خانه انجمن صفر تا صد انتقاد پذیری شما !
٥٦٢
٦٧
sahar_m

صفر تا صد انتقاد پذیری شما !

صفر تا صد انتقاد پذیری شما !

سلام 

خب تیتر مطلب مشخصه دیگه من چی بگم .تا چه حدی انتقاد رو قبول میک نید و چقدر روتون تاثیر میزاره ؟ 

آیا باعث پیشرفتتون میشه یا دلزدگی تون؟پاسخ این سوال رو در مورد تمام جوانب زندگیتون از کار گرفته تا رفتار و برخورد و آشپزی و ...  بدین :) 

٩٣/١١/٠٦
نظرات کاربران
کد امنیتی
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/١١/٠٦
١
١
اتفاقا یکی امروز ازم انتقاد کرد گفت غرور کاذب داری......خخخ بعدشم قهر کرد رفت عقب نشست.....خدا شفاش بده.
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/١١/٠٦
٠
٠
اوللللل
sahar_m
sahar_m
٩٣/١١/٠٧
٠
٠
:)) من سکوت میکنم :))
دلنیا
دلنیا
٩٣/١١/٠٦
١
٠
صددرصدانتقادپذیرمممممممم وروی رفتارممممم تاثیرفوق العادههههههههه دارهههههههههههههه
sahar_m
sahar_m
٩٣/١١/٠٧
٠
٠
خیلی ویژگی خوبیه ، انشالله همیشه همینجوری بمونی :)
s_sali
s_sali
٩٣/١١/٠٦
١٠
٠
من خیلی کاملم!و اصلا آدم انتقاد پذیری نیستم! هر کسی هم ازم انتقاد کنه میزنم تو گوشش! خخخ
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٣/١١/٠٧
٠
٠
:|
sahar_m
sahar_m
٩٣/١١/٠٧
٠
٠
دست گلتون درد نکنه :)) همیشه که نباید انتقاد پذیر بود :))
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٣/١١/٠٦
٣
٠
بستگی به نوع گفتارش داره! اگه بخواد با اخم و تخم و بدبرخورد و توهین آمیز یا کنایه آمیز و آزارنده ازم انتقاد کنه که حسابش با کرام الکاتبینه (!) اما اگه زیرکانه و با مهربانی و زبان خوش و صداقت و البته صبر و سعه صدر انتقادکنه به حرفش فکرمی کنم و می پذیرم و سعی می کنم اون ویژگی موردانتقادمو کم کم درستش کنم.
sahar_m
sahar_m
٩٣/١١/٠٧
٠
٠
من اینو در موردت تجربه کردم هدی جان :) دقیقا همینه که گفتی و کاملا موافقم :)
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٠٧
٠
٠
...! :))
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٣/١١/٠٧
١
٠
:) خب من یه خرده شفافم سحرجان! همین! مرسی عزیزم از این انجمن خوبت.
r_jafarpour
r_jafarpour
٩٣/١١/٠٦
١
٠
روم تاثیری نداشته.....البته یک لحظه فرار میکنم بعد تو ذهنم می فکرم درست میکنم اونجا رو و فردا خودمو به اون راه میزنم.
sahar_m
sahar_m
٩٣/١١/٠٧
٠
٠
:/ چه کاریه آخه ؟ :-؟
vesal
vesal
٩٣/١١/٠٦
٢
٠
اگه منصفانه باشه گوش میدم ولی قبول نمیکنم:دی اگه غیر منصفانه باشه اصن گوش نمیدم:دی
sahar_m
sahar_m
٩٣/١١/٠٧
٠
٠
:))) دست گلت درد نکنه وصال جان :)))
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٠٧
٠
٠
"منصفانه" نکته قشنگی بود که اشاره کردید. بنظر من نباید خیلی به "انصاف" توجه کرد. چون بهر حال مساله اصلی "شنیدن و تحمل" هستش. اما اگر به مرز توهین یا جسارت نزدیک بشن که خب کاملا طبیعیه هر نوع برخورد قهریه./ این فقط نظر شخصی من بود. قصدم پریدن وسط حرف شما بزرگواران نبود. مرسی.
mahboobeh
mahboobeh
٩٣/١١/٠٦
٣
٠
اصن انتقاد پذیر نیسم اگ کسی چیزی بگه تحمل می کنم فقد!
sahar_m
sahar_m
٩٣/١١/٠٧
٠
٠
همینکه نمیزنی تو گوشش جای تشکر داره عزیزم :))
رفیعه
رفیعه
٩٣/١١/٠٦
١
٠
بسیار ادم انتقاد پذیری هستم...تا حدی ک ب دوستام اخر سال میگم خصلت بدمو بگن تا خودمو اصلاح کنم...کلن خوبه ادم انتقاد پذیر باشه...
sahar_m
sahar_m
٩٣/١١/٠٧
٠
٠
احسنت ، رفیعه جان همیشه هم خوب نیست ، بعضی ها جنبه ندارن انتقاد کنن دق و دلیشون رو خالی میکنن :)
رفیعه
رفیعه
٩٣/١١/٠٧
٠
٠
لایک سحر جون!حرفتو قبول دارم...اما من واس این افراد زندگی نمیکنم،همیشه سعی میکنم اگه خوب بودن انتقاداشون گوش کنم اما اگه صرفن بخاطر ی سری مسایل بگن،نچ!!:))
Eli-soltani
Eli-soltani
٩٣/١١/٠٦
١
٠
هر انتقادی رو میپذیرما به جز انتقاد درباره آشپزی :)) بعضی وقثا خودم میدونم اون غذایی که میخواستم خوب از کار درنیومده باز نمیدونم چرا دلیل و مدرک براش میارم تا ازش دفاع کنم خخخ ولی در کل لحن خیلی مهمه در گفتار که اگه با لحن خوبی گفته نشه پیامدش لجبازی و پافشاریه ...
sahar_m
sahar_m
٩٣/١١/٠٧
٠
٠
:))) دیگه به نظرم با خودت لجی ، وقتی میدونی خراب کردی دیگه واسه چی دفاع میکنی ؟ اولین راه پیروزی قبول شکسته :)
Faezeh_j
Faezeh_j
٩٣/١١/٠٦
١
٠
هستم ولی خیلی نه ولی تا حالا هرکی ازم انتقاد کرده البته اگه ازنظر خودم درست بوده باشه خیلی روم تاثیر گذاشته:)
sahar_m
sahar_m
٩٣/١١/٠٧
٠
٠
همینقدر که بهش اهمیت میدی خیلی خوبه :)
Dokhtare Mashreghi
Dokhtare Mashreghi
٩٣/١١/٠٦
١
٠
خیلیییی...سعی میکنم با روی خوش با انتقادپذیر رفتار کنم خصوصا اگه دوستم باشه...خیلی دوس دارم خیلی خوب باشم..:)
sahar_m
sahar_m
٩٣/١١/٠٧
٠
٠
احسنت بر شما :) انشالله که دختر خیلی خیلی خوبی هستی :)
ali_sh
ali_sh
٩٣/١١/٠٦
٢
٠
زیاد انتقاد پذیر نیسم
sahar_m
sahar_m
٩٣/١١/٠٧
٠
٠
دست شما درد نکنه
ali_sh
ali_sh
٩٣/١١/٠٦
٢
٠
ولی دوس دارم نظر بقیه دیگران رو بدونم
sahar_m
sahar_m
٩٣/١١/٠٧
٠
٠
دیگه جرئت نمیکنیم بگیم علی آقا :)))
ali_sh
ali_sh
٩٣/١١/٠٧
٠
٠
خخخ چراااا؟
Farzane_v
Farzane_v
٩٣/١١/٠٦
١
٠
نیستم واقعا نیستم........
sahar_m
sahar_m
٩٣/١١/٠٧
٠
٠
همینقدر که خودت میدونی خیلی خوبه :)
faride
faride
٩٣/١١/٠٦
٢
٠
در مورد آشپزی و اینا خیلی دوس دارم بقیه نظرشونو رک بگن...اصلا ناراحت نمیشم...در مورد کارام زیاد انتقاد پذیر نیستم میدونم خیلی بده! کلا باید رو جنبه انتقاد پذیریم کار کنم!
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٣/١١/٠٦
١
٠
من هم نظر فریده
sahar_m
sahar_m
٩٣/١١/٠٧
٠
٠
فریده یه کوچولو آستانه تحملت رو بالا ببری حل میشه . مهرناز جان فشارت نیفته اینقدر تایپ کردی ؟ :))
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٣/١١/٠٦
١
٠
سلام ... هركس هر طور دوست دارد رفتار كند مهم نيست بد بگه خوب بگه مهم نيست خودش را خسته كرده
sahar_m
sahar_m
٩٣/١١/٠٧
٠
٠
:))) احسنت بر شما آقای روشناوند که کلا انتقادپذیری رو با خاک یکسان کردین :)))
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٣/١١/٠٧
٠
٠
انتقاد الکی رو دوس ندارم! انتقاد اشپزی خوبه!
sahar_m
sahar_m
٩٣/١١/٠٧
٠
٠
احسنت:)) انتقاد آشپزی عالیه :)
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٠٧
٠
٠
من توی همه جوانب با قاطعیت میگم تا 95 درصد انتقاد پذیر هستم. (البته که حساب توهین ها جداست). فقط در یک مورد انتقاد پذیریم 100% میشه که قابل گفتن نیست! (آیکون لپ قرمزی!)
sahar_m
sahar_m
٩٣/١١/٠٧
٠
٠
اون یه مورد هم همسرگرامی هستن. شما هم انتقادپذیرید آقای شمشیری و دقیقا مثل هدی جان بستگی به طرف مقابل و لحن بیانش داره :)
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٠٧
٠
٠
راستش منظور دقیقم "لحن یا بیان" طرفم ننود. بهرحال هر مخاطبی(چه حقیقی چه مجازی) از یک خانواده و فرهنگ و زبان و قومیت منحصر به خودش میاد و طبیعیه که بیان و لحن ها متفاوت باشه. خیلی اوقات شده که یک لحن بسیار بسیار تند رو خیلی خیلی ساده هضم کردم و پاسخی منطقی دادم و گاهی اوقات هم یک بیان ساده رو (که بنظر دیگران اصلا جای اصطکاکی وجود نداشته) به تلخی پاسخ دادم. میدونید چیه؛ .. بیشتر به نیت و درک و سطح فکر طرف مقابل نگاه میکنم. و همینجاست که باید تشخیص بدم قصدش توهین بوده یا نه. مثلا یک دانشجوی سینما تقریبا 4 سال پیش ازم راجع به یک فید پرسید که همکار کنار دستیم که مجری کارشناس جلسه بود آشفته شد و قصد واکنشی تند رو داشت. اما من خیلی راحت و ساده متوجه شدم که سوالش نه تنها توهینی نبوده بلکه نشان از عدم آگاهی و همینطور کنجکاویش بوده و پاسخی رو که میخواست بهش دادم. عکسش هم بارها اتفاق افتاده. یک نکته خیلی ریز آشفته ام کرده چون اصولا ادم حواس جمعی هستم و معمولا با خطاهای یک و دو و سه و ... از کوره در نمیرم. میشمارم و مینویسم و میذارم یک کنار، تا زمانیکه دیگه از حدش بگذره. و طوری پاسخ میدم که خودش بدونه دلایلِ آشفتگی منو و تازه همون موقع هم زیاده روی نمیکنم و سریعا بحث رو عوض میکنم و ادامه نمیدم.
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٠٧
٠
٠
شما خودتون چقدر انتقاد پذیر هستید خانم مشقتی؟
sahar_m
sahar_m
٩٣/١١/٠٧
٠
٠
به شدت :)) کلا آدم منطقی هستم حتی دردناکترین انتقاد هم برام قابل قبوله. ولی از اونجایی که کلا خیلی خوش خنده و خوش اخلاقم معمولا کسی ازم انتقاد نمیکنه. یه دوست دارم که ازم انتقاد میکنه و بعد که صحبت کنیم نیفهمه همش اشتباه کرده :/ ولی خدا رو شکر انتقادپذیریم خوبه :)
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١١/٠٧
١
٠
همین حدس رو میزدم با توجه به کامنت ها و واکنش های شما در این محیط. براتون بهترین ها رو آرزو میکنم.
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/١١/٠٧
٠
٠
70 درصد....اونم بستگی داره ب لحنش واینک ایا واقعا ایراد باشه یا نچ:/
sahar_m
sahar_m
٩٣/١١/١٢
٠
٠
اگه میدونستی ایراده که انجامش نمیدادی :)
آرش قلی زاده
آرش قلی زاده
٩٣/١١/٠٧
٠
٠
بستگی به نوع انتقاد و فرد منتقد داره . ... ولی در کل با انتقاد موافقم ولی کاش بصورتی بیان بشه که بتونه روم تاثیر بذاره و تند و غیر منطقی نباشه
sahar_m
sahar_m
٩٣/١١/١٢
٠
٠
:) تا منطق از نظر شما چی باشه :)
یه آدم
یه آدم
٩٣/١١/٠٧
٠
٠
انتقادایی که درست باشنو قبول میکنم :)
sahar_m
sahar_m
٩٣/١١/١٢
٠
٠
باز خدا رو شکر :)
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/١١/٠٧
٠
٠
هستــــــم... نه خیلـــــــــی ('^_^) اصلـــــــن هر کس بد ما به خلق گوید ما دیده به غم نمیگشاییم ما خوبــــــــــــی او به خلق گوییم تا هردو دروغ گفته باشیم... متوجهی که ;)
sahar_m
sahar_m
٩٣/١١/١٢
٠
٠
:)))) احسنت ،اینو موافقم :)))
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/١١/٠٧
٠
٠
البته همونطور که خودتم خوب میدونــــــــی هر کسی محتاج نصیحت پذیریه ......اصلــــن انتقادپذیری سفارش بزرگای دین و مذهب ماست. هیچكس نباید خودشو از نصیحت و انتقاد بی‌نیاز بدونه ... چون یکی از نیازهای اساسی هر کسی در راه كماله..... و دیگه اینکه هرجا پای انتقاد وسط باشه ...یه طرف قضیه انتقاد پذیره طرف دیگشم انتقاد گر...که اگه همین طرف دوم آداب خاص این کارو رعایت کنه ونیتش خیر باشه و با دلسوزی وصداقت حرفشو بزنه ... میشه گف انتقادش سازندس :))
sahar_m
sahar_m
٩٣/١١/١٢
٠
٠
خب وقتی انتقاد میشه معمولا دیگه کسی به خیر بودن و ... توجه نمیکنه ، اون موقع فقط به کنترل مشت و نشونه گیری دهن طرف مقابل و یا کنترل اعصابش توجه میکنه :)))
f_behzadfar
f_behzadfar
٩٣/١١/٠٧
٠
٠
انتقاد پذیریم بالاست یعنی معمولا هرچیو که میگن قبول میکنم یا حداقل مدت طولانی روش فکر میکنم ولی اگه الکی و از روی حرص یا هرچیزه دیگه ای باشه شدیدا جبهه میگیرم!
sahar_m
sahar_m
٩٣/١١/١٢
٠
٠
جبهه از پذیرفتن بهتره :)) ( ستاد بدآموزی )
tanin
tanin
٩٣/١١/٠٧
٠
٠
متاسفانه خیلی کم انتقاد پذیر هستم:((
sahar_m
sahar_m
٩٣/١١/١٢
٠
٠
عیب نداره ، دیگه همه که قرار نیست انتقاد پذیر باشن ، اگه همه اینجوری بودن که دیگه اینجا بهشت بود :)
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٣/١١/٠٨
٠
٠
هوممممممممممم. حدودا 80%. اگه واقعا منطقی باشه و دلیل بیارن برام خب سعی میکنم خودمو اصلاح کنم.دوشواری نداریم که :))
sahar_m
sahar_m
٩٣/١١/١٢
٠
٠
همون 20% خطریه :))
fateme_a
fateme_a
٩٣/١١/٠٩
٠
٠
از اونجا که اون دوران حساسیت و برخوردن از لحن تند و اینا رو گذروندم..در حال حاضر حتی اگه طرفم چه درست چه غلط با لحن بد هم بگه شاید اولش یکم ناراحت شم ولی برخورد بدی نشون نمیدم چون کاریش نمیتونم بکنم و اخلاقش اینجوره و اینجور بار اومده و این چیزی از من کم نمیکنه.البته ادمیزاده..ممکنه هنوزم یه وقت کنترلو از دست بدم..مثلا اگه از قبلش عصبی یا ناراحت باشم.. در نهایت حتی اگه عصبی شم هم مطمئنا اگه انتقادش از من درست باشه قبول میکنم و سعی میکنم اخلاق خودمو درست کنم..حالا این که موفق میشم یا نه هم دیگه خدا میدونه!
sahar_m
sahar_m
٩٣/١١/١٢
٠
٠
خوبه که صداقت داری و خودت رو میشناسی :)