خانه انجمن سخن تازه بگو تا دو جهان تازه شود!
٥١٤
٥٩
Vania

سخن تازه بگو تا دو جهان تازه شود!

سخن تازه بگو تا دو جهان تازه شود!

به نظرتون چطور میشه مسئله ی حجاب رو برای نوجوونا روشن کرد و جذبشون کرد؟

اگر قرار بود برای چند تا نوجوون 13،14 ساله از حجاب بگین چه بخش یا حرفی درمورد حجاب می گفتین که جذاب باشه؟(با توجه به اینکه دید نوجوون ها و حتی جوون ها ممکنه دید مثبتی نباشه به حجاب و حرفایی مثل اینکه باید حجاب داشت تا باعث گناه بقیه نشد یا حجاب محدودیت نیست و مصونیته براشون تکراری و قابل قبو لنیست تا حدی)

٩٣/١١/١١
نظرات کاربران
کد امنیتی
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٣/١١/١١
٨
١
حجاب محدودیت نیست حجاب مسونیت و امنیت است اگ حجاب دروست و حسابی نداشته باشی هر ادم بی سروپایی به خودش اجازه توهین بهت میده ولی اگ حجاب مناسبی داشته باشی اون ادم خجالت میکشه اصن بت نگاه بد کنه اتفاقا چند روز پیش نمونه همین موضوع رو واسه 2 تا خانوم دیدم یکی با حجاب بود یه ماشین از کنارش رد شد هیچ اتفاقی هم نیوفتاد او یکی ک جلوتر بود بی حجاب بود اون ماشین به خودش اجازه هر حرف و حرکتی رو داد جوری زشت بود ک همه اول برگشتن به خانومه نگا کردن بعد ماشین
Vania
Vania
٩٣/١١/١٤
٠
٠
1- حجاب محدودیت نیست و مصونیته..اتفاقا میگم حجاب محدودیته.منو محدود میکنه من با حجاب خیلی کاراو نمیتونم بکنم.خیلی جاا شاید نتونم برم..حجاب من برای من مرز تعیین میکنه.اینا محدویته اما محدودیته قشنگ پس هی نگیم حجاب محدودیت نیست..هست!..2-مصونیت؟ اگه براتون هزارتا مثال آورد از محجبه هایی که اونهام حتی مورد آزار قرار گرفتن چطور میخواین این مصونیتو بهش بقبولونبد؟
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٣/١١/١٤
٠
٠
خو شمام قبول دارین حجاب ینی امنیت؟؟ اون کسایی ک برای خانوم چادری ایجاد میکنن یه بحث جداس و برمیگرده یا به طرفی ک مزاحمت ایجاد کرده، یا اون خانوم ولی من با جرئت میگم که 90 درصد مزاحمت های خیابانی مربوط به افراد بی حجابه عینن هرروز دارم تو راه دانشگاه میبینم نمونه هاشو . وقتی یکی حجابش درست نباشه مزاحم به خودش اجازه هرگونه بی احترامی رو میده چرا؟چون (این حرف من نیست از یکی از ادمینای سایت شنیدم) خانوم بی حجاب خودش فضا رو واسه ازار و اذیت خودش فراهم کرده ولی خانومی ک حجاب کامل و درستی داره اون مزاحم میخاد به چیش گیر بده؟ اصن خانوم با حجاب میدون نمیده به مزاحم ک بخاد بی احترامی کنه یه جورایی با حجابش میشونتش سر جاش...
mahboobeh
mahboobeh
٩٣/١١/١١
١
٠
این چیزی نیس ک با صوبت کردن درست شه! ادم باید خودش بفهمه حجاب ب دردش میخوره:/
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٣/١١/١١
٠
٠
اینم نکته ای ایست!
Vania
Vania
٩٣/١١/١٤
٠
٠
خب خودش از کجا باید بفهمه؟..وقتی تو تاریکی قدم میزنی حداقل یه روزنه نور لازم داری تا نخوری زمین!
imanhkt
imanhkt
٩٣/١١/١١
٠
٠
حجاب چیز خوبیه دخترم
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٣/١١/١١
٤
٠
خخخ یه امضام زیرش بزنین مطمعنن اسم و شغلتون رو ببینه تاثیر پذیریش 10 برابر میشه!
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/١١
٠
٠
با شما موافقم مهندس.
م-نص
م-نص
٩٣/١١/١١
٣
٠
من که پسرم با این نصیحت تو قانع شدم میخوام چادر بپوشم:)))
faride
faride
٩٣/١١/١٢
٠
٠
وااای خداجناب م.نص ! :)
شاهدخت
شاهدخت
٩٣/١١/١٢
٠
٠
=))
Vania
Vania
٩٣/١١/١٤
٠
٠
در خوب بودنش شکی نیست! ولی اگه گفت فقط برای من خوبه و بقیه نه چی؟
Farzane_v
Farzane_v
٩٣/١١/١١
٠
٠
یه چیزی تو کتاب ( من او ) رضا امیر خانی منو خیلی گرفت در همین مورد که بعد از این که مریم حواسش نیست سر سفره روسریش یه کم عقب میره جلوی کریم پسر خدمتکارشون، بعد بابا بزرگش میاد باهاش صحبت کنه : - تو برای چی رو می گیری؟ - خب برای این که نامحرم نبیندم... قبول! کریم هم نامحرم است ، اما..... - هان ، بارک الله، اشتباهت همینجاست. رو گرفتن برای فرار از نامحرم نیست . و الا من هم می دانم ، نامحرم که لولو نیست، جخ پاری وقت ها مثل همین کریم، اصلا خودیه... نه! روگرفتن برای این است که خدا گفته . خدا هم مثل رفیق آدمه . یک رفیق به آدم چیزی بگوید ، لوطی گری می گوید بایستی انجام داد. - این درست که خدا گفته ، اما حکمتش همان است که گفتم، برای فرار از..... - حکمتش را ول کن. این جایش به من و تو دخلی ندارد. وقتی رفیق آدم چیزی از آدم خواست ، لطفش به این است که بی حکمت و بی پرس و جو انجام بدهی. اگه حکمتش را بدانی که به خاطر حکمت داده ای، نه به خاطر لوطی گری . جخ آمدیم و حکمتش را نفهمیدی، آن وقت چه ؟ انجام نمیدی؟
Vania
Vania
٩٣/١١/١٤
٠
٠
هومم یه رابط قشنگ با خدا باید داشت...ولی یه چیزی اگه گفتی خدا گفته و بازم قبول نکرد چی؟ نوجوون الان بی دلیل چیزی رو نمی پذیره..برای چراهاش دنبال جوابه
Vania
Vania
٩٣/١١/١٤
٠
٠
و شاید این جواب قانعش نکه
faride
faride
٩٣/١١/١١
١
٠
اوه اوه دخترای تو اون سنو مگه میشه نصیحت کرد یا باهاشون حرف زد؟؟!!:/...حجاب باید تو کودکی واسه دخترا تفهیم بشه...ولی خب اگه بخوام حجابو واسه کسی روشن کنم اول یه کتاب در مورد حجاب میدم بخونه و بهش میگم راجع بهش خوب فکر کنه بعدم میگم نظرشو بگه و با هم بحث کنیم راجع بهش...کتابی هم که میدم کتاب گوهرنجابت...منتخب سخنرانی های حرم مطهر رضوی با موضوع حیا و عفت...داستان ها و نوشته های کوتاه از سخنرانی های دکتر رفیعی ...ماندگاری...نقویان...قرائتی و ...
ali_sh
ali_sh
٩٣/١١/١١
٠
٠
خخخ / واقعا دخترای این سنو...
Vania
Vania
٩٣/١١/١٤
٠
٠
اگر کلا با اصل حجاب مشکل داشت چی؟ یا اهل کتاب خوندن نبود اصلا و سخنرانیها و حرفا براش تکراری بودن..
ali_sh
ali_sh
٩٣/١١/١١
٠
٠
من نمینونم توضیح بدم / ولی کلا از اون دسته ادم های چادری خوشم میاد :)
zahra.bkht
zahra.bkht
٩٣/١١/١١
٠
٠
مبارکه!!!
ali_sh
ali_sh
٩٣/١١/١١
٠
٠
چییییی؟؟
م-نص
م-نص
٩٣/١١/١١
٠
٠
o-0
zahra.bkht
zahra.bkht
٩٣/١١/١٢
٠
٠
همون آدم چادریه که خوشت میاد!!!! مبارکتون باشه خخخخ
ali_sh
ali_sh
٩٣/١١/١٢
٠
١
واااا / میشه پیدا کنید برامون؟ خخخ / ای خواهررر تو این دوره زمونه کو.....خخخخ
zahra.bkht
zahra.bkht
٩٣/١١/١٢
٠
٠
نگران نباش واست پیدا میکنم.. سخته ولی پیدامیشه :))))
Vania
Vania
٩٣/١١/١٤
٠
٠
از کدوم دسته؟ سعی کنین حتما میتونین توضیح بدین..
zahra.bkht
zahra.bkht
٩٣/١١/١١
٠
٠
دخترای اون سن نصیحت گوش نمیدن.. باید ی جایی خودشون بفهمن
Vania
Vania
٩٣/١١/١٤
٠
٠
خودشون همینطور الکی میفهمن؟ اومدیم و نفهمیدن تا سالها!اونوقت چی؟ گفتم نصیحت نه..یه روش جذاب
م-نص
م-نص
٩٣/١١/١١
١
٠
ذهن جوون پره از پرسش....اگه بخوای همه پرسشها رو جواب بدی باید یک سری مسائل رو واسه نوجون باز کنی...مسائلی که برای اون سن زوده ولی متاسفانه جامعه طوریه که نوجون زود باهاش اشنا میشه ولی چون ماها ترس داشتیم از بیانش ،و راه جلوگیریش(خجاب)زو نگفتیم نوجونمون از دست میره...پس باید یک سری از محافظه کاری ها رو کنار گذاشت و نوجون رو اگاه کرد..
Vania
Vania
٩٣/١١/١٤
٠
٠
با میگین یک سری مسائل رو باید باز کرد براشون بعد میگین برا اون سن زوده!لاخره چی؟ باید گفت یانه؟ خب همین آگاهی رو از چه راهی بدیم؟
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٣/١١/١١
٠
٠
من دخترای بقیه رو نصیحت نمیکنم ولی به دختر خودم میگم برام مهم نیست که حتماً چادری باشی ولی پوشش تو، بگونه ای باشه که جلب توجه نکنی.به فکر پسرای مردم هم باش،واسه اونا سخته مراقب چشماشون باشند،پس تو مراقب حجابت باش
Vania
Vania
٩٣/١١/١٤
٠
٠
و اگه پوششی انتخاب کرد که از نظر خودش مناسب بود ولی در اصل نبود چی؟ و اگه گفت مگه من مسئول پسرای مردمم و باید نگرانشون باشم چی؟
z_zakhar
z_zakhar
٩٣/١١/١٢
١
٠
حجاب رو باس خودت درک کنی...حجاب تحمیلی فایده نداره
Vania
Vania
٩٣/١١/١٤
٠
٠
چطور تو درکش کمک کنیم؟
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/١١/١٢
٠
٠
بازی... سرگرمی.... عکس نوشته... کیلیپ....راه زیاده :)
Vania
Vania
٩٣/١١/١٤
٠
٠
پیلیز کمال ممنون رو میداریم بیشتر توضیح بدی.. راه هس چطور از راه ها استفاده کنیم خب؟
sahar_m
sahar_m
٩٣/١١/١٢
١
١
بهش میگفتم حجاب به پوشوندن موهات و چادر سر کردنت نیست ، حجاب به عفت نگاهت ، افکار تو ذهنت و خواسته هاته . :)
شاهدخت
شاهدخت
٩٣/١١/١٢
١
١
به جفتشه ! و خوب طبیعتا حجاب و عفت درونی بسیااار مهم تره :)
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/١٢
٠
٠
آفرین.
Vania
Vania
٩٣/١١/١٤
٠
٠
البته که حجاب به عفت تو افکار و درونه و مهمتره اما یه درون پاک میشه ظاهر نا متناسب باهاش داشته باشه؟..//پوشوندن موها هم بخشی از همون عفته
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٣/١١/١٢
٤
٤
:| جذب نمیشن. ینی دیگه نمیپذیرن فلسفه حجاب رو. جامعه ما بین مدرنیته و سنت و دینش گیر کرده. هروقت تونستیم یه جهت درست بگیریم بیاین در مورد فلسفه خیلی چیزا حرف بزنیم
Vania
Vania
٩٣/١١/١٤
٠
٠
اتفاقا تو همین گیر و دار بین سنت و مدرنیته باید بفهمن حجاب رو..تا گیر نکنن و با هرکدوم به هرسویی نرن....
شاهدخت
شاهدخت
٩٣/١١/١٢
١
٠
به نظرم باید براشون قهرمان سازی بشه ! ینی فرد ایده آل تو ذهنشون کسی باشه که از هر لحاظ عالی باشه و در کنارش حجاب و ظاهر پسندیده ای داشته باشه ... اینطوری آدم دلش میخواد بیشتر و بیشتر خودشو به اون قهرمان ذهنش نزدیکتر کنه :)
Vania
Vania
٩٣/١١/١٤
٠
٠
خوب بود..ممنون..ولی خب همچین قهرمان و الگوی داریم؟! جدای از ائمه ،چون ممکنه بگن اونا معصوم بودن و ما نه..
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/١١/١٢
١
١
میگم نیگا خواهر کوچولوی من، وقتی حجاب نداشتی چشمای زیادی به سمتته و تعدادی از اون چشما جرعت پیدا می کنن که بیان بهت پیشنهاد رابطه بدن ، اصلا فرض می کنیم شما دختر خوب و محکمی هستی و تن به این رابطه ها نمیدی ولی یه بار پیشنهاد رو رد میکنی، دو بار رد میکنی، دهمین پیشنهادو که وسوسه میشی و قبول کنی، نه؟؟؟؟ اونجاس که میوفتی توی یه راهی که بعدا پشیمون میشی و فایده ای نداره. اونجاس که میفهمی بی حجابیت هم باعث گناه اون چشما شده و هم خودت، که خودت بیشتر چوبشو میخوری . حالام تصمیم با خودته
Vania
Vania
٩٣/١١/١٤
٠
١
و اگر گفت چرا من فقط باید رعایت کنم و اون چشما چرا بسته نمیشن و پایین نمی افتن چی؟
(BOSHRA (janbarkaf
(BOSHRA (janbarkaf
٩٣/١١/١٢
٠
٠
همینجوری یلخی که نمیشه از راه برسی به یکی نصیحت کنی....باید باهاش رفیق بشی ، از زوایای اخلاقیش آگاه بشی ، متناسب با برخورد و فرا گیری و زمینه فکری که براش فراهم کردی ....از راهش کم کم بهش بفهمونی...
Vania
Vania
٩٣/١١/١٤
٠
٠
عزیزم گفتم نصیحت نه! میدونم نوجوون نصیحت دوست نداره..خب همون راهش مثلا چی و چطور؟
j_hoseinpoor
j_hoseinpoor
٩٣/١١/١٢
٠
٠
میگم دختر جون چادر سرت کن پسر ممد اقا رو پشت بوم داره کفتر بازی می کنه اگه به حرف نکرد با کمر بند کبود وسیاهش میکنم پسر ممد اقارو میگم که دیگه کفتر بازی نکنه.
Vania
Vania
٩٣/١١/١٤
٠
٠
هوممم باز هم برخورد شدیدتر مال دختره! و پسر ممد آقا فقط یه تذکر بهش داده میشه!..اگه براش تبیین شده باشه حجاب حتی نیازی به گفتن شما هم نخواهد بود
j_hoseinpoor
j_hoseinpoor
٩٣/١١/١٢
٢
٠
کدوم حجاب و رعایت کنه .حجاب چادر؟حجاب چشم؟حجاب گوش؟حجاب زبان؟حجاب خوردن؟حجاب خوابیدن؟ حجاب ورعایت کرد با گرگهای زرد که چادری ومانتویی براشون فرقی نمیکنه چیکار کنه؟اگه می خواهی کسی و نصیحت کنی اول خودتو نصیحت کن اگه نوع برخورد کردن با نو جونو بفهمیم هیچ نوجونی احتیاج به نصیحت ندارد.دختره 13یا14ساله با چادر یا بی چادر محبت می خواهد نه نصیحت یا پول.کسی که در خانواده محبت نبیند مطمنا در بیرون از خانواده به دنبال محبت است.با چادر یا بی چادر.
Vania
Vania
٩٣/١١/١٤
٠
٠
اصل حجاب به طور کل منظورمه..حجابی که از روی شناخت باشه..چه حجاب ظاهر چه باطن و رفتار...بالاخره ما موظف به انجام وظیفه ایم ..نمیشه گفت چون یکسری به قول شما گرگ ها وجود دارند پس من حجابم به هیچ دردی نمیخوره..// اتفاقا همون بالا هم گفتم اول انجمن،راهی، چیزی که به جذبشون کرد..نه نصیحت نه ردیف کردن مسلسل وار یه سری حرف که حتی شاید برای خودمون هضم نشده باشه...// محبت البته که مهمه و خیلی مهمه..و بازهم بگم بحث چادر نبود اینجا..ممنون از نظرتون
م-نص
م-نص
٩٣/١١/١٣
٠
٠
مدرن؟؟؟مدرن؟؟؟؟بی حجابی تمدنه؟؟؟؟خدایی ا ل ا غ خیلی با تمدنه پس:/
Vania
Vania
٩٣/١١/١٤
٠
٠
هاع؟!
دلنیا
دلنیا
٩٣/١١/١٣
٠
٠
حجاب تنهاتوچادرسر کردن براشون مطرح نمیکردمممممممممممم حجاب به نظرمن یعنی اعتقادات هرفرددددددددددددددد
Vania
Vania
٩٣/١١/١٤
٠
٠
حرفی از چادر نبود اینجا هم..خب همین اعتقادت رو چطور مطرح می کردین؟
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٣/١١/١٣
٠
٠
سلام ... كساني كه حجاب دارند رفتاري با حجاب از خود نشان بدهند خود به خود گرايش ايجاد ميشود
Vania
Vania
٩٣/١١/١٤
٠
٠
منظورتون از رفتار با حجاب چیه؟