خانه انجمن سنتی یا مدرن ازدواج کنیم!؟
١٠٦٤
٦٧
Samira

سنتی یا مدرن ازدواج کنیم!؟

سنتی یا مدرن ازدواج کنیم!؟

دوست دارین سنتی ازدواج کنین یا مدرن یا امروزی؟

لطفا نگین که دخترای امروزی فلان پسرای این دوره بهمان ، فقط نظر و علاقه تونو بگین که چی دوست داشتین و چرا؟

٩٣/١١/٠٦
نظرات کاربران
کد امنیتی
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٠٦
٠
٠
این همون مساله ریشه هاست... و چالشها برای گذشتن یا نگذشتن... و کشوری که هنوز بین راه سنت و مدرنیته سرگردانه. بنابراین من یکی که نمی تونم قاطعانه حرفی بزنم... من خودم گیجم.
p_golpari
p_golpari
٩٣/١١/٠٦
٠
٠
منظور ت از امروزی چیه ؟؟
p_golpari
p_golpari
٩٣/١١/٠٦
١
٠
خب این جای بحث داره ..هر کدوم از این ازدواجا مورد خوب داره و بدم داره! . به زبان کلی بخوایم بگیم ازدواج مدرن ازدواجی که دختر و پسر پس از اشنایی و دوستی باهم تصمیم میگیرن که یه مدتی باهم زندگی کنن اگه دیدن تفاهم دارن بعد ازدواج کنن خلاصه اون موقع زندگی واقعی رو تجربه کنن! این همون ازدواج غربی هاست! (خیلی هم مسخره است! )البته با ازدواج سنتی هم مخالفم اینکه مثل قدیما ندیده و نشناخته زندگی مشترک اغاز کنی! من خودم یه دختر امروزی ام و با کسی هم ازدواج میکنم که امروزی باشه ذهنش فرهنگش ! نه دوست دارم قبل از ازدواجم اسیر دوستی بشم نه دوست دارم نشناخته ازدواج کنم!
گل پری
گل پری
٩٣/١١/٠٦
٠
٠
خلاصه اینجور که با معنی هر کدوم از این سبک ازدوجا اشنا میشیم به این نتیجه میرسیم که هیچ کدوم خوب نیستن ؟^_^
vesal
vesal
٩٣/١١/٠٦
٠
٠
این یعنی کلن ازدواج خوب نیس:دی
گل پری
گل پری
٩٣/١١/٠٦
٠
٠
نه ! منظور من این نبود !اتفاقا ازدواج خیلی هم خوبه !! ^_^ من با نظر زهرا تا حدودی موافقم اون پاییین :)تلفیقی از دوتاش:)
vesal
vesal
٩٣/١١/٠٦
٠
٠
فهمیدم عزیزم شوخی کردم:)
imanhkt
imanhkt
٩٣/١١/٠٦
٢
٠
اول معنی و مفهوم هرکدام رو تشریح کنین تا نظر کارشناسانه ی خودم را ارایه بدم ...
faride
faride
٩٣/١١/٠٦
١
٠
من خواستگاری رایج الانو ترجیح میدم...تو این سبک هم میشه خوب طرفو شناخت حالا با هر تعداد جلسات خواستگاری و رفتن به مشاوره و اینا ... هم از حد و حدود شرعی خارج نمیشه! و به نظر من عشقی هم قبل ازدواج ایجاد نمیشه چون این عقیده رو دارم که عشقی که بعد ازدواج بوجود بیاد پایدارتره! و اینکه با این خواستگاری کردن دیگه تصمیم دو طرف احساسی نیست بلکه عاقلانه دو طرف تصمیم میگیرن...
zahra.bkht
zahra.bkht
٩٣/١١/٠٦
٠
٠
یکم احساس هم لازمه فریده جان
faride
faride
٩٣/١١/٠٦
٠
٠
بره چی این اینجه آمده!؟خخ... خب زهرا جان من منظورم اون احساسیه که چشم آدمو کور میکنه و بدی های طرفو نمیبینی!
imanhkt
imanhkt
٩٣/١١/٠٧
٠
٠
کلا همه ی کامنت ها مجذوب زیر کامنت من شدن
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٣/١١/٠٦
٠
٠
سنتی
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٣/١١/٠٦
٠
٠
البته اولش سنتی.....و بعدش تا حدودی مدرن......تلفیقی از این دو
vesal
vesal
٩٣/١١/٠٦
٠
٠
موافقم
vesal
vesal
٩٣/١١/٠٦
٠
٠
سمیرا به نظرت من چیزی بگم یا زوده هنوز برام؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/١١/٠٦
٠
٠
زود؟؟؟؟؟ خخخخ یادمه یکی دو سال پیش یکی از دخترای جیم از اون یکی پرسید چرا ازدواج نمیکنی ؟ گفت *من هنوز گوشولویم* خخخ اون یکی هم نه برداشت نه گذاشت گفت تو کوشولویی؟؟ تو الان.... بقیشو نمیگم خخخ ولی همینو بگم تا چند وقت به این حرفشون میخندیدم خخخ
گل پری
گل پری
٩٣/١١/٠٦
٠
٠
خخخخ نه بابا زود چیه :) بفرمایید بی صبرانه منتظر نظرات شما هستیم!
vesal
vesal
٩٣/١١/٠٦
٠
٠
باشه دوستان نزنین منو:)
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/١١/٠٦
٠
٠
نظر فریده خانوم که زیر ایمان گذاشته رو خوندم حرف منم همینه
فاطمه خانووم
فاطمه خانووم
٩٣/١١/٠٦
٠
٠
خخخخ والا من با سنتی آشنایی دارم خوبه سلام داره خخخخخ
دختر آریایی
دختر آریایی
٩٣/١١/٠٦
٠
٠
ازدواج مدرن رو که زیاد دوروبرم ندیدم وهمینایی هم که بودن نمیشه از روشون نتیجه گیری کرد ولی توی ذهن خودم نمیتونم همچین مدلیو واسه شروع یه عمر زندگی و مهمترین تصمیم عمر آدم مناسب ببینم؛ولـــــــــی...بابعضی قسمتای ازدواج سنتی هم به شدت مخالفم!!!مثلا این موضوع در اولویت قرار گرفتن ظاهر دختر واسه خانواده پسر...که اگه نبود جلسات اول خواستگاری فقط 2تاخانوم نمیرفتن واسه دیدن جزئیات اندام وچهره دختر‍‍‍!!!!من با این کار به شدت مخالفم...مراسم مسخره ای که کمتر از یه ربع_ نیم ساعت طول میکشه ودور از ادب هم هست که خانواده دختر خیلی سوال بپرسن و تنها هدفی هم که هست پسندیدن ظاهره!!!به نظرم باید یه تجدیدنظری روی این قسمت بشه:)))ولی در کل ازدواج نیمه سنتی عاقلانه تره...(گفتم نیمه سنتی چون سنتی میشه اون ازدواجای قدیم که دختر وپسر تا موقع عقد همو نمیدیدن...!!!!یه چیزی بین امروزی وسنتی....)
دختر آریایی
دختر آریایی
٩٣/١١/٠٦
٠
٠
با نظر فریده خانوم هم کاملا موافقم!!!!
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٣/١١/٠٦
٠
٠
اول باید تعاریف، روشن بشن، بعدش میشه نظر داد!
j_seyedi
j_seyedi
٩٣/١١/٠٦
٠
٠
طبق سیره وسنت پیامبر و اهل البیت باید رفتار کنیم....خلاص
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/١١/٠٦
٠
٠
البته اگه بتونیم
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/١١/٠٦
٠
٠
سخته........
رفیعه
رفیعه
٩٣/١١/٠٦
١
٠
این انجمن تکراری نیس؟؟!!
رفیعه
رفیعه
٩٣/١١/٠٦
٢
٠
ب نظر من ازدواج مدرن بهتره...منظورم این نیس ک دوطرف باهم دوست باشن،اما اگه دختر و پسر در محیطی ک کار میکنن یا درس میخونن باهم اشنا بشن و از رفتارای هم مطلع باشن و بعد(البته نه اینکه اقا پسر بیاد پیشنهاد دوستی بده!!)پسر بیاد واس خاستگاری و مراحل بعدی بهتره...:)))
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/١١/٠٦
١
٠
ترکیبــــــــــــــــی از هرســــــــــــه (^_^) چراشم مشخصه دیگه... هرکدوم از این روش ها به تنهایی نواقصی داره که اگر با هم همراه بشن اون نواقص برطرف میشه :))
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/١١/٠٦
١
٠
البته یا مدرن یا امروزی شبیه همن ها :))
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٣/١١/٠٦
٠
٠
مخلوطی از هر 2!
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/١١/٠٦
٠
٠
:///////////
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/١١/٠٦
٠
٠
یک چیزی بینشون.
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/١١/٠٦
٠
٠
البته12سال دیگه:))))))
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/١١/٠٧
٠
٠
خواهرتون چطورن خانوم جعفرپور؟ دیگه نمیان جیم
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/١١/٠٩
٠
٠
:) یک خورده درساش سنگین شده......اما تا قبل از عید حتما میاد.
دلنیا
دلنیا
٩٣/١١/٠٦
٠
٠
ترکیبی ازهردووووووووووووو
بهمن بهمنی
بهمن بهمنی
٩٣/١١/٠٦
٠
٠
شما هر جور که دوستاری ازدواج کن !
s_sali
s_sali
٩٣/١١/٠٦
٤
٠
بنده اصلا قصد ازدواج ندارم...!
vesal
vesal
٩٣/١١/٠٦
٢
٠
میدونیم شوما قصد ادامه تحصیل دارین:دی
s_sali
s_sali
٩٣/١١/٠٦
٠
٠
دقیقا... خخخخخخخخخخخخ
mahboobeh
mahboobeh
٩٣/١١/٠٦
٠
٠
هیچ کدام ://
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/١١/٠٧
٠
٠
اره توی انجمن علیرضا حقیقی قشنگ معلومه خخخ
Eli-soltani
Eli-soltani
٩٣/١١/٠٦
٠
٠
من خودم کاملا سنتی ازدواج کردم البته شوهرم منو دیده بود و دورادور میشناخت ولی من هیچ شناختی تا روز خواستگاری نداشتم فاصله خواستگاری تا عقدمون هم خیلی کم بود همه چیز خود به خود درست شد وقتی قسمتت باشه اما اگر و تردید معنی نداره و الان بدون اغراق به انتخابم افتخار میکنم ... پس نظر من مشخصه چیه دیگه :))
j_seyedi
j_seyedi
٩٣/١١/٠٦
٠
٠
همین خوبه...این بهترین نوع ازدواج طبق احادیث و روایات
j_hoseinpoor
j_hoseinpoor
٩٣/١١/٠٦
٠
٠
برای مهریه طلب کردن اگه پدر عروس خانم کمی سنتی فکر کنه بهتره .اما برای جهاز دادن اگه مدرن باشه بهتره .خخخخخخخخخخخخخ
ali_sh
ali_sh
٩٣/١١/٠٦
٠
٠
هردو مزایا و معایبی دارن / ولی اعتقادم اینه که قبل ازدواج ی آشنایی باید بین دوطرف باشه و خود طرف تصمیم بگیره نه دیگران / همین
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٣/١١/٠٦
٠
٠
سلام ... سنتي زن مدرن ميگيرم
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٣/١١/٠٦
٠
٠
هر وقت که وقتش شد، تلفیقی از هر دو
sahar_m
sahar_m
٩٣/١١/٠٧
٠
٠
مدرن در راستای نظارت خانواده و چهارچوب درست و رعایت قوانین شرعی و عرفی . :) مدرنش از این جهت که دختر و پسر همدیگه رو قبل ازدواج بشناسن ، نه اینکه بعد دو سال زندگی مشترک ! بقیه اش که کاملا سنتیه دیگه و مشخصه :)
s_sali
s_sali
٩٣/١١/٠٧
٤
٠
دخترای امروزی فلان، پسرای این دوره بهمان! این نظرم رو یادم رفت بگم!!!!! این خیلی مهمه!
سحر نیکوعقیده
سحر نیکوعقیده
٩٣/١١/٠٧
٠
٠
برای همه نمیشه یک نسخه پیچید! من که ازدواجم کاملا سنتی بود و راضی هستم. البته پسرخالمو دیگه از همون کودکی کاملا می شناختم و به لحاظ شناخت قبلی هیچگونه مشکلی نداشتم.
لبخند انار
لبخند انار
٩٣/١١/٠٧
٠
٠
ترکیبی از هر دو باشد باید اشنایی تحت نظر خانواده دوطرف باشد
مرتضی ت خ
مرتضی ت خ
٩٣/١١/٠٧
٠
٠
فرقی نمی کنه فقط اول هرچی رسم و رسومه برمیدارم
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٣/١١/٠٧
٠
٠
سنتی!
Samira
Samira
٩٣/١١/٠٨
٠
٠
دوستان از همه ممنون چون این چند روز درگیر بودم وقت نکردم بیام جواب بچه هارو بدم شرمنده ان شاالله در انجمن های بعدی در خدمتتان هستیم با تشکر :)
Negar_s
Negar_s
٩٣/١١/٠٩
٠
٠
حالا سنتي و ندارن بيخال شوهره پيداش بشه همين كافيه :|
Samira
Samira
٩٣/١١/١١
٠
٠
خخخخ اگه قصد ازدواج داری بوگو یکی دوتا بفرستم سمتتون خخخ