خانه انجمن شما پدر و مادر باشید!
١٠٣٢
١٤٧
م-نص

شما پدر و مادر باشید!

شما پدر و مادر باشید!

سلام دوستان

می خوام ازتون خواهش کنم که:

تصور کنید پدر و مادر شدید و فرزند دم بخت دارید

فرزندتون باید چه شرایطی داشته باشه تا شما اجازه ازدواج بهشون بدین

(نتیجه اخلاقی: معلوم میشه مقصر بالا رفتن سن ازدواج ماییم یا پدر مادر ها)

٩٣/١٠/٢٧
نظرات کاربران
کد امنیتی
sahar_m
sahar_m
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
فرزندم باید به بلوغ فکری کامل از ازدواج رسیده باشه و بعد بزارم ازدواج کنه . منظورم هم از بلوغ فکری اینه که درک درستی از زندگی مشترک و ازدواج داشته باشه و هدف درستی برای ازدواج داشته باشه :)
م-نص
م-نص
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
خوب شما از کجا میفهمید بلوغ فکری داره یا نه؟؟؟
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
فقط همین بلوغ فکری و درک و شعور اجتماعی. (که هیچ ربطی به سن و تحصیلات نداره)
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
ولی خود فرزند فکر میکنه وقتی به بلوغ جنسی رسید وقتشه ها!به انحراف کشیده نشه/از ما گفتن بود.
م-نص
م-نص
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
ازدواج کجاش انحراف کشیدنه؟؟
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
منظورم اگه دیر براش ازدواج کنن ممکنه انحراف کشیده بشه
sahar_m
sahar_m
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
خب اون دیگه به والدین برمیگرده که چطور تو این موقعیت فرزند رو از نظر فکری و اجتماعی همراهی و راهنمایی کنن . البته بزرگترین مشکل جامعه ما عدم بلوغ فکری و فقط داشتن بلوغ جنسی هست که اکثر ازدواج ها منجر به طلاق میشه و واقعا زندگی ها خیلی داغون شدن . یه مقداری هم سنت و عدم شناخت کافی از فرزند و ... هم دخیلن .
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
اگه درست هدایت بشن به انحراف کشیده نمیشن آقای آتشروان. (که اگه بخوایم اینطور فکرکنیم باید همه پسرها رو در 16-15 سالگی داماد میکردن که!!) بستگی مستقیم به پدر و مادر داره و نوع تربیت و راهنماییها و همدلیهاشون با فرزند. من با جناب آقای شمشیری موافقم چون اگه فرزند به بلوغ فکری و اجتماعی و رشد عقلانی و احساسی نرسیده باشه ازدواجش فقط و فقط مایه دردسر خواهد بود هم برای خودش و خانواده ش و هم برای همسرش و خانواده ش! این آمار فجیع طلاق درصد بالاییش برمیگرده به همین رشد و بلوغ فکری آدما. و البته من به آیتم بلوغ عقلانی و هوش اجتماعی، استقلال مالی (تا حد معقول) و شناخت درست فرزند از خودش و گزینه منتخبش و البته شهامت و جوانمردی و معرفت (در خصوص پسرها) و جسارت و مهربانی و بلندنظری (در خصوص دخترها) رو هم اضافه میکنم به موضوع.
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
نمیدونم، تاحالا فک نکردم در این مورد...
م-نص
م-نص
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
خوب فکر بفرمایید
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
فکر کردم...خوب هر وقت عقلش کامل شد که بفهمه با زندگی چطور رفتار کنه براش آستین بالا میزنم. البته ترجیح میدم دخترم حداقل ترم های دانشگاه باشه و پسرم حداقل درسشو تموم کرده باشه مگر اینکه خودش یه مورد مناسبی رو بهم پیشنهاد بده که حتی اگه درسش تموم نشده باشه. وچون خانواده عروس همچن مورد هایی رو قبول ندارند باید خیلی خوب تربیتشون کنم ولی نظر خانواده هم برام خیلی مهمه.
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/١٠/٢٧
١
١
خب مسلما هرکسی رو برای شاخ شمشادم نمیپسندم....دخترمم به کسی میدم که کس باشه پیرهن تنش اطلس باشه :))))))))))))
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
حالا اگه پیرهنش اطلس نباشه به جاش دسته گل از اطلسی با خودش بیاره رضایت نمیدین؟
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
چه جالب! منم یک شاخ شمشاد دارم!
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/١٠/٢٩
٠
٠
مسلما نع؟! اطلسی رو تو باغچه میکارن برا خواستگاری که نمیبرن؟!!! حالا یه ادریسیی یه پائونیایی ارکیده ای یا لیسیانتوس ی اگرم دامادم مادر زن دوست باشه حتما آلستر بگیره ....
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/١٠/٢٩
٠
٠
من اما هنوز ندارم :) به گفته جناب م نص تصور کردم :)))
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
گل پسرم درسشو که خوند تموم شد...خدمت سربازیشم که رفت... یه کار آبرومند هم داشته باشه....مطمئن بشم مثل خودم مسئولیت پذیر شده...معطل نمیکنم... زود براش میرم خواستگاری بهترین دختر شهر (^_^)
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
ببین اگه از دواج کنه چند ماه از سربازيش کم میشه،اگه مدرک داشته باشه بازم کم میشه، اگه بچه دار بشه بازم کم میشه. بزار ازدواج کنه بعد بره سربازی :دی
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
ببین اگه از دواج کنه چند ماه از سربازيش کم میشه،اگه مدرک داشته باشه بازم کم میشه، اگه بچه دار بشه بازم کم میشه. بزار ازدواج کنه بعد بره سربازی :دی
رفیعه
رفیعه
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
جمله ی اخر رو با من بود!!خخخ
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
نه اینجوری دوس ندارم...عروسم بنده ی خدا اذیت میشه....همچین مادر شوهریم من (^_^)
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
رفیعه جونی با اینکه نوشابه مضره ولی برا خودت یکی باز کن که نترشی یه وخت :)))))))))))))البته همه جا میگن مادر وببین دخترو بگیر....اگه تو بهترین دختر شهر باشی که دیگه چه بهتر....دخترت عروس من شد.....تصویب :))))))))
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
دختر گلمم درسشو تموم کنه مثل خودم کد بانو باشه...مطمئن بشم از هر انگشتش حداقل یه هنر میریزه...زود شوهرش میدم بره....صدالبته که دامادم باید سرش به تنش بیارزه....میدونین دیگه پیرو مثل دختری دارم شاه نداره از خوشگلی تا نداره، دامادمم باید خاص باشه (^_^)
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
من کلا خاصم....
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/١٠/٢٩
٠
٠
نه دیگه شما امتحانتونو پس دادین... در زمینه گل سلیقه ندارین :)))))
imanhkt
imanhkt
٩٣/١٠/٢٧
٨
٠
مقصر بالا رفتن سن ازدواج همین آمریکاست ...
رفیعه
رفیعه
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
شمای مهندس دیگه چرا؟؟؟!!:دییی
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
خخخخخخخخخخخ...عالی:)
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
شما که به شوخی نوشتید ولی باور بفرمایید هستند عزیزانی که واقعا همینطور فکر میکنند!
م-نص
م-نص
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
تکبیر:)
م-نص
م-نص
٩٣/١٠/٢٧
٠
١
خارج از شوخی به همه ریط داره حتی همون امریکا
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
ایناهاشش! نگفتم؟!
م-نص
م-نص
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
اقا به همه ربط داره حتی امریکا...تهاجم فرهنگی اونا و تحریماشون باعث میشه...ولی تنها کار امریکا نیست همه مقصر هستند
r_roshnavand
r_roshnavand
٩٣/١٠/٢٧
١
١
سلام ... يك پسر دارم كه اگر امروز بگويد زن ميخواهم تا شب برايش خواستگاري نروم سر روي بالشت نميگذارم/// فرزندي كه جسارت داشته باشد و بگويد زن ميخواهم شرايط لازم را دارد كه برايش كاري كرد/// مقصر دولت و كساني كه هر جمعه فقط شعار ميدهند
م-نص
م-نص
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
:/
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
کاش شما پدر من بودین!
Niva
Niva
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
به به
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٣/١٠/٢٧
٢
٠
اقای میم نص! (خخ) خودتونین واقعن؟؟؟!
م-نص
م-نص
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
این روحمه... من حالم بده...اقا این انجمنو بدبن یکی دیگه
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
بدینش به من!
م-نص
م-نص
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
اقا مال اشکمهر شد رفت:))
MILAD
MILAD
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
محمد حسن بده به مو انجمنتو ، یه ظرف شله بهت مودوم خخخ
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
تشکر (:
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٣/١٠/٢٩
٠
٠
هاع؟!:|
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
:||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||نظری ندارم
م-نص
م-نص
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
بنده هم نظری ندارم:))
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
مو دارم ولی نموگوم!
mina_h
mina_h
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
اگه بگه زن میخام قطعا میرم براش میگیرم...خب زن میخاد دیگه!!!چیه مگه؟؟؟جرم که نکرده...زن میخااااااااااااااااااد
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
اگه بگه شوهر میخوام چی؟!
f_babaei
f_babaei
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
خوب من اګه پسر داشته باشم به عقلش واینکه چقد از زندګی رو درک میکنه اول نګاه میکنم! اینکه چقد میفهمه زن یعنی چی؟؟! مسولیت پذیری یعنی چی؟! اګه درش دیدم میتونه از پسشون بربیاد پا جلو میذارم براش! به قول استاد آیینمون که میګه همیشه از کم شروع کنید! این نیست از همون اول چیزی داشته باشید!خودشم از برجی 3 هزارتومن شروع کرده وتشکیل زندګی داده! اګه پسر تو این جامعه صبر کنه تا همه چیز داشته باشه سنش میشه 35 به بالا:\ خو بعد انتظار هم داره دختر 16 ساله بګیره :\
م-نص
م-نص
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
کاملا موافقم:))
f_babaei
f_babaei
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
خودتونید آقای یګان ویژه؟؟؟0.0 من الان ګفتم میاین واز حرصمو در میارین خخخ من برم نماز شکر بخونم =))
م-نص
م-نص
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
خوب وقتی حرف قشنگ میزنین کخ دارم بیام اذیت کنم:))
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
تیکه های آخرش کاملا منظور مثل من بود ):
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
زن یعنی چی که زود میفهمن اینو خط بگیرین/
م-نص
م-نص
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
اشکمهر سخت نگیر زن بگیر
م-نص
م-نص
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
نگا نگا...حالم بد بوده چ انجمن ناجوری گذاشتم:))اقای موسوی کجایی بیا منو ببر بیرون
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
تکبیر...(:
Niva
Niva
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
خخخخخخخ از این به بعد وقتی حالتون بده سعی کنین دیگه انجمن نذارین :دی
f_babaei
f_babaei
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
خدایی بهتون نمیخورد همچین انجمنی بذارین =))) صد درصد بد بوده :)))
م-نص
م-نص
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
اخه من کلا حالم خوب نیست
م-نص
م-نص
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
مگه من چمه بهم نخوره؟؟؟لابد به شما میخوره:))خخخ
Niva
Niva
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
من که هنوز خیلی جوونم .. کو تا داماد دار شم.. حالا الان کار دارم.. بعد میام میگم... ولی به نظرم از الان باید داماد مورد نظر رو در نظر گرفت چون به غریبه نمیشه اعتماد کرد :))
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
من در جیم آشنام.نیستم؟
م-نص
م-نص
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
://////
م-نص
م-نص
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
o-0
sahar_m
sahar_m
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
O_o یعنی این آقای اشکمهر کلا چش و چالمون رو داغون کرد:))
Niva
Niva
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
خخخخخ
Eli-soltani
Eli-soltani
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
خیلی سخته ها ولی من بیشتر از همه نظر فرزندم برام مهمه اینکه دختر یا پسرم تمایل به ازدواج داره یا نه ... سنشون هم مهمه ولی دوس دارم دخترم 18 تا 22 سالگی ازدواج کنه و اینکه برای دخترم شرایط خواستگارش خیلی خیلی مهمه :) برا پسرم باید یه شغل و درامد مناسبی داشته باشه بتونه گلیمشو از اب بکشه دوس دارم درسشو تا جایی که ممکنه ادامه بده خخخ هر چی فک میکنم بازم میخوام شرایط بنویسم ولی باباشون سخت گیرتر از منه ها :)) من مشکلی ندارم بیاین باباشونو راضی کنین که بچه هام سن ازدواجشون بالا نره خخخخ
imanhkt
imanhkt
٩٣/١٠/٢٧
٢
٠
حالا خوبه مثلا تا اخر عمرش نمیخواست زن بگیره این انجمن رو گذاشت ... شما ببینین اگه قصد ازدواج داشت چه انجمنی میذاشت دیگه !
م-نص
م-نص
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
من اینو گذاشتم که ببینم ازدواج چ شرایطی داره اونا رو نداشته باشم:))
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
محمد حس جان پس برای حوریهای اون ور برنامه و تصمیم ازدواج ریختی>؟ایولا
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
آواتار جدیدتم باحاله هم عکس امام هم پرچم ایران /هم سوختن پرچم آمریکا و اسرائیل/همه چی تمام و کمال توش هست
م-نص
م-نص
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
نه بابا..حوری ها ماله شماهاست:))ما اونجا سرکوچه تخمه میشکنیم:))
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
همینو میدونم برای بنده های خالص خداست/که من جزوش نیستم و شما بیشتر هستین.
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
نه بابا من سرکارگر متور خونه جهنمم!
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
والا!
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
باید از منتهی الیه پانکراسم حس کنم که آدم شده.
م-نص
م-نص
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
ادم چیست؟؟
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
اگه شما حس کردی ادم شده ولی طرفش این حسو در موردش نداشت که هنوز آدم نشده چی:دی!
م-نص
م-نص
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
سوال فلسفی ای بود
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
از درکِ منطقه ی حسی شما عاجزم! یکی کمکم کنه لطفا.
zahra.bkht
zahra.bkht
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
اگه بخوام بگم که دو سه صفحه ای میشه :/ میرم رو کاغذ مینوسم تصحیحش میکنم بعدا میام اینجا مینویسم :)
م-نص
م-نص
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
متشکر از شما
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/١٠/٢٧
٢
٠
کپی شو برای روز خواستگاری نگه دارین بدین دست داماد احتمالی!
sahar_m
sahar_m
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
:/ چقدر سخت میگیری !
zahra.bkht
zahra.bkht
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
چون میخوام به بهترین نحو باشه.. باشه مینویسم حتما بهش میدم
ali_sh
ali_sh
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
دیگه اونقدی باشه که هم خودش بدبخت نشه هم یکی دیگرو تو چاه نندازه.
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
منظور یکی دیگه خودتونین /یعنی پدرشو.خ
ali_sh
ali_sh
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
نه بچمو میگم خخ
atieh_se
atieh_se
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
عاشق شده باشه! دی:
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
پس خیلی زودتر از اون چه که فکر میکنین باید براشون اماده شین!
م-نص
م-نص
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
شاید عشقش یک احساس زودگذر باشه
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
راستش قبلا میگفتن دختر که رسید به بیست باید به حالش گریست /ولی الان جوری شده که به نظر من این بیست باید به تغییر کنه/تا 30 سال طبییعه مجردی (البته برای پسر ها هم همینطور)
م-نص
م-نص
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
شما تفکرتو من اصلا قبول ندارم...همین تفکر باعث میشه جوون برا ایندش تلاش نکنه
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
من نمیگم اینطوری خوبه/میگم در جامعه ما به دلایلی که من نمیدونم اینطوری شده و سن ازدواج زیاد شده/منظورم خوب بودن این جریان نیست/وگرنه خودمم معتقدم آدم باید زود ازدواج کنه /خود من 12 سال پیش قصد ازدواج داشتم ولی........
م-نص
م-نص
٩٣/١٠/٢٧
٥
٠
ینی این انجمن باب دل اشکمهره خدایی:))
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
اره دیگه/دوستان انجمن های فسیل شده یا نا خواسته شما را نقدا خریداریم (قسطی هم باشه چه بهتر!)
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
مخصوصا اگه در مورد ازدواج و این جور چیزا باشه !
mahboobeh
mahboobeh
٩٣/١٠/٢٧
٠
٠
داماده اگه شبی کیم بووم باشه خودم دخترمو میفرسم بره!:)
sahar_m
sahar_m
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
یکی از دلایل افزایش سن ازدواج همین شمایید !
م-نص
م-نص
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
:///
mahboobeh
mahboobeh
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
واع چرا سحر؟؟
Farzane_v
Farzane_v
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
وقتی پسرم درسش رو تموم کرد ( البته اگه دوست داشته باشه درس بخونه که این روزا همه می خونن ) بعد سربازی ام رفت بعدشششش می تونه ازدواج کنه ..... دخترمم از 23 به بعد تا به یه بلوغ عقلی برسه:)
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
:-!
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
:-!
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
منکه چشمام رو بستم.......هر جا میرم بحث ازدواجه.......ایششششششش
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
چقدر هم که همه متنفرند از این بحث... ایشش!
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٣/١٠/٢٩
٠
٠
خخخخخخ
admin
admin
٩٣/١٠/٢٨
١
٠
ببین ملاک خیلی نمیشه گفت / اگر فرض کنیم که بچه هام رو خوب تربیت کرده باشم، انتظارم اینه که دخترم در 19 سالگی و پسرم تا 21 سالگی به بلوغ عقلی برسند / در این صورت برای دخترم شرط خاصی مدنظرم نیست، بستگی به خودش داره؛ برای پسرم ولی برام بسیار مهمه که یک درآمد ثابت ولو کوچیک از خودش داشته باشه و از همون اول کار بتونه خودش برای زندگی اش هزینه کنه؛ البته کمکش هم می کنم / به نظرم شرایط دیگه خیلی مهم نیستند.
saiideh70
saiideh70
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
وقتی عقل و دلش با هم همسو باشن!
vesal
vesal
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
گفتین سن ازدواج یاد حرف استادم افتادم که میگف دخترم به سن13-14سالگی برسه عروسش میکنم پسرمم 17-18 سالگی دامادش میکنم:دی....کل کلاس رف رو هوا وقتی جملش تموم شد.
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
خخخخ
ZAHRA_R
ZAHRA_R
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
خخخخ
م-نص
م-نص
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
خو چیه .....خنده نداره که...ایشون ازدواج اسون گرفتن...خیلی هم اسون گرفتن
دلنیا
دلنیا
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
به بلوغ فکری ذهنی مادی معنوییییی رسیده باشهههههههههه
مرتضی هنرمند راد
مرتضی هنرمند راد
٩٣/١٠/٢٨
١
٢
در کل تحت هیچ شرایطی اجازه نمیدم!مگه دیوانه ام واسه خودم دردسر درست کنم؟اصلا هرچی بدبختی و غیبت و دلخوری با ازدواج پیش میاد!
Niva
Niva
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
خیلی هم خوبه...
م-نص
م-نص
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
چ تفکر غلطی
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/١٠/٢٩
٠
٠
عجـــــــــــب (0_o)
مرتضی هنرمند راد
مرتضی هنرمند راد
٩٣/١٠/٢٨
١
٠
پی نوشت:اقلا خودمم قرار نیست اردواج کنم!
م-نص
م-نص
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
:///
sahar_m
sahar_m
٩٣/١٠/٢٩
٠
٠
:))) خب نظرشون اینه چرا میگید غلطه ؟ ایشون قراره به پسرشونم بگن که ازدواج نکنن و اوشون هم به پسرشون بگن و این سخن نسل به نسل در خاندانشون منتقل شه :)
MONA-R
MONA-R
٩٣/١٠/٢٨
٠
٤
والا من اصن خودم نميخوام ازدواج كنم, يني اگرم ازدواج بخوام بكنم حالا حالا ها نميكنم,حالا ي روزي اگه ازدواج كردم بايد با همسرم دراين مورد مشورت كنم چون نظر همسرم برام خيلي مهمه و. بالاخره بچه اونم هست, پس الان نميتونم جوابتونو بدم خخخخ
م-نص
م-نص
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
ب چ علت حالا حالاها ازدواج نمیکنید..مگر ازدواج سنت پیامبر اکرم نیست؟؟
MONA-R
MONA-R
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
اولا با تشكر از منفي ها خخخخ دوما بله درسته سنت پيامبره ولي خب به طور كلي الان شرايطشو ندارم و فكر نميكنم ب اين زوديا هم شرايطشو داشته باشم و اينكه ميخوام از زندگي مجرديم لذت ببرم و ممكنه ديگه بعد از ازدواج شرايطي رو ك وقتي مجردم داشتمو نداشته باشم و سوماپيدا كردن شخص مورد علاقم خيلي سخته و نميتونم هركسيو دوس داشته باشم و كلا خيلي مشكل پسندم مخصوصا در اين زمينه ها ك تا اخر عمر با ان فرد هستيم :-) با تشكراز انجمنتون
sahar_m
sahar_m
٩٣/١٠/٢٩
٠
٠
آقای م نص شما خودتونم نمیخوایید ازدواج کنید . مگه ازدواج سنت پیامبر اکرم نیست ؟
ali_y
ali_y
٩٣/١٠/٢٨
١
٠
سلام... این پسری که من می بینم فکر کنم قبل از 15 سالگی باید دامادش کنم ...
Niva
Niva
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
وای من همیشه شما رو با آقای علی ش اشتباه میگرفتم .. فکر میکردم نوجوان هستین.. شرمنده :(
م-نص
م-نص
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
:))))
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
اگر همین عکس، عکس این شازده پسره که من پیشنهاد میکنم نهایتا 12 سالگی دامادش کنید! خیلی شیطونه ماشالله! خدا حفظش کنه.
Niva
Niva
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
خب .. به نظرم اولا باید من و پدرش آمادگی رو در بچه مورد نظر ببینم.. دوما باید خواستگارا رو سبک سنگین کنیم... سوما به نظر خودم اخلاق و ایمان و اهل کار و زندگی بودن پسر خیلی مهمه.. واسه بقیه چیزا دیگه هم بچه باید نظر بده... واسه تحقیقات هم که خود همسر اقدام میکنن :)) فکر کنم 19/20 خوب باشه واسه دختر.. پسر هم 22 به بعد :)
م-نص
م-نص
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
سپاس
Niva
Niva
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
الان گفتین سپاس که عروسی دعوت تون کنیم؟؟؟ ان شاالله دامادی خودتون
م-نص
م-نص
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
بی پاس:/تک روی
j-hoseinpoor
j-hoseinpoor
٩٣/١٠/٢٨
١
٠
حالاتوی این زمونه کی زنشو میده به پسر من.
mr_khas
mr_khas
٩٣/١٠/٢٨
١
٠
میگن تو اون دنیا یه عده می بینند گناهانی براشون نوشتن که انجام ندادن ! مثلا نگاه به نامحرم و از این دست ! طرف میگه من که این چنین گناهی انجام ندادم ! و متوجه میشه وقتی به بهانه ی های واهی و الکی پسر یا دخترشو داماد و عروس نکرده و اون اولادش این گناه رو مرتکب شده حالا این نفر که پدر یا مادرش باشه در گناهش دخیله . در بالا رفتن سن ازدواج عوامل مختلفی دخیل هست ... هر فرد وهر نفر درصدی مقصر هست اما این درصد ها خیلی نزدیک به هم هستند.
فاطمه خانووم
فاطمه خانووم
٩٣/١٠/٢٩
٠
٠
لایک...بیگ لایک
فاطمه خانووم
فاطمه خانووم
٩٣/١٠/٢٩
٠
٠
الهی بمیرم برات الان عذاب وجدان گرفتم اساسی.کلا از وقتی بهت نه گفتم انگار افسرده شدی خخخخخخخخخخخخخخخ والا خدمت شما و دوستان جان جیم عرضکنم که بنده پسرمو داماد کردم رفت عروسمم میشناسین همین گلپری خودمونه خخ دخترمم با اجازتون عروس کردم دامادم ماهه ماه خخ آقای نص مطمئنا تایید میکنن خوبی داماد منو خخخ.
فاطمه خانووم
فاطمه خانووم
٩٣/١٠/٢٩
٠
٠
اما جدی بخواین جوابتونو بدم باید بگم بلوغ فکری اجتماعی عقلی و احساسیش باید کامل شده باشه.والا اینکه چ جوری تشخیص بدمو نمیدونم.بهر حال شاید از حرف زدن و افکاروشون بشه تشخیص داد باخودمون بگیم این دیگه بزرگ شده.اینم اضافه کنم که من ترجیح میدم زود ازدواج کنند و خودمون هم کمکشون کنیم اما خدای نکرده به گناه نیفتن.برام مهمه. .مرسی آقای م.نص.
خورشید
خورشید
٩٣/١٠/٢٩
٠
٠
هر وقت تونست برای یکی جز خودش زندگی کنه هر وقت تونست گلیم خودشو از اب بیرون بکشه
f_naderi
f_naderi
٩٣/١٠/٣٠
٠
٠
هروقت دیدم پسره خوش موقعیته سریع دخترمو میندازم بهش