خانه انجمن آدما با چه وجه ای از هم متمایز میشن؟
٥٩٠
٧٤
r_roshnavand

آدما با چه وجه ای از هم متمایز میشن؟

آدما با چه وجه ای از هم متمایز میشن؟

گاهی در برخود آدما با هم متوجه تفاوت هایی می شم .

به راستی چه عامل یا عواملی ما را از دیگران متمایز می کند؟وجه تمایز بقیه برای شما چیه که باعث میشه رفتار متفاوتی داشته باشین؟

٩٣/١٠/٢٣
نظرات کاربران
کد امنیتی
هاچ
هاچ
٩٣/١٠/٢٣
٥
٠
قطعا خودشون باعث رفتاری که شایسته شونه میشن. اگر شخص مخاطب با احترام باشه قطعا رفتار ماهم محترمانه ست. اگه هم طرف خلق و خوی نامناسبی داشته باشه روی رفتار ما هم به نظرم خواه ناخواه تاثیر میذاره. یعنی من وقتی میبینم کسی باهام درست برخورد نمیکنه دلیلی نداره بهش احترام بذارم
ali_sh
ali_sh
٩٣/١٠/٢٣
٠
٢
فقط پول
هاچ
هاچ
٩٣/١٠/٢٣
٦
٠
ببخشید ولی من درباره ی خودم رو گفتم نه درباره ی شما و بقیه رو!!!!
f_babaei
f_babaei
٩٣/١٠/٢٤
٠
٠
هاچ چی شده؟؟اون علامت مشکی بالا واسه چیه؟؟؟0.0
م-نص
م-نص
٩٣/١٠/٢٤
٠
٠
رد مگس کشه گمونم:))خخخ بعدشم ب عکس مردم چکار دارین شما
f_babaei
f_babaei
٩٣/١٠/٢٤
٠
٠
حالا نګا جان ما :)) هم هیچی هم نه ها! رد مګس کش :)))))))
imanhkt
imanhkt
٩٣/١٠/٢٣
١
١
مدرک مهندسی کاملا متمایز میکنه آدما رو
admincheh
admincheh
٩٣/١٠/٢٣
٣
٠
انقلاب به پا می کنین با نظراتتون اصلا:|
Niva
Niva
٩٣/١٠/٢٣
٢
٠
همیشه پای یک مهندس در میان است خخخخخخ جناب ایمان مدرکو باید گذاشت لب گوزه آب شو خورد :دی
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٠/٢٣
٠
٠
خیلی مخالف نیستم متاسفانه!
ali_sh
ali_sh
٩٣/١٠/٢٣
١
١
اینم هست ولی بیشتر پووول
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/١٠/٢٣
٠
٠
به به:)))))مهندس:)))به به
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/١٠/٢٣
٠
٠
نه بابا اینجوریام نیس :/
م-نص
م-نص
٩٣/١٠/٢٤
١
٠
حالا خوبه تو سیکلم ندری:))
mirza
mirza
٩٣/١٠/٢٣
٠
٠
عقل، اگر همه ی رفتار ما بر طبق این "موجود کم پیدا" باشه، همه چیز حله!
ali_sh
ali_sh
٩٣/١٠/٢٣
١
١
پوووووول
mirza
mirza
٩٣/١٠/٢٣
٠
٠
با اینکه عقل پول رو هم میاره، ولی باشه به خاطر علی عزیزم، عقل و پول!
Niva
Niva
٩٣/١٠/٢٣
١
٠
به نظرم اخلاق یه اصل خیلی مهم باشه
ali_sh
ali_sh
٩٣/١٠/٢٣
٠
١
پول مهم تره
ali_sh
ali_sh
٩٣/١٠/٢٣
١
١
من بازم نفهمیدم ...
MILAD
MILAD
٩٣/١٠/٢٣
٣
٠
درب خروج اونوره خخخخ
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/١٠/٢٤
١
٠
خوبه نفهمیدین و این همه پول و پوول گذاشتین..میفهمیدین انقلاب بپا میکردین:/
Mahziar
Mahziar
٩٣/١٠/٢٣
٢
٢
تو جامعه ما متاسفانه پول هست که ادما رو از هم متمایز میکنه .
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٠/٢٣
٠
٠
متاسفانه... بله.
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٣/١٠/٢٣
١
٠
بله... متاسفنه.
ali_sh
ali_sh
٩٣/١٠/٢٣
٠
٠
من موافقم / علی آقا وبلاگ ویا وبسایت ندارید من با شما در ارتباط باشم؟ اگرم امکنش هست ایمیلتونو بزارید توی وبم ممنون:)
محمد عبداللهی
محمد عبداللهی
٩٣/١٠/٢٣
٠
٠
بله...متاسفانه...بله...
MILAD
MILAD
٩٣/١٠/٢٣
٠
٠
اخلاق و رفتار ها و درک و فهم افراد با هم فرق میکنه
ali_sh
ali_sh
٩٣/١٠/٢٣
٠
١
نچ فقط پول
k_shamshiri
k_shamshiri
٩٣/١٠/٢٣
١
٠
خیلی موضوع خوبی رو به بحث گذاشتید جناب روشناوند بزرگوار. این انجمن ها کمکِ خوبی هستند برای همه./ تفاوت ها در برخورد اول و همون دقایق نخست اگر منظور شماست؛ برخورد و شیوه ارتباط برقرار کردن و لحن و تن صدا و آداب و کلمات و .. حتی پوششها و انتخاب رنگ برای لباسها و ... هستند که مشخص میکنند. اما اگر شناخت ها بیشتر بشن، خب طبعا درکِ اجتماعی طرف حرف اول و آخر رو میزنه. که این درک و شعورِ اجتماعی هیچ ربطی به سواد و پست و مقام نداره. یک نیروی خدماتیِ یک اداره گاهی وقتها متین و موقر تر و با شعور تر از مدیرکلِ همون اداره است. منظورم اینه که اگر عمیق تر ببینیم و زود قضاوت نکنیم خواهیم دید که تفاوت ها در "درک" هاست. / متاسفانه طی دهه اخیر "پول و میزان مکنت و مقام" برخی تفاوت ها رو رقم زده... که باز اینجا من شخصا معتقدم همین سالهای گذار از سنت به مدرنیته رو طی کنیم ایشالا اینها حل میشه و تفوتها دیگه فقط و فقط بر اساسِ "شایستگی ها" خواهد بود. خودتون می بینید خیلی وقتها سِمَت ها در اختیارِ کسائیه که کمترین اطلاع و دانشی از اون حوزه ندارند... میگذره اخوی... میگذره./ ممنونم.
ali_sh
ali_sh
٩٣/١٠/٢٣
٠
١
به خاطر ابراز نظرتان بسیار سپاسگزاریم موافقم ولی فقط پووول
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٣/١٠/٢٣
٠
٠
پاسخ منو هم جناب آقای شمشیری زحمتشو کشیدن دیگه ... :)
a-pooryousof
a-pooryousof
٩٣/١٠/٢٣
٠
٠
شیوه برخورد و رفتاری که در مقابل افراد داره
ali_sh
ali_sh
٩٣/١٠/٢٣
٠
١
فقط و فقط پول
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٣/١٠/٢٣
٠
٠
درک متقابل و شعور هستش ک این تفاوت هارو ایجاد میکنه البته به قول جناب مهزیار پول هم نقش بسزایی داره ولی باز شعور بیشتر به چشم میاد!
Mahziar
Mahziar
٩٣/١٠/٢٣
١
٣
هرچقدرهم شعور، درک، فهم ،مدرک تحصیلی و.... بالا باشه باز بیشتر افراد به تنها چیزی که دربرخورد اول بهش توجه میکنن اینه : ادکلنی که زدی چه بویی میده ،ساعته دسته چه مارکیه ، عینکی که زدی برند هست یا قلابیه ، مخصوصا به ماشین ادم خیلی توجه میکنن .
ali_sh
ali_sh
٩٣/١٠/٢٣
٠
١
دقیقا پول
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٣/١٠/٢٣
٠
٠
اره اینام خیلی تو چشمه مخصوصا ماشین زیر پای ادم! کلا شخصیت ادم رو از رو اون الگو برداری میکنن
zahra.bkht
zahra.bkht
٩٣/١٠/٢٣
٠
٠
عقل و فرهنگ آدما
ali_sh
ali_sh
٩٣/١٠/٢٣
٠
١
نچ پول
zahra.bkht
zahra.bkht
٩٣/١٠/٢٣
٠
٠
جانما؟ اره خب اینم هست
zahra.bkht
zahra.bkht
٩٣/١٠/٢٣
٠
٠
ولی پول زیادهم مهم نیس.. اگه باشه بهتره/ نباشه واسه من فرقی نمیکنه.. میسازم
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/١٠/٢٣
٢
٠
در اصل باید رفتار و فرهنگ خودشون باشه ک از هم متمایزشون کنه ولی اینجـا ایــــــــــــــــــران است....هیچی بجز پول مهم نیس:|
محمد عبداللهی
محمد عبداللهی
٩٣/١٠/٢٣
٠
٠
یعنی علی آقا ناف شما رو با پول بریدنا!!! من هم کمی تا قسمتی موافقم. پیامبر هم در حدیثی فرمودند: پول و مقام احترام میاره! و به عینه دیدم. اما توی برخورد با دیگران به شخصه فاکتورهای دیگه ای هم برام مهمه. مثل صداقت.
ali_sh
ali_sh
٩٣/١٠/٢٣
٠
٠
برای شما مهمه / ولی برای دیگران چی مهمه؟ حتی زن و بچت حتی خونوادت وقتی پول نداشته باشی.....هه بزارید نگم
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/١٠/٢٣
٠
٠
زیبای برای خانومها و خوشتیپی برای آقایون
اشکمهر آتشروان
اشکمهر آتشروان
٩٣/١٠/٢٣
٠
٠
ظاهر بین زیاده خب/منم جزو اون دسته ام!
م-نص
م-نص
٩٣/١٠/٢٤
٠
٠
://///////////////////////////////////////////////////
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٣/١٠/٢٣
٠
٠
در جواب به دوستانی که میگن پول باید عرض کنم،به نظر من پول و وسایل های مارک دارش فقط در ابتدای برخورد با یک نفر به چشم میخورد،ولی وقتی که بیشتر باهاش دوست بشی و از نظر اخلاق ورفتار و فرهنگ کم داشته باشه، خودت میفهمی که نباید بهش بها بدی.البته از نظر پول هم بستگی داره چطوری بدستش آورده کسی که به زور از ددی و مامیش پول گرفته تا فلان ماشینو بخره یا بره خرج فلان کارها بکنه هیچی نیست یا مثلا کسانی که 27یا30سالشونه ولی زورش میاد بره کار کنه ومستقل بشه،آدم به حساب نمیاد،آخه کسی نیست بهشون بگه توکه درس خوندی کارم برات در راستای مدرک تحصیلیت مهیا میکنیم حقوق خوبم بهت میدیم پس این ناز کردنت واسه چیه(دیدم ها)....بعضی از مواقع آدم شرمنده بعضی دیگه از آدما میشه که توی هوای سرد زمستون برای اینکه شرمنده خوانوادشون نشن کار میکنند.به نظر من فرق داره کسی که روی پای خودش واستاده با اونی که هرروز مامیش واسه اینکه یک وقتی بچه نازش سختی نکشه پول به حسابش واریز میکنه... من میشناسم کسی که خیلی پول داره ولی تابستونا بچشو(19سالشه) میفرسته کار کنه تا بفهمه یک من ماست چقدر کره داره..........
Mahziar
Mahziar
٩٣/١٠/٢٣
٠
٠
اول به این قسمت از کامنت من توجه کنین : "اولین چیزی که دربرخورد اول بهش توجه میکنن اینه : "
Mehrenaz
Mehrenaz
٩٣/١٠/٢٣
٠
٠
بله،بله...توجه نکرده بودم
چراغعلی
چراغعلی
٩٣/١٠/٢٣
٠
٠
پول و پست و پارتی سه وجه تمایز باور نکردنی افراده که به اصل 3 پ طلایی هم معروفه.
دخترخاصــ
دخترخاصــ
٩٣/١٠/٢٣
٠
٠
شما باید مستر خاص سایت بودین!خخ
دلنیا
دلنیا
٩٣/١٠/٢٣
٠
٠
به نظرمن شخصیت هرفردمثل اثرانگشت که درهیچ فردی بافرددیگرمشابه نیستتتتتتتتتتتتتتتت شخصیت هرفردم نشان دهنده تفاوتها ورفتارهاااااشششششششششششش مهم ترین علتها فک کنم همین باشههههههههههه
سمیرام
سمیرام
٩٣/١٠/٢٣
١
٠
آدما با غرور کاذب از هم متمایز میشن :|
f_babaei
f_babaei
٩٣/١٠/٢٤
٠
٠
خخخخ حالا چرا عصبانی؟؟=))
م-نص
م-نص
٩٣/١٠/٢٤
٠
٠
شما عصبانیشون میکنین خوووو:))
f_babaei
f_babaei
٩٣/١٠/٢٤
٠
٠
من دختر به این خوبی:))))))
faride
faride
٩٣/١٠/٢٣
٥
١
با رفتاری که با بقیه دارن! دوستانی که الان گفتن پول باعث تمایز میشه یعنی شما رفتارتون با کسی که پولداره با کسی که قشر متوسطِ فرق داره؟!
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/١٠/٢٣
٠
٠
نچ ولی خیلی از پولدارا این فرقو میذارن...
2nyadideh
2nyadideh
٩٣/١٠/٢٣
٠
٠
بله من خیلی فرق دارم با خیلی ها (^_^)
Mahboubeh-A
Mahboubeh-A
٩٣/١٠/٢٣
٠
٠
توی کوتاه مدت (وقتی که شناختی وجود نداره) ظاهر آدما ! و توی بلندمدت (بعد از ایجاد شناخت) شعور فرد ! هم شعور فردی و هم شعور اجتماعی .
sahar_m
sahar_m
٩٣/١٠/٢٣
٠
٠
واسه من همین که انسان باشه هیچ وجه تمایزی نداره ، من به رفتگر هم سلام میکنم و خسته نباشید میگم و به مدیرم هم سلام میکنم و خسته نباشید میگم . ولی در مورد شاگردام هم اصلا واسم مهم نیست درس میخونن یا نمیخونن همشون رو دوست دارم مگر اینکه بی تربیت باشن ! اونم باز دلیلی نمیشه بخوام باهاشون بد باشم ولی رفتارم کاملا جوریه که حد و حدود خودشون رو بدونن ، همین . کلا واسه من آدم ها وجه تمایزی ندارن ، همه برابرن :)
h_ghasemi
h_ghasemi
٩٣/١٠/٢٤
٠
٠
از لحاظ انسانی باهات کاملا موافقم سحرجان اما مسلما بین آدما تفاوت های غیرقابل انکاری هست که خب هرکسی یه وجه براش مهمتره و به همونم نگاه میکنه برای متمایز دیدن اشخاص. به نظرم این به نوع نگاه ما برمیگرده نه صرفا به دیگران.
sahar_m
sahar_m
٩٣/١٠/٢٤
٠
٠
هدی جون حرفت کاملا درسته. ولی من سال ها رو خودم کار کردم که بتونم قبل از اینکه بین آدم ها تفاوتی قائل شم اول به این دقت کنم که آدم هستن و من چیزی در موردشون نمیدونم و بهترین رفتار اینه که منصفانه بدون هیچ وجه تمایزی باهاشون رفتار بشه :) میدونم حرفم یکم غرمنطقیه ولی شدنیه .
رویا خانوم
رویا خانوم
٩٣/١٠/٢٤
٢
١
به نظر من که به موقعیتی که توش قرار داریم خیلی وابستس. در سطح عمومی اجتماع که همه فقط ظاهرت رو میبینن قطعا پول! تو روابط بین جوونا و نوجوونا اولین چیزی که طرفین رو جذب میکنه ظاهره! تو محل کارت مهارت و جسارتت. تو جمع خانواده رفتار و متانتت و ... به هرحال نمیتونی بگی مطلقا فلان خصوصیت باعث میشه جذب یک طرف بشی.
Atefe_K
Atefe_K
٩٣/١٠/٢٤
٠
٠
ولی من بیشتر ب اخلاق دوستام و طرف مقابلم نگاه میکنم تا ظاهرش....جوونیای دهه شصتیا متفاوته:دی
سمیرام
سمیرام
٩٣/١٠/٢٤
٠
٠
آفرین خوب گفتی ای کاش بقیه هم این چیزارو بفهمن.
م-نص
م-نص
٩٣/١٠/٢٤
٢
٠
نمدونوممم.....ولی ب شله ربط داره....شله داشته باشی شمرم که باشی همه دوست دارن و خوب باهات رفتار میکنن:))راستی من ی کاسه دارما
f_babaei
f_babaei
٩٣/١٠/٢٤
٠
٠
واسه همون بود شله های جیمو دادن دست شوما اخرش کم اومد! همش تقصیره شما بوده پس:دی
م-نص
م-نص
٩٣/١٠/٢٥
٠
٠
شله هاره دادن دست مو که محبوب ترین چهره مشهد بیاد محبوب ترین کار دنیا رو بکنه و جیم خوش اوازه بشه:))درک نمیکنین دیگه ..ی جور کار تبلیغاتیه:))
ali_y
ali_y
٩٣/١٠/٢٤
٠
٠
سلام ...هر برخوردی یک بازخورد داره با همون اندازه ( یا حداقل همون نسبت) در جهت مخالف این یکی از قوانین نیوتنه نمیدونم یا گالیله یا شاید هم انیشتن به هر حال برای بنده بطور ناخودآگاه اینطوری بوده یعنی احترام ، احترام میاره ... خیلی وقتها با افراد پولدار و باد در دماغ برخورد داشتم که به دلیل برخورد غرور آمیز و از بالا به پائین شون خیلی سرد جوابشون رو دادم ولی افراد متواضع و محترم خودبخود احترام برانگیز بودن ...
s_sali
s_sali
٩٣/١٠/٢٥
٠
٠
شعور...
مرتضی ت خ
مرتضی ت خ
٩٣/١٠/٢٨
٠
٠
اول اخلاقش دوم ظاهرش به قول معروف عقل آدم به چششه