فساد اخلاقی که متاسفانه این روزا تو جامعه زیاد شده چیه؟به نظره خود من همه این ها فقط به خاطر فقر و بی پولی هست .اگه فقر در جامعه ریشه کن شه این مسایل هم حل میشه 

نظر شما چیه؟

٩٣/١١/١٦
نظرات کاربران
کد امنیتی
گل پری
گل پری
٩٣/١١/١٦
١
٠
اینجا ایران است ...!! جایی که ..."مایه دار شدن" عامل ... "بی بندو باری" مرد هاست ...!! و "بی مایه شدن" عامل ..."هرزگی" زن ها"...!!تفاوت ها غوغا میکنند ...!!!!
ali_sh
ali_sh
٩٣/١١/١٦
٠
٠
من واقعا حرفی ندارم متاسفانه:))
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/١٦
١
٠
به "ایران" ربط نداره. (کاملا حرف شما رو می فهمم و با "تلخ خند" شما کاملا موافق و همسو هستم). اما تقریبا همه جوامع ایدئولوژیک همینطور هستند. چون تامین لذت ها رو در "جمع گرایی" می بینند و "استقلال و لذت فردی" معنا نداره. (البته فقط بخشی از دلایل اینها بودند...)
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/١١/١٦
١
٠
با فقر موافقم اما فقـــر فـــــــرهنــــــــــــــگی نع بی پولی..چ بسا پولدارایی ک از صدتا بی پول فاسد ترن:)
mis_jeyran
mis_jeyran
٩٣/١١/١٦
٠
٠
موافقم.ما فرهنگمون غلط شاید پول مهم باشه اما همه چیز با پول درست نمیشه...!
ali_sh
ali_sh
٩٣/١١/١٦
٠
٠
ولی قبول داشته باشید که با فقر هم این مسایل بیشترو بیشتر میشه
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/١٦
٠
٠
تا حدود زیادی موافقم... می فهمم.
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/١١/١٧
٠
٠
اره بی پولی یکی از دلایلیه ک باعث بیشتر شدن فساد میشه..همونطور ک پول زیاد هم باعث بیشتر شدنش میشه:)))
ali_sh
ali_sh
٩٣/١١/١٧
٠
٠
من به متعادل بودن موافقم / نه پولداری زیاد و نه بی ÷ولی که باعث شه...
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/١١/١٧
٠
٠
بله تعادل خیلی خوبه اما در جامعه ای ک همه چی روی تعادل باشه..اینجا ایــــــــران است:)
ali_sh
ali_sh
٩٣/١١/١٨
٠
٠
چ نگاه عمیقی دارین عاطفه خانوم خخخ
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/١١/١٩
٠
٠
:دی
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/١١/١٦
٠
٠
خب به نظر من کم رنگ شدن باور های دینی میتونه علت اصلیش باشه که شاید خودش معلول عواملی مثل اونایی که شما مثال زدی باشه (^_^)
ali_sh
ali_sh
٩٣/١١/١٦
٠
٠
درسته خب ... / ولی خب فردی که مجبوره تو خیابون بخوابه یا شرمنده فزنداش میشه... جوابی دارید برا این؟؟
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/١٦
٠
٠
بله این هم یکی از دلایل هستش.
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/١١/١٨
٠
٠
ان شالله که این مثالا رو در نقض حرف بنده نگفتین :) اونی که تو خیابون بخوابه یا شرمنده فزنداش میشه ، چی؟؟؟؟ اگه منظورتون اینه که این افراد حق دارن به این خاطر گند بزنن به هرچی اخلاقیاته؟! خب غلطه :/ در کل همین نگرش هم خودش باعث میشه که به سمت و سویی بریم که نباید.....چه پولدار چه خیلی فقیر ، آدمی که خدا رو تو متن زندگیش داشته باشه حواسش به خیلی چیزا هست .... مگه نداریم کارتن خوابی که شریف باشه؟؟؟ فردیکه نخواد پیش بچه هاش شرمنده باشه ولی بدونه برا شرمنده نبودن اول شرمش رو جلو خداش حفظ کنه؟؟؟ شایدد بگی نفسم از جای گرم درمیاد.... ولی اینا چیزی نیست که فقط من دیده باشم....اگه کسی میخواد پیشرفت کنه باید خودشو با بهتر از خودش مقایسه کنه (^_^)
ali_sh
ali_sh
٩٣/١١/١٦
٠
٠
میشه اینجام بگم اولللللللل ؟؟/
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/١٦
٠
٠
راحت باش! بگو! باز که سپر به سپر چسبوندی بمن توی جدول؟ حتما باید بگم گشت نامحسوس بیاد منتقلت کنه پارکینگ آخه؟ آهسته برو پیوسته برو! خخخ!
ali_sh
ali_sh
٩٣/١١/١٧
٠
٠
خخ چشم :)))
م-نص
م-نص
٩٣/١١/٢٠
٠
٠
نه نمشه چون اول نیستی
ali_sh
ali_sh
٩٣/١١/١٦
٠
٠
ببین اینجا من فقط به موضوع فقر و فساد ... اشاره دارم کاری به پولداری ندارم و همینطور به فساد د پولداری. اگه مردم ب اندازه ای که ی نونی سر سفرشون داشته باشن همونقد داشته باشن این مسایل رخ نمیده .
ali_sh
ali_sh
٩٣/١١/١٦
٠
٠
ببینید*
م-نص
م-نص
٩٣/١١/٢٠
٠
٠
کی گفته رخ نمیده؟؟؟پس به نون ربط داره؟؟شیطونه گول میزنه فساد پیش میاد...زیاده خواهی پیش میاد
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/١٦
١
٠
همه دلایل پول نیست... اما چون اشاره شما به "فقر و فساد" هستش، من معتقدم تا 80% مرتبط هستند. اون پولدارتره مدرسه بهتری میره، دانشگاه بهتری، جراح بهتری عملش میکنه، ویتامین ها و مواد غذایی بهتری مصرف میکنه، شادی های عمیق و بهتری رو تجربه میکنه(نسبت به علاقمندی ها و تعاریفِ خودش البته) و ... اصلا شاید به خیلی از بن بست ها نخوره که به سمت فساد بره. چون از بدیهیات و "غم نان" عبور کرده. حالا دیگه به رفاه، امنیت و تعالی فکر میکنه./ البته که بخشی از فسادها هم(همون 20% باقیمونده) از روی تنوع طلبی و به اصطلاح"شکم سیری" و ماجراجویی های احمقانه اتفاق می افته. مثلا کسی رو سراغ داشتم که خیلی دوست داشت بفهمه فلان ماده مخدر چه طعمی داره! وضع مالی ش هم توپ! خب الان تقریبا 2 ساله که رسما کارتن خواب شده و روزها از توی سطل های زباله شکمش رو سیر میکنه... بهمین راحتی ادمها گیر میفتند به سادگی یک ماجراجویی! ازش کلی عکس و تصویر دارم که هر وقت می بینم واقعا زجر میکشم.
ali_sh
ali_sh
٩٣/١١/١٧
٠
٠
بعله متاسفانه همچین افرادی رو از نزدیک نزدیک دیدم و...
م-نص
م-نص
٩٣/١١/٢٠
٠
٠
:(
(BOSHRA (janbarkaf
(BOSHRA (janbarkaf
٩٣/١١/١٦
٠
٠
همیشه گفتن که فقر از یه در میاد ایمان از در دیگه خارج میشه...یکی از نشانه های ایمان هم فساد اخلاقیه ....
دختر آریایی
دختر آریایی
٩٣/١١/١٦
٠
٠
رو جمله آخرتون یه تحدیدنظری داشته باشین،بهتره فک کنم(0_0)
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٣/١١/١٦
٠
٠
تا حدودی موافقم
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/١١/١٧
١
٠
یکی از نشانه های ایمان فساد اخلاقیه؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ali_sh
ali_sh
٩٣/١١/١٧
٠
٠
موافقم . آره همینطوره متاسفانه . منم منظورم کاملا رسوندن همینمطلب بود
ali_sh
ali_sh
٩٣/١١/١٧
٠
٠
حالا بنده ی اشتباه کردن دیگه خخخ.
هاچ
هاچ
٩٣/١١/١٧
٣
٠
ادمین ها کامنت ها رو نمی خونن و تایید می کنن؟ خب دیدین یه اشتباه لپی هست اصلاحش کنین.
(BOSHRA (janbarkaf
(BOSHRA (janbarkaf
٩٣/١١/١٨
٠
٠
اوا خاک عالمممم .... خب هاچ راس میگه دیگه چرا ادمین ها نمیخونن؟؟؟ دهع!!! عاقا اصن قبول نیس...آبروم رف!!! (آیکون لب گزیدن)
admincheh
admincheh
٩٣/١١/١٨
٠
٠
:|
اونییییی زهرا
اونییییی زهرا
٩٣/١١/١٦
٠
٠
موافقم:)
ali_sh
ali_sh
٩٣/١١/١٧
٠
٠
ممنون خخخ
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/١١/١٧
٠
٠
اگه حوصله دارین این کامنت پایینی منو در این رابطه بخونید. ممنون
korosh
korosh
٩٣/١١/١٧
٠
٠
من خوندم ! بااحال و کامل :)
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/١١/١٧
٠
٠
لطف کردی کوروش جان
ali_sh
ali_sh
٩٣/١١/١٧
٠
٠
چشم حتمااااااااا
م-نص
م-نص
٩٣/١١/٢٠
٠
٠
خوندوم
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/١١/١٧
٢
٠
فکر نمیکنم فقط بی پولا دست به فساد بزنن، بلکه فقط به خاطر فقرشون، فسادشون بیشتر تو جامعه دیده میشه. منظورم اینه اون ادم پولدار هرکار اشتباه و فاسدی که میکنه چون پولداره کسی نمی بینه ولی ادمای بی پول که به خاطر پول فساد اخلاقی انجام میدن کاملا دیده میشن. اون پولداره از روی هوس و تنوع طلبی این کارو میکنه و فقیره به خاطر فقر . چه بسا فقیر هایی رو هم دیدیم که به خدا نزدیکترن و خیلی چیزایی رو گناه میدونن که اون مایه داره اصن به گناهش فکر نمیکنه. پدرم همیشه میگه *این دو تا هیچ وقت دیده نمیشن 1-فساد و فحشای ادمای پولدار 2-خوبی ها و لطف های ادمای بی پول، البته اصل این حرف یه ضرب المثل عامیانه س که نمیشه اینجا گفت* خلاصه که نباید فسادی که توسط ادم بی پوله رو کاملا ببینیم و فسادی که توسط ادم پولداره و بخاطر هوسه رو نادیده بگیریم. پول گاها بی بند و باری هایی میاره که از روی شکم سیریه و همیشه هم دیده نمیشه و چون طرف ادم پولداریه واسش عیبی نیست. ایا میدونید همین دختر و پسرای مایه دار که خوشی زده زیر دلشون قبل ازدواجشون چند تا رابطه داشتن؟؟؟؟ و اکثرشون رابطه رو گناه و خیانت به همسر نمیدونن.( در اخر باید بگم در اینجا منظورم پولدار های با دین و ایمون نبود و یه وقت بهشون توهینی نشه . البته ادم پولدار با دین و ایمون خیلی کمه )
korosh
korosh
٩٣/١١/١٧
٠
٠
خیلی کامل و جامع ! هیچ چیزی واسه گفتن نذاشتی برامون !!!!!خخخ ! ولی ب نظر من همه پولدارا یکارایی دان میکنن و هیچکی نمیبینه ! از همین اختلاس ها همه چی معلومه ! هرکی پولداره اگه بری کارنامش و ببینی 100 در 100 یجای کار میلنگه ! 100 در 100 !
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٣/١١/١٧
٠
٠
متاسفانه موافقم!
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/١١/١٧
٠
٠
کوروش به قول یکی از دوستام این پولدارا یا خوداشون دزدی کردن یا پدرااشون یا قبلیا خخخخ البته من کاملا حرفشو قبول نداشتم ولی تا حدودی راس میگفت
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/١١/١٧
٠
٠
خانوم بهزادفر منتظر به چالش کشیدن بودیما:) اصلا توقع نداشتیما :) ممنون
ali_sh
ali_sh
٩٣/١١/١٧
٠
٠
خیلی خیلی موفقم آرش جان . بنظرت راه حللی هم هست واسش؟
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/١١/١٨
٠
٠
نمیدونم علی جان . بهش فکر نکردم
م-نص
م-نص
٩٣/١١/٢٠
٠
٠
پولدار غیر فاسدم داریم..کسی که با تلاش پولدار شده..نباید به همه به یک چشم نگاه کرد
korosh
korosh
٩٣/١١/١٧
٠
٠
همینایی که آرش گفت !
ali_sh
ali_sh
٩٣/١١/١٧
٠
٠
بعله ممنون خخخ
ali_sh
ali_sh
٩٣/١١/١٧
٠
٠
یکم استقلال داشته باش خووو / ملوان بندر انزلی هم داشتی اشکالی نداره :دی
م-نص
م-نص
٩٣/١١/٢٠
٠
٠
ارش چیا گفت:))
f_babaei
f_babaei
٩٣/١١/١٧
٠
٠
خیلی چیزا =))
ali_sh
ali_sh
٩٣/١١/١٨
٠
٠
مثلا چه چیزا؟
م-نص
م-نص
٩٣/١١/٢٠
٠
٠
چ چیزا؟؟
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٣/١١/١٨
٠
٠
سلام ... عامل اصلي دروغ است
ali_sh
ali_sh
٩٣/١١/١٨
٠
٠
بله شکی نیست / ولی دروغ باعث فقر میشه عایا ؟؟
م-نص
م-نص
٩٣/١١/٢٠
٠
٠
میشه شفاف تر بیان بفرمایید
میرزای اصفهانی
میرزای اصفهانی
٩٣/١١/١٨
٠
٠
سلام؛ من هم نظر خود شما را دارم، اکثرا، فقر و بی پولی باعث میشه.
ali_sh
ali_sh
٩٣/١١/١٨
٠
٠
:))
میرزای اصفهانی
میرزای اصفهانی
٩٣/١١/١٨
٢
٠
به فرمایش مولا علی علیه السلام: هرگاه فقر از در خانه ای وارد شود، ایمان از در دیگر آن خانه خارج میشود.
ali_sh
ali_sh
٩٣/١١/١٨
٠
٠
بله کاملا درسته . امیدورام هیچوقت فقر تو هیچ خونواده ای نیاد.
م-نص
م-نص
٩٣/١١/٢٠
٠
٠
مگه خیلی از افراد فاسد جامعه ما فقیرن؟؟خیلی ها پولدارن...به نظرم این حدیث یکی از علل فساد و بیان میکنه برای مسئولین و اونایی که دستشون به دهنشون میرسه
دلنیا
دلنیا
٩٣/١١/١٨
٠
٠
شایدتاحدودی این فرمایش شمادرست باشه ولی ایادرمنطقه مرفه نشین شهرفسادوجودندارههههههههههههههه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
میرزای اصفهانی
میرزای اصفهانی
٩٣/١١/١٨
٠
٠
اینم درسته، این دیگه علتش بی دردی میشه!
ali_sh
ali_sh
٩٣/١١/١٨
٠
٠
چرا خیلی بیشتر از قشر بی بضاعت / ولی اینجا هدف ما فقط همون افراد بی پول جامعه هستند.
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٣/١١/١٩
٠
٠
بی پولی-بی فرهنگی- عقده های روانی و جنسی- جرکت از سبک زندگی سنتی به سمت مدرنیته و ...
ali_sh
ali_sh
٩٣/١١/١٩
٠
٠
کمی کاملترو جامع تر :))
م-نص
م-نص
٩٣/١١/٢٠
٠
٠
فساد اخلاقی چیست؟؟چیزی است که فکز نکنم خیلی به پول ربط داشته باشه..به انسانیت و فرهنگ انسان ربط داره